Spart Philippine pakt thuis een puntje Droomdebuut van Roelofsen Terneuzen lijdt opnieuw nederlaag Anc TOEGIFT OP MAANDAG Breskens komt tegen Hansweertse Boys slechts tot gelijkspel NAC begint na tijdperk Arnold met overwinning op Sparta, 2-4 Historisc m S 6r' de 19"] DE STEM pE STEM ZEELAND Trainer Paul van der Hooft van IJzendijke tevreden met resultaat Goes komt niet verder dan draw Thuisploeg faalt door missen strafschop en ziet rode kaart B11 Pisnijdig Doelpuntenmakers Trouwen Maquette Stoïcijns Scheveningen aan winnende Huud Gullit Paolo Maldi strikken BSHHHHHB Door Fred Rabout Philippine - Philippine en IJ- zendijke deelden gisteren de buit. De 1-1-eindstand was er een waar iedereen vrede mee gehad moet hebben. Twee hard werkende ploegen, te veel overtredingen en een mi nimum aan kansen. Daarmee is het duel kort samengevat. In de tweede helft kon zelfs maar een tweetal kansen wor den genoteerd. VIERDE KLASSE A De beide trainers, Rudi Cornelis van Philippine en Paul van der Hooft van IJzendijke vonden het gelijkspel dan ook de enig juiste uitslag. „Niet slecht om hier een punt te pakken gelijk na de win terstop," concludeerde Paul van der Hooft. „We hebben de punt- jes nog hard nodig, zeker straks tegen de rechtsreekse concurren ten die tegen de degradatie knok ken en dus is dit punt van harte welkom." Beide formaties moesten nogal wat omzettingen doen. Bij Phi lippine is doelman Danny Klok gieter met de noorderzon ver trokken. Rudy Cornelis: „We hebben hem na het laatste duel voor de winterstop niet meer ge zien. Taal noch teken van hem ge hoord, dus heb ik Daniël Schie man van het tweede maar opge steld." Verder miste men ook Detlef Pieters (geblesseerd) en Paul de Putter (geschorst). IJzendijke moest het doen zonder Sjaak van de Sande (blindedarm operatie), Maikel Lips en Peter Manehout welke laatste met een knieblessure sukkelt. Het duel kende een hoopvolle openingsfa se, want na amper dertig secon den lag de bal al in het IJzendij- ke-doel. Ritchie Bosma onder schepte de bal op de middenveld nadat IJzendijke had afgetrapt en bediende met een lange pass Paul Floors. Alles wat IJzendijke was keek met bewondering hoe de boomlange Floors de bal voor bij Franklin de Kunder joeg: 1-0. Dat betekende dat de blauw-wit- ten van Paul van der Hooft in de achtervolging mochten. Het moet gezegd dat ze de draad goed op pakten onder aanvoering van aanvoerder Frank Neve, onge twijfeld gisteren weer de motor van IJzendijke. Ondanks dat IJ zendijke in het veld niet de min dere was, waren in de eerste helft de beste kansen voor de thuis ploeg, waarbij met name Paul Floors een moeilijk te bespelen speler was.Hij oogt door zijn lengte traag, is technisch ook geen wereldwonder, maar wel een jongen die oorlog kan voeren in het strafschopgebied en hij gaf de IJzendijkse defensie, aange voerd door William Aerssens, handenvol werk. Zo moest Franklin de Kunder in de twintigste minuut alles uit de kast halen toen na een goed uit gevoerde Philippine-aanval Floors de bal teruglegde op Yvo Mohnen. Met een schitterende re flex hield De Kunder zijn ploeg een eerste maal overeind. Hij zou dit nog twee keer doen. Dit nadat Nico Aerssens te slap terugspeelde op zijn doelman, die de inzet van Marnix Schieman met de voet keerde en ook de red ding van De Kunder een paar mi nuten later op een knal van Lex den Hamer was er een om in te lijsten. Het was Adri van Hanegem die in de blessuretijd van de eerste helft zijn ploeg verdiend langszij Door Peter Vierenhalm Rotterdam - Vooraf was-ie bloednerveus. Zweette peentjes en kneep de