Onzekerheid over plaatsen van terrassen Herv< De wee Regionale Vrouwen Advies Commissie krijgt subsidie van Axel 'Nieuwbouwplan Hoek moet zeker doorgaan' 4 We zijn er als telers beter van geworden 'Nieuwe verbinding Hulst-Expresweg' Kermis Terneuzen is groter dan ooit POLITIE RAPPORT PLAATSELIJK NIEUWS SPORT IN HET KORT Axel moet nog meer doen aan zwembaden ZEELAND de stem de Stem ZEELAND Horecabazen contra gemeente Ondanks visie GS over minder huizenbouw Voorzitter Mangnus van 25-jarige Bruine Bonen Telers Bond: Enige structurele oplossing voor alle verkeersproblemen: Stuk ijzer treft auto Motorrijder glijdt uit Hardrijders Alcohol achter het stuur Inbraak Aanrijding Terneuzen Dow Ruitersport Sportmarkt Volleybaltoernooi Tollenaar op zoek naar nieuwe locatie plan om hervj Rijn Trijn Clown Slimpie Hakim Traïda VRIJDAG 14 FEBRUARI 1997 Q Van onze verslaggever Terneuzen - De gemeente Axel geeft subsidie aan de Regionale Vrouwen Advies Commissie (VAC) in Zeeuws- Vlaanderen. Burgemeester W. de Graaf maakte dat gisteren bekend tijdens de vergadering van de gemeenschappelijke regeling re gionaal Budgetbeheer Woninggebonden Subsidies (BWS). „Wij hebben een posi tief besluit genomen over het subsidie verzoek," aldus De Graaf. De Werkgroep Regio VAC's Zeeuws-Vlaanderen heeft een principebesluit genomen om te ko men tot een regionale VAC. Het dagelijks bestuur vindt de ontwik keling van een regionale Vrouwen Ad vies Commissie een positieve zaak, maar subsidiëring van woonconsumentenor ganisaties is echter geen taak van BWS. De ondersteuning door de overheid van een dergelijke ontwikkeling kan volgens het dagelijks bestuur door gemeenten op het vlak van sociale vernieuwing plaats vinden. Daarnaast heeft BWS onvol doende geld om dergelijke initiatieven financieel te steunen. Er wordt door het dagelijks bestuur dus een beroep gedaan op de afzonderlijke gemeenten. De afgelopen twee jaar is er door de be staande VAC's al intensief samenge werkt. De werkgroep verricht werk zaamheden in de gemeente Axel. In Sluis-Aardenburg is de VAC Oostburg ingeschakeld. De kosten die deze werk zaamheden met zich meebrengen, wor den door de Woningbouwcorporatie be taald. In de gemeente Hulst is een werk groep in voorbereiding. Om tot een rechtvaardige verdeling van kosten te komen diende de werkgroep een verzoek om subsidie in bij BWS. Door de samenwerking verwacht de werkgroep beter te kunnen inspelen op de vele veranderingen in de volkshuis vesting. Tevens kan doelmatiger worden gewerkt omdat gebruik kan worden ge maakt van eikaars deskundigheid en specialisatie. Van onze verslaggever Terneuzen - Het is twijfelachtig of horeca-ondernemers terras sen gaan neerzetten op de Markt in Terneuzen. Uit een deze week gehouden overleg tussen ondernemers en de gemeente blijkt namelijk dat beide partijen op een aantal punten lijn recht tegenover elkaar staan. Zo hebben de ondernemers bij monde van F. Baart van 't Bier winkeltje geen zin in een terras te investeren vanwege de leegloop van de winkels en de daarmee ge paard gaande terugloop van het aantal bezoekers in de binnen stad. „Een terras kost mij vijftiendui zend gulden. De investering ver dien ik in de huidige situatie nooit terug. Er is praktisch geen volk in de binnenstad. Daarnaast lopen de winkels leeg. Ik sluit niet uit dat er ooit terrassen zul len komen, maar op deze manier lukt dat niet." Parkeerbeleid Horeca-ondernemers hikken mo menteel ook aan tegen het huidi ge parkeerbeleid van de gemeen te. Vanwege de drastische in krimping van het aantal parkeer plaatsen op de Markt zijn de cafés moeilijker bereibaar. „We wachten eerst op een