Massale vissterfte Grote Weel 'Ik ben al humanitair sinds m'n tiende' De Mol neemt zaken Van Rooijen over •cissende 'Zwaard van Damocles boven oudere bomen' *ia Axel wil kwart miljoen voor extra personeel DE STEM >rre2ee,and: DAG klapper POLITIE SPORT Zuurstofgebrek in water bezorgt Clingse Hengelaars grote strop jaar getrouwd ma Ma/Han 40 'Qeen rek 0p diverse afdelingen' Wensen bewoners Betonwijk West Axel op rijtje gezet ZEELAND C2 r f lemaal Eélaba EDITIE ZEELAND Automobilist ramt vluchtheuvel in Middelburg Sandra Roelofs uit Terneuzen werkt voor Rode Kruis in Georgië Onafhankelijk Takenverdeling college Terneuzen blijft bijna hetzelfde Lekke banden Slok te veel Tennis Cadzand Recreatief volleybal Tafeltennistoernooi Bowling \RI 1997 PESTEM WOENSDAG 12 FEBRUARI 1997 IK Vj2' iedemorgen... oor particulieren dankje, jubileum, huwelijk, verloving, prestatie, examen, Abraham enz. kolom 0,65 incl. B.T.W., één grote regel verplicht, formaat 35 X 40 mm 26.- incl. B.T.ty'. ;n op aanvraag. Foto's worden niet 076-5.312.313 of geef uw tekst 2 dagen ng af bij één van onze kantoren, jave te richten aan: De Stem, Postbus B Breda t.a.v. 'Kleintjes Afdeling'. het recht voor teksten, foto's en tekeningen ypgaaf van redenen te lueigeren. es van de opdrachtgever van deze n bij de uitgever bekend te zijn. Indien 'demorgen met opgave van een gewenst wordt, is men verplicht zich te voorkoming van misbruik. Uitgever is an de opdrachtgever bekend te maken, iet verantwoordelijk voor de in de ntie voorkomende teksten. Van onze verslaggever Clinge - „Het is een grote strop voor ons. get duurt zeker tien jaar eer de visstand weer op peil is." Secretaris C. Peeters van de Clingse Hengelaars klinkt moedeloos na de ontdekking dat in de Grote Weel bij Clinge de vissen massaal het loodje hebben Vandaag of morgen, zo kondigt Peeters aan, zal de vier- tot vijfhonderd kilo dode vis opgeruimd wor den. Het gaat om de soorten karper, brasem, paling, snoek en snoekbaars. „De gemeente zal voor de con tainers zorgen." Zuurstofgebrek als gevolg van de vorst is een oor zaak van de massale vissterfte. Maar vooral het rij kelijk aanwezige slib onttrekt volgens Peeters heel veel noodzakelijke zuurstof. De nieuwe vissterfte bevestigt de Clingse vereni ging in haar opvatting dat de viskreken rond Clinge steeds meer verlanden en dus ondieper worden. In oktober 1996 sloegen de vissers alarm bij de provin cie Zeeland. Ze drongen aan op uitbaggeren van de kreken. Vooral de Zestigvoetkreek moet hoognodig uitgebaggerd worden. Volgens de vissers is voor een goede visstand een minimale waterdiepte nodig van een tot anderhalve meter. Zo wordt voorkomen dat men in de winter en de zomer vissterfte krijgt. In de winter kunnen on der het ijs giftige afbraakstoffen zoals ammoniak en zwavelwaterstof uit het slib ontstaan. Door gebrek aan zuurstof kan de vis dan sterven, in de zomer eveneens, door een combinatie van hoge tempera tuur met een te lage waterstand. Dit was ook de oorzaak van de massale vissterfte in de Vlaamse Kreek in de zomer van 1995. Herstel van de Vlaam se Kreek staat ook hoog op het lijstje van Staatsbos beheer, laat Hans van Hage van Staatsbosbeheer weten. „Net als de Zestigvoetkreek overigens. Maar kwaliteitsbeheer is een taak van het waterschap." De situatie van de Weelkes, wat overigens geen kre ken zijn, noemt Van Hage slecht. Die zouden uitge baggerd moeten worden en de oevers moeten wor den verbeterd. Maar de financiële middelen ontbre ken op dit moment. Rond de Weelkes komen vol gens Van Hage zeldzame natuurwaarden voor. „Bij zondere vegetatie en bovendien