Droomfinale in Tokio afgelast Het De Lauwe Broers De Boer vertrouwen op Ajax Borst wint alternatieve elfstedentocht in Bosnië-Herzegovina uitslagen standen Handbalteam onderuit Steffi Graf moet voor eindstrijd tegen Martina Hingis met knieblessure opgeven Plassen in Weissensee ten strengste verboden Turn- en e\ DE STEM SPORT Groeneveld weer weg bij Pierce Seinstra opnieuw de sterkste over 200 kilometer bij de vrouwen voetbal kort Beenhakker beroofd in Valencia Problemen met Utrecht-fans bi Emmen Graef terug naar VW Voorzitter Sevilla in opspraak Engeland woedend op UEFA Pele steunt kandidatuur Beckenbauer 'Engelse clubs azen op aandelen PSV' sport prijsvragen DE STEM i 11 i i MAANDAG 3 FEBRUARI 1997 B2 Door Jaap van Essen Leeuwarden - Een lesje in betrekkelijkheid. In de cata comben van het Cambuur- stadion staat Frank de Boer net aan een paar verslagge vers uit te leggen wat hij nou echt vindt van de Arsenal- aanbieding van maar liefst 54 miljoen voor hem en zijn broer. Dan mengt Ronald zich in het gesprek. 'Hé Frankie. Frankie, geef me even een knaak, ik heb helemaal geen geld bij me en moet nog een broodje kroket afrekenen in het spelershome.' Hilariteit, uiteraard. Vooral om dat ook Frank de Boer geen cent kan vinden in de zakken van zijn trainingspak. En dus moet een leninkjebij een modaal verdie nende sportverslaggever uit komst bieden. Een torenhoge transferwaarde, portretrecht, een eigen kleding lijn, en het medebezit van een voetbalcafé; soms heb je er niet zoveel aan. Net zoals een aanbieding van Arsenal niet zoveel hoeft te zeg gen. „Ach weet je," beschouwt Ronald de Boer, „Het is best vleiend wanneer er regelmatig clubs zulke bedragen voor je over hebben. Het is toch een blijk van erkenning. Nu is het Arsenal, laatst nog Valencia om dat die Valdano helemaal gek van ons is. Leuk, maar verder? Voorlopig richt ik me gewoon op Ajax." Leegloop Ajax, dat is en blijft de club van Frank en Ronald de Boer, de beste en duurste voetbaltweeling ter wereld. Ook nu de leegloop van het voormalige topteam on verminderd verder gaat. Ronald de Boer: „Dat Patrick en Wins ton weggaan, dat was geen ver rassing, helemaal niet. Eigenlijk hielden we daar al een jaar reke ning mee." En broer Frank: „Ik blijf er ook nu dus bij dat Ajax de komende maanden gewoon zes spelers moet halen. En dan bedoel ik zes spelers die meteen in het eerste meekunnen." Of dat lukt is natuurlijk de grote vraag, maar de broers hebben vooralsnog vertrouwen in de Ajax-leiding. Ronald de Boer: „Ze hebben in ieder geval Dean Gorré al, dat is gewoon een hele goede. En ik geloof echt dat ze alles zullen doen om topspelers te halen. Ze weten heus wel dat ze ook met de salarissen mee om hoog zullen moeten. Dat is nu eenmaal zo." De broertjes De Boer geloven dus nog in Ajax, en bovendien ze hebben gewoon een doorlopend contract. Voor hoelang eigenlijk? „We hadden een contract tot 2000. Mondeling zijn we al een half jaar akkoord over verlenging tot 2004, alleen moet dat op papier nog precies uitgewerkt worden, hoe dat zit, ga ik niet vertellen. Dat doet er trouwens ook niet toe, het is ge woon een rechtsgeldige overeen komst. We krijgen ook al maan denlang volgens dat contract tot 2004 betaald, anders hadden we dat geld maar moeten terugstor ten ofzo." Voorlopig kan Ajax op de broers rekenen, zo lijkt het. Pas wanneer de beloofde ver sterkingen uitblijven, de presta ties ook volgend seizoen tegen vallen, misschien dat ze dan eens serieus overeen vertrek gaan na denken. Nu zeker nog niet. Ar senal of geen Arsenal. Dus stonden ze zaterdag