Sport 'Wereldtitel is van onschatbare waarde Liefde voor de spruithet dier en het schaatsen 'Sun l't Gouddo Energie Adrie van der Poel, Richard Groenendaal en Wim de Vos pakken regenboogtrui het liefst zelf Erelijst Adrie van der Poel tijdens WK ■■I 'Man ten on voor verkra DE STEM De aanloop naar München Programma r Elfstedentocht-winnaar Henk Angenent wil geld verdienen met zaken waar hij verstand van heeft Klokkens van maar 400 KIo politie van Ax( Politie arresteert vier snelkrakers in Middelburg Zeeland krijgt tunneltelefoon Advocaat dient set ZATERDAG 1 FEBRUARI 1997 B4 Onderling verdeelden ze de hoofdprijzen in de we reldbeker en het Super- prestigeklassement. Van de dertien tot dusverre gereden topcrossen in die competities wonnen Adrie van der Poel en Richard Groenendaal er samen ne gen. Het is echter geen garantie dat de twee Ra- bo-renners ook morgen tijdens het wereldkampi oenschap in München de hoofdprijs pakken. 'Ieder een heeft het over delen, maar misschien valt er niets te delen en rijden we alleen maar achter de rest aan'. Richard Groenend aal, Adrie van der Poel en outsider Wim de Vos over de waarde van de regen boogtrui. Door Ad Pertijs München - Mike Kluge, Do minique Arnould, Dieter Runkei. Drie oud-wereld- kampioenen veldrijden van de afgelopen vijf jaar. Man nen van wie weinigen het zich nog kunnen herinneren dat ze ooit in de felbegeerde regenboogtrui rondreden. Simpelweg omdat ze in de aanloop naar de mondiale titelstrijd zuinig omspron gen met hun krachten. Adrie van der Poel nam zich een jaar geleden voor een andere we reldkampioen te zijn. Eentje die het hele jaar vooraan reed. Hij geeft niet af op anderen, „maar ik vind dat een wereldkampioen zijn trui moet tonen. Het hele seizoen. De mensen verwachten dat ook van je." Niet voor niets is hij trots op zijn staat van dienst tot dusverre. „Van de dertig topcrossen heb ik slechts vijf keer het podium ge mist. En ook voor Pilzen (de ope ningscross van de Superprestige, red.) stond ik er al." De toen 36-jarige Van der Poel zag vorig jaar een droomwens in ver vulling gaan. „Een titel garan deert me nog twee seizoenen lang een goed contract," zei hij voor de start van zijn gouden race in het Franse Montreuil. Twaalf maan den later praat Van der Poel niet meer over geld. „Als er één drijf veer is, is dat de eer. Het geld komt pas op het derde plan." Toch heeft de timmermansleerling uit Hoogerheide dit seizoen niet slecht geboerd. Aan prijzengeld alleen reed hij meer dan een ton binnen en 's mans startgeld is het hoogste in het crosscircuit. „Toch is geld geen motivatie om wereld kampioen te worden," zegt de man die door sommige van zijn collega's wordt omschreven als Adrie van der Poel (midden) en Richard Groenendaal tijdens een van de laatste trainingen voor het WK. Links kijkt bondscoach Martin van Dijk toe. 'inhalig'. „Die dat zeggen, moeten niet zeiken," vindt Van der Poel. Sportman Het is de sportman in hem, die hem voortstuwt. Van der Poel wil koersen en laten zien dat hij de sterkste is. „Niet om de titel te be vestigen. Ik hoef me niet meer te bewijzen. Natuurlijk levert de re genboogtrui extra startgelegen heid en startgeld op. Ik heb dit seizoen drie wedstrijden meer ge reden dan vorig jaar. Maar dat lag aan de kalender die gunstiger in elkaar stak, niet aan de zucht om de titel te verzilveren. Samen met zijn ploeggenoot Ri chard Groenendaal is Van der Poel de groot-verdiener in het se lecte gezelschap topcrossers. De twee vormen in het veld een sterke twee-eenheid, maar daarbuiten gaan ze niet als dikke vrienden door het leven. Van der Poel