billen van spanning samen. Bin nen vijf minuten was-ie verlost van dat onprettige gevoel. Richard Roelofsen maakte gisteren een droomdebuut op Spangen in Rotterdam. Binnen vijf minuten zette hij NAC op voorsprong tegen Sparta. Bovendien was hij betrok ken bij twee andere treffers van zijn nieuwe club. Een fris en dartel NAC won uit eindelijk met 2-4. „Een beter debuut kan niet," meldde een opgetogen Roelofsen na afloop. „Ik wilde me zo graag bewijzen, dat ik vlak voor de wedstrijd hartstikke nerveus was. Maar als je zo begint met een doelpunt, valt de spanning meteen weg. En dat speelt een stuk lekkerder." Het was gistermiddag wel even wennen. Geen dravende en sleu rende Graham Arnold, geen drib belende Yassine Abdellaoui. NAC heeft nieuwe hoofdrolspe lers in de spits: Earnest Stewart en Richard Roelofsen. Twee ra zendsnelle aanvallers die een kwelling waren voor de Sparta- verdediging. De nieuwe competitieronde be gon prettig voor trainer Wim Rijsbergen. Hij zag in de vijfde minuut de Noor Tom Kare Staur- vik een perfecte pass geven op Stewart, die handig de buiten- spelval omzeilde en zijn directe tegenstander Marilia voor schut zette. De Amerikaanse interna tional legde het balletje breed en Roelofsen maakte zijn eerste tref fer voor zijn nieuwe broodheer. De NAC-voorhoede (met Barry van Galen als de meest aanval- De drie doelpuntenmakers van NAC op een rij: v.l.n.r. Stewart (goed voor twee treffers), Brusselers en Roelofsen. foto gerrit de heus lende middenvelder daar kort achter) stelde niet teleur. Bijna elk persoonlijk duel werd door Roelofsen en Stewart gewonnen. Het tweetal bleek al zo vroeg in de 'nieuwe competitieronde' be hoorlijk balvast. In de achterhoe de werden minder goede zaken gedaan. Rechtsachter Maarten Atmodikoro werd een paar keer straal voorbijgelopen door Mai kel Renfurm. Zijn compaan in de laatste lijn, Stanley MacDonald, blunderde een keer vreselijk. Hij schoot bij het uitverdedigen de bal tegen Arjan van der Laan aan, die het presentje dankbaar in bezit nam en oog-in-oog kwam te staan met Karelse. De NAC- doelman won de tweestrijd. Hij maakte met een katachtige reac tie de 'honderd-procent-kans' onschadelijk. Karelse had sowie so geen rustige middag, want zijn ploeggenoten in de laatste lijn lieten meerdere steekjes vallen. Zo kreeg Fortes een enorme mo gelijkheid, maar opnieuw stond Karelse goed opgesteld. Rijsbergen had in de rust heel wat te bespreken met zijn verde digers. Dat gesprek ging het ene oor in en het andere weer uit, want pal na rust stonden beide teams weer op gelijke hoogte. Uit een corner van Alfons Groenendijk kopte Arjan van der Laan (vrijstaand) de 1-1 binnen. In de daaropvol gende twintig minuten kreeg het publiek een onvervalste thriller voorgeschoteld. Roelofsen vond Stewart, die fraai de 1-2 binnen- werkte. Aan de andere kant gaf Staurvik een koppende Gerard de Nooijer een klein zetje, wat scheidsrechter Jol bestrafte met een penalty. Van der Laan schoot Van onze sportmedewerker Axel - Goes heeft door met 2- 2 gelijk te spelen bij SC Gastel een goede prestatie neergezet, maar tevens verzuimd de lei ding in deze tweede klasse E te pakken. Een hoofdrol die het kon pakken, omdat koplo per NOAD bij Dongen op 1-1 bleef steken. TWEEDE KLASSE E Roosendaal werd door met 0-1 bij Terheijden te winnen lachende derde. Terneuzen ging met 0-1 de boot in tegen TAC/BWB. SC GASTEL-GOES 2-2 - SC Gastel trad met enkele invallers aan tegen een voltallig Goes. Desondanks kwam de equipe van trainer Kees Vermunt op 1-0 door een doelpunt van Ronald Akker mans, die een mislukte