ook ge woon op het veld, in een oefen duel met Cambuur Leeuwarden. De wedstrijd was nog een uit vloeisel van de transfer waarbij doelman Fred Grim van Fries land naar Amsterdam vertrok. Een niet bepaald indrukwek kend spelend Ajax won, met 0-2, door doelpunten van Overmars en Blind. Tokio (anp/rtr) - Martina Hingis heeft haar derde opeen volgende toernooizege in 1997 behaald. Het was de ge makkelijkste van de drie. Ze kwam er zelfs niet voor in actie. Tegenstander Steffi Graf meldde zich in Tokio een uur voor de finale af met een blessure aan de linkerknie. Door die ontwikkelingen bleef Hingis ongeslagen in dit jaar. Ze won Sydney, de Australian Open en Tokio. Voor Graf betekende het de tweede officiële nederlaag binnen twee weken. In 1996 ver loor ze in het hele jaar vier keer, waarvan één keer van Hingis. Daartegenover versloeg de 26-ja- rige Duitse het tien jaar jongere Zwitserse wonderkind vijf keer. In Zagreb prolongeerde Goran Ivanisevic zijn titel. De als eerste geplaatste Kroaat versloeg in de finale Greg Rusedski in drie sets, 7-6 4-6 7-6. De Brit, ongeplaatst, schakelde in de tweede ronde Jan Washington (afp) - De samen werking tussen tennisster Mary Pierce en trainer Sven Groene veld is beëindigd. Groeneveld maakte zijn breuk met de verlie zend finaliste van de Australian Open vrijdag bekend in het Ame rikaanse dagblad USA Today. „Kijkend naar de laatste zes maanden, ben ik tot de conclusie gekomen dat Mary en ik niet op dezelfde golflengte zitten," zei Groeneveld. Groeneveld begeleidde Pierce in 1995, het jaar waarin de Frans- Canadese speelster naar de we reldtop stormde. Toen kwam de eerste breuk. De Nederlandse trainer had genoeg van de grillen van Pierce, die meer tijd aan haar uiterlijk dan aan trainen besteed de. Eind vorig jaar werd de samen werking hervat, op een moment dat de tenniscarrière van Pierce in het slop was geraakt. Met Groeneveld terug aan haar zijde bleek ze plotseling weer succes vol. Tot de finale in Melbourne, waarin Pierce met 6-2 6-2 van de baan werd geveegd door de Zwit serse tiener Martina Hingis. Siemerink uit. Ivanisevic sloeg 22 aces in de finale. Met de titel con solideerde hij zijn tweede plaats op de wereldranglijst. In Sjanghai veroverde Jan Kro- slak na Tel Aviv 1995 de tweede toernooizege in zijn loopbaan. De nummer 102 van de wereld dwong de Rus Volkov in twee sets tot overgave, 6-2 7-6. Graf - Hingis was in Tokio de droomfinale. De nummer een te gen de nummer twee van de we reld. De beste speelster ooit tegen Martina II, de rijzende ster. Het bleef een droom in de Japanse hoofdstad. Graf kreeg in de halve finale tegen Brenda Schultz (6-1 7-5) last van een oude blessure aan de linkerknie. De aanhech tingspees aan de knieschijf speel de op, een blessure waarover Ri chard Krajicek later in zijn me moires gemakkelijk twee hoofd stukken kan volschrijven. Graf liet halverwege tegen Schultz een bandage rond de knie aanleggen, hobbelde naar de overwinning en stelde zich direct onder doktersbehandeling. Uren lange massages, ijspakken, alles probeerde ze om zondag speel- klaar te zijn voor het prestigeduel tegen Hingis. Tegen beter weten in. „Eigenlijk," zei Graf, „wist ik zaterdag al dat ik zondag niet kon spelen." Desondanks betrad ze zondag de baan voor haar warming up. Daarin bleek direct dat spelen een utopie was. „Ik kon de knie niet buigen. Voordat ik de baan opstapte, voelde ik dat het een hopeloze zaak was." De Duitse weet de terugkeer van oud leed aan de baansoort. „Dit tapijt is funest," oordeelde ze. „Het ge vaar voor knie- en rugblessures is