BINNEN' &TUIN Vleesprijs komt in beweging Heeft u vragen over de veiligheid van vlees? 06-0036 JJ Zizola wint World Press Photo 1996 Vierduizend schadeclaims borstprotheses Bacterie-explosie op Radboud-afdeling voor pasgeborenen Kok prijst Van Aartsen 'Justitie gebruikte vervalste verklaring' Gezondheid kleinkinderen DES-moeders onderzocht GEZOND HEIDSZORG! BINNENLAND A3 Hechter steunt Biet toestaan kooigevechten 7 tlm 16 Februari - Ahoy' Rotterdam Consument merkt nog niks Vrouw ontvoerd, verkracht en van auto beroofd Rijksdienst vindt muntschat Of wilt u een gratis folder over dit onderwerp aanvragen? Bel dan de gratis informatielijn van het Voorlichtingsbureau Vlees: FEBRUARI 1997 A2 Moestem ZATERDAG 15 FEBRUARI 1997 t-Brittannië en Ierï^T envelden. Zaterdag in het oosten hier en daar zon' uitzondering van noord- ten droog. Zondag in de van de dag van het westen egen en opnieuw veel wind 'ma uiteenlopend van een d of 5 in het oosten van otland tot 11 in het westen Ierland. e en Luxemburg: Nu en zon. Zaterdag in de Arden- eerst nog bewolkt en mis- en wat (natte) sneeuw. Ver tot zondagavond bijna over- droog. Middagtemperatuur eveer 6 graden, rd- en Midden-Frankrijk erdag in het oosten eerst nog en, in de Vogezen en Jura sneeuw; in het westen droog misschien wat zon. Zondag aanwakkerende wind en het westen uit toenemende olking, gevolgd door regen; het oosten eerst nog zon' dagtemperatuur van een ad of 7 in de buurt van aatsburg tot 11 graden in tagne. d-Frankrijk: Zaterdag veel olking en in het midden en ten eerst regen, in hogere ken sneeuw; in het westen 'aringen, Zondag in het oos- wat zon en droog en in het ten dan toenemende bewol- g, gevolgd doorregen. Zater- steekt de Mistral op. Mid- emperatuur variërend van graad of 7 bij Lyon tot 15 den lokaal aan de voet van Pyreneeën. Temperatuur op 0 meter in de Alpen en Pyre- ën tijdelijk dalend tot -10 den. rtugal: Zaterdag flinke perio- met zon en droog. Zondag er bewolking en vooral ten rden van Lissabon enkele ien, misschien met onweer. zee middagtemperatuur d 16 graden maar zondag in noorden wat frisser, anje: Perioden met zon maar het noorden en westen ook lkenvelden en af en toe re- n. Zaterdag in het noordoos- eerst veel wind. Zaterdag n de kust maxima van een aad of 16 rond Barcelona tot in de buurt van Malaga; zon- g iets lager. lië: Zaterdag veel bewolking op veel plaatsen regen, mis- hien ook onweer. In de bergen het noorden kans op wat eeuw. Zondag van het noor- n uit meer zon maar in het iden eerst nog enkele buien, jdelijk veel wind. Zaterdag axima uiteenlopend van een aad of 8 in het noorden tot 17 het zuiden. Griekenland en eta: Wolkenvelden en enkele gen- of onweersbuien, in het ordwesten t lokaal-unfit veel erslag. Zaterdag rond de eïsche Zee ook perioden met n. Middagtemperatuur meest ssen 13 en 17 graden, uitsland: Zaterdag bewolkt en 'er en daar regen, in de hoger legen gebieden sneeuw; de eeste neerslag valt in het zui- -n. Zondag op steeds meer aatsen opklaringen. Maxima terdag tussen 0 en 5 graden, ndag iets hoger. lagram: egengelplegen otkroetorkest orkrootstrook etintertiener akkretaparket athatenachten erzekerkeizer elenkelkleven ervloereervol ertibertimbre POSTPAKKET |w onze verslaggever I n^n Haag - Ongeveer vierdui- vrouwen in Nederland binnen de gestelde een verzoek tot scha- I jiebben fêrgoeding ingediend bij Amenkaanse producen- I len van inwendige siliconen i(0tprotheses. Ze willen van „off Corning, Bio Plasty en Heitor financiële genoegdoe- voor vermeende lichame- Ijjke schade door siliconen implantaten. t is gisteren bekend geworden I Jjjde sluiting van de officiële in- jfidtermijn van klachten over de siliconen borstprotheses in de Staten. De Consumen tenbond heeft namens 2005 vrou wen een schadeclaim neergelegd bij Dow Corning, een van de grootste fabrikanten van