6We leven niet in een boerenrepubliek5 Aa Bri reg' MONA MEDEDELING Pers-prof Harry van Wijnen: 'Kamer te braaf tegen koningin' Hirsch Ballin krijgt Frans lintje Melkertbanen in de zorg onderbetaald Frankrijk maakt opnieuw gebaar Borst vindt bijdrage minima verdedigbaar Grote dreigt i K Altijd bereikbaar 'Aanpak DE STEM BINNENLAND A4pESTEM PvdA-Kamerlid Servaas Huys: Mestakkoord is reële tegemoetkoming aan landbouworganisaties Sekse-operatie taboe voor asielzoekers Vakbondsbaa§ 'ambassadeur' bij jenever club DE STEM COMMENTAAR Michael Jack is vader van een zoon 11111 VRIJDAG 14 FEBRUARI 1997 Van onze verslaggeefster Rotterdam - De leden van de Tweede Kamer zijn te braaf als het gaat over het geheim van paleis Noordeinde of Huis ten Bosch. Over de rol van ko ningin Beatrix en de relatie tussen de koningin en het kabinet wordt in de Kamer niet of nauwelijks gepraat. Ten onrechte, stelt journalist en profes sor Harry van Wijnen, die gisteren over dit onderwerp zijn eerste rede hield als bijzonder hoogleraar persgeschiedenis en persvrijheid. Van Wijnen is verbon den aan de Erasmus Universiteit Rotter dam. Van Wijnen verbaast zich erover dat de leden van met name de Tweede Kamer geen belangstelling hebben voor de rol van de koningin en de 'grijze zone' tussen haar paleis en het Torentje van premier Kok. Uitzondering is volgens hem fractievoor zitter Marijnissen van de Socialistische Partij. Hij negeerde vorig jaar het taboe over 'het geheim' en stelde aan premier Kok de vraag of koningin Beatrix in vloed had gehad op het beleid van minis ter Van Mierlo van Buitenlandse Zaken. Het betrof het terugroepen van de Ne derlandse ambassadeur in Zuid-Afrika en het openen van een ambassade in Jor danië. Van Wijnen: „Hij moest die onbe zonnenheid betalen met de terechtwij zing dat Kamerleden zich niet moeten opwerpen als speurneuzen in het bin nenste van de regering." Minister van Mierlo gaf de pers de schuld van het feit dat de rol van konin gin Beatrix ter discussie werd gesteld. En ook dit is onzin, aldus Van Wijnen: „Van Mierlo's vermaning was aan het verkeerde adres gericht. De pers is geen contractpartner van de staatsmacht. Op journalisten rust noch de plicht tot be scherming van de monarchie, noch tot handhaving van de onschendbaarheid van de koning. Daarom verschillen jour nalisten van politici, ministers en leden van de Staten-Generaal." Met weemoed denkt journalist Van Wijnen (hij werkte voor Het Parool en NRC-Handelsblad) terug aan de beginjaren zeventig. D66- politicus Gruyters, tegenstander van de monarchie, probeerde toen vergeefs de laatste koninklijke bevoegdheid - de lei ding over de kabinetsformatie - bij de koningin weg te halen. Volgens pers-professor Van Wijnen zijn thans niet alleen de Kamerleden te braaf, maar houdt ook het paarse kabi net wel erg streng vast aan het geheim van paleis Noordeinde. „Premier Kok, de eerste hovenier van onze staatkundige Hortus, heeft al te verstaan gegeven dat men van hem geen experimenten hoeft te verwachten. In de Tweede Kamer heeft hij gezegd dat het beraad tussen koningin en ministers de Kamer niet aangaat." Wie het wél aangaat, is volgens Van Wij nen de pers. Journalisten moeten van hem de besluitvorming achter de scher men van de monarchie blootleggen. „Wat zij kan, is niet afhankelijk van de officiële voorlichting van de regering, maar veel meer van eigen observatie, on derzoek en ambtelijke lekken. Wat de pers mag is: publiceren wat zij van het geheim te weten komt. Onafhankelijk van het staatsbelang." „Als een CD A-wethou der in Gemert voorop loopt bij onwettige ac ties, vind ik dat beden kelijk." Servaas Huys, landbouwspecialist van de PvdA in de Tweede Kamer, neemt geen blad voor de mond. Een inter view vlak vóór het mest- debat. Door Peter Heesen Grubbenvorst - Servaas Huys maakt van zijn hart geen moord kuil. „Het getuigt van