onverantwoord groot." Over de ernst van de blessure bleef Graf vooralsnog in het on gewisse. Ze vertrok zondag nog naar Duitsland, waar ze haar pri- vé-arts zal raadplegen. Volgens fysiotherapeute Kathryn Martin Martina Hingis (links) en Steffi Graf kijken niet echt blij bij de prijsuitreiking in Tokio. van de WTA kan dit type blessure binnen twee weken genezen, maar evengoed een of twee maanden rust vragen. Voor Graf werd januari 1997 een ramp. Ze verloor in de vierde ronde van de Australian Open van de Zuid-Afrikaanse Coetzer. Een rechter veroordeelde haar vader tot ruim drie jaar gevange nisstraf wegens belastingfraude, justitie onderzoekt haar aandeel in die zaak nog en de WTA start te een onderzoek naar het aanne men van startgelden, waarop een strikt verbod staat in de WTA. In Tokio leek Graf die perikelen van zich af te slaan. Onderweg naar de finale stond ze geen set af en raakte ze met elke wedstrijd beter in vorm. Schultz kwam er in de eerste set niet aan te pas, pas in de tweede kreeg ze kansen omdat Graf niet voluit meer kon gaan. „Ik had geluk," zei Graf, „dat ik die wedstrijd nog win nend afsloot." Voor Hingis bleef 1997 een droomjaar. „Jammer voor Steffi," zei ze in haar af scheidsrede in de uitverkochte hal. „Ik had graag tegen haar willen spelen." De laatste keer dat beide speelsters tegenover el kaar stonden, was in de finale van het officieuze wereldkampi oenschap in Madison Square Garden in New York in novem ber. Graf won dat duel, in vijf sets. Het was de laatste nederlaag van Hingis. UITSLAGEN Tokio. Pan Pacific Open, vrouwen, 1,7 miljoen gulden. Halve finales: Graf (Dui/1) - Schultz-McCarthy (Ned/8) 6-1 7-5, Hingis (Zwi/2) - Huber (Dui/4) 6-1 5- 7 6-2. Finale: Hingis - Graf walk over (Graf geblesseerd aan knie). Dubbelspel, halve finales: Hin- gis/Gigi Fernandez (Zwi/VSt/1) - Boogert/Spirlea (Ned/Roe) 6-1 6-1, FOTO EPA Davenport/Zvereva (VSt/WRu/2) - Martinez/Tarabini (Spa/Arg) 6-2 6- 3. Finale: Davenport/Zvereva - Gigi Fernandez/Hingis 6-4 6-3. Zagreb. Mannen, 700.000 gulden. Halve finales: Ivanisevic (Kro/1) - Sanchez (Spa/5) 6-2 6-4, Rusedski (GBr) - Enqvist (Zwe/2) 6-4 6-4. Fi nale: Ivanisevic - Rusedski 7-6 4-6 7- 6. Shanghai. Mannen, 500.000 gulden. Halve finales: Kroslak (Slw/7) - Paes (Ina) 6-2 6-4, Volkov (Rus/8) - Steven (NZe) 7-6 7-5. Finale: Kroslak - Volkov 6-2 7-6. Dubbelspel, finale: Myrnyi/Ullyett (WRu/ZAf) - Nydahl/Pescosolido (Zwe/Ita) 7-6 6-7 7-5. Prostejov. Vrouwen, 300.000 gulden. Finale: Habsudova (Slw/1) - Paulus (Oos/2) 6-7 6-1 6-3. Techendorf (anp) - Nog nooit had Ruud Borst een schaats wedstrijd over 200 kilometer gewonnen. Zijn primeur be waarde hij tot een aanspre kend moment: zaterdag op de Weissensee. Na 200 kilometer versloeg de 2.01 meter lange Borst in de eindsprint van de alternatieve elfstedentocht zijn medevluchter Jan Eise Kromkamp. Voor Klasina Seinstra was de winst in de tocht over 200 kilo meter niet de eerste. De Friese won eerder de 'echte' Elfsteden tocht. Dit keer hoefde zij er niet voor te sprinten. Haar trainings partner Baukje eindigde als tweede voor Marjan Mager. Borst had weinig mooie herinne ringen aan de Weissensee. „Vo rig jaar ben ik hier afgestapt. Het was me te ver. In de auto is het ai een opgave, Iaat staan op schaatsen. Pijn Maar alles went. Ook pijn. Toen ik in de Friese Elfstedentocht als zesde eindigde, wist ik dat ik het aankon." In de laatste ronde op de Weis sensee, de schaatsers moesten er twaalf afleggen, voelden zijn spieren stram en pijnlijk aan. „Kromkamp koos op dat mo ment niet voor de aanval. We