voorzet in het Goese doel zag zeilen. Vijf minuten narust kwam Goes op gelijke hoogte na een foutieve te rugspeelbal. Een tweede verkeer de terugspeelbal leidde tot een strafschop. Ron Brusket benutte die. Goes leek daarmee op rozen te zitten tot Ronald Akkermans 2-2 scoorde. DONGEN-NOAD 1-1 - Rust 0-1, Gamed Aktibi 0-1, Rob van En gelen 1-1. RKTVV-LONGA 2-1 - Rust 0-1, Jeroen Vervoort 0-1, Sander Ver meulen 1-1, Bob Akkerman 2-1. TERHEIJDEN-ROOSENDAAL 0-1 - Rust 0-0, Hans van Devent- gere 0-1. ROOD WIT-MOC'17 2-1 - Rust en eindstand. Jan Wijnings 1-0 (strafschop), Richard van Buren 2-0, Danny Porrey 1-2. Terneuzen - De verwachte kentering is er nog niet bij Terneuzen. Net voor de winterstop werd trainer Eddy van der Hooft aangesteld om het degradatiege vaar te keren. Hij debuteerde toen met een 3-1-nederlaag tegen Longa. Na de lange gedwongen winterstop lijkt er nauwelijks verbetering in de prestaties van Terneuzen. De ploeg ging met 0-1 verdiend onderuit tegen TAC/BWB en ziet het degradatiespook steeds vaster voet aan de grond krijgen. TWEEDE KLASSE E Het is een bekend gegeven dat een ploeg in de onderste regionen mazzel en zeker de overtuiging mist om een goed resultaat af te dwingen. Dat werd gisteren nog maar eens overduidelijk. Al in de eerste minuut werd een verdedigingsfout bij Terneuzen genadeloos afgestraft en toen de thuis ploeg in de tweede helft een presentje aan gereikt kreeg in de vorm van een straf schop, werd die vrij eenvoudig gestopt door doelman Jos van Gisteren van TAC/BWB. Tekenend voor de malaise waarin Terneuzen bijft aanmodderen. De meeste bezoekers waren nog niet op hun post toen het scorebord al 0-1 aan wees. Na balverlies bij Hubert van den He mel stond Ryan Adam verkeerd opgesteld en werd verrast door de snelle Corné de Jong, die direct doelman Frans van der Veen kansloos liet. Het was overigens het enige foutje van de zich goed herstellende Adam. Wel één met funeste gevolgen. Dat zou aan het slot van de ruim 96 minuten durende wedstrijd blijken. Terneuzen hikte lang tegen die achter stand aan en moest duidelijk alle zeilen Een Temeuzen-aanval met Tom Nieuwelink (derde van rechts) op de goal van TAC/BWB. De Tilburgse keeper haalt de bal uit de kruising, foto camile schelstraete bijzetten om het geknakte vertrouwen wat op te krikken. Aanvankelijk kon de thuis ploeg geen vuist maken en ging er meer dreiging uit van de bezoekers. Pas in de slotfase van de eerste helft was er even sprake van een heus offensief van de thuis ploeg. De schoten die toen op het vijande lijk doel werden afgevuurd misten de juis te richting of strandden op de wirwar van benen in het strafschopgebied om in klin kende cijfers vertaald te worden. Ook had Terneuzen pech dat Tom Nieuwelink via de handen van doelman Van Gisteren te gen de lat kopte. „Dat was het moment om gelijk te maken. Toen speelden we aardig en konden we druk ontwikkelen," aldus trainer Eddy van der Hooft na afloop. In de tweede helft verviel Terneuzen in hetzelfde spelletje van de beginfase. De goede bedoelingen waren er wel, maar men miste de vindingrijkheid om het de TAC/BWB-defensie moeilijk te maken. Het was laatstgenoemde formatie die voor het meeste dreiging en gevaar zorgde. Zo moest Frans van der Veen een kopbal van Frans Raaymakers onschadelijk maken en waren er nog enkele situaties waarin de bezoekers even het overzicht misten om verder afstand te nemen. Vrouwe Fortuna leek de thuisploeg goed gezind toen scheidsrechter Kerstens een penalty gaf nadat Mare de Kunder tegen de hand van Michaël Reijnen had aange schoten. Dat