Noord-Korea dreigt met geweld Juppé sluit wijziging immigratiewet uit Stakers vragen koning om hulp Komst Albright moet Navo-uitbreiding versnellen ië verhuizen nog. GEZOCHT I DE STEM BUITENLAND Autobedrijf Musterd b.v. Kleintjes v.d.Ven auto's Recycling Let op China moet keuze maken tussen communistische bondgenoot en handelspartner Vierde gebod A4 Bartels Nissan dealer Heerle Sloopauto's 50 tot 5000 voor Natterman Auto's schade auto's vanaf 125,- 100 tot 10000 Auto-ABC BMW CHRYSLER FORD OPEL 20x Opel Astra 20x Opel Astra Betonschuttingen en schuurtjes aanleg van uw tuin Algemeen LONDEN Maaskant Reizen COMMENTAA Reizende familie vergeet kinderen Oppositie Servië staakt protesten Demonstraties in Albanië gaan door DE STEM BUITENLAND KORT Toestand Deng Xiaoping slecht Granaten op moslimwijk Mostar Negen doden door lawines TsjelsjeiiiJli nog steeds zonder parlement VSB*BANK 1997 X 51 MAANDAG 17 FEBRUARI 1997 auto's. Guldenweq 14 Etten-Leur 076-503637» Voorraad 400 auto's ANWB-gekeurd N A P Ook huurkoop, leasina inruil, financiering. Garantip Tel. 0162-683380^ 2x Niss.Primera demo gfi 2x Nissan Almera demo qr Nissan Micra 1.0-1.3 92-95 Nissan Micra aut. 93 Nissan 100 NX 1.6SLX Nissan Primera 2.0 SGX 94 Nissan Primera 2.0 dsl 93 Nissan Primera 2.0 aut 94 Nissa Sunny 2.0 dsl. 94, Nissan Sunny 16 aut. 94 9x Nissan Sunny go.g4 Alfa Romeo 1.4 BMW 525 TD airco Opel Kadett 1.4 3-drs Opel Vectra 1.6 4-drs. Toy.Corolla 1.6 LPG 2x Volvo 440 1.8 GL 92-94 Volvo 340 1.4 aut. 99 VW Passat 1.8 90 Diverse goedkopere auto's aanwezig!! Bel of kom lanqs Bartels Nissan Dealer Herelsestraat 170 Heerle Tel. 0165-303551. worden dagelijks geplaatst in de gehele oplage van DE STEM en BRABANTS NIEUWSBLAD. Oplage: ma. t/m vrij. 165.153 zat. 174.440 U bereikt met uw advertenties bij de KLEINTJES 385.900 lezers (Bron: Summo- scanner 1995) loop/sloop en schadeauto's Tevens verkoop onderdelen 0165-559230. Loop- sloop en tevens onderdelen t.k. 0165-537878 of 542120 voor sloop-loop- schade auto's, Tevens auto onderd. t.k. 076-5418353 BMW 316! bj. '91, 80.000 km, donkerblauw i.g.s.t. vr. pr. 23.000,-0165-502586 Chrysler VOYAGER grijs met., eind '91, i.z.g.st., pr. n.o.t.k., 0164-266659 na 18u. FORD Sierra '84, rood, met achterspoil., rood, 0165- 571416. FORD Sierra Combi'88, 5- drs., blauw. 0165-571416. stat.car 1.7D 1992, 11.950,- incl. btw. 0162-683380. stat.car 1.7 D 1993, 13.950,- incl. btw. 0162-683380. Droge beuken openhaardblokken Nu zomerpr. Gratis thuis- gebr. 2 m3 165,-, 4m3 280, 16m3 1 -100,-- 0416-372640 ook in steen- en houtmotie Tel. 040-2264303/ 06-53390966. Hellemons goedkoop en vakkundige Bel voor een vrijbl. advies offerte en een g* ideeënfolder, 076-565^^^ 4 dgn per luxe touringcar hotel met ontbijt. Vertrek 20 februari, 6, 13, 27 ma vanaf 269,-- Lid SGR/ANVR vraag onze gratis reisgids Tel. 0412-48.28.28 Door Wilko Voordouw parijs - De Franse premier Alain Juppé heeft dit week einde uitgesloten dat er wordt «etornd aan de nieuwe immi- «ratiewet van minister Jean- Louis Debré. Het verzet tegen het wetsontwerp, dat eind fe bruari voor de tweede keer in bejde Kamers van het parle- ment wordt behandeld, groeit met de dag. [)a de cineasten, intellectuelen, journalisten en schrijvers hebben nu ook 402 acteurs en actrices openlijk stelling genomen tegen je buitenlanders-onvriendelijke wct, Catherine Deneuve, Jeanne lloreau, Jean-Louis Trintignant, Michel