borst protheses. De Stichting Steunpunt voor Vrouwen met Siliconen Implan taten heeft zo'n driehonderd schadevergoedingen verstuurd. Daarnaast hebben ruim duizend vrouwen op persoonlijke titel een verzoek om een schaderegeling ingediend. Al vanaf 1990 proberen verschil lende vrouwenorganisaties in de Verenigde Staten met juridische acties de fabrikanten te dwingen om vrouwen met klachten over de siliconen protheses schadeloos te stellen. Tot dusver is het een sle pende zaak, want tot een uitke ring van schadevergoedingen op grote schaal is het nog niet geko men. In de VS wachten zo'n dertigdui zend Amerikaanse vrouwen op een schadevergoeding krijgen. Wereldwijd gaat het volgens de SVS om 440.000 vrouwen. Zij wijten hun lichamelijke klachten aan de siliconen borst protheses. Hierbij gaat het om reumatische klachten, spier- en huidontstekingen, extreme ver moeidheid en weefselverharding. Daarnaast schrijven ze lever-, lymfeklier- en baarmoederhals kanker toe aan al dan niet lek kende siliconenprotheses met een vulling van siliconengelei. De Amerikaanse overheidsorga nisatie FDA heeft inmiddels ze ven onderzoeksrapporten uitge bracht over dergelijke implanta ten. De conclusie: er is geen we tenschappelijk bewijs, dat de im plantaten ernstige bijwerkingen veroorzaken. De SVS hecht geen waarde aan de resultaten van de ze onderzoeken, omdat ze „ge sponsord zijn door de producen ten van de siliconen borstprothe ses". De siliconenborstprotheses wor den sinds 1963 wereldwijd en veelvuldig gebruikt. Ook andere toepassingen van siliconenim- plantaten als hechtmateriaal, testikels, vaatprothesen, ge wrichtsprothesen of smeermid delen bij wegwerpnaalden leve ren medisch gezien voor zover bekend geen complicaties op. Minister Borst van volksgezond heid heeft het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RI VM) verzocht een onderzoek uit te voeren naar de mogelijke ef fecten van siliconen in borstpro theses. Een zogeheten onderzoeksvoor stel van het RIVM is ter goedkeu ring voorgelegd aan de Inspectie voor de Gezondheidszorg. De studie duurt een jaar. De onder zoeksresultaten zijn op zijn vroegst voorjaar 1998 te ver wachten. De Nederlandse Vereniging voor Plastische en Reconstructieve Chirurgie blijft vooralsnog borst vergroting of -reconstructie met behulp van siliconenprotheses als een verantwoorde medische in greep beschouwen. Daarnaast werken de plastisch chirurgen met siliconenprotheses, gevuld met water of soja-olie. De nade len van inwendige siliconen borstprotheses, zoals borstver harding en beperkte duurzaam heid, zijn volgens de plastisch chirurgen al lang bekend. os\ UBA JBBi) '>|0i| 'uaAoqsiqosJ ')100" »De winnende foto van Francesco Zizola - De persfotograaf van Agenzia Con- Amsterdam (anp) Francesco Zizola trasto is de maker van de World Press Photo 1996. De Italiaan krijgt de onder scheiding voor zijn foto van een op vangcentrum voor getraumatiseerde kinderen van de burgeroorlog in Angola in Quito. Rebellen van Unita belegerden Quito negen maanden lang. Het dodental liep op tot 25.000. De landmijnen in het ge bied maakten veel slachtoffers onder kinderen. De toekenningen zijn gisteren in Am sterdam bekendgemaakt. De meer dan 3600 deelnemers aan de internationale persfotowedstrijd World Press Photo hebben over het algemeen werk van zeer hoog niveau ingestuurd, aldus ju ry-voorzitter Neil Burgess. Drie Nederlanders wonnen prijzen in de categorieën natuur, portretten en kunst. Frans Marten Lanting won met een se rie over pinguins de tweede prijs in de categorie natuur. Alex Koeleman won de tweede prijs in de categorie portret ten met een foto van vrouwelijke Men nonieten in Mexico. Dirk Buwalda kreeg de derde prijs in de kunstcatego rie met een reeks over de repetities van het Nederlands Danstheater in Den Haag. In het harde nieuws zijn twee