Filmmakers vechten om Hitler-film Verzet in Kosovo laait op Oplossing gijzelingsdrama Peru niet veel dichterbij llitwi in kac de Eu s Spanning Bulgarije loopt op Hoorzittingen leggen falen Belgische politie bloot 'Woningsi DE STEM BUITENLAND Albanezen opgepakt in Servië 'Geen Fransman president van Europese Bank' Walen massaal de straat op voor 'Mars voor Werk' DE STEM T COMMENTAAR Technolease BUITENLAND KORT Ouderenzorg Schietpartij Sas van Gent Gemeenten legge niet bij aan extra vogelvoer Gewapende overval op boekwinkel MAANDAG 3 FEBRUARI 1997 A4 Den Haag/Hollywood (anp) - Filmmakers in Hollywood, onder wie de Nederlandse re gisseur Paul Verhoeven, vechten om de eerste biogra fische film te kunnen maken over de Duitse dictator Adolf Hitler. De Sunday Times schreef giste ren dat er in de VS bezorgdheid heerst dat de belangstelling een impuls zal geven aan neo-nazi- groepen. Filmmakers hebben tientallen jaren afgezien van het maken van een film over Hitier, omdat het moeilijk is het pure kwaad uit te beelden van de aanstichter van de Tweede Wereldoorlog. Wel maakten Mel Brooke de ko medie The Producers en Charlie Chaplin The Great Dictator. Maar Verhoeven wil het taboe in Hollywood uitdagen met een film waarin de man achter het monster wordt onthuld, aldus de Sunday Times. Het zou een portret worden van een charismatische en 'aardige' man, kwaliteiten waarmee hij zich van de macht verzekerde. Verhoeven, ook in Amerika be kend van Robocop en Basic In stinct, en zijn rivaal Ted Kot- cheff, die de eerste Rambo-iïlm regisseerde, kunnen verzet ver wachten van de machtige joodse lobby in Hollywood. Arnold Schwarzeneggers plan om een 'aardige' nazi-soldaat te vertolken in een film over de Tweede Wereldoorlog gaat niet door, omdat er geen financiers waren te vinden. Verhoeven, wiens Showgirls onlangs flopte, vertelde dat hij al jaren een por tret van Hitier wil maken. „Ik probeer niet Hitier een come back te laten maken, wat som mige mensen vrezen. Maar het ontkennen is erger," zei hij. „Je zag het resultaat van zijn charismatische persoonlijkheid. Maar vergeet niet dat de hele Duitse natie plus de Nederlan ders, de Belgen en de Fransen, het een tijdje prachtig vonden." „Zestig miljoen mensen werden grotelijks verleid. Het is belang rijk te zien wat een aardige vent kan doen. Je leest altijd dat se riemoordenaars ergens aardig waren. Het punt is dat zij hun doelen en aard verbergen, er een eigen agenda op na houden, en dat is precies wat Hitier deed." Het voorlopige script richt zich op het privé-leven van de Füh- rer, zoals zijn ongezonde obses sie met zijn moeder en een nicht je, zijn affaire met Eva Braun en hun uiteindelijke huwelijk enke le dagen voor zij zelfmoord pleegden in een Berlijnse bun ker. Ook in Nederland stuit het voornemen om een film over het leven van Hitier te maken, op veel protest. De Amsterdamse rabbijn L.B. van de Kamp is van mening dat een Hitler-film een instrument van propaganda wordt, ook als de regisseur hele maal oprecht is. „Wij weten dat Hitler van hondjes en van ari sche kindjes hield, maar wij we ten ook dat hij een massamoor denaar was." Pristina/Belgrado (dpa/afp/rtr/ap) - Bij een schietpartij tussen de Servische politie en een aantal etnische Albane zen zijn zaterdag in de Zuid-Servische provincie Kosovo drie mensen gedood. De Albanezen schoten uit een voorbijrijdende auto op een groep agenten, van wie er drie ge wond raakten. Drie andere Alba nezen zijn gearresteerd. Een van hen heeft toegegeven lid te zijn van het 