Groe "Ze pak Terneuzen pakt promotie groots aan POLITIE RAPPORT Fracties Sluis-Aardenburg terughoudend over telewerkcentrum Plan herinrichten van Roofack-Potjes valt slecht in Nieuwvliet OPS-vereniging wil Europese regels voor oplosmiddelen Kriekeputters kijken wagentjes in Clinge Bevolking daalt door vertrek veel mensen Wereldwinkel Westdorpe toe aan ander pand Start reconstructie Nieuwstraat Oostburg l i 1 i i DE STEM ZEELAND PE STEM Turnvereniging Binnenschipper Oprichting Centrummagement Drie weken voor overtreding van binnenstadverbod WOENSDAG 5 FEBRUARI 1997 C3 Snelheidscontroles Terneuzen - Bij snelheidscon troles in Axel en Magrette zijn afgelopen maandag 37 auto mobilisten bekeurd. Op de Langeweg reden 17 van de 507 bestuurders te hard. De groot ste overschrijding was 40 kilo meter. Bij Magrette gingen er 20 van de 290 in de fout. Een van de overtreders reed hier 97 in plaats van 50. Gewonde Terneuzen - Een 23-jarige au tomobiliste uit Utrecht is afge lopen maandagmiddag na een eenzijdig ongeval op de Haar- manweg met nek- en heup klachten overgebracht naar het ziekenhuis. Ze verloor de macht over het stuur en reed tegen een boompje aan. Geen voorrang Oostburg - Een 41-jarige auto bestuurster uit Sluis en een achttienjarige bromfietsster uit Oostburg zijn afgelopen maan dagavond ongedeerd gebleven na een aanrijding. De vrouw uit Sluis sloeg rechtsaf en liet de bromfietsster die rechts naast haar reed niet voorgaan Beide voertuigen raakten beschadigd. Diefstal Terneuzen - De bromfiets van een achttienjarige Terneuzen- aar is afgelopen maandag avond gestolen vanaf de Van Steenbergenlaan. Het voertuig had een waarde van ruim drie mille. Aanrijding Terneuzen - Een 26-jarige en een vijftigjarige automobiliste uit Terneuzen zijn gisteren na een aanrijding op de Roosevelt- laan met de schrik vrijgeko men. Wel liepen hun auto's flinke schade op. De 26-jarige Terneuzense verleende geen voorrang aan haar plaatsge- note. poor Martje van Nes Schoondijke - Waar de turn vereniging 'Groei en Bloei' komende jaren naar streeft We moeten de grootste club Jan Nederland worden," zegt £ees Jacobse, voorzitter van de jubileumcommissie van de Zeeuws-Vlaamse tak van de vereniging. „En dat gaat luk ken, want de laatste vijf jaar staan we steeds meer in de be langstelling. Het aantal leden is met tien procent gestegen." pe vereniging voor tuinliefheb- bers viert dit jaar het landelijk 125-jarig bestaan. In Zeeuws- Vlaanderen is er speciaal voor het jubileum is een commissie inge steld, die ervoor zorgt dat het feest niet onopgemerkt voorbij gaat. Zo is er op 16 februari een grote tentoonstelling in het Streekmu seum IJzendijke. Op de tentoon stelling wordt de geschiedenis van de Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde (KMTP), in de volksmond Groei en Bloei, uitgebeeld. Op de ten toonstelling kunnen ook leden hun creativiteit kwijt door een hoekje of vitrine in te richten met hun foto's van tuinen of andere creatieve werkstukken. Ook wordt op 19 juli de Hervormde Kerk in IJzendijke omgetoverd tot een bloemenzee. Maar ook zonder jubilieum maakt de vereniging zich populair met tal van activiteiten. Binnen de Zeeuws-Vlaamse afdeling, die uit een slordige duizend leden be staat, worden er veel lezingen en dia-avonden gehouden. Ook ver zorgt de reiscommissie circa vijf keer per jaar dagreisjes naar tui nen, beurzen en