res pecteert Groenendaal en anders om is dat ook het geval. „Van der Poel is hard," zei Groenendaal eens, „maar dat ben ik ook." Afspraken over de verdeling van het prijzengeld hebben de beide heren nooit gemaakt. „Als de een de Superprestige wint en de ander de wereldbeker, regelt dat zich zelf," sprak de wereldkampioen halverwege het seizoen. Nu de ba lans naar zijn kant is doorgesla gen, wil Van der Poel achteraf best praten over een regeling. München - Adrie van der Poel reed tot nu toe liefst tien keer naar een plaats bij de eerste vijf tijdens een WK veldrijden. Hij debuteerde in 1985 in Mün chen met een tweede plaats. De West-Brabander veroverde vervolgens nog viermaal zilver en een keer brons, alvorens hij lV een jaar geleden in Montreuil eindelijk goed was voor goud. Zijn prestaties tot nu toe: München (Dui) 1985:1. Thaler (Dui), 2. Van der Poel (Ned), 3. Michely (Lux). Hagendorf (Zwi) 1988: 1. Richard (Zwi), 2. Van der Poel, 3. Breu (Zwi) 8. Stamsnijder (Ned). Pontchateau (Fra) 1989: 1. De Bie (Bel), 2. Van der Poel, 3. Lavainne (Fra), 5. Baars (Ned), 7. Stamsnijder (Ned). jGetxo (Spa) 1990: 1. Baars (Ned), 2. Van der Poel, 3. Lebras (Fra), 4. Van Bakel (Ned). Gieten (Ned) 1991: 1. Simunek (Tsj), 2. Van der Poel, 3. Lebras, 4. Baars, 6. Van Bakel, 8. Hendriks (Ned). Leeds (Eng) 1992: 1. Kluge (Dui), 2. Camrda (Tsj), 3. Van der Poel. Carva di Azzano (Ita) 1993: 1. Arn ould (Fra), 2. Kluge, 3. De Vos (Ned), 5. Van der Poel. Koksijde (Bel) 1994: 1. Herijgers (Bel), 2. Groenendaal (Ned), 3. Ver- vecken (Bel), 5. Van der Poel. Eschenbach (Zwi) 1995: 1. Runkei (Zwi), 2. Groenendaal, 3. Wabel (Zwi), 4. Van der Poel. Montreuil (Fra) 1996: 1. Van der Poel, 2. Pontoni (Ita), 3.vBramati (Ita), 8. Groenendaal. „Zoals we steeds na afloop de wedstrijd even doornemen. Voor af is het moeilijker afspraken te maken. Je weet immers nooit hoe de wedstrijd gaat verlopen." Van der Poel zei in Heerlen te ba len van het feit dat Groenendaal ('de man die de beker verdiende') door domme pech naast de we reldbeker pakte. „Die hele situatie bracht met zich mee dat niet hij maar ik de wereldbeker won. Ri chard weet dat zelf ook donders goed." De Oost-Brabander deed ook niet moeilijk over de machts greep van zijn ploeggenoot. „Er is geopperd dat Adrie na mijn lekke band had kunnen wachten. Maar op die manier had ik de wereldbe ker niet willen winnen." Van der Poel voert aan dat Groe nendaal dankzij zijn steun ook koersen heeft gewonnen. Om dat soort uitspraken moet Groenend aal lachen. „Dat zegt hij steeds, maar in feite waren er dat slechts twee: de wereldbekerwedstrijd in Pordenono en een B-cross in Vos- sem. Zonder hem had ik er meer gewonnen." Groenendaal maakt er geen hals zaak van. Van der Poel is Van der Poel en Groenendaal is Groenend aal. Presentjes worden niet uitge wisseld. De kritiek die hij vorig jaar vlak voor het WK in Parijs uitte in de richting van zijn ploeg- makker zorgde maar heel even voor een explosieve situatie. „De pers heeft die zaak opgeblazen," vindt Van der Poel. Toch is Groe nendaal het voorval in de cross van Sint-Michielsgestel (waar Van der Poel onder een hoedje speelde met concurrent Bramati) nog niet vergeten. „De zaak is uit gepraat en Adrie heeft beloofd dat zoiets niet meer zal gebeuren. Toch is het geen garantie dat het nooit meer voorkomt. Wat dat be treft moet je achterdochtig blij ven." Groenendaal weet ook dat hij zondag in München geen cadeau tjes hoeft te verwachten. „Oké, Van der Poel pakte de wereldbe ker, maar dat wil niet zeggen dat ik iets tegoed heb. Hij heeft die beker echt niet gestolen. En trou wens, wie zegt dat we in München de kans krijgen om onderling te bepalen wie wereldkampioen wordt. Wie weet, rijden we wel achter een paar Italianen of Zwit sers aan." 