Milosevic buigt voor oppositie Baskisch vredesinitiatief verdient steun Europa Wie een ander op wil fleuren CSMi op sta winstg Clinton: 'Meer geld voor onderwijs' Kohl zet de eerste spade voor bouw van Kanzieramt' Ex-communisten Bulgarije wijken voor protesten Prijsstijgi Trein met kernafval ontspoort in Frankrijk Akkoord ov bij havenbec - Analyse DE STEM BUITENLAND Argwaan overheerst vreugde BUITENLAND kort De nieuwe Servicenummers. Voor alle duidelijkheid' DE STEM Beleggers tevrec KLM lijdt verlies 11111 WOENSDAG 5 FEBRUARI 1997 ^6 Door Bert Ummelen Washington - President Clin ton wil met een fors verhoog de onderwijsbegroting de strijd aangaan tegen de kwa len van het Amerikaanse schoolwezen. Clinton maakte zich afgelopen nacht onze tijd op om voor een. door Republi keinen gedomineerd Congres zijn vijfde State of the Union af te steken. Een 'blauwdruk van zijn tweede ambtstermijn' werd door het Witte Huis beloofd en een nieuw appèl tot samenwerking. In een vooruitblik op zijn 'troonrede', maandagavond ten overstaan van een groep gouverneurs, sprak Clinton over 'het begin van een nieuw tijdperk' en een 'gezamen lijke verantwoordelijkheid' om de mogelijkheden die het biedt te benutten. Nieuwe, verrassende initiatieven kondigde hij niet aan. Clintons topprioriteit is ver betering van het Amerikaanse onderwijs. Daartoe wil hij de fe derale onderwijsbegroting verho gen van 29,4 miljard dollar nu tot 43,6 miljard dollar. Onderwijs speelt ook een hoofdrol in zijn pakket van bijna honderd mil jard dollar aan belastingverlich ting die hij de kiezers in het voor uitzicht heeft gesteld. De aftrek baarheid van kosten van onder wijs wordt, als het aan de presi dent ligt, aanzienlijk uitgebreid. Clinton wil de financiële toegan kelijkheid van het hoger onder wijs verbeteren door ouders van studerende kinderen een aftrek post van tienduizend dollar per student aan te bieden. Ouders van schoolgaande kinderen zul len volgens zijn plannen tot 1500 dollar per kind extra mogen af trekken. Deze plannen hebben de instemming van de Republikein se oppositie. Wel vinden de Repu blikeinen dat Clintons pakket aan belastingverlichting te mager is en daarbij te veel gericht. Hun eigen voorstellen belopen een to taal bedrag van 163 miljard dol lar. Overeenstemming is er tussen Witte Huis en Congres ook over de noodzaak het beleid van be zuinigingen voort te zetten om zo het financieringstekort weg te werken. De Republikeinen willen op onderdelen van de begroting evenwel dieper snijden en boven dien van het streven naar een sluitende begroting een constitu tionele plicht maken. De president kan met zijn pro gramma van gelijktijdige tekort reductie en lastenverlichting in elk geval steunen op een rubuus- te economie. Het onlangs bekend geworden groeicijfer over het vierde kwartaal van 1996 mag er wezen: 4,7 procent. Niettemin zullen pijnlijke besparingen in de sociale sfeer niet uitblijven. Clinton begint het spel van loven en bieden met het oppositionele Congres over de begroting in de wetenschap dat het publiek zijn presidentschap meer dan ooit waardeert. Maar, met onder an dere een onderzoek naar het De mocratische fondswervings schandaal op de rol, is het poli tieke landschap voor hem niet zonder voetangels en klemmen. Door Erwin Tuil Belgrado - Na bijna tachtig dagen van massale protesten heeft de Servische president Slobodan Milosevic gisteren te kennen gegeven de overwinning van de oppositie bij de verkiezingen van november vorig jaar te willen erkennen. Volgens het officiële staatspers- bureau Tanjug heeft Milosevic premier Marjanovic een brief ge stuurd, waarin hij erop aandringt alle aanbevelingen over te ne men, die de Organisatie van Vei ligheid en Samenwerking in Eu ropa (OVSE) heeft gedaan. Dit zou betekenen dat Belgrado en dertien andere steden aan het op- positieblok Zajedno toevallen. Èen OVSE-delegatie concludeer de eind december na een kort on derzoek dat de overwinnings claims