andere interes sante bezienswaardigheden. Een keer per jaar kunnen de leden zelfs op excursie naar de Franse Cote d'Azur, Praag of Engeland's beroemde tuinen. Behalve de vele activiteiten is ook het verenigingsblad een sterk punt. Het tijdschrift is heel infor matief en kwaliteitsgericht, zegt Kees: „Er zijn zoveel leuke bla den. Je pakt in eerste instantie makkelijker iets wat er leuk uit- DE HAVEN van Sint Philipsland. In Zeeuws- Vlaanderen zijn de afge lopen tientallen jaren zo wat alle getijdehaventjes, die alleen bij hoog water binnengevaren konden worden, verdwenen. In 1952 nam Philippine met de dijkverzwaring af scheid van de 'mosselha ven'. Vervolgens verdwe nen onder meer de ha ventjes in De Griete, Hoofdplaat, Cadzand, Baalhoek, De Paal (als handelshaven) en Emma- haven. In Sint Philips land huilt binnenschip per C. Wagemaker over de sluiting van 'zijn' thuishaven. Door Annemarie Buijk HET SCHIP 'Dankbaarheid-Sint Philipsland' ligt eenzaam en al leen in het slik van de Fliplandse haven. Wachtend op de vloed én opdrachten droomt schipper C. Wagemaker terug in de tijd. De hjd waarin schepen het pakhuis langs de haven van Sint Philips land voortdurend af- en aande den. De prachtige jaren waarin geen enkele gemeentebestuurder er ook maar één seconde aan dacht om de haven voorgoed dicht je gooien. Maar dat is verleden hjd, sluiting van de haven is ake- hg dichtbij. Wagemaker is ver drietig en boos: „Ze schoppen ons gewoon weg. Ze pakken mijn thuis af en laten me verder bar sten." Wagemaker is geboren en getogen Sint Philipsland. „Kijk, daar oen ik ter wereld gekomen." Hij wijst naar de dam, zo'n driehon- Qerd meter verderop. „Mijn ÏTas hadden ook een schip. Ik eb dus nooit een ander leven ge- nUn^11 th zou het niet willen Ik moet er niet aan denken om een jaar lang in hetzelfde huis an de wal te leven. Dan komen de muren zo op me af." e schipper is tevreden met zijn ven. „Lekker vrij, een beetje eer erversbestaan. Maar dat wil dat ik §een burger va 1 i philipsland ben. Dat ben im vnoi' I *s miin thuishaven. Hiei h». u,"16 veUië' hier wil ik altijc mrug blijven komen." J aar a^s het aan het gemeentebe Van Th01"® ligt, moet Wage non er Z,?n schip voortaan aanleg |;n ,m Surt Annaland of Tholen fam,,an maar zien hoe hij bij zijl en huisarts in Sint Philip Van onze verslaggeefster Sluis - De raadsfracties van de ge meente Sluis-Aardenburg zijn terug houdend over de bijdrage die het ge meentebestuur wil geven voor een marktonderzoek naar de mogelijk heden van een telewerkcentrum in West-Zeeuws-Vlaanderen. Voor dit marktonderzoek is twintigdui zend gulden nodig en het college van B en W wil hiervoor 2.500 gulden op tafel leg gen. Het resterende bedrag wordt gefi nancierd door de Rabobank, Agrarisch West-Zeeuws-Vlaanderen en de gemeen te Oostburg. Het op te richten telewerk centrum is een initiatief van IPC Plant uit Schoondijke. Het centrum zou onder meer bedrijven een flexibelere dienstver lening kunnen verschaffen door middel van tekstverwerking, vertaalwerk, tele marketing en telefonistenwerk. L. Kamphuis (CDA), A. Scheppers (Lijst Rammelaere) en J. Boogaard (PvdA) toonden zich gisteravond tijdens de com missie Financiën in de Sluise raadzaal verrast over het collegevoorstel. Kamp huis: „Ik ben verbaasd dat de gemeenten Oostburg en Sluis-Aardenburg weer voor een karretje worden gespannen. Ik noem dit telewerkcentrum