4Ik reken op goede uitslagen' Zorg Eerste stap naar 4 Sydney 2000' gezet Niemand kan om Patrick Wouters heen destem Sluiskillenaar Patrick van Passel staat aan vooravond vijftiende wielerseizoen Bank steekt renners in nieuw 'jasje' AGENDA DE STEM SPORT ZEELAND Zaakwaarnemer leerde Ritsma, Postma, Thomas en De Jong commercieel denken Berry Dallinga reserve voor NK Max Korting leert Yervaet lesje zaalvoetbal SPORTNIEUWS KORT Peter de Bree in NK kader 38/2 Edwin Geluk naar nationale eindstrijd Zeeuwse atleten naar cross in Diekirch Zeeuwse Honk houdt indoor-toernooi De Cocq wipt ZVH Morres uit bekerstrijd Dressuurconcours De Haringruiters Finalisten ZVA-voetbal bekend Maatregelen no Buit gering bij inval in drugspand in Middelburg Politie haalt bestuurder (85) van de weg Twee maanden voor ex-politieman wegens fraude Bent u de administratief medewerker die Braacx Staal B.V. zoekt Kijk morgen in en maak werk van deze of een van de vele andere vacatures VRIJDAG 14 FEBRUARI 1997 1$2 Den Bosch (anp) - Toon Ger- brands, de nieuwe bonds coach van het mannenvolley- balteam, heeft gisteren in Den Bosch de plannen ontvouwd voor de 'Road to Sydney', de weg naar de Olympische Spe len in 2000, waar Oranje zijn titel moet verdedigen. Met de bekendmaking van zijn technische staf en de eerste selec tie, die voor de World Volleybal League, is de eerste stap daarop gezet. Gerbrands heeft Toon van de Burgt, al de assistent van Joop Alberda, bereid gevonden ten minste tot en met het EK in eigen land (september dit jaar) aan te blijven. Van de Burgt, met een naam op gebied van scouting en analyse, krijgt tevens de functie van technisch coördinator. De oud-internationals Teun Buijs, nu ZVH, en Pieter-Jan Leeuwerink (Capelle) zijn door de Stichting Top Volleybal Ne derland (TVN) gecontracteerd als bondscoaches voor Jong Oranje en de junioren A. De World Volleybal League is voor Nederland het eerste sta tion. Doel is de finale in Moskou. Dat zal moeten gebeuren zonder eer ste spelverdeler Peter Blangé. De Voorburger, in dienst van de Duitse club Moers, kan niet alle wedstrijden meemaken en wil zich alleen ergens voor inzetten als dat voor 100 procent kan. Voor de WK-kwalificatie in Gro ningen en het EK, de andere doe len in 1997, is Blangé wel be schikbaar. Gerbrands heeft voor de WVL achttien spelers geselecteerd. In vergelijking met Atlanta, waar Nederland olympisch goud vero verde, ontbreken Jan Posthuma, Ron Zwerver (beiden gestopt), Brecht Rodenburg en Rob Gra- bert. De laatste twee zijn niet uit beeld maar ook niet zeker van een plaats bij de eerste negen. De bondscoach vindt hun staat van dienst te groot voor een functie als bankvulling bij de WVL. Mid- denblokkeerder Martin van der Horst is beschikbaar als oproep kracht in noodgevallen. Ronald Zoodsma is niet meer geselec teerd. Nieuw in de groep zijn in verge lijking met vorig jaar de spelver delers Frank Denkers en Gijs Ronnes en de jeugdinternationals Martijn Dieleman en Twan van Kuijk. Robert van Es, Mark Broere en Reinder Nummerdor deden ook onder Alberda al wat internatio nale ervaring op en zijn terug in de WVL-groep. Dat geldt ook voor Albert Cristina en Jochem de Gruyter. De WVL-selectie is: Latuhihin (Zon hoven), Denkers (Dynamo), Held (Olympiakos Piraeus), Görtzen (Montichiari), Schuil (Maaseik), Bas van de Goor (Modena), Van der Meu- len (Brescia), Blangé (Moerser SC), Van der Horst (ASV