fatsoenlijk parkeerbeleid van de gemeente en dan bekijken we de zaak op nieuw. We wachten nu dus af." Een van de belangrijke doelstel lingen van de reconstructie van de Markt is de mogelijkheid van uitbreiding van de terrassen. Op deze manier wil het gemeentebe stuur de Markt 'een stuk gezelli ger maken. Maar horeca-onder nemers nemen een afwachtende houding aan en wachten op stap pen van de gemeente. Wethouder K. van der Hoofd kondigde deze week tijdens een commissievergadering aan dat het gemeentebestuur momenteel bezig is met een evaluatie van het huidige parkeerbeleid. Na deze inventarisatie wordt de mogelijk heid overwogen het parkeerbe leid bij te stellen. Maar alleen als daar aanleiding toe is. Het resul taat van deze evaluatie kan ove rigens nog wel een paar maanden duren. Het gemeentebestuur wacht eerst op de gereedkoming van het Stadhuisplein en de Axelsedam en op een gevraagd advies van ondernemersvereni ging City Terneuzen met betrek king tot het benodigde aantal parkeerplaatsen voor het perso neel. Zorgen Sectorhoofd Th. Reijns van Stadsontwikkeling en Beheer deelde gisteravond tijdens de vergadering van de raadscom missie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening overigens mee dat de besluitvorming hier omtrent waarschijnlijk in april wordt genomen. Het moest C. van Burg (SGP) van het hart dat alle fracties zich gro te zorgen maken over het par keerbeleid en de discussie hier over. „De discussie moet in ieder geval zeker in deze commissie worden gevoerd." Volgens wethouder C. de Mol- Marcusse komt de zaak in de commissie aan de orde zodra de evaluatie omtrent het parkeerbe leid is afgerond. Van onze verslaggever Terneuzen - De bouw van woningen in Hoek moet zeker door gaan. Er mag niet op de rem worden getrapt door de visie van Gedeputeerde Staten dat de komende tien jaar nog maar op zeer beperkte schaal woningen in Zeeuws-Vlaanderen ge bouwd mogen worden. De leden van de raadscommissie Volkshuisvesting lieten er gister avond geen twijfel over bestaan dat een nieuwbouwplan voor Hoek hard nodig is. Dit mede ge zien de vraag naar nieuwe wo ningen in de dorpen rondom Ter neuzen. „Ondanks de visie van GS mogen we voor Hoek zeker geen vertra gingstactiek toepassen," meende C. van Burg (SGP). „Wel moeten we niet in de wielen rijden van de gedeputeerde." Uitgeput B en W willen zo snel mogelijk een nieuw uitbreidingsplan voor Hoek concretiseren omdat de voorraad bouwgrond in dit dorp nagenoeg is uitgeput. N. Florusse (Groen Links) toonde zich gisteravond ook een voor stander van woningbouw in Hoek maar vond toch dat eerst de dis cussie met GS afgewacht moet worden. „We moeten eigenlijk wachten met de bouw van wonin gen in Hoek totdat duidelijk is hoeveel nieuwe huizen er ge bouwd kunnen en mogen wor den." De overige commissieleden dach ten er dus duidelijk anders over. De mening was duidelijk. Wo ningbouw in de dorpen moet doorgaan. Wethouder C. de Mol- Marcusse was het hier roerend mee eens. „Hoek wacht allang op nieuwe woningen om aan de au tonome woningbehoefte te vol doen. Wat de zorg omtrent de vi sie van GS betreft wachten we eerst het overleg met de gedepu teerde af." Gesprek Wethouder K. van der Hoofd kondigde begin deze week dit ge sprek aan. Hij zal de gedeputeer de onder andere wijzen op het streekplan waarin de gemeente Terneuzen als centrum- en groei- gemeente is aangewezen. Van onze verslaggever Biervliet - De 67-jarige Jo zef Mangnus uit Biervliet laat trots de documenten zien: duidelijke en goede contracten van de bruine- bonentelers uit Zeeuws- Vlaanderen afgesloten met conservenfabriek HAK. „Daar hebben we elk jaar flink