Aftellen voor HW'24 begint Enzo di Martino leidt Axel naar zege Clinge overtuigt tegen Oostburg Wedstrijd Patrijzen na de rust gestaakt ■uws kort verliest spelers vendaele Vogelwaarde op dreef tegen Koewacht Jong Ambon leidt na zege op Zonnemaire Luctor'88 gewillig slachtoffer in walk-over van Hulstenaren: 6-0 B10 VIJFDE KLASSE A DERDE KLASSE A ZESDE KLASSE A ,<A Al izen BI TSC Al •OSKO Bl Boys Cl dreef pESTEM SPORT ZEELAND Overwinning (3-1) voor thuisclub met twee doelpunten Wauters VIERDE KLASSE A VIERDE KLASSE A Onbegrijpelijk Terhole komt terug Goede start van Axel in thuiswedstrijd tegen Sprundel ZESDE KLASSE B DERDE KLASSE A MAANDAG 17 FEBRUARI 1997 Van onze sportmedewerker Terneuzen - Koploper Clinge won met overtuigende 6-0-cijfers van Oostburg in de vijfde klasse A van het KNVB-voetbal op zondag. Doordat naaste achtervolger Hontenisse verrassend met 1-0 van Hulsterloo verloor loopt Clinge verder uit op de concurrentie. Aardenburg verloor in een aan trekkelijk en doelpuntrijk duel (3-5) van Renesse, Sluis werkte in de slotfase een 2-0-achterstand weg bij Robur (2-2) en Zeelandia won met 0-2 bij Graauw. Het duel Corn Boys-Lewedorpse Boys werd afgelast. clinge-oostburg 6-0 - Clinge was superieur en zette Oostburg al in de eerste helft op een kansloze achtersstand van 4- 0 door goals van Ingmar Hoefna gels, Marco van der Bilt, Jan de Visser en Pascal Delforge. Direct na de pauze werd het 5-0 door Marco van der Bilt. Ook in die tweede helft was Clinge sterker en kreeg verschillende kansen de score op te voeren. Alleen Marco van der Bilt slaagde er met zijn derde treffer in de weg naar het net te vinden. hulsterloo-hontenisse 1-0 - Het doelpunt dat aanvoer der Mario Vermeirssen in de twintigste minuut scoorde bleek 'goud' waard voor de thuisploeg. Lang was er sprake van een even wichtige wedstrijd. Pas in de slotfase ontwikkelde Hontenisse een sterke offensief, maar een goed verdedigend Hulsterloo bleef op de been. robur-sluis 2-2 - Het bleef erg lang 0-0. Ruim halverwege de tweede helft kwam Robur in dit gelijk opgaande treffen op 1-0 door Clemens Verschoore. Toen kort daarna Vincent Peemen 2-0 scoorde leek de strijd beslist. Sluis kwam echter knap terug. In de 82e minuut scoorde Jacky Ca- niere 2-1 en in de slotminuut bracht Franky van Espen Sluis uit een vrije trap op gelijke hoog te. aardenburg-renesse 3-5 - Een aantrekkelijke open wed strijd met weinig krachtsverschil. Door Mark Buzeijn nam de thuis ploeg de leiding, maar bij de pau ze was het 1-3 door treffers van Micha van de Hoek, Peter Moer land en Clemens Rijnberg. Na de pauze liet Henk Ottens 2-3 note ren. Daarna liep Renesse uit naar 2-5 door goals van Micha van de Hoek en Peter Moerland, voordat Angelo Sinack de 3-5-eindcijfers vastlegde. graauw-zeelandla 0-2 - In de eerste helft was Graauw de betere ploeg, maar het liet drie goede scoringskansen liggen en zag Zeelandia via Marcel Krant wel scoren. In de tweede helft had Zeelandia een overwicht en geheel in de lijn van dat beeld werd het tercht 0-2 door Ronald Pruissen. Van onze sportmedewerker Terneuzen In de derde klasse A van het KNVB-zondagvoet- bal werd de wedstrijd Patrijzen-Moerse Boys na tien minuten in de tweede helft gestaakt. Scheidsrechter Van Woerkom uit Dordrecht voelde zich bedreigd op het veld, nadat hij een der de rode kaart had getoond aan een speler van Moerse Boys. Axel pakte een belangrijke