Shirahata enige concurrent Ritsma en Postma Tovaal klopt DIOK Ijs is weer water, maar Erik Huizebosch nog maandenlang volgeboekt UITSLAGEN STANDEN Eerste zege La Place mm Sportnieuws KORT NIEUWS kort 1 met 3-0 land redivisie ari vervangen ial in Groningen aanse tennissers itdienen 0 meter mners DE STEM SPORT ZEELAND B2 STANDEN Ritsma na WK ook op ldapschaats Zola Budd in WK-selectie UEFA wil test met tweede arbiter Samaranch steunt organisatie Nagano Romano Sion verhuurd aan Emmen Albanië zegt oefenduel af McCall was niet onder invloed Johnson wil meer plezier in 1997 Finishlijn gestolen voor goed doel 11 12 FEBRUARI 1997 Bi heeft in Belfast de oefeninter- verloren. Feyenoorder Claeys 'ast. 4. Quinn 1-0, 62. Magilton 2-0 (straf- taelens en Albert; Verheyen (73. Pier- an Kerkckhoven (86. Schepens); Wil- enza). onte Carlo met 0-0 gelijk tegen redstrijd voor groep 4. mwers: 4.000. (3-1), Zweden 4-6 (7-4), Estland 3-4 (3-7). land - Estland. ;peler Semih Sayginer neemt na de eredivisie driebanden. Het ;en Turkije en Nederland wordt Minkels te veel. t wordt Rory Byrne chef-con- raan vervangt vanaf 17 februari bij Ferrari op voorspraak van x met Ross Brawn het geval was. Benetton de racewagen, waar- Ie wereldtitel veroverde. jen Nederland speelt het kwali- aioenschappen van 1998 in Gro en 24 augustus zijn Oekraïne, orrondegroep met Turkije, Israël ee plaatsen zich voor het WK in icatie op 19, 20 en 21 september, genstanders van Nederland zijn laar plaatst zich voor het WK. rs Alami en Arazi zijn gisteren in etal misdroeg zich in de dubbel veed Nyborg. Op 5-6 in de derde jestuurd en uit het toernooi gezet. (Zwe) 6-4 6-3, Javier Sanchez (Spa) - Fra) 6-4 5-7 6-1, Carbonell (Spa) - Till- - Kucera (Slw) 6-1 6-1, Van Herck (Bel) Simian (Fra) 7-6 6-7 7-6, Kulti (Zwe) - h (Dui/3) 6-4 6-2. «o Washington (VSt) 6-2 6-0, Martin f (VSt/8) - Fleurian (Fra) 6-2 6-3, Nor- ;n (NZe) - Pereira (Ven) 6-1 7-5, Taran- VSt) - Joyce (VSt) 6-4 6-3. iva (Slw) 4-6 6-1 6-2, Boogert (Ned) - Studenikova (Slw) 3-6 6-1 6-3, Spirlea ■si (Tsj) - Glass (Dui) 7-5 6-0, Sidot (Fra) (Fra/8) - Carlson (Zwe) 6-2 6-3, Appel- (-5 6-2. zijn contract tot juli 1998 bij FC •/coach, niet als technisch direc- clubleiding laten weten, ierhoud van vijf uur met het be- sn de post van technisch directeur istent Mourinho zou trainer van eixach, de rechterhand van Johan >u het seizoen afmaken als trai- ijmaken voor Louis van Gaal, die re krant El Periodico een contract ibson wees de promotie af. Hij ge- het kampioenschap van zijn club. nog het vertrouwen in Robson uit- oorwaarde dat Barca de eerstvol- Londen doorkomt. Bij puntverlies sselingen alsnog in werking. een indoor-vijflandenwedstrijd in pen op de 3000 meter, 8.53,85. De j overbrugde 21,03 meter, ook een r is een rittenkoers waarin veel ge- etappe: Den Bosch-Den Bosch 179 km, 16 169 km, 17 april: 3e etappe: Eindhoven, ssement), 4e etappe: Eindhoven-Einon - e: Eindhoven-Valkenburg 185 km, zater- Theux (Bel) 171 km, zondag 20 april: ie Dui) 170 km. WOENSDAG 12 FEBRUARI 1997 mon.