Reclame op scholen aan banden vandaag live op de i: phillip cocu :n marciano vink Aantal gewonde skaters verviervoudigd Opkoopregeling wordt Maandag van kracht Vermoorde kinderen in Montfort begraven 'Kroongetuige' Abbas verliest kort geding I JeTelUd Ook gevangene mag zelf zijn arts kiezen Kerkelijk jeugdwerk min bonders fuseert PESTEM BINNENLAND A3 Gedragscodes lokaal invullen' Man vervoert 174 bolletjes cocaïne in maag Scholier trekt in school wapen De SpelersCollectie: exclusief bij de Staatsloterij. 16-jarig meisje gedwongen tot prostitutie GAY-lijn voor leden Moord op juwelier: zeven mannen vast 4 FEBRUARI 1997 A2 oot-Brittannië en Ierland- 'sselend bewolkt en op veel atsen kans op enkele buien aal met onweer. In de hoger legen gebieden en langs de stkust ook met sneeuw. Za- dag in het zuidwesten en zui- n minder buiig. Maxima rond graden in Noord-Schotland 18 langs het Kanaal, lgië en Luxemburg: Overwe- nd bewolkt en enige tijd re- n, in de Ardennen ook natte eeuw. Zaterdag in de loop van dag van het westen uit op- arend. Middagtemperatuur lend naar ongeveer 5 graden zaterdag, oord- en Midden-Frankrijk: ewolkt en perioden met regen de Jura en de Vogezen boven 00 meter voorafgegaan door eeuw. Vrij winderig. Zater- ag in de loop van de dag van et westen uit opklarend. Mid- agtemperatuur rond 7 graden de buurt van Straatsburg tot 2 graden in de Vende'e. uid-Frankrijk: Meest bewolkt n langdurige perioden met re en. Plaatselijk veel neerslag. In e Pyreneeen boven 1800 meter n in de Alpen boven 1400 me er sneeuw. Langs de Golf van iskaje soms veel wind. Mid- agtemperatuur variërend van 3 tot 17 graden, zaterdag flink ager. ortugal: Vooral vrijdag in het oorden bewolking en af en toe egen. Verder perioden met zon n droog. Middagtemperatuur an 14 graden in de omgeving an Porto tot 18 in de Algarve. Spanje: In de noordelijke helft wolkenvelden en af en toe re gen. Aan de costa's in het zui den en zuidoosten geregeld zon. Zaterdag in de loop van de dag van het westen uit meer zon. Langs de Golf van Biskaje vrij dag veel wind. Maxima aan de stranden van 18 graden rond Barcelona tot 22 nabij Malaga; zaterdag iets lager. Italië: Overwegend veel bewol king en perioden met regen. In de Alpen boven 14oo meter sneeuw. Vrijdag in het zuiden eerst nog af en toe zon en meest droog. Maxima rond 15 graden, in het noorden circa 9. Griekenland en Kreta: Wissel vallig weer. Wolkenvelden afge wisseld met zon. Van tijd tot tijd ook een enkele bui. Maxima tussen 14 en 17 graden. Duitsland: In het noorden wol kenvelden en enkele buien, soms met onweer, hagel en zwa re windstoten. Vrijdag ook veel wind. In het zuiden overwegend bewolkt en enige tijd regen. In de bergen sneeuw. Middagtem peratuur dalend.naar 5, graden. Zwitserland: Veel bewolking en vooral in het noorden en westen Van de Alpen flink wat spaeuw, in de dalen overgaand in regen. Maxima ongeveer 6 graden, temperatuur op 2000 meter eerst rond -3 zaterdag -8. Oostenrijk: Bewolkt en van tijd tot tijd wat sneeuw, in de dalen overgaand in regen. Daling van de maximumtemperatuur naar ongeveer 4 graden; temperatuur op 2000 meter rond -7 graden, zaterdag tijdelijk rond -3. TELEFOONTJE 11111 VRIJDAG 14 FEBRUARI 1997 Bij dit spelletje bellen we een bekend persoon. Zijn of haar naam is in het telefoonnummer verstopt. Een 2 in het nummer staat voor de letter A, B of C etc. Wie bellen we? 2-2-7 9-3-7-8-3-7-9-3-3-5 Oplossingen van gisteren: Cryptogram: Horizontaal: 1. Bijpost; 4. drukfout, 6. hei; 7. sla; 9. fluitje; 11. eiwit. Vertikaal: 1. Bode; 2. pauze; 3. sate, 5. uiltje; 6. hof; 8. kiwi; 10. lui. Visitekaartje: K. Mazeura uit Riel Is 'muziekleraar'. uappiuj 'uf!pjo6 'sjqaaj JU||d 'ssju.ij uinipS ^sterdam (anp) - Het aantal '.[schaatsers dat met letsel in u ziekenhuis belandt, is de '.toelopen twee jaar vervier- J. Spoedeisende hulp- afdelingen van ziekenhuizen lehandelden bij 4300 skaters ijtuken, ontwrichtingen dan el hoofdletsel. 