'Publiek zal Noordstraat gaan mijden' mm Axelse kunstenaar moet achtergelaten beeld weghalen Hoek wil nieuw uitbreidingsplan Aanleg van natuurvriendelijke oevers Isabellakanaal begonnen POLITIE Kinderzitje voor Sasse koter Voorlichting voor gehandicapten Axel en Sas PLAATSELIJK NIEUWS arkt Goirle larkt Breda urf schip kt Roosendaal sdream DE STEM ZEELAND C3 ie/Markten februari 9-17 uur sbruari 10-17 uur februari 9-17 uur ebruari 10-17 uur Josterstraat 47, Breda Massagesalon Pu® Masseuse is voor de rubriek lubs/06/escort Opnieuw kritiek op parkeerbeleid Werkgevers tegen hoger ozb-tarief bedrijfspanden Kinder c arnaval DONDERDAG 6 FEBRUARI 1997 Van onze verslaggever ^rneuzen - Na enkele voorbereidin gen wordt deze week begonnen met de feitelijke aanleg van natuurvrien delijke oevers aan weerszijden van het Isabellakanaal in Philippine. De bestaande oever wordt vergraven en er komen nieuwe taluds. De waterloop wordt over een lengte van ongeveer 2,8 kilometer onder handen genomen. Dit betekent dat er 5600 me ter natuurvriendelijke oever wordt aan- lan Amur nststof 8oft-line keuken Itasiedecor, Afmeting 270 cm, et met iiibonwannaratnnr. voor nan Attika |kleurige cassette keuken, 'ng 280 x 160 cm. Compleet met >yapparatuur. C- Voor y* jteukenaanbiedingen nclusief: lm dik werkblad met waterkering lskookplaat met vonkontsteking lans-en [Hitlijsten Trlichting engkraan loelbak lizuigkap lectro-oven pO liter koelkast 10113-250255. 13772. Brugman Quick service alle inbouw- atuor irnneii 48 uur. www.brugman.nl Is markt van 9.00-16.00 uur. 013-5346766/0162-455776, helstr. Goirle. 5,-p.d. Bel.: 0164-257521. per dag. Bel.: 0164-257521. NDS MARKT van 9 tot 17 uur. imhuur 076-5140892 voor alle massages tel. 0164-604214.___ geeft algeh. lichaamsont spanningsmassage- Tel. 013-5072067. -LIJNEN tegen contante betaling aan rantoren worden opgegeven -natie verplicht) arief excl. BTW: 7 ag 15,14 Zaterdag 1 arief excl. BTW: lag 3,52 Zaterdag 3,88. vé/clubs/06/escort zijn geen regelingen van toepassing. inrs. iven ania ikse lm) 60 cpm! STAD sexdu. vrouwen uit jouw stad. 090-60.200 -;i cpm! VOLSLANK 60 vrouwen geven gratis sft thuis. 090-60.222 60 cpm! Gratis naar, met getrouwde vro thuis. 090-61.500 60 cpm! Vrouwen willen snel sexko 090-600.100 Samen genieten met sexgodinnen! LIVE. B 0063-988.222.5427(4gpm gelegd. Deze oevers langs het Isabella kanaal maken deel uit van de ecologi sche verbindingszone in de Kanaalzone. Voorafgaand aan de graafwerkzaamhe den zijn de langs de weilanden aanwe zige afrasteringen verwijderd en de oeverkanten zijn gemaaid. Hierna is aan de westelijke kant van het kanaal begonnen met het afgraven van de bo vengrond. Dit karwei was vorige week afgerond zodat nu met de feitelijke aan leg begonnen kan worden. Bij deze werken komt grond en zand vrij. De grond wordt gebruikt voor het ophogen van de in de omgeving van het kanaal liggende landbouwpercelen. Het vrijkomende zand wordt tijdelijk in de pot gezet langs de Spanjaardsweg en la ter door de aannemer verkocht. Na de aanleg worden de nieuw gevorm de oeverkanten weer met graszaad in gezaaid. De te plaatsen afrasteringen zijn gemaakt van inlands kastanjehout, een duurzame houtsoort. Na de gereed koming van de werken aan de westelij ke zijde van het kanaal is de oostelijke kant aan de beurt. De afronding van het totale project wordt, afhankelijk van het weer, rond 1 april verwacht. Aanlei ding