Stadse arillon in toren lijkt van de baan Zeeui Weinig jongeren maken gebruik van informatie-aanbod JAIB Raad Hulst sputtert nog een beetje tegen Bezoekerscentrum barst uit zijn voegen Sluis-Aardenburg stelt besluit over WVG uit POLITIE Rapport Axel wil voorlichting over drugs op school Barbé geeft CDA'er E. Brus uitbrander ZEELAND u DE STEM ZEELAND Terneuzen geeft geen geld Collectanten werkten voor bonafide organisatie Computervoorstel in stemming gebracht Wiet Plasje Alcohol Kromme velg 500 gulden boete In de sloot Over uitlatingen Van Rooijeri DE STEM 'Veel mensen b Wedstrijd voor popmuzikanten in Oostburg Zes maanden voor ontucht met jongen Meryl Tankard Hedendaagse dans VRIJDAG 31 JANUARI 1997 C3 Van onze verslaggeefster Terneuzen - De Zeeuwse vestigingen van de Jongeren Advies en Informa tie Bureaus (JAIB) zijn ontevreden over het aantal jongeren dat gebruik maakt van hun informatie-aanbod. De JAIB'S willen meer bekendheid en gaan daar op korte termijn ook hard aan werken. Veel jongeren in Zeeuws-Vlaanderen kennen de info- en advieswinkel in de Nieuwstraat te Terneuzen niet of nauwe lijks en voor bepaalde groepen is de drempel van de JAIB nog te hoog om er zelfstandig binnen te stappen en vragen te stellen. Velen durven niet naar binnen terwijl uit landelijk onderzoek blijkt dat er een potentiële informatiebehoefte is bij jongeren, aldus werkbegeleider André van Himme. Als één van de oorza ken noemt hij ook de afstand tussen woonplaats en JAIB-vestiging. In Zeeuws-Vlaanderen is er alleen een jon- gerenbureau in Terneuzen. JAIB Zeeland wil hier iets aan doen door op meerdere punten informatie te ver spreiden. De komende maand zullen ver schillende informatiezuilen worden ge plaatst bij onder meer de vijf hoofdvesti gingen van de Zeeuwse bibliotheken in Terneuzen, Axel, Sas van Gent, Hulst en Oostburg. Verder ook in scholen voor Voorberei dend Beroepsonderwijs (VBO) en Voort gezet Speciaal Onderwijs (VSO). Het gaat dan om het ROC-Westerschelde, De Schans en Zeldenrust-Steelant in Ter neuzen, Zwincollege en Prins Willem Alexanderschool in Oostburg. In de zui len worden folders geplaatst over onder meer aids, jongeren en seks, gebruik van drugs en alcohol, gokken, incest, kinder mishandeling, recht van jongeren en stu deren. Voor scholen of bibliotheken die specia le wensen hebben met betrekking tot het folderpakket stelt het JAIB een speciaal pakket samen. De folders zijn gratis en zullen een keer per maand worden aan gevuld. Door het opzetten van dit sys teem hoopt JAIB Zeeland op meer inte resse van jongeren. Vrijdag 7 februari wordt om 12.00 uur bij het Zeldenrust-Steelantcollege in Terneuzen de door het JAIB in Zeeuws- Vlaanderen geplaatste informatiezuilen geopend. Twintig leerling zullen de openingshan deling verrichten. De plaatsing van de zuilen is een project van alle vijf de JAIB's en de opening van de zuilen vindt in alle vijf de regio's op dezelfde dag plaats. Van onze verslaggever Terneuzen - De plaatsing van het befaamde stadscarillon van Terneuzen in de Willibrordustoren in de binnenstad lijkt van de baan. Wethouder P. Hamelinck zei gisteravond tijdens de ver gadering van de gemeenteraad dat het college geen geld wil ste ken in de nieuwe locatie van het carillon. Reeds in 1995 zag de Stichting Stadscarillon de toren als de perfecte plaats voor het klok kenspel dat naast het stadhuis stond. Het carillon moest echter plaats maken voor de aankle ding van het Stadhuisplein. De Stichting Willibrordustoren reageerde enthousiast op het plan om het carillon in de toren onder te brengen. Maar vervol gens werd er niets meer verno men van dit