Piccoli en nog een kleine 400 andere acteurs keren zich met name tegen het artikel, waarin staat dat iemand die tij delijk een buitenlander herbergt, daarvoor eerst toestemming moet vragen op het gemeentehuis. Wie eenmaal zo'n 'logeercertificaat' heeft gekregen moet verplicht ook het vertrek van de buiten landse gast op het gemeentehuis melden. Wie dat niet doet kan worden vervolgd en verliest in ieder geval het recht om gedurende twee jaar opnieuw een buitenlander te ont vangen. De artiesten en intellectuelen roepen op om niet aan de wet te gehoorzamen. Zij vinden de meldplicht al te veel op verklik ken lijken. De Franse socialisten hebben het maar moeilijk met deze plotselin ge oproep tot burgerlijke onge hoorzaamheid. Zij waren het, die al in 1982 zo'n 'logeercertificaat' instelden. Maar toen betrof het het vooral een formaliteit en was men nog niet verplicht om het vertrek van de betreffende bui tenlandse gast aan te melden. In 1986, toen de conservatieven re geerden, werd de wet verhard. Aangezien toen het aantal visum- landen als gevolg van de terroris tische aanslagen werd uitgebreid, kreeg iemand pas een visum wan neer er een 'logeercertificaat' was. De nieuwe wet van Jean- Louis Debré wil nog harder dan in het verleden strijden tegen il legale immigranten. Het 'logeercertificaat' - dat ove rigens zonder opgaaf van reden door een burgemeester kan wor den geweigerd - is volgens de mi nister van Binnenlandse Zaken daarbij een belangrijk instru ment. Vrijdagavond liet een me dewerker van premier Juppé we ten dat de wet mogelijk herzien zou worden. Maar zaterdag ver klaarde de premier zelf dat hij niet aan het wetsontwerp wil tor nen. Het verzet tegen de wet-Debré krijgt extra reliëf, omdat in Frankrijk de vrees voor het ex treem-rechtse Front National toeneemt. Volgens velen is ver harding van de immigratiewetten niet nodig, en probeert de rege- ring-Juppé op die manier de kie zers van extreem-rechts te ple zieren, Gisteren werd in het Zuid-Franse Vitrolles Catherine Mégret tot burgemeester geko zen. De spanning in het stadje was om te snijden toen de echtgenote en 'strovrouw' van de nummer twee van het Front national, Bruno Mégret, 30 van de 39 stemmen in de nieuwgekozen raad vergaarde. Vitrolles is de vierde gemeente in Frankrijk die in handen is geval len van het Front National. De culturele wereld is met name de afgelopen weken zeer actief tegen extreem-rechts, omdat de partij van Jean-Marie le Pen in alle ste den waar die de macht over neemt, eerst het culturele beleid onder handen neemt. Het aanbod in bibliotheken wordt 'gezuiverd' en de door ex treem-rechts gedomineerde ge meenteraden trekken subsidies aan culturele instellingen in. Af gelopen donderdag was in Toulon een grote demonstratie tegen de voorgenomen sluiting van het 'dans- en beeldtheater' Chateau- vallon, even buiten de Zuid- Franse havenstad. Seoul/Peking (dpa/rtr/afp) - Noord-Korea zal met geweld antwoorden als Zuid-Korea een Noord-Koreaanse over loper 'dwingt' naar Seoul te gaan. Een Noord-Koreaanse ambassa de-functionaris heeft dit gisteren in Peking gezegd. „Als het Zui den geweld gebruikt om hem naar Zuid-Korea te brengen, zul len wij met geweld antwoorden," zei de Noord-Koreaanse diplo maat bij het gebouw van de Zuid- Koreaanse diplomatieke missie in Peking. "Wij zijn vastbesloten te beletten dat hij naar het zuiden gaat." De hoge Noord-Koreaanse par