'j4 vielen 1200 gewonden. Ver- :n met 1995 verdubbelde het aantal ziekenhuisbehandelin gen vorig jaar. De Stichting Con sument en Veiligheid heeft dat gisteren laten weten. Volgens de stichting is de toena me vooral te wijten aan het groeiende aantal mensen, dat aan het skaten slaat. Door onervaren heid en gebrekkige techniek val len veel van de beginners. Bijna alle verwondingen (97 procent) ontstonden door een onvrijwilli ge kennismaking met de bodem. Veel beginners dragen daarbij geen beschermende kleding. Vorig jaar werden 400.000 paar rolschaatsen verkocht. Veel ska- ters leren zelf hoe te rollen. Slechts bij uitzondering roepen enthousiastelingen de hulp in van een instructeurs, aldus Consu ment en Veiligheid. Veilig Verkeer Nederland pleitte in juli vorig jaar voor strenger toezicht door politie, betere voor lichting én lessen over verkeers regels en de gevaren van rol schaatsen op de openbare weg. Volgens de organisatie is het sim pelweg gevaarlijk om op wieltjes de openbare weg op te gaan. Bijna de helft van de letsels (49 procent) hestond uit botbreuken, eenderde uit kneuzingen en ont wrichtingen en 12 procent uit schaafwonden. Vijf procent van de gewonden moest worden opgenomen in het ziekenhuis. Het gaat bij de slachtoffers voor al om jongeren. Bijna de helft (46 procent) valt in de leeftijdscate gorie 10 tot 15 jaar, 27 procent is tussen de 5 en 10 jaar. Van onze onderwijsredactie jen Haag - Scholieren worden onvoldoende beschermd tegen agressieve reclamevormen in het primair- en voortgezet onder lijs. Daarom komen er gedragscodes, waaraan leerkrachten, «Iers en leerlingen zich moeten houden. Staatssecretaris Ne- Itlenbos van Onderwijs heeft hiertoe gisteren een overeen- komst gesloten met een groot aantal organisaties. Haast globale criteria staan in de overeenkomst ook concrete 'ver loden'. In lesmateriaal mag voor laan geen reclame voorkomen en lij de aanschaf van computerap paratuur mag niet langer sprake ajn van verplichte afname van software bij de sponsor. Evenmin togen sponsors zich straks (nog) bemoeien met de lesinhoud en de inrichting van lokalen en gebou- ïtn. „En ook willen we niet," lichtte Netelenbos toe, „dat bij ioring van cateringactivitei- tin de pauzes worden verlengd om tonsumptie door scholieren op tedrijven. Of dat, zoals in de Ver ruigde Staten, kinderen leren tel len met gekleurde snoepjes, die de lek aanwakkeren. Zoiets scharen Amsterdam (anp) - De poli tie heeft woensdagavond in Amsterdam-Zuidoost een 29-jarige man gearresteerd die 174 bolletjes cocaïne in zijn maag vervoerde. Elf bol letjes waren geknapt. De man overleefde het trans port. De drugskoerier, die net uit Suriname in Nederland was aangekomen, was door het dolle heen in de flat Frissen- stein. Omstanders probeer den hem in bedwang te hou den en riepen de hulp van de politie in. Bij onderzoek in het ziekenhuis bleek, dat hij de cocaïne vervoerde. De man is momenteel opgeno men in het ziekenhuis, de po litie zet hem na z'n herstel we niet onder kwalitatief goed on derwijs." Wettelijke sancties te gen 'overtredingen' ontbreken. De staatssecretaris heeft een wets ontwerp in voorbereiding om scholen te verplichten een klach tencommissie in te stellen. Tot die tijd is de Reclame Code Commis sie de aangewezen instantie voor mensen om hun beklag te doen. De overeenkomst is ondertekend door de staatssecretaris en vijftien instanties, waaronder de Consu mentenbond, de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, de geza menlijke ouderverenigingen, het Landelijk Aktiekomitee Scholie ren, de besturenbonden, de Groep Educatieve Uitgeverijen en de Stichting Stuurgroep Reclame. Directeur Westendorp van de Consumentenbond zei in een reac tie, dat scholen en medezeggen schapsraden er met de nieuwe ge dragscodes