van Zajedno in deze ste den terecht waren. Sirenes „Ik wil benadrukken dat de be langen van de Staat om de rela ties met de OVSE en de interna tionale gemeenschap te bevorde ren, ver uitstijgen boven het be lang van gemeenteraadszetels in een paar gemeenten," aldus Mi losevic in zijn brief aan Marjano vic. In Belgrado houden de bewoners desondanks hun hart vast. De si renes van de busjes van de op roerpolitie houden het besef le vend dad de president nog steeds kan doen zoals het hem uitkomt. Maar er zijn meer tegenstrijdige signalen. „De strekking van de brief is toch niet echt in overeen stemming met de situatie op straat," vindt een diplomaat, ver wijzend naar de wederom forse politiemacht buiten. Rijen oproerpolitie voorkomen dat demonstranten de straten in bezit nemen. Vijftig meter ver derop hebben zich weer tiendui zenden betogers op het Plein van de Republiek verzameld. Als de sprekers van de oppositionele coalitie Zajedno de brief van Mi losevic aan de Servische premier bekendmaken, klinken er nauwe lijks overwinningskreten. Arg waan overheerst. De brief mag dan een impliciete opdracht bevatten aan de socia listische meerderheid in het Ser vische parlement om de OVSE- aanbevelingen over te nemen, de interne machtsverhoudingen in de regering en de regerende coa litie kunnen die opdracht nog al tijd teniet doen. Want de socialis ten van Milosevic regeren samen met de communisten van zijn rechtlijnige vrouw Mira Marko- vic. Die bepaalt voor een belang rijk deel de politieke agenda. De angst bestaat dat Milosevic via het parlement voet bij stuk zal houden. Dan kan hij zeggen dat hij 'het heeft geprobeerd', maar dat het parlement nu eenmaal anders besliste. Oppositieleider Djindjic gaf gis teravond te kennen dat de erken ning op zich niet meer voldoende is. Zajedno eist naast vrije media nu ook een onderzoek naar de ge- weldadigheden van afgelopen zondag. Geschrokken De ommezwaai van de president zo snel na het recente politiege- weld is verbazingwekkend. Dat Milosovic geschrokken is van de reacties daarop, is onwaarschijn lijk. Eerder lijkt Milosevic te beseffen dat alleen de internationale ge meenschap de nijpende economi sche situatie kan verhelpen, zo dat hij in het zadel kan blijven. Een medewerker van de Franse spoorwegen onderzoekt een van de ontspoorde treinstellen op het station van Apach. foto reuter Van onze correspondent Metz - Een trein met kernafval uit Duitsland is gistermorgen op het sta tion van Apach in de Oost-Franse regio Lotharingen ontspoord. Volgens de Franse politie is bij het ongeluk geen straling vrijgekomen. De locomotief en de eerste drie wagons zijn door nog onbekende oorzaak uit de rails ge lopen. Geen van de wagens is gekanteld. Apach ligt vlakbij de grens van Frankrijk met Duitsland en Luxemburg. Het afval was afkomstig uit Lingen in de deelstaat Niedersachsen en zou naar de Britse opwerkingsfabriek Sellafield worden vervoerd. Volgens de spoorwegen gaat het om uranium-235. Met speciale kranen wordt gepoogd de trein weer op de rails te zetten. De minister van Milieu van de Duitse deel staat Saarland, Leonhard, heeft er gisteren opnieuw voor gepleit om het nucleaire afval uit de kerncentrales in noord-Duitsland voortaan per schip naar Engeland te bren gen, ondanks verzet daartegen van burger initiatieven in diverse Noordduitse haven steden. „Het is te gek dat dat afval eerst zes honderd kilometer, dwars door het dichtst bevolkte deel van Duitsland, naar het zui den wordt gebracht om via het Saarland vervolgens over opnieuw honderden kilo meters naar de Franse kust te worden ge transporteerd. Het Saarland mag geen in ternationale draaischijf voor nucleair afval worden," aldus de minister. Ook politici in Noordrijn-Westfalen, even als tegenstanders van kernenergie, hebben gisteren andermaal tegen het railtransport van atoomafval geprotesteerd. Jaarlijks rollen zo'n 60 tot 80 treinen met stralingsgevaarlijk afval door de Bondsre