eerste vermeldingen uitgedeeld; Karjjï) Daher (Frankrijk, Gamma) voor een foto van een man in de ruïne van zijn woning in Libanon die is getroffen door een raket van een Israëlische helikopter, Corinne Dufka (VS, Reuters) voor een plaat uit Monrovia, Liberia, van een lid van een straatbende die zijn gewonde kameraad evacueert onder zwaar vuur. In het algemene nieuws deelde de jury slechts de derde prijs uit. Die gaat naar Thomas Hurst voor een foto uit Zaïre. De doodsangst is van het gezicht van een jongen te lezen, nadat uit op een truck wordt gesleept op weg naar Rwanda. De topvermelding in de categorie Men sen in het Nieuws gaat naar Stephen Jaffe (VS, Reuters) voor een plaat van de ontmoeting op het Witte Huis van Is- raëls premier, Netanyahu ep PLQ-leider Arafat. De eervolle vermelding in de sportfoto- grafie w^s weggelegd voor Tim Calyton (Australië, Sydney Morning Herald). Hij portretteerde wedstrijden tussen reddingsbrigades op zee voor de kust van New South Wales (Australië). De Olympische Spelen figureren in de tweede vermelding voor de categorie Sportverhalen die ging naar Barry Chin (VS, Boston Globe). De plaat laat zien hoe de Amerikaanse bokser Davind Reid reageert na zijn zege op de gedood verfde winnaar Alfredo Duvergel uit Cuba. Van onze verslaggever Nijmegen - Zestien baby's van de afdeling Neonatologie van net Academisch Ziekenhuis Nijmegen St. Radboud zijn in de "gelopen weken besmet door de stafylococ-bacterie (Stafylo- coc Aureus). Het ziekenhuis heeft onmiddellijk na de ontdek king strenge maatregelen genomen, omdat de zeer besmettelij ke bacterie een extra risico vormt voor de kinderen op Neona tologie, een intensive care-afdeling voor pasgeborenen. Voor zover bekend is de besmet- gebleken, dat er niet meer dra- 'mg zeer mild verlopen en heeft gers van de stafylococ zijn dan in Me kinderen tot nu toe nauwe- "jks extra ziekteverschijnselen veroorzaakt. De bacterie is met antibiotica goed te behandelen. rmaal, krijgt de afdeling, die regelmatig op de aanwezigheid bacterieën wordt gecontro- e®0, eens in de veertien dagen Net een besmette baby te maken. u "leken in twee weken zestien onderen drager te zijn. Bij ten rouiste vier pasgeborenen kon vorden vastgesteld, dat de be- metting van dezelfde bron af- omstig is. Vermoedelijk is dat een verpleegkundige. ,'Jee!) screening van de 140 me- Werkers van Neonatologie is J-ton Bosch (anp) - De rechtbank B°sch vindt dat B W an Den Bosch gelijk hebben, dat kooigevechten niet toestaan in gemeente. vM°rgilnisator van krct toernooi geding mee gisteren een kort feat3SIJlute minimum aan regels diwi te worden gerechtvaar- °°r het motief> dat men op van Ve ,?°nden beoefenaars tespnVtvi llende vechtsporten aid,,„ jr wil laten uitkomen, Us de rechter. (ADVERTENTIE) een gemiddelde populatie. Nor maal gesproken is dertig tot veer tig procent drager van de bacte rie zonder daar last van te heb ben. Een vervolgonderzoek moet uitwijzen wie de bron van de in fectie is. De uitslag daarvan wordt volgende week verwacht. Tot nader order hanteert het zie kenhuis een zeer streng protocol, waarbij besmette en onbesmette kinderen gescheiden worden ge houden en elke verpleegkundige uitsluitend met één van de twee groepen patiënten mag werken, HUIS MET In het reusWlï^evïakkenhuis' (ontwerp Esenso) ondergaat u de sfeer van uiteenlopende interieurelementen. Een bijzondere belevenis tijdens een opvallende woonmanifestatie: Binnenhuis Tuin '97. Groter dan ooit. Lnspirerender dan ooit. OPENINGSTIJDEN. 