een particulier ini tiatief en onze fractie vindt het niet nodig dat gemeenten hier geld in moeten stop pen." Boogaard en Scheppers deelden de mening van de CDA'er. Burgemeester C. van Liere benadrukte het gemeentelijk belang van werkgele genheid. „Als dit wordt opgezet, creëer je werk en daar zetten wij ons als gemeente graag voor in. Het gaat hier trouwens al leen om een bijdrage voor het markton derzoek. Voor de rest is het initiatief vol ledig 'self supporting'. Het project krijgt dan van ons geen financiëele steun meer, alleen nog steun in bestuurlijke zin want het is de taak van de West-Zeeuws- Vlaamse gemeenten een bestuur voor dit telewerkcentrum samen te stellen." C. van de Vijver van WD/Gemeentebe langen vond het nog te vroeg om op het voorstel te reageren. „Ik wil dit eerst met mijn fractie bespreken en dan zien we wel verder. Ook de andere fracties willen zich nog eens goed beraden over het plan tele werkcentrum. Van onze correspondent Terneuzen - De gemeente Terneuzen en ondernemersvereniging City Terneuzen gaan samenwerken in het Centrummanage ment om de binnenstad van Terneuzen naar een hoger peil til len. Grote, landelijke promotie-ac ties, landelijke primeurs, nieuw parkeerbeleid en een 'denktank' moeten negatieve elementen zo als de drugsproblematiek en de leegstand in de binnenstad te lijf gaan. „Je moet ergens beginnen," zegt W. H. Naeye die toegevoegd is aan het bestuur van City Terneu zen om samen met A. Legrand het Centrummanagement in Ter neuzen van de grond te krijgen. Wethouder K. van der Hoofd gaf gisteren tijdens de persconferen tie aan dat de gemeenteraad het college het fiat gegeven heeft om in een Centrummanagement deel te nemen. „We hebben de stede- bouwkundige onwikkelingen ge had zoals het Stadskantoor, Steenen Beer en de parkeergara ge. Nu is het tijd om de gezamen lijke noodzaak in te zien om de binnenstad aantrekkelijk in te vullen voor alle partijen." A. Legrand somt de doelstelling van het Centrummanagement op. „Partijen staan ervoor om de economische positie van de bin nenstad te bevorderen in de ruimste zin van het woord. We zijn aan het brainstormen hoe we kunnen werken aan een gastvrij, actief en schoon Terneuzen. Het beheer van de openbare ruimten is een item. Denk aan het par keerbeleid en klanttrekkende evenementen." Gemeentevoor- lichter F. Neve vult aan dat het door de voorbereidingen van het Centrummanagement de ge meente binnenkort komt men een nieuw parkeerbeleid voor de binnenstad." Het Centrummanagement heeft het bureau Metamorphosis in de hand genomen om een aantal grote evenementen naar Terneu zen te halen. Naeye: „Het idee is dat Terneuzen samen met zes an dere steden uit Nederland twin tig grote evemementen binnen haalt van grote landelijke spon sors. De burgers van Terneuzen moeten dan in een andere orde van grote denken dan de gebrui kelijke evenementen die opgezet zijn door overigens goedwillende vrijwilligers. Met deze evene menten willen we een voor sprong nemen op andere plaat sen en onze economische positie versterken. Het bureau neemt ook de functie van centrumma nager tijdelijk waar tot er een manager is gevonden." Binnen zes weken hopen de be stuursleden Legrand en Naeye bij hun achterban het fiat en fi nanciële steun te krijgen voor het Centrummanagement. Wethou der van der Hoofd sprak berich ten dat het om een wurgcontract gaat tegen. „De