Hervormde kerk wellicht naar Rozenoord De weerwaarnemer kan zijn computer niet meer missen WÊËÈm ïog meer embaden Regionale vesperdiensten in Oostburgse Eligiuskerk Eis jaar voor overval op pizzeria in Zoutelande ZEELAND C3 pgSTEM ZEELAND C4 ;)hol achter gtuur ■raak irijding NIEUWS RT olleybaltoernooi erneuzen - In sporthal 't waantje in Terneuzen speel- en zestien teams mee in een [creatief volleybaltoernooi, lat werd gehouden door vol- syballers van de operatieka- rer van ziekenhuis De Honte. plan om hervormde gemeenschap Sluis binnen verzorgingshuis te integreren WEEKENDDIENSTEN Tollenaar op zoek naar nieuwe locatie Rijn Trijn Clown Slimpie Hakim Traïda Danssolo's Dagboek en Claus Stevig popweekend Muziektheater Anton Webern Bolero Ongewoon Symfonieorkest Peter Pan Koffieconcert Dead man walking JEBRUARI 1997 VRIJDAG 14 FEBRUARI 1997 Ken 224 auto's langs. De Jgemeten snelheid was llometer per uur in plaats Een 24-jarige automo- i uit Moeskroen is in de van woensdag op don- Ig met te veel alcohol op |r het stuur aangehouden j Hoekseweg. Het alcohol- lillage was 1,3. Hij kreeg lagvaarding mee. euzen - In een bedrijf aan aarmanweg is in de nacht I woensdag op donderdag proken. 47-jarige Axelaar mist Idor enkele honderden gul- t - Een 64-jarige automo- ;t uit Hulst heeft gisteren 11.20 uur een 79-jarige fietser uit Clinge aangere- Beiden bleven ongedeerd, ongeval op de kruising evaart/Mozartstraat ge- ■de omdat de autobestuur- de bromfietser niet voor gaan. nen we nog wel hebben, er er altijd over," aldus de erraad. De opbrengst van ictie is bedoeld voor de uit- jiding van de schoolbiblio- :ek. EE DANSANT - In het idlandtheater wordt zondag februari weer een thee-dan- it gehouden. De zaal gaat 13.30 uur open, het dansen ;int om 14.00 uur. De orga- atie is in handen van dans- itituut Adrie Hamelink. igen zijn materialen die door reorganisatie van de uit- mcentrale verkocht worden. port)-verenigingen, organi ses, scholen, club- en buurt- lizen kunnen tijdens deze rkt op een aantrekkelijke .nier hun sport- en spelmate- al aanvullen of uitbreiden, bezoekers kunnen ook in- rmatie krijgen over de werk- amheden en activiteiten van Zeeuwse Sportraad en rortieva. Informatie kan ver- ■egen worden bij Natasja esteloo van de Zeeuwse ortraad. EINDSTANDEN oule 1: 1. CIS 12 punten, 2. A&A 12, 3. Serlippens 8, 4. Dees 2 8,5 ow 2 8, 6. Rabo 4, 7. PSOVZ 1 4, Philippine 0. oule 2: 1. PSOVZ 2 12, 2. GEM 1 0 12, 3. ZWN 11, 4. Havenschap 5. Gemeente 2 6, 6. Paco's 6, 7- TV Terneuzen 1 2, 8. W Terneu- en 2 0 punten. Van onze verslaggeefster Sluis - De kans is groot dat de Hervormde kerk aan de Lange Wolstraat in Sluis verdwijnt, pe kerkenraad wil het ge bouw verkopen. Op dit mo ment is het kerkbestuur druk bezig een oplossing te zoeken toor de hervormde gemeen schap voor het geval het ge bouw wordt verkocht. Het be duur onderzoekt hierbij de mogelijkheid de kerk naar verzorgingshuis Rozenoord over te hevelen. Een beslissing valt naar verwachting in de ;oop van deze maand. t kerkgebouw dateert van 1950 en volgens de Sluise domi nee Houwaert is de kerk nog nooit gerenoveerd. „Het wordt nu weieens tijd dat de kerk wordt opgeknapt en dat kost veel geld. Vandaar dat we erover denken de kerk af te stoten en de grond voor een goede prijs te verkopen. Onze kerkelijke gemeente is momen teel druk bezig belangstellenden te zoeken die eventueel interesse hebben. Ik weet niet of er al con crete belangstelling is van parti culieren of