absolute kortzichtigheid als sommige voormannen van landbouworga nisaties denken dat zij het voor het zeggen hebben in Nederland, dat zij het milieubeleid bepalen." De toon is gezet. Aan de voora vond van het afsluitend debat over het mestbeleid, komende woensdag, benadrukt de land bouwspecialist van de PvdA in de Tweede Kamer: „We leven in een democratie, niet in een boe renrepubliek." Tientje De coalitiepartijen PvdA, D66 en WD en de bewindslieden Van Aartsen (Landbouw) en De Boer (Milieu) hebben het reces benut om een akkoord te bereiken over het toekomstig mestbeleid. Huys (56) spreekt van een 'reële tege moetkoming aan de landbouwor ganisaties zonder het milieu te zeer tekort te doen'. Enig twist punt is nog de boete op overbe mesting. Het kabinet dacht eer der aan twintig gulden voor elke kilo fosfaat boven de norm. De coalitie wil de heffing verlagen, maar de partijen hebben nog geen overeenstemming bereikt over een bedrag. Huys zelf denkt aan een tientje per kilo. De boete is dan nog hoog genoeg om het risico te ver mijden dat boeren overbemes ting afkopen. „Als dat gebeurt, hebben we niets verdiend." Over Servaas Huys, gisteren op werkbezoek in het Oost-Brabantse varkenspest-gebied, kust een pony. de noodzaak van boetes laat hij geen misverstand bestaan. „Een maatregel zonder sanctie werkt niet. We vinden het toch ook nor maal dat een snelheidsmaniak wordt bestraft." De landelijke voormannen van de varkens- en rundveehouders, Wien van den Brink en Jan-Cees Vogelaar, roepen echter om het hardst dat er tot het jaar 2000 geen boetes mogen worden gehe ven. En het ziet er niet naar uit dat de voormalige actieleiders van plan zijn een compromis te accepteren. Om hun woorden kracht bij te zetten, besloten zij al vóór de vaststelling van het beleid de mestboycot te steunen. „Voorba rig en onverstandig," betitelt Huys de vorm van burgerlijke ongehoorzaamheid, die hij eer der al een 'lamzakkige actie' noemde. Een actie die om gepas te maatregelen vraagt, meent de politicus. „Zo nodig moet er een noodwet aan te pas komen, waardoor be drijfssluiting tot de mogelijkhe den behoort. Daarmee heb ik iets vreselijks gezegd, maar zo doen we dat in dit land. Het zal in werkelijkheid trouwens niet of nauwelijks gebeuren, maar het signaal moet duidelijk zijn: de overheid laat niet met zich sol len." Huys heeft overigens nog een ap- foto jean-pierre jans peltje te schillen met voorzitter Harry Verkampen van de stich ting 'Wij zijn 't zat', die de mest boycot organiseert. „Als een CD A-wethouder in Gemert voor op loopt bij onwettige acties, vind ik dat bedenkelijk. Een wet houder is net zo veel overheid als de Tweede Kamer." Het Tweede-Kamerlid vindt Ver kampens opstelling 'volstrekt ongeloofwaardig'. Hij vraagt zich af hoe Verkampen reageert als burgers bijvoorbeeld weige ren rioolbelasting te betalen om dat ze het oneens zijn met het mi lieubeleid van de gemeente. Huys verheelt evenmin proble men te hebben met Van den Brink en Vogelaar. Mensen die tot voorman binnen de land bouworganisatie LTO Nederland werden gekozen, omdat ze 'voor op liepen bij het protest tegen het mestbeleid'. En die vanwege hun ferme uitspraken in het verleden weinig concessies kunnen doen. De 'voorzitters met de grootste mond' brengen tevens de regio nale boerenbonden in gewetens nood, constateert Huys. Hij kan het niet anders verklaren dat ook de LLTB, 'die altijd kritisch maar constructief is geweest', de leden heeft opgeroepen de mest- boekhouding te boycotten voor dat de uitslag van het debat be kend is. Maar ja, nieuwe heren nieuwe wetten, verwijst hij nog eens naar het aantreden van het duo Van den Brink-Vogelaar. Nieuwe heren die oude afspraken tussen LTO-Nederland en overheid aan hun laars lappen. Huys: „Ze kwamen daags voor de eerste ronde van het mestdebat eind ja nuari nog met een geheel nieuw alternatief. Dan ben