financiële risi co's zijn beperkt. Ondernemers zijn niet hoofdelijk aansprake lijk." Met name de aanleg van de pa rallelwegen langs het traject stuitte op veel bezwaren. Het sa- Van onze verslaggever Terneuzen - „Als slachtoffer van zijn eigen verslaving was hij verplicht te scoren," vatte officier van justitie Van Nooijen gisteren de zaak te gen D. A. uit Terneuzen samen. De man stond terecht omdat hij tot drie keer toe een aan hem op gelegd binnenstadverbod had ge negeerd. In december 1995 werd hij twee keer aangehouden in de Grenulaan en in april 1996 nog maals. Op de vraag wat hij daar deed, zei hij dit niet precies te weten. Voor kantonrechter Kla- renbeek was het echter duidelijk: „Het binnenstadverbod is er om de drugsoverlast tegen te gaan. U ging er sofdrugs kopen." Dat klopte, want bij een van de aan houdingen had A. hasj bij zich. Net uit de gevangenis, waar hij acht maanden verbleef, schrok de man toch even van de eis die de officier naar voren bracht: voor elke overtreding een week cel. Hij zei van de harddrugs af te zijn en alleen af en toe nog wat softdrugs te gebruiken. Hij voorzag proble men met zijn ouders als hij nu weer de gevangenis in zou moe ten. Zover kwam het niet, want de kantonrechter achtte het niet verstandig de man meteen weer vast te zetten. In plaats daarvan legde hij drie weken voorwaarde lijk op. Van Nooijen ging daar nog niet onmiddellijk mee ak koord en zei na te willen denken over eventueel hoger beroep. Van onze correspondent Nieuwvliet - Het concept herinrichtingsplan voor het traject Roofack-Potjes werd niet met gejuich ontvangen. Het werd gis teravond gespresenteerd door J. Bakx van de afdeling Bouw en Renovatie van de provincie Zeeland in recreatiecentrum De Pannenschuur in Nieuwvliet. menbrengen van het landbouw- verkeer en fietsers en dan nog in beide richtingen was volgens vrijwel alle aanwezigen onaan vaardbaar. Het plan, dat onder deel is van het project 'Duur zaam Veilig', geeft vele 'duurza me gebreken' te zien, zo was het ordeel van de aanwezigen. Vooral de kwestbare fietser wordt de dupe. Ook moeten er extra kilometers gemaakt wor den om op de plaats van bestem ming te komen omdat maar in beperkte mate gebruik kan wor den gemaakt van de weg Bres- kens-Sluis. Het gevolg daarvan is dat de pa rallelweg overbelast worden met alle gevolgen van dien. Zeker nu landbouwmachines de laatste jaren in omvang toene men. De parallelwegen krijgen een breedte van 4,5 meter waarvan 3,5 meter geasfalteerd. Volgens de aanwezigen wordt op die ma nier verkeersonveiligheid ge creëerd en dat kan toch niet de bedoeling zijn van 'Duurzaam Veilig'. „Op die amper 25000 mensen in dit gebied dergelijke maatrege len nemen is vragen om proble men," gaf een afgevaardige van natuurbeschermingsgebied 't Duumpjehij te kennen. Het plan gaat in totaal 7,22 mil joen gulden kosten. Er is nu al een tekort van 1,3 miljoen gulden, maar dat zou weg te werken zijn met een mee valler van de aanbesteding van het gedeelte Nieuwvliet dat het eerst aan de beurt is. Het herinrichtingsplan Roofack- Potjes omvat onder meer een ro tonde bij Roofack, twee pla teau's bij de buurtschap Boeren- hol, een rotonde bij het binnen komen van Groede en een via duct over de ontsluitingsweg op de kruising Molen- weg/Knokkertweg Van onze verslaggever Hulst - De landelijke OPS-vereniging, waarin patiënten zijn verenigd die