'Kosovo-Bevrijdingsle- ger', aldus de Servische autoritei ten. Negentig procent van de inwo ners van Kosovo zijn etnische Al banezen. De Servische president Slobodan Milosevic schafte in 1989 de autonomie van de pro vincie af, waartegen deels gewa pend verzet rees. De Servische politie handhaaft er sindsdien met harde hand de orde. De Democratische Liga van Kos ovo, de belangrijkste oppositie partij in Kosovo tegen Milosevic, maakte gisteren bekend dat de afgelopen week zo'n honderd Ko- sovo-Albanezen zijn gearresteerd op verdenking van subversieve Van onze correspondent Bonn - Het is volgens de Duitse topbankier Helmut Hesse 'volsla gen onmogelijk' dat een Frans man de eerste president van de komende Europese Centrale Bank wordt. Hesse, lid van de bestuursraad van de Bundesbank, neemt met die uitspraak ongekend scherp stelling in de strijdvraag wie er over enkele jaren aan het hoofd van de Europese Centrale Bank in Frankfurt moet komen. De Nederlandsche Bank-presi- dent Duisenburg wordt in bank- kringen als een goede kandidaat beschouwd. Maar zijn tot voor kort zeker lijkende benoeming is twijfelachtig geworden sinds Pa rijs die functie voor een Frans man claimt. activiteiten. Dat is volgens de partij de grootste arrestatiegolf sinds twee jaar. Het partijbestuur ziet het gevaar dat de situatie in Kosovo degene reert in een 'gevaarlijk interet nisch conflict'. Vertegenwoordigers van de Kos- ovo-Albanezen hebben er bij de Servische autoriteiten op aange drongen de schoolgebouwen bin nen tien dagen voor te bereiden op de terugkeer van de Albanese scholieren. Anders willen de Albanezen de overeenkomst opzeggen die Mi losevic en de Kosovo-Albanese leider Ibrahim Rugova hierover in september vorig jaar onderte kenden. De Albanese scholieren en lera ren boycotten het Servische on derwijs sinds 1990 en hebben een eigen Albaneestalig netwerk van clandestiene scholen opgebouwd. Belgrado Gisteren heeft de oproerpolitie een demonstratie van de opposi tie door het centrum van Belgra do tegengehouden. Oppositielei der Vuk Draskovic had de inwo ners van Belgrado via een onaf hankelijke radiozender opgeroe pen voor de 75e achtereenvolgen de dag deel te nemen aan de de monstraties. Zaterdag trok een kilometers lange stoet met tienduizenden studenten vreedzaam uit het cen trum van de hoofdstad naar de wijk Novi Beograd. Het aantal demonstranten werd geschat op meer dan 30.000. Toen greep ondanks het demon stratieverbod de massaal aanwe zige politie nog niet in. Los van de studentenbetoging .kwamen 's avonds circa 60.000 aanhangers van de oppositiebeweging Zajed no samen op het Plein van de Re publiek in de Servische hoofd stad om te worden toegesproken door een van hun leiders, Zoran Djindjic, de voorzitter van de De mocratische Partij. Aanhangers van de Bulgaarse oppositie warmen zich aan een vuurtje bij een wegblokkade op de weg die Griekenland en Bulgarije verbindt. In het hele land hebben leden van de oppositie we gen geblokkeerd en gaan ook de demonstraties tegen het Socialistische bewind onverminderd door. FOTO ANP Brussel (anp) - Bij terugkeer uit Bulgarije heeft de Neder landse Europarlementariër Wim van Velzen (CDA) giste ren gewaarschuwd voor de oplopende spanningen in het land. Blijft de socialistische partij BSP vasthouden aan de vor ming van een nieuwe regering, dan zullen er grimmige en bloe dige demonstraties en stakingen komen. „De spanningen gaan naar een kookpunt," consta teerde hij. Van Velzen, die als voorzitter van de Europese christen-democraten