voor de uitvoering van dit project' waren de herhaalde verzoeken van de Vereniging van pachters van Staats- gronden in de Braakman- en Dijck- meesterpolder om maatregelen tegen het afkavelen van de oevers langs het Isabellakanaal. Waterschap De Drie Ambachten heeft in overleg met de ei genaren van de betrokken percelen, de Dienst der Domeinen en Staatsbosbe heer, een plan uitgewerkt om dit pro bleem aan te pakken. De oplossing is dus gevonden in het vergraven van de bestaande oevers en de aanleg van flauwe taluds. De pro jectkosten bedragen in totaal vier ton. De uitvoering van dit project gebeurt met subsidie in het kader van de subsi dieregeling plattelandsvernieuwing en agrarisch natuurbeheer van het minis terie van Landbouw en van de bijdra- genregeling Gebiedsgericht Milieube leid van het minsterie van VROM. De subsidie bedraagt 75 procent van de kosten. De resterende kosten worden door het waterschap betaald. Van onze verslaggever Ibmeuzen - Het gemeentebestuur van Terneuzen moet het par keerbeleid drastisch herzien om meer publiek in de Noord straat te krijgen. Als er niets gebeurt kan de Noordstraat 'een tweede Dijkstraat' worden. Dit schrijft bakker J. van Strien ia een brandbrief aan B en W. In navolging van de kerkvoogdij van de Grote Kerk aan de Noord straat en horeca-ondernemers meent nu ook Van Strien dat het huidige parkeerbeleid op de Markt op de helling moet. Volgens de kerkvoogdij is de kerk veel moeilijker te bereiken nu het aantal parkeerplaatsen op de Markt een stuk is verminderd. Van Strien meent dat het publiek niet meer weet waar ze hun auto moeten parkeren voor het doen van kleine boodschappen. Opschieten De parkeergarage en het terrein bij Albert Heijn zijn volgens de bakker geen oplossing. „Als de klant even moet wachten of oponthoud heeft, door welke oor zaak ook, wordt hij al zenuwach tig. Zijn parkeertijd loopt af. Op schieten dus, anders wacht hem een bekeuring. Gevolg van dit al les is een drastische terugloop van het aantal passanten in de Noordstraat. Ontwerptekeningen voor modernisering van onze winkel liggen klaar. We hebben ze echter voorlopig in de ijskast gezet, in afwachting van verdere ontwikkelingen in de binnen stad." Volgens Van Strien moet het ge- Van onze verslaggever Terneuzen - De Kring van Werkgevers in Zeeland wil dat gemeenten bij de vaststelling van de tarieven voor de onroe rende zaakbelasting (ozb) het bedrijfsleven ontzien. De nieuwe Wet Waardering On roerende Zaken geeft gemeenten net ingang van dit jaar de moge lijkheid om voor bedrijfspanden hogere tarieven vast te stellen dan voor woningen. Het verschil Lan oplopen tot twintig procent, b een brief aan alle gemeenten vraagt de Brabants-Zeeuwse Werkgeverskring (BZW) daar geen gebruik van te maken. „De aard van de onroerende zaak mag geen rol spelen bij de tariefstel- tag," vindt de BZW. De BZW is eang dat de concurrentiepostie van de bedrijven daardoor ver zwakt. meentebestuur het parkeerbeleid kritisch onder de loep nemen. „Schep weer meer parkeerplaat sen op de Markt. Maak zoveel mogelijk parkeerplaatsen gratis. Als dat niet mogelijk is verander dan de parkeerautomaten op een dusdanige wijze dat de mensen achteraf kunnen betalen, naar gelang de parkeertijd.. Als alle parkeerplaatsen zijn gerealiseerd maak ze de eerste drie maanden gratis. Laat dit eens een pre zijn ten opzichte van bijvoorbeeld Sluis en Hulst." Passanten Bestuurslid