Piramide-oorlog in Sluis DE STEM J uizen duur? Ajax- en Feyenoordfans vechten op afspraak Dertig bekeuringen voor overtreding van vervoersverbod Varkenspest rukt op in Noord-Brabant fous 0162-688084" eman-Leendertse Nederlandse bordjes verbijsteren Belgen lique, Kelly, Wendy flien Laura. 11-19 uur. jinistratief advies INS ASSURANTIËN ERZEKERIIMGEN BOEKHOUDER Boekhouder Belastingaangifte Autoverhuur <en Autoverhuur A. de Jong BV Rioolontstop. Voor verstoppingen VERSTOPPINGEN Klusbedrijf Klusbedr. Sprenkels Stofferingen VRIES Woninginrichting Verhuizingen Belgische bedrijfsleider Marketing Mondiale gegijzeld in hotel De Dikke van Dale Moord Robin Bogers woensdag voor rechter Spanning tussen twee Korea's loopt verder op Ui - Noord-Korea dreigt met Beweid als Zuid-Korea een Noord-Koreaanse overloper dwingt' naar Seoul te gaan. De hoge Noord-Koreaanse par- jij-functionaris Hwang Jang-yop b' vorige week woensdag ge vlucht naar de Zuid-Koreaanse Jplomatieke missie in Peking. Volgens Zuid-Korea heeft hij po rtiek asiel aangevraagd. P Zuid-Korea is zaterdag een Nrmalige Noord-Koreaanse everloper slachtoffer geworden vm een moordaanslag, vermoe delijk gepleegd door geïnfiltreer de Noord-Koreaanse geheim 'Senten. Het Zuid-Koreaanse le- ger hield een klopjacht, maar kon fe daders niet vinden. <2IE BUITENLAND-A4 Mesterij in Rijsbergen besmet Nu 6 weken de stem voor 31 gulden Politietop denkt aan pepergas ak nieuw wapen 12*313, Jerheijden Tetfcïingen BREDA RIJSBERGEN Chaam Zundert LOS EXEMPLAAR: MAANDAG T/M VRIJDAG: 2,00 ZATERDAG: 2,75 «7e JAARGANG NAC-aanval op volle toeren tegen Sparta, 2-4 PSV mist veel kansen, winst voor Vitesse pagina Nederlaag Hoek en rode kaart Jacky Lambert pagina pagina Wisselvallig In het totale weerbeeld komt de komende dagen weinig verandering. Het blijft wisselvallig, maar zacht voor de tijd van het jaar. Vandaag veel bewolking en in de avond regen. WILDE PLANTEN IN ZUIDWEST-NEDERLAND (64) DAGBLAD VOOR ZUIDWEST-NEDERLAND lARI1997 li Uw SM fantasieën ing.ruimte %nig. Tel.0165-341241. open v'a i„„ kweg 31. 4826-KS-BREDA Gespecialiseerd in [076-5718180 tratie, i tegen f8628. voor adm. en aang.biliet' Slagboom, Marijke Meustrir 100, Breda, Tel. 5214282, voor boekhouding en bel zaken. Kannekens Ruqstra St.Willebrord 0165-38704S alle formulieren. Bel 076- 5213304 W. Hofkens Breda len hgave. Ib.g.g. [tn.g )e lehele f08148. |f IIK lerbou- pmen, boorten. (nbraak- uitwerk. Speciaal weekendtarief, personenwagens, vrijdag avond tot zondagavond 80,- excl. Laan van Belgie 53, Roosendaal. Tel. 0165-555551. Ook uw adres voor bestelbusjes. en dakbedekkingen Kees v.d. Burgt. Tel. 076-5146839. Voor al uw OONINCX. 076-5878658. Wij zijn al onderweg! fes voor: bieter, lelzetten, offerte, [tie. Kleine verbouwingen. Scheidingsmuren van hout en steen. Tevens tuin huisjes en kozijnen. Tel: 0165-388435 ]IG!! Wij stofferen 10 bankstelkussens 95,-. Tevens boot- oaravankussens j-atis gemaakt! Tevens ook bankstellen (Istoffeerd. Velours overgordijnen van Voor 9,95! Vitrage v.a. 4,95! en gratis meten en ophangen. Kwaliteit LAMINAAT, 5jr. garantie V.a. TTapijt in div. kleuren v.a. 39,95. tpecialiseerd in draperieën, model- luziën en rolgordijnen en lamellen, spec. in draperiën, modelgordijnen, Iraat 99. Breda. Tel: 076-5208878. uit Hulst. Ier dan 35 jaar een begrip gebied van meubeltransport teel Nederland en België vakkundig personeel. ERLIFTEN-volledige verzekering. |313034 - 311698, Fax: 313692. 