gesprek ken voerde met president Sto- janov, leiders van de BSP en de oppositie en patriarch Pimen, meent dat de socialisten gehoor moeten geven aan de oproepen om nieuwe verkiezingen uit te schrijven. Zo snel mogelijk dient er een overgangsregering te komen die drastische maatregelen kan ne men om onder meer de hyperin flatie te beteugelen. De Europarlementariër heeft de oppositie opgeroepen de krach ten te bundelen en zo snel mo gelijk met één kieslijst en één verkiezingsprogramma te ko men. De Europese Unie moet de humanitaire hulp aan het land opvoeren, meent Van Velzen. Hij constateerde een voedselte kort. Ruim 40 procent van de bevolking leeft onder het be staansminimum en steeds meer Bulgaren kloppen aan bij de gaarkeukens die de kerken heb ben ingericht. In Brussel worden van daag de hoorzittingen van de commissie Du troux hervat. Centraal staat het onderzoek dat door het parket in Brug ge werd gevoerd naar de verdwijning van de Has seltse tieners An Marchal en Eefje Lambrecks. Door Pascale Thewissen Brussel - Bijna twee uur lang dreunde rijkswacht-majoor Da niël Decraene met monotoon stemgeluid een minutieus voor bereide tekst op. Nee,1 de vermissing van Julie en Melissa uit het Luikse dorp Gra- ee-Hollogne was door zijn men sen nooit in verband gebracht met de verdwijning van de Has seltse vriendinnen An en Eefje. Evenmin legde het Centraal Bu reau Opsporingen van de Rijks wacht de link met Mare Dutroux, de man die eind jaren tachtig ook al terecht stond voor het ontvoe ren en seksueel misbruiken van vijf meisjes. Zelfs Betty Marchal, de moeder van An, kon tijdens het ellenlan ge betoog van Decraene een geeuw niet onderdrukken. Hoe onvoorstelbaar het relaas van de rijkswachtmajoor ook mag klin ken, echte nieuwigheden bevatte zijn verhaal niet. Dat er fouten zijn gemaakt in de Mare Dutroux zoektocht naar An en Eefje, staat vast. Duidelijk is ook dat de speurders nooit verder hebben gekeken dan hun neus lang is. En dat de verschillende politiedien sten in België straal langs elkaar heenwerken, is genoegzaam be kend. Opvallend is dan ook de aan dacht die in de (Nederlandstali ge) Belgische media aan de zittin gen van de parlementaire onder zoekscommissie Dutroux wordt besteed. Dag in dag uit wijden de kranten voor de zoveelste keer uit over de cultuurverschillen tussen de Rijkswacht en de gerechtelijke politie en elke dag weer mag va der Paul Marchal zijn ongenoe gen over het gevoerde onderzoek ventileren. Aan een andere tafel, aan de an dere kant van de zaal, luistert de vader van Eefje Lambrecks op zijn beurt zwijgzaam naar de ver klaringen van de agenten en ma gistraten. Lambrecks en Marchal kunnen het niet met elkaar vin den. Wellicht één van de meest opzienbarende gebeurtenissen van de afgelopen week was dat de één de ander zowaar in Brussel de hand schudde. Enkele weken geleden zaten in dezelfde zaal nog de ouders van Julie Lejeune en Melissa Russo, in tegenstelling tot Marchal en Lambrecks wel zij aan zij. Tijdens de hoorzittingen over het onderzoek naar de verdwijning Julie en Melissa kwamen schok kende zaken aan het licht. Zo verklaarde een griffier van het parket van justitie in Charleroi dat de Belgische Rijkswacht in 1995 wel degelijk onderzoek deed naar mogelijk misbruik van kin deren door Dutroux. Tot dan toe had de Rijkswacht volgehouden dat dat onderzoek - bekend onder de codenaam Othello - puur- en alleen de han del van gestolen auto's betrof, een andere activiteit van Du troux. Ook werd de rijkswachter ge hoord