A. Legrand van on dernemersvereniging City Ter neuzen erkent de problemen. „Wij gaan er alleen op een andere manier mee om. Zo wordt de mo gelijkheid bekeken om het par keerbeleid te herzien. Ik bestrijd overigens de mening van Van Strien over het dalende aantal passanten in de Noordstraat. Het aantal bezoekers is juist toegeno men." Of het parkeerbeleid op de hel ling gaat is volgens woordvoerder O. Vos veld van de gemeente nog lang niet zeker. „Momenteel vindt een evaluatie plaats van het parkeerbeleid. Aan de hand van dit onderzoek kan het beleid wel licht via een gemeentelijke par- keernotitie worden bijgestuurd. Dat is echter nog lang niet zeker. Het college kan ook besluiten nog even met het huidige parkeerbe leid door te gaan." De brief van Van Strien komt maandag 10 februari aan de orde tijdens de vergadering van de commissie voor het midden- en kleinbedrijf. Van onze verslaggever Hulst - De Hulster voetbalvere niging HW'24 houdt komende vrijdag een daverend carnavals feest voor alle jeugdleden, die voor de gelegenheid ook vriend jes, vriendinnetjes, broertjes en zusjes mogen meenemen. Het kindercarnaval is in de voet balkantine aan de Zandstraat en duurt van 20.00 tot 22.00 uur. Tussen het hossen door vindt de verkiezing plaats van het 'schoonste waif' de 'schoonste vent, en het 'schoonste koppel'. Tevens is er een gratis loterij en zullen ook prins Jan en zijn ge volg een bezoek brengen aan het carnavalsfeest. De kleine Lesly Luteijn en zijn ouders behoorden gisteren tot de gelukkige winnaars van een kinderzitje voor in het verkeer. Nog vijf anderen kregen in het stadhuis van Sas van Gent uit handen van de burgemeesters Van Rest (Sas van Gent) en De Graaf (Axel) zo'n cadeautje. De vader van Lesley en (links op de foto) burgemeester De Graaf kwamen er aan te pas om Lesly in zijn nieuwe stoel te planten. De winnaars waren allemaal uitgeloot onder de 75 bezoekers van informatie-avonden over een veilige manier om kinderen in het verkeer te vervoeren. Die bijeenkomsten vonden plaats in het kader van de actie 'Hart(d) voor je kind' van Veilig Verkeer Neder land. Dat is een campagne om ouders te doordringen van het belang hun kinderen op een veilige manier te vervoeren. Na een ge slaagd experiment krijgt 'Hart(d) voor je kind' niet alleen een vervolg in Axel en Sas van Gent. Ook in de rest van de provincie gaat het project dit jaar van start. foto camile schelstraete Doelmatiger gebruik van speciale vervoermiddelen is doelstelling van project Van onze verslaggever Sas van Gent - Gehandicapten in de ge meenten Axel en Sas van Gent krijgen voorlichting van Veilig Verkeer Neder land (WN) over manieren om zich veilig in het verkeer te begeven. Ook gaat de or ganisatie door met de bevordering van de veilig verkeersgedrag bij ouderen. De afdeling Sas van Gent/Axel van WN stopt daar dit jaar energie in. De aandacht voor gehandicapten als ver- keersgebruiker is nieuw in het werkplan van WN Sas van Gent/Axel. „Net als ieder ander willen gehandicapten zich kunnen verplaat sen. Bij kennissen op bezoek, of winkelen. Dat kan echter vaak niet zonder moeilijkhe den. Die mensen hebben last van een mobili teitsprobleem, om het maar eens met een duur woord te zeggen," zegt afdelingsvoorzitter P. Apers. Dat mobiliteitsprobleem blijkt toch een groot waagstuk. Er zijn in Nederland ongeveer an derhalf miljoen mensen op de een of andere manier lichamelijk