zege tegen Sprundel en bleef zo in de subtop. Zierikzee bleef in de hoek waar de klappen vallen en verloor van Vlissingen. RCS kreeg klop van Unitas'30, dat daarmee belang rijke punten veroverde in de strijd tegen degradatie. middelburg-beek voor uit 2-0 - Een soevereine over winning voor een Middelburg, dat met vier A-junioren aantrad. Spits Turgut Kirzilarslan scoorde de eerste treffer en Jan de Rijke vergrootte de marge uit een penalty. zierikzee-vlissingen 0-1 - Vlissingen was de betere ploeg, maar ook Zierikzee had de nodi ge kansen op een treffer. Uitein delijk was het Ruud Devroe, die pas in blessuretijd de winnende treffer voor Vlissingen op het scorebord bracht. patrijzen-moerse boys gestaakt - De scheidsrechter besloot de wedstrijd te staken, ofschoon beide verenigingen graag verder wilden spelen. Vol gens een Patrijzen-bestuurslid was de wedstrijd niet onsportief verlopen. In de eerste helft was het nog een gelijk opgaande strijd geweest met goede kansen voor Hubert Rentmeester en Ronny Bek, die tegen de kruising schoot. In de tweede helft kreeg Nagib Daoedi zijn tweede gele kaart en kon al na vier minuten vertrekken. Vijf minuten later kreeg ook Dave van Beek van koploper Moerse Boys een rode kaart na een over treding en in de daarop volgende minuut kon ook Hamid Daoedi vertrekken. Hij gaf de scheids rechter een duw. Deze vond het toen welletjes en staakte de wed strijd. unitas'30-rcs 4-3 - Rust 3-1, Robert Oomen 1-0, 2-0 en 3-0, Kees Westerweele 3-1, Wessel Vermeulen 3-2, Corné Suyker- buyk 4-2, Kees Westerweele 4-3. bsc-virtus 0-0 - Rust- en eindstand. Van onze sportmedewerker Axel - In de zesde klasse A van het KNVB-voetbal op zondag heeft Jong Ambon de leiding genomen door met 6-2 van Zonne maire te winnen. Daarnaast hadden de Middelburgers geluk dat Zeeland Sport met 1-2 tegen Noormannen de boot inging en dat Biervliet met 1-2 van Schoondijke verloor. Groede 'verloor' de winst door met 1-1 gelijk te spelen tegen Volharding. Drieschor-Kwaden- damme werd met 3-4 op de bor den besloten en Cortgene-Ou- werkerk met 1-6. biervliet-schoondijke 1- 2 - Biervliet was in de eerste helft de betere ploeg, maar het vergat te scoren. De rust ging daardoor met de brilstand in. Na de thee kwam Schoondijke for tuinlijk op voorsprong omdat een 'klutsbal' via een speler van Biervliet in eigen doel belandde. Vanaf dat moment was Biervliet eigenlijk geklopt en het wist dat zeker toen Willy de Jaeger in de 74e minuut voor 0-2 zorgde. Dat Jurgen Naeye in de slotfase nog 1-2 scoorde, was slechts goed voor de statistieken. zeeland sport-noor- mannen 1-2 - Jacky Minder hout zette de gasten voor de pau ze op 0-1 en dat betekende dat de thuisclub na de hervatting aan moest dringen. Het deed dit en werd daarmee beloond via een doelpunt van Remco wisse. Kees van Sighem verstoorde het feestje bij de gastheren door voor 1-2 te tekenen. jong ambon-zonnemaire 6-2 - De hekkensluiter uit deze klas kwam er tegen Jong Ambon niet aan te pas. Voor het winnende halve dozijn rozen meldden zich Romano Pattiasina, Isaak Regatta, Sonny Haurissa, Jacintho Lekawajo, Frans Salawane en Arie Pentu- ry. Peter Simons scoorde twee keer tegen. groede-volharding 1-1 - De ploeg van leider Van Belois leek de winst in de knip te heb ben tot in de slotminuut Lucien Vermeulen de gelijkmaker bin nen tikte. Davy Maes had eerder in de eerste termijn voor 1-0 ge