die het huis van Dutroux in Marcinelle (een voorstad van Charleroi) doorzocht in het kader van operatie Othello, op het mo ment dat Julie en Melissa er ge vangen werden gehouden. In de kelder hoorde hij kinderen huilen. De betreffende rijks wachter nam echter klakkeloos van Dutroux aan dat het zijn ei gen kinderen betrof. Vreemd genoeg werd aan deze verklaringen in verhouding wei nig aandacht besteed in de Vlaamse en Nederlandse media. Wellicht heeft het te maken met de taal (de hoorzittingen over de verdwijning van Julie en Melissa verliepen in het Frans). Of met de persoon van Paul Mar chal, die zich de voorbije maan den heeft geprofileerd als een ware spraakwaterval, nooit te beroerd om de nationale en inter nationale pers te woord te staan. Er wordt dan ook uitgekeken naar zijn verklaring. Komende vrijdag nemen zowel Marchal als Lambrecks plaats aan de spre kerstafel. Maar ook die dag zul len er hoogstwaarschijnlijk wei nig opzienbarende feiten boven komen drijven. Dat Marchal de Brugse politie commissaris Luc van Tieghem (het parket in Brugge leidde het onderzoek naar An en Eefje, die in de kustplaats Middelkerke verdwenen) een veeg uit de pan zal geven, staat op voorhand vast. Van Thieghem beschuldigde Marchal er vorige week van het onderzoek naar de verdwijning van An en Eefje te hebben belem merd. De politiecommissaris hangt in middels een aanklacht wegens laster boven het hoofd. In de aanloop naar komende vrij dag komt opnieuw de rivaliteit tussen de verschillende politie korpsen uitgebreid aan bod. Van daag hoort de commissie name lijk de Brugse onderzoeksrechter Peter Buyse en de officier van Justitie in Brugge, J. Berkvens. Van onze correspondent Tubize - Tussen de 35.000 en 50.000 mensen hebben giste ren in de Waals-Brabantse ge meenten Tubize en Clabecq deelgenomen aan een beto ging voor werkgelegenheid en tegen sociale uitsluiting. De Mars voor Werk was een ini tiatief van de werknemers van de failliete staalonderneming For ges de Clabecq. Zij eisen maatre gelen tegen de stijgende werk loosheid in Wallonië. De schoorstenen van Forges de Clabecq, aan het kanaal Brussel- Charleroi, rijzen in het golvende landschap op uit de mist. Een zee van voornamelijk rode vlaggen, petten, mutsen en vuilniszakken, geeft kleur aan de grauwe werke lijkheid, waarop de verouderde industrie in Wallonië het patent heeft. 'De politiek slaapt, het volk ont waakt', staat op een spandoek langs de route. De demonstranten steunen de strijd bij Forges, maar verheffen hun stem ook tegen so ciale dumping. De overheid moet in hun ogen meer doen voor de werkgelegenheid. Inspiratie Al vroeg in de middag is er geen doorkomen meer aan. Duizenden demonstranten staan vast op de smalle brug over het kanaal, ter wijl uit de luidsprekers de stem van Roberto D'Orazio galmt. De 42-jarige communistische vakbondsleider D'Orazio is de organisator van de mars. Hij haalt zijn inspiratie bij Marx, Engels en Lenin, wier portretten naast het podium staan opge steld. De stelling van D'Orazio is dat het kapitalisme alleen maar misere geeft. „Er wordt niet ge produceerd voor alle mensen, maar alleen voor hen die kunnen betalen," vindt hij. 