lijden onder het zogenaamde Organo Psychosyn- droom (OPS), opent vanuit Zeeland een offensief om de Euro pese regelgeving met betrekking tot het werken met oplosmid delen op één lijn te krijgen. Nu Nederland voorzitter is van de Europese Unie is dat een goe de kans om de kwestie op Euro pees niveua onder de aandacht te brengen, stelt P. Haulez uit Sint-Jansteen. Ook hij lijdt aan de ziekte OPS als gevolg van het jarenlang werken met oplosmiddelen. Haulez is contactpersoon voor de OPS-vereniging in Zeeland en voert al lange tijd een strijd om erkenning van OPS-slachtof- fers. Die erkenning zit er nu aan te komen. Rechtszaken tegen be drijfsverenigingen zijn inmid dels in het voordeel van OPS- slachtoffers beslist. Binnenkort brengt de Sociaal Economische Raad advies uit aan staatssecre taris F. de Grave over te nemen beleidsmaatregelen. Vorige week stelde de SP-fractie nog vragen tijdens het wekelijk se vragenuurtje voor de Tweede Kamer en inmiddels heeft ook de PvdA-fractie de OPS-kwestie omarmd. Dit allemaal als gevolg van de voortdurende inspannin gen van Haulez om de zaak on der de aandacht te brengen. Ook burgemeester A. Kessenvau Hulst heeft zich het lot van de inwoner van zijn gemeente aan getrokken en na een brief aan staatssecretaris De Grave nu ook Europarlementariër mevrouw J. Boogerd-Quaak uit Zaamslag aangeschreven. Dit met de vraag of ze eens kan bekijken of er wellicht op Europees niveau iets gedaan kan worden. Hij effende daarmee voor Haulez de weg, die binnenkort zelf contact gaat zoeken met mevrouw Boogerd. Het probleem is dat in de ver schillende Europese lidstaten verschillende normen gelden voor het gebruik van oplosmid delen in lijmen en verven. Er zijn weliswaar vervangende midde len, maar omdat de normen overal verschillen, zijn. produ centen niet zomaar bereid de ge vaarlijke oplpsmidsjdgn in de ban te doen. „Als dërleden het nou eens kunnen worden over een Europese munt," stelt Hau lez, „dan moet het toch ook mo gelijk zijn om gezamenlijke richtlijnen op te stellen voor op losmiddelen." Van onze correspondent Clinge - De Kriekeputters uit Clinge gingen voor de zesdemaal wagentje kijken, een evenement dat wordt georganiseerd door de gezamenlijke Clingse carnavalsverenigingen. De carnavalswagens hebben een hoge kwaliteitsgehalte, aldus Jo Verstraeten, voorzitter van de carnavalsstichting De Krieke putters. Het is een resultaat van maandenlang intensief bouwen op verschillende plaatsen in Clinge en daarbuiten. Behalve leden van de carnavals stichting gingen ook een aantal juryleden mee om zich reeds te oriënteren op hetgeen in de car navalsoptocht in Clinge te zien is. „Ik durf gerust te stellen," aldus voorzitter Jo Verstraeten, „dat Clinge zich kwalitatief kan me ten met welke optocht dan ook in Zeeuws-Vlaanderen. Clinge is in staat om als kleine gemeenschap zeven grote wagens te bouwen. Daar mag je trots op zijn," aldus Verstraeten. Woordvoerder Pa trick de Wilde, namens de geza menlijke wagenbouwers, spreekt van een enorme bezieling en de relatief goede verstandhouding tussen de verenigingen. „Ze ma ken er een sport van om mooie wagens te bouwen en elkaar op een gezonde manier te beconcur reren," aldus de Wilde. „Deelname aan de eigen optocht te Clinge spreekt het meest aan. Er wordt vooral meegedaan om de eer. Het prijzengeld is niet het belangrijkste motief." De verenigingen die zondag