zorgd. Groede, dat met enkele invallers aantrad, verloor door dit gelijke spel kostbare punten, omdat het veel sterker was dan Volharding, maar er niet in slaagde de marge groter dan één treffer te krijgen. dreischor-kwadend am- me 3-4 - Na 1-3 bij de doelwis- seling werd het 3-3 en uiteinde lijk 3-4 in het voordeel van Kwa- dendamme, dat naast een doel punt van een speler van Drei- schor in eigen doel in Alwin Boudens de man van de wed strijd had. Hij scoorde drie keer. Luciën Vroeg en Serge van de Bos (2x) scoorden voor de thuis club. cortgene-ouwerkerk 1-6 - De cijfers spreken voor zich. Ouwerkerk had goed overwin terd en gaf dat aan door rake in zetten van Yuri Pankow (2x), Eric-Jan van Dongen (2x waar van een uit een strafschop), Peter Bezemer en Michel Schoenmaker. René de Bue scoorde voor de gastheren. FEBRUARI 1997 B9 Isie C voor A-junioren ver- k. RCS Al won eveneens lerlaag teruggestuurd naar igen ïapelle Al 2-1, Papendrecht fe5, ONA Al 12-21, Terneuzen '-18, Zwart Wit'28 Al 13-ie ntemos Al 13-7, Oranje Wit bnd Terneuzen BI voor de en 2-2-gelijkspel werd de ^GEN ti Bosch Bl-RKC BI 0-1, NAC ita BI 1-0, Alphense Boys Bl- 7 BI 13-22, Sparta Bl 12-19 Jen Haag B2 13-17, Sparta Bl' |l 13-15, FC Dordrecht Bl 12- 112-4. |n de landelijke B-junioren pper HVCH Bl op eigen bo- B1 blijft het eveneens voor- |elmina Bl met 0-3. Terneu- ESK Bl met 2-1. iagen |l 8-1, RBC Bl-Baronie Bl 5-1. feC Bl 13-28, HVCH Bl 12-22 feCBl 12-17, Baronie Bl 13-13, ■zense Boys Bl 14-11, ZIGO Bl |nioren verraste STEEN Al nnen. Buurman HW'24 Al Hulst kon WR Al weinig Iklopt. Kloetinge Al klopte Lagen k'30 Al-Waleheren Al 2-3, Ba- Et Al 13-28, Walcheren Al 13- I Unitas'30 Al 13-15, STEEN Al 1-10, Kloetinge Al 13-10, Meeu- i de hoofdklasse B-junioren I de middenmoot door de 0-2- jciegenoot Zierikzee Bl werd Is Bl. Hekkensluiter Vlissin- van BSC Bl met 1-6. ilagen 1 Bl-Halsteren Bl 0-5. I JEKA Bl 12-29, BSC Bl 12-24, Zierikzee Bl 11-11, DOSKO Bl 11-3, Vlissingen Bl 11-0. nioren stonden twee Zeeuwse tde wedstrijden eindigden met jTerneuzense Boys Cl versloeg ot Terneuzen Cl had weinig Öie op het scorebord kwam. blagen Jl-TSC Cl 4-3, VES'35 Cl- Alli- Jliance Cl 13-27, TSC Cl 12-26, nternos Cl 12-14, Middelburg Cl |es Cl 12-7, VES'35 Cl 13-7, Zie- |divisie B voor A-junioren won noot tegen FC Den Bosch Al. Isitie van PSV A2 overtuigend. slagen 1 Al-NEC Al 1-4, VW Al-Eind- en Al 4-0, FC Dordrecht Al-EKC lafschap Al 14-25, Eindhoven Al I Al 14-19, Middelburg Al 14-19, 4. NEC Al 14-12, Rheden Al 13- legen man in een vrij turbulent (lijnsplaatse Boys in de derde voetbal. Ider de douche toen de scheids rechter besloot verder te gaan Dat hield in dat Zaamslag het resterende gedeelte met negen man af moest werken. In de 85e minuut werd het 3-1 door op nieuw Nighel Holmes. vck-heinkenszand 3-2 - Een spannende en gelijk opgaan de wedstrijd. Enno van der Meu- len bracht de thuisploeg aan de positieve kant ven de score, maar nog voor de pauze liet Marein van Liere 1-1 noteren. De bezoekers namen zelfs de leiding door Ra mon Mohr. In de 78e minuu soorde Paul Eversdijk 2-2 en twee minuten voor tijd kreeg Heinkenszand alsnog een dornpe te verwerken doordat Micne Duinhouwer 3-2 liet noteren. wemeldinge-bevelan- ders 1-1 - Rust- en eindstand Koen Versluis 0-1, John Mol 1- sknwk-meeuwen 3-0 - 2-0, Michel Flikweert 1-0, Wüco de Valk 2-0 en 3-0. wolphaartsdijk-wik 0-2 - Rust 