suw IJKT ENST fZEN. Meting van vervuiling door stomerij IJZEN. IN DEIHHIItia ZAMAN der dekker ;n UIT DErïïïïEil Sas van Gent kiest voor openbaarheid Nog geen adviesbureau gekozen voor studie naar theater Terneuzen Bloemen en planten erg in trek i ®eschenkenliuis Trainingspakken De,ekke^s:sf^odies Bakker Jan onnebloem Open dag bij computerclub VOLOP Spikes ra. 15.00 "a. 20.00 ra. 25.00 ra./ 7.95 ra. 19.95 r de gratis dienst 120-4309116. MET UW RETAILERS. N DE KRANT. DESTEM ZEELAND C3 Lucht-onderzoek rond De Zon 'Ook ik help mee" Meer informatie? Bel: (076) 560 20 60 Brug Sas lang gestremd door tegenslag Vergaderstukken voortaan ter inzage Jubileumexpo van Groei en Bloei in IJzendijke De WOV en de fiets Varkenspest trof bedrijf niet schoenen MODE èhiï meer VLIEGREIS t.w.v 25QD ~^nwèring Rolluiken gordijnen garagedeuren vloeren dan alleen zonwering 1 VoetbiJsc^f'Ta*5* Zaalsportschoenen 1000 Tennisscfioeiteii Knnningschoenen Schoen- en CT J Pon hu is Aardenturg Tel. 0117-491314 I <Dr ,>Bakker Jan' Ue Blnnenstad Bakker' WOENSDAG 19 FEBRUARI 1997 tfan onze verslaggever Iferneuzen - B en W van Ter- neuzen hebben nog geen ad viesbureau gekozen voor het uitvoeren van het haalbaar heidsonderzoek voor het nieu we theater. Het college geeft hiermee ant woord op eerder gestelde schrifte lijke vragen van Groenlinks. Groenlinks stelde dat slechts twee bureaus in de race zijn om de gemeentelijke opdracht in de wacht te slepen. Het adviesbureau Varocom van ex-wethouder J. van Rooijen en het gerenomeerde bu reau DHV. GroenLinks staat samen met WD en D66 zeer kritisch tegenover het meedoen van Varocom omdat Van Rooijen de nodige voorkennis be zit die andere bureaus niet heb ben. „Van Rooijen kan de prijs van andere bureaus zo op de ach terkant van een sigarendoos in vullen omdat hij als ex-wethouder precies weet hoe die bureaus wer ken," zei W. Broekhuysen (WD) toen. Volgens het college echter is de keuze voor welk bureau dan ook nog lang geen uitgemaakte zaak. „Er is nog geen besluit genomen. Er wordt namelijk momenteel nog gewerkt aan het stappenplan voor het nieuwe theater. De interne be sprekingen zijn zodoende nog niet afgerond. Het college verwacht wel dat het stappenplan binnen kort is afgerond," lichtte woord voerder O. Vosveld het schriftelij ke antwoord van het college giste ren toe. In het stappenplan staat onder andere welk bureau wordt ingeschakeld om de haalbaar heidsstudie voor de nieuwe schouwburg uit te voeren. Van onze verslaggever ferneuzen - In de eerste twee weken van maart laat stomerij De Zon aan de Axelsestraat in Terneuzen een luchtonderzoek uit- voeren op en rondom het bedrijfsterrein van de stomerij. De Zonnebloem biedt langdurig zieken en (zwaar) lichamelijk gehandicapten vaak de enige kans op een betaalbare vakantie. Door de hulp van meer verplegenden is de Zonnebloem in staat nog meer mensen op vakantie te laten gaan. Wij hopen weer op de steun van velen te mogen rekenen. Bij voorbaat hartelijk dank! Fax (076) 5 601 601Giro 145 Daaruit moet blijken of de daar aanwezige bodemverontreini ging uitwasemt naar de omge ving en risico's voor de volksge zondheid met zich meebrengt. Er wordt gemeten in de stomerij en in omliggende panden. Het onderzoek vindt plaats op verzoek van de provincie en de gemeente Terneuzen. Het houdt in dat er op een aantal aangewe zen locaties luchtmonsters wor den genomen. Daarvan