'Poeleke' zelf voelt zich al evenmin verplicht iets terug te doen. „Het wereldkampioenschap is een categorie op zich. Die cross kun je niet vergelijken met we reldbeker- en superprestigewed- strijden." Het 37-jarige trainingsdier weet wat het is om wereldkampioen te zijn. Groenendaal niet. „Ik heb nog tien kansen," zegt de benjamin van Oranje. Hij weet ook dat zijn goede jaren zijn aan gebroken. Voor Groenendaal is de wereldtitel vooral een erezaak. „Wanneer'ik zondag win, ben ik tien jaar iemand- Ik ben ooit we reldkampioen1'feij de junioren ge weest. Tijdens bijna iedere wed strijd wordt dat wel een keer om geroepen. Zoiets doet je goed." Hoe goed het bijbehorende geld is, weet hij niet. „Ik ben al een top- crosser, maar ik ben niet net als Van der Poel al lang binnen. Mis schien dat ik dat met een titel op zak over tien jaar wel kan zeg gen." Hoelang Van der Poel nog mee gaat, weet hij zelf niet. Opvallend genoeg vraagt ook bijna niemand hem daar nog naar. „Ik merk aan niets dat ik 37 jaar ben," zegt hij erover. Wel of geen titel bepaalt volgens Van der Poel niet hoe lang hij doorgaat. „Mijn contract loopt tot eind 1997. Wanneer het vol gende seizoen net zo goed verloopt als het huidige, dan teken ik bij voor nog een jaar. Zo niet, dan overweeg ik te stoppen." Richard Groenendaal stapte vorige week af in Wetzikon. Hij is minder zelf verzekerd dan Van der Poel. „De topvorm van november en decem ber heb ik nog steeds niet terug," voelt de Brabander. Waar het Van der Poel niet uitmaakt hoe het parcours er bij ligt, ziet Groe nendaal het liefst een sneeuwvrij en niet te glad parcours. „Modder op zich is goed, maar het moet niet, net als in Wetzikon, een ont dooid glad bovenlaagje zijn." Wim de Vos Wim de Vos is de derde Nederlan der met medaille-ambities. „Ik acht me in staat wereldkampioen te worden," zegt de Oosterhouter. „Na mijn tegenslagen van het be gin van dit seizoen werk ik de laatste weken langzaam naar het WK toe. Ik voel dat de vorm na dert." De Vos werd op indruk wekkende wijze Nederlands kam pioen. „Ik had toen een goede dag, geen superdag," zegt hij schalks. Oftewel, Van der Poel en Groe nendaal zijn gewaarschuwd. Het Nederlandse trio zal volgens De Vos in München niet als een front aantreden. „Meer dan dertig wed strijden per jaar rijden we tegen elkaar. Ik kan me niet voorstellen dat het in de belangrijkste wed strijd van het jaar anders is." Alleen wanneer een van de drie merkt dat hij kansloos is voor de titel denkt De Vos dat er samenge werkt kan worden. „Zoals vorig jaar, toen ik in Montreuil vlak voor het WK ziek werd. Ik kon tij dens de wedstrijd niet anders doen dan proberen die andere twee te helpen." Zover zal het vol gens de VKS-coureur dit jaar niet komen. „Een jaar geleden sukkel de ik nog met virusinfecties. Ik was vatbaar voor iedere bacilletje. Nu is dat niet langer het geval. Ik voel me beregezond. Dit jaar word ik niet ziek op zaterdagavond." Akkoord Ondanks de onderlinge rivaliteit denkt titelverdediger Adrie van der Poel dat de drie in hoofdlijnen tot een akkoord komen. „Vorig jaar is afgesproken dat we alle drie in de eerste twee ronden onze eigen,.koers mochten rijden. Een matige start moet je niet bij voor baat kansloos maken vanwege de tactiek." Daarna pas verwacht de wereldkampioen enige onderlinge solidariteit. De Vos denkt er an ders over. „Ik ga er vanuit dat die twee achter mij jagen en als ik me goed voel