leeft de groene kik ker er." De Clingse Hengelaars huren de Weelkes van Staatsbosbeheer. Maar Van Hage twijfelt of die huurovereenkomst wel voortgezet wordt. „We zul len dat van periode tot periode bekijken. Voor ons geldt dat de vismogelijkheid in de Weelkes absoluut geen prioriteit heeft. Behoud van natuurwaarden staat voorop. Voor het milieu zou het niet slecht zijn als daar alleen maar vissen als voorn voorkomen. Want andere vissen worden door de vissers uitgezet. De Vlaamse Kreek en de Zestigvoetkreek hebben daarentegen wel een 'visdoelstelling', legt Van Hage uit. Van onze verslaggever Kloosterzande - Het landschapsbeleidsplan van de gemeente Hontenisse ligt mooi te zijn in een la en het zwaard van Damo cles hangt nog steeds boven vrijwel iedere boom van achttien jaar en ouder. )p 13 februari zijn wij de Leede Eenschoten en Leede Eenschoten - Vriens ïenblok 10 Bergen op Zoom. Dat schrijft de Hontenisser actie groep Bomenbehoud in een brief aan de heer Den Doelder die bij de gemeente Hontenisse een ver gunning heeft aangevraagd voor het kappen van 250 populieren langs de Hoefkensdijk en Groot- moedersdijk. B en W hebben nog geen defini tieve beslissing genomen op de aanvraag. Tot vrijdag kan men bezwaren indienden tegen de mo gelijke kapvergunning. Daarna valt het besluit. De actiegroep heeft inmiddels haar opvattingen over het om hakken van de bomen aan het ge meentebestuur kenbaar gemaakt. Bomenbehoud betreurt het dat deze 'horizonbepalende bomen rijen uit ons landschap verdwij nen'. „Maar we zijn verheugd dat u aan deze vergunning de plicht tot herbeplanting koppelt. We gaan ervan uit dat de geëiste her plant op dezelfde locaties zal plaatsvinden," schrijft Francine Rademakers van de actiegroep. De groep verzoekt het college de heer Den Doelder erop te wijzen dat in het Landschapsbeleids plan staat dat de betreffende dij ken bij voorkeur beplant moeten worden met twee rijen es of zwarte populier en een rij knot wilg voor de Hoefkensdijk. Voor de Grootmoedersdijk geldt in de ogen van de groep de beplanting van twee wilgenrijen. Bovendien ziet de actiegroep graag dat de dijken herbeplant worden met populieren. In een aparte brief aan de ver gunningaanvrager schrijft de ac tiegroep dat het Hontenisser landschapsbeleidsplan nog wei nig om het lijf heeft. „Na zes commissiebijeenkomsten is dui delijk dat het om diverse redenen moeilijk is en soms onmogelijk om te voorkomen dat grote aan tallen bomen plotseling gekapt kunnen worden. Overduidelijk is dat inwoners van Hontenisse keer op keer met pijn in hun hart geconfronteerd worden met der gelijke ingrijpende veranderin gen in hun omgeving." waarvan Ie wet) waar. telling, ■aten, i hebben. the kids naar na e kids. i Saar eke van Plantage) g lekker jin en lekker n duveltje lereen die _ang leve oren. XXX in Toren. jsxxxxxjes Van onze verslaggever Axel - Burgemeester en wethouders van Axel willen bijna een kwart miljoen putten uit de algemene reserve voor het aantrek ken van extra personeel. Of je wel of niet wil, je bent at the top of the hill. H.g. Gaby, Bonnie de rest Hf| 4S- Vandaog kommem ammaol bij makaor. Want ons (0)pa oor 80 jaor. Ma, kindersen kleinkinders. Uit een onderzoek naar de nood zaak van herbezetting op de di verse afdelingen door het mana gementteam is gebleken dat 'er op diverse afdelingen nauwelijks of geen rek aanwezig is'. Be gemeente heeft in de begro ting voor dit jaar geen extra geld gereserveerd voor personeels- maatregelen. Daarom moet zij de reserve aanspreken voor de benodigde financiën. Gelet op de werkdruk op die af deling is het bijvoorbeeld