-Alverca 3-2, Benfica-Manti- mo 2-1, Salgueiros-Fafe 3-1, to-Varzim 4-0, Setubal-Leca Amadora-Vila Real 4-0, Maia- Fanhoes 4-0, Academica-Belen ses 1-0, Boavista-Oriental 4-0. Schotland: Aberdeen-Hearts 0-u- Lanza rote MILBERTSHOFEN (DUI) - FORTUNA S 0-7 (0-*j Doelpunten: Van der Weert Burke 2, Meulenberg, Jeffrey Cardiff: Wales-Ierland 0-0. Geluksvogel zingt zich Tweede slechts in de Elf stedentocht. En toch eeuwige roem. Erik Hui zebosch, geluksvogel zo als hij zelf zegt, de Kne- temann onder de schaat sers. Verstaanbaar Neder lands praten kan hij niet. En toch is hij een tomeloos spreker op bij eenkomsten en tentoon stellingen. Zingen kan hij niet. En toch was voor hem met carnaval het ene na het andere optreden ge boekt. Hoe je als verliezer toch kunt winnen. Door Vincent Ronnes IJSHOCKEY Duisburg. Olympische kwaliika tie: Oostenrijk - Zwitserland i (0-0 1-0 1-0). Oostenrijk geP'aa voor Winterspelen 1998 in JN Indeling voorronde Nagano: A: Italië, Oostenrijk, Slowakije Kazachstand; groep B: Dults an. Frankrijk, Wit-Rusland, J»P Groepswinnaars naar h°ow nooi met Canada, Rusland, nigde Staten, Tsjechië, Finland Zweden. ZEILEN Perth. Australia Cup match Eindstand: 1. Law (GBr), 2- F ponnet (Fra), 3. Gilmour (A Heiner. p. Stand wereldbeker match-r^u^, 1. Coutts (NZe) 11843 pnt. .J- 4, mour 11491, 3. Pace (Fra) U" 17. Heiner 7825. Amsterdam/Wijchen - Staan we wat te kletsen, over hoe hij met de auto is gekomen, dat ze bij hem thuis carnaval niet kennen en hoe verschrikkelijk die var kenspest wel niet is, begint-ie ineens wat te prevelen. Nee, het is zingen. Hij kijkt strak voor zich uit, geconcentreerd, net niet verstaanbaar. Hij oefent. „Ik ken die liedjes ook niet precies." Zijn repertoire behelst vier nummers, en als het per se moet, heeft hij er nog een in reserve. Maar om eerlijk te zijn, hij weet niet hoe dat nou precies gaat. „Heb je je tekst wel," zegt vrien din Jenita Smit lachend. Want ze weet hoe Erik is, zegt ze, voor hetzelfde geld heeft hij zijn songteksten nog in de auto lig gen. Erik grijpt in zijn broekzak, haalt er verfomfaaide papieren uit. Daarop staan de teksten waarmee hij de afgelopen dagen carnavalvierend Nederland heeft verblijd. Optredens Ach, wat maakt het ook uit, een paar dagen carnaval, lekker even een paar grijpstuivers erbij verdienen en dan heb je het weer gehad, „Dat had je gedacht," reageert Jenita, „Dat duurt nog twee maanden, elke avond, wat zeg ik, soms wel vijf afspraken op een dag." Erik Hulzebosch kan hard schaatsen. Als je het dan een beetje handig aanpakt, kun je met de opening van een winkel hier en het houden van een praatje daar, een leuke cent bij verdienen. Henk Angenent, die op 4 januari één seconde eerder dan Erik Huizebosch op de Bonkevaart te Leeuwarden arri veerde, boert niet slecht. Huize bosch boert echter beter. Hij is de Knetemann van het schaat sen. Dus wil het volk hem zien, ook al schaatst hij voor geen me ter meer. En zou je bij elke huis genoot die zo onder de douche staat te zingen, onmiddellijk de warm-waterkraan dichtdraaien. Huizebosch verkoopt. En dat weet hijzelf ook wel. «Kijk, als die Dries van Wijhe een jaartje of tien jonger was ge weest, dan denk ik dat ik wel wat concurrentie van hem had gehad," vertelt Erik Huizebosch. Hu, zegt hij, nu kan hij het niet heter hebben. Ook als hij de Elf stedentocht wél had gewonnen, zou het er voor hem nauwelijks heter hebben uitgezien. Haags na die Elfstedentocht bel- Erik Huizebosch zingt een carnavalsliedje, waarvan hij de tekst afleest van een verfomfaaid papiertje. de de directeur van Daihatsu Nederland naar Gramsbergen. Hij moest de populaire Huize bosch hebben, niet de veel se rieuzere Angenent. „Ik dacht meteen: daar moet ik een slaatje uit zien te slaan," vertelt Huize bosch nu over dat telefoontje. Hoe groot dat slaatje precies