hadden zes minuten voorsprong op elf achtervolgers. Ik blufte en zei tegen Kromkamp: 'we kun nen eerst wel een bakkie doen'. Hij zag gelukkig niet dat ik steenkapot zat. Dat was zijn gro te fout," aldus Borst. Eerste uitvaller Favoriet René Ruitenberg was van de 104 deelnemers de eerste uitvaller. Hij hield het op een paar kromme schaatsen na zes tig kilometer voor gezien. De rietkragen langs de Weissen see lagen bezaaid met andere slachtoffers. Ook Erik Huizebos ch, de nummer twee van de Elf stedentocht, sneuvelde. Carnavalsliedje „Geestelijk kan ik het niet meer aan. Vanaf 5 januari heb ik niet meer geschaatst. Ik heb nauwe lijks tijd nog naar het toilet te gaan. Ik treed als zanger veel op met mijn carnavalsliedje 'Huize bosch, Huizebosch'. Soms wel zes keer op een avond." Elfstedenwinnaar Henk Ange- nent houdt zich wat serieuzer met sport bezig. Hij werd de laatste weken geveld door griep en verkoudheid, maar werkt aan zijn herstel. Op het Oostenrijk ste bergmeer hield hij het 120 ki lometer vol. „Het ging prima. Maar toen het peloton in tweeën uiteen viel, ging bij mij het kaarsje uit. Ik werk nu nog drie KNSB-etappes op kunstijs af. En dan zit het sei zoen er voor mij op. Halfweg koers maakten dertien schaatsers, onder wie Borst, Kromkamp, Stam, Huitema, Kramer en Kleine, de dienst uit. De strijd ontbrandde vijftig ki lometer voor het einde. Krom kamp, Borst en Stam namen de benen. Het drietal sloeg razend snel een fors gat. Stam wist zich niet in de kopgroep te handha ven. De twee overgebleven vluchters reden vervolgens on bedreigd naar de finish. Kromkamp, die 45 kilometer voor de streep sportief wachtte op Borst nadat die ten val was gekomen, maakte honderd meter voor de meet twee misslagen en leverde daardoor de overwin ning in. Na afloop moest de 42- jarige rechercheur even diep slikken. „Ik ben oneindig vaak tweede geworden. Ik had in de finale vaker moeten aanvallen. Ik heb het een keer geprobeerd, maar Borst counterde heel ge makkelijk." Borst, tweede bij het NK in An- keveer, won eerder dit seizoen in Maasland. De 24-jarige bloe- Techendorf (anp) - Schaatsend plassen was er zaterdag voor geen van de deelnemers aan de alternatieve elfstedentocht bij. Het wa ter in de Weissensee, het hoogst gelegen bergmeer in Oostenrijk, is van te goede kwaliteit. De toerschaatsers van de 200 kilometer lange tocht dronken het zelfs. De voorzitter van het organisatiecomité, Aart Koopmans, liet na de wedstrijd weten dat het personeel van de koek-en-zo- pie-tenten het water voor de koffie en thee rechtstreeks uit de Weissensee haalde. Voor de sanitaire stops stonden er op het bergmeer speciale schaatstoiletten. De lichamelijke afvalstoffen werden daarin keu rig opgevangen. menkweker uit Leiderdorp maakte drie jaar deel uit van de dominante Klerk's formatie. Volgend jaar rijdt hij voor Van Lingen. Om het geld vertrekt Borst niet. Op zijn landbouw grond wordt begonnen met de boring van de HSL-lijn door het Groene Hart. Snelste vrouw Klasina Seinstra bleek nog steeds de snelste vrouw op de tweehonderd kilometer te zijn. De 28-jarige postbestelster uit Sint-Johannesga finishte ruim 36 minuten na winnaar Ruud Borst. Vanaf 65 kilometer reed Seinstra verder met twee man nen: de Noord-Hollander Kaan en de Belg Vercampst. „Al met al was het zwaarder dan de tocht in Friesland. Ik miste het publiek. Met een tijd van 6.22,55 reed ik wel een persoon lijk record." De Friezin reed de tocht met in- getapte enkels. Bij het finishen op de Bonkevaart had zij haar rechterenkelbanden gescheurd. Techendorf (Oos). Weissensee, al