Vijftien clubs in problemen Kluivert heeft nog nergens getekend Schultz veegt vloer aan met Martinez Mertens Keen zorgt bijna voor stunt bij Top Twaalf Van der Poel wil Van Hest als bondscoach UITSLAGEN standen ishandel N GLAS NOS zendt eredivisie en enkele interlands uit pESTEM SPORT MERTENS I S S E N TE VERKOPEN: £ense glashandel 1 Voetbalbond luidt noodklok ■■■■■sportnieuws KORT ZATERDAG 1 FEBRUARI 1997 B2 SCHRIJVING E TE ZAAMSLAG ris burg giale samenwerking met berghe te Jabbeke (B) illès de Pélichy FSTEDE te Zaamslag, taande uit het woonhuis i, erf, tuin, weide en seweg 12 te Zaamslag, nte Terneuzen, sectie S men groot 13.24.19 ha, bouwland nabij de aar, kadastraal bekend tie S nummers 470, 479 84.60 ha, derhalve totaal 8.79 ha, en voor wat betreft be en bij de betaling van de ft het woonhuis uiterlijk gewijs en in combinatie de Kamperseweg 12 te ouwen, erf en tuin, kada- 'erneuzen, sectie S num- 0 ha. .74.19 ha) en weiland seweg aldaar, kadastraal en, sectie S nummers 474 12.24.19 ha. ij de Leeuwensteinseweg d gemeente Terneuzen, t 8.35.70 ha alsmede een eg naar de Kwakkelse- meente Terneuzen, sectie a. ij de Leeuwensteinseweg d gemeente Terneuzen ot 23.48.35 ha. gemelde kavels I tot en wordt gegeven is bij deponeerd. loten envelop met ver- Zaamslag", naam en avelnummer dienen ui- ari 1997 vóór 14.00 uur enoemde notaris te wor- el dient een afzonderlijk end. Vervolgens zullen de 0 uur diezelfde middag bovenzaal van restaurant de Beestenmarkt 4 te hrijvers aanwezig kunnen worden verstrekt bij in- jvingsbiljetfen). Ie last niet is gehaald, ige inschrijvers, de drie 1 te nemen aan een tussen en van de biljetten te le last wel is gehaald en 'vers hetzelfde hoogste hebben deze hoogste in- t recht deel te nemen aan n hen te houden opbie- orden voldaan bij het an levering, uiterlijk op drachtskosten, waarop rief van toepassing is, zijn oper en dienen tegelijk rden betaald, angeboden met het totale rbietenquotum (toewijzing iker); bij afzonderlijke II tot en met IV zal de ba- van de verkochte opper de verschillende kavels n voor rekening van de 997. t desgevraagd een bewijs beid te kunnen overleggen ris en dient zich met een >ewijs te kunnen legitime- htiging van de gebouwen oden op de dinsdagen 28 11 februari a.s. telkens uur 's middags, ti, een concept- adere inlichtingen zijn te van genoemde notaris, urg, tel. 0117-453851 72, 4538 AS TERNEUZEN i ipen enveloppe, postzegel zenden aan: mmer 505,4530 WB Terneuzen tUIK VAN DE SUBSIDIE igi ^sterdam (anp) - Wat Silvio Berlusconi ook mag zeggen, Patrick Kluivert heeft geen voorcontract getekend bij AC Milan. Bij een andere club trouwens ook niet, liet hij we ten. De Ajacied stond gisteren „a de training even stil bij zijn aangekondigde vertrek uit jitnsterdam. Hij sprak van een Beslissing op gevoel, ingege ven door onvrede in het privé- leven. je 20-jarige aanvaller kan kie zen uit vele aanbiedingen. Hoe veel precies, dat liet hij in het midden. „Genoeg in ieder geval," stelde hij gerust. Op weg van het trainingsveld naar de kleedka mer, een zak ballen op de rug, wilde hij wel even meedoen aan (iet namenspel. Af en toe hield hij even de pas in. Aanbieding van AC Milan? „Ja." Barcelona? „Ja." Arsenal? „Ja." Real Ma drid? „Ook leuk. Jullie weten het toch allemaal