gehandicapt. Ze komen allerhande obstakels tegen, zoals slordig ge parkeerde auto's, hoge stoepranden, trottoirs die vol met reclameborden staan of terrasjes op de stoep. WN wil gehandicapten in Axel en Sas die zich met behulp van speciale voer tuigen in het verkeer begeven dit jaar infor meren hoe ze hun vervoermiddel doelmatig en veilig kunnen gebruiken. Twee cursussen in Axel hebben al bewezen dat er animo voor is. Op beide bijeenkomsten kwamen in totaal veertig gehandicapten af. Daarnaast zet de afdeling haar inspanningen op het gebied van verkeersvoorlichting aan ouderen onverminderd voort. Doel van deze bijeenkomsten is ouderen zo lang mogelijk verantwoord aan het verkeer te kunnen laten deelnemen. Van onze correspondent Bergen op Zoom - Het beeld dat de Axelse Kunstenaar H. Deij vorig jaar na een expositie m Semeentemuseum Het Markiezenhof in Ber gen op Zoom achterliet op het Beursplein moet naar weg. B en W hebben de kunstenaar aangeschreven om zijn uiptuur Volco, voorstellend een gestyleerde krab- De®Poot, eindelijk eens weg te halen, va ^Hnen'cort gehoor te geven aan de oproep n B en W. „Ik heb binnenkort een expositie in rgschenhoek en daar gaat dat beeld heen." wp ];unstwer'i maakte deel uit van een expositie met j J? van leden van de Vereniging Beroeps Beelden- vL v?Stenaars Zuid-Nederland (de VBBKZN), die 7 ipmtot 4 augustus 1996 in Het Markiezenhof gehouden. itfe 'eek inric®er van de Werf destijds een aardig stpir°m aan<facht van passanten op de tentoon- ln® te vestigen door op het Beursplein, recht te eg n°LVei;fe mgang van het Bergse gemeentemuseum, eeld te plaatsen. Het hardstenen sculptuur van eeuwse kunstenaar Deij zou na afloop van de ex- Wie worden weggehaald. 4 starli verzekerde ons dat hij het in een later het r Z°U 'tomen ophalen," licht M. Schoones van nou Qtmj0ntemuseum toe- "Dat later stadium laat e«nh 0 ,,°P z|ch wachten. Hij is duidelijk te kort Hmo.° 6n' Deiize®^ dal nooh de gemeente, noch het halen hijzelf enige haast hadden met het op- «d 7r,Van beeld. „Ik ben een paar maal in Bergen °m wezen kijken en het viel mij op dat er altijd kinderen op speelden. Dat vond ik heel leuk om te zien dat een kunstwerk zo wordt benut," aldus Deij, Het beeld met een waarde van om en nabij 16.000 gulden maakt deel uit van een serie van zeventien soortgelijke sculpturen in zijn woonplaats Axel. Het Bergse beeld is licht beschadigd, maar daar is op het eerste gezicht niks van te zien. „Ik heb nog even over wogen om het te koop aan te bieden aan de gemeente Bergen op Zoom. Nu ik hoor dat Bergen op Zoom in deze tijd van het jaar Krabbegat heet, doe ik dat mis schien alsnog," aldus Deij. Of het stadsbestuur toehapt, is zeer de vraag. In de stad wordt verschillend gedacht over het beeld dat vorige jaar zonder enige nadere duiding als bij tover slag op het Beursplein verscheen. Even leek het er daarom op dat de kunstroute in Bergen op Zoom er ongevraagd een beeld bij had gekregen. „Ik zou daar geen moeite mee hebben," zegt C. Van- wesenbeeck van de Stichting Kunstroute desge vraagd, toen nog onkundig van het aanschrijven van de gemeente aan Deij. „Iedere verrijking is er een. Als het nu lelijk zou zijn, maar ik vind het helemaal geen onaardig beeld. Het enige dat me stoort is dat er een bordje ontbreekt waarop staat wie het maakte, hoe het heet en wat het gebruikte materiaal is. Dat is bij de werken van de bestaande beeldenroute wel het geval". Die vlieger gaat dus niet op. B en W van Ber gen op Zoom staan erop dat het sculptuur verdwijnt. De gestileerde krabbenpoot Volco zou in een la ter stadium verdwijnen. 