ternatieve elfstedentocht 200 km. Mannen: 1. Borst (Leiderdorp) 5.46.08, 2. Kromkamp (Wolvega), 3. Baars (Nieuw Vennep), 4. Kra mer (Oudeschoot), 5. Pieterse (Amsterdam), 6. Rozendaal (War- menhuizen), 7. Stam (Sprang-Ca- pelle), 8. Takken (Amsterdam), 9. Henri Ruitenberg (Oldebroek), 10, Kleine (Kerkenveld), 11. Huitema (Roden), 12. Kuper (Exloo), 13. Zandstra (De Tieke), 14. Lissen- berg (Almere Haven), 15. Van Meggelen (Amsterdam). Vrouwen: 1. Seinstra (Sintjohan- nesga) 6.22.55, 2. Bron (Oldeber- kop), 3. Mager (Landsmeer). Eindstand Ronde van Oostenrijk: 1. Borst 7.41.05, 2. Kromkamp 2.10, 3. Kramer 5.01. Sarajevo (anp) - Het Nederlands handbalteam heeft zondag de tweede EK-kwalificatiewedstrijd tegen Bosnië-Herzegovina met 26-20 (11-9) verloren. Donderdag was het eerste duel in Aalsmeer in 25-25 geëindigd. Polen en Oosten rijk zijn in voorronde-groep D de overige tegenstanders. Nederland trad in Sarajevo met een gehavende ploeg aan. Omdat het ministerie van Buitenlandse Zaken de reis naar het voormalige oorlogsgebied niet veilig achtte, bleef een aantal internationals op het laatste moment thuis. Bonds coach Leszek Krowicki hield zes spelers over, onder wie twee doel- verdedigers. Assistent Patrick van Olphen, die vorig seizoen met zijn handbalcarrière stopte, was zon dag de zevende speler. Hij scoorde eenmaal. „Ik heb nu toch nog mijn 222e interland gespeeld," zei Van Olphen. „Dat is wel een mooi aan tal, vind ik." De Hagenaar stond opgesteld in de rechterhoek, als vervanger van Nijdam. Reserve doelman Groeneveld nam aan de cirkel de plaats van Nusser in. De Aalsmeerder maakte zelfs drie doelpunten. Alleen de naam van doelman Jan de Bakker kwam niet op het wedstrijdformulier. „We hebben geen strafworp ge kregen. Het was de afspraak dat Jan die zou nemen," aldus team leider Bob Ruivenkamp. „Maar hij was wel de uitblinker." De handballers reisden vrijdag met een ongemakkelijk gevoel in twaalf uur per bus vanuit Zagreb naar Sarajevo. „Onderweg heb ben we wel vreselijke dingen ge zien," aldus Van Olphen. „Maar onveilig hebben we ons geen mo ment gevoeld. Hier in Sarajevo gaat het leven weer z'n normale gangetje. Volle winkels, veel men sen op straat." Het negatieve reisadvies van hét ministerie en de angst van de thuisblijvers kon Van Olphen maar moeilijk begrijpen. „Het mi nisterie wil natuurlijk geen enkel risico nemen, het was onze spor tieve plicht hier te spelen". Sarajevo. EK-kwalificatie, groep D. BOSNIË-HERZEGOVINA - NE DERLAND 26-20 (11-9). Doelpunten Nederland: Beers 9, Groeneveld en Hölscher 3, Pie en Portengen 2, Van Olphen 1. VOLLEYBAL EREDIVISIE MANNEN ZVH - Ekspalvo 3-1; Sudosa - AMVJ 2-3; Vre- vok - Brevok 3-2; Zwolle - Capelle 3-0 EREDIVISIE VROUWEN Facopa - Olympus 2-3; Volco - Zaanstad 3-0; WC - AMVJ 3-2; Pollux - Sudosa 3-0 STAND STAND Dynamo Capelle Zwolle ZVH AMVJ Vrevok Ekspalvo Sudosa Brevok Martinus 12 12 13 10 13 9 12 8 12 7 13 6 13 5 13 3 13 2 0 24 3 20 4 18 4 16 5 14 7 12 36- 2 33- 12 28- 18 28- 15 26- 20 20- 27 8 10 20- 32 0 10 6 0 11 4 12 1 0 11 2 14- 33 13- 37 11- 33 WC Volco Martinus Pollux AMVJ Olympus Sliedrecht Zaanstad Facopa Sudosa 13 12 13 10 12 9 13 9 13 8 13 6 12 3 13 3 13 2 1 24 3 20 3 18 4 18 5 16 7 12 9 6 0 10 6 0 11 4 37- 11 32- 16 29- 17 34- 17 30- 19 27- 25 14- 27 15- 34 11- 33 13 2 0 11 4 6- 36 Valencia - Leo Beenhakker, technisch directeur van Vitesse, is de- ze week in Valencia het slachtoffer geworden van hoteldieven. Op het moment dat Beenhakker zich in de randgemeente Paterna be vond voor een oefenduel van Vitesse, haalden inbrekers