al?" Hoe kan het dan dat Berlusconi, voormalig premier van Italië toch en voorzitter van AC Milan, zo'n uitspraak als 'Kluivert is van ons' Iaat afdrukken in de krant? „Dan zal hij me wel heel graag willen hebben, denk je niet?" Donderdag was het verwachte nieuws officieel maar bleef het betrekkelijk rustig. De Ajacieden waren een dagje vrij en Kluivert had de draagbare telefoon maar uitgelaten. Vrijdag haalde hij wat schade in. Laconiek reageerde hij op de suggestie dat hij toch een gewel dig aanbod moet hebben gekre gen van Ajax. „Hoe weet jij dat dat geweldig was?" Over zijn voorkeur: „Spanje en Italië staan door de cultuur wel boven Enge land, maar dat wil niet zeggen dat het geen Engelse club kan worden. Ik leg de aanbiedingen naast elkaar en zal binnenkort een beslissing nemen. Dan horen jullie het wel." Het zou overigens best Milan kunnen worden. Ook omdat zijn 'maten' Reiziger en Davids daar al spelen. „Als de aanbieding van Milan de beste is..." Kluivert nam de definitieve be slissing afgelopen week, na een laatste gesprek met penning meester Arie van Os. Het was een besluit dat tijdens dit seizoen is gegroeid, zo gaf hij toe. „Het was voor mij ook niet echt een op luchting toen we het donderdag bekendmaakten." Afgezien van Kluivert verlaat ook Bogarde Ajax. De verdediger was gisteren vrij. Hij is geblesseerd. Privéredenen gaven de doorslag bij Kluiverts vertrek. „Privé voel ik me niet meer lekker in Neder land." Kluivert veroorzaakte op 9 september 1995 een auto-onge luk met dodelijke afloop. „Dat ongeval heeft een zeer belangrij ke rol gespeeld," aldus de aan valler, die ondanks de ramp spoed veel van zijn spontaniteit heeft behouden. Natuurlijk is het hypothetisch, maar was dat inci dent nooit gebeurd, dan had Ajax nog wel een goede kans ge maakt. Sindsdien moest de elf- voudig international zich hatelij ke spreekkoren laten welgeval len. Bovendien is hij opgejaagd wild in de roddelbladen, zeker nu zijn vriendin zwanger is. „Onder deze omstandigheden is het moeilijk voor vier of vijf jaar bij te teke nen. Ik voel me ook niet te jong om te vertrekken." Hij is niet bang dat de pers in het buiten land alles weer zal oprakelen. „Ik ben gewoon toe aan een vol ledig nieuwe start." Geld, zei Kluivert, speelt geen enkele rol. Gevoel, daarom gaat het. Kluivert voetbalde sinds zijn entree in de selectie van Ajax, in de zomer van 1994, op een vere deld jeugdcontract. Ook nadat hij in aanzien was gestegen, voel de hij zich mede door de ontwik kelingen privé nooit geroepen zijn verbintenis tussentijds te verlengen. Van Os vertelde on langs dat Kluivert nooit zat te zeuren om meer geld. Gevolg is dat hij straks, medio 1997, con tractueel vrij is en zonder ver goedingssom mag vertrekken. Afgezien van zijn prilste jeugd speelde Kluivert altijd bij Ajax. Een fan gooit het gesprek volle dig over een andere boeg. „Krijg je een zoon of dochter?" Kluivert schiet in de lach en zegt wat elke vader zegt: „Ais het kind maar gezond is." Vlak voor de deur van het stadion klampt een ande re supporter hem aan. „Ik zal je missen Patrick." Kluivert: „Ik zal Ajax ook missen." De slot vraag is daarom of hij ooit zal te rugkeren bij zijn eerste liefde: „Ik hoop het." Door Henk Mees Amsterdam - Circa vijftien clubs in het betaald