'Leve het socialisme'. Het bouw vallige bushokje is ermee volge plakt. Of het socialisme Roberto D'Orazio en zijn strijdbare kame raden in staat stelt het failliete staalconcern Forges de Clabecq weer op te starten, met behoud van alle 1.800 banen, is zeer de vraag. Arbeiderskind De vakbondsman vindt dat de ar beiders het geld moeten gaan ha len bij de banken, want die heb ben al die jaren geld verdiend op de rug van de arbeidende klasse. Opvallend aanwezig zijn de ouders van vermiste en vermoor de kinderen. „Ik ken geen Frans," verontschuldigt Tiny Mast zich bij de massa. De moeder van Kim en Ken is zelf een arbeiderskind. „Ik ken de strijd van de arbei ders. Veel arbeiders staan achter ons. Vandaag staan wij, de ouders, achter hen." Ook Paul Marchal, de vader van de vermoorde An, verklaart zich solidair met hen die vechten voor het behoud van werkgelegenheid. „Wij hebben ons kind verloren, zij dreigen hun werk te verliezen. Daarom ben ik hier." De vader van het meisje Melissa, Gino Russo - zelf staalarbeider - spreekt de demonstranten toe. Hij heeft het over het recht op werk voor iedereen en 'voor onze kinderen'. „Want zij betalen uit eindelijk de rekening." HET IDEE om Philips en Fokker via een ingewikkelde fiscale constructie staatssteun te verlenen, was vanaf het eerste mo ment omstreden. De belastingdienst en topambtenaren var het ministerie van Financiën hebben zich lange tijd verzet te gen het door het kabinet Lubbers/Kok gelanceerde plan. Tevergeefs, de verantwoordelijken bleken het uiteindelijk eens te zijn over de noodzaak van financiële steun aan de noodlij dende bedrijven. Philips verkeerde aan de rand van het faillis sement en Fokker was er nog beroerder aan toe. Volgens publicaties in NRC Handelsblad heeft de toenmalige minister-president Lubbers alle betrokkenen onder zware druk gezet. Staatssecretaris Van Amelsvoort van Financiën steunde aanvankelijk zijn ambtenaren, maar hij durfde zijn baas en par tijgenoot Lubbers niet te weerstaan. Hij ging uiteindelijk ak koord met de steunoperatie. Hij kreeg de Tweede Kamer in rui-1 me meerderheid aan zijn zijde. De beroering die nu is ontstaan heeft te maken met de winst die door de Rabobank zou zijn geboekt. De transacties zouden de coöperatieve bank een winst van 1,8 miljard gulden hebben opgeleverd. Volgens een woordvoerder van de Rabobank klopt het genoemde bedrag van 1,8 miljard gulden van geen kanten. Hij spreekt van een plus van totaal 150 miljoen gulden, VVD'er Van Rey heeft zo zijn twijfels. Hij eist een parlementair onderzoek. De vertegenwoordigers van de PvdA en het CDA stellen zich genuanceerder op. Zij zeggen dat de Tweede Ka mer indertijd van A tot Z is geïnformeerd. De harde toon van Van Rey is niet toevallig. Zijn partij maakte geen deel uit van het laatste kabinet Lubbers. PvdA en CDA wel. Om begrijpelij ke redenen stellen zij zich voorzichtiger op. In dit soort zaken mag het partijbelang echter geen enkele rol I spelen. De politiek is er alleen maar mee gediend wanneer er openheid van zaken komt. De politieke bereidheid om de noodlijdende bedrijven te redden, was groot. Cruciaal is de vraag of de Kamerleden volledig zijn geïnformeerd over de omvang van de kosten voor de Nederlandse Staat. Op dat the-1 ma moet een komend onderzoek zich richten. IHi Jeltsin ontvangt Chirac Moskou - De Russische president Boris Jeltsin heeft gisteren de Franse president Jacques Chirac ontvangen in de residentie bui ten Moskou waar hij herstelt van een hartoperatie en een longont steking. Jeltsin, die een bezoek aan Den Haag deze week moest afzeggen, stond onder druk te tonen dat hij voldoende gezond is om Rusland te kunnen leiden. Hasj in Nederlandse vrachtwagen Almeria - De douane in de Zuid-Spaanse havenstad Almeria heeft zaterdagochtend in een Nederlandse vrachtwagen 2500 kilo hasjiesj gevonden. Dat hebben de plaatselijke autoriteiten