het kluisje in zijn hotelkamer leeg. Hun buit een miljoen peseta's, ongeveer 15.000 gulden. Het is de tweede keer dat de oud-bondscoach doelwit is van de Spaanse criminaliteit. In zijn eerste periode als trainer van Real Madrid was hij middelpunt van een gewapende overval. Emmen - Een groep aanhangers van FC Utrecht heeft zaterdag voor grote problemen gezorgd in het centrum van Emmen. Bij een vechtpartij raakte een politieman gewond aan het hoofd. Drie Utrecht-supporters raakten gewond aan hoofd en armen, één liep gescheurde enkelbanden op. Vijf relschoppers zijn aangehou den. De groep van ongeveer veertig FC Utrecht-aanhangers kwam op eigen gelegenheid om één uur 's middags met een bus in Emmen aan om de oefenwedstrijd tussen hun club en de plaatselijke eerste divsieclub Emmen bij te wonen, 's avonds om half acht. In een horeca-gelegenheid aan de Hoofdstraat kregen ze al snel problemen met bezoekers waarna een vechtpartij ontstond. Bij de ontruiming door de politie vielen over en weer rake klappen. De politie, die aanvankelijk met tien man in actie kwam, werd bijge staan door korpsen uit omliggende plaatsen. De groep verplaatste zich vervolgens naar een ander etablissement maar kwam later terug naar de Hoofdstraat. Daar ontstonden op nieuw vechtpartijen met voorbijgangers en de politie. De groep is daarop met hulp van de ME ingesloten en in een bus naar het sta dion Meerdijk afgevoerd. De arrestanten zijn na de wedstrijd weer in vrijheid gesteld nadat proces verbaal tegen hen was opgemaakt wegens openlijke geweld pleging en mishandeling. Venlo - De maandenlange jacht van VW op NEC-spits Maurice Graef is beloond. De 27-jarige goaltjesdief uit Heythuysen keert voor de rest van het seizoen op huurbasis terug naar het hem zo ver trouwde stadion De Koel. In de overeenkomst is geen optie tot koop opgenomen. Dat wilde NEC niet. Maar VW heeft wel de eerste keuze om Graef over te nemen als de Nijmeegse club de komende maanden toch besluit om hem te verkopen. Dat zal afhankelijk zijn van de plannen die aanvaller Sumiala heeft. NEC gaat ervan uit dat de Fin vertrekt en wil daarom Graef voor volgend seizoen achter de hand houden. Edward Sijahailatua is vertrokken bij Helmond Sport. De 25-ja- rige Leerdammer leefde al een tijdje in onmin met zijn werkgever, Hij kwam in 1993 over van RKC. Dit seizoen kwam Sijahailatua in aanvaring met de technische staf van de club, waarna hij samen met Mark Moen werd teruggezet naar de tweede selectie. Op last van de WCS nam trainer Louis Coolen hem onlangs weer op in de eerste selectie, maar eind vorige week kwam aan de verbintenis een voortijdig einde. Evgeniy Levtsjenko kan volgende week tijdens het bekerduel tegen Heracles uitkomen voor Helmond Sport. Gisteren werd bekend dat de club een arbeidsvergunning heeft gekregen voor de Oekraïner, die gehuurd wordt van Vitesse. Sevilla - Een pijnlijke affaire kan Jose Gonzales de Caldas het voorzitterschap van FC Sevilla kosten. De rijke ondernemer be taalde een Mercedes van 80.000 gulden met geld van de club. De auto was een kadootje voor zijn vriendin, het Spaanse fotomo del Sofia Mazagatos. Gonzales kocht de wagen in augustus 1996 op gefingeerde naam bij een Mercedes-dealer in Wuppertal. De actie kwam aan het licht bij een accountants-onderzoek van de boek houding van de club. Verschillende sponsors hebben bij het bestuur aangedrongen op het vertrek van Gonzales. De voorzitter rechtvaardigde zijn handeling met verwijzing naar de hoge bedragen die hij uit eigen zak in de clubkas stak. Vujadin Boskov is ontslagen als trainer