is geworden, wil noch de directeur noch de publiekslieveling vertel len. Huizebosch: „Och, die jon gens gooien een keer mijn tank vol en ik zei tegen hen: dan moet je er wel voor zorgen dat ik daar ergens fatsoenlijk kan slapen." Dat is allemaal keurig geregeld. „Ik denk wel dat ik nu meer ver dien dan de gemiddelde Neder lander," is het enige wat Huize bosch erover wil loslaten. Uit opmerkingen links en rechts kan worden opgemaakt dat zijn car navalsoptredens in discotheken, sporthallen en kroegen rond de tweeduizend piek per keer moe ten opleveren. Alleen al in het carnavalsweekend waren dat er zestien. Garantie En dan is er nog de Daihatsu- klus op de AutoRAI. Twee we ken lang elk uur een minuutje of tien een praatje. De directeur kijkt op afstand voldaan naar het effect van het telefoontje dat hij op 5 jauari naar Gramsber gen pleegde. Er zijn auto-impor teurs geweest die voor vele tien duizenden guldens een bekende Nederlander in hun stand neer- pootten, maar desondanks heel wat minder bekijks trokken. De mensen verdringen zich als Huizebosch weer ten tonele ver schijnt en vertelt over die dek selse Japanse autootjes. Drie jaar garantie op dat, vijf jaar ga rantie op dat en nog veel meer. „Bij elkaar wel zestien jaar ga rantie. Dat maak je nergens an ders mee," vertelt Huizebosch. De directeur slaat zich op de knieën van het lachen: „Hoe ver zint hij het." De stands in de directe omgeving komen in de verdrukking. De mensen hebben geen oog voor andere Aziatische merken. Bloedmooie meiden sloven zich uit, artistieke shows worden op gevoerd. Maar het publiek wil Huizebosch. Mensenkennis De marathonschaatser ziet er in zijn keurige pak vermoeid uit. Het mag dan lijken dat hij dezer dagen wel heel erg makkelijk binnenloopt, helemaal voor niks gaat de zon niet op. Het is pra ten, praten en nog eens praten, de hele dag door. Ook voor vele interviews. Even rust tussen de Daihatsu- shows door. Steekt een sigaret op, neemt een frisdrankje, pakt een koekje. „Ik denk dat ik een geluksvogel onder de marathon schaatsers ben," zegt hij. Hoezo? Je hebt er zelf toch hard voor gewerkt en getraind om dit te bereiken? „Jawel, jawel, maar d'r benne jongens die veel harder trainen dan ik en er veel minder voor terug krijgen." Maar los van het geld, zo vertelt hij, is het machtig mooi dit alle maal mee te maken. „Ik zat daar maar op die kraan, ik zag alleen maar bouwvakkers in mijn le ven. Zat ik helemaal alleen in die kraan, de radio aan. Dat was al les." Nu gaat een wereld voor hem open. En wat leert hij dan? „Mensen kennis. Dat is de belangrijkste les. Ik doe veel mensenkennis op. Ik zie veel dingen die ik anders nooit gezien zou hebben. Ik zie hoe mensen op een hele andere manier de kost verdienen dan ik altijd had gedacht. Jongen, ik zie hier van die jongens, 26 jaar oud, net als ik, die komen net van school en staan hier de hele dag met klanten te praten. Die ver kopen zo vier, vijf auto's op een dag. Dat vind ik zo knap, vier, vijf auto's op een dag." De hoogste baas van Daihatsu Nederland loopt langs. Extra hard zegt de schaatser: „Ik denk wel dat ik Daihatsu ga rijden." En kijkt de directeur lang en la chend na. Manager „Ik ben eigenlijk niet zo'n mana gerstype," zegt Huizebosch. Sterker nog, hij moest eigenlijk niets van managers hebben. „Toen ik net begon met schaat sen, belde de krant bij ons dat ze met me wilden praten. Toen was ik twee dagen zenuwachtig." Daar