een zware verant woordelijkheid bij krijgen, omdat ze op lokaal niveau moeten wor den ingevuld en uitgevoerd.De Vereniging voor het management in het Voortgezet Onderwijs (WO) en de besturenbonden de den een beroep op de staatssecre taris het gevecht met het parle ment aan te gaan voor een betere financiering van het onderwijs in Nederland. Scholen zouden dan minder snel zwichten voor onver antwoorde sponsoring door be drijven. Maar daar gelooft de be windsvrouw niet veel van. „De verlokkingen van de markt zijn ook groot als de schoolbudgetten omvangrijker zouden zijn," ant woordde ze. De ondertekenaars verwachten niet dat scholen hun visie op sponsoring ineens radi caal zullen wijzigen. „De grootste winst is, dat ze nu worden ge dwongen goed na te denken,voor dat ze met een bedrijf in zee gaan." fc vecht- en schietpartij vond (laats in de school die beide jon- !®s bezoeken, het Albeda-colle- EeindeBreitnerstraat. De politie beide jongens aan, maar Wd de andere scholier na ver- "Mgens een woordvoerder van ■ft Albeda-college grepen docen- onmiddellijk na het incident Zij droegen de vechtersbazen "Waan de politie. De aanleiding v°w de vechtpartij was volgens 'VERVOLG van voorpagina ?e' Ministerie van Landbouw °?t met een speciale opkoopre- 8 mg voor de veehouders in het «o roffen gebied. Deze voorzie- nS- waarvan het concept ter p, curing is voorgelegd aan de ropese Commissie in Brussel, iv maandag van kracht, regeling biedt veehouders in Jrfir1^10 m°gelijkheid om itollige biggen en varkens te- l .,®arktwaarde aan de over- «nt, ,Verkopen als de situatie ibedrijf onhoudbaar is ge- toi, omdat de varkenshok- overvol raken. De zeugen L|.. 'jven immers biggen werpen en De \7arkens blijven groeien. Algemene Inspectiedienst t, 811 net ministerie van £Mbouw heeft sinds het uitbre- van de epidemie 93 overtre- ïatf„ ,v?n vervoersverboden Werrff Woensdagnacht tan™ l!aalf maal een illegaal re„j Dort tot staan gebracht in de Po rond Best. Gisteren werden eens wijf transporten ge- Leden van de scoutinggroep Sint Joris dragen de lijkkistjes Montfort/Hoofddorp/Den Haag (anp) - De twee kinde ren die vorige week in Mont fort door hun 38-jarige vader om het leven zijn gebracht, zijn gistermiddag onder grote belangstelling in hun woon plaats begraven. Honderden mensen woonden in de St. Caterinakerk de plechtige uitvaartdiëhdt hij voor de 8-jari- ge Nigell en de 5-jarige Santus- habij. L-eden van de scouting groep Sint Joris uit Maasniel vormden een erehaag voor hun clubgenoten en droegen de lijk kistjes. De 41-jarige Hoofddor per, die heeft bekend dinsdag zijn vrouw en 6-jarig dochtertje te hebben gedood, wordt vandaag voorgeleid aan de officier van justitie in Haarlem. De politie wil niet zeggen hoe de slachtoffers om het leven zijn gebracht. Dat houdt zij voor zich in het kader van de terughoudende berichtge ving. Het Genootschap van Hoofdredacteuren zal de kranten niet adviseren tot een mediastilte rond de kindermoorden. Vice- voorzitter R. Mulder heeft dit gis teren gezegd. Woensdag sprak minister Sorg- drager (Justitie) met procureurs generaal af de media beperkt in te lichten over kindermoorden. Dit naar aanleiding van een ver zoek van het Landelijk Bureau Slachtofferhulp. Wat voor ondergeschikten van de minister geldt, gaat niet op voor de kranten. Mulder vindt dat die zeer evenwichtig hebben bericht over de afgelopen gevallen van kindermoord. Of er terughou dend of niet wordt bericht, is een zaak van de hoofdredacteuren zelf, meent hij. Ook de Nederlandse Vereniging van Journalisten is die mening toegedaan. Een complete media stilte noemt de NVJ averechts werken. Het is de taak van de Rotterdam (anp) - De politie van Rotterdam heeft een 16-jarige scholier aangehouden, die woensdag bij een ruzie en vechtpar tij met een medescholier een vuurwapen trok en daarmee schoot. Het bleek later een gaspistool