worden de gehalten aan de giftige stoffen Irichloretheen, tertra-chloor- etheen en vinyl-chloride getoetst aan de toegestane normen. Hoewel de bodemverontreini ging al dateert van voor de tijd van de huidige leiding heeft sto merij De Zon toch de taak op zich genomen het binnenlucht- onderzoek te laten uitvoeren. De beweegredenen zijn volgens de stomerij het belang voor de volksgezondheid van de omwo nenden en het feit dat ook de voormalige eigenaren meebeta len in de kosten van het onder zoek. Het onderzoek wordt uitgevoerd door DOW Environmental en is verdeeld in twee fasen. In de eer ste fase wordt gemeten in panden waar de kans het grootst is dat verhoogde concentraties worden aangetroffen. In deze fase vallen naast de twee panden van de stomerij zelf nog vijf andere huizen. Afhankelijk van de resultaten komt er moge lijk nog een tweede fase, waarbij nog eens zes panden worden on derzocht. Er wordt overigens al leen gemeten in de panden die een kruipruimte hebben of een houten vloer op de begane grond. Een betonnen vloer laat de lucht namelijk niet door en neemt daarmee het risico voor de volks gezondheid weg. De betrokken bewoners zijn inmiddels op de hoogte gebracht en worden ook nog persoonlijk bezocht. Afhankelijk van de onderzoeks resultaten, die vermoedelijk eind maart bekend zijn, zal in overleg met de gemeente Terneuzen en stomerij De Zon door de provin cie Zeeland worden vastgesteld of er op korte termijn maatrege len genomen moeten worden. 5 3 12 5 5 0 vanzelfsprekend' dat de ge- teite er dan ook ruchtbaarheid geeft wanneer vergaderingen - „jen. Het dagelijks ge- eentebestuur heeft besloten alle Penbare) bijeenkomsten be tel te maken via de maande- e ^formatierubriek van de in het Zeeuws-Vlaams awertentieblad. ant als er niemand weet dat er ergaderingen zijn, zal geen enkele burger naar i luidt de voor de I W 'ggende motivatie. Het col- Jf s'e't zich zo voor dat bij la[)er Publiciteit de publieke be- I stukt voor verêader- slot' toeneeint. Daarom is be rd 01 VanM heden alle (openba- Di hr°imims.s*estukken voor het wk ter inzage te leggen op de secretarie bij het meest relevante Bureau. Vertrouwelijke stukken blijven uitsluitend ter inzage voor de commissieleden. Van onze verslaggever Sas van Gent - Pas gisteroch tend omstreek 04.00 uur was de brug bij Sas van Gent over het Kanaal van Gent naar Terneuzen weer te gebruiken door het wegverkeer. Tegenslag tijdens de vervanging van de defecte hydraulische pomp was daar debet aan. Omstreeks drie uur maandag middag begaf de pomp het, waar na de brug nog wel kon draaien, maar niet meer opgeduwd kon worden. Dit is nodig om de brug op gelijke hoogte te krijgen met het rijdek. De technische dienst van Rijkswaterstaat verwachtte het euvel in de vooravond verhol pen te hebben, maar dat viel vies tegen. Het te vervangen element in de hydraulische pomp paste niet en het moest daarom op de werk plaats aangepast worden. Dit zorgde onder meer voor de enor me vertraging. Van onze verslaggever Terneuzen - De Hobby Computer Club Dow in Terneuzen houdt op zaterdag 1 maart een zogenoemde 'Compumare', een open dag in het gebouw van de personeelsvereniging van Dow op sportpark Oude Vaart in Terneuzen. De club, een afdeling van de personeelsvereniging van Dow-Temeu- zen, telt meer dan 250 leden. De meesten zijn werkzaam op Dow, maar het ledenbestand telt ook een aantal 'gast-leden'. 