Dachau), Num merdor (Dynamo), Mike van de Goor (Modena), Van Es (Maaseik), Broere (Dynamo), Van Kuyk (Dynamo), Cristina (Dynamo), Dieleman (ZVH), De Gruyter (ZVH), Ronnes (ZVH). Door Eddy de Schrijver Sluiskil - De meest geroutineerde renner van de wielerve reniging Zeeuws-Vlaanderen is ongetwijfeld Patrick van Passel. Al zo'n vijftien wielerseizoenen draait de Sluiskil- se amateur zijn rondjes. Na zijn Erotic-periode vond Van Passel het tijd worden weer terug naar zijn oude liefde te gaan, want vijftien jaar geleden haalde Herman Mobach hem over om lid te worden. Van Passel is een trainingsdier en zal er het komende seizoen weer staan. De wielerver eniging Zeeuws-Vlaanderen beschouwt Van Passel als zijn eindstation in de actieve wielrennerij. Van onze sportmedewerker Sluiskil - De ploegenvoorstel- ling van de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen wordt vandaag gehouden in 't Meu- lengat in Sluiskil, aanvang 20.00 uur. Net zoals vorig jaar belooft het een waar spekta kel te worden. De nieuwe lijn van de club zal dan zichtbaar worden. „We hebben via de Rabobank een nieuwe trui laten ontwerpen en er is patent op aangevraagd. Dat betekent dat we als enige club in zo'n trui zullen rondfietsen," al dus bestuurslid Patrick van Pas sel. De wielerclub en de KNWU zaten heel wat keren om de tafel om over deze truienkwestie te pra ten. De wielervereniging reed na melijk in truien rond die ook door de beroepsrenners worden gedra gen en dat was tegen de regels van de KNWU. De Zeeuws- Vlaamse club bleef er in rijden en kreeg daardoor ook nog eens extra publiciteit. „De truien zijn best mooi geworden," aldus Van Passel, die aan zijn vijftiende wielerseizoen begint. Naast de amateurs worden ook de cy- closportieven, de jeugd en andere categorieën aan het publiek en sponsors getoond. WIELRENNEN „Ik heb nog steeds zin om te trai nen en heb al heel wat kilometer tjes op de fiets gemaakt. Ik wil dit seizoen toch nog lekker mee draaien voor de club in de club competitie. De meeste Zeeuwse klassiekers zal ik aan het vertrek staan en ik hoop dat ik nog goede uitslagen kan behalen. Daar re ken ik toch een beetje op," aldus Van Passel. Patrick van Passel zette zijn eer ste wielerschreden bij de trim mers van Honoré van Waes. In Heikant reed hij het hele peloton suf en iedereen zag in de gebrilde coureur een vechtersbaasje die het wel eens ver zou kunnen schoppen. Als junior klampte hij behoorlijk aan, maar zijn doorbraak kwam er bij de amateurs. Van Passel haalde zelfs de nationale selectie onder leiding van André Bos kamp en mocht in het wereld kampioenschap starten in Colo rado Springs. „Ik had de pech dat ik kwam te vallen. Alles was in eens over." Bij de amateurs won Van Passel heel wat grote wedstrijden en als klimmertje blonk hij terdege uit. Jan Raas zag de Sluiskillenaar een paar keer fietsen en liet Van Passel een tweejarig contract (1987 en 1988) voor Superconfex tekenen. „Ik heb in bepaalde wedstrijden redelijke uitslagen geboekt, maar de progressie die er in eerste in stantie inzat, veranderde in ach teruitgang. Ik was gewoon niet sterk genoeg en dat moet je voor jezelf ook durven te erkennen. Ik wilde niet als een naamloze in het peloton blijven rijden. Dat zie ik Patrick van Passel, de Sluiskillenaar die aan de vooravond staat van zijn vijftiende wielerseizoen. foto wim kooyman niet zitten. Als ik straks bijvoor beeld niet meer vooruit