Mannenteam GSC draait niet best Ceulemans en co naar Waalwijk Team Vooruit vergroot titelkansen ailment Benfica Blackman gaat te keer tegen Sven Vermeulen Volop concoursen in Zeeuws-Vlaanderen Jeugdatleten RKHAV actief in Dortmund euws KORT pestem Schaak- en biljartliefhebber Van Oosterom geeft fabuleuze contracten ooligans negentig minuten 'ANDEN SPORT ZEELAND B2 Redelijke wedstrijden afgewisseld met zeer zwakke vertoningen ZAALHANDBAL Elfde Inkelloop in Kruiningen t Halve Maantje ^ar play-offs ZAALVOETBAL In eerste klasse van regionale zaalvoetbalcompetitie SPORTNIEUWS KORT Badmintoncompetitie afgesloten Zeeuwse titelstrijd schaken senioren Hockeycompetite weer van start Irma Heeren tiende in IAAF-cross Team Van Veen kampioen B-groep Trimlopen Jogging Club Dow 11 BRUARI 1997 B1 .ent volgende week in ij Benfica. De 26-ja- gehele loopbaan bij xcelsior na. Hij heeft an Feyenoord altijd bruiken." t is na Glenn Helder de Nederlander bij Benfi- momenteel derde staat ortugese competitie op "tien punten van leider elder, onlangs gehuurd senal, is aanvaller. De g van Taument naar is in Portugal en Rot- al geruime tijd een pu- eheim. nt, die afgelopen jaar n seizoen bijtekende en transfervrij mag ver- n, wilde alleen naar het land. Als ras-Feyenoor- nd hij dat hij het niet kon te kiezen voor PSV of clubs die in het verleden ze interesse voor hem Ren. bij voetbalvandalen. Tij- rondag tussen aanhangers in Amsterdam-Noord be- lichtkogels. Daarbij raak- meldingen van schepen op driehonderd meter en blij- ichtkogels kunnen mensen wedstrijd op 24 november Maastricht van de politie- raarvan vier weken voor- ing. Tevens mag hij acht iderlands elftal niet bijwo- bij NEC. Het bestuur heeft e trainer aan het einde van lestuurslid Visser is alles in .adden het gevoel uit elkaar twen was een beetje weg." 95 werkzaam bij NEC. Hij de opvolger van Cees van lorzitter Lex Coenen bekend ugtrad als preses. Hij acht ie geven aan de club. :k bij Roda JC. De transfer mstig van Dordrecht '90, is minde speelgerechtigd voor Willem II. Plet tekende voor iden geleden door Rayo Val- een nieuwe trainer. Het he isteren Francisco Garcia, die •taan meteen na de reguliere n gelijke stand worden geno de scheidsrechterscommissie 1. Het voorstel behoeft geen oard van de wereldvoetbal- ;n zelf bepalen of ze de nieu- .nnen, half pipe: 1. Plotzeneder 3s) 78,3, 2. Powers (VSt) 75,3, 3. irme (Fin) 75,1. ouwen, half pipe: 1. Kjeldaas 4oo) 55,4, 2. Pederozolli (Oos) ,2, 3. Syrnes (VSt) 51,0- SPORTPRIJSVRAGEN oto 7. prijs: geen winnaars. 2e prijs: 1 innaar die bruto f. 13.949,90 ont- angt. 3e prijs: 50 winnaars die elK 697,40 ontvangen. TAFELTENNIS roshaza (Hon). Europaliga vrou wen, finale. _Trir Veede wedstrijd: HONGARIJE - >UITSLAND 4-3. Batorfi - Ne- 3s 8-21 21-14 22-20, Toth - StiJ- 21-13 21-13, Ello - Schall 12-JA 2-20 14-21, Batorfi/Toth - chall/Struse 19-21 17-21, Batorti Struse 23-21 21-16, Ello - Nemes 1-16 20-22 14-21, Toth - Schaii 8-2121-6 21-17. erste wedstrijd 4-2 voor md. Beslissingsduel op 11 maar Lohne (Pui). VOETBAL rankrijk. Coupe de Ia Ligue. Hal- e finale: bordeaux - Montpell. 