heeft hij tegenwoordig geen last meer van. „Alles wat ik doe, daar ben ik zelf bij. Als ze wat doen wat mij niet bevalt, dan heb ik ze zo te pakken." Toch moest hij een manager aan schaffen. Want er kwam te veel op hem af. Hij en zijn ouders werden gek gebeld. Na enkele dagen strenge vorst en de eerste marathons op natuursijs was te levisiekijkend Nederland hele maal weg van dat brok natuur uit Gramsbergen. Even nog een tedere herinnering aan die eerste stukjes Hulzebos- ch-tv: komen 's lands beste ma rathonschaatsers uitgeput aan gegleden. Huizebosch wint, een van zijn eerste grote zeges. Zegt NOS-verslaggever Herbert Dijkstra: „Jongen, wat zie je er fris uit. Die anderen zijn hele maal kapot en jij kijkt alsof je nog wel honderd kilometer wilt schaatsen." Huizebosch, de fles congnac aan de mond, draait zich om en zet aan. „Dat is goed. Ga je mee?" Afkomst Bij zoveel populariteit komen er heel veel mensen op je af die iets van je willen. En dus ontkwam ook Huizebosch er niet aan een manager in de arm te nemen. Het werd het bureau Sport and Busi ness van de voormalige wieier- coach André Boskamp. Diens medewerker Arend Dubbelboer vertelt dat er al optredens voor november zijn geboekt. „Het spreekt de mensen enorm aan dat hij zijn afkomst niet verloo chent. Men vindt het fantastisch dat hij zijn eigen taaltje blijft spreken." Op het bedrijf van zijn broer was Erik de enige die de mammoet kraan wist te hanteren. In het najaar heeft hij toch maar ie mand anders in de geheimen van het vak ingewijd. Want hij had juist ingeschat dat het er weinig meer van zou komen. Ga je nog wel ooit op dat ding zitten? „Ik hoop van wel," zegt hij. Maar het is een van de weinige keren deze dag dat zijn ant woord niet echt overtuigend klinkt. En wat vindt Jenita van dit le ventje? „Die zegt: doe jij je best maar, jong." Ze woont nog thuis, in ok tober gaan ze trouwen. Erik is een mooi huisje voor hun tweeën aan het bouwen. Liedjes Een kwieke man van een platen maatschappij kwam op het idee dat zo'n type als Hulzeboch wel eens een aardig figuur zou kun nen slaan als vertolker van een FOTO DO VISSER carnavalsschlager. Schaatser, managementbureau en platen- maatschapij kwamen tot een deal. Na de nederlaag op de Bonkevaart werd een enkel re geltje aangepast en hup met de geit. Eén nummertje zingen is natuurlijk wat zuinig voor een carnavalsclub die een rib uit haar lijf moet rukken om die olijkerd uit Gramsbergen in huis te kunnen halen. Dus werd op een bandje nog wat muziek gezet van enkele andere nummertjes. Voor de ingewijden: Oerend hard van Normaal, Dit is een Nacht van Guus Meeuwis en Dans je De Hele Nacht Met Mij van de Sjonnies. Nummertjes die Erik zelf toch al mooi vond. Is zijn optreden klungelig? Wel nee, het publiek vindt het juist prachtig dat hij de tekst groten deels van papier moet voorlezen. De avond in Wijchen, vorige week zatewrdag, kan al hele maal niet meer kapot als de kraandrijver van Gramsbergen ook nog twee plaatselijke Elfste dentochthelden een ondersche- diing omhangt. Als een ouwe rot uit het vak neemt hij die twee onder handen. „En, vraagt hij, „had je vantevoren veel spruitjes gegeten? Knap hoor, en dat met zulke bierbuiken." En weg is-ie, begeleid door twee dansmariekes. Het heeft net een half uur geduurd, keurig volgens het contract. Het omkleden is zo weer gebeurd, dat wil zeggen: het zweethandje van zijn spon sor rukt hij van zijn hoofd. Terwijl hij