8 "710311"000218 lllll MAANDAG 17 FEBRUAR11997 2 katernen ut Binnenkrant A2 Binnenland A3 Buitenland A4 Zeeland A51A6 Gids A7 I siv-programma's A8 1 rrt B1 t/m B11 Door Gerlach Hochstenbach Sluis - Een 32-jarige bedrijfs leider van een Belgische pira mide-organisatie is zaterdag middag in Sluis enkele uren gegijzeld door een concurre rende organisatie. Hij werd vastgehouden in hotel De Dikke van Dale. Wereldtitel Postma, Ritsma stelt teleur Oudenbosch varkenshouders in de vanwege de varkenspest afgesloten gebieden nieuw vee op hun bedrijven kun nen stallen. Onderzoek De gezondheidsdienst van het ministerie van Landbouw, heeft van 'enkele tientallen' verdachte bedrijven bloed- en weefselmon sters in onderzoek. Het gaat vooral om varkenshouderijen die banden onderhouden met onder nemingen in het getroffen gebied in Oost-Brabant. Veel varkenshouderijen zijn fa miliebedrijven met nevenvesti gingen elders in Brabant, maar ook buiten de provincie. West-Brabant en ook Zeeland hebben zich de laatste jaren ont wikkeld tot overioopgebied van de varkenshouderij in Oost-Bra bant. pagina De politie voert na de gijzeling in Sluis de 25-jarige verdachte man uit Den Bosch af. foto camile schelstraete ZIE OOK ZEELAND-A5: - Spoedoverleg over piramide-spelen - Doodsbedreigingen en een gijzeling rond 'een spelletje' Overval op winkel in Sluis pagina Hulst koopt rolemmers voor huisvuil pagina Jonge acteur Thomas de Bres in 'Phaedra' pagina BELGIË Ulicoten BELGIË DE STEM 97 ~*"1 Gebied waarbinnen een vervoersverbod voor vee geldt De politie maakte door te bemid delen een einde aan de gijzeling. Een 25-jarige man uit Den Bosch is aangehouden. De hevige concurrentiestrijd tus sen twee in Sluis opererende Bel gische piramide-organisaties vormde de aanleiding voor de gij zeling. De 32-jarige man uit Aalter kwam tegen half drie aan bij café-restaurant De Sluyse Ha ven, waar zijn organisatie, Mar keting Mondiale, die middag een piramide-bijeenkomst had be legd. Toen hij op het parkeerterrein uit de auto stapte, werd hij volgens de politie omsingeld door tien 'breedgeschouderde' bodyguards van een andere piramide-club, Marketing Internationale. Die houdt piramide-spelen in het tweehonderd meter verderop ge legen hotel De Dikke van Dale. De man werd gedwongen zijn baas te bellen om alle piramide- activiteiten van die dag af te ge lasten. Toen hij dat weigerde, moest hij in zijn auto naar De Dikke van Dale rijden. Daar werd hij wederom gesommeerd alle activiteiten te laten stoppen. De man uit Aalter werd in De Dikke van Dale enkele uren vast gehouden. De intussen gealar meerde politie was snel ter plaat se met ruim twintig agenten. Sa men met de Koninklijke Mare chaussee sloot ze het terrein om het hotel af. Na bemiddeling wist de politie om kwart voor vijf een einde te maken aan de gijzeling. De aan gehouden 25-jarige man uit Den Bosch is ingesloten. Na onder zoek in zowel De Dikke van Dale als De Sluyse Haven nam de poli tie een ploertendoder en een spuitbus met traangas in beslag. Piramidespelen zijn in België verboden en worden in de Zeeuws-Vlaamse grensstreek veelvuldig in horecagelegenhe den georganiseerd. De bijeen komsten worden hoofdzakelijk door Belgische en Franse belang stellenden bezocht. Van onze verslaggever Hoogstraten - Met verbazing én woede constateerde burge meester Arnold van Aperen van de Belgische gemeente Hoogstraten gistermorgen dat overal in zijn gemeente Ne derlandse bordjes stonden, die aangaven dat er sprake was van een transportverbod in verband met de varkenspest in Rijsbergen. Kennelijk heeft de Nederlandse overheid bij het uitzetten van het vervoersverbod de Europese gedachte gehanteerd en de lands grens genegeerd. Voor Van Aperen was het in ieder geval aanleiding de bordjes te laten verwijderen en telefonisch contact te nemen met de federa le minister van Landbouw, Karei Pinxten. Later op de dag is als nog, maar dan een echt Belgisch transportverbod ingesteld in de hele gemeente Hoogstraten. Dus inclusief de dorpen Wortel, Min derhout, Meer, Meerle en Meerseldreef. In deze dorpen worden naar schatting tweehonderdduizend varkens gehouden. Het transportverbod treft ook twee export-slachterijen in Hoogstra ten. Vooral die zijn volgens Van Aperen ernstig gedupeerd. Vanmorgen begint in Hoogstraten overleg tussen gemeente, pro vincie en de Belgische federale overheid. Van Aperen wil het transportverbod beperken tot een kleiner deel van zijn gemeente. Adres: Postcode: Plaats: Telefoon nr.: Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: I Dagblad De Stem, Antwoordnummer 112,4800 VB Breda •Alleen geldig als u de afgelopen 3 maanden geen proefabonnement heeft gehad. Juist op dat moment kwam de harde kern Feyenoord-hooligans langs. Na het incident hebben po litie en de mobiele eenheid de Feyenoord-aanhangers in kon vooi naar het stadion in Volen dam begeleid. Onderweg, onder meer op de dijk langs het IJssel- meer tussen Katwoude en Volen dam, werden tientallen perso nenauto's, bestelbusjes en een bus doorzocht. De inzittenden werden buiten de voertuigen ge fouilleerd. De politie nam tientallen slag- en steekwapens en een onbekende hoeveelheid drugs in beslag. In de nacht voorafgaand aan de voet balwedstrijd was het in het cen trum van Volendam eveneens on rustig. Er waren diverse vecht partijen en er werden vernielin gen aangericht. De harde kern van de PSV-sup- porters in Arnhem sloopte een hek dat de tribune scheidt van het voetbalveld. Ruim twintig le den van de mobiele eenheid moesten zich als een levend scherm tussen de supporters en het veld opstellen. Na de wed strijd moest al het politieperso neel worden ingezet om een mas sale vechtpartij bij de hoofdpoort van het stadion in de hand te houden. Ruim honderd van de achthonderd PSV-supporters gingen daar op de vuist met de Vitesse-aanhang. Zeven PSV- fans en een Vitesse-supporter zijn gearresteerd. i Breda - De 28-jarige vrouw die irvan wordt verdacht vorig jaar je toen drie jaar oude Robin Bo- [ers te hebben gedood, staat Bensdag en donderdag voor de techter in Breda. In april '96 verdween Robin Bo ps. Op 2 mei arresteerde de po- ïtie overbuurvrouw Trudy J., bij wie de peuter het laatst was ge ilen. Zij legde in de maanden iaarna een groot aantal afwij kende verklaringen af. Daarin beschuldigde zij,' diverse mensen fan betrokkenheid aan de ont voering en moord op Robin. Een aantal heeft maanden in de cel ioorgebracht. PZIE BINNENLAND -A3 Volendam (anp) - Geweldda dige voetbalsupporters van Feyenoord en Ajax hebben gisteren de hervatting van het voetbalseizoen ruw verstoord. Ook bij de wedstrijd Vitesse- PSV vonden rellen plaats. Op de ringweg in Amsterdam- Noord wachtten tientallen Ajax- vandalen de Rotterdammers aan het begin van de middag op. De hooligans uit Rotterdam en Am sterdam zouden dit hebben afge sproken. Feyenoord-supporters passeerden Amsterdam in ver band met de uitwedstrijd van Feyenoord in Volendam. Feyen- oord-voorzitter Van den Herik zei na afloop van de wedstrijd in Volendam dat de verantwoorde lijken voor de onlusten 'zware straffen' verdienen. Hij maakt zich zorgen over de klassieker te gen Ajax, aanstaande zondag in de Arena in Amsterdam. Enkele honderden Ajax- en Feye noord-aanhangers belaagden el kaar met messen, stokken, honk balknuppels, ijzeren staven, ket tingen, pikhouwelen en stroom stootwapens. De politie dreef hen uit elkaar en sloot de oprit en het kruispunt in de richting van Purmerend/Volendam af voor het verkeer. Na een half uur vluchtte de aanhang van Ajax een woon wijk in. De voetbalvandalen ver oorzaakten daar schade aan au to's. De politie hield een persoon aan. De schermutselingen zouden zijn ontstaan toen Ajax-vandalen op een kruispunt een aantal gewone Feyenoord-supporters aanvielen. Leden van de Mobiele Eenheid bewaken een dijk vlakbij Volendam. Van onze verslaggever Rijsbergen - Politie en Algemene Inspectiedienst hebben giste ren zo'n dertig bekeuringen uitgereikt aan mensen die het ver voersverbod voor vee in een straal van tien kilometer rond Rijs bergen hebben overtreden. Dat betrof bijvoorbeeld negen ruiters en amazones, die het lek kere weer aangrepen voor een buitenrit met hun edele viervoe ter. Links en rechts werden ze ventien paardentrailers van de weg geplukt. Slechts in een enke le trailer zat een paard. De voertuigen zijn overgebracht naar een terrein in Terheijden waar ze zijn ontsmet. Dat lot viel ook twee