mee doen aan de optocht te Clinge zijn de Kleppies, Pivo's, 't Zee gat, De Sloebers, Bernhardklin- kers, Meelzakken en De Grens. Van onze verslaggever Middelburg - De verminderde groei van de Zeeuwse bevolking is vooral toe te schrijven aan het gegeven dat er meer mensen vertrekken dan dat zich nieuwe inwoners vestigen. wikkeling van het vestigings overschot ziet er als volgt uit 1100 (1993), 1174 (1995), W (1996), 445 (1997). Het vestigingsoverschot va» 1996 komt voor een belangri] deel op het conto van de gemeen; ten Hulst en Goes met een groei van 253 en 329 inwoners. Oost burg zat ook aardig in de lift ®e een vestigingsoverschot van lw- Gemeenten die in de hoek zate waar de klappen vielen, ware Terneuzen (-400) en Middelburg (-394). De hier genoemde cijfers zil nog maar voorlopig, benadruk de afdeling voorlichting van provincie Zeeland. Door adnunj stratieve wijzigingen kunnen definitieve cijfers afwijken. Dat blijkt uit cijfers van de pro vincie Zeeland over het inwo nertal, Dat nam in 1997 weliswaar met 1145 zielen toe, maar vergeleken met de afgelopen jaren betekent het een voortgezette daling van de groei. Ter vergelijking: de laatste jaren steeg het inwoner tal respectievelijk met ruim 2500 (1993), ruim 2100 (1994) en 1500 (1995). Nadere bestudering van die ge tallen leert dat de dalende groei met name te maken heeft met een afnemend vestigingsover schot. Het geboortenoverschot is de laatste vijf jaar redelijk stabiel te noemen en beweegt zich rond de 700 nieuwe Zeeuwen. De ont- Marian Taalman (m) voorzitter van de Stichting Wereldwinkel Westdorpe neemt de cheque in ontvangst van leerlingen van basis school De Kreeke. Leerlingen basisschool De Kreeke schenken opbrengst kerstmarkt Van onze verslaggever Westdorpe - De wereldwinkel in West dorpe groeit uit zijn jasje. Initiatiefne mers Gerard en Marian Taalman verhui zen daarom per 8 maart met hun hele as sortiment producten uit verre landen naar een bouwkeet naast hun huis aan de Graafjansdijk. De bouwwerkzaamheden in de keet zijn in volle gang en ondanks de giften van bedrijven blijven de kosten erg hoog. De enveloppe met een inhoud van ruim zeshonderd gulden van de leerlingen van groep 8 van basisschool De Kreeke uit Westdorpe is daarom zeer welkom. Gistermiddag kort na één uur meldden de leerlingen van groep 8 zich aan de voordeur van Gerard en Marian Taalman in Westdorpe. Samen met juf Ingrid overhandigden ze het geldbedrag dat ze met de verkoop van zelfge maakte kerstspullen eind vorig jaar verdiend hebben. Met aftrek van de kosten bleef er 610 gulden over. De kinderen besloten unaniem de opbrengst van hun kerstmarkt aan de We reldwinkel te geven. Marian Taalman toonde zich als voorzitter van de Stichting Wereldwinkel Westdorpe en omstreken zeer verheugd met het initiatief van de kinderen. „Het is echt fantastisch wat ze gedaan hebben." De kinderen kregen als beloning een reep chocolade en een glaasje fris. In maart bestaat de Wereldwinkel in West dorpe precies een jaar. Per toeval kwam de Wereldwinkel tot stand. „We hadden het pand hiernaast gekocht en we waren van plan daar ooit nog eens iets mee te gaan doen, een winkel of zoiets," zegt Marian. Omdat Gerard en Marian zeer geïnteresseerd zijn in goede doelen en de leefomstandigheden van de men sen in verre, arme landen, kwam het idee voor een Wereldwinkel al snel op tafel. Een Wereldwinkel heeft