initiatief. Reden voor P. van Nieuwenhuij- zen (D66) gisteravond aan het college te vragen hoe het met de plannen stond. „Wij hebben geen inzicht in de financiële si tuatie van met name de Stich ting Willibrordustoren. Om een financieel debacle te voorkomen willen wij geen financiële part ner in dit project zijn," reageer de wethouder Hamelinck. Hiermee lijkt dus de plaatsing Van onze verslaggever Terneuzen - De twee mannen die de Terneuzense politie enige tijd geleden arresteerde omdat ze zonder vergunning geld inzamel den, blijken dat wel voor een bo nafide organisatie te hebben ge daan. Dat is vast komen te staan na een grondig onderzoek door de poli tie. De man uit Veendam en de man uit het Franse Corneilles za melden geld in voor de stichting Sim (Solidariteit met Iraanse Mensen). Het is nu gebleken dat dit een betrouwbare organisatie is. Los daarvan blijft overeind dat de mannen geen vergunning hadden gekregen om te collecte ren. van het carillon in de Willibror dustoren aan een zeer zijden draadje te hangen. De stichting heeft immers geen geld de toren aan te passen aan het carillon. Vandaar dat om een fikse finan ciële bijdrage van de gemeente werd gevraagd. Het gemeentebe stuur wil echter geen geld geven aan een stichting waarvan de fi nanciële situatie onduidelijk is. Ook is nog niet bekend waar het stadscarillon nu komt te staan. Buurthuizen Voor de beheerders van enkele buurthuizen is gisteravond wel duidelijkheid ontstaan. De ge meenteraad ging gisteravond namelijk akkoord met het voor stel 172.200 gulden beschikbaar te stellen voor het plegen van achterstallig onderhoud en het wegwerken van exploitatiete korten. P. Hamelink (SGP) maakte nog eens duidelijk dat het te lang heeft geduurd voor dat het achtstallig onderhoud aangepakt zou worden. „We moeten er in ieder geval voor zorgen dat er geen nieuwe knel punten ontstaan. En wat de ex ploitatie betreft is het belangrijk regelmatig met de beheerders te overleggen." Ook andere fracties deelden de mening van de SGP dat de vinger aan de pols gehouden moet zor gen om achterstallig onderhoud en exploitatietekorten in de toe komst te voorkomen. „We moeten het gebruik van buurthuizen optimaal blijven stimuleren," aldus E. Kerckhaert (PvdA). Alleen GroenLinks vond dat het beschikbaar stellen van 172.200 gulden op termijn een lapmiddel blijkt te zijn. „Het blijft een noodoplossing. Buurthuizen zijn eenvoudigweg zonder geld van de gemeente niet zelfstandig te exploiteren. Het gevolg is dat de buurthuizen op termijn niet meer voor de burgers te betalen zijn," sprak R. Meijer. Van onze verslaggever Hulst - Burgemeester A. Kessen van Hulst had het vorige week in de vergadering van de commissie Financiën al aange kondigd: de gemeenteraad mocht geen woord meer zeggen over de perikelen rond de aanschaf van privé-computers voor ambtenaren. Vandaar dat het raadslid me vrouw A. Hegger (PvdA) niets anders restte dan bij de stem ming over het voorstel gistera vond in de gemeenteraadsverga dering een korte verklaring af te leggen. Daarin beet zij het colle ge van burgemeester en wethou ders nogmaals toe het absoluut niet eens te zijn met diens han delwijze. „Een raadsvoorstel moet eerst door de raad goedge keurd worden eer het wordt uit gevoerd," aldus Hegger. Hegger was het die in de raads vergadering van december met de onthulling kwam dat de pe's al lang bij de ambtenaren thuis stonden, zonder dat de gemeen teraad goedkeuring aan de be nodigde renteloze lening had kunnen geven. B en W namen toen het voorstel terug om de zaak nader te bekijken. Het col lege vond dat er in de procedure weliswaar fouten waren