ge wenst een half jaar lang voor veertig uur per week iemand in te huren die zich bezig gaat hou den met Bouw- en Woningtoe zicht. Ben ambtenaar die nu nog op de afdeling Milieu van de gemeente Axel werkt, gaat zich daarmee oezig houden. Daarmee valt op de afdeling Milieu echter een Proficiat Nicole Zilver op de N.J.K. synchroonzwemmen onder 13 jasr Papa, Mama, Tamara en een poot van Tarza^ irscontact, 076-5312312 ma t/m vrij. 8.00- 17.00 uur !al 8.00- 12.00 uur Redactie k'neuzen: hjidlandstraat 32,4532 CG e,0115-645769, fax 0115-645742. u aclfu!en: Fran'< van Cooten, Frank Deij iti c, e^' ^e'n van der Helm, Peter 9gel (editiechef), Harold de Puysseleij'r, Sanne Schelfaut. Goes: Wokstraat 1,4461 JK '.0113-273700, fax 0113-273701. «'«acteur: Cees Maas wvincieverslaggever) Hulst: 'atideloo 16,4561 ES ijl14'372770, fan °114-372771. E«3'neeSraShH°ChStenbaCh' S'Wmvrij. 0115-645751 zondag 0115-645753 fertontie-exploitaiie "'Stem enzVK {'"leuzen: tZTsd?!aat32'4532CG Venll 0'fax 0115-645741 Wegenwoordigers: d'n«BimmmPriVé°115"563976' Hulst- Pr'Ve 0115-562354 lit!0-016'4561 ES llL 2770. Edd Qenwoordigers: M,IVa,n.den Brande, privé 0114-314570, wordt 5 x 10 H.G. van Nelhe, Lise^. Toon, Mariël, Hans, J Kim en Dana -ten privé 0114-316755. Openingstijden: vr- 8.30 -17.00 uur gat. Dat wil het college van bur gemeester en wethouders opvul len door de tijdelijke uitzend kracht in fulltime dienst aan te stellen. Verder is een derde schoon maakster nodig voor zo'n vijf tien uur in de week en is bij juri dische zaken iemand voor vier uur nodig in verband met ver mindering van werktijd van een medewerkster op die afdeling. In de sporthal vindt in principe geen herbezetting plaats. Door aanpassing van de openingsuren wordt getracht een sluitend dienstrooster te maken. Wel is extra tijdelijk seizoenspersoneel nodig om de zwembaden open te houden. Ook op de afdeling Burgerzaken is uitbreiding nodig en wel door de arbeidsduur van twee mede werksters met zes uur te verlen gen. Het gaat onder meer om vier uur op het onderdeel Bevolking, nodig om goede service aan de inwoners te garanderen. Bij Openbare Werken wordt de personeelssterkte uitgebreid met één medewerker. Daarnaast wil het college bij ziekte langer dan een week van een van de mede werkers van die dienst extra personeel in kunnen huren. De commissie Gemeentefinan- ciën spreekt zich morgen uit over het gevraagde geld en de voorgestelde personeelsmaatre- gelen. Van onze verslaggever Middelburg - Een 32-jarige Bredanaar is door de Wal- cherse politie aangehouden omdat hij was doorgereden nadat hij met zijn auto een vluchtheuvel op de Londense Kaai in Middelburg had geramd. Uit de bloedproef bleek dat de man onder invloed van drugs en medicijnen had gereden. De man was er na de aanrijding vandoor gegaan. Op de parkeerplaats aan de Kanaalweg zette hij zijn voer tuig echter stil, omdat hij door het akkefietje een lekke band had opgelopen. Ook de overige schade aan de auto was aanzienlijk. De politie heeft zijn rijbewijs afge nomen en een rijverbod van twaalf uur opgelegd. Van onze verslaggeefster Terneuzen - Een deel van het plafond en de muren in de bungalow van de familie Roelofs in Terneuzen zit on der de rode wijnvlekken. Ge orgische wijnvlekken wel te verstaan. Vader Roelofs schudde te hard met de fles wijn die hij had gekregen van zijn dochter Sandra die sinds oktober 1996 woont en werkt in Georgië, de Kaukasische republiek in Centraal Azië. „Afgelopen kerst waren mijn man, mijn anderhalf jaar oude zoontje en ik op bezoek bij mijn familie in Terneuzen en toen hadden we een fles rode