te bran den ben, ja dan knijp ik ook in de remmen. Zo simpel is dat. Mijn maatschappelijke carrière gaat voor. Ik ben operator bij Dow en dat werk bevalt me prima." Patrick van Passel was één keer wereldnieuws toen zijn naam werd genoemd in een doping- zaak. „Ik viel in de Dauphiné Libéré, een Franse etappekoers. Mijn pe zen waren verrekt en ik had dus heel veel pijn. Kreeg van de ron dearts een injectie ingespoten en toen begon het gelazer. Er zat een middel in dat op de verboden lijst stond. Maar die dokter had me die injectie met dat spul natuur lijk niet mogen geven. Ik ging er vanuit dat ik safe zat. Later is alles nog op zijn pootjes terecht gekomen en heeft de UCI de zaak rechtgezet. Er kleeft ech ter altijd wel iets aan je naam als die wordt genoemd. Ikzelf heb daar nooit zo mee gezeten, maar als je naam ergens bijstaat, den ken de mensen snel dat het zo is. Nou, ik heb zeker twintig contro les gehad, maar nooit kon er wat gebeuren. Nee, ik doe er niet aan mee. De wielersport is natuurlijk de eerste sport waar aan gedacht wordt, als het om doping gaat. Dat is flauwekul, je moet eens naar duursporten kijken. En EPO wordt dikwijls genoemd. Ik ben dan ook blij met die nieuwe me thodes van onderzoek. De wieler sport is niet met doping gebaat." Van Passel hoopt dat de jeugdi gen van zijn club binnen enkele Vijf jaar geleden dook hij voor het eerst op in het Nederlandse schaatswe- reldje. Patrick Wouters, 25 jaar, inwoner van het Betuwse dorp Eist, werd zaakwaarnemer van Rintje Ritsma. De 'Beer uit Lemmer' had nog nooit een toer nooi gewonnen en Wou ters werd beschouwd als een broekie. Vijf jaar la ter is Ritsma drie Euro pese en twee wereldtitels rijker en kan ook nie mand meer om Wouters heen. Inmiddels behartigt hij niet alleen de belan gen van Ritsma, maar ook die van Ids Postma, Annamarie Thomas en Tonny de Jong. Een portret van een afge studeerd HEAO-er die de sporters van de bruine boterhammen leerde dat ze met het schaatsen ook geld konden verdienen. Door Danny van den Broek Nagano - Bolletje was de eerste grote opdracht van Wouters. Hij werkte net een paar maanden bij het bureau Top Sport Marketing (TSM) van Maarten de Vos, toen het telefoontje binnenkwam dat het bedrijf iets met schaatsen wilde gaan doen. „Da's iets voor jou, ga je gang maar," zeiden ze tegen mij. Ook al omdat ik stage gelopen had bij Bolletje. Ik weet nog goed hoe we ons meldden in Sankt Moritz waar de kernploeg op trainings kamp was. 'Goedemorgen we ko men wat schaatsers contract- Patrick Wouters: 'Goedemor gen we komen wat schaatsers contracteren', foto leo vogelzang eren'. Als ik daar nog aan denk. Zo zou ik het nu niet meer dur ven." Het werd een historische com mercial met Rintje Ritsma, Falko Zandstra, Jeroen Straathof én Sandra Voetelink bruingebrand aan de rand van een zwembad er gens in Zuid Frankrijk. „Voor die vier was het hun eerste contractje. Het was ook de eerste keer dat een bedrijf het met schaatsers zo groot aanpakte. Ik weet nog dat Aegon protesteerde tegen de tekst: 'Wij sponseren de schaatsers'. Ik werd onmiddellijk gebeld. Aegon was de sponsor, niet Bolletje. Dat hebben we toen veranderd in: 'Wij steunen de schaatsers'." Sponsor „Een paar maanden later vroeg Rintje of ik zijn zaakwaarnemer wilde worden. Het was dat ene jaar dat er op de pakken nog ruimte was voor de naam van een privé-sponsor. Heb ik Forbo voor hem geregeld. En voor