ge maakt, maar dat er vervolgens geroepen is dat de raad bij voortduring voor een 'slikken of stikken' wordt gesteld, ging het college veel te ver. De kwestie ontaardde ^vorige week in over en weer geroep en geschreeuw. Zover kwam het gisteravond niet meer. Het voor stel werd meteen in stemming gebracht en enkele raadsleden maakten van het recht gebruik een verklaring af te leggen. Kes sen: „De voorzitter heeft de be voegdheid te bepalen dat er ge noeg discussie is geweest om het voorstel in stemming te bren gen." F. de Vries (onafhankelijk raadslid) sputterde nog wel even tegen. „Dat u beraadslagingen over dit voorstel verbiedt, wil ik expliciet in het verslag zien op genomen." Een greep uit de stemverklarin gen. De Vries: „Absoluut bene den peil, onfris. Ik kan niet be grijpen dat andere fracties zich dit verbod op beraadslagingen laten aanleunen." Th. Blommae- rt, D66: „Een brevet van onver mogen van het college. Ik houd er een wrang gevoel aan over." J. Steijaert, CDA, ook namens Groot Hulst/Gemeenschappelij ke Belangen: „Dergelijke zaken mogen niet meer voorkomen. Maar de commotie die ontstaan is, vind ik zwaar overtrokken." Het voorstel werd uiteindelijk met veertien stemmen tegen drie (Hegger, Habraken, beiden Pvda en De Vries) aangenomen. Een van de tentoongestelde haaietanden in bezoekerscentrum 't Zwin. Van onze verslaggeefster Retranchement - Het bezoe kerscentrum 't Zwin bij het ge lijknamige Zomerdorp barst zo langzamerhand uit zijn voegen. Aangezien er elk seizoen meer exposities worden gehouden, komt er steeds meer materiaal bij en beheerder Corné Riem slag denkt er niet over om fos sielen of opgezette vogels bij het vuil te zetten. „Nee, ik krijg het niet over m'n hart om deze voorwerpen weg te doen daar zijn ze me te dierbaar voor," vertelt Riemslag terwijl hij met zijn hand over de vacht van een opgezet zeehondje wrijft dat in het opberghok is verzeild nadat het dienst heeft gedaan voor een thema-exposi tie vorig seizoen. „Zo'n beestje doe je toch niet weg. Ik bewaar alles, niet alleen dieren en fos sielen maar ook planken en rek ken, je weet maar nooit of je het ooit nog nodig zult hebben als we weer nieuwe vitrines moeten bouwen voor exposities." Wens Gevolg is wel dat de beheerder steeds minder opslagplaats heeft, hij zou dan ook het liefste willen dat het bezoekerscen trum kon uitbreiden. „Ja, dat is m'n grootste wens. Het gemeen tebestuur van Sluis-Aarden- burg, de provincie en Stichting Het Zeeuwse Landschap zou den ook graag zien dat het wat ruimer werd, maar op dit mo ment is er (nog) geen geld om uitbreiding te realiseren. Al verschillende keren zijn er hier mannetjes van de provincie en het Zeeuwse Landschap ge weest om erover te praten maar tot nu toe heeft het niks con creets opgeleverd. Maar wie weet is er over een maand wel geld en kunnen we aan de slag, het zou natuurlijk jammer zijn als we de komende jaren de hui dige capaciteit niet kunnen ver beteren," verzucht Riemslag. FOTO'S WIM KOOYMAN Beheerder Corné Riemslag van bezoekerscentrum 't Zwin doet niets weg. Op zijn verlanglijstje staat on der meer de uitbreiding van de openingsuren van het centrum dat bestaat uit een museum en planetarium. Eind maart opent 't Zwin voor het eerst dit jaar de deuren en het seizoen loopt tot eind oktober. „Het centrum is dan de hele week open van 13.00 tot 18.00 uur, ik zou graag willen dat bezoekers hier ook 's morgens terecht kunnen. En ook nu, in de wintertijd, zou het leuk zijn als het centrum in het weekend open was. Een ander belangrijk punt is de uitbrei ding van het aantal aquariums en niet te vergeten het planeta rium. Nu