'Compumare'(verbastering van de uitnodiging 'Komt u maar') straalt volgens het organiserend comité uit dat het gaat over computers en I hat ze iets nieuws te melden heeft. Het nieuwigheidje voor computer- liefhebbers op 1 maart is onder meer de mogelijkheid om kennis te maken met ISDN (PTT), Internet (Zeelandnet) en programmeren in HTML, een taal om homepages voor WorldWideWeb te maken. De computerclub toont verder waar de leden mee bezig zijn, op hoe veel terreinen bijvoorbeeld een hobbyist zijn computer kan inzetten. Een groot aantal leden van de club zal daarom met de eigen computer aanwezig zijn. De open dag op 1 maart is voor iedereen toegankelijk. De aanvang is om 10.00 uur en de open dag eindigt om 17.00 uur. Van onze verslaggever Sas van Gent - Het dagelijks bestuur van de gemeente Sas van Gent kiest meer dan voorheen voor openbaarheid van bestuur. Het college van burgemeester en wethouders (B en W) laat voortaan alle openbare vergaderstukken van de gemeenteraad 'ff inzage leggen. Op die manier probeert het college de inwo- eers meer bij het bestuur te betrekken. fel blijft de commissie voor Al- Steene Bestuurlijke Aangele- I jf^Hen vergaderen met een dubbele agenda: een voor het be teten gedeelte van de bijeen- komst, en een voor het voor ie teeen vrij toegankelijke deel »an de vergadering. ■'dat openbare vergaderdeel be teeken de leden van de gemeen teraad woensdag 19 februari j'anaf omstreeks 19.30 uur de col- f6ebesluiten ten aanzien van de bekendmaking van de commis- sievergaderingen van de raad. en W noemen het in het kader _an het betrekken van de inwo- ers bij het bestuur 'niet minder dan Een toneelrepetitie van Esmoreit. De groep toneelspelers is zo groot geworden dat er twee stukken, waaronder een blijspel, zijn ingestudeerd. foto camile schelstraete Van onze verslaggever Philippine - Met een bijna helemaal nieuwe groep spelers brengt toneelvere niging Esmoreit zowel vrijdag als zater dag twee stukken op de planken van ge meenschapshuis De Kaaie in Philippine. Het gaat om het blijspel 'Te koop aangebo den', geschreven door Barbara van Kampen en 'Vakantie in Hotel Blauwdruk' van Anthony Booth. De twee stukken vormen sa men een avondvullende voorstelling. Esmo reit heeft de draad weer opgepakt, nadat vo rig jaar niet opgetreden werd. Vanaf septem ber zijn de nieuwe spelers gaan repeteren en gezien de grootte van deze nieuwe ploeg is besloten om twee stukken op een avond te spelen. Beide stukken zijn te zien op vrijdag 21 en zaterdag 22 februari in De Kaaie. Kaarten voor vrijdag 7,50) en zaterdag (f 10) zijn aan de kassa verkrijgbaar. Zaterdag wordt de avond besloten met een dansavond onder muzikale begeleiding van de Shoe string band. Van onze correspondent IJzendijke - „De belangstel ling voor bloemen, planten en tuinen neemt nog steeds toe. Er is zelfs sprake van een 'boom'. Daarom is het voor onze vereniging een gouden tijd om te groeien en te bloeien." T. Koek, voorzitter van de Ko ninklijke Maatschappij Tuin bouw en Plantkunde (KMTP)/Groei en Bloei heeft hooggespannen verwachtingen van de jubileumtentoonstelling Groei en Bloei 125 jaar. Die ex positie is tot en met 25 oktober te zien in het Streekmuseum in IJzendijke. Volgens Koek wordt er ter gelegenheid van het 125- jarig bestaan van KMTP dit jaar extra aandacht besteed aan de leden en de afdelingen. De afdeling