wijn meegenomen uit Georgië, de na tionale drank van dit land. Je ziet het resultaat, zolang de vlekken niet worden overge- verfd heeft mijn familie een leuk Georgisch soevenir," lacht San dra. Sinds half januari is de 28-jari- ge Sandra Roelofs 'even' in het Zeeuws-Vlaamse land. De afge lopen weken heeft ze op ver schillende scholen in Terneuzen en Biervliet uitleg gegeven over het werk van het Rode Kruis in Georgië. Sandra werkt nu zo'n vijf maan den voor het Rode Kruis in Tbi lisi, de hoofdstad van Georgië. „De Rode Kruis-beweging be staat in feite uit drie sectoren. Het nationale Rode Kruis, de in ternationale Rode Kruis-federa- tie en het internationaal Rode Kruis-comité (ICRC). Ik werk voor het ICRC en ben een be middelaar tussen het ICRC en het nationale Rode Kruis van Georgië. In de praktijk betekent dit dat ik de medewerkers van het nationale Rode Kruis moreel ondersteun bij de opsporing van vermisten en informatie geef over oorlogsrecht." In 1991 is Georgië onafhankelijk geworden, tot die tijd maakte de republiek deel uit van de voor malige Sovjetunie. Het ging snel bergafwaarts met het land van wege de Russische gas- en elek triciteitsboycot. Toen in de zo mer van 1992 de burgeroorlog uitbrak, werd de hele economie lamgelegd. Twee jaar later kwam de voormalige Sovjet-mi nister van Buitenlandse Zaken, Eduard Sjevardnadze aan de macht en sindsdien is de situatie in Georgië gestabiliseerd. Volgens Sandra is de president de grote stabiliserende factor van het land. „In 1992 ben ik een paar keer met wat andere stu denten naar Georgië geweest, vlak voor de oorlog. De mensen hadden toen bijna tot niets. Al les was peperduur of niet ver- Sandra Roelofs: 'Heimwee heb ik niet. Ik hoef maar naar de Nederlandse supermarkt te lopen, een pak bokkepootjes en een doos bosbessenthee te kopen en ik voel me weer even thuis.' FOTO WIM KOOYMAN krijgbaar, die situatie verandert nu snel. Nu het land weer een 'veilige status' heeft, zijn in Tbi lisi veel hulporganisaties geves tigd zoals natuurlijk het Rode Kruis maar ook Unicef en Art sen zonder Grenzen. Samen met de Wereldbank en het Interna tionaal Monetair Fonds geven zij veel geld uit aan de verbete ring van de economie, infra structuur, onderwijs en gezond heidszorg. Ook politiek gezien is Georgië stabiel, de president en het parlement zijn democratisch gekozen en voeren verregaande hervormingen door die ten goe de komen aan de bevolking. Het gaat de goede kant op maar dat betekent niet dat wij onnodig zijn want er bivakkeren nog zo'n driehonderdduizend vluchtelin gen in het land en die moeten worden geholpen." Hoe kom je als Zeeuws-Vlaamse in Georgië terecht is een bekende vraag voor de Rode Kruis-medewerk- ster. Dat heeft alles te maken met haar man, Mikheil Saakas- hvili, een Georgiër die Sandra ontmoette in Frankrijk, waar ze een cursus over mensenrechten volgde. „Ja, dat humanitaire aspect zat er bij mij al sinds m'n tiende in. Voor mijn vader post te ik als kind brieven en daar kreeg ik geld voor. Zodra ik een tientje bij elkaar had, stortte ik het op een bankrekening voor Unicef. Toch ben ik niet meteen na mijn middelbare schooltijd bij het Rode Kruis gaan werken. Ik heb in Brussel gestudeerd voor tolk, heb daar een aantal jaren een eigen vertaalbureau gehad maar kreeg de smaak van humanitair werk weer te pak ken toen ik in Brussel een dele gatiecursus volgde voor het Ro de Kruis. Ik stond op de lijst om in 1993 naar Somalië te gaan. Daar ben ik nooit meer heen ge gaan, omdat ik mijn man in Frankrijk ontmoette. Toen hij parlementslid in Georgië werd, zijn we naar zijn vaderland te ruggekeerd. Inmiddels was ik bevallen van mijn eerste kindje. Maar ik kon ook in Georgië aan de slag voor het Rode Kruis." Sandra: „Georgië biedt zoveel mogelijkheden en daar wordt nu hard aan gewerkt. Je ziet het in de winkels waar er steeds meer producten worden verkocht, de mensen hebben weer lol in het leven. Mensen hier in Terneuzen vragen me weieens of ik geen heimwee heb naar Nederland. 