staat er een hok mid den in het museum waarin op een bol een sterrenhemel is ge projecteerd. Dit is al een succes, maar je kan er zoveel meer van maken. Het liefst zou ik een apart stuk aanbouwen waarin het planetarium wordt geves tigd. Bezoekers kunnen dan via een aparte ingang naar binnen en met gebruik van video's en beeldschermen zou je bijvoor beeld meteorieten rond kunnen laten vliegen. Dat zou een schit terend gezicht opleveren. Plan nen heb ik genoeg, alleen is het wachten totdat ik ze mag uit voeren." Exposities Riemslag zit in ieder geval niet stil. Hij schrijft nieuwe folders, probeert nieuwe fossielen en opgezette beesten uit het Zwin- gebied te verzamelen en de vloer, waarop het gehele na tuurreservaat staat afgebeeld, wordt opnieuw geverfd. Ook de eerste exposities van het nieu we seizoen staan al vast. In de koffiekamer zal de Belg E. van Beneden aquarellen van de Zwarte Polder en het Zwin ten toonstellen en half april start de grote haaien- en haaietan- dententoonstelling. Hiervoor zet Riemslag vijf nieuwe vitri nes in elkaar. Riemslag: „Ik heb weer zin in het voorjaar. Alles begint dan weer en de natuur is in deze tijd het mooiste want alles staat in volle bloei en er zijn dan tien tallen soorten vogels, insecten en kikkers te bezichtigen. De beste tijd voor een excursie, wat dat betreft heb ik een prachtbaan." Van onze verslaggeefster Sluis - De gemeenteraad van Sluis-Aardenburg heeft gis teravond nog geen definitief akkoord bereikt aangaande de Wet Voorzieningen Gehan dicapten (WVG). Op een punt na gaan alle fracties akkoord met het huidige collegevoor stel. Alleen het voorstel over de ver hoging met 25 vervoerszones voor collectief vervoersgerech- tigden wordt voorlopig tot juni aangehouden wanneer het col lectief vervoersysteem wordt geëvalueerd. Na een schorsing kwam de raad tot dit gezamenlijk standpunt. Vooraf had de CDA-fractie een amendement ingediend met het voorstel richting college van B en W de uitgebreid besproken Kamphuis-variant over te nemen en voor dit jaar uit te voeren. Kamphuis komt met zijn variant op voor de eigen autobezitter binnen het collectief vervoer. Hij stelt voor om de extra vervoerzo- nes voor eigen autobezitters in geld uit te keren in plaats van strippen. Het CDA stelde niette min dat het huidige vervoerscon- tract dat door het samenwer kingsverband collectief vervoer is afgesloten, voor de partij on omwonden overeind blijft staan tot juni 2000. Kamphuis: „Door aan de ruimte van extra ver voerszones als raad zelf een in vulling te geven, wordt niemand benadeeld. De eigen autobezit ters hebben er zelfs voordeel van." Kamphuis kwam zelfs met een nieuwe variant op de proppen toen bleek dat het CDA geen meerderheid zou halen met de oorspronkelijke Kamphuis-va- riant. „In plaats van verhoging naar 210 strippen per vervoers- gerechtigde kunnen we ook kie zen voor de 185+ variant. Dit creëert ruimte voor de raad. Je laat op deze manier de keus aan de gebruiker van het collectief vervoer. Zij kunnen dan kiezen voor strippen of voor geld," al dus Kamphuis. De fractie VVD/Gemeentebelan gen voelde wel iets voor deze nieuwe invulling van het collec tief vervoer en ging tijdens de schorsing in overleg met het CDA. De Lijst Rammelaere had overigens geen problemen met het collegevoorstel en J. Boog aard van de PvdA wil een meer individuele benadering binnen het collectief vervoer. „Zodra be kend is wat de financiële gevol gen zullen zijn van de WVG kan ik pas een juiste afweging ma ken. Ik vind dat we eerst alles op een rijtje moeten zetten en dan pas overleg moeten plegen met taxicom en de Werkgroep Ge handicapten