11.00-17.00 UUR EN VAN 19.00-22.30 UUR. ZAT. EN ZON. VAN 11,00-17.00 UUR. Internet: http://www.euronet.nl/~topdesk Van onze verslaggever Breda - Terwijl de prijzen van het varkensvlees duidelijk in be weging zijn gekomen, passen de slagers hun verkoopprijzen voorlopig nog niet aan. „Even afwachten," is de opstelling. Maar de verwachting is, dat in de tussenhandel de kiloprijs voor vleesvarkens volgende week minstens vijf, zes cent gaat zakken. De varkenspestcrisis zorgt voor enige turbulentie op de Neder landse vleesmarkt. „De markt wordt instabiel, dat is altijd een eerste schrikreactie," zegt slager Van de Wijngaart uit Prinsen beek. „De consument zal daar ze ker de eerste dagen nog niets van merken. Gaat het exportverbod langer duren, dan zul je zien dat over de hele lijn de prijzen gaan dalen. Stagneert de export, dan zakken de prijzen in elkaar, dat weten we van vorige keren. De consument wordt daar voorals nog alleen maar beter van." De varkensveiling in Vleuten meldde gisterochtend een daling van de biggenverkoopprijzen, ter wijl volwassen slachtvarkens juist extra opbrachten: tot vijftien ëent'meer per kilo. .-><»* Dat betekent dat de varkensfok kers financieel schade leiden, rriaaï'de gewöne vetntesters spin nen blijkbaar juist garen bij de uitbraak van de gevreesde vee ziekte. De 'onderdelen' van ge slachte varkens, hammen en schouders, zijn bij de grossiers zelfs al vijfendertig cent per kilo duurder geworden. Slager Van de Wijngaart noemt die stijging een tijdelijk effect: „De grossiers in de tussenhandel reageren altijd direct. De consu ment zal pas iets merken, als bij voorbeeld supermarkten met var kensvlees gaan stunten." De biggenprijs op de Vleutense varkensveiling stond officieel nog op 115 gulden per stuk, maar voorzitter Grotendorst verwacht- Gorinchem (anp) - Een Leerdam- se vrouw is donderdagavond in Gorinchem bedreigd met een vuurwapen, ontvoerd, op brute wijze verkracht en ten slotte be roofd van haar auto. Daarmee ging de verdachte er vandoor, al dus de politie in Gorinchem. De vrouw had boodschappen ge daan in een winkelcentrum in Gorinchem. Toen ze bij haar auto kwam, be dreigde een onbekende man haar met een vuurwapen. Hij dwong haar op de passagiersplaats te gaan zitten. Nadat hij enige tijd met haar had rondgereden, stopte de dader bij de Parallelweg in Gorinchem. Daar dwong hij de vrouw uit te stappen en verkrachtte hij haar. Daarna reed de man weg in de auto, waarbij hij zijn slachtoffer achterliet. Een passerende auto mobilist verleende hulp aan de vrouw. te een aanmerkelijke daling. Don derdag betaalden sommige han delaren al 95 gulden per stuk. Dat is aanzienlijk minder dan de geldende verkoopprijs voordat Brussel woensdag het exportver bod voor levende varkens uit vaardigde. Grotendorst: „Circa eenvijfde van de biggenproductie gaat de grens over. Wekelijks gaat het om zo'n 60.000 tot 80.000 beesten. Die komen nu op de bin nenlandse markt, waar de vraag niet echt gestegen is. Dus gaat de prijs omlaag." Voor afgemeste varkens geldt een omgekeerd verhaal. Grotendorst: „Het varkenspestgebied is geo grafisch klein, maar er zitten wel veel beesten. Door het vervoers- verbod komen die nu niet op de markt, -terwijl er toch normaal vlees wordt gegeten. Dus ik ver wacht dat de prijs omhoog gaat." Het produktschap' Vee en Vlees ontkent ronduit dat er prijseffec- ten ontstaan door de varkenspest epidemie. Maar de ervaring met de blaasjesziekte in 1993, toen een exportverbod voor levende varkens twee maanden duurde, leert dat negatieve prijseffecten de varkenssector nog meer dan een half jaar kunnen kwellen. Is Oost-Brabant nog in de greep van de varkenspest, in het westen van de provincie gloort de hoop dat deze regio gespaard blijft. Verhalen als zouden zich hier ook mysterieuze ziektegevallen heb ben voorgedaan, circuleren wel, maar ze worden officieel als ge ruchten afgedaan. De gemeenten in de Baronie gaan er vanuit dat bij een onverhoopte uitbraak van varkenspest het Mi nisterie van Landbouw de touw tjes trak in handen neemt. „Mocht de gemeente erbij betrok ken worden, dan is onze organisa tie flexibel genoeg om naar beho ren op te