doe ik andersom het zelfde." Alleen op het gebied van de belo ning lijken de heren echt op een lijn te zitten. De KNWU honoreert een titel met 5000 piek, maar wat schuift de kampioen zelf? Van der Poel: „Ik wil best betalen, maar dan wil ik eerst na de koers in alle rust de videoband van de wed strijd bekeken hebben. Je moet weten wie wat gedaan heeft." Groenendaal en De Vos zijn het met hem eens. „Vorig jaar is die betaling direct na de wedstrijd ge regeld en achteraf voelde ik me te kort gedaan," zegt Groenendaal. Van onze verslaggever München - In de aanloop naar het WK werden dit seizoen zes wereldbeker wedstrijden en acht su- perprestigeritten verre den. Na 'München' wacht de renners nog de afslui tende SP-cross in het Franse Harnes. UITSLAGEN WERELDBEKER Eschenbach (Zwi): 1. Groenend aal, 2. Van der Poel, 3. Runkei, Pordeone (Ita): 1. Groenendaal. 2. Van der Poel, 3. De Vos. Praag (Tsj): 1. Van der Poel, 2. Runkei, 3. Bramati. Nommay (Fr): 1. Groenendaal, 2. Pontoni, 3. De Clercq. Koksijde (Bel): 1. Van der Poel, 2. Vervecken, 3. Groenendaal. Heerlen (Ned): 1. Janssens, 2. Van der Poel, 3. Frischknecht. Eindstand: 1. Van der Poel, 2. Groenendaal, 3. Janssens UITSLAGEN SUPERPRESTIGE Pilzen (Tsj): 1. De Clercq, 2. Janssens, 3. Vervecken. Gavere (Bel): 1Groenendaal, 2. Janssens, 3. Vervecken. Gieten (Ned): 1Van der Poel, 2. De Clercq, 3. Pontoni. Milaan (Ita): 1. Van der Poel, 2. Pontoni, 3. Groenendaal. Overijse (Bel): 1. Bramati, 2. Groenendaal, 3. Van der Poel. Diegem (Bel): 1. Pontoni, 2. De Vos, 3. De Clercq. Wetzikon (Zwi): 1Bramati, 2. Frischknecht, 3. Simunek. Eindwinnaar: Van der Poel. Van onze verslaggever München - Twaalf jaar na de triomf van Klaus-Peter Tha ler is het Olympia-park en stadion van München op nieuw het decor van het we reldkampioenschap veldrij den. De drie titelcrossen (junio ren, espoirs en elite) worden afgewerkt op een 3500 meter lang parcours met start en fi nish in het stadion. PROGRAMMA Zaterdag 1 februari: 14.00 uur: espoirs (onder 23 jaar). Zondag 2 februari: 11.00 uur: junioren; 15.00 uur: elite. De Vos over het jaar (1994) dat hij zijn eigen kansen opofferde aan die van Groenendaal: „In Koksij de heb ik afstopwerk gedaan voor Richard. Dat leverde me slechts 500 gulden op. Het is daarom goede zaak dat aan de hand van tv-beelden wordt bekeken wat de rol van de anderen is geweest." De Vos zal niet schromen diep in de buidel te tasten bij een 'gouden' duwtje in de rug. „Een wereldtitel is van onschat bare waarde. Dat zie je wel aan Gerrie Knetemann. Voor het cros sen geldt hetzelfde. Henk Baars al lang gestopt, maar hij heeft er nu nog altijd profijt van." Precies vier weken geleden werd hij een bekende Neder lander. Natuurlijk, Henk Angenent was een gerespec teerd marathonschaatser, maar de overwinning in de vijftiende Elfstedentocht gaf de agrariër uit Alphen aan de Rijn een ongekende sta tus. De afgelopen weken spoedde hij zich, al dan niet samen met echtgenote San- nah, van de ene naar de an dere uithoek van Nederland. Huldigingen, bijeenkomsten, openingen, TV-optredens, gesprekken over commercië le activieteiten; Henk Ange nent werd geleefd. De afge lopen dagen probeerde hij even tot rust te komen aan de Weissensee in Oostenrijk, waar vanmiddag de 200 ki lometer lange alternatieve elfstedentocht op het pro gramma staat. Hoe is het nou met Henk Angenent, vier weken na die histori sche overwinning? Door Eddy van der Beek Techendorf - De held van Leeuwarden is een beetje moe. Bovendien wordt Henk Angenent al weken geteisterd door griep. Nee, fit is hij niet en een lichte knieblessure, opgelopen