voordat we belang rijke besluiten nemen." Wethouder A. Keijmel waar schuwde voor inconsequent be leid als niet iedereen op een lijn zit. „We moeten de problemen binnen het collectief zeker aan kaarten bij de andere gemeenten binnen ons samenwerkingsver band. Ik vind dat onze gemeente al een heel eind tegemoed is ge treden aan de Werkgroep. Wat de Kamphuis-variant betreft wil ik benadrukken dat het aantal ei gen autobezitters binnen Sluis- Aardenburg gering is, laten we daar ook eens rekening mee hou den. Desalniettemin komt het er op neer dat we samen tot een op lossing moeten komen en daar zal ik alles voor doen. De zaak nu eerst rustig bekijken en later dit jaar komen we hierop terug zoals alle partijen net hebben beslo ten." Terneuzen Een 32-jarige man uit Londerzeel (B) heeft woensdagmiddag aan de West- kolkstraat in Terneuzen een boete van honderd gulden ge kregen. De man was in het be zit van vijf gram wiet. Van vier 21- en 22-jarige man nen uit Lokeren en Gent, is woensdagavond op de Burge meester Geillstraat in Terneu zen elf gram wiet in beslag ge nomen. Tegen twee van de vier mannen is ook proces verbaal opgemaakt, omdat zij geen identiteitsbewijs hadden. Terneuzen Twee mannen van achttien en twintig jaar, beiden afkomstig uit Roost Warendin (F), kregen woens dagnacht een bekeuring van zestig gulden omdat ze hun plas niet konden ophouden in de Korte Kerkstraat in Terneu zen. Terneuzen Van een 39-jarige autobestuurster uit Westdorpe werd woensdagnacht het rijbe wijs ingenomen. De vrouw had met 1,4 promille alcohol in haar bloed over de Guido Gezel- lestraat in Terneuzen gereden. Met een dagvaarding werd de vrouw in vrijheid gesteld. Donderdagmorgen om 5.30 uur werd tevens een dagvaarding uitgereikt aan een 31-jarige au tobestuurder uit Lokeren. Hij had een alcoholpromille van ruim 1,5 in zijn bloed. De man werd aangehouden op de Schel- deboulevard in Terneuzen. Breskens - Een 22-jarige auto mobiliste uit Breskens is gis terochtend met een kromme velg en een kapotte band ach tergebleven nadat ze voor een onbekende automobilist(e) uit moest wijken om een frontale botsing op de Dorpsstraat te vermijden. Ze botste tegen een trottoirband door de uitwijk- manoevre. De onbekende te genligger reed na het voorval door. Oostburg - Een 20-jarige Axel aar moest gisterochtend na een snelheidsovertreding van 50 kilometer op de Lange Heeren straat onmiddellijk in de por temonnee. De politie hield hem aan en liet hem direct 500 gul den betalen. Op dezelfde weg maar dan bij Schoondijke kwamen later op de dag 106 andere overtreders langs de ra dar. Een overtreder reed 109 kilometer per uur in plaats van 50. Axel - Een 55-jarige autobe stuurder uit Axel is gisteroch tend de macht over het stuur van zijn auto met aanhanger verloren op de Tweede Ver korting. Hij raakte van de weg, botste tegen een boom en belandde vervolgens in de sloot. De auto raakte volledig vernield. Wonder boven won den kwam de bestuurder met de schrik vrij. Vermoedelijk was het slingeren van de aan hanger de oorzaak van het ongeval. Van onze verslaggever Axel - De gemeente Axel werkt samen met de politie een plan uit voor drugsvoorlichting aan de leerlingen van de basisscho len. Burgemeester W. de Graaf maakte dat gisteravond bekend in de vergadering van de gemeenteraad. Hij bediende hiermee de CDA- fractie en diens woordvoerder M. Murre op de wenken. Murre was namelijk het enige raadslid dat nog enkele kanttekeningen plaatste bij de behandeling van de gemeentelijke drugsnota. Kort gezegd kwam het er in dat ambtelijk stuk op neer dat Axel, net als alle andere Zeeuws- Vlaamse gemeenten met