voor moeten onderhan delen, maar we hebben er in die 25 jaar veel profijt van gehad," zegt Mangnus. De Bruine Bonen Telers Bond (BBTB) bestaat vandaag 25 jaar. Het ledenbestand telt 58 leden, maar in Zeeuws-Vlaanderen zijn er ruim driehonderd telers van dit typische streekgewas. De huidige voorzitter Jozef Mangnus nam in 1971 het initia tief om 'een groepering' op te richten. „De afnemers van de bonen klaagden steen en been. Het dorsen met de combine zorgde voor te veel schade aan de bonen. Kijk, het is een goede machine, maar niet voor peul vruchten." Op 14 februari 1972 kwam Man gnus samen met S. van Hoeve en J. Dieleman tot de oprichting van de bond, toen met negen le den. „We konden zo beter com municeren met de conservenfa briek. Een man voerde het woord en was aanspreekpunt." Woordvoerder En dat werd Jozef Mangnus. Het familiebedrijf in Biervliet had hij overgenomen van zijn vader. „We waren met negen kinderen, zeven meisjes en twee jongens. Mijn broer werd dierenarts, dus het lag er dik bovenop dat ik het bedrijf zou overnemen. Ik zou boer worden." Via de lagere en de middelbare landbouwschool nam hij in '55 het bedrijf over en vervolgens werd hij na de op richting woordvoerder van de bond. „Tijdens onderhandelingen ben ik altijd keihard. Ik moest toen overleggen met topman Aart Hak. Die was een keiharde za kenman, maar heel eerlijk. En dat ging prima tussen ons. On derhandelen doe ik namelijk lie ver zelf, zonder tussenpersoon of zoiets. Ik heb liever dat het geld in de zakken van de telers verdwijnt dan in die van die tus senpersonen." Ruim acht jaar duurden de on derhandelingen met HAK, voor dat er voor de telers een bevre digend resultaat op tafel lag. „We moesten er toch voor blij ven zorgen dat de teler er een bedrag aan overhield waar hij van kon leven." Die eerste jaren verliepen toch al moeizaam. Het dorsen met de combine ging niet naar wens, maar een oplossing lag niet in het verschiet. Tot Mangnus eens bij HAK in Giessen ging kijken. „Ik zag daar een machine staan en ik vroeg wat die daar stond te doen." Het ging om een twintig jaar oude machine voor erwtjes die niet meer gebruikt werd. „Ik wist meteen, die moet ik hebben, daar kun je tenminste mee dor sen." Het bleek de 'Brusse' te Voorzitter Jozef Mangnus (67) van de BBTB uit Biervliet zijn, een gouden keuze, want in middels rijden er ruim twintig in West-Zeeuws-Vlaanderen en het dorsen brengt nauwelijks nog schade toe aan de bruine bonen. Afzien De machine moest eerst echter nog wel geschikt gemaakt wor den voor bruine bonen. „Dat heeft veel bloed en tranen ge kost en slapeloze nachten, voor dat het eindelijk goed ging. Ik heb niet voor niets grijze haren, hoor. Goh, wat hebben we toen afgezien." Het is dan inmiddels 1974. In de jaren die volgden werd het contact met HAK steeds beter. „We leveren alleen aan HAK en elk jaar onderhandelen we op nieuw over de afzet en de prijs." De leden van de bond volgen daarna de gemaakte afspraken. „Dat moet ook wel, je kunt niet met z'n allen gaan praten. Het vertrouwen moet aanwezig zijn. De telers lijken zeer tevreden met de bond. De opbrengsten zijn goed, de afzet is gestegen van dertig (in 1972) naar twaalf honderd ton per jaar en de ter mijn van voorzitter Mangnus is na vier jaar verlengd met nog eens drie jaar. „Daarna is het aan een ander, hoor." Mangnus toont zich een rechtlij nige voorzitter. „Ik hou er niet van om bedonderd te worden. Wie zich niet aan de regels en contracten houdt, die vliegt er uit. Je moet nu eenmaal conse quent zijn." Het bestuur controleert kort voor de oogst in augustus alle percelen om te kijken hoeveel de telers kunnen