publiek. Volgens het ministerie voor Milieu in Bonn bestaat daarbij geen enkel gevaar, omdat de containers met het zwak-radio- actieve afval letterlijk tegen een stootje kunnen. Minister Merkel houdt daarom vooralsnog aan transport per spoor vast, hoewel vol gens critici de verscheping vanuit een Noordduitse haven veel logischer is. Tientallen doden na aardbevingen Iran Teheran - Twee aardbevingen in het noordoosten van Iran hebben gisteren aan tientallen mensen het leven gekost. Bijna honderd mensen raakten gewond; er is aanzienlijke schade aangericht, zo meldde de Iraanse staatstelevisie. De bevingen vonden vroeg in de middag plaats, met een tussenpoos van drie kwartier. Ze hadden een kracht van respectievelijk 5,4 en 6,1 op de schaal van Richter. Waals parlement spaart Spitaels Brussel - De Commissie Vervolgingen van het Waalse parlement heeft na een dag lang vergaderen unaniem geadviseerd de parle mentaire onschendbaarheid van voorzitter Guy Spitaels slechts gedeeltelijk op te heffen. Dat betekent dat het kopstuk van de Parti Socialiste niet onmiddellijk hoeft op te stappen. Als het vol- tallige parlement vandaag het advies volgt, krijgt Justitie wel groen licht om Spitaels te verhoren over zijn mogelijke betrok kenheid bij een smeergeldaffaire rond de Franse vliegtuigfabri kant Dassault. Medewerkers VN omgekomen in Rwanda Kigali - Vier medewerkers van de Verenigde Naties zijn gisteren om het leven gekomen bij een aanslag bij de plaats Karengera in het zuidwesten van Rwanda. De medewerkers - onder wie een Brit en een Cambodjaan - zijn met hun auto in een hinderlaag ge- reden. De chauffeur heeft bij de aanslag verwondingen opgelo- pen. De slachtoffers maakten deel uit van een team waarnemers dat toeziet op de naleving van de mensenrechten. Grote winst voor Moslimliga Pakistan Islamabad - De Moslimliga (PML-N) van oud-premier Nawaz Sharif heeft de parlementsverkiezingen in Pakistan met grote meerderheid gewonnen. Hij behaalde, op basis van voorlopige tel lingen, 128 van de 217 parlementszetels. Bhutto's Pakistaanse Volkspartij (PPP) kreeg een vernederende draai om de oren van de Pakistaanse kiezers en staat op 17 zetels. De Mohajir Beweging eindigde als derde met voorlopig 12 zetels In totaal zal het Pakistaanse parlement 207 moslims en tien niet- islamitische afgevaardigden tellen. Fujimori wil praten met gijzelnemers Lima - De langverwachte besprekingen met de gijzelnemers in de Japanse ambassadeurswoning in Lima kunnen binnenkort begin nen. Dat heeft de Peruaanse president Fujimori gisteren gezegd. Fuji mori herhaalde echter dat hij niet van plan is toe te geven aan de eis van de rebellen om hun gevangenzittende kameraden vrij te laten. 'Syrië wil vredesoverleg hervatten' Jeruzalem - De Europese gezant voor het Midden-Oosten, Miguel Moratinos, heeft gisteren verklaard dat Syrië bereid is de vredes onderhandelingen met Israël te hervatten op basis van land-voor- vrede. Moratinos sprak in Jeruzalem met de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Levy en was afgelopen weekeinde in Damas cus. Hij signaleerde echter ook een diep wantrouwen tussen de Syrische en Israëlische regeringen. „Maar als premier Netanyahu het principe land-voor-vrede omarmt, zijn de Syriers bereid de onderhandelingen voort te zetten," zei de EU-gezant. Door Frans Wijnands Berlijn/Bonn - Bondskanselier Helmut Kohl heeft gistellen eerste spade in de grond gestoken voor de nieuwbouw v?n 1 'Kanzleramt'; zijn zetel in Berlijn. Of dat van zijn opvolger als Kohl zou besluiten om volgend najaar toch niet als lijsttrekker voor de christen-democratische CDU bij de landelijke verkie zingen aan te treden. Sofia (ap) - De Bulgaarse ex- communisten hebben gisteren ingestemd met vervroegde verkiezingen in april. Daar mee heeft de Bulgaarse Socia listische Partij (BSP) na een maand van demonstraties de aanspraak om een nieuwe re gering te vormen opgegeven. De aankondiging kwam na een bijna vier uur durend