2-2 nv, B° deaux w.n.s., Strasbourg - Mona 2-i. België. Beker, kwartfinales: Gen Anderlecht 1-3. Engeland. League Cup. Halve nale, eerste wedstrijd: Leiceste Wimbledon 0-0. VOLLEYBAL Athene. Champions League,yvTou wen: Vrilissia (Gri) - WC (Ned) 0 (15-7 15-12 15-7). .fiS Rio de Janeiro (Bra). Wereldserie strandvolleybal, eerste w®"s «hó- Vrouwen, finale: Rodrigues/ muel (Bra) - McPeak/Arce (vö 12-5 4-12 12-7. Om derde pla»*' Silva/Peres (Bra) - Behar/B (Bra) 15-0 (walk over). WOENSDAG 19 FEBRUARI 1997 onze handbalmedewerker gojs - De mannen van de goese handbalvereniging JSC draaien niet best. /Vanaf jet begin van deze competitie ,,ordt er zeer wisselvallig ge beld. Redelijke wedstrijden «orden afgewisseld met zeer !«kke vertoningen. je ploeg herbergt voldoende ^aliteit om zelfs bovenin mee te jjonen draaien, maar momenteel nordt een voorlaatste plaats in genomen en is de ploeg geen een- leid binnen de lijnen. fWr trainer-coach Jaap Quinten is de huidige situatie heel onbe vredigend. Hij zegt: „Als ploeg hebben we voldoende kwaliteit in huis. Ik durf zelfs stellen dat we voor de bovenste plaatsen had den kunnen strijden. Wat mo menteel echter gebeurt is het te genovergestelde. De oorzaak is volgens mij, dat een deel van de selectie er te weinig voor over heeft. De trainingen worden slecht bezocht. Je kunt dan ook moeilijk systemen inoefenen. We trainen twee keer per week. Tij dens de maandagtraining zijn er vaak maar vijf of zes spelers. Tij dens de donderdagtraining is de opkomst van de senioren niet veel beter, maar dan trainen we sa men met de juniorenploeg. Dan kun je voluit gaan en allerlei oe feningen inpassen, omdat je dan over twaalf tot veertien spelers kunt beschikken. Ook tijdens de wedstrijden is er maar een aantal spelers dat echt het gehele duel voluit gaat. De overige spelers acteren te wissel vallig. Gaan ze allemaal voluit, dan spelen we direct een goede wedstrijd als ploeg, maar regel matig verzuimen ze hun taken en spelen ze hun eigen wedstrijd, waardoor we als los zand bezig zijn. Er is ook weinig aan te doen. We hebben al volop gepraat, maar ook dat houdt op den duur op. Men belooft beterschap, maar na enkele wedstrijden zie je het eu vel weer de kop opsteken. Deze selectie vormt geen echte eenheid en dat zal niet veranderen. Daar naast is de selectie te klein en kun je niet echt ingrijpen. Het bestuur onderkent de problemen en bin nenkort wordt er aan de selectie spelers gevraagd wat ze van plan zijn volgend seizoen. Deze com petitie spelen we zonder direct doel uit. Belangrijk voor de toe komst zal de keuze zijn van het bestuur. Volgend seizoen komt de voltallige juniorenploeg over. Deze ploeg is erg goed bezig en herbergt een aantal goede hand ballers en heeft ook de juiste mentaliteit. Je kunt deze jongens niet op laten trekken met oudere spelers, die er niet veel voor over hebben. Er moet dus volgend seizoen een mix komen van de huïdiger junioren ploeg met een aantal gemotiveer de oudere spelers en dan heeft GSC toekomst en kan het weer hogerop proberen te komen. Met de huidige samenstelling van de mannenselectie kom je niet ver der. Persoonlijk vind ik dat dood zonde, want nogmaals, er is vol doende kwaliteit, maar helaas ontbreekt de juiste mentaliteit. Als er in de toekomst echter niets gaat veranderen, zal ik daaruit mijn conclusies trekken. Zo be leef ik namelijk weinig plezier aan mijn favoriete sport. Ik hoop dat we uit deze nare situatie ko men, want ik heb een puur GSC- hart en baal van de gang van za ken op dit moment," besluit Jaap Quinten. door Hein Groothuis Laren - Het