Zeeuws-Vlaanderen en Noord-België vierde vorig jaar het 30-jarig bestaan en heeft momenteel duizend leden. „Al sinds 1872 brengt Groei en Bloei vakmensen en liefhebbers bij elkaar. In september zullen we ons in Aalsmeer bezinnen op de toekomst. Want de samenle ving verandert, het milieu speelt steeds een grotere rol en boven dien moeten we rekening houden met de vraag van de consu ment," aldus Koek, in het dage lijks leven burgemeester van Rheden. „Onze ledenwerfactie in januari heeft 1300 nieuwe leden opgele verd en dat is weer 400 meer dan vorig jaar. Dit is een grote sti mulans waar we uit kunnen put ten." Wethouder L. Cuelenaere-Faes van de gemeente Oostburg is ook enthousiast over Groei en Bloei, zo liet ze zaterdag bij de opening van de expositie blijken. „Groei en Bloei is een begrip in onze streek. De activiteiten wor den altijd goed bezocht en er is momenteel veel aandacht voor de leefomgeving, zowel binnen- als buitenshuis." Op de tentoonstelling, die onder leiding van Kees Jacobse is geor ganiseerd, is alles wat maar enigszins met de tuin te maken heeft te zien. Deelnemers van de kunst- en ambachtenmarkt tijdens de re forten en te bewerken Puhr br'even °p rijm aut beteke"tniet automat/sch dat de (stand*'6 hetmet™/ I landpunt eens is. Een werk van N. de Feijter uit Zaamslag, te zien op de expositie van Groei en Bloei in IJzendijke. foto camile schelstraete folkloristische dag in IJzendijke verlenen hun medewerking aan de expositie, die is te bezoeken tijdens de openingsuren van het Streekmuseum. Het jubileumprogramma wordt 19 en 20 juli vervolgd met het versieren van de Nederlands hervormde kerk tijdens de folk loristische dag en de trekpaar denkeuring, dia-avonden en meerdaagse busreizen. Na de landelijke jubileumvie ring op 5 september in Aalsmeer volgt dan 13 september in IJzen dijke een jubileumbuffet. Een krantenartikel in De Stem van 17 januari j.l., over de toekomstige fietsverbin- dingen over de Westerschelde na aanleg van de WOV, heeft ons onaangenaam verrast. Daarin zijn wij naar de me ning van de ENFB verkeerd geciteerd. Aanleiding was een artikel in ons eigen periodiek De Zeeuwse Deurtrapper over deze verbindingen. Per abuis en door een samenloop van omstandigheden is in De Zeeuwse Deurtrapper door ons een verkeerde tekst afge drukt, namelijk de concept tekst in plaats van de defini tieve versie. Ondanks de uitdrukkelijke mededeling aan de journalist van De Stem dat deze tekst niet de mening van de Fiet sersbond ENFB weergeeft is daar toch uit geciteerd. Middelburg, Riet Beukert (Bestuurslid Fietsersbond ENFB, afd. Zeeland) Terneuzen - In het bericht 'Ex portverbod moet niet te lang du ren' in De Stem van donderdag 13 februari, waarin reacties van Zeeuws-Vlaamse varkenshouders op uitbraken van varkenspest in Noord-Brabant, staat abusieve lijk vermeld dat varkenshouder G. van Hal uit Sint Kruis in 1992 varkenspest op zijn bedrijf had. Van Hal is op zijn bedrijf nooit ge confronteerd geweest van een uit braak van deze besmettelijke var kensziekte. SPORT Absdaalseweq 12 Hulst - y nuist Vrijdag koopavond- Zondags geopend till t» 51 ■Ér J.' TT- SeekendTLOndenof weekend bungaioWpQrk Koop juist nu Noorclsfraaf 62 •f- de Cacq ■ElfcLwoensdag; 5 BRODEN voor één tientje 4 BOLUSSEN VOOR 2 GUtDEN 'i bezorgen ook aan huis of bedrijf.! Noords,ra„promeT,de Tc, Tel. 0115-610817 Zen

de Stem | 1997 | | pagina 21