zich met Jenita naar de uitgang spoedt, voelt hij nog even of hij de tekst van zijn re pertoire in zijn kontzak heeft zitten. Jenita mag dan wel me nen dat haar Erik tot van alles in staat is, maar zo dom is-ie nou ook weer niet. ®o°r Danny van den Broek rvSu? Heerenveen is geen Nagano. ErJ iljktniet °P de M-Wave. Maar het »if i 1 ™ida8in Japan begint, kent de rrie kanshebbers als het EK een dikke and geleden in Nederland. Opnieuw net gaan tussen twee Friezen: Rintje ™sma en Ids Postma. misschien Shirahata," zegt Ritsma :el Metropolhan" h°~ Japanner heeft het voordeel van de nTi JStrijd' met steun van tiendui- fcvn af ëenoten °P de tribune (het M- ba J, is al maanden uitverkocht), int door de wereldkampioen nou int) t,6er n'et eckt serieus genomen. „Ik a hem nog te wisselvallig. In Baselga 1.5? wereldtijd op de 1500 meter leelr'i 1 °aanrec°rd, red.), maar een Biin VWOn ik van hem in Davos- En j stelde weini§ voor (1.56,97, Daar jk no8 niet helemaal fit was, iranrlh„ t Jiet zien> was helemaal 'endei (phirahata werd slechts ne- enfle>n 1.58,14, red.)." e druk stseri„!leemt ziin. JaPanse concurrent Hiaarbft ifiS t°Jch een ion8en die 'K en u ?nzed n°g derde werd op het «"nsvaitt Kar daarvoor zelfs tweede, "vreemd j gen wat"le laat zien, maar !het op,, 'S f1 n*et' *n zo'n seizoen heb »«Je!00a te druk om alles te kunnen li*,, 0 LC Dat kan gewoon niet. Zo vol zit ons programma. Als je verstandig bent, laat je eens een World Cup lopen. Ik be schouw het soms als een training en ver lies vijf seconden op m'n concurrenten. Dat moet dan maar. Twijfel Voor de toekomstige boer uit Deersum is het een raar seizoen. Postma benutte de eerste twee World Cups om gelijk maar de 1500 meter-baanrecords van Berlijn en Heerenveen te breken, reed ronduit be roerde vijf kilometers, moest het NK all round in Assen laten schieten met volge lopen bijholtes, werd vervolgens voor het eerst van zijn leven Europees kampioen, maar zag de twee volgende World Cups weer in het water vallen door een griepvi rus. „Op zulke momenten sluipt de twijfel wel eens binnen," bekent hij. „Vooral toen ik niet mocht rijden in Assen, waar ik me toch moest kwalificeren voor het EK. Ik was plotseling afhankelijk van een sectie- bestuur dat mij moest aanwijzen voor dat toernooi. En daarin zitten toch niet de mensen met het meeste schaatsverstand." Dat het zo ver niet had hoeven komen, weet Postma als geen ander. „Ik was overtraind. Eigen schuld. In Berlijn voel de ik me al niet echt fris. Toen had ik ei genlijk al gas terug moeten nemen. Maar die 1500 meters gingen zo goed. Door gaan, denk je dan. Het loopt toch lekker." Zijn coach Henk Gemser was blij dat de bijholtes bij zijn pupil op het allerlaatste moment (een dag voor de start van het NK in Assen) zó opspeelden. „Eindelijk had ik de bevestiging van mijn vermoe den dat het niet goed zat met Ids. Maar als er één kan ontkennen, is hij het wel. Ids wil alleen maar schaatsen. En het liefst zo hard mogelijk." Motivatie De motivatie om dat juist bij het EK te la ten zien, kreeg Postma indirect van zijn grootste concurrent. „Vlak daarvoor deed Rintje het voorkomen alsof hij wel even zou winnen. Zo'n houding zou ik me nooit aanmeten. Nu is dat veranderd. Hij weet dat hij alert moet blijven." Hoe mooi de rest van Nederland het vond dat er eens een keer iemand anders in de arreslee mocht plaatsnemen, kreeg Post ma door, toen dinsdags de postbode langs was geweest. „Bergen