tij-functionaris Hwang Jang-yop heeft daar vorige week woensdag zijn toevlucht genomen. Volgens Zuid-Korea heeft hij politiek asiel aangevraagd. In Zuid-Korea is zaterdag een voormalige Noord-Koreaanse overloper het slachtoffer gewor den van een moordaanslag, die vermoedelijk is gepleegd door geïnfiltreerde Noord-Koreaanse geheim agenten. Het is de in 1982 overgelopen 36-jarige Lee Han- Young, een verre verwant van de Noord-Koreaanse leider Kim fcng-H. Hij is meteen na de aan slag opgenomen in een zieken huis. Volgens de artsen is hij kli nisch dood. Na de aanslag, waarbij Lee Han- Young door kogels in hoofd en horst werd geraakt, zijn twee mannen weggevlucht. De vrouw van de vriend waar het slachtof fer op bezoek was, zei dat Lee vlak voordat hij bewusteloos raakte had gezegd dat de daders 'agenten, spionnen' waren. De Parijs (dpa) - Tijdens de te rugreis van de wintersport vakantie heeft een Frans ge zin twee van zijn zeven kin deren 'vergeten' op twee ver schillende stations, zonder dat in de gaten te hebben. Een 15-jarig kind bleef bij het vertrek van de nachttrein zaterdagavond met 50 kilo bagage achter op het station van Chamonix. Bij het over stappen twee uur later op het station van Saint-Gervais werd zijn 16-jarige broer vergeten, aldus de politie, die zich om twee uur 's ochtends over zijn lot ontfermde. De gendarmerie stuurde het vergeten kroost gisteroch tend naar huis. De ouders hadden nog geen aangifte ge daan van het 'verlies'. Zuid-Koreaanse regering be schuldigt Noord-Korea ervan achter de aanslag te zitten. Door de moordaanslag is de spanning in de Chinese hoofdstad Peking toegenomen. De bewa king van de Zuid-Koreaanse am bassade in Peking, waar de hoog geplaatste Noord-Koreaanse overloper Hwang Jang-Yop zijn toevlucht heeft gezocht, werd nog eens extra verscherpt. Een woordvoerder van de ambassade zei dat Zuid-Koreaanse zakenlie den in de Chinese hoofdstad het advies hebben gekregen veilig heidsmaatregelen te nemen. Uit vrees voor vergeldingsaansla gen van Noord-Korea, dat zegt dat Hwang Jang-Yop niet is over gelopen maar ontvoerd, heeft Zuid-Korea de veiligheidsmaat regelen op vliegvelden en bij openbare gebouwen, regerings gebouwen en ambassades opge voerd. De onderhandelingen tus sen Zuid-Korea en China over het vertrek van de 72-jarige Noord-Koreaanse partij-ideo loog gingen gisteren door. De Chinese regering is door de zaak- Hwang in een lastig parket te rechtgekomen. Noord-Korea is een oude communistische bond genoot van China; terwijl Zuid- Korea als handelspartner steeds belangrijker wordt. Waarnemers vermoeden dat de autoriteiten in Peking in elk geval geen beslis sing wilden nemen voor de vie ring van de 55e verjaardag van Kim Jong-Il gisteren. Belgrado (ap) - Leiders van de Servische oppositie hebben za terdag het einde aangekondigd van bijna drie maanden van on afgebroken straatprotesten tegen de Servische president Slobodan Milosevic. Zij zeiden echter ook dat het protest zal worden hervat als Milosevic geen verdere con cessies doet. „Dit jaar moet het jaar worden van de overwinning voor demo cratisch Servie," zei oppositielei der Vuk Draskovic tegen de on geveer 15.000 mensen die zater dag op de 88ste dag van de straatprotesten in Belgrado bij een waren.Vrijdag zal de nieuwe gemeenteraad van Belgrado wor den geïnstalleerd. Voor het eerst in 52 jaar zal de hoofdstad wor den geregeerd door anderen dan de