buitenkansje liet Terneuzen aan zich voorbij gaan, want Mike van Ros- sem zag zijn inzet gestopt worden door doelman Jos van Gisteren. „Een strafschop moet normaal zitten. Sco ren we die, dan kun je weer wat moed put ten en kun je mogelijk alsnog de wedstrijd naar je hand zetten. We hebben geen spe cialist voor het nemen van strafschoppen," zei Eddy van der Hooft. Opnieuw liep Terneuzen aangeslagen rond en nam steeds meer risico om de achter stand weg te werken. Dat was koren op de molen van de snelle TAC/BWB-aanvaller Corné de Jong. Hij zorgde met regelmaat voor grote dreiging. Een kwartier voor tijd brak hij opnieuw door en zag Gerard Maas geen andere oplossing dan hem net buiten het strafschopgebied neer te leggen. Een rode kaart was het gevolg voor het toch al zo geplaagde Terneuzen. In de slotafse wa ren veruit de beste kansen voor de bezoe kers, maar die verzuimden om daar doel treffend mee om te springen. Het ziet er naar uit dat Terneuzen de vrije val van voor de winterstop niet kan onderbreken. Toch ziet Eddy van der Hooft nog een lichtpuntje: „Vergis je niet. Deze tegen stander is aan een heel sterke reeks bezig. TAC/BWB heeft in de laatste negen wed strijd slechts één keer verloren. We hebben nog tien wedstrijden voor de boeg. De ach terstand op de andere ploegen is niet ono verbrugbaar." MAANDAG 17 FEBRUARI 1997 bracht. Hij ontving een inworp van een goed spelende Maarten Schilders met de rug naar het doel staand, kapte vervolgens een paar Philippine verdedigers uit en schoot door de benen van Da niël Schieman de gelijkmaker te gen het nylon: 1-1. Na rust konden weinig of geen kansen meer worden genoteerd. Alleen Frank van de Vijver (kop bal rakelings over) en Peter Hamelink (na foutief uitverdedi gen net over) kwamen nog in de buurt van het doel. Het ontaard de verder in een potje 'flipper- kastvoetbal' met veel te veel overtredingen en twee ploegen die bleven gaan voor de volle winst. De inventiviteit ontbrak echter aan beide kanten. De warrig leidende Gerrie Teile man uit Westkapelle gaf geel aan de IJzendijke-spelers Maarten Schilders en William Aerssens. Sparta opnieuw op gelijke hoog te. Het NAC-spitsenduo Roelofsen en Stewart was niet onder de in druk. Binnen enkele minuten stond het alweer 2-3. Roelofsen bediende uit een snel genomen vrije trap Stewart, die op snel heid en inzicht de bal via de bin nenkant van de paal binnentikte. Sparta wankelde. Interim-trai ner Joop Brand bracht een van een griepje herstelde Dennis de Nooijer binnen de lijnen voor Joe Addo, maar het toch al door leeg loop geplaagde Rotterdamse ge zelschap moest nog een keer het hoofd buigen. Staurvik mikte de bal uit een vrije trap op het hoofd van MacDonald die de bal rich ting doel kopte. De (wederom) constant spelende Brusselers joeg de bal hoog in de touwen. Sparta was geknakt. De club zit toch al diep in de problemen nu, na Henk ten Cate en Jochem van der Hoe ven, ook Carlos Fortes waar schijnlijk de club zal verlaten. Hij staat in de belangstelling van Feyenoord. Roelofsen en Stewart zaten daar niet mee. Zij vierden na afloop een eerste feestje met de NAC- supporters. Roelofsen: „Da's lek ker voetballen met zoveel eigen aanhang erbij. Het voornaamste is om op deze weg door te gaan. NAC heeft een half seizoen lang niet in dezelfde opstelling kun nen spelen. Als we met deze elf zo door kunnen gaan, is nog heel veel mogelijk dit seizoen. SPARTA - NAC 2-4 (0-1). 