allerlei producten uit de Derde Wereld in haar assortiment, zowel eetbare als niet-eetbare spullen. De West- dorpse winkel heeft naast de gebruikelijke producten als koffie, thee en keukenspullen ook een divers aanbod van sierraden uit an dere culturen. „Kijk, het mooie van de Wereldwinkel is dat de plaatselijke bevolking in die verre landen er beter van wordt," vertelt Marian. Gerard vult aan: „Nu stijgt de prijs van de koffie met een kwartje, maar daar wordt de plaatselijke bevolking via grote importeurs als Douwe Egberts niet beter van. De organisatie Fair Trade, via welke de Wereldwinkels hun spul len krijgen, laat prijsstijgingen wel ten goede komen aan de persoon die het echt nodig heeft." Gerard vervolgt: „En omdat we in Westdorpe zijn gaan wonen, hebben we hier ook maar de winkel geopend. Maar eigenlijk richt de We reldwinkel zich op de hele gemeente Sas van Gent." De winkel is nu nog in de werkkamer van tuinarchitect Gerard, maar die ruimte is veel te klein geworden. „Bovendien kom ik hele maal niet meer aan werken toe," zegt Gerard lachend. In dat eerste jaar heeft de winkel een vaste plaats gekregen in de middenstand van West dorpe. „We vormen een aanvulling op de an dere winkels," vertelt Marian. De Wereldwinkel is bovendien in heel Neder land in opmars. Op dit moment telt ons land 365 Wereldwinkels, waarvan vijf in Zeeuws- Vlaanderen: Terneuzen, Oostburg, Breskens, Clinge en Westdorpe. Tussenoplossing „Toen we in Westdorpe startten, was het toch even afwachten of het hier zou aanslaan," zegt Gerard. Maar volgens Marian kreeg de stichting voldoende respons om zeker te we ten dat er een draagvlak is. Ook de Westdorp- se bedrijven droegen hun steentje bij met de aanlevering van materiaal. Op 8 maart opent burgemeester J. van Rest het nieuwe gebouw, dat eigenlijk nog maar een tussenoplossing is. „Over twee of drie jaar willen we in het pand hiernaast de Wereldwinkel vestigen. Dan zijn we pas helemaal klaar," zegt Gerard. Tot op heden, en straks ook vanaf 8 maart, is de Wereldwinkel op woensdag en op zaterdag enkele uren geopend. Maar Gerard en Marian willen verder. „Met nog een paar vrijwilligers erbij kunnen we misschien vaker de deur ope nen," zegt Gerard. Begin deze week is de gemeente Oostburg begonnen met de reconstructie van de Nieuwstraat in Oostburg. In het kader van het ver- keersveiligheidsproject Duurzaam Veilig West-Zeeuws-Vlaanderen wordt deze belangrijke verbindingsstraat op sommige plaatsen ver smald om zo het autoverkeer af te remmen. De Nieuwstraat wordt vanaf de afslag Baljuw Veltersweg een 30-km zone en wordt als zodanig ingericht. M. ten Braak, sectie ruimte lijke ordening van de gemeente Oostburg: „Sinds maandag is de Nieuwstraat vanaf de rotonde voor het autoverkeer afgesloten. We bren gen hoofdzakelijk wegversmallingen aan, er komen overigens geen hinderlijke verkeersdrempels in de Nieuwstraat maar er worden wel plateaus aangelegd. Eigenlijk hadden we al rond Kerst met de klus moeten beginnen maar wegens de vorst konden we pas deze week beginnen. Als de vorst verder geen spelbreker meer is, hopen we over drie maanden klaar te zijn met de reconstructie van de Nieuw straat. Fase één van Duurzaam Veilig, in de wijk Oostdijke, is eind vorig jaar afgerond dijk aan de beurt. In de loop van dit jaar komen de Bredestraat en Maai- FOTO CAMILE SCHELSTRAETE -

de Stem | 1997 | | pagina 20