bedrijven, daarom kan ik nog niets zeggen over wat er op deze plek komt te staan, mocht de kerk worden verkocht." „Als we genoeg geld krijgen om een plaatsvervangende ruimte te zoeken voor de hervormde kerk, dan zullen we het gebouw van zelfsprekend verkopen. Want het is niet de bedoeling dat de her vormde gemeente binnen Sluis straks zonder kerk zit. Als we niet genoeg geld kunnen ontvan gen om een andere ruimte te zoe ken, dan wordt de kerk waar schijnlijk opgeknapt en dan is het de vraag of we genoeg geld bij el kaar krijgen om de renovatie uit te voeren want het gaat hier om een zeer hoge kostenpost," zegt de dominee. Houwaert spreekt over een 'zeer ingrijpend gebeuren' voor de her vormde gemeenschap als de kerk aan de Lange Wolstraat mocht verdwijnen. „Daarom wordt er op dit moment intensief overleg gevoerd tussen alle betrokkenen. De kerkenraad moet echter de definitieve beslissing nemen over de toekomst van het gebouw." Een van de mogelijkheden waar de hervormde gemeenschap str aks terecht zou kunnen is dus verzorgingshuis Rozenoord. Di recteur H. Masclee van Rozen oord geeft toe dat er contacten zijn met het kerkbestuur. „Het is een overweging om de hervormde gemeenschap naar Rozenoord te 'verhuizen'. De komende jaren gaan wij renoveren en willen we meer voorzieningen naar Rozen oord trekken. In het kader van de multifunctionaliteit van ons ver zorgingshuis zou de hervormde kerk hierin passen. Het is niet zo dat hier een geheel nieuwe kerk wordt gebouwd, maar de ge meenschap zou gebruik kunnen maken van de bestaande ruim ten." Momenteel staat een van de appartementencomplexen van Rozenoord leeg, in de nabije toe komst zou de ruimte dus gebruikt kunnen worden door de hervorm de gemeenschap. Masclee: „Dat is een mogelijkheid, op dit moment wordt daar druk over gesproken en nagedacht. Maar vergeet niet dat het voor de kerkbezoekers een drastische verandering zou zijn als dit plan doorgaat. Als je jarenlang gewend bent om naar dezelfde kerk te gaan, is het nog al wat als de mensen straks hier naartoe moeten komen. Aan de andere kant moet de kerkelijke gemeenschap ook een efficiënt beleid voeren. Het aantal kerkbe zoekers loopt terug en als er te weinig geld is om het gebouw te exploiteren dan moet er naar an dere oplossingen worden ge zocht." Volgens Masclee heeft tot nu toe alleen de hervormde kerk Rozen oord benaderd. Op de vraag of ook de rk-kerk interesse zou heb ben om eventueel naar het ver zorgingshuis te verhuizen rea geert hij ontkennend. „Het is be kend dat ook de rk kerk tobt met een teruglopend aantal bezoe kers, maar tot nu toe hebben wij nog geen contact met dit kerkbe stuur gehad." Door Ad Roos Middelburg - Voor Klazien uit Zalk zijn al die moderne frat sen niet nodig. Zij heeft meer jan genoeg aan haar kat om het weer te voorspellen. I Chriet Titulair wist het na tuurlijk allang, maar vergat het te vertellen. En Ad de Rui ter, eerste hoofdmeteoroloog van het HMZC, voluit Hydro leteo Centrum Zeeland, ver teast zich er alleen maar over dat de ontwikkelingen op iveerkundig gebied zo razend snel zijn gegaan. I Meteorologie en computers. Eén I idik met de muis en alles wat een I weerfreak wil weten wordt met- I een op een scherm getoverd. Voor I de volledigheid: het gaat hier I over synoptische meteorologie, I ofwel het actuele weer. Wolken zo'n twintig jaar gele den, gebeurde alles nog met de I hand. De Ruiter weet het nog als de dag van gisteren. „Als waar- semer ging je naar buiten, rukte