nieuwe Crystal Kelly-driebandenteam, dat bestaat uit Frédéric Caudron, Raymond Ceulemans, Frans van Kuijk, Aart Gieskens en reserve Jos Bongers, gaat zijn thuiswedstrijden spelen in biljartcentrum St. Jan in Waalwijk, waar Wim van Cromvoirt de scepter zwaait. Deformatie, waarvoor de schat rijke Joop van Oosterom via de Jssociatie Max Euwe voorlopig voor drie jaar als geldschieter iangeert, hoopt in de eredivisie van de VDN-driebandencompe- titie te kunnen spelen, maar leeft daarover geen enkele ze kerheid. Licentie „We zijn er nog niet," verkon- digde Mijndert Hermes, de di- recteur van de Associatie Max Euwe, gisteren tijdens een pers- senferentie in een poenerig kan torencomplex in Laren, „maar ik leuk dat in de toekomst alles worden opgelost. Met zo'n i zou je natuurlijk in de ere divisie moeten spelen. Dat is mo- door een licentie over te lemen of door uitbreiding van de competitie, hetgeen in het verleden ook wel eens is ge beurd. Maar als het niet anders kan, gaan wij van start in de eer ste divisie, hoewel wij ook goed begrijpen dat er dan geen sprake is van een echte competitie en er de nodige commotie zal ont staan. Je moet echter een spon sor als Van Oosterom, die zich zelf aanmeldt, toch met open ar men ontvangen." Raymond Ceulemans, die giste ren journalisten, die hem in de toekomst nog in een negatief daglicht zouden stellen, dreigde met een rechtszaak, beschouwt een jaartje spelen in de eerste di visie niet als een ramp. „Het zou natuurlijk een beetje te gek zijn als we in de eerste divisie zouden gaan spelen. De teams, die nor maal voor de titel zouden spelen, hebben dan natuurlijk zwaar de pest in. Andere teams zouden het misschien wel fantastisch vinden tegen ons uit te komen. Voor onszelf zou het niet het leukste zijn wat er is. We hebben het er echter graag voor over," zei hij met een veelbetekend lachje. „Het is natuurlijk lange-ter- mijnwerk," vervolgde hij. „Voorlopig gaat het om drie jaar. Maar misschien wordt het wel veel langer. Van Oosterom kan nog heel veel betekenen voor de Nederlandse biljartsport, want die man durft heel ver te gaan. Ik ken hem al een tijdje. Jaren gele den hadden we afgesproken dat hij les van mij zou krijgen. Maar dat is niet doorgegaan, doordat hij een hersenbloeding kreeg. Hij is nu gelukkig weer wat beter." Liefhebber Van Oosterom, een liefhebber van zowel biljarten als schaken - jaarlijks houdt de Associatie Max Euwe een sterk bezet toer nooi in Antwerpen - heeft flink met de buidel gerammeld voor de ploeg, die naar zijn jongste doch ter is genoemd en zich gisteren keurig in uniforme kleding pre senteerde. Naar verluidt, kost het hele team een kwart miljoen gulden per seizoen, waarvan Ceulemans in zijn eentje 80.000 gulden opstrijkt. Ceulemans zelf, en trouwens ook Mijndert Her mes, wenst geen bedragen te noemen. 'Mr. 100' wil wel toege- lan de Westerschelde op een ge^~~~ven dat de verbintenis ver uit- verhard parcours. Voor de gaat boven wat hij gewend was. „Het contract is veel hoger dan wat ik tot nu toe heb gehad. An ders had ik het ook niet gedaan. Het is in een woord subliem. Ook met Minolta, vroeger mijn pri- vèsponsor, had ik nooit zo'n goed contract. Als je zoiets aangebo den krijgt aan het eind van je carrière, mag je niet sentimen teel zijn. Nu zullen ze wel weer zeggen dat ik een geldwolf ben. Maar ik ben