voetbal krijgen volgens de KNVB nog dit seizoen daadwerkelijk financiële zor gen. De helft daarvan komt in faillissementsproblemen. Na mens de voetbalbond kondigde mr. Harro Knijff dat gisteren aan voor de arrondissementsrechtbank van Amsterdam. De advocaat van de KNVB slaakte zijn noodkreet toen hij in een kort geding om de bankga rantie van 180 miljoen stelde: „De tv-uitkeringen zullen in het restant van dit seizoen een be drag van twintig miljoen gulden niet overschrijden. Afgezet tegen de zeventig miljoen waarop de KNVB en de clubs per 1 februari en 1 mei hadden gerekend is dat aanzienlijke financiële schade. Een tekort van 1.250.000 gulden per club voor de rest van dit sei zoen." De vijftien clubs die het zwaarst zullen worden getroffen volgens Knijff huizen in de eerste divi sie, zo mag worden aangenomen op basis van wat de KNVB-ad- vocaat constateerde. „Vijftien van de 36 clubs hebben een ex ploitatie-omvang van minder dan vijf miljoen gulden. Een op brengst-verlies per club van cir ca 1.25 miljoen gulden zal ern stige consequenties hebben," al dus Knijff. Leningen Het kort geding was door de KNVB aangespannen om de ING Bank te verplichten de termijn van 35 miljoen per 1 februari te betalen. De dreigende financiële gevolgen voor de clubs waren voor de KNVB al aanleiding de clubs mogèlijkheden te bieden voor het afsluiten van leningen. Daarmee kunnen de clubs zich wapenen tegen niet gecalculeer de financiële problemen. Voor dit seizoen had de KNVB gerekend op een bedrag van 140 miljoen uit het contract met Sport7dat op 8 december werd opgeheven. Het zevenjarige con tract omvatte ook voor de ko mende seizoenen een uitkering van steeds 140 miljoen. Voor de laatste drie jaren van de over eenkomst gold steeds 160 mil joen. Een totale deal van 104O.OOO gulden. Bodempr oc edures b de ogen van Sport7, de ING Bank en de overige aandeelhou ders heeft de voetbalbond geen recht op verzilvering van de bankgarantie van 180 miljoen. Op zijn beurt is de KNVB gecon fronteerd met claims voor een bedrag van 250 miljoen gulden. Bodemprocedures, die inmiddels gestart zijn, moeten uiteindelijk wijzen wie, en voor welk bedrag, de rekening krijgt gepresen teerd. In het kort geding over de bank garantie vocht de ING Bank, die in deze zaak behalve als bank ook al aandeelhouder betrokke ne is, zelfs het bestaan van een rechtmatige bankgarantie aan. De KNVB kreeg nog meer ver wijten; onder meer de weigering in te stemmen met verlaging van het jaarbedrag nadat duidelijk was geworden dat rechtszaken van Ajax en Feyenoord het con tract hadden ondermijnd. „Hoewel de situatie in december wezenlijk anders was dan bij het afsluiten van het contract is door de heren Staatsen en Groe- neboom op 6 december catego risch geweigerd akkoord te gaan met verlaging. Het volle bedrag, geen dubbeltje minder, eisten ze. Anders zou het hun aftreden hebben betekend. En dan te be denken dat de KNVB als aan deelhouder (voor tien procent) in Sport7 is gestapt zonder een gul den in te leggen. Dat is door de mede-aandeelhouders betaald," stelde mr. Kardoes namens de overige aandeelhouders. 