een thermometerhut open en be gon met het aflezen van de ther mometers. Niet één maar een hand vol. Alles op een papiertje schrijven of onthouden. Kijken naar de wolken en wat er alle maal voor moois of lelijks zat. Hoe ver je kon zien. Dan naar binnen en in rap tempo de baro- meterdruk hflezen. Wind ep windrichting. Tabellen erbij voor de nodigg coprectjes op temperaT tuur en druk. Daarna alles in een I code zetten. Dan naar de telex, een ponsbandje maken en dat was het." .Per dag kwamen daar dan nog de hoeveelheid gemeten regen, de I uren zonneschijn plus nog wat I temperaturen bij voor de klima tologie. Al dat moois uit de hele I wereld kwam weer terug via de I telex en dan kon je gaan plotten, I weerkaarten maken. Alle codes omzetten in figuurtjes, zodat je onder een dubbeltje het complete weerbeeld van die ene plek op aarde kon zien." Heidens karwei „Dat was een heidens karwei, dat alleen maar vlugger kon door de kaart in stukken te knippen en iedere weerwaarnemer of plotter zo'n stuk te geven. Was dat ge beurd, dan kon de weerkundige de potloden slijpen en op de kaarten de isobaren, fronten, ho ge- en lagedrukgebieden inteke nen. Had-ie veel zin, dan kwa men er nog kleurpotloden bij en maakte hij er iets moois van." Het handmatige had ook zijn kommervolle kanten. Papierrol- len voor de windmeter die één grote vlek werden als iets te veel inkt in het reservoir zat of stiften die zo mooi in het papier krasten dat de hele boel vastliep. „Een verwachting maken deed je ook voornamelijk op je eigen kunde en kennis, ervaring en door aller lei andere gegevens, zoals de bo venlucht bijeen te sprokkelen," weet De Ruiter. „Alleen kostte dat veel tijd omdat het een en an der gedecodeerd moest worden, in een grafiek worden uitgezet en de kans op fouten alleen maar groot was." Jaren later kwamen de eerste piotmachines. De pennen waar mee de 'synops' in twee kleuren werden ingetekend konden in de vuilnisbak. Het begon met één plotje, station voor station. Later rode en dan de blauwe of zwarte inkt. Nu gaat alles in één jpKia9T< go Dtfild Jet Regiekamer En nu? De ruimte waarin De Rui ter en de zijnen werken heeft meer weg van een regiekamer dan van een meteo-station. Com puterschermen in alle rangen en standen. Temperaturen worden niet meer afgelezen, dat gaat au tomatisch, zoals bijna alles auto matisch gaat. Een weerkaart te kenen is er niet meer bij. Wat nu HUISARTSEN Aardenburg, Oostburg en Zuid- zande - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter H. Bruggeman, Nieuwstraat 53, Oostburg, tel. 0117-452121. Axel en Zaamslag - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter E. Klop, Bastionstraat 36, Axel, tel. 0115- 561777. Spreekuur spoedgevallen zonder afspraak: zat. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. zon. 11.30-12.00 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendij- ke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter H. v.d. Pas, Hoogstraat 1, IJzendijke, tel. 0117-301366. Breskens en Groede - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter R. Laterveer, Dr. Boordmanstraat 2, Breskens, tel. 0117-381956. Spreekuur zat. en zond. om 11- 11.30 u. en 17-17.30 u. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter J. de Meijer, Lange Wolstraat 12, Sluis, tel. 0117-461366. Driewegen e.o. - Tot maand. 8 u. dokter J. de Graaf, Korteweg 23, Driewegen, tel. 655275... Goes De Pijlers - De praktijk van dokter Buijs/Posthumus, Schut, Slager/Van de Werff wordt van vrijd. 