prof, werk voor het geld. Het doet mij ook wel wat om afscheid te nemen van 'Zun- dert', maar daar moet je gewoon overheen," aldus Ceulemans, die zijn financiële positie onlangs ook al verstevigde door met Ver- alu een privésponsor aan de haak te slaan. Fabuleuze contracten Frans van Kuijk hoefde net als Ceulemans en Caudron niet lang te aarzelen om een van de fabu leuze contracten te tekenen. „Bij Zutex, dat nu wel door schijnt te gaan met Pierre de Jonge als co- sponsor, had ik nog geen zeker heid. Toen deze kans zich voor deed, hoefde ik niet lang na te denken. De namen die ik hoorde, waren natuurlijk een stimulans en het contract is het beste dat ik ooit heb gehad; ik ga een stuk meer verdienen. Het is ook wel prettig nu eens vroeg zekerheid te hebben. De laatste jaren had ik dat steeds pas op het laatste moment. Een termijn van drie jaar is natuurlijk ook fijn. En wie weet, wordt het nog wel veel langer. Toen ik destijds bij Vol- mac kwam (waar Van Oosterom toendertijd directeur was - H.G.) ging het ook om voorlopig drie jaar. Ik heb er acht jaar geze ten," verklaarde de Willebror- der, die nu na zes jaar Zutex ver laat. Van onze atletiekmedewerker Kruiningen - Het Zeeuwse seizoen werd afgelopen zaterdag met de Zeeuwse kampioenschappen veld loopestafette in Vlissingen af- Dat betekent dat men in de provincie van start met de overgangswed- strijden naar het baanseizoen. De eerste die daarvan op de kalen- it is de Inkelloop in Krui- op zaterdag 22 februari. Een wedstrijd die gaat over tien Engelse Mijl (16,1 kilometer) en aan de elfde editie toe is. Naast de wedstrjjdatleten (mannen en wuwen zowel senioren als vete ranen) is er ook startgelegenheid roortrimlopers. Beide categorieën «orden om 14.15 uur bij camping Den Inkel' op pad gestuurd voor ronde langs de boorden rstaat er nog een tl kilometer op hët-programma. D°k zij gaan om 14.15 u!jr_van start. Er kan ter plaatse nogwor- «u ingeschreven vahaf 13JJtiuur. Je organisatie is in handen van de atletiekvereniging AV'56. jaar zegevierde de Braban der Dennis Klasen. Nu wordt de nieuwe Zeeuwse crosskampioen Mwin de Leeuw ongetwijfeld een 'elangrijke klant voor de zege. Van onze tennismedewerker !S - 't Halve Maantje uit joes bereikte de play-offs van landelijke indoortennis- ympetitie. Hierdoor scharen ®Goesenaren zich bij de bes- eyier teams van Nederland ue mannencompetitie. Halve Maantje won in en van üjmen met 36-8. Het treffen met e Brabanders betekende een ,®?en met Mike Simon, de «te tien jaar één van de toon gevende tennissers in het rouws-Vlaamse. Inmiddels is Si- speler-trainer in Vlijmen. raat 't Halve Maantje onder- vier poulewedstrijden ge- wasen heeft is het laatste treffen ïghel op 8 maart zonder ^Kort daarop starten de ha. wtslagen i-plye maantje-vlijmen S 5.4~ ™arcel Schouw-Van Riel 5- H s'rïï10 Jongsma-Mike Simon 1-1 ca 1. Schipper-Huygae- «®d»ei 3; Dennis van 't Wes- Schi-J^gmans 6-2, 6-2, 6-1; £ens%Ün Westeinde-Huy- &&?mans 6"2. 6-4. 