0-1, Eric-Jan Kort 0-1. no Waterham 0-2 (eigen do punt). k van der Weele de eer voor d u-arnemuiden 5-0 - rust 3'°; ts 1-0, Wilfred van den Dries 2-", 3ick Saarloos 5-0. uwendaele 3-0 - Rust 1-0,1f uden 1-0 en 2-0 (strafschop), Jel ioys-wc'68 1-0 - Rust- en eind- ;er Willemse 1-0. diirG arendskerke-middelbu» rt 2-0, Frank Goedegebure 1-0 en Kamstra 3-0, Alexander Bom iedegebure 4-1. door Eddy de Schrijver fogelwaarde - De groenhem- jenvan trainer Jan Kolijn be kaaiden gistermiddag een 3- uoverwinning op Koewacht, ju die winst van Vogelwaarde 0 volledig gerechtvaardigd, fagelwaarde dacht een zware dobber te krijgen aan Koe n-acht, want de laatste jaren jaren de resultaten tegen de joeg van Rietjens niet over weldigend. Het viel allemaal j,ee en de supporters zagen eindelijk weer eens hun ploeg drie punten pakken. joewacht moest op het allerlaat ste nippertje met tien man ver ier, want Pascal Lensen kreeg in je laatste tellen van de wedstrijd je rode kaart voorgetoverd door scheidsrechter Van Steenis uit Meteren. De man in het zwarte pak had gisteren een duidelijke voorkeur wat kleur betreft. Hij zwaaide met de gele kaarten, ter wijl die soms gewoon achterwege hadden kunnen blijven. Een goe de man voor de penningmeester van de KNVB. Vogelwaarde speelde met Peter Collet weer in de basis vanwege het vertrek van Wilco Broekho ven. Collet was zoals altijd een rots in de branding en kan op die stek nog wel wat voor Vogel waarde betekenen. De ploeg die in de beginfase de toon zette was duidelijk Koewacht. Met schoten van Dennis Aerts en Nieuwelink werd de Vogelwaarde-verdedi ging een paar keer op de proef ge steld. Naarmate de wedstrijd vorderde, begon Vogelwaarde zich echter aan de greep van Koe wacht te ontworstelen. Dat deed de ploeg met enkele vloeiende aanvallen. Tussendoor liep Wilf- ried Waterschoot tegen een gele kaart op. Hij legde Johny Lensen wat al te opzichtig neer en dat mocht niet. Vogelwaarde kwam op voorsprong door een doelpunt van Robin Oppeneer. Marco van Vlierberghe stond aan de basis van deze fraaie treffer waar Koe wacht-doelman Van de Vijver niets tegen kon uitrichten: 1-0. De gelijkmaker lag op de schoen van Nieuwelink, maar die pro beerde de bal te mooi in het doel te plaatsen. Nu verdween het leer naast de paal en weg was de unie ke kans op de gelijkmaker. Bij Koewacht maakte Menno Fruy- tier zijn opwachting ten nadele van Aerts, maar Vogelwaarde kwam nog voor de pauze op een 2-0-voorsprong. Het was Arno Wauters die de bal link in het doel wist te plaatsen. Guido Gel derland en Pascal Lensen lagen met elkaar in de clinch en scheidsrechter van Steenis zwaaide twee keer met geel. In de tweede helft probeerde zo wel Koewacht als Vogelwaarde de aanval op te zoeken. Koe wacht moest komen en dat hield in dat Vogelwaarde op de counter kon loeren. Een van die tegen aanvallen bracht nummer drie voor Vogelwaarde op het score bord. De uitstekende Steve Clip- pelaar bediende Arno Wauters op maat en die aarzelde geen mo ment om de derde treffer tegen de touwen te jagen: 3-0. Voor Vogel waarde een ongekende weelde. Rudin Raas speelde bij Vogel waarde ook een goede partij na lang gesukkeld te hebben met al lerlei blessures. Raas liet zich in het tweede bedrijf vervangen door Patrick de Bruin. Direct van zijn werk trok hij de schoenen aan en ging de wei in. Hij was nauwelijks in het veld gekomen of bijna stond de vierde