'Dat valt wel mee', zeg ik dan, want ik hoef maar naar de Ne derlandse supermarkt te lopen, een pak bokkepootjes en een doos bosbessenthee te kopen en ik voel me weer even thuis." Van onze verslaggever Terneuzen - Wethouder C. de Mol-Mar- cusse van de gemeente Terneuzen neemt de portefeuille van oud-wethouder J. van Rooijen nagenoeg integraal over. Dit met uitzondering van het project Ge biedsgerichte Benadering Kanaalzone Zeeuws-Vlaanderen. Dit project wordt over genomen door wethouder K. van der Hoofd. Het besluit om de portefeuilleverdeling nage noeg ongewijzigd te laten werd gisteren geno men tijdens de vergadering van het college. Wethouder De Mol krijgt dus de portefeuille volkshuisvesting, ruimtelijke ordening, open bare werken en verkeerszaken. De portefeuille van burgemeester R. Barbé beslaat de terreinen algemene bestuurszaken, openbare orde en veiligheid, economische za ken en voorlichting. P. Hamelinck heeft Van onze verslaggever Axel - De Regionale Woning bouwvereniging Zeeuws- Vlaanderen (RZVW) inventa riseert op dit moment de woonwensen van de 230 be woners van de te slopen Be- tonwijk West in Axel. Het ontwerpplan voor de nieuwe woningen in deze wijk is inmid dels goedgekeurd door het be stuur en vergezeld van een sub- sidie-aaanvraag toegestuurd aan de Stichting Experimentele Volkshuisvesting (SEV). Directeur C. Reinhoudt van de woningcorporatie verwacht in de loop van volgende maand uit sluitsel van de SEV over de toe kenning van maximaal zes ton subsidie voor het voorbeeldpro ject. Diverse principes van het zoge noemde duurzaam bouwen zijn in het plan verwerkt. De wo ningbouwvereniging mikt erop dat ook andere instanties met geld over de brug komen, als de SEV besluit het Axelse project financieel te ondersteunen. Het plan voor Betonwijk West staat voorlopig in elk geval al bij de SEV op een lijst van 23 kansrijke experimentele bouwprojecten. De peiling naar de toekomstige woonwensen van de bewoners is noodzakelijk omdat in de wijk straks slechts 100 huurwoningen terugkomen. Op de resterende grond komen koopwoningen van het type twee-onder-een-kap. „Dat houdt in dat straks niet ie dereen naar de wijk terug kan. Daarom proberen we er nu in ge sprekken achter te komen welke mensen in de wijk willen wonen, en welke bewoners elders in Axel of Zeeuws-Vlaanderen neer willen strijken", aldus Rein houdt. Hij heeft er goede hoop maatschappelijke dienstverlening, sociale werkvoorziening, volksgezondheid, sport, cultuur, recreatie en toerisme. K. van der Hoofd heeft financiën, milieuzaken en mid den- en kleinbedrijf en dus het project Ge biedsgerichte Benadering Kanaalzone. A. Stahl-Hemelsoet is de eerst verantwoordelij ke voor welzijnsbeleid, sociale zaken, onder wijs, personeelszaken, informatie en organi satie. op dat alles rond die herhuisves ting op zijn pootjes terechtkomt. Zo wonen er bijvoorbeeld nogal wat ouderen in Betonwijk West. Wellicht voelt een aantal van hen er voor zich te vestigen in het Welstedecomplex, dat mo menteel nabij het ouderencen- trum De Vursche in aanbouw is. Als alles volgens wens verloopt, kan de RZVW de hele procedure rond de herbouw van de wijk eind dit jaar afronden. Dan kan ook de sloop van de eerste wo ningen beginnen. Die klus zal in stapjes worden uitgevoerd. THEATER GOES Naar Dromenland - poppenthea ter Sim Bolus - jeugdvoorstelling - Ambachtscentrum -14.00 uur DIVERSEN CLINGE Soos - handwerken, hobby en vrij kaarten - Malpertuus - KBO -13.30 uur Koersbal - ANBO - Malpertuus - 13.30 uur GOES Voorlezen - voor kinderen 5-8 jaar - bibliotheek - 14.00-14.45 uur Lezing - '..van gereformeerde de pressie naar New Age..' - Zeeuwse bibliotheek - 20.00 uur ZUIDDORPE Bieden met roem - 't Kaaike - 13.30 uur ST.