be kendgemaakt. De Nederlandse vrachtwagenchaffeur is aangehouden. Hij was met een lading sinaasappels uit Marokko met de veerboot aange komen in Almeria. De drugs zaten verstopt tussen het fruit in de gekoelde vrachtwagen. Waarnemer door krokodil gegrepen Den Haag - De 31-jarige wachtmeester F.N. van de Koninklijke Marechaussee is zaterdag in Angola tijdens het zwemmen in de ri vier de Casai om het leven gekomen. Hij is vermoedelijk gegrepen door een krokodil. De wachtmeester werkte in Angola als waar nemer van de VN-vredesmacht. Tientallen bomaanslagen op Corsica Bastia - Nationalisten op het Franse eiland Corsica in de Middel landse Zee hebben in de nacht van zaterdag op zondag met kleine bommen in totaal 61 aanslagen gepleegd op bankfilialen, post kantoren en overheidsgebouwen, waarvan vijftien in Bastia. De politie heeft in de plaats Ghisonaccia drie mannen aangehouden voor ondervraging. Niemand liep letsel op. De schade bleef beperkt tot ontzette ge vels en gesprongen ruiten. Netanyahu en Arafat praten verder Davos - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu en de Pales tijnse leider Yasser Arafat zullen elkaar donderdag ontmoeten bij de grensovergang Erez tussen Israel en de Gazastrook. De leiders spraken dit af na een ontmoeting gisteren in het Zwit serse Davos, waar ze deelnemen aan het Wereld Economisch Fo rum. Arafat en Netanyahu zullen praten over onopgeloste kwes ties uit de autonomie-akkoorden, zoals de opening van een lucht en zeehaven in de Gazastrook. Arafat is gisteravond in Nederland aangekomen. Hij voert van daag in Den Haag besprekingen met premier Kok en minister van Buitenlandse Zaken Van Mierlo. Vier VN-medewerkers omgekomen Helsinki - Een helikopterongeval in Macedonië heeft zaterdag het leven gekost van drie Finse militairen van de Verenigde Naties en een Canadese burger-piloot. Dit meldde het Finse persbureau STT.Het toestel explodeerde toen het een hoogspanningsmast trof en stortte vervolgens in het Mavrovo-meer. Aan het begin van de middag wisten reddingsploegen twee stoffelijke overschotten te bergen. 38 mensen gedood in Algerije Algiers - Fundamentalisten hebben in de nacht van zaterdag op zondag zeven Algerijnen afgeslacht. De nacht daatvoor zijn in de stad Médéa eenendertig mensen vermoord. De slachtoffers daar zijn gewurgd en onthoofd aangetroffen. Een fundamentalistisch commando van ongeveer vijftig man viel de wijk Ktiten rond mid dernacht binnen en dreef de inwoners uit hun huizen, verklaarde een getuige. Lima/Toronto (rtr/afp/dpa) - Hoewel er na het topoverleg van de Japanse premier Has himoto en de Peruaanse presi dent Fujimori in de Canadese stad Toronto sprake is van enig optimisme, lijkt een op lossing van het gijzelingsdra ma in de Peruaanse hoofdstad Lima niet veel dichterbij. Fujimori en de Peruaanse onder handelaar Palermo spraken gis teren de verwachting uit dat de onderhandelingen met de Tupac Amaru-rebellen spoedig kunnen worden hervat. Maar het ziet er niet naar uit dat dat snel concreet vorm zal krij gen omdat de president nog steeds volhardt in zijn opvatting dat er niet gesproken kan worden over vrijlating van de Tupac Amaru-leden uit de gevangenis sen in zijn land. Deze eis is voor de gijzelhouders nog steeds erg belangrijk. De naar schatting vijftien rebel len van de linkse beweging Tupac Amaru (MRTA), die zich op 17 december tijdens een drukbe zochte receptie meester maakten van de woning van de Japanse ambassadeur in Lima, hebben een beetje water in de wijn ge daan. Maar