treffer opgetekend. De Bruin schoot te gen de paal. Robin Oppeneer ver ruilde zijn stek met Dirk van Damme, een jeugdig talent van Vogelwaarde. Hij was nog maar koud in het veld of hij kreeg een gele prent en die was zwaar over dreven. Ook Clippelaar werd ver vangen en nu was het de beurt aan Nelis. De laatste twee minuten waren nog heet, want allereerst wist Koewacht de achterstand te ver kleinen door een doelpunt van Mauro Vink: 3-1. Direct daarna was er een opstootje tussen Van Waterschoot en Lensen. Voor laatstgenoemde Koewacht speler betekende dat de tweede gele kaart en meteen was het in rukken geblazen. Vogelwaarde won de wedstrijd en klimt wat plaatsjes in de rangschikking. Ooor Sjaak Begijn Hulst - Voor HW'24 is het binnenhalen van de titel slechts een kwestie van tijd. In het thuisduel van gister middag degradeerde het edelmetalen ploegje van interim- trainer Etienne Delforge, die de zieke Ko Stoutjesdijk reiving, Luctor'88 tot een hoopje oud schroot: 6-0. De 'concurrentie': Breskens en Hansweertse Boys liet na een direct treffen punten liggen. Theoretisch staat de ploeg uit Hulst nu vijftien punten los van ie naaste belagers, voorzover daar in deze klasse van gespro ten kan en mag worden. De su prematie van HW'24 staat on omstotelijk vast en de titel is Échts aan de factor tijd gebon- èn. Als alles volgens schema verloopt, kunnen de Hulstenaren reven of acht wedstrijden voor iet einde van de competitie al de temproensvlag hijsen en dat is een unicum. Vanaf het begin van de competi tie was al duidelijk dat HW'24 een maatje te groot is voor de vierde klasse. Spelers die tussen tijds een uitstapje maakten naar een ander vereniging keerden te rug op het oude nest en trainer Ho Stoutjesdijk, die in de win terstop voor een jaar bijtekende, maakte van de verzameling spe lers een collectief met een hoog scorend vermogen. Na de wed strijd van gisteren is het doelsal do van de geelhemden 48 voor en 14 tegen. Geen enkele niveau komt tot dit aan- Met verve Tot de wedstrijd van gisteren speelde HW'24 een keer gelijk en won het alle andere wedstrijden. Tegen Luctor'88, de ploeg waar tegen in het uitduel na een slo pende 2-2 punten verloren wer den, moest er dus iets recht gezet worden. En de thuisploeg deed dat met verve. Niet dat het spel zo goed was, maar de cijfers spre ken voor zich. Al na dertig seconden wees het scorebord door Harm Rietjens 1- 0 aan. De bezoekers hadden tot op dat moment nog geen bal aan geraakt. Onbegrijpelijk zakte HW'24 daarna terug en liet het heft in handen van de gasten. De thuisjongens weken bij elke aan val van Luctor'88 en zetten daar mee de deur wagenwijd open. De bezoekers konden echter geen ge bruik maken van de geboden ruimte. Winnend coach Delforge: „Na de openingstreffer wonnen die spe lers van Luctor'88 alle duels. Zelf speelden we te afwachtend. Ik heb mijn ploeg daarop gewezen in de rust, maar het scorende ver mogen van HW'24 gaf uiteinde lijk toch weer de doorslag. Dat is een groot goed." HW'24 creëerde zich dus deson danks kansen en verzilverde er voor de rust nog twee. Pierre Wit hagen, bijna de gehele wedstrijd onzichtbaar, en Carlo Blommaert waren trefzeker. Na de thee bleek alle weerstand Een aanvaller van HW'24 (zware broek) breekt door de verdediging van Luctor'8 ding. I, maar een Heinkenszandse verdediger brengt red- foto camile schelstraete bij de tegenstander gebroken en