5-2; 6-4 5°2®sma-7an Riel/Simon Van onze sportmedewerker Axel - In de hoogste afdeling van het re gionale zaalvoetbal heeft Vooruit de kan sen op de titel vergroot door in en van Terneuzen met 7-9 te winnen. De volgers Première/Zaman en ABAB wonnen even eens. Première/Zaman klopte TES'92/Qutility met 4-6 en ABAB gaf De Ridder/Vlaanderen met 14-3 geen schijn van kans. In Den Dullaert te Hulst zette ZVC/Max Kor ting de opmars voort door Kees Mechielsen met 7-2 te verslaan en won Arrow de derby tegen Vervaet met 2-5. In Sas van Gent ein digde het streekgevecht tussen Philippine en Corn Boys/Benny Sport in 2-4. TERNEUZEN-VOORUIT 7-9 - Terneuzen leidde halverwege met 5-3, maar moest al snel na de hervatting deze voorsprong uit handen geven en tegen een achterstand aankijken. Vooruit gaf die voorsprong niet meer uit han den en bleef dus koploper via rake inzetten van Frank van de Vijver (3x), Serge de Ruys- scher (3x), Hans Bakker, Frank Neve en Ro land de Muynck. Patrick Baumgarte (3x), Jo hnny de Leyser (2x), Barry van der Hooft en Robby Vermast kegelden voor de rood-zwar- ten r ci sk TES' 92/QUTILITY-PREMIÈRE/ZAMAN 4-6 - De Hulster equipe kwam op 1-5, maar kreeg het daarna nog benauwd omdat de gastheren sterk terugkwamen. De winst ging uiteinde lijk toch mee naar Hulst door rake knallen van Peter Bouwman (2x), Jean Biesbroeck (2x), Evert Verwer en Gino Herrewegh. Frans Riekwel, Menno den Dekker en Kevin Jones (2x) scoorden voor de thuisclub. PHILIPPINE-CORN BOYS/BENNY SPORT 2-4 - Zonder de grieperige Tonny Goossen en Harry Vermeire leverde Philippine kwaliteit in. Corn Boys/Benny Sport had het deson danks moeilijk. Na 0-1 halverwege werd het 2-4 met een winnend kwartet treffers van Guido Bauwens, Dennis Engels, Luc van Hecke en Peter van Remortel. Huub Dhuyvet- ter en Jim de Jong scoorden voor de mannen uit het mosseldorp. ABAB-DE RIDDER/VLAANDEREN 14-3 - De cijfers spreken voor zich. Het was éénrich- Hoek/De Braakman - Duncan Blackman uit Slijkplaat was in de B2-categorie van de Open Ador tenniskampioen schappen in De Braakman goed voor een stevige 11-0- overwinning op Vlissinger Sven Vermeulen. TENNIS Eerder speelde de oudste van de drie gebroeders Blackman met 4- 4 gelijk tegen Jacky de Paepe en verloor hij met gering verschil van Bart Gorthmanns. Deze laat ste kwalificeerde zich reeds voor het afvalschema door ook van Jacky de Paepe te winnen. Voor de tweede plaats in de poule, die eveneens goed is voor plaatsing, heeft Duncan Blackman zich de beste uitgangspositie verworven. Bij de vrouwen-C2 versloeg Em my Blackman met 7-4 Trudy Blokland. Eerder was Karin de Bruyckere echter met 7-5 te sterk voor Emmy Blackman. Margriet Buize heeft in deze poule uitste- kende papieren om zich te plaats ten voor de finale. Op het dubbel-C2-schema plaatsten de Terneuzenaren Mar- tijn de Leeuw en Christiaan Vos, met plaatsingsnummer twee, zich als eerste combinatie voor de hal ve finale. De Leeuw en Vos re kenden in een spannend treffen af met Jan Goethals en Cees de Rijk: 6-5. De Animo-spelers moe ten in de halve eindstrijd aantre den tegen de gebroeders Bob en Hessel Hamelink ofwel tegen Jaap Oppeneer en Adrie Ris- seeuw. In de dubbel-Cl-poule wonnen Cor de Jonge en Henk Jansen overtuigend van Johnny Taalman en Peter Vercruysse: 9-5. Tegen Donovan Blackman en Jacky de Paepe moesten De Jonge en Jan sen echter ternauwernood capi tuleren: 5-4. In de dubbel-C-categorie bij de vrouwen bereikten Jenny Tarant en Gemma van Tiggelen als eer sten de laatste vier. Hun tegen standers komen voort uit de par tij Natasja Adam/Emmy Black- man-Mireille Lambert/Annelies de Mul. UITSLAGEN ENKELSPEL B2: Bart Gorthmanns-Jacky de Pae pe 7-2, Duncan Blackman-Sven Ver meulen 11-0. Cl: Kees