gesprek tussen president Stojanov, de lei ders van alle partijen en de be oogde BSP-premier Nikolai Do- brev. Alle partijen zouden een akkoord hebben getekend voor verkiezin gen in april. Dat wil zeggen dat het parlement zichzelf binnen en kele dagen moeten ontbinden, zo dat Stojanov de verkiezingen kan uitschrijven.Het akkoord werd tijdens een bijeenkomst van de oppositie met gejuich ontvangen. De leider van de oppositionele Unie van Democratische Krach ten (SDS), Ivan Rostov, noemde de beslissing 'historisch' en dankte alle partijen. „Wij waren nog nooit zo dicht bij een burger oorlog." Dobrev wilde zijn nieuwe socia listische kabinet, dat maandag door de partij was benoemd, gis teren aanvankelijk Stojanov voorstellen. Vandaag had het parlement er over moeten stemmen. Dat is nu dus van de baan. De afgelopen maanden heeft de politieke crisis over de vraag of de BSP na het aftreden van haar vorige regering door mocht rege ren de aanpak van de economi sche crisis en hyperinflatie in de weg gestaan. Vanwege de angst voor inflatie zijn de mensen gaan hamsteren en stonden er overal lange rijen voor de bakkerijen. De oppositie heeft alle aanbie dingen met de BSP een gezamen lijke regering te vormen van de hand gewezen en consequent om nieuwe verkiezingen gevraagd. Tegelijkertijd worden in Bonn de geruchten sterker dat op den duur geen enkel ministerie in die stad zal achterblijven maar dat alle departementen naar Berlijn zullen worden verplaatst. Het nieuwe 'Kanzleramt' aan de Spree, op een steenworp van de Rijksdag, kost 400 miljoen mark. Het complex omvat een hoog bouw van acht verdiepingen en een half zo hoog, breed gesi tueerd kantoorgebouw. Het is het enige nieuwe rege ringsgebouw dat in Berlijn ver rijst. Alle ministeries en over heidsdiensten trekken in be staande gebouwen in en rond Berlijn-Mitte. Rond het jaar 201 moet het 'regeringshart' klaar zijn. In Bonn is intussen grote on rust ontstaan door een tussenrap port van de Duitse Rekenkamer. Dat signaleert dat geen van departementen het zogenaanè kombinatiemodel schriftelijk heeft vastgelegd. Dat model voorziet in een hi vestiging in Bonn en een depen dance in Berlijn. Tussen deregels staat duidelijk dat eigenlijk geen van de 'Bonner' departementen die twee-deling ziet zitten. Dn! voedt de veronderstelling dat alle departementen op termijn Berlijn zullen gaan. DE SPAANSE minister van Binnenlandse Zaken Oreja heeft een voorstel van de ge matigde Baskische Nationa listische Partij gisteren met klem afgewezen om onder handelingen aan te gaan met de Baskische afscheidingsbe weging ETA. Baskische leid ers hebben de re gering voorgehouden dat onder handelingen wellicht een einde kunnen maken aan drie decen nia van gew eld. „Er is geen compromis mogelijk in de strijd tegen terrorisme," zei de minister voor de radio. „Het heeft geen zin overhaast besprekingen te beginnen, en helemaial niet wanneer die alleen maar de terroristen in de kaart spelen." Alle Spaanse politieke partijen reageerden koel op het maandag gelanceerde onderhandelings- voorstel. De meeste vinden dat alleen vredesbesprekingen kun nen worden gevoerd met bewe gingen die democratische prin cipes eerbiedigen. De Baskische nationalisten stel den de conservatieve regering van premier Jose Maria Aznar voor besprekingen met de ETA te beginnen door de Baskische partij Herri Batasuna tot de on derhandelingstafel toe te laten. Herri Batasuna steunt de ETA, en hun verhouding is te vergelij ken met die van Sinn Fein met de IRA in Noord-Ierland. De regering-Aznar en haar Par- tido Popular wezen al eerder dit soort voorstellen af. Zij eisen dat de ETA eerst de wapens neer legt. Het feit dat de zeer gema tigde Baskische Nationalistische Partij met dit voorstel komt, kan er echter op wijzen dat de ge dachte aan onderhandelen ook binnen militante ETA-kringen Door Joep Trommelen leeft, en men daar de eerste stap nog weigert te zetten. Het toonaangevende dagblad El Pais vroeg