leveren. Want, zo is de afspraak, heel de oogst gaat naar HAK. Voldoening „Als je terugkijkt zijn we er als telers beter van geworden sinds de oprichting van de bond. En FOTO WIM KOOYMAN als je dan waardering krijgt voor je werk, dan geeft dat vol doening," zegt Mangnus. De telers zijn momenteel druk in de weer om de machines gereed te maken voor het nieuwe jaar. In mei wordt er gezaaid en in september volgt de oogst. Mang nus is nog maar zijdelings bij het familiebedrijf betrokken, zijn zoon runt nu het 75 hectare grote gebied met bruine bonen en allerlei andere gewassen. „Af en toe help ik nog weieens, ik vind die bruine bonen gewoon schitterend, weet je." De bond houdt vandaag een feestavond met diner in Bier vliet. „En we beginnen met een bruine bonensoepje, soep van ei gen bodem," zegt Mangnus la chend. Verder besteedt de bond geen aandacht aan het jubileum. „Zoveel geld hebben we niet. En ik zeg altijd maar zo, als we als telers geld overhouden, is het al tijd goed." Van onze verslaggever Terneuzen - De kermis in Terneuzen wordt dit jaar flink uitge breid. Naast de Markt wordt nu ook het Stadhuisplein, tussen stadskantoor en Oostkolk, bij de kermis betrokken. Daarmee is de kermis in 1997 groter dan ooit tevoren. De Markt biedt plaats aan 23 attracties. Op het Stadhuisplein komen er vijf. Door de mogelijkheden van het Stadhuisplein te benutten, kan Terneuzen attracties plaatsen waar vroeger geen ruimte voor was. Het gebruik van het Stadhuisplein voor de kermis gebeurt dit jaar bij wijze van proef. Als het bevalt, zal de kermis ook in volgende jaren op beide pleinen worden gehouden. Attracties die op het Stadhuisplein worden geplaatst zijn een frisbee, reuzenrad, groot spookhuis, poffer tjeskraam en behendigheidsspel. Hoewel het nog wel even duurt is de kermis dit jaar voor de eerste keer ook op zondag open. De kermis wordt officieel geopend op vrijdag 12 september om 16.00 uur en duurt tot en met zaterdag 20 september. Van onze verslaggever Hulst - Hoe mooi de aanbeve lingen uit het Hulster ver- keersrapport ook klinken, het blijven lapmiddelen. De enige structurele oplossing is een nieuwe verbinding tussen Hulst en de Expresweg. Dan kan pas Hulst pas echt opge lucht ademhalen. Voor gedeputeerde J. Hennekeij (verkeer) is het klip en klaar: de afwikkeling van het verkeer van en naar Hulst is alleen maar ge baat met een dergelijke verbin dingsweg. Maar hij realiseerde zich dat die er niet binnen tien jaar zal liggen. Dus zijn andere maatregelen, die eind vorig jaar uit het verkeersonderzoek van de Heidemij naar voren kwa men, noodzakelijk. „Want die kunnen natuurlijk wel bijdragen aan de vermindering van de pro blemen," sprak Hennekeij gis teravond op een bijeenkomst in het stadskantoor van Hulst. De economische ontwikkeling van Hulst staat niet stil. En daarmee ook het probleem waar de Reynaertstad keer op keer te genaan loopt: de gebrekkige in frastructuur die een probleemlo ze afwikkeling van het vele ver keer veelvuldig in de weg staat. Of zoals wethouder G. van de Voorde het gisteravond ver woordde: „De infrastructuur van Hulst is niet ingericht op de toekomst." Precies een jaar geleden togen Gedeputeerde Staten naar Hulst om de verkeersproblematiek, onder meer aangezwengeld door meubelbedrijf Morres, te bespre ken. Eind 1996 presenteerde de Heidemij het verkeersrapport. Daarin wordt een integrale aan pak van de problemen voorge steld. Stapsgewijs zullen de knelpunten aangepakt moeten worden. De toehoorders gisteravond, naast raadsleden ook onderne mers, waren het met Hennekeij en Van de Voorde eens dat een nieuwe verbinding met de Ex presweg dé ideale