'Schuld in midden' Verwijten zoals Kardoes ze lan ceerde, vlogen vier uur lang over en weer. Alles bij elkaar zo'n 25 advocaten, overige juridische specialisten en adviseurs waren opgetrommeld. Rechtbank-pre sident Gisolf hoorde de betogen drie uur lang aan zonder zich in de discussie te mengen. „Mis schien ligt de schuld toch wel in het midden," opperde hij vervol gens, ook wijzend op de rol van de kabeiexpioitanten. „Het feit dat er vanaf het begin af aan vanuit is gegaan dat de kabelex ploitanten wel zouden betalen is voor mij de grootste oorzaak van de surseance. Uit de zaak van Eurosport in Amsterdam hadden de partijen toch kunnen begrij pen dat dat helemaal niet kon." Maandagmorgen om half tien verwacht Gisolf alle partijen weer. „Ik hoop dat dan wel dui delijk aangegeven kan worden welke financiële gevolgen er voor de KNVB zijn en welk ka rakter de bankgarantie eigenlijk heeft." vervolg van voorpagina Kesier gaf gisteren al aan op welke opbrengsten de clubs in gro te lijnen kunnen rekenen. „De bandbreedte schommelt tussen de 10 en 78 miljoen voor het totale pakket inclusief de live-wed strijden van Ajax, Feyenoord en PSV. De uiteindelijke op brengst zal afhangen van de keuze die uit de bus komt," aldus Kesier. Pakket Op tafel ligt vandaag in Zeist een pakket waarin de NOS eredi visievoetbal en een aantal interlands krijgt. Het commerciële station SBS6 gaat samenvattingen van de eerste divisie en het bekervoetbal verzorgen. RTL mikt op enkele interlands. Knel punt is nog de positie van de abonnee-tv-zender FilmNet, dat bereid is voor een fors bedrag deel te nemen mits het wedstrij den van Ajax, Feyenoord en PSV live of integraal uit kan zen den. Ook de NOS hecht aan de duels van de drie topclubs. Voor het restant van het lopende seizoen rekent de KNVB op een bedrag van twintig miljoen. Dat is aanzienlijk minder dan het restant aan betalingen van zeventig miljoen waarop door de voetbalbond aanvankelijk was gerekend. Om zich tijdig tegen de schade in te dekken, had de KNVB het kort geding aangespan- n®, dat gisteren diende. De ING Bank, tevens aandeelhouder in Sport7, betwist in het hort geding de aanspraken van de KNVB. Voor de rechtbank werd de ING daarin gisteren gesteund door Sport7 en de overi ge aandeelhouders. De KNVB bleek in het kort geding niet in staat aan te geven hoe hoog de financiële schade zou zijn zolang het nieuwe tv-contract nog niet is ingevuld. Daarom werd na Mjna vier uur besloten het kort geding te verdagen. Tokio (rtr) - Met opvallend gemak heeft Brenda Schultz-McCarthy zich gis teren geplaatst voor de halve finales van het sterk bezette toernooi in Tokio, dat met 1,7 miljoen gulden is gedo teerd. Schultz, nummer zes tien op de laatste wereld ranglijst, gunde tegenstan der Conchita Martinez uit Spanje slechts één game: 6-1 6-0. Martinez nochtans was als derde ingeschat en is de nummer vier van de wereld. De partij duurde maar 36 minuten. In de halve eindstrijd mag Schultz, die tij dens de Australian Open al in de tweede ronde verloor van Hira- ki, het opnemen tegen de beste tennisster ter wereld, Steffi Graf. De Duitse had niet al te veel moeite met Iva Majoli uit Kroatië (6-2 6-3). Net als Schultz liet ook Martina Hingis, de 16-jarige winnares van het Grandslamtoernooi in Melbourne, haar opponente slechts één game. De Zwitserse versloeg Amanda Coetzer met 6- 0 6-1. Op haar beurt had de Zuid-Afrikaanse in Australië gewonnen van Graf. Een finale Graf (26 jaar) - Hingis is mogelijk en de Duitse keek al vast voorzichtig vooruit. „Tien jaar is een groot verschil. Als je jong bent is het opwindender, je hebt niets te verliezen. Tien jaar/: verder ben je een ander persoon. Je bent niet meer zo naïef of open van geest als tien jaar eer der." Tokio. Vrouwen, 1,7 miljoen gulden. Kwartfinales: Graf (Dui/1) - Majoli (Kro/5) 6-2 6-3, Schultz (Ned/8) - Martinez (Spa/3) 6-1 6-0, Hingis (Zwi/2) - Coetzer (ZAf) 6-0 6-1, Hu- ber (Dui/4) - Davenport (VSt/6) 6-3 4-6 6-2. Halve finales: Huber - Hingis, Graf - Schultz. Shanghai. Mannen, 500.000 gulden. Kwartfinales: Paes (Ina) - Tarango (VSt/4) 6-3 2-6 6-3, Kroslak (Slw/7)- Golmard (Fra) 6-2 3-6 6-3, Steven (NZe) - Solves ((Fra) 6-7 6-2 6-2, Vol- kov (Rus/8) - Flach (VSt) 6-4 4-6 6-2. Zagreb. Mannen, 700.000 gulden. Kwartfinales: Ivanisevic (Kro/1) - Radulescu (Dui) 6-0 1-1 Radulescu trekt zich terug, Javier Sanchez (Spa/5) - Etlis (Arg) 6-0 7-6, Rusedski (GBr) - Damm (Tsj) 7-5 6-3, Enqvist (Zwe/2) - Arazi (Mar) 6-2 6-3. Brenda Schultz maakte in Tokio korte metten met Con chita Martinezde nummer vier van de wereld (6-1 6-0). FOTO ANP Door Peter van de Berg Eindhoven - De laatste maan den waren voor Trinko Keen (25) niet gemakkelijk. De ta feltennisser kreeg een klap te verwerken toen zijn vader overleed. Midden in het rouw proces kwam hij ook nog in conflict met de Nederlandse bond. De omstandigheden waren bepaald geen goede ba sis voor het leveren van pres taties. Dat hij toch in staat is de accu op het juiste moment op te laden, bewees de Rand- wijker gisteren op de ope ningsdag van de Euro Top Twaalf in Eindhoven. Vorig jaar debuteerde Keen in het Belgische Charleroi verrassend bij de Top Twaalf. Als invaller - hij werd op het laatste moment aan de deelnemerslijst toegevoegd - versloeg Keen destijds in zijn eer ste duel de latere eindwinnaar Jan-Ove Waldner. In Eindhoven maakt hij als num mer twintig van de Europese ranglijst gebruik van een wild card. Opnieuw liet Trinko Keen zien dat hij terecht is toegelaten tot het prestigieuze toernooi van de twaalf sterkste tafeltennissers. De afgelopen weken werkte hij in het Duitse Jülich ontspannen naar het evenement toe. De rust heeft Keen zichtbaar goed gedaan. Dat ondervond zijn tegenstander Jean-Michel Saive aan den lijve. In een tot de laatste seconde span nende strijd bracht Keen de Bel gische nummer zeven van de we reld aan de rand van de afgrond. Pas in de vijfde game moest hij het onderspit delven. Keen slaagde er niet in op eigen service een 16-9 Vriesekoop startte gisteren met winst. voorsprong vast houden en ging alsnog met 24-22 de boot in. Hij hoefde zich desondanks niet te schamen voor de nederlaag, want met spectaculaire rally's kreeg hij de toeschouwers op de banken. „Het was een krankzinnig duel," stelde Keen meteen na afloop vast. „Ik had Saive volledig in de tang. In de vijfde game heb ik verzuimd door te drukken. Als ik de andere wedstrijden ook op dit niveau speel, is er niets aan de hand. Ik kreeg alleen een beetje last van mijn voeten. De vloer is stroef, terwijl ik meestal een gladde on dergrond gewend ben." Trinko Keen had weinig last van zenuwen. Iets wat niet gezegd kon worden van Bettine Vriesekoop (35). 