18 u. tot zond. 19 u. waarge nomen door dokter H. Slager, Van Dusseldorpstraat 3, Goes, tel. 0113-221344. Spreekuur spoedge vallen zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Goes - De praktijk van dokter Keizer, Kooiman, Oortman, Schruer, Van der Stoep en Thijs- sen wordt van vrijd. 17 u. tot zat. 19 u. waargenomen door dokter D. Thijssen, Heernisseweg 87, Goes, tel. 0113-215003. Van zat. 19 u. tot zond. 19 u. door dokter M. v.d. Stoep, Oostsingel 130, tel. 0113- 215306. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter M. van Kalmthout, Groe nendijk 52, Kloosterzande, tel. 0114-681377. Spreekuur spoedge vallen zat. 11.30 u. Heinkenszand, 's Heer Arendsker- ke, Nieuwdorp en Wolphaartsdijk - De praktijk van de artsen Har ten, van Driel, Aarnoutse en v.d. Vlugt wordt van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. waargenomen door dokter A. v.d. Vlugt, Veerweg 6, Wolphaartsdijk, tel. 0113-581231. (boodschappen tussen 9 en 10 u.) Hulst, Clinge, Koewacht en St.- Jansteen - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter Schulte en dokter Voorbrood, Grote Bagij- nestr. 16, Hulst, tel. 0114-313131. Spreekuur spoedgevallen za en zo 11 en 17 u. op vermeld praktijk adres. Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter L. Feyen, Stationsstr. 26, Sas van Gent, tel. 0115-452525. Visites aanvragen 9-10 u. Spreekuur uit sluitend voor spoedgevallen: zat. om 10.00 uur op Bolwerk Oranje 2. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dokter H. Nijsten, Gladiolen- straat 22, Hoek, tel. 0115-441255. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. om 12 uur op Julianalaan 2. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter R. Vercauteren, Beethovenhof 3b, tel. 0115- 613768. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter H. Meijerink, Beethovenhof 3b, tel. 0115- 613768. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. Van onze correspondent Oostburg - In de parochiekerk St.-Eligius te Oostburg worden in de vastentijd regionale vesperdensten voor West-Zeeuws- Vlaanderen gehouden. Tijdens de vieringen zijn er lij densmeditaties rondom teksten uit de bijbel. De diensten worden muzikaal ondersteund door het Gregoriaans studiekoor Zeeuws- Vlaanderen, onder leiding van Martin Polspoel. De meditatieve overwegingen worden verzorgd dor Raymond Schouteten. De zes vesperdien sten, op zondagavond, vormen een voorbereiding op Pasen. Ze worden gehouden 16 en 23 fe bruari. 2, 9, 16 en 23 maart. De thema's zijn achtereenvolgens: 'Zijn lijdensverhaal', 'In de hof van olijven', 'Ter dood veroor deeld', 'Kijk mij aan', 'Totale ver nedering' en 'Zijn dood brengt le ven'. De aanvang is telkens 17.00 uur. Van iedere dienst wordt, in een beperkte oplage, een cd uit gebracht. Deze zijn via inschrij ving te bestellen na de diensten. Na elke dienst wordt, samen met het koor, koffie gedronken in het parochiehuis achter de kerk en wordt nagepraat. *Ad de Ruiter: 'Je maakte vroeger een weersvoorspelling op eigen kunde, kennis en ervaring'. gebeurt is met de muis een sta tion aanklikken en alle gegevens die een meteoroloog zich maar kan wensen staan op het scherm. Een kaart van Europa met alleen maar winden? Klik. Een kaartje van een kleiner ge bied met allen maar de tempera turen? Klik. Hoe is het weer in Bombay? Klik. Hoe is het verloop van een front? Even een serie stations opzoeken. Klik. Klik. Het staat er. „Met al dat fraais op de scher men, die