'Dat later stadium laat nog steeds op zich wachten,' aldus de directeur van het gemeentemuseum, foto de stem/dick de boer Autosloten gestolen Terneuzen - Een 21-jarige Ter- neuzense ontdekte dinsdag middag dat alle portiersloten van haar auto gestolen waren. Het voertuig stond geparkeerd op de Mauritsstraat. Botsing met blikschade Terneuzen - Een 22-jarige au tobestuurder uit Terneuzen hield dinsdagmiddag op de Bellamystraat in zijn woon plaats niet voldoende rechts. Hij knalde tegen een tegenlig ger, een 55-jarige automobilis te uit Axel. De betrokkenen bleven ongedeerd, de auto's lie pen blikschade op. Radarcontrole Hoofdplaat - 35 Van de 150 au tomobilisten reed afgelopen dinsdag te hard langs een ra darpost in Hoofdplaat. Een van hen reed 125 kilometer per uur in plaats van tachtig. Doorgereden Oostburg - Een onbekende au tobestuurder is gisterochtend doorgereden nadat hij de hem tegemoetkomende 39-jarige autobestuurder uit Oostburg had aangereden. De 39-jarige bleef achter met een vernielde spiegel en autoruit. Aanrijding Hulst - De auto van een 46-ja- rige inwoner van Hulst is afge lopen dinsdagavond aangere den op de Van Dortmondlaan. Van de veroorzaker ontbreekt elk spoor. Mishandeling winkeldiefje Axel - Een 12-jarige knaap uit Axel is afgelopen dinsdagmid dag betrapt op de diefstal van enkele krijtjes in een winkel in het centrum van zijn woon plaats. De winkelier betrapte de jongen. Die verklaarde aan de politie te zijn geslagen door de winkelier. Niettemin moet de jonge Axelaar zich verant woorden bij bureau Halt. Te gen de winkelier is aangifte van mishandeling gedaan. Puinstort Terneuzen - De illegale stort van puin in de polder komt een 21-jarige Terneuzenaar duur te staan. Hij kan rekenen op een boete die kan variëren van 1000 tot 2500 gulden. Dankzij een oplettende burger kon de politie de man achterhalen. Hij had het afgelopen weekeinde puin gedumpt in de polder van De Griete. Dat puin heeft hij inmiddels zelf opgeruimd. Illegaal Terneuzen - De politie heeft af gelopen dinsdagavond in een woning aan de Lindenlaan een uitgeprocedeerde 30-jarige Marokkaan aangehouden. Hij verblijft nu illegaal in Neder land. De man is voorlopig in de cel gezet in afwachting van zijn uitzetting. Brommer en fiets gestolen Breskens - Een 48-jarige man uit Breskens is gisteren besto len van zijn fiets en brommer. De voertuigen stonden afgelo pen zaterdag nog in een gara gebox aan de Oosthavendam in zijn woonplaats. Zakkenroller Hulst - Een 33-jarige vrouw uit Willebroek is gisterochtend in het centrum van Hulst haar portemonnee met daarin zo'n 3500 gulden kwijtgeraakt aan een zakkenroller. Ruzie met mes Terneuzen - Tijdens een ruzie met een leeftijdgenoot op de Axelsestraat gebruikte een 17- jarige jongen uit Zaamslag gis termiddag een mes om zich zijn tegenstander van het lijf te houden. Die handeling kwam hem op een boete van 200 gul den te staan. Het mes is hem afgenomen. Sas van Gent OUD PAPIER - Zaterdag 8 fe bruari wordt in de wijken ten oosten van de spoorlijn weer oud papier opgehaald door het bestuur van harmonie De Ver- eenigde Vrienden. De harmonie begint hiermee om 09.00 uur. CARNAVALSSTOET - Er is verwarring ontstaan over het vertrekpunt van de carnavals