'Miss Top Twaalf' vocht meer tegen zichzelf dan tegen de op pa pier zwakkere tegenstandster Asa Svensson. De Amsterdamse had Van onze verslaggever München - Uittredend wereldkampioen Adrie van der Poel vindt dat Nico van Hest uit het Brabantse Alphen bondscoach van de veldrijders moet worden nu Martien van Dijk beeft aan gekondigd na dit seizoen te stoppen. Van Hest is op dit moment regio trainer van de KNWU en zijn trai ningen op woensdagmiddag in Al phen worden trouw bezocht door de complete crosstop. Van Hest heeft eerder al aangekondigd dat hij weinig voelt voor het baantje van bondscoach. „De rompslomp eromheen is niets voor mij. Laat mij maar lekker op woensdagmid dag met die jongens stoeien," zegt de oud-prof. Van der Poel vindt dat er desondanks naar een moge lijkheid gezocht moet worden om Van Hest meer bij de selectie te betrekken. „Het papierwerk zou Martien van Dijk kunnen blijven doen. Nico hoeft zich dan alleen met het veldrijden zelf bezig te houden." Van der Poel is op ter mijn zelf in voor het baantje van bondscoach. Hij volgt op dit mo ment een trainerscursus. „Om de baan van coach nu te combineren met het zelf fietsen, lijkt me niets voor mij. Een van de twee dingen zal er onder lijden." ZIE OOK PAGINA B4 'Wereldtitel van onschatbare waarde' meer dan een uur nodig om de ze ge veilig te stellen. Een vervelend incident in de vierde game ont sierde de partij. Bij een stand van 12-12 speelde Vriesekoop de bal via haar shirt. Svensson recla meerde, maar kreeg geen gehoor bij de scheidsrechter. De Zweedse verspeelde in haar kwaadheid vier punten op rij. Ze kon zich niet be heersen en spuwde in de richting van Jan Vlieg, coach van Vriese koop. Eindhoven. Europese Top Twaalf. Vrouwen Groep A, eerste ronde: Timina (Rus) - Hooman (Ned) 3-1 (21-16 15-21 24-22 21-18), Ni Xia (Lux) - Marie Svensson (Zwe) 3-0 (21-16 21-14 21-15), Nemes (Dui) - Toth (Hon) 3-2 (21-15 17-21 21- 18 14-21 21-10). Tweede ronde: Nemes - Hooman 3-1 (19-21 21-17 21-18 21-11), Toth - Marie Svensson 3-0 (21-14 21-16 21-19), Ni Xia - Timina 3-0 (21-10 21-17 21-16). Stand: 1. Ni Xia en Nemes 2-4, 3. Timina en Toth 2-2, 5. Hooman en Svensson 2-0. Groep B, eerste ronde: Vriesekoop (Ned) - Asa Svensson (Bel) 3-1 (21-18 22-20 19-21 21-17), Schöpp (Dui) - Badescu (Roe) 3-0 (21-11 21-6 21-13), Palina (Rus) - Ellö (Hon) 3-2 (17-21 21-18 6-21 21-19 21-18). Tweede ronde: Badescu - Vriesekoop 3- 2 (20-22 21-14 21-16 15-21 21-15), Schöpp - Palina 3-1 (21-18 21-10 17-21 21-12), Svensson - Ellö 3-2 (21-10 20-22 15-21 21-18 21-12). Stand: 1. Schöpp 2-4, 2. Vriesekoop, Ba descu, Svensson en Palina 2-2, 6. Ellö 2- 0. Mannen Groep A, eerste ronde: Ross- kopf (Dui) - Persson (Zwe) 3-1 (21-16 21-19 12-21 21-14), Samsonov (WRu) - Korbel (Tsj) 3-1 (21-23 21-19 21-17 21- 12), Kreanga (Gri) - Gatien (Fra) 3-2 (22- 20 18-21 15-21 21-18 21-19). Tweede ronde: Rosskopf - Kreanga 3- 2 (19-21 21-17 21-12 18-21 21-11), Samsonpv - Gatien 3-0 (21-12 21-18 21- 13), Persson - Korbel 3-0 (21-9 21-9 21- 8). Stand: 1. Rosskopf en Samsonov 2-4, 3. Kreanga en Persson 2-2, 5. Korbel en Gatien 2-0. Groep B: Saive (Bel) - Keen (Ned) 3-2 (21-23 21-15 5-21 21-15 24-22), Waldner (Zwe) - Yang Min (Ita) 3-0 (21-13 24-22 23- 21), Chila (Fra) - Primorac (Kro) 3-2 (16-21 21-9 17-21 21-19 21-13). Muntz ïnist cut opnieuw Perth - Het nieuwe golfjaar heeft Rolf Muntz nog geen voorspoed gebracht. Tijdens het tweede toernooi van het EUropese circuit miste de Nederlandse topper opnieuw de cut. Hij eindigde na twee rondjes bij de Heineken Classic in Perth op 145 slagen, eentje te veel om de laatste twee dagen te mogen meedoen. Vorige week sneuvelde Muntz op Hope Island ook al voortijdig met één klapje extra. Perth. Heineken Classic, stand na tweede ronde: 1. Harrington (Ier) 133, 2. Nobilo (NZe) 135, 3. Turner (NZe) 136, 4. Campbell (NZe), Martin (Spa), McGinley (Ier), Tomori (Jap), O'Malley (Aus), Riley (Aus) 137, 66. Muntz (Ned) 145 (uitgeschakeld). Pebble Beach (VSt). Mannen, na eerste ronde:l. Parnevik (Zwe), Duval (VSt) 65, 3. Lehman (VSt), Henninger (VSt), Andradè (VSt) 66. Koschel nieuwe bondscoach dressuur Den Bosch - Jürgen Koschel is vrijdag officieel benoemd tot trai ner/coach van de Nederlandse dressuurploeg. De 50-jarige Duitser begint zijn werkzaamheden met onmiddellijke ingang. Het dienstverband met de stichting Nederlandse Hippische Sport bond (NHS) loopt in principe tot en met de Spelen in Sydney 2000. Hij werd vrijdag in de Brabanthallen van Den Bosch aan de pers gepresenteerd. Johnson: contract voor 22 miljoen Raleigh - Topatleet Michael Johnson heeft een sponsorcontract met een waarde van ongeveer 22 miljoen gulden getekend met sportkle- dingfabrikant Nike. Johnsons manager Brad Hunt zei donderdag dat de overeenkomst een looptijd heeft van zes jaar. Hunt liet weten dat de verbintenis de beste is die ooit voor een at leet is afgesloten. De waarde kan nog met enkele miljoenen ver meerderen als Johnson bijzonder presteert. Uitgedunde handbalploeg naar Sarajevo Den Haag - Het Nederlands mannen handbalteam is gisteren met een sterk uitgedunde selectie naar Sajarevo afgereisd. In de hoofd stad van Bosnië-Herzegovina speelt Oranje zondag de tweede EK- kwalificatiewedstrijd, donderdag werd in Aalsmeer gelijkgespeeld (25-25). Omdat het ministerie van Buitenlandse Zaken voor de reis naar Sarajevo geen veiligheidsverklaring kon afgeven, besloot een aantal spelers thuis te blijven. De oorspronkelijke groep zou uit 21 personen bestaan, uiteindelijk vertrokken er slechts dertien. KNWU beslist snel over WK-cyclo-cross München - De KNWU praat in maart met de veldrit-organisaties van Sint-Michielsgestel en Heerlen over hun kandidaatstelling voor het wereldkampioenschap cyclo-cross van 2000. „Kort na die gesprekken hakken we de knoop door," zegt KNWU- directeur Frank Buddels. Vervolgens trekt de wielerunie een maand uit om samen met de uitverkoren organisatie een presenta tiepakket te maken, waarmee de KNWU in april naar de UCI stapt voor de definitieve kandidaatstelling. De UCI wees gisteren het Slovaakse wintersportstadje Poprad aan als locatie voor het WK van 1999. De 30.000 inwoners tellende plaatsje pakte naast de Olympische Spelen van 2002 en heeft zich nu kandidaat gesteld voor de winterspelen van 2006. Het wereldkampioenschap van 1998 wordt gereden in het Deense Middelfart. Babaugida naar Nigeria Amsterdam - Tiijani Babangida, rechterspits van Ajax, is door de nieuwe Nigeriaanse bondscoach Monday Sinclair opgeroepen voor de WK-kwalificatieduels tegen Guinee en Burkina Faso. De duels zijn op 5 april in de Nigeriaanse hoofdstad