Kommers-Donovan Black man 6-5. Dl: Leen Wiiland-Peter Steenbakker 5-3. E: Jan-Maarten van de Staal-P. de Meijer 14-0, Jan-Maarten van de Staal-J. van Oosten 8-2. MANNEN DUBBELSPEL C2: Oppeneer/Risseeuw-Van Aver- maete/Taalman 7-6, Lok- ken/Michielsen-Brenner/Klooster Van onze paardensportmedewerker Terneuzen - Dit weekeinde staat Zeeuws-Vlaanderen weer bol van de hippische evenementen. Zo kunnen de Zeeuwse ruiters en amazones aan hun trekken komen tijdens wedstrijden in manege Magrette, manege De Buck in Absdale en manege Hei kant. In manege Magrette nabij Axel wordt zaterdag 22 februari door de landelijke rijvereniging en po nyclub Graeve Jan de finalewed strijd gehouden van de spring- competitie Indoor Vlaanderen. De organisatoren in Magrette worden ook getroffen door het vervoersverbod dat van kracht is in West-Brabant in verband met de varkenspest. Er stond aanvan kelijk een aantal deelnemers op de startlijsten uit Breda en omge ving, maar die kunnen nu niet in actie komen in de springcompeti- tie Indoor Vlaanderen. Het pro gramma voor de ponyruiters en amazones begint om 15.00 uur en vanaf 16.00 uur komen de paar den in het parcours. De landelijke rijvereniging en ponyclub Luctor et Emergo uit Zaamslag heeft voor zaterdag 22 februari een dressuurconcours hippique op het programma staan voor paarden en pony's. Plaats van handeling is manege De Buck aan de Tolweg in Absdale. In manege De Buck heeft deze vereniging domicilie. Begonnen wordt om 10.00 uur met de B-klasse paarden. Als laatste categorie begint om 14.47 uur de strijd bij de Z-paarden. De Stichting Hippisch Sport centrum Heikant houdt zaterdag 22 en zondag 23 februari in ma nege Heikant aan de Vylainlaan springwedstrijden voor paarden en pony's. De hindernissen liggen zaterdag op hoogtes van 80, 90 en 100 centimeter en zondag volgen de rubrieken 100,110 en 120 cen timeter. Raymond Ceulemans komt volgend seizoen voor zijn nieuwe team Crystal Kelly in actie. Thuishaven van het team is biljartcentrum St. Jan in Waalwijk. foto de stem/ben steffen tingsverkeer in De Eenhoorn te Oostburg. Henk Ottens, op dreef, scoorde zes keer. Ste ven Ockeloen kwam tot vijf doelpunten. Wer ner Corijn, Jacky Carnière en Jos Dieleman maakten de winnende serie vol door elk één keer raak te kegelen. VERVAET-ARROW 2-5 - Vervaet leidde bij de doelwisseling met 2-1, maar het kon die nipte voorsprong niet vasthouden. Arrow kwam sterk terug en won via doelpunten van Jan de Visser (3x), Ingmar Hoefnagels en Marcel Verdurmen. Eugenio Alvarez en Ma rio Vermeirssen scoorden voor Vervaet. ZVC/MAX KORTING-KEES MECHIELSEN 7-2 - De formatie uit Kloosterzande is bezig aan een goede serie. Deze week werd die in een sportief treffen voortgezet door rake pe gels van Sjef Pouwels (4x), Dave de Booy (2x) en John van Boven. John de Ritter en Jacco Stoffels scoorden tegen. STAND Vooruit 15-33, Première/Zaman 16-32, ABAB 17-30, Terneuzen 17-29, Arrow 16-27, Corn Boys/Benny Sport 17-24, TES'92/Qutility 16- 21, ZVC/Max Korting 17-21, Vervaet 14-19, Philippine 17-16, Kees Mechielsen 17-15, De Ridder/Vlaanderen 17-10. - MM Middelburg - In sporthal De Kruitmolen in Middelburg werd de Zeeuwse badmintoncompetitie afgesloten met promotiewedstrij den en bekerduels. In de eerste klasse speelden Zierikzee 1 en Si- nar 1 tegen elkaar met als inzet de beker en promotie naar