uitzon dering van Terneuzen, alle han del in en het gebruik van soft drugs verbood. Murre liet namens zijn fractie weten dat hij volledig achter de inhoud van die nota stond. Wel wilden de christen-democraten graag nadruk leggen op voor lichting aan de Axelse jeugd over softdrugsgebruik en de ge volgen ervan. In dat verband vroeg hij om een analyse van de gemeente wat die allemaal op het vlak van drugspreventie in de richting van het onderwijs ondernam. „Wij starten in goede samen werking met de politie een tra ject," antwoordde burgemeester De Graaf hem, „om de besturen van de basisscholen te benade ren. We willen hen vragen mee te werken aan goede voorlich ting over drugs en de problemen er omheen." Hij voegde daaraan toe dat hij in dit stadium van de plannen makerij nog niet aan kon geven hoe groot de mogelijke financië le gevolgen voor de gemeente zijn. Wel zegde hij toe daarmee naar de gemeenteraad te komen zodra die duidelijkheid er wel was. Als motivatie voor de stap die gemeente en politie richting on derwijs ondernemer, noemde De Graaf dat preventief optreden met betrekking tot het drugs probleem 'verre de voorkeur' had van het dagelijks gemeente bestuur. De gemeenteraad stemde verder zonder discussie in met de in houd van de drugsnota. Ook het voorstel dat in het verlengde daarvan lag, behoefde geen poli tiek debat meer. Dat andere voorstel betrof de nodige aanpassingen in de Al gemene Plaatselijke Verorde ning die er voor moesten zor gen dat Axel de nodige wapens had om de drugshandel en het gebruik van verdovende mid delen effectief te kunnen bestrijden. Van onze verslaggever Terneuzen - Burgemeester R. Barbé van Terneuzen gaf gistera vond tijdens de vergadering van de gemeenteraad een fikse uit brander aan aankomend CDA-raadslid E. Brus. Aanleiding waren uitlatingen van haar over de verhouding tussen afscheid nemend wethouder J. van Rooijen met zowel zijn eigen partij het CDA, de gemeenteraad en het college. Brus zei vorige week onder ande- het standpunt van het college re zowel de CDA-fractie, andere fracties en het college wat timide te vinden tegenover wethouder Van Rooijen. De wethouder kreeg volgens haar te weinig te gengas. Barbé bestempelde haar woor den gisteravond als volkomen ongepast en onverstandig voor zoals hij het zeker drie keer uit sprak 'een beginnend raadslidje'. „Kijk, er wordt veel over het af scheid van Van Rooijen gespro ken en geschreven. Maar ik kan me totaal niet vinden in de bewe ring dat sommigen aan het hand je van Van Rooijen hebben gelo pen. Dat is pertinent niet waar. Ik weet uiteraard niet hoe het binnen de CDA-fractie is gelo pen en dat hoef ik ook niet te we ten maar ik kan wel zeggen dat er binnen het college wel zeker tegenspel is geboden. Maar ja, als college kun je bepaalde zaken nu eenmaal niet naar buiten bren gen. Daarnaast zijn er in de raad ook altijd pittige discussies geweest. Natuurlijk is Van Rooijen stevig gebekt maar hij moet nu eenmaal vertolken. Het gaat om de kwali teit van de argumentatie." Brus, die zittend op de publieke tribune de uitbrander aanhoor de, was na afloop van de verga dering niet onder de indruk van de woorden van Barbé. Ze haalde haar schouders op. „Nu weet tenminste iedereen wie ik ben.' Er werd gisteravond overige® met geen woord gesproken over het adviesbureau Varocom van Van Rooijen dat in de race is voor een gemeentelijke opdracht. Het gaat om het haalbaarheidsonder zoek voor het nieuwe theater. Groen Links, WD en D66 staan zeer kritisch tegenover het mee doen van Varocom omdat Van Rooijen de nodige voorkennis be zit die andere bureaus niet heb ben. Hij zou die