tijdens een val in de sneeuw, houdt hem nog even van het ijs. Henk Ange nent en zijn wouw Sannah zijn voornamelijk naar Oostenrijk ge komen om zich te ontspannnen. Een beetje skiën, lekker eten, on- deruit op een zonnig terrasje zit ten; dat werk. Hij start vandaag wel op de 200 kilometer van de Weissensee, maar of hij de tocht uitrijdt, is nog de vraag. „Het is voor het eerst sinds de Elf stedentocht dat ik het samen met Sannah een paar dagen rustig aan kan doen," aldus Henk Angenent op het terrasje van hotel Moser in het koude maar die dag zonover goten plaatsje Techendorf in Ka- rinthië. „Ik ben zo ongelooflijk druk geweest met allerlei com merciële zaken, mijn lichaam heeft te weinig rust gekregen. Vandaar ook dat die griep maar door blijft sluimeren. Val ik ver domme ook nog op mijn knie. Als je niet fit bent, gebeuren dat soort dingen gewoon." Nee, chagrijnig is Henk Angenent nou ook weer niet. Want begin met hem te praten over 'zijn' Elf stedentocht, de spruitenteelt, koeien en paarden, dan beginnen zijn heldere ogen te twinkelen. Het gemengd boerenbedrijf, dat hij samen met zijn vader runt in Woubrugge, is zijn lust en zijn le ven. Henk Angenent is een goede schaatser, maar bovenal boer. Zelf noemt hij zich liever agrariër. „En ik heb geleerd wat ondernemen is, ik ben natuurlijk ook gewoon een ondernemer," klinkt het uit de mond van de 29-jarige. Dat kwam goed uit want na zijn overwinning in Leeuwarden wilde heel Nederland van 'het produkt Angenent' profiteren. In overleg met voormalig topschaatser en zaakwaarnemer Hein Vergeer liet hij eerst alle geschenken op zich afkomen, nu zit Angenent in een fase waarin langlopende, com merciële en lucratieve afspraken kunnen worden gemaakt. De agrarisch ondernemer kreeg een trekker ter waarde van een ton cadeau, heeft een bolide van een mille of zestig in bruikleen van een Alphense autodealer, tou cheerde een aantal melkfilters, ontving van een onderneming sperma voor zijn koeien en mocht bij weer een andere firma een gra tis dekking van één van zijn vier paarden laten uitvoeren. De An- genent-spruit is inmiddels een be schermd produkt. Trouwens, win keliers en reclamejongens mogen sowieso de naam Angenent niet meer gebruiken zonder toestem ming van de meester zelf. Eigen site Op Internet heeft Henk Angenent een eigen site, waarin allerlei arti kelen door hem worden aangepre zen. Uiteraard spruiten, maar ook horloges, fietsen en kleding. Om gerekend in geld is Henk Ange nent de afgelopen weken zeker tonnen rijker geworden. Zijn schoonmoeder is bezig de onge veer duizend felicitatie-brieven te beantwoorden, die ondere andere vanuit de Verenigde Staten, Au stralië, Indonesië en zelfs Brunei zijn verstuurd. Op straat, ook in de dorpjes rond de Weissensee, bedanken Nederlanders Henk An genent nog steeds voor 'die fijne dag'. Hij zegt: „Voordat ik de Elfste dentocht won, was ik een gelukkig mens. Dat geld, de geschenken en al die aandacht hebben mij heus niet nog gelukkiger gemaakt. Na tuurlijk kan ik het geld in mijn be drijf goed gebruiken. Maar verge lijk het maar met Evert van Bent- hem. Evert won tweemaal de Elf stedentocht, breidde zijn veehou derij uit met een kaasboerderij en gaf zijn naam aan wijn. Hij heeft het piekfijn voor elkaar en is din gen blijven doen waar hij verstand van heeft en goed in is. Dat wil ik dus ook." „Ik ben heel selectief in mijn com merciële activiteiten. Wat heb ik aan dat snelle geld, ik probeer op langere termijn te denken. En ik hoef ook niet zo nodig in het pro gramma Koffietijd, als je begrijpt wat ik bedoel. Ik kan niet zingen