kaarten met elas tiekjes erom. Bloemen. Dat was toch wel apart. Er zat zelfs een kaartje bij van mijn oude leraar Frans. Ook in het Frans geschreven trouwens. Simpel hoor. Zo van 'trés bien, Ids'. Want hij zal mijn pun- tenlijst uit die jaren er wel even bijgepakt hebben." In tegenstelling tot Postma denkt Ritsma met gemengde gevoelens terug aan het EK. Zilver telt niet voor de man die drie keer achter elkaar het goud omgehangen kreeg. „Direct na het EK heb ik eigenlijk niks gedaan. Er was nog een huldiging van al le Friese schaatsers op het provinciehuis in Leeuwarden. Maar daar ben ik niet naar toe gegaan, 's Woensdags zijn we toen alweer naar Baselga gereisd. In de auto merkte ik al dat ik net als Ids ziek werd. M'n haren werden gevoelig. Dan weet je dat er een griep aankomt." Anders dan Postma greep Ritsma onmid dellijk naar de antibiotica. „Een kuurtje van drie dagen. Dat sloeg goed aan. Vrijdags zat ik alweer op mijn balkonnetje in de zon. Een week later reed ik in Davos de 1500 en 5000. Ids moest de vijf kilometer daar laten lopen. Die heeft gekozen voor uitzieken. Maar dan weet je nooit of er misschien een vi- rusje achterblijft. Ik ben daarentegen weer helemaal fit. Na een uur trainen moet ik mezelf dwingen om het ijs af te gaan. Zo lekker gaat het." Goede vorm De bevestiging van zijn goede vorm kreeg de wereldkampioen begin deze week op het Olympische ijs van Nagano. Tijdens een trainingswedstrijdje reed Ritsma de 500 meter in 37.87. Een tiende van een se conde sneller al dan op het EK. Postma kwam niet verder dan 38.97. „Maar op de kruising werd ik gehinderd door een Rus," verontschuldigde hij zich. Maar toch was het een tikje dat Ritsma uitdeelde. „Als het gewoon loopt zoals het loopt, mag het WK geen probleem wor den," zei de Beer uit Lemmer. En Postma glimlachte. Want dat had hij eerder een keer gehoord." Van onze verslaggever Nagano - Rintje Ritsma zal zich na de wereldtitelstrijd voor all- rounders in Nagano aan de klap schaats wagen. De tweevoudige wereldkampioen sluit niet uit dat hij volgende maand al zijn eerste wedstrijd op het nieuwe materi aal schaatst. Dat zou dan zijn tijdens de WK afstanden, begin maart in War schau. In Nagano zei hij van plan te zijn bij dat toernooi op een of twee afstanden te starten. Ritsma heeft slechte ervaringen met de klapschaats. Tijdens een test, de afgelopen zomer in Ha- mar, vond hij dat hij maar moei lijk de bochten doorkwam. Bo vendien achtte hij de nieuwe schaatsen niet stabiel genoeg. Maar de Fries is onder indruk van de grote vooruitgang die de meeste schaatsers, vooral op de langere afstanden, maken. „Kijk naar Bob de Jong, die rijdt er ge weldig op. Zijn vooruitgang boe zemt mij geen angst in. Als je het logisch bekijkt, moet iedere schaatser er voordeel van heb ben. Alleen de geringe stabiliteit van de schaatsen doet mij twijfe len." Johannesburg - Zola Pieterse-Budd is opgenomen in de selectie voor de wereldkampioenschappen veldlopen volgende maand in Italië. De 30-jarige Zuid-Afrikaanse veroverde in 1984 en 1985 bij dit evenement voor Groot-Brittannië de gouden medaille. In Turijn wil ze proberen voor de derde keer te winnen. Pieterse- Budd verzekerde zich van de uitverkiezing door bij de Zuid-Afri kaanse kampioenschappen de titel te veroveren. Limassol - De Europese voetbalbond (UEFA) wil komend seizoen bij een professionele competitie met twee scheidsrechters gaan tes ten. Tijdens