overdaad aan gegevens zijn de weersvoorspellingen be duidend verbeterd," weet De Ruiter. „Het 'probleem' waar de weerkundigen nu mee zitten is dat er zoveel gegevens zijn dat je keuzes moet maken. Keuzes die je vroeger weer niet had." Door de verregaande automatise ring konden weerstations worden gesloten. Temperaturen en dergelijke wor den op afstand gelezen. Wat de computer echter nog steeds niet kan en waarschijnlijk ook nooit zal kunnen is het horizontale zicht bepalen en vertellen wat voor soort bewolking er zit en hoe hoog. FOTO JAAP WÖiTERBEEK Weerwaarnemers zullen er dus altijd blijven. Een volgende com- puterstap zal zijn dat de compu ters op basis van voldoende data zelfdenkende programma's gaan ontwikkelen en een weersver wachting vanzelf uit de computer rolt. Klazien en haar kat zal het worst wezen. Er komt gewoon een 'klik' bij maar het weer wordt er niet beter of mooier door. Van onze rechtbankmedewerker Middelburg - Tegen de 21-jarige Vlissinger V. W. is gisteren op de zitting van de-rechtbank in Middelburg een gevangenisstraf: van een jaar waarvan 209'dagen voorwaardelijk geëist. -loivi i mkmhsw 3ft9 (siwtfl FM URM Daarnaast wil de officier dat W. zich laat behandelen om van zijn ver slaving af te komen en moet hij vijfhonderd gulden schadevergoeding betalen. G. toog in maart 1996 samen met enkele vrienden op de fiets van Vlis- singen naar Zoutelande om daar een pizzeria te beroven. Een van zijn maten had ruzie met de eigenaar gehad en wilde op die manier zijn gram halen. Geheel volgens plan lokten zijn kornuiten de eigenaar uit zijn pizzeria en terwijl W. de man vasthield, zette een ander de man een mes op zijn keel. De rest van de overvallers ging naar binnen en nam daar zowel de fooienpot als de inhoud van de kassa mee. De rechtbank doet uitspraak over veertien dagen. og wel iets meer doen dan de den in Axel en Koewacht at- lap klonk gisteravond uit ver tijdens de commissievergade- die in de aan te schaffen paal wa ren verwerkt. Van onze correspondent Terneuzen - Tollenaars con tainers bv. is op zoek naar een nieuwe locatie voor de opslag van oud-papier. Daarmee zou op termijn een eind korneD aan de overlast van de papier opslag voor de bewoners va de Wulpenbek. Wethouder K. C. van de Hoofd zei gisteravond tijdens de co missie Financiën de huidige tuatie voorlopig te gedogen. bedrijf probeert de overlast veel mogelijk te beperken, willen het bedrijf niet onnodig gevaar brengen nu de oUtj-P piermarkt volledig is inges Wel heeft Tollenaar te kennen ge geven dat er verhuisplannen z J Binnen twee a drie weken hoop hier meer van te horen.' „I De bewoners van de Wulpen^ die een brief geschreven he aan de gemeente zijn van beslissing op de hoogte geste Wie denkt dat sprookjes alleen' voor kinderen zijn, komt voor een grote verrassing te staan. Het fysiek komisch talent van Rijn Trijn voegt een extra di mensie toe aan de theater-pro ductie 'Sneeuwwitje en de zeven dwergen'. Het is een familievoorstelling (voor kinderen vanaf 4 jaar met familie) waarin het duo alle rol len speelt inclusief die van Marie de dienstmeid, een nieuwe ver schijning in het bekende sprook je. Het verhaal blijft hetzelfde, maar de rol van de prins is nog onduidelijk, wie is de prins en kan hij de betovering van de bo ze stiefmoeder doorbreken? Het duo Rijn Trijn (in dienst van de Stichting tot Behoud van Roodkapje de Boze Wolf in Zeeland) bestaat uit Reint Laan en Cecilia M. Meinders. Ze spe len al tien jaar lang