Falko Zandstra en Arjan Schreuder ook trouwens." Na de komst van Wouters hoefde Ritsma zich alleen nog maar te concentreren op het schaatsen. De overige rompslomp nam zijn zaakwaarnemer voor z'n reke ning. Zoals bijvoorbeeld het doornemen van de bestaande contracten. „Dat waren vellen met wel 35 artikelen. Jaar in jaar uit werd er een kopie van ge maakt. De zaak was vastgeroest. Terwijl er punten in stonden die echt niet meer konden. Die pro beerde ik dan bespreekbaar te maken." „De bond had even tijd nodig om te wennen aan mij. Dat had te maken met vooroordelen. Het plaatje van de snelle zakenjon- gen, dat werk. Ik was er echter op berekend. Ik deed er alles aan om het tegendeel te bewijzen. Inmid dels weten ze dat we serieus en zorgvuldig werken. En ik overleg altijd met de bond. Communice ren, dat is zo belangrijk. Er is nu dan ook sprake van wederzijds respect." „Alleen toen de Sanex-ploeg werd opgericht, waren we het voor het eerst niet eens. We deden iets nieuws. Nee, dat mag ik na tuurlijk niet meer zeggen. We de den iets anders. Het was de wens van Rintje. En wij - TSM - heb ben het uitgevoerd. Op basis van wederzijds vertrouwen. Anders werkt het niet." „Ik heb hem wel voorgehouden dat het een lang traject kon wor den, maar Rintje was er niet bang voor. En het is gelukt. Hij hoeft alleen zijn kleren en schaatsen mee te nemen. De rest wordt ge regeld. We werken met hele korte lijnen. Neem dit WK in Nagano. Het besluit valt om met zeven man af te reizen. Er wordt ge beld. Is daar geld voor? De tickets worden besteld en we zitten in Japan." „Natuurlijk zijn er meer bedrij ven die geld willen steken in schaatsen. Ik weet nog hoe wij vier jaar geleden wat doeken ver kochten voor de World Cup in Davos. Nu hangt alles vol. Elke World Cup komt live op tv. Soms denk ik wel eens, is schaatsen nu een sport of een gekte." „Laatst belde een directeur van een bedrijf me nog. Als Sanex stopt, call me, zei hij. Maar zo makkelijk gaat dat natuurlijk niet. Het is niet hetzelfde als een nieuwe auto kopen. In topsport moet je je kunnen wegcijferen voor de sporter. Zij staan voor de bloembak, wij erachter, zeg ik al tijd. Bij Aegon trekken ze er nu ook harder aan. Dat is een goede ontwikkeling. Zo hou je elkaar scherp." Verschillen „Nee, dat bijt elkaar niet: Ritsma, Postma, Thomas en De Jong. Ik begeleid ze allemaal optimaal. Het zijn ook twee verschillende insituten, Sanex en de kernploe gen met Aegon." „Naast het schaatsen doe ik trou wens meer dingen. Dit jaar orga niseer ik - met anderen van TSM - voor de vijfde keer het Neder lands kampioenschap wielren nen. De catering, de dranghek ken, de tenten. Alles gewoon. En verder ben ik actief met bordre clame en zo in het basketbal, handbal en volleybal en doen we het zaalvoetbal van de KNVB." „Ik voel me echter thuis in het schaatsen. Als ik zelf de bocht om moet, wordt het lastig, maar thuis zat ik wel met de schema's op de knieën voor de tv. Vroeger was ik een fanatiek basketballer. Niet goed genoeg voor de top, maar ik had wel de beleving van een topsporter. Daarom heb ik nu nog een be paalde emotie als ik dit werk doe. En dat is nodig. Als je het goed wil doen, tenminste." jaren de vaandels kunnen over nemen. „De oudere garde heeft en had natuurlijk een voorbeeld functie. Nu Dubbeldam prof is en bij TVM rijdt, is het te hopen dat hij zich in de kijker kan rijden. Dat stimuleert mensen in de regio