dus maak ik geen plaatje. Ik kan niet zoals Erik Huizebosch een zaal aan het lachen maken, dus probeer ik dat ook niet. Al die flauwekul. Ik probeer een beetje in mijn branche te blijven en kan toevallig wel op niveau praten met topmanagers van banken of direc teuren in de agrarische sector. Kijk, en dat zie ik Erik Huizebos ch weer niet zo snel doen. Ach, ie dereen maakt zijn keuzes. Prima toch." 180 ton spruiten Als je met Henk Angenent praat over spruiten, gaat er een hele nieuwe wereld voor je open. Jaar lijks 'plukt' hij met zijn machines zo'n 180 ton van zijn acht hectare metende grondbezit. Gemiddeld levert een kilo van de oer-Hol- landse groente tachtig cent op, een aardige business. De familie An genent teelt zo'n zeven a acht ras sen, in totaal zijn er twintig soor ten. Koeien en paarden, Henk Ange nent houdt ook van zijn beesten. Op de boerderij in Woubrugge lo pen 35 melkkoeien en 30 stuks jongvee rond. Samen met zijn echtgenote Sannah verzorgt en koestert hij twee fokmerries, een jaarlingmerrie en een hengst. Na tuurlijk vormen zijn viervoeters ook handel, maar bij het ontstaan van nieuw leven kan de voormali ge dressuurruiter Angenent ly risch worden. De geboorte van een kalf of een veulen beschouwt hij als absolute hoogtepunten in zijn leven. „Laatst wilde een koe maar niet drachtig worden en ik zit dan zo in elkaar dat ik de natuur een Ó;;V beetje wil helpen. Het was een goed dier. Ik heb een veearts inge schakeld, we hebben het beest met een scanner onderzocht, alle mo gelijke moeite heb ik er voor ge daan. De koe werd uiteindelijk toch drachtig en baarde een prachtig mooi kalf. Een schitte rend gevoel geeft dat. Als het alle maal goed gaat, wordt er eind maart bij ons een veulentje gebo ren. Man, wat een spannende tijd. Als het er is, komt de fles op tafel. Een traditie. Ik hou van de lente, het voorjaar. Alles begint weer te groeien. Nieuw leven. Prachtig." Herinnering Met een Elfstedentochtwinnaar ontkom je er niet aan even terug te keren naar die Tocht der Tochten, op zaterdag 4 januari. De voorbe reiding, de winst en de nasleep; al les is voor Henk Angenent erg snel gegaan. Na de Elfstedentocht reed de vermoeide en niet fitte mara thonschaatser geen fatsoenlijke wedstrijd meer uit, de zakelijke beslommeringen hebben de herin nering aan die eerste zaterdag in 1997 echter nauwelijks vervaagd. Henk Angenent: „De vrijdag voor de Kerst zat ik van 's morgens vroeg tot 's avonds laat op de trek ker voor de laatste pluk. Toen die erop zat, dacht ik 'het wordt lek ker rustig in januari en februari, dus laat het nu maar flink door vriezen'. Man, wist ik wat er alle maal nog zou gebeuren. Ik reed gewoon de Holland-Venetië- Tocht, de marathon in Maasland en het NK in Ankeveen. Veel an dere rijders lieten klassiekers schieten en waren al helemaal in Henk Angegent bekijkt op Internet zijn eigen 'site', die hij bezit sinds z'n zege in de Elfstedentocht. fotowfa de ban van de Elfstedentocht. Ik niet en dat is achteraf misschien wel goed geweest. Ik voelde me fit en als je fit bent, wil je alles en kun je alles ook goed rijden." Samenwerking „De eerste honderd kilometer van de Elfsteden reden we in het don ker en dat was best link. Op de Luts viel ik een keer en op de Fluessen was ik samen met Henk van Benthem even helemaal de weg kwijt. Toen het licht werd en ik nog later in de koers de mannen zag die in de kopgroep zaten, dacht ik 'nou, ik zou best wel eens kunnen gaan winnen'. Het was de eerste keer dat ik aan een over winning dacht. Ik was zo helder en zo goed die dag. Van die dagen heb je niet zoveel. Ik zag Yep