minimaal honderd voorstellingen per sei zoen. Zaterdag 15 februari in de Grote zaal Den Dullaert in Hulst, aan vang 14.00 uur. De nieuwe show met clown Rhmpie heet 'De verjaardag van Slimpie'. Het wordt een vrolijke show waarin clown en kinderen feest vieren. Het publiek mag ac tief meewerken aan de voorstel- 'lng en maakt ook een aantal avonturen en gekke situaties "tee. Slimpie staat borg voor hu mor en show is geschikt voor de jeugd vanaf 4 jaar. In de pauze kan men zich gratis laten schminken door een schminkt- eam. I Vrijdag 14 februari in Welzijns- centrum De Driehoek, Zeeman straat in Terneuzen, aanvang 14.00 uur. Iedereen kent Hakim Traïda. Is et niet van Sesamstraat dan is ■i van zijn theateroptredens. 2ijn show 'Overjarig' gaat over het jarig zijn. Hij viert zijn verjaardag voor de eerste keer als hij 24 wordt. Hij verwacht dus voor 23 keer bezoek. Het wordt een waanzinnig feest. Hakim verzorgt twee voorstellin gen op zondag 16 februari in 't Beest in Goes om 13.30 en om 15.30 uur. De voorstelling van 15.30 uur is uitverkocht. Jan Fabre selecteerde in 1995 drie danssolo's uit enkele van zijn balletvoorstellingen, drie in tieme parcours, drie esthetische vieringen van een volmaakt raf finement. De muziek van de Pool Eugene Knapik wordt live uitge voerd door leden van de Beetho ven Academie o.l.v. Koen Kes- sels. Renée Copraij, danseres bij Jan Fabre vanaf het eerste uur, danst het derde deel uit The Sound of one hand clapping, de choreografie die Fabre in 1990 maakte voor het Ballett Frank furt. Voor Emio Grogo en Tamara Beudeker bracht Fabre een aan tal elementen samen die hun specifieke rollen bepaalden in Da un'altra faccia del tempo (1993. Valerie Valentine, eerste soliste bij het Nationale Ballet, danst de solo uit Quando la Ter ra si rimette in Movimento (1995). Op 14 februari in de Theaterzaal in de Vooruit in Gent en op 19 en 20 februari in de Rode zaal van de Singel in Antwerpen, aanvang 20.00 uur. De teksten van de muziekthea tervoorstelling 'Dagboek' van Ronald Hansen zijn gebaseerd op de haat/liefde verhouding van Hugo Claus ten opzichte van Vlaanderen. De voorstelling wordt een samenspel van een zangeres, een acteur en een mu- ziekensemble. Gebruikt worden een aantal prozawerken en zes gedichten van Claus. De licht surrealistische verhalen zijn vooral uit de bundel Natuurge trouwer. A ontmoet B en voelt een nietsontziende passie op laaien die onvermijdelijk tot waanzin leidt. Deze gekte wordt op haar beurt gesublimeerd tot kunst. In een steeds nauwer zit tend keurslijf van de verstikken de begeerte kloppen de woorden in de pen van de dichter Ronald Hansen. Of van A? Hugo Claus verzorgt zelf de scenografie en decors voor deze productie van Transparant en Theater Zuid pool. De muziek is van Dirk D'Ase. Medewerking verlenen Peter Roeffaer (acteur) en Birgit- te Pinter (sopraan). Op 20 en 21 februari in de Dom- zaal in de Vooruit in Gent en op 5, 6, 7, 8,12,13,14 en 15 maart in het Zuidpooltheater in Antwer pen, aanvang 20.00 uur. Twee dagen met flink wat pop concerten in de regio. Zo is er vanavond in 't Beest in Goes een speciale swingparty (liefde op het eerste gezicht van wege Valentijnsdag) met het Ja mes Hardway Trio. Dave Har row legt uit dat James Hardway zijn jungle alterego is en hij gaat met een dubbele bas en een be speler van fluit, klarinet en Crum-hom op zoek naar de bronnen van de puurste Be-bop drum'n bass. Een avontuurlijke muziekavond met veel ritme en energie. Zaterdag 