zich gisteren af hoe er besprekingen kunnen worden begonnen zolang de ETA twee Spanjaarden gijzelt. Een van de gijzelaars, een gevangenisbe waarder, wordt al ruim een jaar vastgehouden. De ETA en Herri Batasuna ver zetten zich op hun beurt al jaren tegen het ver van Baskenland gevangen houden van ETA-aan- hangers. Hier ligt voor beide partijen wisselgeld. Het voorstel voor besprekingen werd gedaan terwijl de politie twee leiders van Herri Batasuna arresteerde die maandag on danks een dagvaarding niet voor een rechter in Madrid waren verschenen. Het tweetal wordt beschuldigd van samenwerking met terroristen. Ook voor giste ren waren twee leden van Herri Batasuna gedagvaard. Alle vijfentwintig leden van het partijbestuur zullen de komende twee weken moeten getuigen in verband met een videofilm waarin enkele ETA-activisten te zien zijn. Herri Batasuna ge bruikte de film vorig jaar tijdens haar verkiezingscampagne. De ETA heeft de afgelopen nege nentwintig jaar in haar campag ne voor een onafhankelijk Bas kenland ongeveer achthonderd mensen gedood, onder wie twee dit jaar. Er is geen reden om aan te ne men dat de ETA binnen afzien bare tijd haar activiteiten zal staken of zelfs dood zal bloeden. Het Baskische nationalisme is hardnekkig, en diepgeworteld. Bij handhaving van de status quo zal er ongetwijfeld nog meer bloed vloeien. En de Spaanse autoriteiten hebben daarbij ook geen schone handen, wat de laatste jaren bleek door de ont maskering van 'doodseskaders' die vermeende ETA-sympati- santen hebben doodgemarteld. Een initiatief om de impasse te doorbreken is welkom, al is het alleen maar om te proberen te voorkomen dat er de komende negenentwintig jaar opnieuw achthonderd doden vallen. De Europese Unie zou hierbij een rol kunnen spelen. Baski sche nationalisten doen de laat ste jaren steeds vaker een beroep op Europa zich te mengen in de strijd in Baskenland. Herri Batasuna is vertegenwoor digd in het Europees parlement en laat daar regelmatig zijn stem horen. De partij pleit voor een Europa van naties in plaats van staten. En dat de Basken binnen de Spaanse staat een eigen natie vormen, kan niemand ontken nen. Wellicht kan Europa de ETA zo ver krijgen de wapens neer te leggen en aan tafel plaats te ne men, zoals dat ook in Noord-Ier land na aanhoudende interna tionale druk gebeurd is. Als de ETA een wapenstilstand afkondigt om de weg voor on derhandelingen vrij te maken is ze een geloofwaardige gespreks partner, Dan zal ook de Spaanse regering aan moeten schuiven, en van praten is nog nooit ie mand slechter geworden. Maar Europa lijkt weinig te voe len voor een rol in dit Iberische wespennest, en geeft prioriteit aan het uit bouwen van het nog broze Spaanse lidmaat schap van de Unie. Merkwaardig is dat Eu ropa het mensenrech ten-argument wel op tafel brengt als het gaat om het (niet) toelaten van Turkije tot de Unie, maar met geen woord rept over het geweldda dig optreden van Span je tegenover Baskische nationalisten. De Europese Unie mist echter een kans als men dit eerste Baskische 'vredesinitiatief' niet zou steunen. De kans dat Herri Batasuna als een Baskische variant op Sinn Fein voor een toenadering kan zorgen is niet ondenkbeeldig. Baskenland heeft in ieder geval geen twee elkaar vijandig gezin de groepen binnen haar grenzen, zoals met de protestanten en katholieken in Noord-Ierland het geval is. De kans van slagen van vredesbesprekingen zijn er daarom alleen al groter. Het Baskische conflict staat veel minder in de schijnwerpers dan de strijd in Noord-Ierland of ex- Joegoslavië. Toch ligt ook hier voor Europa een kans. In Noord- Ierland en Bosnië waren het de Verenigde Staten die uiteinde lijk voor een doorbraak zorgden. Zal Europa in Baskenland op nieuw falen? foto reuter (ADVERTENTIE) belt voor een bloemetje voortaan De Fleurop Bloemen- lijn heeft vanaf 1 januari 1997 een nieuw Servicenummer waarop u bloemen kunt bestellen met uw credit card. Dit nieuwe