een vergadering van de internationale federatie FIFA op 1 maart in Belfast gaat de UEFA daarvoor toestemming vragen. In welke liga de test moet plaatshebben, staat nog niet vast. Tokio/Sestrières - Juan Antonio Samaranch, voorzitter van het in ternationaal olympisch comité (IOC), heeft zijn vertrouwen uitge sproken in het organisatiecomité (NAOC) van de Olympische Win terspelen in Nagano. Wegens interne problemen in Japan staan de organisatoren hevig onder druk. „We staan 100 procent achter het NAOC," zei Samaranch in een interview met het Japanse persbu reau Kyodo. „We hebben zeer goede ervaringen met het comité. Al gemeen directeur Makoto Kobayashi heeft zijn zaken goed voor el kaar. Ik heb bewondering voor hem." Groningen - FC Groningen heeft Romano Sion voor de rest van het seizoen uitgeleend aan Emmen. De eerste-divisieclub heeft een op tie tot koop. Het contract van de aanvaller loopt nog door tot medio 1999. Sion wilde weg bij Groningen. Nadat trainer Hans Westerhof hem niet had meegenomen naar een trainingskamp op Cyprus, zag hij geen toekomst meer bij de club. Sion was aan zijn derde seizoen bezig in Groningen. Daarvoor speelde hij bij Haarlem, SW/Dordrecht'90, Dordrecht'90 en RBC. Tirana - De Albanische voetbalbond heeft de voor vandaag ge plande vriendschappelijke interland tegen Macedonië afgezegd. In het land heerst onrust, nadat veel mensen hun geld bij een pirami despel zijn kwijtgeraakt. De competitie ligt al drie weken stil. Het is onduidelijk of de kwalificatiewedstrijden voor het WK voet bal in maart en april doorgaan. Albanië speelt op 29 maart thuis te gen de Oekraïne. Op 2 april staat het duel met Duitsland op het programma. Las Vegas - Bokser Oliver McCall was niet onder invloed van drank of drugs tijdens zijn partij om de vacante wereldtitel in het zwaar gewicht. In zijn urine zijn geen sporen van verboden middelen ge vonden. De sportcommissie van de Amerikaanse staat Nevada heeft dit maandag in Las Vegas bekendgemaakt. Scheidsrechter Lane staakte vrijdag het gevecht tussen McCall en de Brit Lennox Lewis in de vijfde ronde, omdat McCall zich niet verdedigde. De Amerikaan, die zich in een afkickcentrum voorbe reidde op het gevecht, zou een zenuwinzinking hebben gekregen. Na afloop van de partij verklaarde de vuistvechter dat het zijn stra tegie was zich weerloos te gedragen, zoals Mohammad Ali dat twintig jaar geleden deed. De sportcommissie heeft na de partij McCalls gage van bijna vijf miljoen gulden geblokkeerd. „Pas als we de zaak volledig hebben uitgezocht, beslissen we over het geld," zei directeur Mare Ratner. New York - Niet presteren maar genieten staat dit seizoen bij Mi chael Johnson voorop. Na een olympisch jaar vol goud en glorie wil de atleet nu vooral plezier bleven aan zijn sport. „Ik ga het rustig aan doen," vertelde de Amerikaan. „Ik wil elke vorm van druk ver mijden. Natuurlijk wil ik nog steeds winnen, maar ik wil vooral plezier hebben." Johnson schreef vorig jaar geschiedenis door bij de Olympische Spelen in Atlanta goud te winnen op zowel de 200 als 400 meter. Bovendien scherpte hij op de 200 meter het wereld record aan tot 19,32. Na zijn teleurstellende optreden bij de Spelen van 1992 in Barcelona stond Johnson in Atlanta onder grote pres- tatiedruk. Maar de sprinter kreeg nauwelijks de kans tijdens de wedstrijden te genieten. „Ik had geen plezier tijdens de wedstrij den. Pas na de races was het leuk." Johnson laat