15 februari kunnen de liefhebbers kiezen uit vier concerten. In Porgy Bess in Terneuzen zorgen twee Zeeuws- Vlaamse popgroepen voor een tropische avond. Onder het mot to A very tropical hotnight tre den Flux en Santusa in het mu ziekcafé in de Noordstraat op. Flux brengt een programma waarin reggae centraal staat en Santusa presenteert exotic fun music. Jo Lemaire brengt haar nieu we programma Jour et Nuit in het CC De Herbakker in Eeklo. Het is een typisch theaterconcert van Jo Lemaire die samenwerkt met regisseur Mare Peeters en een begeleidingsgroep met de gi taristen Wigbert van Lierde en Rijn Trijn in Sneeuwwitje de Zeven Dwergen FOTO PI ETER HONHOFF Mare De Boeck, een toetsenist, saxofonist, cellist en accordeo nist. Het programma bevat oude nummers en nieuw werk. Ook in Eeklo, maar dan in De Media, treedt op de Engelse groep Ska'd for Life. Een prettig gestoorde 7-koppige groep die in 1993 door zanger Lee Fitzgerald werd opgericht. Met een hyper- kinetische zanger, een stuwende ritmesectie, een charmante saxo- foniste en een repertoire dat een wervelende mix biedt van eigen nummers en het beste van wat de skageschiedenis heeft nagelaten veroveren de muzikanten het po dium met hun Ska: een menge ling van jazz en rhythm blues. The Julian Sas band, een bluesrockformatie treedt op in de Piek in Vlissingen. Julian Sas is een muzikant die vooral door Rory Gallagher geïnspireerd is. Sinds 1988 zit hij in allerlei bands, Met de drummer Philipe Poffe en bassist Pierre de haard vormt hij de Julian Sas Band. De groep verzorgde heel wat optre dens in voorprogramma's en vo rig jaar verscheen de eerste cd. Het programma bevat nummers uit de afgelopen jaren. De concerten beginnen steeds om 21.00 uur, behalve in de Her bakker in Eeklo, daar start Jo Le maire om 20.30 uur. Voor 'Kahaani' bracht Het Mu ziek Lod regisseur Guy Cassiers en componist Dick van der Harst opnieuw samen voor een verfris sende muziektheatervoorstelling met een groep kinderen en jon geren uit het regionaal integra tiecentrum Foyer te Brussel. Een kinderfanfare, een professioneel strijkkwartet en een jong jazz combo verzorgen de productie die als een familievoorstelling wordt gepresenteerd. De creatie in januari kende veel bijval en de originele productie voor jong en oud: een boeiende vertelling die steunt op muziek en fantasierij ke beelden. In de Rode zaal van de Singel in Antwerpen op zaterdag 15 om 20.00 uur en zondag 16 februari om 15.00 uur. Het derde concert in de reeks rond Anton Webern in de Singel in Antwerpen wordt verzorgd door het Artis Kwartet dat zo wat de integrale van Webérns strijkkwartetten brengt aange vuld met het etherische Trio opus 20 en het 9de kwartet van Franz Schubert. Het recital geeft een goed beeld van de ontwikke ling en de innerlijke drijfveren van Webern die samen met berg en Schönberg zijn stempel druk te op de 20ste eeuwse muziek. Donderdag 20 februari om 20.00 uur in de Blauwe zaal. Het Koninklijk Filharmonisch Orkest van Vlaanderen speelt diezelfde avond, 20 februari, o.l.v. Grant Llewellyn in de Eli- sabethzaal. Op het programma muziek waarin Parijs en de Franse impressionistische mu ziek centraal staat. Vertolkt worden Le bal des halles van Vic Legley, die zich liet inspireren door de Parijse Hallen, La Mer van Debussy, Paris (het lied van een grote stad) van Delius en de obsederende Boléro van Ravel. Aanvang concert 20.00 uur. Het duo Van Gele-Everaerts ver zorgt een concert met heden daagse