te zijn en niemand raak te gewond. Het wapen is in beslag genomen en de jongen zit hem vermoedelijk een beschuldi ging van roddel. Een zogenoemd gasalarmpistool valt onder de Wet wapens en mu nitie, omdat het op een echt vuur wapen lijkt. Er was ook sprake van een bedreigende situatie, al dus de woordvoerder van de school. Of de schutter terugkeert op de opleiding, is de vraag. Dat hangt af van een gesprek met hem en zijn ouders. Amsterdam (anp) - De 'kroongetuige' in het Hakkelaarproces, Fouad Abbas, heeft het kort geding dat hij tegen de Evangeli sche Omroep had aangespannen, verlo ren. Abbas werd in de EO-actualiteiten- rubriek Tijdsein enkele weken geleden in verband gebracht met vrouwenhandel en kinderprostitutie. De Antwerpse wethouder P. Sörensen uitte toen die verdenkingen jegens Abbas en diens voormalige vriendin Ann Deckers. Abbas, die steeds gezegd heeft zich uitslui tend met hasj bezig te houden, voelde zich door de omroep en de wethouder in zijn goede naam aangetast en eiste rectificatie. Hij kreeg gisteren ongelijk van de Amsterdamse recht bank. De rechter zag geen onzorgvuldigheid in het handelen van de EO-journalisten. De omroep had geprobeerd zoveel mogelijk de beschuldigingen door de betrouwbare bron, zoals de wethouder genoemd wordt, te veri fiëren. Bovendien kon het de EO niet kwalijk genomen worden dat Abbas, die door justitie wordt afgeschermd en is ondergedoken, niet was te vinden voor het op zich noodzakelijke wederhoor. In België is er inmiddels tegen de Antwerpse wethouder een strafklacht wegens smaad in gediend. Daarop is nog niets beslist, aldus de advocaat van Abbas en Deckers, mr. J. Pen. Pas wanneer de rechter smaad vaststelt, wordt een schadevergoeding overwogen, zegt Pen. Of hij tegen het Amsterdamse vonnis in hoger beroep gaat, moet hij nog bekijken. De gewraakte EO-uitzending zorgde voor een korte vertraging in het Hakkelaarproces. De advocaten van de Hakkelaar en zijn medever dachten zagen in de beschuldigingen een mo gelijk nieuw verweer rond wat toen nog de 'kroongetuige' heette. Abbas zou een giganti sche crimineel zijn, die nooit door justitie ge bruikt had mogen worden om een, naar ver houding, kleine hasjbende te pakken. De rechtbank in het Hakkelaarproces echter vond het niet nodig die verdenkingen van vrouwenhandel en kinderprostitutie nader te onderzoeken. Later bleek dat ze ook minder relevant waren, omdat de rechtbank Abbas niet als 'kroongetuige' betitelde. De EO wil dat het Amsterdamse OM zijn ex cuses aanbiedt. De officieren van justitie noemden de uitlatingen van Sörensen Bel gische roddel en achterklap. (ADVERTENTIE) snapt, waaronder een vrachtwa gen met 126 varkens. De inspectiedienst maakt mo menteel afspraken met de politie regio's in de grensstreek en de zo genoemde vliegende brigades van de marechaussee over de handha ving van het Europese exportver bod. Minister Van Aartsen hoopt nog steeds dat Brussel dat vol gende week weer intrekt. Zon dagavond arriveert een inspectie team van de Europese Commissie in het getroffen gebied. De productschappen Vee, Vlees en Eieren hebben een gratis in formatienummer geopend. Op 06-0036 kunnen consumenten te recht met vragen over de veilig heid van Nederlands vlees. Vol gens een woordvoerder zitten veel vleeseters met vragen. Uit ei gen onderzoek van het product schap blijkt dat één op de vijf consumenten overwegen om min der varkensvlees te eten. Bij Al- bert Heijn en de slagers was daar donderdag nog niets van te mer ken. De SpelersCollectie van de Staatsloterij: unieke, handbeschilderde modellen van de Nederlandse topvoetballers. Voor slechts f 4,95 verkrijg baar bij een Staatslot met Jackpot. Maar tijdelijk komt u ze ook op de AutoRAI tegen. Want vandaag vindt u Phillip Cocu en Marciano Vink jj,,, tussen 16.00 en 17.00 uur live op de Opel-stand in de Europahal. Vraag hen naar hun handtekening