verzilverde Jan Leendertse een pingel vanaf elf meter nadat An gelo Verbraecken binnen de be ruchte lijnen was neergehaald. Harm Rietjens en Edwin Martens waren vervolgens verantwoorde lijk voor de 6-0-eindcijfers. Voor al de treffer van Martens was vernederend voor de Luetor'88- spelers. Voor het vijandelijke doel tikten de HW'24-spelers eindeloos naar elkaar zonder enige inter ventie van de tegenstander. Aan Martens werd de eer gelaten het karwei af te maken. Met de vin gers in de neus speelden de gast heren de negentig minuten daar na vol. Delforge, die als technisch coördinator een van de belang rijkste pijlers is binnen de vereni ging, tenslotte: „We wisten dat Luctor'88 een moeilijke ploeg was. Bovendien was het afwach ten hoe we uit de winterstop zou den komen, omdat er door ons niet veel gespeeld is. Met een vol ledig fitte selectie zijn we aan de tweede helft van de competitie begonnen, maar verloren van daag Angelo Verbraecken, Den nis Rodrigo en Carlo Blommaert door blessures. Van de week zal blijken hoe ernstig deze opgelo pen averij is." "an onze sportmedewerker kmeuzen - Terhole toonde "el erg veel veerkracht in het «itduel tegen Rimboe in de ®de klasse B van het KNVB- fflndagvoetbal. Die formatie stond een kwartier voor tijd ®et 5-1 achter, maar finishte jjpgmet een gelijke score: 5-5. UIA won met 3-1 van SC Welberg blijft daardoor in het spoor koploper WW'67, dat met 4- 1 van VTVOO won. Het duel 'J0-Vosmeer werd afgelast. 1mboe-terhole 5-5 - Rim- °ewas lang de betere ploeg en 'ddebij rust met 3-1 door doel punten van Mark Vertegaal, Jo- 0 Heijnen en Ricky Koopman. s Jag van rust scoorde William wijzer tegen. Toen de thuis- e?in de tweede helft naar 5-1 ®liep door een eigen doelpunt Terhole en een treffer van de Mooy leek de strijd be- In het slotkwartier ontke- Terhole echter een stevig Pensief en kwam zelfs nog fszij door goals van Ivo Wou- «n en Roger Platjouw. «&-SC welberg 3-1 - RIA u vo°ral in de eerste helft de ploeg en drukte dat toen Go i! via de 3-1-eindstand. ™en Dierickx opende na vijf Upn.de score en even later Arwin Thomas 2-0 noteren, een van de schaarse kansen SC Welberg kreeg scoorde °en van Duin tegen. Kort voor Uotej26 "et (^er'3en Dierickx 3- J™* hnd RIA opnieuw het 5 e van het spel, maar kwam t,et «eer tot scoren. moerstraten- val aan ChnV ®"2> Tack Bom 0-1, Vo 3* Deckers °-2> Marco SffrwSTRAATSE boys- -borgvliet 1-2 - Rust l Aia niM- Van Housselt 1- Uhdam 1-2. ëf-yivoo 4-1 - Rust 3-1, Scho l Leemans 0-1, Robert «ekens 1-1, Erwin van de ArilnTi' Rolf Adriaansen 3-1, rP1Adnaansen4-l. door Guus Heutinck Axel - Axel behaalde een ruime 4-2- overwinning tegen het laag geklas seerde Sprundel in de derde klasse A, maar deze zege kwam moeizamer tot stand dan de cijfers laten zien. Tot twee keer toe kwam Sprundel op voor sprong. Spits Enzo di Martino toonde in de tweede helft zijn goede vorm en ging zijn Axelse collega's voor in de strijd. De Belgische spits, getooid met een artis tiek staartje, had er duidelijk zin in na de winterstop. Hij was zaterdag speciaal ko men trainen op het afwerken voor doel. Wellicht had de aanwezigheid van zijn fa milie langs de lijn te maken met de gretig heid, die hij ten toon spreidde. Tegenspeler Sander Clarijs werd af en toe tureluurs van de acties van de grillige spits en kon hem alleen ten koste van veel overtredin gen stoppen. De rest van het Axelse team leek