om te gaan fietsen. Het jeugdpro- ject loopt goed en over enkele ja ren moeten daar de eerste resul taten zichtbaar van worden. Een renner als Mario de Ritter heeft kansen om er te komen. Ik hoop dat het lukt. Binnen een paar jaar wil ik mijn bestuurstaken best eens uitbreiden. Nu ik nog renner ben, is het moeilijk te combine ren, maar als ik stop wil ik die kar best trekken. Ik kijk al een beetje uit naar de eerste wedstrij den. Ik heb er toch weer veel zin Spanbroek - Berry Dallinga van de biljartvereniging SBC uit Sluiskil is als eerste reserve ge plaatst voor het Nederlands kam pioenschap tweede klasse drie banden groot biljart. Deze titelstrijd wordt van vrijdag 21 tot en met zondag 23 februari afgewerkt in Biljartcentrum West-Friesland te Spanbroek. Ondanks een voortreffelijk alge meen gemiddelde van 0,700 kwa lificeerde Dallinga zich niet rechtstreeks, omdat andere deel nemers meer matchpunten verza melden dan hem. Alleen bij een afmelding komt Berry Dallinga in beeld. Axel - In het régionale zaalvoet bal stonden deze week inhaal- duels op de rol. ZVC/MAX KORTIN G-VER- VAET 5-5 - In deze derby tussen twee teams uit de regio Klooster- zande, was de thuisclub sterker en won verdiend. De drie treffers van Vervaet, Martijn Bisschop (2x) en Luc Vermeerssen, waren onvoldoende voor een puntje. Peter Cambeen, Fred Kint, Ed van Bellen en Sjef Pouwels (2x) tekenden voor het winnende vijfje. ZVH MORRES 3-VAN HAPE REN 10-5 - Van Haperen leed een pijnlijke nederlaag. De Terneu- zenaren kregen deze maal het deksel op de neus door rake in zetten van Erwin Dey (4x), Wilf- ried der Weduwe (2x), Fokke Linsen en Jurgen Verbraeken (3x). STANDEN Eerste klasse: Vooruit 14-30, Pre- miere/Zaman 15-29, Terneuzen 16-29, ABAB 16-27, Arrow 15-24, TES'92/Quti- lity 15-21, Corn Boys/Benny Sport 16-21, Vervaet 13-19, ZVC/Max Korting 16-18, Philippine 16-16, Kees Mechielsen 16-15, De Ridder/Vlaanderen 16-10. Tweede klasse: ZVH Morres 2 17-47, Corn Boys/De Graaff 18-38, De Gravin 17-35, Wentzler/Pauwels 18-35, Fiat/Maas 17-30, GTI 15-29, Gemeente 17-26, IZV 18-19, Ron's Fashion 17-18, ZVH Morres 3 17-17, HKC 16-15, DOW 16-9, Van Haperen 17-3. BASKETBAL Vrijdag 14 februari: Voorwaarts 1- BV Oostburg 1 (vrouwen eerste klasse Zeeland), sporthal 't Spor- tuus Axel, aanvang 21.00 uur. BV Volharding 2-Scheldesport 2 (mannen eerste klasse Zeeland), Sportpunt Zeeland Goes, aanvang 19.30 uur. VOLLEYBAL Zaterdag 15 februari, district: De Kikkers-Morres 3 (promotieklasse vrouwen), sportzaal Aardenburg, aanvang 17.00 uur. Scheldegport- Morres 2 (promotieklasse vrou wen), sporthal Oude Vaart Ter- neuzen, aanvang 15.30 uur. YVC- Ardito 2 (eerste klasse vrouwen), sporthal De Eenhoorn Oostburg, aanvang 18.00 uur. De Sterre- Savok 2 (eerste klasse vrouwen), sportzaal Zuiddorpe, aanvang 13.30 uur. De Kikkers-Mytilus (promotieklasse mannen), sport zaal Aardenburg, aanvang 19.00 uur. Scheldesport-Morres 2 (pro motieklasse mannen), sporthal Oude Vaart Terneuzen, aanvang 15.30 uur. KORFBAL Zaterdag 15 februari, landelijk: GKV-Tjoba (eerste klasse G), Van Rappardhal Gorinchem, aanvang 17.45 uur. Luctor-ACKC (derde klasse M), sporthal '.t Zwaantje Terneuzen, aanvang 16.30 uur. TOpO-De Dijkvogels (derde klas se M), Sportcentrum Goes hal 2, aanvang 14.15 uur. Afdeling: BKC-Zaamslag (promo tieklasse B), sporthal De Eenhoorn Oostburg, aanvang 16.20 uur. SCHAKEN KNSB meesterklasse: HWP 