communisten of de postcom munistische socialisten. Zuid-Koreaanse soldaten namen gisteren stelling tijdens een zoektocht naar de Noord-Koreaanse geheim-agenten, die worden verdacht van de moordaanslag van zaterdag op een voormalige Noord- Koreaanse overloper in Seoul. foto reuter Madrid (afp/dpa) - Het einde van het conflict in de Spaanse transportsector is nog niet in zicht. Fedatrans, de organisator van de anderhalf week oude wegblokka des, riep gisteren koning Juan Carlos te hulp om de patstelling in de onderhandelingen met de regering te doorbreken. Fedatrans stoort zich aan minis ter van Arbeid Javier Arenas, die dreigde ordetroepen in te zetten tegen actievoerende expediteurs. Fedatrans verwierp een overeen komst met de regering die gro tendeels tegemoet komt aan zijn eisen. Inzet van de acties is een grondi ge reorganisatie van de zeer ver snipperde transportsector, waar bij de pensioenleeftijd van 65 Door Bert Schampers Brussel - Officieel komt ze kennisma- Maar het bezoek dat de nieuwe Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken Madeleine Albright "Mrgen brengt aan de Europese Unie aan de Navo staat toch vooral in het teken van de veiligheid en stabiliteit 111 Europa. kik aandacht gaat daarbij naar de uit leiding van het militaire bondgenoot- schap. Op 8 en 9 juli zal op een topconfe- Witie in Madrid bekend worden gemaakt Welke Midden- en Oost-Europese landen wor de Noord-Atlantische Verdragsorga- ■Watie worden uitgenodigd om lid te wor- en- voorbereidingen zijn in volle gang Wmet de komst van Albright naar Brussel ordt de eindspurt ingezet. De uitbreiding J?00r Je Amerikaanse buitenlandse poli- vj e® topprioriteit. aar er zijn nog tal van problemen die op- post moeten worden. De relatie met Rus- op de eerste plaats, de Turkse positie die van de kandidaat-landen die in de orte ronde niet worden toegelaten. J®etaris-generaal Solana van de Navo vorige maand in Moskou besprekin- i gevoerd met de Russische minister van ltenlandse Zaken Primakof! De stand- maj ''Sgen nog ver uiteen. Later deze and volgt een nieuwe ontmoeting. Veto-recht jtet Westers bondgenootschap wil de rela- 1 Je Russen opwaarderen en vastleg- fech K-een cBarter. Dat heeft geen juri- n bindend karakter, maar is enkel een politiek document. De Russen vinden dat onvoldoende. Zij willen onder meer gecon sulteerd worden bij conflictsituaties. Dat zou neerkomen op het veto-recht, iets wat voor de Navo-bondgenoten onacceptabel is. De Navo wil best overleggen met Mos kou over samenwerking bij alle militaire operaties buiten het eigen Navo-gebied, maar wil de vrijheid behouden om naar ei gen goeddunken te handelen. Ondertussen is de stroom van, vaak tegen strijdige, verklaringen over de Navo uit Moskou nauwelijks nog bij te houden. Op het hoofdkwartier van het bondgenoot schap in Brussel lijkt niemand zich daar druk om te maken. Wie praat er eigenlijk en met welk gezag, vragen diplomaten zich af. De intelligente mensen aan de top in Mos kou zullen wel beseffen dat samenwerking aanzienlijke voordelen biedt, is de redene ring. Dat Russische politici gretig insprin gen op de frustraties bij die landgenoten, die het verlies van de rol als supermogend heid maar niet kunnen verkroppen, moet volgens Brussel vooral worden gezien te gen de achtergrond van de machtsstrijd daar. Natuurlijk is de Navo bezorgd over de des integratie van het militaire apparaat in