en u krijgt op vertoon van hun krabbel een gratis Speler. Met de complimenten van de Staatsloterij. Wees er snel bij, want op=op. Europahal standnr.101 ■0" Utrecht (anp) - Een 16-jarig Utrechts meisje heeft vorige zomer onder dreiging van ge weld vijf dagen in een bordeel moeten werken. Twee Utrechtere, 21 en 22 jaar, hadden het meisje samen met haar 21-jarige vriendin onder dwang naar Alkmaar gebracht om zich daar te prostitueren. Na vijf dagen wist het jongste meisje haar vader te bellen, die haar op kwam halen. De Utrechters dwongen de meis jes verder cocaïne te gebruiken. Bovendien werden zij geschopt, geslagen en met de dood be dreigd. Dat vertelde het nu 17-ja- rige Utrechtse meisje gisteren voor de rechtbank in Utrecht. De twee mannen staan daar terecht wegens vrouwenhandel. De meisjes hadden de verdach ten, M.B. en A.M. in Utrecht op straat ontmoet. Volgens de jong ste hebben de mannen hen be wust de prostitutie in gelokt. „We gingen met die jongens uit. Zij zorgden ervoor, dat we steeds la ter thuiskwamen, waardoor we ruzie kregen met onze oudere. Toen wij daardoor in juni allebei op straat werden gezet, konden we wel bij B. terecht." De verklaring van de 21-jarige vriendin is minder eenduidig. Zij deed al eerder aangifte tegen een voormalig vriendje. -A J MS V? Wet things shave better. Rising Sun seems redder. Sad things getting sadder. Timmer is just getting fatter. Let me see you shake your tailfeather. I just love things in leather. Let's make things better. Don't worry about the weather. If things don't work, they get madder. If it get's cold, wear a sweater. Nilis just scored with a header. Japanese things look flatter. When it's right, the name doesn't matter. Kies uit bovenstaande slogan de slagzin die volgens u het best bij Philips-producten past. Zet uw keuze op een briefkaart en stuur die voor maandag a.s. naar Philps, af deling consumentenelektronicat.a.v. dhr. C. Boonstra, Eindhoven, Lichtstad. Onder de inzenders wordt een Sony Walkman verloot MERIJN Amsterdam (anp) - Net als iedere andere burger heeft een gede tineerde het recht om zelf een arts te kiezen. Als alleen de in- richtingsarts het recht heeft om te bepalen of en welke medicij nen een gevangene krijgt, dan riekt dat naar een onwettige vorm van gedwongen behandeling. FOTO ANP kranten het publiek te informe ren. En als daarbij enige pruden tie wordt betracht, is dat de ver antwoordelijkheid van de krant zelf, vindt algemeen secretaris Hans Verploeg. Waar er al sprake is geweest van „overbelichting" ging het veelal om reportages van de visuele me dia, van huis uit indringender media, vermoedt Mulder. Het NOS-Jeugdjournaal besteed de woensdag voor het eerst aan dacht aan gezinsdrama's. Dat het Jeugdjournaal er vorige keren geen aandacht aan besteedde, kwam doordat het toen nog om een incident leek te gaan. Dat bepaalde de rechtbank in Amsterdam gisteren in het kort geding, dat de verslaafde gedeti neerde H. van der M. had aange spannen tegen de Staat der Ne derlanden. De man, die vastzit wegens mishandeling van zijn vrouw, beklaagde zich erover dat de artsen van de Bijlmerbajes hem veel minder methadon geven dan de GG&GD hem voorschreef toen, hij nog op vrije voeten was. In de bajes krijgt Van der M. 50 milligram. De GG&GD verstrek te hem 120 milligram en zes palfiumtabletten per dag. Die hoeveelheid verlagen leidt tot ernstige gevolgen voor de ge zondheid van Van der M., zo be toogde GG&GD-arts G.