de lan delijke vierde klasse. Zierikzee won overtuigend met 7-1. In de tweede klasse werd het duel Stenge 2-Netwerk 1 afgewerkt. Een wedstrijd die in een 4-4-gelijkspel eindigde. Beide teams pro moveren naar de eerste klasse. De beker ging naar Netwerkt 1 (setstanden 8-11). Netwerk 2 promoveert naar de tweede klasse en veroverde de beker. Het versloeg in het promotieduel in de der de klasse het Oostburgse Sjuttul 3 met 6-2. Sas van Gent - Bij de schaakvereniging Het Witte Paard uit Sas van Gent wordt zaterdag 22 februari de zevende en en achtste ronde van het Zeeuws persoonlijk schaakkampioenschap voor se nioren gehouden. Het strijdperk van deze laatste twee ronden is De Roselaer te Sas van Gent waar men om 10.00 uur begint. De slotronde start om 15.00 uur. In groep 1 is de strijd nog hele maal open. Maar liefst vier spelers staan met 4'A punt aan de lei ding. Dat zijn Ralf Gommers, Cor Jansen, Johan de Wolf en Albert Riemens. In groep 2 voert de jeugdige Koen Leenhouts van SVW- ZV uit Oostburg riant de klassering aan met een maximale score van zes punten. Terneuzen - Als de weersomstandigheden het toelaten krijgt zon dag 23 februari de hockeycompetitie een vervolg. Dan staat er een inhaalprogramma op de rol. Van de Zeeuwse ploegen komt Mid delburg bij de mannen in actie in de derde klase E tegen Prinsen beek. Het vrowuenteam van Vlissingen speelt in de derde klasse E in en tegen Made en het vrouwenteam van Goes ontvangt in de vierde klasse D HSD uit Zierikzee. Diekirch - Irma Heeren is op dit moment met voorsprong de bes te veldloopster van Nederland. Dat bewees de Middelburgse nog maar eens tijdens de IAAF-cross in het Luxemburgse Diekirch. Ze eindigde er op een keurige tiende plaats. Voor de 4800 meter had ze een tijd nodig van 16 minuten en 44 se conden. De zege was voor de Roemeense Elena Fidatova in 15.50. Ook de andere Zeeuwen die onder leiding van bondstrainer André Stroo in Diekirch in actie kwamen presteerden goed. Ramses Bekkenk, sinds kort lid van Leiden Atletiek, won de B-cross bij de mannen-senioren. Maaike van Dijk van Atletica werd twaalfde bij de A-meisjes. Rik van Laarhoven (RKHAV) kwam als 33e bin nen bij de A-jongens. Voor de 610 meter had hij 21 minuten en 44 seconden nodig. Sterk was het optreden van Sandra de Block en Sebastian Vonck, beiden van RKHAV, bij de C-jeugd. De Block bereikte met een derde plaats het podium. Haar tijd over de 2650 meter was 9 minuten en 50 seconden. Vonck eindigde bij de jon gens net buiten eerste tien. Hij werd elfde in 10 minuten en 42 se conden op de 2900 meter lange, zware cross. Hoek van Holland - Tijdens het nationale indoor triplettekam- pioenschap heeft het team van Bert van Veen uit Axel goed ge presteerd. Samen met Filiberto dé Filippes en Nico Claessens kwam Van Veen uit voor JBC Petanque uit Middelburg en won de hoofdprijs in de B-groep. Voornoemd trio, dat onlangs het kampioenschap van Zuidwest- Nederland behaalde, werd in de eerste ronde om de nationale ti telstrijd in de A-klasse uitgeschakeld in een spannende partij die in een 13-12-verlies voor de Zeeuwen eindigde. Deze nederlaag betekende verder uitkomen in de B-groep. Hierin kwamen de re gionale jeu de boulesspelers vijf keer in actie en wonnen evenzo- vele malen (13-3,13-5,13-6,13-5, en 13-3). Deze resultaten waren goed voor de finale en die werd met 13-8 