Rusland, over de onrust bij het leger in een land dat nog altijd beschikt over het groot ste nucleaire arsenaal ter wereld. Daarom, zeggen Westerse diplomaten, pleiten wij juist voor samenwerking. Wij willen voor goed af van het confrontatie-model. Als voorbeeld van coöperatie geldt SFOR, de stabilisatie-troepenmacht in Bosnië, waar negentien niet-Navolanden meedoen on der Amerikaans commando. „We hopen maar dat dit model van samenwerking ook aanslaat in Moskou," wordt in Brussel ge roepen. De alliantie gaat ervan uit dat voor de top in Madrid de toekomstige betrekkingen met Rusland op papier staan. Ook met de Oekraïne wordt een samenwerkings-ak- koord onderhandeld. Maar een mini-top met vijf landen, zoals de Russische presi dent Jeltsin aan zijn Franse ambtgenoot Chirac voorstelde om de relaties tussen Rusland en de Navo op hoog niveau te be spreken, komt er niet. Minister Van Mierlo zal morgen in Brussel benadrukken dat besluitvorming over dergelijke initiatie ven altijd door de zestien lidstaten moeten worden genomen en niet door een paar grote landen. Draagvlak Met Madeleine Albright aan tafel komt in Brussel zeker de agenda voor de top ter sprake. Eind mei ontmoeten de ministers van Buitenlandse Zaken van de zestien Navo-landen elkaar nog een keer in Portu gal. Dan zal bekend zijn welke kandidaat lidstaten een uitnodiging krijgen, al blijft hun besluit strikt geheim tot de top van staathoofden en regeringsleiders. Polen, Tsjechië en Hongarije maken een goede kans, terwijl Frankrijk als enige openlijk het lidmaatschap van Roemenië bepleit. Volgens diplomaten bestaat er binnen de regeringen van de zestien Navo-landen grote mate van overeenstemming over de uitbreiding. Maar hoe het zit met het par lementaire en publieke draagvlak is een andere vraag. Dat laatste zal duidelijk Tirana/Fieri (rtr) - Duizenden Albanezen zijn afgelopen weekeinde de straat opgegaan om te eisen dat hun verliezen in het speculatieve piramide spel worden gecompenseerd en de regering aftreedt. De demonstraties speelden zich vooral af in Fieri en de havenstad Vlore. In Fieri bespotte de menig te zaterdag de politie toen zij langs het hoofdbureau liep. De circa tweeduizend demonstran ten droegen de lokale oppositie leider, de socialist Petro Koci, op de schouders. Zaterdag protesteerden ook in Vlore enkele duizenden mensen. In Vlore vielen honderden ge wonden en kwamen eerder al de monstranten om het leven. In Vlore verloren veel mensen al hun spaargeld. In de Albanese hoofdstad Tirana voorkwam de politie een door de oppositie geplande bijeenkomst. Met busjes en auto's doorkruisten ze het gebied bij het voetbalsta dion waar de manifestatie plaats moest vinden. Agenten dwongen mensen door te lopen en voorkwamen elk samen zijn, In een eerste reactie verklaarde Berisha gisteren dat de regering fouten heeft gemaakt door het publiek te laat te waarschuwen voor de risico's, die aan de specu latieve beleggingen kleven. Maar hij benadrukte niet van plan te zijn de verliezen te compenseren. „Daartoe is geen enkele regering in staat. Het zou bedrog zijn: geld drukken om te betalen en hype rinflatie creëeren." Ook premier Meksi toonde geen medelijden. „Hard werken en kalm blijven is de enige manier voor de Albanezen om hun geld terug te krijgen." Principes zijn heilig, vindt de Nederlandse Vereniging tot Be vordering van de Zondagsrust en de Zondagsheiliging. De do denherdenking