van de Zwitserse voet balclub Servette Genève. De Serviër, die in Nederland werkte bij ADO en Feyenoord, wordt opgevolgd door Guy Marthez, tot dusver technisch directeur. Volgens een mededeling van het bestuur van Servette blijft Boskov in welke functie dan ook bij de club betrokken. Het Franse tv-sta- tion Canal Plus is sinds kort de nieuwe eigenaar van Servette. „Zo dra er nieuwe leiders komen, volgen er veranderingen, zo zijn de wetten van het voetbal," zei de 65-jarige Boskov. FC Köln wil ver gaan om goalgetter Toni Polster te behouden. De 33-jarige aanvaller uit Oostenrijk heeft aangekondigd eind fe bruari afscheid te nemen van het betaalde voetbal. De Keulse club wil de spits over de streep trekken met geld. Polster kan tot de zomer van 1998 ruim een miljoen mark verdienen. Bo vendien gaat de club op zoek naar een sponsor die bereid is de Oos tenrijker voor die periode een kwart miljoen marken te betalen. Londen - Een openlijke steunbetuiging van de Europese voetbal unie UEFA aan Duitsland voor de kandidatuur van de WK voetbal 2006 heeft Engeland in woede doen uitbarsten. De Football Associ ation vindt het 'absoluut onacceptabel'. Naast Duitsland heeft Engeland zich kandidaat gesteld. De Engel sen menen een uitstekende kans te maken omdat vorig jaar het EK succesvol was en zonder noemenswaardige incidenten verliep. „De UEFA moet zich nergens mee bemoeien," aldus David Davies van de FA. „Duitsland mag zich kandidaat stellen. Natuurlijk, daar kunnen we geen bezwaar tegen hebben. Wel tegen de uitgesproken voorkeur van de UEFA. Zij mag ook niet vinden dat er in Europa maar één kandidaat mag zijn en dan Duitsland steunen. Het WK is een zaak van de wereldvoetbalbond FIFA. Die beslist tenslotte en niet eerder dan in het jaar 2000." De FA kreeg steun uit politieke hoek, onder meer van premier John Major. Lennart Johansson, voorzitter van de UEFA, begrijpt de woede van de Engelsen niet. „Op het moment dat Duitsland zich kandidaat stelde, hebben wij onmiddellijk gezegd daar volledig achter te staan. Dat is al in 1995 gebeurd. De officials uit Engeland zouden dat moeten weten." München - Pele ondersteunt de kandidatuur van Franz Becken bauer om Joao Havelange op te volgen als voorzitter van de wereld voetbalbond (FIFA). De Braziliaanse oud-voetballer, tegenwoordig minister van sport in zijn land, looft de ex-international en bonds coach. „Franz moet het doen," aldus Pele. „Beckenbauer heeft de kwaliteiten en de persoonlijkheid voor de functie." Pele deed zijn verklaringen in het Duitse magazine Focus. Londen - Engelse voetbalclubs zijn geïnteresseerd in aandelen van hun Europese concurrenten als die een beursnotering krijgen. Op die manier hopen de Engelse verenigingen die al naar de beurs zijn gegaan, hun risico te spreiden, zo meldt zaterdag de Engelse krant The Independent. De krant speculeert erop dat het kopen of uitwis selen van aandelen tussen clubs een voorbode kan zijn voor ver gaande samenwerking op het gebied van marketing en de verkoop van souvenirs en televisierechten. Een van de grootste problemen is evenwel het belangenconflict dat ontstaat zodra clubs met gedeeld eigendom tegen elkaar moeten spelen. Tot nu toe zijn alleen Engel se clubs naar de effectenbeurs gegaan om meer kapitaal aan 'e trekken. Diverse voetbalclubs op het Europese vasteland, onder meer AC Milan, PSV, Feyenoord, Juventus en Paris St Germain, overwegen een beursgang. De koersen van Engelse clubs als Man chester United, Leeds en Chelsea zijn tot nu toe kwetsbaar voor te genvallers, zoals een nederlaag in een belangrijke