muziek voor blokfluiten en percussie van Janpieter Biesemans, Frans Geysen, Jan Van Landeghem, Benjamin Thorn en Karlheins Essl. Blok fluit en slagwerk lijken weinig gemeen te hebben. Toch komt deze combinatie al voor in de vroegste muziekvormen. De re naissance zette de combinatie volledig buiten spel, maar de he dendaagse componisten schrij ven weer voor dit duo, vanwege de speciale klankkleur, speel- techniek en expressiemogelijk heden. Geert van Gele (blokfluit) ex-lid van Vier op 'n Rij vormt sinds vorig jaar een duo met per cussionist Peter Everaerts. Donderdag 20 februari in het Lo gos Tetraeder (Bomastraat) in Gent, aanvang 20.00 uur. Het Symfonieorkest van Vlaan deren speelt in Sint Niklaas een programma met composities van vrijgevochten meesters o.l.v. Frank Bollon. Solistische mede werking verleent pianist Jan Michiels. Hij speelt het piano concert van Roussel die officier was bij de Franse Marine en tij dens de lange zeereizen begon met componeren. Pas later ging hij muziek studeren en hield vast aan zijn vrijheid en eigen stijlvi sie. Het pianoconcert is geschre ven in neo-classicistisehe stijl. Het orkest speelt verder de Par tita van Koechlin (de inge nieur/componist die zijn leven beschreef als een serie toevallig heden onder een wolk van alge meen ongeluk) en de eerste sym fonie van Brahms. Maandag 17 februari in de stads schouwburg, aanvang 20.00 uur. Peter Pan leeft voor het avon tuur waar hij zich zonder adem pauze steeds instort. Als het saai wordt, fantaseert hij snel een nieuwe uitdaging. Hij moet in actie blijven want veel nadenken wil hij niet. In Nimmerland, een onherbergzaam sprookjesgebied, voelt hij zich thuis. Daar kun je zwemmen met zeemeerminnen, duikvluchten maken met elfen, op jacht gaan met indianen en een valkuil graven voor de pira ten en Kapitein Haak. De fami lievoorstelling is gemaakt door figurentheater De Verbeelding. Met een opvallende vormgeving van poppen en decor wil het theater het publiek visueel prik kelen. Bewegingsspel en muziek zorgen voor een eigentijdse ver taling van het werk van J. Barry. Zondag 16 februari in de stads schouwburg van Sint Niklaas, aanvang 15.00 uur. Het derde koffieconcert in Goes wordt verzorgd door Maaike Boekholt (viola da gamba) en Norbert Bartelsman (clavecim- bel. Beide musici studeerden aan het Brabants Conservatorium en specialiseerden zich in de inter pretatie van oude muziek. Zij spelen al jaren samen in ver schillende ensembles (La Cima, La Gamme Marésienne en Grup- po Viadana) en vormen een inge speelde continuogroep. Boven dien hebben zij een groot reper toire opgebouwd met diverse so lostukken. Op het programma de Fantasie en Fuga (BWV 904) van Bach en een werk van Rameau voor cla- vecimbel solo en verder voor de beide instrumenten werken van Marin Marais, Johan Schenk, Vi- tali en Bach. Zondag 16 februari in de Muziek school, aanvang 12.00 uur. Een sobere, aangrijpende film over de laatste dagen van een ter dood veroordeelde is 'Dead man walking' van Tim Robbins. Een religieuze probeert de veroor deelde de hand te reiken, maar twijfelt. Zij vraagt zich af of ze met haar hulp niemand krenkt en of de veroordeelde Poncelet een vol strekt verdorven of een gestoor de crimineel is. Robbins had met het verhaal van d" non Helen Prejean (Susan Sarandon) dra matisch dynamiet in handen. De rol van Poncelet wordt vertolkt door Sean Penn. Woensdag 19 februari in Porgy Bess Terneuzen, aanvang 20.00

de Stem | 1997 | | pagina 15