je niet van deze wereld." Lagere opbrengst Huys hoopt bange veehouders gerust te stellen met de medede ling dat de normen na verloop van tijd kritisch tegen het licht worden gehouden. De resultaten die de bedrijven boeken, zullen daarbij meegenomen worden. Hij verwacht een differentiatie naar grondsoorten. „Maar de cruciale vraag is en blijft: zoeken we naar het maxi mum of het optimum? Waarom zouden we niet tevreden zijn met een iets lagere opbrengst van het gewas? Dat houdt ook in dat we minder kosten maken. Per saldo hoeft een boer er niet slechter van te worden. Het is een kwestie van goed management." Rijswijk (anp) - Minister Borst (Volksgezondheid) wil dat asiel zoekers zonder onbeperkte ver blijfsvergunning niet meer in aan merking komen voor geslachts verandering en reageerbuisbe vruchting. Zij gaat daarom een aparte ziektekostenregeling op zetten. Asielzoekers zitten nu in het ziekenfonds, waardoor zij au tomatisch recht op hebben op bei de ingrepen. De nieuwe regeling is alleen be stemd voor mensen over wier asielverzoek nog niet is beslist en voor mensen met een tijdelijke verblijfsvergunning. De praktijk wijst uit dat mensen die begonnen zijn met een 'om- bouwbehandeling', een verblijfs vergunning krijgen, onder meer doordat een hormoonbehandeling niet mag worden onderbroken en de behandeling zeer ingrijpend is. Schiedam (anp) - Voorzitter Stekelenburg van de vakcen trale FNV, die voor een deel voortkomt uit de socialis tische arbeidersbeweging, is gisteren benoemd tot ambas sadeur van het Geneverge- nootschap. Historisch gezien een opmerkelijke stap. De geheelonthoudersbeweging komt voort uit het socialis me. Voor de ware socialist was alcohol een handlanger van het grootkapitaal. Ste kelenburg verdedigde zich door te stellen dat het Gene- vergenootschap uitsluitend een beter imago van jenever nastreeft, en niet de bevorde ring van alcoholconsumptie. Bovendien vindt hij het niet meer van deze tijd om de ar beiders bevoogdend toe te spreken over alcoholgebruik. Hirsch Ballin mét lintje, en in gezelschap van de Franse ambassadeur De Montferrand (links) en oud-premier Lubbers. foto anp Van onze Haagse redactie Den Haag - Een grote glim lach en stralend van trots. Oud-minister Hirsch Ballin van Justitie toont zich duide lijk ingenomen met de Franse onderscheiding die hij zojuist heeft gekregen. Een week na de 'Franse zoen' voor minister Sorgdrager van Justitie hebben de Fransen gis teren opnieuw een 'gebaar' ge maakt naar Nederland. Hoogle raar en CDA-senator Hirsch Ballin ontving in Den Haag van de Franse ambassadeur De Montferrand de onderscheiding van 'Chevallier de la Légion d'Honneur'. De Franse regering kende Hirsch Ballin deze hoog ste Franse onderscheiding toe voor diens optreden als minister van Justitie. Het is aan Hirsch Ballin te dan ken dat de samenwerking tussen Frankijk en Nederland op het gebied van politie en justitie ge stalte heeft gekregen, zei de Franse ambassadeur. Hij noem de in dat verband de uitwisse ling van rechters en het Ha- zeldonk-overleg, waarmee Frankrijk, Nederland en België gezamenlijk het drugstoerisme aanpakken. „Het samenwer- kingsklimaat is heel goed. Alles dat we nu doen, gebeurt op basis van het werk dat Hirsch Ballin verricht heeft," aldus De Mont ferrand. In aanwezigheid van onder anderen oud-premier Lubbers en de huidige CDA- fractieleider Heerma onder streepte de oud-minister zelf het belang dat zowel Frankrijk als Nederland heeft bij een goede samenwerking. „Aan de opper vlakte zie je meningsverschillen, maar als je dieper graaft zie je dat er veel overeenkomsten zijn. Nauwe samenwerking is in het belang van burgers van beide landen," aldus Hirsch Ballin. Sinds 1 januari betalen zieken fondsverzekerden 200 gulden ei gen bijdrage per jaar. Voor enke le groepen is een uitzondering ge maakt, zoals ouderen met een AOW-uitkering