kennis volge® de fracties kunnen gebruiken om de opdracht in de wacht te sle pen. Groen Links stelde hierover deze week schriftelijke vragen. Maar zoals gebruikelijk in de gemeen teraad worden deze vragen door het college schriftelijk afgehan deld. Van onze verslaggeefster Terneuzen Inwoners van Z klagen vooral over stank. Van klachten die de provincie Z via de milieuklachtenlijn in binnenkreeg, waren er 75 het van stankoverlast. Ook op gem lijk niveau zorgde stank voor derde deel van de klachten dj nenkwam. Van onze verslaggever Oostburg - Amateurpopgroe pen uit Zeeuws-Vlaanderen kunnen zich inschrijven voor een popmuziekwedstrijd die op vrijdag 9 mei wordt gehou den in het Ledeltheater in Oostburg. Op die datum reiken de stichtin gen Podium West en Muziekcol- lectief West- Zeeuws-Vlaanderen de 'Grote Prijs van Zeeuwsch- Vlaanderen' uit. De band die als beste uit de bus komt, krijgt de gelegenheid om in een professio nele geluidsstudio te werken. Voorwaarde voor deelname is, dat de band niet langer dan drie jaar bestaat. De leeftijd van de individuele leden is niet aan een grens gebonden. Het repertoire mag zowel uit eigen werk als uit covers bestaan. Vóór 1 maart kan een demo inge stuurd worden. Alle muziekgen res zijn toegestaan. De demo, die slechts één cover mag bevatten, kan worden opgestuurd aan het secretariaat van de organisatie, Volderstraat 23 in Oostburg. Van onze rechtbankmedewerker Middelburg - De 53-jarige W. D. uit Hoedekenskerke is gisteren door de rechtbank in Middelburg conform de eis veroordeeld tot een gevangenisstraf van zes maanden waarvan twee voor waardelijk. Het onvoorwaardelijke deel mag D. inruilen voor 180 uur dienst verlening. D. werd veroordeeld omdat hij in de periode 1989 tot en met eind januari 1991 ontucht had gepleegd met een dertienjari ge jongen. Volgens D. was er niets aan de hand geweest en was het een wraakaktie van de jongen ge weest. De rechtbank wijst over veertien dagen vonnis. MERYL Tankard is een van de origineelste danspersoonlijkhe- den van Australië. Zij begon haar carrière bij het Australian Ballet en schitterde er in 1977 in Birds behind Bars. Deze choreo grafie betekende haar door braak. Ze kwam naar Europa naar het Wuppertaler Tanzthea- ter van Pina Bausch. In 1993 aanvaardde ze de leiding van het Australian Dance Theatre en gaf er haar naam aan. Door haar nieuwe, meer theatrale aanpak, kreeg het gezelschap snel inter nationale erkenning. De groep is volgende week voor de eerste maal in België, in de Vlaamse Opera in Gent, met de choreografie Furioso uit 1993. Het is een intens, krachtig en hartstochtelijk stuk, vol meedo genloze spanning en energie, maar ook vol poëzie en teder heid. Op de muziek van Arvo Part, Elliott Sharp en Henryk Górecki zweven dansers, zowel mannen als vrouwen, onophou delijk over de scène, om zich soms af te zonderen in een verte derend duet of een ingetogen so lo. Donderdag 6 februari, aanvang 20.00 uur DRIE ogenblikken, drie stap pen. Bij Rosas van Anne Teresa de Keersmaeker heerst een ver schillende tijd die het beluiste ren van de muziekstukken een andere wending geeft. De drie composities zijn Lyrische Suite van Alban Berg, Verklarte Nacht van Arnold Schönberg en lm Treibhaus, een lied van Ri chard Wagner. Alle drie gaan ze over liefde en conflict, voort vloeiend uit de moeilijkheden van een driehoeksverhouding. Tegen een achtergrond van kale boomstammen worden de dan sen met soms een complexe vorm en grote poëtische kracht gebracht. De drie stukken sa men kregen de titel Woud mee en vormen een samensmelting van gevoelens, lichaamstaal en

de Stem | 1997 | | pagina 14