moet daarom van 4 mei, een zondag dit jaar, naar de zaterdag ervoor verplaatst worden of geschrapt. Her- denken der gevallenen is voor de zondag 'onnodige arbeid'. Vier in meerderheid orthodox-christelijke plaatsen, Har- dinxveld-Giessendam, Genemuiden, Urk en Kesteren, hebben reeds besloten de zondagsheiliging voorrang te geven boven het eerbetoon aan degenen die voor de vrijheid gevallen zijn. Vreemd, deze actie. Alsof de zaterdag, de sabbat, voor ande ren, die zeker niet minder te herdenken hebben, niet eveneens een Dag des Heeren is. Maar nog veel onbegrijpelijker is de stelling dat stil staan bij gevallenen en vrijheid in strijd kan zijn met enige heiliging. Is niet elke Dag des Heeren juist een moment om de strijd tegen de Boze en de menselijke vergankelijkheid aan de orde te stel len? De vereniging verzet zich tegen de aantasting van de zondags rust. Winkelopenstelling op die dag is de christelijke ortho doxie bijvoorbeeld een doorn in het oog. Ook niet-gelovigen kunnen daarvoor begrip opbrengen. Niet omdat zij het vierde gebod aanhangen, maar omdat zij de wenselijkheid van een zeven maal vierentwintig uur economie betwijfelen. De vereni ging verliest met haar stellingname nu echter de sympathie van niet volledig gelijkgestemden. Een minuut stilte voor de vrijheid en voor wie die met zijn leven bevochten heeft, is im mers van nog meer gewicht dan een wekelijkse dag van rust. Verplaatsing van de dodenherdenking behoort niet overwo gen te worden; het idee van de vereniging om in het uiterste geval de dodenherdenking dit jaar te schrappen is zelfs ver werpelijk. De strijd voor de vrijheid en de slachtoffers van die strijd zijn te belangrijk om afhankelijk te worden van de agenda. Peking - De gezondheidstoestand van de Chinese leider Deng Xiaoping is sterk achteruitgegaan. Volgens mensen uit zijn omge ving is de 92-jarige Deng donderdag opgenomen in een ziekenhuis na een zware beroerte. De autoriteiten in Peking willen niets zeg gen over de toestand van Deng. In de kranten in Hongkong zwelt de stroom berichten over de zieke Deng aan. Hij is al meer dan drie jaar niet in het openbaar verschenen. Sarajevo - Het door moslims beheerste oostelijk deel van Mostar in Bosnië-Herzegowina is getroffen door twee mortiergranaten. Een woning en twee vrachtwagens raakten zwaar beschadigd. Een lid van de internationale politiemacht noemde de beschieting een ernstige schending van het Dayton-vredesakkoord. De aanval had zaterdagochtend plaats in het centrum van de stad. De door de Navo geleide vredesmacht SFOR onderzoekt het incident. Chambery/Geneve - Negen mensen zijn het afgelopen weekeinde door lawines bedolven en omgekomen in Frankrijk en Zwitser land. In Savoye in de Franse Alpen kwamen gisteren vier skiërs om het leven door lawines. In de Pyreneeën raakte een wandelaar onder de sneeuw bedolven en vond de dood. In het Zwitserse kan ton Valais kwamen door een lawine drie Zwitsers om het leven. Ook-een skiër in het kanton Vaud werd slachtoffer van dit na tuurgeweld. Grozny - Tsjetsjenië heeft nog altijd geen parlement. De deelna me aan de tweede ronde van de parlementsverkiezingen bleef za terdag volgens de voorlopige cijfers van de Tsjetsjeense kiescom missie onder de 50 procent en is daarmee ongeldig. De verkiezin gen zijn pas geldig als de helft van de kiezers stemt. De nieuwe leider van Tsjetsjenië, Asian Maschadov, begon gisteren met de vorming van zijn kabinet. Hij benoemde een voormalige rivaal in de strijd om het presidentschap tot minister van Buitenlandse Za ken. Het gaat om Moevladi Oedoegov, minister van Voorlichting tijdens de strijd om de Tsjetsjeense onafhankelijkheid. Zowel Maschadov als Oedoegov is een felle nationalist. Zij beschouwen de Tsjetsjeense onafhankelijkheid als een voldongen feit na de militaire overwinning op het Russische leger. (ADVERTENTIE) S-Sii'! 