treden," aldus een zegs man van de gemeente Dongen, een gemeente waar veel varkens bedrijven zijn geconcentreerd. Voor voorzitter Kees Thielen van de vakgroep varkenshouderij Ba ronie van de NCB is er in ieder ge val geen reden om een korte va kantie niet door te laten gaan. Hij verblijft dezer dagen met zijn ge zin in Disneyland. Tiel (anp) - Bij opgravingen aan de Westluidensestraat in Tiel heeft de Rijksdienst voor Oudheidkundig Bodemon derzoek (ROB) 36 zilveren munten uit de tiende eeuw ge vonden. Volgens het Koninklijk Penningkabinet in Leiden is de muntschat van een zeer bijzondere historische beteke nis. De rijksdienst heeft onder andere een Engelse munt uit de regeer periode van de Britse koning Eadwig gevonden. Zo'n munt is vol gens het Penningkabinet nooit eerder gevonden. Koning Eadwig regeerde van 955 tot 959. Op de munt staat een tekst uit die re geerperiode. Op grond van die tekst heeft de dienst vastgesteld, dat de muntschat op z'n laatst kort na 959 in de bodem terechtge komen moet zijn. Het grootste deel van de schat bestaat uit Keulse munten, die mo gelijk in Tiel zelf geslagen zijn. Keulse munten hebben een afbeel ding van een zogenoemde Keulse penning, wat toen als betrouw baar waarmerk gold. In de tiende eeuw kwam valsemunterij ook al voor. Bij de munt schat zit namelijk ook een namaakexemplaar van een penning uit Dorestad. De koperen valse munt is onherkenbaar gemaakt door een dun laagje zilver. De ROB is al sinds de jaren zeventig in Tiel bezig met opgravin gen in het kader van een project om de middeleeuwse nijverheid in Nederland in kaart te brengen. Eerder zijn in Tiel al resten van een schip gevonden, dat mogelijk uit de Vikingtijd stamt, en be schoeiingen van een middeleeuwse kade. Tiel zou in de Middel eeuwen een belangrijke handelsstad geweest zijn. Den Haag (anp) - Premier Kok is bijzonder te spreken over wij ze waarop minister Van Aartsen (Landbouw) de crisis rond de varkenspest tot dusver heeft aangepakt. Na afloop van de mi nisterraad stelde hij gisteren dat de WD-minister heel sterk heeft geopereerd richting sector, richting samenleving en rich ting Europese Unie. Eerder deze week had de grootste oppositiepartij, het CDA, kritiek op het optreden van Van Aartsen. Diens maatregelen zouden zeker aan het het begin van de epide mie tot onduidelijkheid hebben geleid bij veel Brabantse var- kensboeren. Ook zouden de re gels ontoereikend zijn geweest om tijdig illegale varkenstrans porten te kunnen voorkomen. Het CDA wil volgende week een spoeddebat in de Tweede Kamer. Het optimisme dat de epidemie inmiddels een halt is toegeroe pen, neemt toe. Net als donder dag werd ook gisteren geen nieuw besmettingsgeval ontdekt. Volgende week komt een team van de Europese Commissie, met daarin een deskundige van de EU plus een Duitser en een Italiaan, in ons land inspecteren of de tot nog toe genomen maatregelen te gen verdere verspreiding van de ziekte afdoende zijn. Hun pro gramma blijft geheim. Ondertussen is de ruiming van de varkens in het pestgebied vol tooid. Bij de besmette bedrijven zijn in totaal 21.500'Varkens weg gehaald en vernietigd. Daarnaast zijn in de plaatsjes Venhorst en Odiliapeel nog eens ruim 26.000 onbesmette beesten preventief geruimd. De waarde van al die gedode dieren, in totaal dus bijna 50.000, schat het ministerie van Landbouw op zo'n 15 miljoen gulden. De dierenbeschermingsorganisa tie Peta liet vrijdag weten te broeden op acties tegen deze massale vernietiging van var kens. Het aantal overtredingen van het vervoersverbod voor vee en mest is inmiddels opgelopen tot 112. Gisterochtend werden 1465 var kens vernietigd, nadat de chauf feurs van een veetransport don derdag naar eigen zeggen een verkeerde afslag hadden geno men. Veel aanhoudingen betroffen vol gens de AID verder trailers met paarden.Wereldkampioene