ze hebben laten we ten dat ze voorlopig geen enkele van him 72 gevangenen zullen vrijlaten. De aanvoerder van de gijzelhou ders, Nestor Cerpa Cartolini, heeft gisteren gewaarschuwd voor een drama als de Peruaanse veiligheidstroepen proberen met geweld een einde te maken aan de gijzeling. De Peruaanse president Fujimori had eerder op de dag in een ge sprek met de televisiezender I CNN International al geprelu- deerd op een koerswijziging va I de rebellen. Hij toonde zich verder bereidme de rebellen te praten over de doo i hen verlangde verbetering van^ I omstandigheden in de j I nissen en over de mogelijk"® I dat de rebellen in balbngscMP I gaan in een ander land als zijI gijzelaars vrijlaten. ,1 Opmerkelijker dan de oflic I verklaring is informatie die J° I nalisten in de marge van de o I moeting hebben gekregen van I panse ambtenaren. Volgens I bronnen wil Japan helpen bij I zoeken naar een land dat de fU I zeinemers wil opnemen. Als r I instemt met hun vrije att0 Vl zou Japan miljoenen d°dars,* j, I len investeren om de armoea Peru te bestrijden. Van onze verslaggever Terneuzen - De Zeeuws-Vla meenten moeten voorrang g realisatie van de voor dit plande woonwagenstandpla Als blijkt dat het daarvoor gere geld onvoldoende is, moet in i stantie een deel van het budget ningbouw en verbetering wori zet. Van onze verslaggever Terneuzen - Instellingen voo ren en Belgisch Oost- en W van vandaag in eikaars keu renzorg in de regio te verbet Dit doel moet worden berei door het uitwisselen van elkas kennis, deskundigheid en erv ring. De doelstelling is onderdi van het grensoverschrijdende s menwerkingsproject 'Grenzen] ze Zorg'. De zorgaanbieders willen hie mee onder andere inspelen Europese regelgeving. „Door i te starten met de samenwerki op onder meer het terrein v kennisuitwisseling, opleiding i Van onze verslaggever Sas van Gent - In de nacht v< vrijdag op zaterdag vond in S van Gent een schietpartij plaa Een man uit Sluiskil schoot ir een vuurwapen op zijn echtgen te en twee vrienden van de ecl genote. Niemand werd geraa de man is nog voortvluchtig. I politie heeft de zaak nog onderzoek. Van onze verslaggever Terneuzen - De mees Zeeuws-Vlaamse gemeent hebben de vogels de afgelop strenge vorstperiode in de k laten staan. Op een verzoek van de Dieren! scherming Zeeuws-Vlaandei om een financiële bijdrage in kosten voor het bijvoederen v vogels reageerde tot nu toe alle de gemeente Axel positief, n een gift van vijfhonderd guldei Tevens staken de bedrijven restar en Erasmus (met een flin portie vis) de helpende hand to Vanwege de strenge koude 1 sloot de Dierenbescherming dens en kort na de ijsperiode in moeilijkheden verkerende gels bij te voederen. Dat karv kostte duizenden guldens. V; daar dat er verzoeken de di uitgingen om financiële stei Daarop is tot nu toe dus bit weinig respons gekomen. Zeeuws-Vlaanderen werd v spreid over alle gemeenten op totaal 55 plaatsen bijgevoederi Van onze verslaggever Hulst - Een nog onbeken man heeft gistermiddag e gewapende overval geplee op boekhandel Van Geyt i ateenstraat in Hulst. De man, van tussen de 25 ^»lfe ^aar ou<^' nam Wc de kapsa van de winkel. D_. ij bedreigde hij de verkoops; met een vuurwapen. Vervolg' maakte hij zich uit de voeten. Ve overvaller was gekleed donkere broek en een enjack. Met hoeveel geu e haal ging is nog niet het moment van de omstreeks 14.15 uur, was - nog maar net open, zodat zat alleen wat wisselgi f tot w Da; 1 geld hij in i bruin lec a bekel overv dew ei

de Stem | 1997 | | pagina 4