--van Brussel vorige week tijdens de behandeling van het geding. Van der M. is al 25 jaar verslaafd, zijn gezondheid is slecht en hij zou als gevolg van de verminder de dosering al een aantal epilep tische aanvallen hebben gehad. Volgens advocaat mr. H. Struy- cken bestaat er bovendien een groot risico, dat zijn cliënt door de lage dosering weer aan de heroïne raakt. Die is in de Bijl merbajes makkelijk verkrijgbaar en goedkoper dan methadon. De artsen van toren De Weg, waar Van der M. zit, stelldn zich op het standpunt dat verslaafden moeten afkicken en dat metha don slechts een middel is om dat doel te bereiken. Arts J. van Hil- ten beriep zich op haar eigen me dische verantwoordelijkheid. De rechtbank oordeelde dat het niet meer, verstrekken dan 50. milligram rn'ëthSdöh lijkt op'een gedwongen behandeling. Dat is strijdig-met-het in-het Europees Verdrag voor de Rechten van de Mens (EVRM) vastgelegde begin sel van een vrije artsenkeuze. Af wijken van dat beginsel mag al leen op grond van een nationale wettelijke regeling, aldus de rechtbank. Driebergen (anp) - Vier hervormde, gereformeerde en evange- lisch-lutherse jeugdwerkorganisaties zijn een fusie aangegaan. Dat heeft de nieuwe organisatie, Samen op Weg Jeugdwerk, uit Driebergen bekend gemaakt. De Hervormde-Gereformeerde Jeugdbond blijft zelfstandig voortbestaan. Sinds begin dit jaar werken de jeugdorganisaties al samen. Maar omdat de huisstijl nog niet klaar was, heeft het nieuwe bureau ge wacht met de bekendmaking van de fusie. De samenvoeging loopt vooruit op het daadwerkelijk sa mengaan van de kerken in de toe komstige Verenigde Protestantse Kerk in Nederland. Volgens een woordvoerder van Samen op Weg Jeugdwerk hebben de jeugdorga nisaties daar niet op willen wachten. Het gaat om het gere formeerde Centrum voor Ge meenteopbouw/jeugd en jonge ren, het Landelijk Centrum voor Gereformeerd Jeugdwerk (41.400 leden), de Landelijke Hervormde Jeugdraad (34.400 leden) en de Lutherse Jeugdraad (500 jonge ren). De Hervormd-Gereformeer- de Jeugdbond (HGJB, 28,000 le den) doet niet mee aan de fusie van de jeugdorganisaties. Vol gens HGJB-directeur N. Belo wil de bond zeggenschap houden over het eigen beleid en perso neel. Ook vreest Belo, dat de identiteit van de bond verloren zou zijn gegaan in een mogelijk samengaan met de jeugdbonden van de Samen-op-Wegpartners. „Voor ons is de bijbel de gezag- Den Haag (anp) - De sekslijn waarmee de GAY-krant de com merciële exploitanten de wind uit de zeilen wil nemen, is vanaf eind februari alleen nog toegankelijk voor leden. Het nummer kost hen 25 gulden per maand. Voor dat bedrag mo gen ze drie uur bellen. Bij wijze van experiment was de lijn, „The Number" genaamd, tot nu toe door iedereen gratis te draaien. Een commerciële homolijn kost al gauw een gulden per minuut. De GAY-krant vindt dat uitbui ting en begon een eigen lijn. hebbende openbaring van Gods wil en niet een bundeling erva ringsverhalen, zoals andere orga nisaties nog wel eens belijden," aldus Belo. De woordvoerder van Samen op Weg Jeugdwerk vindt het standpunt van de HGJB „jammer", maar hij toont tegelij kertijd begrip. „Onze visie en theologische overtuigingen zijn verschillend. Dat zou bij een sa menwerking wellicht toch pro blemen geven." Gorinchem (anp) - De politie verdenkt acht mensen van be trokkenheid bij de moord op een Gorinchemse juwelier op vrijdagavond 10 januari van dit jaar. Zeven van hen zitten voorlopig vast. Onder hen zijn vijf Leerdammers, die vorige week in Tilburg werden aan gehouden na een gewapende overval op een supermarkt. Het onderzoek richt zich volgens de politie in eerste instantie op een reeks gewapende overvallen. Na de overval in Tilburg nam de politie bij negen huiszoekingen spullen -waaronder ook vuurwa pens en messen- in beslag. Moge lijk is één van die wapens ge bruikt bij de moord op de juwe lier. Een aantal van de verdachten is misschien ook betrokken geweest bij een gewelddadige overval op een echtpaar in Schoonrewoerd. De groep verdachten zit mogelijk ook achter een overval op een su permarkt in Leerdam. Daar drongen drie personen een win kel binnen en werd het personeel met wapens bedreigd. Hetzelfde geldt vóór een overval in Culem- borg op 17 janauri op een super markt.

de Stem | 1997 | | pagina 3