wedstrijd of het vertrek van een sterspeler. Toto 5: 3-2-1-1-3-3-1-3-2-1-3-2. Lotto 5: 7-19-20-28-29-39. Reservegetal: 13. Cijferspel: 854952. Duitse lotto: 10-22-24-26-31-39. Reservegetal: 28. Supergetal: 5. Spel'77: 810 5104. Super 6: 842 672. Belgische lotto: 3-6-17-18-24-38. Reservegetal: 40. Joker: 542 6978. Door Ad Pertijs jylünchen - De UCI heeft z£ terdag de oorlog verklaar aan de bedenkers en fabr kanten van almaar duurder e geavanceerder wordende fie sen. Volgens UCI-voorzitte Hein Verbruggen is beslote dat er een einde moet kome aan de 'wapenwedloop van c techniek'. „Het geld dat daarin gestokf wordt, kan veel beter gebrul worden om jonge renners op leiden," vindt Verbruggen. H zoeken naar dure technologiscl snufjes, die de onder contra staande renners al bij de start ei voorsprong moeten geven, hee volgens de Nederlandse UCI-pr sident geen enkele zin. De co: currentie vindt immers toch a tijd weer de aansluiting. De g volgen voor de cyclo-industrie 1 ten hem koud. „Ik ben als UC president geen verantwoordh verschuldigd aan de fabrikante München - Hij had het ni meer, zaterdagmiddag München kort voor de sta van het wereldkampioe schap veldrijden vo espoirs. De Belgische bondscoach Erik Vlaeminck liep nerveus op neer rond het Olympisch stadi Maandenlang had hij geroep dat Sven Nijs of Bart Wellens i een wereldtitel een nieuwe g' rierijke periode van het ziel gende Belgische veldrijden inluiden en nu was het uur van waarheid aangebroken. 54 minuten na het startse" gooide de zevenvoudige were kampioen zijn trouwe bontm" metershoog de lucht in. Zijn o appels hadden niet gefaald daarmee was een enorme last v 's mans schouders gevallen, twintigjarige Sven Nijs loste e delijk zijn belofte in en pakte regenboogtrui. Het zilver voor de twee jaar jongere B Wellens. „Wanneer Nijs of Wellens n had gewonnen, was de frusta waarschijnlijk zo groot gewe dat ik overwogen had te st pen," zei de crosslegende uit E lo. De dood van zijn zoon Ge tijdens een cross in 1993 en verval van het Vlaamse vel den, maakten van Erik de VI minck een aangeslagen m „Wanneer het ook met Sven Bartje niet lukt, is het moeilijk moed te vinden om weer opnie te beginnen. Ergens stopt het. ben de 50 al gepasseerd." Door Peter van de Berg Eindhoven - Ze trok de het publiek. Moeizaam st omhoog om haar fans te verdween ze in de tunne haar internationale tafelt Diep in haar hart wilde ze één keer vlammen bij de Eui se Top Twaalf in Eindh Bettine Vriesekoop hoopte haar afscheid een schitter ontknoping zou krijgen. Duitse Jie Schöpp stak daa terdagavond een stokje vo versperde de weg naar de eindstrijd. Het laatste poul kreeg een extra spannend c door het instellen van de ti gel in de eerste game. De sterdamse bouwde een co tabele 2-0-voorsprong op, moest alsnog het onderspit ven. Daardoor had de officiële L ging gistermiddag na afloo haar achttiende en laatste Twaalf een enigszins lam rakter. Bettine Vriesekoop m een open wagen het T Sportcentrum ingereden. Z de al die poespas liever maar moest nu voor één toegeven. Van staatsecr Erica Terpstra kreeg de ni °0ndsridder van de NTT horloge. Studio Sport bood oen baantje aan als comm tor. Een huilende Vries zwaaide naar de toescho terwijl achter haar rug een werk werd ontstoken m tekst 'Bettine bedankt'. "Voor mij is het alsof ik jaar een leven afsluit, vreemd om op je 35e met sioen te gaan. Er zijn gel n°g genoeg andere zaken mee ik me nu kan bezighou Hoewel Vriesekoop meer een Jaar de tijd kreeg om mentaal voor te bereiden, v zaterdagavond na afloop

de Stem | 1997 | | pagina 24