oplossing is. Maar die ligt er niet van vandaag op morgen. Hennekeij wees, af gezien van de forse investerin gen, op de vele procedures die aan die aanleg vooraf gaan. Bij komende problemen komen uit FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Belgische hoek, waar de ge meenten Sint-Gillis-Waas en Stekene met elkaar overhoop liggen over de verbetering van de Expresweg. Van de Voorde: „Tot gisteren toe heb ik van de burgemeester van Stekene niet anders gehoord dan dat hij nooit of te nimmer een Terneuzen - De auto van een 28-jarige autobestuurster uit Axel is afgelopen woensdag middag getroffen door een los geraakt stuk ijzer van een tankauto die haar tegemoet kwam rijden op de Tractaat- weg. De bestuurder van de vrachtauto heeft waarschijn lijk niets gemerkt en is doorge reden. De vrouw bleef achter met een vernielde gril en radia tor. Hulst - Een 29-jarige motorrij der uit Hulst is afgelopen woensdagmiddag op de Steen straat in zijn woonplaats door nog onbekende oorzaak uitge gleden en ten val gekomen. Daarbij schoof hij tegen de au to van een 48-jarige man uit Wilrijk. Beide voertuigen raak ten beschadigd. De bestuurders bleven ongedeerd. Clinge - Bij een snelheidscon trole afgelopen woensdagmid dag op de Woestijnestraat zijn 32 hardrijders bekeurd. Er kwamen 224 auto's langs. De hoogstgemeten snelheid was 121 kilometer per uur in piaats van 80. Hoek - Een 24-jarige automo bilist uit Moeskroen is in de nacht van woensdag op don derdag met te veel alcohol op achter het stuur aangehouden op de Hoekseweg. Het alcohol promillage was 1,3. Hij kreeg een dagvaarding mee. Terneuzen - In een bedrijf aan de Haarmanweg is in de nacht van woensdag op donderdag ingebroken. Een 47-jarige Axelaar mist daardor enkele honderden gul dens. Hulst - Een 64-jarige automo bilist uit Hulst heeft gisteren om 11.20 uur een 79-jarige bromfietser uit Clinge aangere den. Beiden bleven ongedeerd. Het ongeval op de kruising Zoetevaart/Mozartstraat ge beurde omdat de autobestuur der de bromfietser niet voor liet gaan. OLIEBOLLEN - Basisschool Prins Willem van Oranje houdt woensdag 19 februari weer zijn traditionele oliebollenactie. Vanaf zeven uur 's morgens is de ouderraad dan in de school druk in de weer met het bakken van deze lekkernijen. Afgelo pen week hebben leerlingen al bestellingen voor een kleine ze venduizend stuks in de wacht gesleept. „Extra-bestellingen kunnen we nog wel hebben, er zijn er altijd over," aldus de ouderraad. De opbrengst van de actie is bedoeld voor de uit breiding van de schoolbiblio theek. THEE DANSANT - In het Zuidlandtheater wordt zondag 16 februari weer een thee-dan sant gehouden. De zaal gaat om 13.30 uur open, het dansen begint om 14.00 uur. De orga nisatie is in handen van dans instituut Adrie Hamelink. Terneuzen - De Dow Ruiters portvereniging (DRSV) heeft sinds kort een andere thuisha ven. Lange tijd was dat manege Magrette te Axel, nu is dit ma- nege'De Buck aan de Tolweg te Absdale. Het blijkt dat deze vereniging springlevend is want op zondag 9 maart is er een grote demon stratiedag. Tijdens deze dag staan onder andere de volgende voorstellingen op het program ma: pas de deux-rijden, spring- demonstratie, dressuurrijden en voltige-verrichtingen. Middelburg - De Zeeuwse Sportraad doet zaterdag 22 fe bruari afstand van overtollig nieuw en gebruikt sport- en spelmatertiaal. In de bedrijfs ruimte aan de Arnesteinweg 49 houdt de sportraad van 10.00 tot 13.00 uur de markt. Diverse soorten ballen, rackets, basket en volleyballen, algemeen sport- en spelmateriaal, maar ook een kleine aanhangwagen, luchttent van 6 bij 6 meter en stalen