4. Roelof sen 0-1, 46. Van der Laan 1-1, 49. Stewart 1-2, 56. Van der Laan 2-2 (strafschop), 59. Stewart 2-3, 66. Brusselers 2-4. Scheidsrechter: Jol. Toeschouwers: 5500. Gele kaart: Roelofsen (NAC). SPARTA: Metgod; Smith, Gerard de Nooijer, Marilia en Van der Meer; Alflen, Groenendijk en Addo (66. Dennis de Nooijer); Renfurm (72. Krijgsman), Van der Laan en Fortes. NAC: Karelse; Atmodikoro, Brood, MacDonald en Vidmar; Gaasbeek, Staurvik, Brusselers en Van Galen; Roelofsen en Stewart. AZW-TRAINER PAUL van Kouteren was zaterdag pisnij dig. Op de gemeente Axel wel te verstaan. De gemeente gaf KN- VB-zaterdagtweedeklasser AZW geen toestemming van het hoofdveld gebruik te maken. „We hadden het duel tegen Serooskerke graag gespeeld. Het veld lag er uitstekend bij. Vol gens mij is het van gemeente zijde puur pesten. AZW voelt niets voor privatiseren, de voet balvereniging Axel wel. Axel mocht zondag gewoon voetbal len. Wij niet. AZW voelde zich duidelijk genaaid zaterdag," stelde een boze Van Kouteren. WIE UITSLAGEN hoort bij het jeugdvoetbal kijkt niet op van scores, waarbij de tien wordt overschreden. In de lagere klas sen van het vrouwenvoetbal is het krachtsverschil eveneens af en toe erg groot en kan de score danig oplopen. In de vijfde klasse van district Zuid werd zo het arme Zonne- maire, dat deze competitie nog geen enkele keer won en al di verse grote nederlagen kreeg te slikken, getracteerd op een ne derlaag van 25-0 door de reser ves van Kloetinge. Het bestuurs lid van Kloetinge, dat de uitslag telefonisch doorgaf, was blijk baar zelf nogal verrast door het resultaat. Zijn volgende vraag was begrijpelijk: „Je wilt toch zeker niet ook nog de doelpun- tenmaaksters weten?" PETER VAN Berkel stond te stralen op het podium bij de ploegenvoorstelling van de cyl- cosportieven. Deze keer niet met een microfoon in de hand van Omroep Zeeland, maar in zijn wielerplunje. Ja, Van Berkel wil het gaan maken in wielerland. Het is overigens niet de eerste keer dat hij een KNWU-licentie aanvraagt. Nu wil hij vlammen. De vraag is echter wanneer hij op de fiets moet kruipen, want sportverslaggeving speelt zich meestal in het weekend af en wielerkoersen eveneens.Geen probleem voor Van Berkel die de zaal plat kreeg toen Wim de Vos hem vroeg welke doelen hij zich heeft gesteld. „Allereerst wil ik trouwen. Daarnaast wil ik een kind en ik geloof dat dat laatste al bijna is gelukt en ten derde wil ik eens winnen. Hoe, dat weet ik nog niet, maar als je bij een omroep werkt kan er mis schien wel eens wat geregeld worden...," aldus Van Berkel. Met Hofland, De la Ruelle en anderen zal die winst niet mee vallen. Zo eenvoudig liggen de zaken in het wielerpeloton niet. CONNO VAN de Sande uit I Overslag, straks terug naar zijn roots in IJzendijke, nam af scheid van de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen. Volgens Ap Verplanke was Van de Sande 20 jaar lid, maar volgens Van de Sande moet dat met een korrel tje zout worden genomen. „Ife geloof dat ik 16 jaar heb gefietst Vanaf de jeugd. Het is mooi g_ weest, ik heb de ambities niet I meer," aldus Van de Sande. Toen hij een plaquette kreeg na mens de vereniging wilde hij I zijn echtgenote nog bedanken voor de morele steun. „Renners staan er vaak niet bij stil wat het thuisfront meemaakt. Altijd al leen zitten als je op de trainin gen bent. Tenminste, ik ga er I van uit dat ze altijd alleen heeft gezeten als ik traindeal Van de Sande. Met het afsch van Van de Sande is de laatste I renner van de glorietijd uit IJ-1 zendijke gestopt. DAT JE als arbiter over eng lengeduld moet beschikken en li gezien de reacties die je naar je i hoofd geslingerd krijgt soms be-1 ter Oost-Indisch doof kan zijn, bleek zaterdag weer eens