Lagos en op 25 april in Ouagadougou, de belangrijkste stad van Burkina Faso. Ajax verblijft van 6 tot 10 februari, een paar dagen voor de hervat ting van de competitie, voor een trainingskamp in Rome. Szemeredi vestigt wereldrecord polshoog Boedapest - Eszter Szemeredi heeft vrijdag het wereldrecord in door polsstokhoogspringen verbeterd. De Hongaarse sprong tijdens het atletiekgala in Boedapest over 4,32 meter. Daarmee verbeterde de 23-jarige atlete het vijf dagen oude record van Daniela Bartova (Tsj) met één centimeter. Met 4,45 meter is het record in de buiten lucht in handen van Emma George uit Australië. BADMINTON Den Bosch. NK. Eerste ronde. Mannen, enkel: Monteiro - Bakker 15-4, 15-3, Van Barneveld - Mas sing 15-13,15-9, Weening - Jurgen van Dijk 12-15, 15-4, 15-3, Heij- mans - Bouwman 15-7,15-6. Vrouwen, enkel: Verschuren - Krab 12-9, 4-11,11-8, Vandewall- Mak 11-0, 11-4, Van de Knaap - Meijer 10-12, 11-3, 11-5, De Wit - Van Vliet 11-1 11-2. SCHAATSEN Weissensee. Ronde van Oosten rijk. Tijdrit (1 km). 1. Van Meggelen (Amsterdam) 1.30,71, 2. René Ruitenberg (El- burg) 1.30,88, 3. Lissenberg (Al- mere-Haven) 1.31,16, 4. De Ronde (Amsterdam) 1.31,68, 5. Kramer (Oudeschoot) 1.31,93. Klassement: 1. René Ruitenberg 1.55.07, 2. Van Meggelen 1.55.29, 3. Borst (Leiderdorp) 1.55.29. Hamar. Loting WK sprint. Vrouwen, le 500 m: 2e rit: Zwolle (Ned) - Stolen (Noo), 4e rit: Wijs man (Ned) - Hunyady (Oos), 6e rit: D'Andrea (VSt) - Thomas (Ned), le 1000 m, 5e rit: Zwolle - Shimi- zu, 8e rit: Kusunose - Thomas, 10e rit: Sanmiya - Timmer. Mannen, le 500 m, le rit: Enfeldt (Zwe) - Bos (Ned), 12e rit: Van Velde (Ned) - Künzel (Dui). le 1000 m, 10e rit: Overland - Bos, 17e rit: Inoue - Van Velde. SCHAKEN Wijk aan Zee. Hoogovenstoernooi. Elfde ronde. Grootmeestergroep A: Granda Zu- niga (Per) - Lautier (Fra) 1-0, Tim man (Ned) - Piket (Ned) 1/2-1/2, Giek (Rus) - Kortsjnoi (Zwi) 1/2- 1/2 Yermolinski (VSt) - Sokolov (Bos) 1/2-1/2, Salov (Rus) - Short (Eng) 1/2-1/2, Nikolic (Bos) - Van Wely (Ned) 1/2-1/2, ülescas (Spa) - Onitsjoek- (Oek) 1-0. Stand: 1. Piket, Sokolov 7 1/2, 3. Salov 7, 4. Granda Zuniga 6 1/2, 5. Onitsjoek 6,6. Lautier, Yermolins ki 5 1/2, 8. Illescas, Kortsjnoi, Timman, Van Wely 5, 12. Nikolic, Short 4 1/2, 14. Giek 2 1/2. 9e ronde grootmeestergroep B: Ci- fuentes (Ned) - Van der Wiel (Ned) 1/2-1/2, Kalinin (Rus) - David (Lux) 0-1, Bacrot (Fra) - Nijboer (Ned) 0-1, Dao (Vie) - Riemersma (Ned) 1/2-1/2, Atalik (Tur) - Van der Sterren (Ned) 0-1, Peng (Ned) - Janssen (Ned) 1-0. Stand: 1. Nij boer 6 1/2, 2. Bacrot 6, 3. Van der Sterren 5 1/2, 4. Cifuentes 5, 5. Atalik, Dao, Kalinin 4 1/2, 8. Da vid, Van der Wiel 4, 10. Peng, Rie mersma 3 1/2. 12. Janssen 2 1/2. VOETBAL Oefenwedstrijden. FUENGIROLA (SPA) - SPARTA 1-5 (0-5). Doelpunten Sparta: Groenendijk 3, Alflen en Krijgs man. Cyprus. METALLURG ZAPOR- OZJE (OEK) - FC GRONINGEN 0-3 (0-0). Doelpunten FC Gronin gen: Atteveld 2, De Kruijff. WIELRENNEN Ronde van de Azteken. Negende etappe, Tlaxcala - Pue- bla: 1. Gonzalez (Spa) 146 km in 3.29.44, 2. Goyenece (Col), 3. Gar cia (Spa), 4. Herrera (Col), 5. Ar royo (Mex), 6. De Vries (Ned). Klassement: 1. Benitez (Spa) 32.34.24, 2. Garcia-Casas 0.11, 3. Aguilar (Mex) 0.12, 10. De Vries 4.29.

de Stem | 1997 | | pagina 15