opberg/presentatiestel lingen zijn materialen die dooi de reorganisatie van de uit leencentrale verkocht worden. (Sport)-verenigingen, organi saties, scholen, club- en buurt huizen kunnen tijdens deze markt op een aantrekkelijke manier hun sport- en spelmate riaal aanvullen of uitbreiden. De bezoekers kunnen ook in formatie krijgen over de werk zaamheden en activiteiten van de Zeeuwse Sportraad en Sportieva. Informatie kan ver kregen worden bij Natasja Kesteloo van de Zeeuwse Sportraad. Terneuzen - In sporthal 't Zwaantje in Terneuzen speel den zestien teams mee in een recreatief volleybaltoernooi. Dat werd gehouden door vol leyballers van de operatieka mer van ziekenhuis De Honte. EINDSTANDEN Poule 1: 1. CIS 12 punten, 2. A&A 112, 3. Serlippens 8, 4. Dees 2 8,5. Dow 2 8, 6. Rabo 4, 7. PSOVZ14, 8. Philippine 0. Poule 2: 1. PSOVZ 2 12, 2. GEM1 70 12, 3. ZWN 11, 4. Havenschap 7, 5. Gemeente 2 6, 6. Paco's 6,7. VV Terneuzen 1 2, 8. W Terneu zen 2 0 punten. nieuwe weg vanaf Hulst over zijn grondgebied zal toelaten. 'Stekene zal niet nog eens gevie rendeeld worden', is zijn opvat ting." Hulst blijft echter streven naar die aansluiting op de Ex presweg, benadrukte Van de Voorde. Maar eerst wordt de oplossing dus gezocht in 'lapmiddelen'. Hennekeij uitte zijn twijfels over de zogenaamde 'dynamische parkeerverwijzing' richting bin nenstad. Hij toonde zich voor stander van een progressief par keerbeleid, dat de binnenstad juist moet ontlasten, hoewel hij besefte dat hij zich daarmee niet populair maakt bij de midden stand. „Zeker niet als je het over fors hogere parkeertarieven hebt," aldus de gedeputeerde. Naast dat soort 'azijnmaatrege- len' kunnen volgens Hennekeij ook 'zoete maatregelen' geno men worden. In dat kader onder streepte hij de aanbevelingen uit het verkeersrapport om aan de rand van de stad grote terreinen te creëren, waar bezoekers hun auto kwijt kunnen om vervol gens met een pendeldienst naar het centrum gebracht te worden. Van onze verslaggever Axel - De gemeente Axel mag nog wel iets meer doen dan de huidige plannen om de zwembaden in Axel en Koewacht at tractiever te maken. Die boodschap klonk gisteravond uit ver schillende politieke hoeken door tijdens de commissievergade ring Openbare Werken. Verder waren de fracties in de ge meenteraad zonder uitzondering te spreken over het voorstel om in totaal negentigduizend gulden te investeren in allerlei verbeterin gen aan de zwembaden. Sterker nog, het college van bur gemeester en wethouders had nog wel iets verder mogen gaan, stel de gemeenteraadslid A. Cambier (WD) tijdens de bespreking van het voorstel in de commissie. Cambier doelde in het bijzonder op een lik fleurige verf om het in terieur van de zwembaden op te vrolijken. De vertegenwoordigers van CDA, D66, en GPV/RPF sloten aan bij de woorden van hun liberale raadscollega. Christen-demo craat A. van Harn benadrukte daarbij de regionale uitstraling van de twee zwembaden. „Dan mag je best weieens iets extra's doen. De mensen komen immers van heinde en verre." Klein puntje van kritiek kwam van R. van Hoecke (PvdA). Die vond iets meer dan drieduizend gulden voor de aanschaf van een basketbalpaal ten behoeve van het zwembad in Koewacht opval lend veel. Ambtenaar C. van Meurs sprong daarop wethouder A. van Waes bij door te wijzen op de kwaliteit van de materialen die in de aan te schaffen paal wa ren verwerkt. Van onze correspondent Terneuzen - Tollenaars con tainers bv. is op zoek naar een nieuwe locatie voor de op" van oud-papier. Daarmee op termijn een eind komen aan de overlast van de papier* opslag voor de bewoners van de Wulpenbek. Wethouder K. C. van de