'Sill naar 60 jaar gaat, beroepsziektes worden erkend en dieselbrand stof goedkoper wordt. Volgens de politie waren er gisteren amper nog wegblokkades van truckers. Een woordvoerder van de ver voersorganisatie Transport en Logistiek Nederland (TLN) zei gisteravond echter nog geen aan wijzingen te hebben dat de wegen vrij zijn. ééséJUI worden op het moment dat de uitbreiding in de parlementen moet worden geratifi ceerd. Niet alleen in het Amerikaanse Congres is er tegenstand, ook de Turkse regering heeft recent dreigementen geuit. Minister Ciller van Buitenlandse Zaken is zo onte vreden over de relatie met de Europese Unie en de militaire poot van de EU - 'de Westeuropese Unie' - dat Ankara dreigt de uitbreiding van de Navo op te houden. „Ketelmuziek," zo wordt in Brussel geoor deeld. „De discussie spitst zich toe op de vraag of de Turken in juni op de Europese top in Amsterdam op de familiefoto ko men," vat een diplomaat zijn visie op de zaak samen. Op die andere belangrijke topbijeenkomst, in Madrid, zullen de Turken er als Navo- lid zeker bij zijn, net als alle andere Oost en Midden-Europese partners van de Wes terse alliantie. Wat de uitbreiding de Navo en de nieuwe lidstaten uiteindelijk gaat kosten, dat staat echter nog lang niet vast. De financiële analyses die zijn gemaakt lo pen nogal uiteen, maar Amerikaanse bere keningen gaan uit van enkele tientallen miljarden dollars. Diplomatieke bronnen in Brussel menen stellig dat de uitbreiding niet zal afspringen op de kosten. Uiteinde lijk is het een politiek besluit. En wat is dan de bruidsschat die de kandi daat-landen meebrengen? Geld, man schappen en materieel, zou je denken. Maar nee hoor, dat komt later wel. Door slaggevend is volgens diplomaten de be reidheid om met de Navo politiek en mili tair te werken aan de veiligheid en stabili teit. Begrijp ons goed: we hebben natuurlijk niets tegen België. Maar toch denken we bij VSB Bank dat u echt niet naar onze Zuiderburen hoeft te vluchten als u belastinggeld wilt besparen. Waar u dan wel naar toe moet7 Gewoon: naar het dichtstbijzijnde VSB Bankkantoor. Voor een adviesgesprek met een van onze adviseurs. U krijgt dan alle mogelijkheden waarmee u in de toekomst duizenden guldens belastinggeld kunt besparen, op een presenteerblaadje aangeboden. Zoals bijvoorbeeld de VSB BeursprofijtKoopsom (let op: de sluitingsdatum hiervoor is 21 maart 1997) die u zelis over 1996 nog een aanzienlijke aftrekpost kan opleveren. Maar we vertellen u ook graag meer over de andere speciaal door ons ontwikkelde fiscaal- vriendelijke producten die bovendien garant staan voor een hoog rendement, zoals BeursprofijtSparen, CombinatieSparen en GroeiVermogen. Wilt u voorlopig nog in Nederland blijven wonen? Kom dan snel langs of bel voor meer infor matie gratis met de adviseurs van VSB Bank: 06-0331 24 uur per dag, 7 dagen per week. Inlemef: www.vsb.nl VSB. Daar kom je verder mee. Jfortiio,

de Stem | 1997 | | pagina 5