het indoorseizoen schieten. Hij verwacht eind april te rug te keren op de atletiekpiste. Hij kijkt met name uit naar een lu cratieve wedstrijd over 150 meter tegen Donovan Bailey, olympisch kampioen op de 100 meter, op 1 juni in Toronto. Voor de winnaar ligt, naast de titel van 'snelste man van de wereld', 1,6 miljoen gul den klaar. De verliezer moet het doen met de helft. In augustus vol gen de wereldkampioenschappen in Athene. Leeuwarden - Vijf economiestudenten aan de Noordelijke Hoge school Leeuwarden blijken vlak na de Elfstedentocht de finishlijn te hebben 'gestolen'. Zij hebben de lijn, gele verf en water, in flesjes gestopt. Deze worden a 12,50 gulden te koop aangeboden met de mededeling dat de opbrengst gaat naar vogelopvangcentrum de Fügelhelling in Ureterp. WIELRENNEN Derde trainingsrit van de ZRTC Theo Middelkamp in 'Den Inkel' bij Kruiningen. Amateurs: 1. F. Franse (Kwaden- damme); 2. D. Mesu (Middelburg); 3. A. Duijnhouwer (Brouwersha ven; 4. P. Mol (Kapelle); 5. C. Vroonland ('s-Gravenpolder); 6. W. Schmidt (Goes); 7. J. van Schaik (Souburg); 8. W. Geijs (Kwadendamme) 9. V. Villerius (Middelburg). Junioren: 1. R. Slabbekoorn (Ka pelle); 2. F. Koen (Hulst). Nieuwelingen: 1. D. Langenberg (Goes); 2. T. Geuze (Middelburg); 3. T. Verdonk (Goes); 4. L. Luteijn (Kapelle); 5. A. Kruijs Voorberg (Wemeldinge); 6. M. Aarts (Krui ningen); 7. J. den Dekker (Oost burg); 8. S. Janse (Kloosterzande). Cyclosportieven en trimmers: 1. W. Oosse (Middelburg); 2. H. Slab bekoorn (Kapelle); 3. E. Eckhardt (Kruiningen); 4. T. Vermeulen (Kloetinge); 5. J. Tolhoek (Yerse- ke). Axel - De Goese rugbyclub Tovaal is de play-offs goed begonnen. Op eigen veld wonnen de Goesenaren met 16-12 van DIOK uit Leiden. Blue Diamaonds kwam voor de tweede maal in de play offs bin nen de lijnen. Na de 12-0-zege op Kituru 2 vori ge week werd nu met 43-0 van Nijlen verloren. RÜGBY TOVAAL-DIOK 16-12 - De basis voor de winst van Tovaal werd ge legd door Hans Houmes, die na een kwartier een try drukte (5-0). Jan Moelker benutte de conversie niet. Dezelfde speler maakte kort daarop via een kick 8-5 om ver volgens pal na de hervatting nog maals te kicken en dat betekende 11-5. Een try van Michiel Sinke maakte de kloof nog groter (16-5). Met kansen over en weer bleef het spel echter boeien. Temeer daar DIOK dichterbij kwam. NIJLEN-BLUE DIAMONDS 43- 0 - De cijfers spreken voor zich. De Terneuzenaren moesten met een veredeld veteranenteam naar Nijlen. Vakantie, werk, ziekte en carna val speelden Blue Diamonds par ten. Op het met molshopen be zaaide veld had de thuisclub geen kind aan het met twaalf man spe lende Blue Diamonds. Van onze zaalvoetbalmedewerker Hulst - In het Hulster zaalvoetbal behaalde La Place in zijn zestien de wedstrijd de eerste zege: 4-6 tegen ZVH Morres 5, dat de rode lantaarn overnam. Uitslagen: Neckermann-ZVH Morres 4 1-1, De Ruyter-De Bree/De Kroon 10-1, De Zaak-De Driehoek 3-4, ING-Rabo 1-5, De Reizende Man-Den Dullaert 1- 4, ZVH Morres 5-La Place 4-6. Stand: De Ruyter 17-51, 't An ker/Schelfhout 15-34, Neckermann 16- 34, De Driehoek 16-31, Première/Za- man 2 14-30, Den Dullaert 16-30, Rabo 16-30, De Zaak 15-29, De Beule/Cante- cleer 15-29, ZVH Morres 4 16-28, ING 15-24, 't Ros Beijaart/Mikro Electro 14- 19, De Reizende Man 15-12, De Meer- paal/DLC 15-12, IZV 2 16-12, De Bree/De Kroon 16-10, The Corner 15-9, La Place 16-3, ZVH Morres 16-2.

de Stem | 1997 | | pagina 9