in de eer ste helft echter nog altijd in een diepe win terslaap. Weinig lukte en doelman Addie Vervloed van het- bepaald niet grootse Sprundel kwam nauwelijks in moeilijkhe den. Sprundel promoveerde drie keer in vier jaar vanuit de afdeling naar de derde klasse, maar lijkt nu zijn top wel gevonden te hebben. De ploeg had technisch veel minder in huis dan Axel, maar had in de eerste helft succes met zijn verdedigende techniek, waarbij het loerde op een enkele counter. Nu werd Sprundel daarbij ook in de kaart gespeeld door een vroege treffer van Jack Verlaar, die al na zeven minuten met een droog afstandsschot in de linkerbeneden hoek doelman Carlo de Deckere ver schalkte. Voorstopper Menno van Grem- berghe kon gedurende de hele wedstrijd moeilijk greep krijgen op deze kleine spits, die toch heel wat overtollige kilo's leek mee te torsen. Trainer Zegers zag zijn mannen klungelen en reageerde zijn onmacht af op de scheidsrechter. Hij mocht vervolgens ach ter de dug-out plaats nemen, maar mis schien had Zegers toch succes met zijn ac tie, want het stimuleerde zijn spelers om in de tweede helft de zaken wat krachtdadi- Axel-uitblinker Enzo di Martino (rechts met witte broekscoort 1-1 in het duel tegen Sprundel. foto camile schelstraete ger aan te pakken. Geladen kwamen de oranje-witten uit de kleedkamer en onmiddellijk hadden ze succes. Een hoekschop van Harald Ver schuren werd door Joep Frusch tegen de lat geschoten, maar Enzo di Martino was meteen ter plekke om de rebound binnen te werken. Axel leek nu orde op zaken te zetten, maar weer was het de dekselse Jack Verlaar, die roet in het eten gooide. Hij dolde Meno van Gremberghe en deze legde hem neer binnen de beruchte lijnen. Ver laar maakte het zelf af en zette Sprundel opnieuw op voorprong. Axel speelde nu echter veel beter dan in de eerste helft. Het domineerde de wedstrijd, maar het zou tot ver in de tweede helft du ren, voordat de gelijkmaker op het score bord kwam. Joep Frusch gaf een fraaie diepe bal op Enzo di Martino en deze aar zelde niet lang, maar kegelde het leer on middellijk achter de kansloze Vervloed. Sprundel gaf zich nu over. Opnieuw een dieptepass, nu vanuit de verdediging via Menno van Gremberghe, bereikte Gino van de Broecke en deze liet de verdiende derde treffer aantekenen. Dezelfde Van de Broecke mocht ook nummer vier scoren uit een strafschop, nadat de in de tweede helft sterk spelende Enzo di Martino was neer gelegd. Een verdiende overwinning dus voor Axel tegen een pover Sprundel, dat zich op lijkt te mogen maken voor een verblijf in de vierde klasse. Axel was de beter voetbal lende ploeg, m^r kon dat overwicht in de eerste helft op geen enkele manier verzil veren. De beperkte verdedigers uit Bra bant konden zich toen gemakkelijk staan de houden, terwijl de Axelse verdediging zich geen solide bolwerk toonde. In de tweede helft werden de zaken toch nog recht gezet onder aanvoering van een sterke Enzo di Martino en een opfleurende Gino van de Broecke. Sprundel was murw gespeeld en kon het uiteindelijk niet meer bijbenen. Toen Sander Clarijs, die de ge hele wedstrijd al handen en voeten nodig had gehad om Enzo di Martino in bedwang te houden, in de slotminuut het weer aan de stok kreeg met de Italiaanse Belg en de sfeer grimmig werd op het veld, nam scheidsrechter Stoffijn uit Terneuzen een goede beslissing en floot af.

de Stem | 1997 | | pagina 19