1-Am stelveen. Tweede klasse C: HWP 2- De Pion. Derde klasse E: Middel burg-Krimpen aan de IJssel, Charlois-Terneuzen. ZSB hoofdklasse: SVWZV-Sou- burg 2, Middelburg 2-Landau, Goes-Souburg 1, HWP 3-Vlissin- gen. Promotieklasse: Middelburg 3- Landau 2, De Zwarte Dame-Zieri- zkee, Goes 2-Terneuzen 2, HWP 4- Vlissingen 2, SVWZV 2 is vrij. TENNIS Zondag 16 februari, Zeeuwse in- doorcompetitie. Mixed: Hulster Ambacht-De Schelde (eerste klas se), Racketcentrum Kapelle, aavang 12.00 uur. Hulster Am bacht 2-'t Halve Maantje, Racket centrum Kapelle, aanvang 15.00 uur. MLTC-Goes, TSI-hal Goes, aanvang 09.00 uur. Mannen: Souburg 2-Ludo et Emergo (derde klasse), Racketcen trum Kapelle, aanvang 12.00 uur. ZAALHANDBAL Zondag 16 februari, Rotterdamse competitie: GSC-Walburg (vrou wen), Sportpunt Zeeland Goes, aanvang 11.00 uur. Voornvissen in de winter is zoeken. De ene plek is de andere niet en zo kwam het dat mijn keuze op de haven van Willemstad viel. Waarom weet ik niet, mis schien wel door de knusheid van het garnizoensstadje aan het Hollands Diep. In ieder geval heb ik er meermaals goed gevangen. Opvallend feit, de voorn is er doorgaans niet groot. Ik zou wel zien. Als het Bamisweer van afgelo pen aswoensdag door een ho gere macht bedoeld was als pe nitentie dan schoot het zijn doel niet voorbij. Maar een beetje visser laat zich niet door wat wind en regen weerhou den, integendeel! De paraplu stevig vastge maakt, voertje gezet, maar al wat er bovenkwam... geen vis. Nu is geduld een schone zaak, voor sportvissers zeker, maar ik bezit er weinig van. Na een uurtje had ik het wel gezien. Ik voldoe in geen geval aan het door de leek algemeen aan vaarde beeld van de stilzitten de eenzame visser die naar zijn dobbertje zit te staren. Nee ac tie, geen minuut stilzitten, toch zeker in weersomstandighe den waarbij 'normale' mensen liever binnen zitten. Alternatieven zijn er wat win- tervisserij betreft in West-Bra bant genoeg. Mijn keuze viel bijna automatisch op het vaartje dat vanaf de Mark naar de Dinteloordse kom loopt. Altijd goed voor een paar dik ke voorns. Aangekomen bleek ik niet de enige zot te zijn die van voorn- vissen in de winter houdt. Met een schuin oog naar de kromt rekkende hengels van een stel Belgen dacht ik: „Wat die kun nen, kan ik ook." Ai snel had ik er het tempo in zitten. Voorn na voorn, aan vankelijk klein, kwam boven. Lichtjes voeren met een hand je piepkleine maden, een bol letje iokvoer bracht steeds gro tere vis op de stek, weldra had ik vaker en vaker mijn lan- dingsnet nodig. Intussen gut sten de buien maar door en gierde de wind. Het spui aan het eind van het kommetje trad bij zoveel neerslag in wer king, het begon hard te stor men. De vangst werd er niet minder om, maar het ultralich- te pennetje moest worden ver vangen door een stroomdob- bertje. West-Brabantse hot spots Iets meer lood bracht ook iets meer tempo, hetgeen de tijd van het verwisselen meer dan goed maakte. Bij enige twijfel over de reactietijd, het visge- mak of de zichtbaarheid van mijn pen tijdens het vissen, heb ik geen last. Ik verwissel, wanneer nodig, vaak en snel! Datzelfde geldt ook voor de loodzetting, de haakgrootte en de dikte van de haaklijn. Deze keer was 10/100 met een haak je 16 ruim voldoende. Ik miste practisch geen vis en kon ook de wat grotere voorns nog mooi tillen. Twee witte maden op de haak waren ruim vol doende om meerdere vissen