-1ANSTEEN Schieting - KBO - De Warande - 13.30 uur AXEL Koersbal en bridgen - Gregorius- centrum -13.30 uur Vrije kaarting en biljarten - De Halle-14.00 uur SAS VAN GENT Tentoonstelling - Keramiek van Sia Braakman - huisartsenpraktijk Sas van Gent - 08.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur SLUISKIL Arobics - Meulengat - SKI - 19.00 uur Body language - Meulengat - SKI - 20.00 uur Indonesisch - Meulengat - SKI - 19.30 uur HULST Kaarting - café De Kroon - 14.00 uur TERNEUZEN Kinderbingo - Rivierenhuis -14.00 uur, (ƒ0,50 per ronde, 1,- super ronde) KOEWACHT Kaarting - De Lange Akkers -13.30 FILMS GOES Grand Theater - 20.00 uur Ransom 14.00 uur De klokkenluider van Notre Dame HULST Koning van Engeland -14.00 en 20.00 uur Dragonhead 14.00 uur De klokkenluider van Notre Dame 14.00 uur Pinokkio 14.00 uur Matilda 14.00 en 20.00 uur The Glimmer man 20.00 uur Star Trek: First Contact 20.00 uur Ransom 20.00 uur Evita 20.00 uur First Wives Club BRUGGE Kennedy Complex - 14.30 en 20.00 uur Maximum Risk 17.00 en 20.00 uur Portrait of a La dy 14.00 uur Pinokkio 20.00 uur The mirror has two faces 14.30 en 20.00 uur First Wives Club 17.00 uur Evita 17.15 uur Jude 14.00 en 16.00 uur Matilda 16.00 en 18.00 uur The Hunchback of Notre Dame GENT Decascoop 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Space lam 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Maximum Risk 14.30 en 17.00 uur Pinokkio 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Por trait of a Lady 14.30, 20.00 en 22.30 uur The Relic 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur The Frighteners 17.00,20.00 en 22.30 uur The mirror has two faces 17.00,20.00 en 22.30 uur Lost High way 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Ransom 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur First Wives Club 20.00 en 22.30 uur Evita 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Daylight 14.30 uur Matilda 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Sleepers 14.30 en 17.00 uur De klokkenlui der van Notre Dame 22.30 uur Sneak Preview KNOKKE Beverly Screens - 15.00, 17.30, 20.00 en 22.30 uur Space Jam 15.00 uur Pinokkio 17.30 en 22.30 uur The Mirror has Two Faces 15.00,17.30,20.00 en 22.30 uur The first wives club 15.00, 17.30, 20.00 en 22.30 uur Ransom 20.00 uur Evita Activiteiten en evenementen bestemd voor de dagklapper bij voorkeur per brief(kaart) zen den aan redactie De Stem, Post bus 145 4530 AC Terneuzen. Faxen kan ook: 0115 - 645742. Telefonisch op dinsdag en don derdag tussen 13.00 en 15.00 uur via nummer 0115 - 645752. ''IPIIIri. Kapeilebrug - Een 33-jarige inwoner van St.