Kra mer een verschrikkelijke val ma ken, ik zag René Ruitenberg op een gegeven moment helemaal stuk gaan. Echt, ik had alles in gaten." „Mijn enige zorg in de slotfase was een eventuele samenwerking tussen Erik Huizebosch en Henk van Benthem, toch twee ploe; noten. Maar die twee snapten er helemaal niets van. Henk bleef maar achter mij rijden, Erik ver trouwde kennelijk op zijn eind sprint. Bij de finish op de Bonte' vaart had ik geen enkele twip meer, ik wist dat ik zou gaan win nen. Ik bleef goed schaatsen, Hui zebosch begon rare bewegingen te maken. Hij blokkeerde geu van de spanning, terwijl ik mij' lange halen bleef maken. Ik was overtuigd van mijn overwinning, had absoluut niet het idee dat Huizebosch nog naast mij a® kunnen komen. Ja, en toen kwaffl ik als eerste over de streep. Ik had een superdag, net als Evert van Benthem in 1986." IBURCHTSTRAAT 8 I Van onze verslaggever Terneuzen - De politie in Zeeuws-Vlaanderen (Axel, zen en Sas van Gent) krijgt b te profijt van de inzet van pol veillanten. Dat is onlangs ai ken door justitie, politie en c Zeeuws-Vlaamse burgemee: het districtscollege van politi De surveillanten zijn niet vast cheerd bij de drie basiseenhed streek, die de veiligheid in resj Van onze verslaggever Middelburg - Drie jongens va achttien, negentien en twinti jaar oud uit Middelburg en ee achttienjarige Vlissinger zijn i de nacht van donderdag op vri dag aangehouden kort na ee snelkraak in een sportwinkel aa de Lange Noordstraat. Ze vernielden de glazen voorder geheel en namen enkele sporta tikelen mee uit de zaak. Dot aanwijzingen van een getuij kon de Walcherse politie hi viertal korte tijd later arrestere Ze zijn ingesloten voor verhoo De kleding die ze aanhadde met een gezamenlijke waart van 650 gulden, is in besl; genomen. Van onze verslaggewver Middelburg - De tunnelfoon de tunneltelefoon. Hoe het num mer gaat heten is nog niet bt kend, maar er zal een speciaal ir formatie-telefoonnummer kt men voor de toekomstige toltur nel onder de Westerschelde. Het zescijferige gratis 0801 nummer kan door iedereen g< bruikt worden voor actuele ir formatie over alles wat maar mi de tunnel en de boring ervan maken heeft. Het nummer z; ook als centraal nummer op al folders en brochures komen staan. De aannemer wil op 15 novembi beginnen met de feitelijke bouw activiteiten aap Zeeuws-Vlaan se zijde. Om dat mogelijk te m< ken moet er voor die tijd een de van de centrale hoogspanning kabel van Zeeuws-Vlaanders worden verlegd. Van onze verslaggever Schoondijke - De politie Schoondijke volgens de Oos onrechte gearresteerd op ver veertigjarige dorpsgenote. E een schadeclaim in bij justit: De vrouw werd in haar eigen w ning verkracht in de nacht van op 21 december. Enkele dagen 1 ter hield de politie de bewuste m; aan. De verdenking tegen de m; bleek echter onjuist, zo beweert advocaat. Eerst oordeelde de raadkamer r de rechtbank in Middelburg al d de bewijzen te mager waren o hem te vervolgen. Ook de uitsl van een DNA-test sprak s Schoondijkenaar volgens Burl wij- De persofficier van justitie het arrondissement Middelbu i ll inN Door Frank Deij Terneuzen/Middelburg vorming van een Grootschal Productiebedrijf (GPB) in N herland voor de elektriciteit sector, waarbij distributieb drijven nog vier jaar verplic worden stroom in te koper het GPB, valt ongunstig voor Delta Nutsbedrijven. Tussen Energiened, de overko Pelende vereniging van distrib riebedrijven, en de producent (öEP) zijn voor vierjarj overgangsperiode naar volledi marktwerking afspraken j; maakt over een nieuw tariefst sel.

de Stem | 1997 | | pagina 20