veewagens en een trac tor met mestkar ten deel. Voor zover politiewoordvoerder S. Worm kan nagaan is slechts een enkel paard 'in quarantaine' gegaan: „Betrapte paarden van binnen het gebied van het ver voersverbod konden terug naar hun eigen stal. Een enkel paard dat nu in dat gebied was, maar er niet thuis hoort, moet in quan- rantaine blijven totdat het ver voersverbod is opgeheven." De politie zette gisteren vijftig mensen in bij de actie in en rond Rijsbergen. Ondersteuning was er van de ma rechaussee (langs de grens) en van de snelwegpolitie op de rijks wegen. Ook was een helikopter in de lucht met infrarood-appara- tuur om illegale veetransporten op te sporen. (ADVERTENTIE) Naam: jj® Haag (anp) - De top van de 'Merlandse politie denkt dat fSfflten in de toekomst wellicht ™rden uitgerust met spuitbus- I® pepergas. korpschefs en korpsbeheerders en eerst onderzoeken welke re mogelijkheden er zijn om fiat tussen wapenstok en ®stpistool op te vullen. Dit eek zaterdag na afloop van een ^rgadering van het Korpsbe- j ersberaad. De pepper-spray Am 'u Hij de politie in erika en zorgt voor een bran- g gevoel in ogen en slokdarm, getroffene is even weerloos. Door Kees den Exter Rijsbergen - De Rijsbergse varkensmesterij, waar gistermiddag een begin is gemaakt met het afmaken van 3800 varkens, werd al sinds woensdag verdacht van besmetting met varkenspest. Het bordje met de tekst 'Ver dacht' op het boerenerf aan de Hellegatweg was voor talloze varkenshouders in Rijsbergen en omgeving, maar ook voor vee transporteurs en loonwerkers aanleiding om dieren en rollend materieel te verwijderen uit het gebied waarvoor een transport verbod in de lucht hing. „Stom. Heel stom." Zo luidt de reactie van een woordvoerster van het ministerie van Land bouw. De uittocht was echter niet ille gaal. „Het vervoersverbod is pas ingegaan in de nacht van zater dag op zondag. Maar het is stom om beesten of materieel te ver plaatsen als de dreiging van var kenspest reëel is." Banden Het getroffen bedrijf in Rijsber gen heeft rechtstreekse banden met een reeds geruimd bedrijf in Odiliapeel. Varkens die in Odiliapeel worden gefokt komen als big naar Rijs bergen om daar te worden vetge mest. Daarom kwam ook het bedrijf in Rijsbergen in beeld. Een eerste onderzoek leverde niets op, maar zaterdagavond viel het harde oordeel: besmet. Na voorbereidingen die een groot deel van de zaterdagnacht duur den, kwam gisteren aan de Helle gatweg het inmiddels van de televisie bekende circus op gang: politie, afzettingen, containerwa gens, mannen in witte overalls en de elektrocutiewagen. Om drie uur gistermiddag is be gonnen met het afmaken van de dieren, een operatie die waar schijnlijk vandaag tot het mid daguur duurt. Gistermiddag kwam aan de Hel legatweg een gestage stroom ramptoeristen op gang. Burge meester P. Neeb maakte daar met de noodverordening in de hand een einde aan. Paniekreacties Ook in Heesch en Schaijk werden afgelopen weekeinde nieuwe ge vallen van varkenspest geconsta teerd. Daarmee is in agrarische kring de vrees gegroeid voor een vervoers verbod in heel Noord-Brabant. Het ministerie van Landbouw wil ontkennen noch bevestigen dat in die richting wordt gedacht. „Om paniekreacties te voorkomen," zegt een woordvoerder. Vanwege de nieuwe besmettin gen duurt het nu al zeker tot de tweede helft van maart voordat Kleine maagdenpalm Als men deze plant in hel wild aantreft, rijst altijd de vraag: is zij liier echt wild dan wel verwilderd, omdat ze in de na bijheid is aangeplant bijvoorbeeld in tuinen. In Zuid-West-Nederland is bijna zeker het laatste het geval. Ze is er dan ook niet algemeen, nergens trouwens, en ze is wettelijk beschermd. Leuk als bodembedekker in de tuin, maar niet uit de natuur halen, maar bij een tuin centrum, Vragen naar Vinca minor, want wacht u voor de grote maagdenpalm, Vinca major! Tekening: Nederlandse Oecologische Flora. Uitgave /V/V. Albanië in Zeeland

de Stem | 1997 | | pagina 1