-Jansteen ont dekte afgelopen maandag dat zijn auto was bewerkt door on bekende vandalen. Alle banden van het voertuig waren lekge- stoken. De auto stond gepar keerd op de Wittebrugstraat in Kapeilebrug. De schadepost was 1320 gulden. Terneuzen - Een 28-jarige Ter- neuzenaar is maandagnacht achter het stuur van zijn auto op de Rembrandtlaan aange houden met een alcoholpromil lage van 1,1. Sluis - Een 39-jarige automo bilist uit Brugge is maandag nacht betrapt op rijden onder invloed op de Sint Annastraat. Zijn alcoholpromillage be droeg 0,75. Hij moest een be keuring van 350 gulden beta len. Philippine - Een 23-jarige au tobestuurder uit Philippine reed maandagnacht over de Weststraat met een alcoholpro millage van 1. Hij kreeg een dagvaarding uitgereikt. Marie-Anne Grosveld/Klazien Min- naert-Fransien Smith/Mab Pleijte 12- 4, Christianne Dhont/Riny Schijve- Diane Gijsel/Kristien Uyttenhove 14- 3, Kitty de Rijk/Vera Blaakman-Willy Vergouwe/Corry van Kerkvoort 7-16, Onnie den Hollander/Adrie de Looff- Paulien Verplanke/Ursula Corijn 6- 13, Miriam van Waes/Hedy Bouman- Nickey Verleye/Mariëtte ae Craemer 6-14, Jacqueline Nelisse/Ann van Hootegem-Dina van Becelaere/Laura Standaert 3-16, Marie Willemsen/Li- lian Heyens-Zitta Broijl/Sary Ris- seeuw 4-13, Ingrid Dusarduyn/Jetty Henry-Saskia IJzerman/Kristine Pro vo 12-6, Ineke van Noord/Josephine ten Braak-Dirma Verheul/Ina Bartel- se 7-8. Sas van Gent - Koploper Ceres- tar Benelux boekte in de eerste klasse vrouwen van de recrea tieve volleybalcompetitie in Sas van Gent een 2-1-overwinning op Swagemakers. Gilderakkers won tegen rode lantaarndrager Place du Marche zowel de eerste als derde set, maar moest de tweede set met 15-13 prijsge ven. In de eerste klasse gemengd maakten Bode 2 en C1000 Jan sen 1 er een spannende wed strijd van. De eerste twee sets eindigden in een nipte 16-14- winst voor Bode 2. In de laatste set bleven beide teams steken op 5-0, maar opnieuw in het voordeel van Bode. UITSLAGEN VROUWEN Eerste klasse: Place du Marche-Gil- derakkers 1-2 (5-15, 15-13, 6-15), Pe ters-De Doorzetters 2-1 (15-13,12-15, 9-2), Swagemakers-Cerestar Benelux 1-2 (15-7, 4-15,12-15). Tweede klasse: Savok 3-Knape/De Sterre 1-2 (7-15, 15-4, 10-15), Savok/Joh. de Block-Philippine 3-0 (15-0,15-2,15-11). Mannen: Savok-HAS 1-2 (13-15, 11- 15, 13-5), Aster-Savok/L&P 1-2 (2- 15, 3-15,16-14). GEMENGD Eerste klasse: C-Line-Savok/Outo- kumpu 3-0 (15-10, 15-7, 15-5), Bode 2-C1000 Jansen 1 3-0 (16-14, 16-14, 5-0). Tweede klasse: Swagemakers-Ceres tar Benelux 1-2 (15-7, 4-15, 12-15), Savok/VSB-Gilderakkers 1-2 (14-16, 16-14, 10-13). STANDEN VROUWEN Eerste klasse: Cerestar Benelux 11- 27, Gilderakkers 12-25, Peters 12-20, Swagemakers 12-20, De Doorzetters 12-17, C-Line 11-12, Place du Marche 12-2. Tweede klasse: Savok-De Block 12- 33, Savok 2 13-31V2, Savok 3 12-2V/2, Philippine 14-14, Philippine 2 12-8V2, Knape/de Sterre 13-5V2. Mannen: Savok/L&P 13-28, Savok 1 13-21, HAS 13-14, Wisse 12-13V2, As ter 13-8. GEMENGD Eerste klasse: Bode 2 12-28, C-Line 11-25, Acke 12-25, Savok/Outokum- pu 11-12, C1000 Jansen 1 12-12, Knape/De Sterre 11-10, Bode 1 11-8. Tweede klasse: Philippine 13-35, Gil derakkers 14-31, Fabricom 13-29, Savok/VSB 13-21, C1000 Jansen 2 12- 17, Swagemakers 13-17, Gilderakkers 2 14-6, 't Stremijn 14-3. Breskens - Zaterdag 22 februa ri houdt omnisportvereniging De Kombuis uit Breskens een tafeltennistoernooi voor recrea tiespelers. Dit toernooi wordt gehouden in de gymzaal aan de Van Dalestraat. De aanvang is 18.30 uur. De kosten voor deelname be dragen 7,50 per persoon en voor elke deelnemer is er een leuk aandenken. Aanmelden voor dit toernooi kan men bij A. de Lobel, De Millianostraat 45 te Breskens. Cadzand - Bowlingvereniging Cadzand hield de clubkam pioenschappen. Kampioene bij de vrouwen werd W. Kouyzer en bij de mannen was J. Fenijn nummer een. EINDSTANDEN Vrouwen: 1. W. Kouyzer, 2. Y. Bogers, 3. A. Cijsouw. Mannen: 1. J. Fenijn, 2. S. Visser, 3. W. de Feytêr.

de Stem | 1997 | | pagina 13