achtereen te vangen. Bij 50 vissen raakte ik de tel kwijt en omdat ik het verzamelen in een sterfnet verafschuw, kan ik nooit exact zeggen hoeveel vissen ik ving. Ik vind dat ook absoluut onbelangrijk. Wel weet ik dat mijn voornseizoen goed is gestart. De havens van Dommelen, Lage Zwaluwe, Bergen op Zoom, Steenbergen en de Heen zullen de komende weken aan een nadere inspec tie worden onderworpen, De West-Brabantse haventjes zijn in de winter echte hot spots! Alkmaar - Peter de Bree uit Middelburg en lid van de biljartvere niging VEG/ABV uit Oost-Souburg neemt van vandaag tot en met zondag 16 februari deel aan het nationaal kampioenschap eerste klasse anker kader 38/2. Op die dagen is de talentvolle Zeeuwse biljarter te gast in het Alkmaars Biljartcentrum waar de vereni ging De Diamonds voor de organisatie zorgt. De Bree behaalde in de plaatsingswedstrijden een algemeen gemiddelde van 29,11. Daarmee plaatste hij zich als zevende voor deze eindstrijd. Wijchen - Edwin Geluk van de biljartvereniging HIO uit Hein- kenszand neemt van vrijdag 28 februari tot en met zondag 2 maart deel aan het nationaal kampioenschap tweede klasse libre. Op die dagen is hij te gast in Zaal Verploegen te Wijchen waarde Stichting Biljartevenementen Wijchen voor de organisatie zorgt. Edwin Geluk staat met een algemeen gemiddelde van 4,24 als vierde op de plaatsingslijst. Huist - André Stroo, bondscoach van het Regio Zuid van de KNAU, heeft een aantal Zeeuwse atleten en atletes opgenomen in de selectie voor de IAAF-cross in het Luxemburgse Diekirch die zondag 16 februari wordt afgewerkt. In de selectie zitten Sandra de Block en Sebastian Vonck, twee C- junioren van RKHAV. Verder A-junior Rik van Laarhoven, even eens van RKHAV, seniore Irma Heeren en A-juniore Maaike van Dijk van Atletica. Ook oud-Zeeuw Ramses Bekkenk, nu lid van Leiden Atletiek, behoort tot de selectie van Stroo. Terneuzen - Het Zeeuwse Honk houdt op zondag 16 februari een indoortoernooi met teams uit België en Nederland. Deze honkbal ontmoeting tussen jeugdteams begint om 10.00 uur en duurt tot omstreeks 18.00 uur. Terneuzen - De Cocq bekert verder in de strijd om de zaalvoetbal beker voor teams in het KNVB-voetbal. De mannen uit Aarden- burg moesten om zich te kwalificeren aantreden tegen ZVH Met res uit Huist. Een strijd die gespeeld werd in sporthal 't Zwaantje in Terneuzen en die een 2-3-eindscore in het voordeel van De Cocq had. ZVCH Morres opende in deze gelijk opgaande open strijd de sco re via een rake inzet van Mike van Rossem. Nog voor de doelwis- seling sloeg De Cocq, dat zonder Dirk Verdonck aantrad, terug. Donald Storm maakte 1-1 en Jan Cools 1-2. Na de hervatting werd het zelfs 1-3 door een rake inzet van Maldegemmer Stormen leek de strijd beslist. Tot Arno Zwegers een strafschop mocht ne men en raak pegelde (2-3). Met deze score was de strijd weer open en ging ZVH Morres op jacht naar de gelijkmaker. Vliegen» keeper Arno Zwegers had in deze periode pech de bal verkeerd op zijn duim te krijgen, die uit de kom vloog. Nieuwvliet-Bad - Voor de tweede keer in dit indoorseizoen hou® de landelijke rijvereniging en ponyclub De Haringruiters uyi Biervliet een kringdressuurconcours voor paarden en pony's. D> gebeurt zondag 16 februari in Paardensportcentrum NieuwvM van Hans en Yvonne Prins in Nieuwvliet-Bad. Voor dit kringconcours komen zo'n 45 paarden- en ponycombina ties in de ring. Om 10.00 uur