gewonnen waardoor de hoofdprijs in het B-toernooi hun deel was. Terneuzen - Jogging Club Dow houdt zaterdag 22 februari een aantal trimlopen in de omgeving van sportpark Oude Vaart in Terneuzen. Voor de jeugd is er een 1200 meter. De overige leef tijdscategorieën hebben de keuze uit de volgende afstanden: 5200, 10.400 en 15.600 meter. Voor alle afstanden klinkt om 15.00 uur het startschot nabij het PV-gebouw van Dow waar men vanaf 14.00 uur terecht kan om het startnummer af te halen. Was- en kleedacocommodatie is er in de nabij gelegen sporthal Oude Vaart. 11-3, Hamelink/Hamelink-Lange- raert/De Zeeuw 8-5. Dl: Van de Sande/Wijland- Brandt/Sinke 9-4, Boogaard/Kra- mer-Faas/Saman 8-7. D2: Ambrosini/Ambrosini-Krij- ger/Steenb akker 10-4, Angelo Susanna-R. Roelandt 9-0. E: Van Oosten/Van de Peijl-Schoon- akker/Verpoorte 8-2, VROUWEN ENKELSPEL C2: Karin de Bruyckere-Emmy Blackman 7-5, Emmy Blackman- Trudy Blokland 7-4. Dl: Chantal Hamelink-Lucia Vos- ters 7-4. D2: Angela van Drongelen-Mireille van de Bulck 8-4. E: S. Meertens-E. Brandt 9-5. DUBBELSPEL C2: Blokland/Van Loo-De Loof f/Maas 9-5. D2: De Kraker/Van Waas-Van Loo/Yigit 8-5, Houmes/Schueler- Dubbeldam/De Zeeuw 9-5, Van Overloop/De Witte-Brandt/Willem- sen 15-1. GEMENGD DUBBELSPEL Cl: Visser/Houg-Van de Vijver/De Rijk 10-4. D2: Van Overloop/De Jonge-Van Es- broek/Nanninga 11-4. Dl: Nijsse/Asselman-Van Loo/Tom- mel 6-5. D2: Smekens/Smekens-Klopme- ijer/Klopmeijer 10-3, Huis/Aarssen- Yigit/Loones 7-6. Van onze atletiekmedewerker Dortmund - De jeugd van de Hulster atletiekvereniging RK HAV kwam in actie tijdens indoorwedstrijden in de Dortmund- se Westfalenhalle. Ze kwamen terug zonder clubrecords, maar er werd wel gegrossierd in persoonlijke records. A-pupüle Carola de Dijcker reali seerde er evenals Bona van Re- mortel zelfs drie. Dit op de 50 me ter waarop ze derde in haar serie werd met 8,8. Ook op het onder deel verspringen (3,39 meter) en de 800 meter (3.07,0) realiseerde ze een persoonlijk record. Op die 800 meter werd ze vierde. Als vierde onderdeel pakte ze het hoogspringen mee. Ze kwam tot een hoogte van 1,05 meter, wat geen persoonlijk record was. OVERIGE RESULTATEN RKHAV Jongens C: Wouter Verdurmen 1000 me ter in 3.01,5 en verspringen 4,57. René Hellebrekers 1000 meter 3.21,8 en 60 meter 8,5 (persoonlijk record). Jongens D: Wouter Saman 50 meter 7,9 meter 8,4 (persoonlijk record), versprin gen 3,15. Jongens A-pupillen: Guy de Wilde 50 meter 8,2 (persoonlijk record), 1000 me ter 3.44,8 (persoonlijk record), versprin gen 3,55. Meisjes C: Joyce Mortier 60 meter 8,4, verspringen 3,68. Tosca Hellebrekers 50 meter 7,3 (persoonlijk record), hoog springen 1.25, verspringen 4,12. Sabine van Veldhuyzen 50 meter 8,0 (persoon- (persoon- 4,01 (persoon van Veldhuyzen lijk record), i lijk record). Meisjes A-pupillen: Altuna Halilovic 50 meter 8,2 (persoonlijk record), versprin gen 3,71 (persoonlijk record). Nina van Dorsselaer 50 met« (persoonlijk record), verspringen 4,02 (persoonlijk record). Ivo Vlaeminck 50 cord), verspringen 3,5: cord). Ilona van Rem ijk record), verspringen 3,10 onlijk record), 800 meter 3.29,0 ijk record). Sabine Molders 50 meter 8,8 (persoonlijk record), versprin gen 3,46 (persoonlijk record), hoogsprin gen 1,05. Audrey de Beule 50 meter 8,8 (persoonlijk record), hoogspringen 1,10.

de Stem | 1997 | | pagina 9