Servicenummer vervangt het huidige 06-in- formatienummer. Voortaan weet u precies wat voor soort Servicenummer u belt. Een nummer dat begint lijn, is gratis; 0900 is betaalde serieuze informatie; 0909 is betaald amusement; en nummers die beginnen met 0906 zijn de overige betaalde nummers waar onder erotisch amusement en babbelboxen. Dus vanaf nu weet u precies waar u aan toe bent. Voor meer informatie over de nieuwe Servicenummers kunt u met 0800, zoals dat van de Fleurop Bloemen- gratis 0800-0402 bellen. gaat pak; Van onze verslaggever Breda - De prijs van koffie daag met een kwartje per gram) omhoog, maar Zuidwes derland heeft gisteren geen sl loop op goedkope koffie beleefd Zegslieden van Albert-Heijnvestigl in Breda, Oosterhout, Etten-Leur, endaal, Bergen op Zoom, Hulst er neuzen spreken allemaal van een toegenomen koffieverkoop, 'maar zeker geen run op de schappen'. Op het hoofdkantoor van Albert (AH) in Zaandam kunnen de verkoi fers van uur tot uur worden gevolge verkoop van koffie is iets toegenoil Van onze verslaggever Amsterdam - De winstgroei CSM zal in het lopende boekjaai len als in de twee voorgaande jai|] blijven weer een dubbelcijferig aldus dr. J. Vink, vice-voorzitte' blicatie van het jaarverslag. De beleggers toonden zich echter tevreden met de aangekondigde groei. Het aandeel CSM sloot 4,5 procent hoger op 107,90 gulden. CSM maakte in november al be kend dat in het boekjaar 1995/1996 een winst van 201,6 miljoen gulden is geboekt, een stijging met 8,1 procent. Het con cern, dat in Nederland bedrijven heeft als HAK, Honig en Red Band Venco, presenteerde daar mee voor het tweede opeenvol gende jaar een winstgroei die la ger was dan tien procent, terwijl CSM daarvoor jarenlang dubbel- cijferige winststijgingen liet zien. De winstgroei zal voorlopig ge temperd worden door onder meer de rentevoet, aldus Vink. Maar ook de gang van zaken in de le vensmiddelen- en suikerdivisie is reden 'vöof ingetogen groei. De resultaten in deze sectoren wor den 'bevredigend' genoemd. Er werd in de jongste bietencam pagne 388.000 ton suiker gepro duceerd, 15.000 ton meer dan in 1995. In de levensmiddelendivisie wordt de nodige groei van suiker werk verwacht, maar andere markten, zoals soepen en siropen, vertonen weinig rek. De meeste groei moet derhalve komen uit de ingrediëntendivisie, die in vier jaar tijd van kleinste CSM-divisie naar grootste sector Rotterdam (anp) - De Vervoersbcl dernemingsraad en de directie bedrijf European Bulk Services 1 cipe-akkoord bereikt over de recj De 276 van de 650 werknemers die EBS kwijt wil, komen in dienst van een stichting. Die moet elders in de haven of daar buiten werk voor hen zoeken. De voormalige EBS-werknemers komen voor maximaal vijf jaar in dienst van de stichting. Boven dien is er een vrijwillige vertrek- regeling afgesproken. De negen tien miljoen gulden die EBS be schikbaar heeft, is niet toerei kend voor het aangepaste plan. Daarom moet het volledige per soneel van EBS negen procent won inleveren ter verdere finan ciering van het sociaal plan. Lruciaal is dat het akkoord vol gens de bonden binnen het Ha venakkoord van 1993 past. Hier in is overeengekomen dat er geen gedwongen ontslagen in de haven allen, tenzij een bedrijf op de and van faillissement verkeert. dat laatste is bij EBS het ge- De volgende hobbel die de vak bondsbestuurders nog moeten i„e,mer[' *s de instemming van hun welen bij het overslagbedrijf. Een t!r°er akkoord, waarbij de ver- ffn a enc*e werknemers niet lan- °55.an dra jaar in dienst van de j "ting zouden blijven, werd caoir ledenvergadering mas- hl« V3j de band gewezen. Nu 1 n de vertrekkende werkne- ^stelveen (anp) - De KLM nett ln het derde kwartaaleen nettoverhes geleden van zeven riori0eri f-dden. In dezelfde pe- haa]rloU1Jï<ktTV0rige boekjaar be- milin een van 102 stofn ^00ral de hogere brand- In lKen drukten de resultaten. KLIVf so e kwartaal betaalde v°or brandstol06"

de Stem | 1997 | | pagina 6