wordt begonnen met de B-pony's om ongeveer 15.30 uur is de laatste rubriek, de Z-paarden. W' leden zijn Johan van 't Westeinde uit Oostburg, Marc van 't Wes teinde uit IJzendijke en Piet Kielman uit Sluiskil. Axel - Maradonna jr./ en V-Deco la Chouette zijn de finalisten m de strijd om de Axelse zaaivoetbalbeker. Maradonna jr., koptope in het ZVA-voetbal, kwalificeerde zich nipt door met 4-5 van Dis co Love te winnen. De nummer twee in de competitie, V-Deco/W Chouette verging het wat gemakkelijker. Met 1-7 won dezepi»» van Primus/Pluym. Primus/Pluym, voorheen altijd in voor stunt, was deze maal duidelijk te zwak voor V-Deco/La Choua» Slechts Alexander de Visser slaagde erin voor de mannen sporthal te scoren. Aangezien er door Primus/Pluym ook nog1 eigen doel werd geschoten, was het voor de gasten een k°u kunstje om afstand en de winst te nemen. Eric Dey (2x), Stem van Vossen (2x) en Freddy Bakker tekenden voor de zege. Min" j goed kon de uiteindelijk tweede finalist Maradonna jr. afsta? nemen. Disco Love bleek een taaie tegnstander en kwam tot rozen van Mark de Jonge, Ko de Jonge (2x) en Marco Roose minique Verlinde (3x), Eric Tissink en Barry van der Hooft kna den het winnende vijftal voor Maradonna jr. binnen. Van onze verslaggever Terneuzen - De gettovorming neemt in Terneuzen hand over hand toe. Het probleem is ge signaleerd door het Netwerk Minderheden Zeeuws-Vlaan deren. Dat maakt zich ernstig zorgen over de stijgende con centratie van huizen in de Scheldestad waar allochtonen (niet-Nederlanders) wonen. Volgens coördinator J. Wielakker ontstaat het probleem doordat allochtonen (noodgedwongen) kiezen voor de stadsdelen waar Middelburg - In een woning aan de Grevelingenstraat in Middelburg heeft de politie bij een inval in de nacht van woensdag op donderdag een geringe hoeveeheid heroïne en cocaïne in beslag genomen. De 27-jarige bewoner is aange houden, evenals een 31-jarige en een 45-jarige Middelburger. Op straat werden aansluitend ook een 22-jarige Vlissinger en een even oude inwoner van de Zeeuwse hoofdstad gearresteerd. De Vlissinger en de bewoner van het pand zitten nog vast, ver dacht van handel in verdovende middelen. De inval gebeurde naar aanleiding van klachten uit de buurt. Middelburg - De politie heeft gistermiddag in Mid delburg een 85-jarige auto mobilist van de weg gehaald wegens gevaarlijk rijden. Vanaf de Schroebrug had de man vanwege zijn rijgedrag al de aandacht van agenten getrokken. Hij veranderde diverse ma len van rijstrook, pakte stoeprandjes mee en reed in de Zandstraat door rood licht. Tegen de man is proces-ver baal opgemaakt. Zijn echt genote heeft daarop het stuur overgenomen. Van onze correspomdent Middelburg - De rechtbank in Middelburg veroordeelde de 41- jarige J. L. uit Kapelle wegens belastingfraude tot een gevange nisstraf van twee maanden voor waardelijk en een boete van 10.000 gulden. De officier van justitie had twee maanden voor waardelijk geëist. L-, een politieman die inmiddels vanwege dit feit is ontslagen, 1 voerde bij zijn aangifte inkom- I stenbelasting een computer op "te er niet was, gaf de opbreng sten vaq zijn kamerverhuur be duidend lager op dan dat hij ont- Ing, ttok een-volledig waardelo ze videorecorder af en claimde' ruimhartig reiskosten. Op die "f"1® wwd over de jaren 1993 i in An„ de belastingdienst voor 30.000 gulden benadeeld. (ADVERTENTIE)

de Stem | 1997 | | pagina 10