of mensen in de bijstand. Voor hen geldt een bij drage van 100 gulden. De vaste jaarpremie is tegelijk 110 gulden verlaagd, waardoor deze groepen er een tientje per jaar op vooruit gingen. Mensen met een uitkering waar van de hoogte afhangt van het laatst verdiende inkomen, zoals de WAO, moeten wél 200 gulden betalen. Ook als de uitkering op bijstandsniveau ligt. Dit is zo ge regeld omdat het kabinet niet wil dat ziekenfondsen de hoogte van DE SAMENLEVING versnelt. Mensen lopen voortdurend ach ter nieuwe technologieën en de eigen agenda aan. Wie het tempo niet bij kan houden, valt uit de boot of wordt op ziin best meewarig bekeken. Het feit dat koningin Beatrix niet voortdurend achter haar com- puter op Internet zit te surfen, is al nieuws. 'Beatrix is digibeet' bekopte onlangs een krant, hiermee min of meer de suggest» wekkend dat de hoogstbekwame majesteit plotsklaps aan kwaliteit zou hebben ingeboet. Minister De Boer van Milieu heeft onlangs op treffende wijze aangegeven dat onze maatschapppij te veel op snelheid van handelen is gebaseerd. Zij introduceerde het inmiddels be faamde begrip 'onthaasten'. „Neem de tijd voor reflectie, denk na over de mooie dingen des levens. Maak een wandeling of een fietstocht, dat bevor dert de creativiteit. Bovendien kom je dan tot de ontdekkinq dat het leven meer te bieden heeft dan het halen van een zo groot mogelijke arbeidsproductiviteit," hield zij haar verbijs terd toeluisterende ambtenaren voor. Die vervolgens in grote snelheid begonnen met het produceren van door de minister gevraagde rapporten. Want al komt de oproep van de Boer nog zo sympathiek over deze zal geen effect hebben. De mens drijft zichzelf voort tot prestaties die in recordtijd worden neergezet. Vooral nieuwe communicatietechnieken versterken het idee dat geen enkele seconde verloren mag gaan. Met de werven de tekst 'altijd en overal bereikbaar', spelen telefoonmaat schappijen op de onbedwingbare behoefte in. Een van de ge volgen is dat steeds meer automobilisten zichzelf telefonisch bereikbaar maken. Ook wanneer ze rijden. Een onderzoek van de universiteit van Toronto heeft uitgewe zen dat een automobilist die al rijdende telefoneert, evenveel risico loopt op een ongeluk als een dronken chauffeur. Zijn kans op een ongeluk is bovendien vijf keer zo groot als iemand die niet belt. Het PvdA-Kamerlid Valk wil van minister Jorritsma horen hoe zij denkt over de resultaten van het onderzoek. Een terecht ver zoek. De rijdend telefonerende automobilist is aan een onstuit bare opmars bezig. Het is niet moeilijk in te schatten dat die dubbele bezigheid gevaren inhoudt. De Canadese onderzoekers hebben de bewijslast aangedra gen. Jorritsma kan er niet omheen. Een steeds snellere samen leving lijkt onvermijdelijk, maar in een enkel geval moet deze ontwikkeling worden afgeremd. Den Haag (anp) - Werknemers met een Melkertbaan in de kinderop vang en in de gehandicaptenzorg doen in de praktijk verantwoordelij- ker werk dan waarvoor ze aangenomen zijn. Hierdoor zouden ze ei genlijk in een hogere CAO-schaal terecht moeten komen. Dit blijkt uit een onderzoek van het KPMG, dat in opdracht van de werkgeversverenigingen in de zorgsector is uitgevoerd. Uit het onder zoek blijkt dat additionele arbeid in de zorgsector als zinvol wordt er varen. Bovendien kruinen groepshulpen in de kinderopvang en in de ge handicaptenzorg bij gebleken geschiktheid relatief makkelijk doorstro men naar hogere functies. Daar staat tegenover dat de Melkertbanen veel administratieve rompslomp opleveren. Ook is het beloningsniveau (maximaal 120 procent van het minimumloon) een probleem. Veel vrou wen met kinderen gaan na aftrek van de kosten voor kinderopvang er ten opzichte van een uitkering zelfs op achteruit. Een woordvoerster van de ondernemersorganisatie VOG erkent dat Melkertbanen in de praktijk zwaarder kunnen