bij de volleybalwedstrijd tussen YVC 21 en VVS'92 5 in de eerste klasse mannen. Het was een gelijk op gaande strijd en scheidsrechter I Bakkum was niet altijd even ge lukkig met zijn beslissingen. Toen WS'92-speler Ger Key- j zers met tape zijn nummer op zijn shirt moest wijzigen in 14 in plaats van 4 werd hij geassis teerd door een mede-speler. Die I, trok een stuk tape van bijna een meter van een rol af en pla dit tot grote hilariteit van het I publiek op het shirt van Key- zers. Scheidsrechter Bakkum bleef kalm. Daarna nam hij ech ter enkele malen 'revanche' door I een speler van WS'92 geel voor de ogen te toveren en voor 'net- fouten' van de Vlissingers te I fluiten. De Vlissingers werden op de tribune aangemoed door speelsters van WS'92. Zij I waren echter onverbiddellijk en trakteerden de arbiter op een term die men vooral op de tribu nes bij voetbalwedstrijden hoort, maar bij volleybalwed strijden vrijwel nooit. „Hij is een I hondenlul, hij is een hondenlul," schreeuwden de jonge Vlissingse meiden, maar scheidsrechter Bakkum bleef stoïcijns. De aan voerster van de meiden riep hen I gelijk tot de orde en zo hoort het ook. Eindredactie: Ton Koomen. 1 dragen: Ton Koomen, Guus I Heutinck, Eddy de Schrijver en Willy van Leeuwen. Terneuzen - In de vierde klasse A van het KNVB-zondagvoet- bal verloor Breskens opnieuw twee belangrijke punten door het gelijkspel tegen Hansweertse Boys. HW'24 won met 6-0 van Luctor'88 en liep opnieuw verder uit. Ver voor het eind van competitie lijkt de kampioen gehuldigd te kunnen worden. tachtigste min®' VIERDE KLASSE A STEEN toonde veerkracht tegen het de laatste tijd goed draaiende Walcheren door een 2-0-achter- stand in de slotminuten nog om te buigen naar een overwinning. Sluiskil mocht tevreden zijn met de 1-1 tegen Domburg. DOMBURG-SLUISKIL 1-1 - De openingsfase was voor Domburg, maar Sluiskil kwam sterk terug in het tweede stuk van de eerste helft. De beste kans was voor Domburg-spits Ko Brand, maar deze miste. In de tweede helft deed hij dat beter. Hij ging na een kwartier goed door en rondde be kwaam af. Sluiskil kwam weer op gelijke hoogte door Benny van Leeuwen, die tijdens een doelwor- steling de bal net het goede duwtje mee kon geven voor de gelijkma ker. Daarna mocht Sluiskil niet klagen, dat Ko Brand alleen maar de lat raakte en Marcel Blok nog tegen de paal schoot. WALCHEREN-STEEN 2-3 - Twee hard werkende ploegen, waarvan Walcheren op voor sprong kwam door een kopbal van Vincent de Rijke uit een verre in gooi. De beste kans voor STEEN uit de eerste helft werd gemist door Jeroen Navarro. In de tweede helft dacht Walcheren op rozen te zitten, nadat Peter van Dorsselaer een scherpe voorzet in eigen doel liep. STEEN toonde echter over een goede conditie te beschikken en kwam terug in de wedstrijd door een doelpunt van Wouter de Neijs. In de miste Werner Bisschop zelfs i een penalty, maar hij maakte dit I goed door vervolgens nog twee I keer raak te schieten. De winnen-, J de treffer was een schitteren® I kopbal, waarbij hij goed voorajn I verdediger kwam. Dit doelpun p viel pas in de blessuretijd. HANSWEERTSE BOYS-B KENS 0-0 - Een teleurstellen» I gelijkspel voor Breskens, dat in strijd voor de periodetitel op mee'' I had gehoopt. Na de eerste twuitig r minuten voor Hansweertse Bo;s I hadden de Bressiaanders het bete- re van het spel. Het bleef e Terneuzen - In de hoofdklasse van het zaterdagvoetbal jylarseille/Sevilla (anp, jlet een minieme voor jjeeft Emmanuel M zondag de Ronde van c delandse Zee op zijn gebracht. pe Fransman hield na etappe van Hyères naar