stoet in Sas van Gent. Een lid van de plaatselijke vereniging De Betekoppen benadrukt dat de 'stoet dit jaar gewoon vanaf de vertrouwde plek op het Vlaanderenplein vertrekt. Wel overweegt de carnavalsclub volgend jaar de optocht te la ten starten bij de voormalige fabriek van Suiker Unie. Terneuzen STUDIEFINANCIERING - In de maanden februari en maart besteedt het Jongeren Advies en Informatie Buro (JAIB) in de Nieuwstraat 24 extra aandacht aan studiefinanciering. Voor scholieren van 18 jaar en ouder in het voortgezet onderwijs is per 1 januari 1997 het recht op studiefinanciering komen te vervallen, daarvoor is er een te gemoetkoming. Deze nieuwe regeling levert veel vragen op. Voor informatie is het JAIB ge opend van maandag tot vrijdag van 11.00 tot 17.00 uur. Hoek TRIVIANT - Wegens groot suc ces wordt zondag 2 maart op nieuw een triviantcompetitie gehouden in het dorpshuis in Hoek, aanvang 14.00 uur. Deelnemers mogen zich als team van twee of drie personen inschrijven, de 'eenlingen' wor den door loting ingedeeld. Alle categorieën komen weer aan bod, zoals algemeen, muziek, Holland, eten en drnken, tv en entertainment. Inschrijven kan tot 25 februari. De deelname kost 2,50 per persoon. HOEKSE RAKKERS - Vrijdag 7 maart houden De Hoekse Rakkers een cursus bloem schikken in het dorpshuis, aan vang 19.30 uur. Mevrouw Smallegange geeft uitleg over het maken van een bloemstuk voor Pasen. Deelnemers moe ten een tang en mesje meene men. De cursus kost twintig gulden, inclusief materialen en koffie. Men kan zich tot 28 fe bruari opgeven. Verder is er 6, 13 en 20 maart een cursus schoonheidsverzorging door Elsa Hamelink. Deze bijeen komsten duren van 19.30 tot 22.00 uur. De kosten zijn in to taal vijftig gulden. Een intro ductiecursus tekenen en schil deren, kalligrafie, aquarelle ren, glas graveren en volkschil derkunst wordt op 27 maart, 10 en 24 april gegeven. Bij voldoende belangstelling geeft Jos Tolhoek vanaf sep tember wekelijks lessen. De bijeenkomsten duren van 19.30 tot 21.00 uur. De kosten zijn 7,50 per keer. Opgave voor alle activiteiten: via het dorpshuis. Rotterdam - Erasmusuniversiteit. Doctoraal maatschappijgeschie denis: Werner van Dorst, Sas van Gent. Eindhoven - Hts. Werktuigbouw kunde: Serge Dieiïck, Koewacht. Breda - Hts. Werktuigbouwkunde: Jochem Vervaet, Walsoorden; Danny Oppeneer, Koewacht. Van onze verslaggever Terneuzen - Voor Hoek is een nieuw uitbreidingsplan voor wo ningbouw in de maak. B en W van Terneuzen willen dit plan concretiseren omdat sinds enkele jaren de voorraad bouwgrond voor woningbouw in Hoek nagenoeg is uitgeput. Binnenkort wordt het laatste in voorraad zijnde kavel bouw grond, aan de Narcissenstraat verkocht. Het college vindt het noodzakelijk op zo'n kort moge lijke termijn een nieuw uitbrei dingsplan te maken. De voorraad bouwgrond op het bedrijventerrein Koudepolder in Hoek is binnen afzienbare ter mijn eveneens uitgeput. Het col lege vindt het daarom gewenst om in de opdracht voor het op- stellen van een nieuw uitbrei dingsplan voor woningbouw eveneens de studie naar een loca tie voor een nieuw bedrijventer rein mee te nemen. Voor het plan en de studie is een krediet nodig van ruim 168.000 gulden. Het voorstel komt donderdag 13 februari aan de orde tijdens een vergadering van de raadscom missie Volkshuisvesting en Ruimtelijke ordening en de raadscommissie Financiëp.

de Stem | 1997 | | pagina 17