zei gisteravond tijdens de com missie Financiën de huidige si tuatie voorlopig te gedogen. bedrijf probeert de overlast®; veel mogelijk te beperken. willen het bedrijf niet onnodig'- gevaar brengen nu de o" piermarkt volledig is int Wel heeft Tollenaar te kennen g geven dat er verhuisplannen 0), Binnen twee a drie weken hier meer van te horen. De bewoners van de Wulpen die een brief geschreven hebben aan de gemeente zijn van beslissing op de hoogte gestel yan onze verslaggeefster Sluis - De kans is groot da- Hervormde kerk aan de La: Wolstraat in Sluis verdwi pe kerkenraad wil het bouw verkopen. Op dit ment is het kerkbestuur d"!' bezig een oplossing te zoef VOor de hervormde geme schap voor het geval het bouw wordt verkocht. Het stuur onderzoekt hierbij mogelijkheid de kerk n| verzorgingshuis Rozeno' over te hevelen. Een beslis: valt naar verwachting in| loop van deze maand. Het kerkgebouw dateert Door Ad Roos Middelburg - Voor Klazienl Zalk zijn al die moderne f: sen niet nodig. Zij heeft dan genoeg aan haar kat het weer te voorspel Chriet Titulair wist het tuurlijk allang, maar ve: het te vertellen. En Ad de ter, eerste hoofdmeteoroh van het HMZC, voluit Hyi Meteo Centrum Zeeland, baast zich er alleen maar o| dat de ontwikkelingen weerkundig gebied zo raz< snel zijn gegaan. Meteorologie en computers, klik met de muis en alles wat weerfreak wil weten wordt dl een op een scherm getoverd. V de volledigheid: het gaat over synoptische meteorolo ofwel het actuele weer. Wolken Vroeger, zo'n twintig jaar g' den, gebeurde alles nog met hand. De Ruiter weet het nog de dag van gisteren. „Als wé nemer ging je naar buiten, ri^ een thermometerhut open en gon met het aflezen van de tl mometers. Niet één maar hand vol. Alles op een papie schrijven of onthouden. Kij naar de wolken en wat er qj maal voor moois of lelijks Hoe ver je kon zien. Dan n binnen en in rap tempo de bs meterdruk qflezen. Wind windrichting. Tabellen erbij de nodige cpijreeijes op tempi tuur en druk. Daarna alles in code zetten. Dan naar de te een ponsbandje maken en was het." „Per dag kwamen daar dan de hoeveelheid gemeten regen' uren zonneschijn plus nog temperaturen bij voor de klii tologie. Al dat moois uit de 1 wereld kwam weer terug via telex en dan kon je gaan plot weerkaarten maken. Alle cc Wie denkt dat sprookjes voor kinderen zijn, komt een grote verrassing te Het fysiek komisch talen Rijn Trijn voegt een ext mensie toe aan de theatei ductie 'Sneeuwwitje en de dwergen'. Het is een familievoorsti (voor kinderen vanaf 4 jaa familie) waarin het duo alk len speelt inclusief die van 1 de dienstmeid, een nieuwe schijning in het bekende sp: je. Het verhaal blijft hetz< maar de rol van de prins i. onduidelijk, wie is de pril kan hij de betovering van d ze stiefmoeder doorbreken, duo Rijn Trijn (in diens Stichting tot Behoud Roodkapje de Boze Wc Zeeland) bestaat uit Reint en Cécilia M. Meinders. Ze, jen al tien jaar lang min honderd voorstellingen pe: zoen. Zaterdag 15 februari in de zaal Den Dullaert in Hulst vang 14.00 uur. He nieuwe show met i SJimpie heet 'De verjaarda Slimpie'. Het wordt een vn show waarin clown en kim teest vieren. Het publiek m; ief meewerken aan de voo hng en maakt ook een a avonturen en gekke sitt hiee. Slimpie staat borg voi ("or en show is geschikt vol Jerigd vanaf 4 jaar. In de j Ran men zich gratis mmken door een schm aam. Vrijdag 14 februari in We centrum De Driehoek, Zet straat in Terneuzen, aai 14.00 uur. Iedereen kent Hakim Traït et niet van Sesamstraat cl e van zijn theateroptre zijn show 'Overjarig' Gedeputeerde J. Hennekeij van verkeer.

de Stem | 1997 | | pagina 14