slechts twee seconden o Italiaan Michele Bartoli, naar van de vijfde etappe njen verdiende de lei: door de zege van zijn ploe na in de race tegen de klo.' De Nederlanders hadden succes. Michael Boogerd e zaterdag als negende. In tien van het algemeen klai de M OV( Scheveningen winnen. Veere en lüoetinge verloren. Hoek, J Brussel (anp) - Het v< lecht bedraagt sinds België tien punten, probleemloos van Ai daarentegen viel ver< Astrid Park met 3-2. BELGIË De tweede plaats in de klasse is voor Club Brug zondag met 1-0 van RWDi De Kroaat Spehar maal enige doelpunt. De acht( van Club Brugge bedraa punten. Lierse, dat zondag 1 bij Eendracht Aalst won de derde plaats op vier pu: In de strijd tegen i haalde Cercle zijn derde winning van het seizoe tweede club uit Brugge v Lokeren met 3-1. Sint-T ook in moeilijkheden, vei eveneens drie punten do Mechelen te verslaan, 2-0. Lokonda Mpenza scoordi keer voor Moeskroen teg Gent. De eerste keer deed na een mooie combinatie rr broer Mbo. Dugardein ook nog een doelpunt v> lijstaanvoerder. Gent ha( moment greep op de wedst maakte een machteloze ine Drie keer kwam Antwe voorsprong bij Ande slechts twee keer maal thuisclub gelijk. Beide ma beurde dat door een strafschop van de Zweed berg. Eerst na de openings van Glogovac, vervolgens 2-1 van Owalabi. Dezelfde labi zorgde voor de 3-2 werps voordeel, na zwak den van de verdedigin Anderlecht. Uitslagen: Anderlecht - Ant' 3, Charleroi - RC Genk 1-0,1 - Cercle 1-3, Lommei - Harel 0, Mechelen - St-Truiden 0-2, - RWDM 1-0, Aalst - Liei Moeskroen - Gent 3-0, El Standard 4-0. Stand: Moeskroen 23-49, Bru 46, Lierse 23-45, Anderlecht Harelbeke 23-38, Antwerp Lommei 23-36, Standard 23- Genk 23-29, Gent 23-28, I 23-27, Charleroi 23-26, RW1 26, St-Truiden 23-24, Ekerer Mechelen 23-23, Aalst 23-21 23-15. ENGELAND Chesterfield heeft voor ee: sieke stunt in de FA Cup g door ten koste van Notti (1-0) de kwartfinales te befl De winnende club komt ui tweede divisie. Nottingha: Brian Roy, speelt in de F League. In de ruim honderd jaar si oprichting kwam Chester van 1866, de op vier na elub van Engeland - niet zo ver. Sinds 1950 had niet meer in de vijfde ron staan. De beslissing op 9000 toeschouwers volg Saltergate ground viel in minuut. Tom Curtis werd torische figuur in Chest door de enige treffer te nrt een strafschop. De in] was een overtreding van Lrossley op Howard. kreeg daarvoor de rode ka zege was verdiend. Notti miste de inspirerende leidi speler/manager Pearce, schorsing uitzat. "Briljant," zei manager van Chesterfield, een Sch Londen/Milaan - Ruud Gu dt Ci d i laarrm/i acccA en'M'laan - Ruud Gu HOOFDKLASSE Ajn voormalige ploeggenoc 10 Maldini (AC MilarO et Veere en Kloetinge lijken Rijnsburgse Boys en Heerjansfl® I gedoemd tot het strijden 1 il behoud. nVs.i- KATWIJK-RIJNSBURGSE BO» 3 Rust 2-2, Albert de Haas HW mond Buys 1-1, Geoffrey Tett j Steven Faber 2-2, Albert de Haas Martin den Haan 3-3. ,r LISSE-NOORDWIJK 2-1 - BW0, Jimmy Simons 1-0, Jerrol Ling Wim de Jong 2-1. onVc 2- SCHEVENINGEN-QUICK BO* 1- Rust 1-0, Hans Tellier 1-0, Jager 2-0, Mimoun Tiberkamne ARC-HEERJANSDAM 1-1 0, Ruud Bos 1-0, Renato Hockc ■Hi 'ouuiiaiiPe i lo Maldini (AC Voor Chelsea nager van de Lu horige week met met Italië in Lor ke week neemt ontact op met Milan een tract heeft. Voor versterking Posities heeft AC «ten vallen op ^annmger die in - i ®°k Inter Oostenrijker. Milan) st Gullit, spek Engelse club, net Maldini d Londen speelc Gullit op Maldini, lopeni lang van de ke Milan h een jonge O -jarige Ale: bij Grazi heeft inl

de Stem | 1997 | | pagina 20