dres suur Anky van Grunsven maakt zich langzamerhand grote zorgen over haar deelname aan de finale van de strijd om de wereldbeker, van 10 tot 13 april tijdens Indoor Brabant in Den Bosch. Haar paarden niet van het erf af. 7 Utrecht (anp) - De Stichting DES actie- en informatiecentrum in Utrecht gaat 2500 kleinkinderen van vrouwen onderzoeken, die tijdens de zwangerschap het DES-hormoon gebruikten. De inventarisatie zal halverwege dit jaar zijn afgerond en moet uitwijzen wat de gevolgen van DES voor deze groep zijn. DES, een synthetisch hormoon, werd in 1938 ontwikkeld om miskra men bij zwangere vrouwen te voorkomen. In Nederland hebben naar schatting 270.000 vrouwen het hormoon gebruikt, wereldwijd miljoe nen. Pas sinds de jaren zeventig zijn de schadelijke effecten van het hormoon bekend. Bij zowel dochters als zonen week de anatomie van de geslachtsorganen en cellen af. De dochters bleken bovendien vruchtbaarheids- en zwangerschapsproblemen te hebben. Of de kleinkinderen van DES-moeders met dezelfde gezondheidspro blemen kampen als hun ouders, moet de inventarisatie uitwijzen. Vast staat wel dat kinderen van DES-dochters meer dan gemiddeld te vroeg worden geboren, wat op zich al gezondheidsrisico's met zich meebrengt. (ADVERTENTIE) ZORGMARKT - 22 FEBR. '97 C.S.G. Borg, Nieuwe Inslag 46 te Breda van 11.00 tot 17.00 uur VOOR DE Luister op zaterdag 15 febr. a.s. van 10 00 tot 11.00 uur en van 16.00 tot 17 00 uur naar Stadsradio Breda, FM 107,3 of kabel 92,9 Groningen (anp) - Het Open baar Ministerie heeft tijdens het onderzoek naar de voor malige politiechef S. Lancee van Schiermonnikoog gebruik gemaakt van een gefalsici- feerde verklaring van de Leid- se psychotherapeut dr. R. Bul lens. Dat stelt de advocaat van Lancee, mr. D. van Bins- bergen. Justitie hield vorig jaar een on derzoek naar de beschuldiging dat Lancee incest met zijn jong ste dochter Bianca zou hebben gepleegd. Vorig voorjaar heeft de vrouw aangifte, maar die trok zij eind vorig jaar in. Een arrestatieteam van de politie pakte Lancee vorig op spectacu laire wijze op, omdat justitie vreesde dat hij vuurwapenge vaarlijk was. Daarna zat de ver dachte enkele weken in voorar rest. De rijksrecherche heeft Bi anca niet alleen zelf verhoord, maar liet haar tevens verhoren door dr. Bullens. Die zou hebben gezegd, dat Bian ca een redelijk betrouwbaar en consistent verhaal had gehouden. Maar Van Binsbergen beschikt nu over een schriftelijke verkla ring van de psychotherapeut, waarin staat dat hij dit nooit en te nimmer tegenover de rijksre cherche gezegd heeft. Hij zegt er juist op te hebben aangedrongen om andere deskundigen in te schakelen, die de betrouwbaar heid van het verhaal konden toet sen. Volgens Van Binsbergen speelde de verklaring van de psychothe rapeut een belangrijke rol bij een zitting van de rechtbank, waarbij de vraag aan de orde kwam in hoeverre justitie bij het onder zoek naar Lancee kon beschikken over bewijs. Toen hij justitie vroeg, waarom die niet over een schriftelijke verklaring van de psychotherapeut beschikte, luid de het antwoord dat daarvoor geen tijd was geweest. Van Binsbergen hekelde enkele weken geleden ook al de manier, waarop de rijksrecherche zelf Bi anca had verhoord. Hij beschikt over een geluidsband, waarop Bi anca vrijwel niets zegt. Niettemin maakte de rijksrecherche een procesverbaal op, waarin staat dat zij aangifte doet tegen haar vader. Justitie wil niet reageren op de uitlatingen van Van Binsbergen. De Groningse persofficier van justitie mr. J. de Valk heeft al wel toegegeven, dat het verhoor door de rijksrecherche beter had ge kund. Over de affaire zijn inmid dels ook Kamervragen gesteld en minister Sorgdrager bereidt het antwoord daarop voor. van 8,oo -23.00 uur, maandag t/m zaterdag Voorlichtingsbureau Vlees f

de Stem | 1997 | | pagina 3