uitvallen dan de bedoeling is. Dat geldt met name in de kinderopvang en in de dagverblijven en tehuizen voor ge handicapten. Zij vindt deze situatie ongewenst. „Melkertbanen zijn voor mensen met weinig opleiding. Het is geen goede zaak om laagopge leide mensen te zwaar werk te laten doen." Van onze Haagse redactie Den Haag - Het is 'te verdedigen' dat een ziekenfondsverzeker de met een uitkering op minimum-niveau toch een eigen bij drage van 200 gulden moet betalen. Dat stelt minister Borst (D66, Volksgezondheid) in antwoord op vragen van SP-fractie- voorzitter Marijnissen. BINNENLAND KORT Bolkestein tegen rol EU in Midden-Oosten Hilversum - WD-fractieleider Bolkestein is tegen een eigen en onafhankelijke rol van de Europese Unie in het vredesproces in het Midden-Oosten. De liberale voorman ziet voor de EU uitslui tend een 'aanvullende rol' weggelegd naast die van de Verenigde Staten. Bolkestein verblijft in het Midden-Oosten in zijn rol van president van de Liberale Internationale. De EU dient wat de WD'er betreft een goede afstemming te hebben met de Verenigde Staten. „Anders krijg je twee bemiddelaars, dat werkt verwar rend." Groningen en Drenthe zijn tegen fusie Groningen - De provincies Groningen en Drenthe voelen niets voor een fusie. Nadat eerst Drenthe zich al tegen een samengaan had uitgesproken, hebben gisteren de Groninger gedeputeerden M. de Meijer en G. Beukema laten weten tegen fusie te zijn. De Kamerfracties van PvdA, WD en D66 hebben bij staatssecre taris Van de Vondervoort van Binnenlandse Zaken aangedrongen op onderzoek naar een fusie. Dat is volgens de Groninger gedepu teerde De Meijer al bij voorbaat overbodig. „Een fusie blijkt in Drenthe nog steeds zeer gevoelig te liggen. Een voorzetting van de samenwerking tussen Groningen en Drenthe is daarom op dit mo ment verstandiger." Rijk stopt subsidie aan regio-luchthavens Den Haag - Het Rijk wil op termijn definitief de financiële be trokkenheid met de regionale luchthavens beëindigen. De over heid zal zich daartoe onder meer terugtrekken als aandeelhouder uit de luchthavens Maastricht, Eelde en Texel. Dat blijkt uit de nota Regionale Luchthavenstrategie (RELUS) van minister Jor ritsma (Verkeer). Het Rijk draagt momenteel jaarlijks 30 tot 40 miljoen bij aan de exploitatiekosten. De vliegvelden van Maast richt en Eindhoven kunnen volgens Jorritsma niet louter als re gionale luchthavens worden gezien, zodat zij nog wel kunnen re kenen op rijksbijdragen. 'Gepensioneerden in bestuur fonds' Den Haag - Staatssecretaris De Grave van Sociale Zaken over weegt gepensioneerden het recht te geven op één of meer zetels in het bestuur van pensioenfondsen. Hij heeft dat de Tweede Kamer geschreven. Volgens de wet zijn pensioenfondsen verplicht een deelnemersraad met adviserende bevoegdheid in te stellen als ten minste vijf procent van de leden daarom vraagt. Die raad is be doeld om gepensioneerden en werknemers die inmiddels bij een ander pensioenfonds zitten (de 'slapers') invloed te geven. Maar uit onderzoek blijkt dat slechts 20 procent van de pensioenfond sen over een deelnemersraad beschikt. Het lijkt De Grave daarom beter de gepensioneerden en 'slapers' het wettelijk recht te geven op een bestuurszetel. WD nil inzet Van Mierlo voor Rushdie Den Haag - Minister Van Mierlo (Buitenlandse Zaken) moet zich als EU-voorzitter inzetten voor het intrekken van de fatwa tegen Salman Rushdie, meent de WD. De Kamerleden Weisglas en Blaauw vinden grotere druk nodig nu Iraanse religieuzen de prijs op het hoofd van de Britse schrijver hebben verhoogd. De Iraanse religieuze stichting Khordad-15 schroefde woensdag de beloning voor de moord op Rushdie op tot 2,5 miljoen dollar. De Iraanse Revolutionaire Garde schaarde zich gisteren achter deze oproep. Tot deze week bood Iran één miljoen dollar voor het hoofd van dé schrijver. (ADVERTENTIE) inkomens moeten controleren. De SP kreeg onlangs een klacht van een man met een WAO-uitkering op bijstandsniveau. Hij vroeg zijn ziekenfonds, CZ in Tilburg, ver geefs om halvering van de bijdra ge. Volgens Marijnissen heeft een ander ziekenfonds in een soortge lijk geval halvering wél toege staan. De SP zal deze kwestie binnenkort voorleggen aan de rechter, maar Marijnissen wilde ondertussen van Borst weten hoe zij hier tegen aankijkt. De minis ter antwoordt dat er volgens Zorgverzekeraars Nederland, de koepel van verzekeraars, 'geen sprake' van is dat ziekenfondsen in gelijke gevallen verschillende besluiten nemen. MONA heeft besloten het produel MONA halfvolle fruilkwark „THT 06-03" terug fe holen uit de markt. Deze maatregel betreft uitsluitend de freitfcwarlc in de smaak bosvruchten met deze houdbaarheidscode. Uit kwaliteitsonderzoek ts gebleken dat dit product schimmel kan bevatten. Hiermee voldoet het product niet aan de kwaliteitsnoriW van MONA. Daarom adviseren wij u dit product niet te consumer®' hoewef deze schimmel niet schadelijk is voor de gezondheid. Aangezien MONA de hoogste kwaliteitseisen aan haar producten stelt,Biedt MONA u uiteraard de gelegenheid het voor het betreffende product retour te krijgen. ut? wuuitap ut? iiuuuMuurrtt?iuï>t,uu» #mi w p t te knippen en onder vermelding van uw naam, adres en bank- girorekening op ie sturen naar MONA, Antwoordnummer 3310, i440 2B Woerden {postzegel niet nodig). U krijgt dan uw gew Voor nadere inlichtingen kunt u gebruik maken van de speciaie MONA kwarkïïiformatieiijn, telefoonnummer 0800-0550. Vanat 8.00-17.00 uur. MONA biedt haar oprechte verontschuldigingen aan voor het ontstane ongemak. Belfast (rtr) Dë Bri mier Major heeft giste: aanleiding van de md een Britse soldaat in I Ierland bezworen nooil len toegeven aan het tl me De moord door veil lijk een sluipschutter I IRA brengt Noord-IerlI nieuw aan de rand 1 oorlog- Londen (anp) - De B| frontale aanval inge^ regering. De partij diend tegen ministe: optreden in de BSE tiek loopt op, mindi zingen. Als de motie het volgenl maandag haalt volgt eeT van wantrouwen tegen del gering, waarna spoedig v« gen zouden volgen. Het zogenoemde schadu net, de mannen en vrouwa Los Angeles (ap) chael Jackson is vad| worden. Zijn echtg Debbie Rowe Ja| heeft gisterochtend het leven geschonke: een gezonde zoon, een bron binnen he: dars-Sinai ziekenhui Los Angeles waar kind het levenslicht bevestigd. Volgens de New Yorl zou vader Michael bij valling aanwezig zij: weest en terwijl vi kundigen de pasgel wasten hebben g „Mijn prachtige kleinjjj gen. Jackson maakte in no- bekend dat Debbie Ros' als verpleegkundige 1 zijn plastisch chirurg te, zes maanden zwang en dat hij de vader we stel trouwde later die en al snel wist een vardblad te melden zwangerschap tot gekomen door midd IVF en dat Jacksoi wouw 528.000 dollar h! taald om een kind voo( ter wereld te brengei gens een andere krai Jackson zijn vrouw bij boorte van het kind 1 joen dollar betalen miljoen dollar voor he™ dijschap bij een evej scheiding. Debbie Rowe Jackso: vandaag op Valenti: uitgerekend. Door Bert Ummelen Washington - De VS 1® schadelijke en ontwr® schiedenis. De pilotenl ste binnenlandse lucm neer te leggen als dant uitzichtloos conflict li® Met het oog op de staki| §mg heeft American zijnl se vluchten van vanavt schrapt. De maatscha® aar vloot thuis hebben I uim negenduizend pil® Bitje er bij neergooien. W merican Airlines vervJ en ynerika's grenzen tweehonderdduizend p® heeft in totaal neg® zend werknemers. Verrl pesten zullen, in het 1 bel 1§ doorgaat, promp® hetaald verlof worden Sens American zal dl® maatschappij vijftig® gar per dag tosten. I un°g geen twee dage® hor, a a^t-i ultimatum van® ren verstrijkt, wa® maar marginale bev® deed°np rhandelingen' hem n. v°orstel Amel vlu?hmnZlin den concurrerend

de Stem | 1997 | | pagina 4