'Kanaalzone niet aantrekkelijk' DE STEM Technische Bedrijfskunde in Eindhoven Verstandig... Veelzijdig! Eis zes jaar tegen Oostburger voor doodsteken vrouw orting Els KT Is R Is Werkzaamheden zorgen voor ongemak rond Antwerpen heterdaad*betrapt Pr°ject ouderenzorg signaleert knelpunten Delta wil opheldering over onderzoek VVM Voorlichtingsdag 1 februari 'Beeld Kan en Vonk past uitstekend in kunstroute Axel' Stankgolf zorgt voor onrust in Zeeland ATIS CD je keuken iercatalogus? Grote Geld Bingo kt Goirle irkt Breda rfschip C1 DE STEM Div.contacten Brieven onder nummer DE STEM POSTBUS 3229 4800MB BREDA akartikelen 00-0228845 ruari 9-17 uur uari 10-17 uur ;terstraat 47, Breda Dow-topman Westerlaken noemt gebrek aan durf oorzaak uitblijven investeringen U994,Stb.720. Damgebouw in Terneuzen stap dichterbij Eis twee maanden tegen ex-politieman wegens fraude ACATURES Bent u de computer technicus die PharmaPartners zoekt Kijk morgen in en maak werk van deze of een van de vele andere vacatures X 67 GEMAN 34jr. zoekt s deze weg ser. kennis- ing met meisje/vrouw 5jr„ kind geen bezwaar n bar- of discotype met foto o. nr. 6950. GEMAN 32 zkt. vriend ner) om samen iets van leven te maken. Denk iij ok zo over? Schrijf dan ven krijgen altijd antw' 3529. U wilt reageren op ad- rtenties met brieven on- 'er nummer gelieve U ksboven op uw envelop idelijk het briefnummer uit de advertentie te ermelden en uw brief efrankeerd) alsvolgt te adresseren: (NIET AAN ONS TWOORDNUMMER IVM AUTOMATISCHE OPENING VAN NTWOORDNR. POST!) dien U Foto's e.d. wenst rug te ontvangnen van de adverteerder, is het erstandig een aan Uzelf erichte en gefrankeerde envelop bij uw reactie te voegen. Ja 'm 15 februari 1997 losch, Eindhoven, ilburg en Venlo lenen te Heikant in Manege de Heikant op Zond. 02/02 Aanv. 19.30u. Een Kleintje plaatsen: resultaten boeken. Markten rarkt van 9.00-16.00 uur. 3-5346766/0162-455776, str. Goirle. i.d. Bel.: 0164-257521. S MARKT van 9 tot 17 uur. uur 076-5140892 oede cigarillo geluisterd? s proberen. Want bij twee ijgt u tijdelijk een origi- iu. Acht authentieke pop- in eenmalig Wings-blikje. nen zoals Golden Earring, hn Denver en Fisher Z. bij uw tabakswinkelier en ivlug in huis. Zeeland Van onze verslaggever Gent - Gebrek aan durf, vooral aan politieke zijde, is er de oorzaak van dat de Bel gisch-Nederlandse Kanaal zone nog steeds geen econo misch aantrekkelijk investe ringsgebied is. Vice-voorzitter M. Westerlaken van de Raad van Bestuur van Dow Benelux sprak daar gistera vond tijdens de nieuwjaarsbij eenkomst van de Kristelijke Werkgevers in Gent zijn zorgen over uit. „Wij blijven op elkaar aangewezen en zouden meer dan tot nu toe een gezamenlijk eco nomisch ontwikkelingsbeleid moeten creëren dat voor beide gebiedsdelen toegevoegde waar de betekent. Dit zou niet alleen een goede zaak zijn voor de werkgelegenheid in het alge meen, maar zeer zeker ook voor het scheppen van hoogwaardige banen die een hogere toegevoeg de waarde brengen," aldus Wes terlaken. De Dow-topman was gisteren in Gent gevraagd om te vertellen waarom het Nederland econo misch zo goed voor de wind gaat. Veel omringende landen spreken lovend over de economische pres taties van Nederland en hebben het over 'The Dutch Miracle'. Westerlaken relativeerde die prestaties. „Nederland wordt gezien als het voorbeeld dat ombuigen, saneren en banen-groei wel degelijk kun nen samengaan. Er is echter geen reden voor euforie-stemming. Dat Nederland zich in positief opzicht onderscheidt van de rest van Europa, heeft vooral te ma ken met de diepe problemen van de rest van Europa op dit mo ment. In het land der blinden is éénoog koning. De grootste fout die we nu kunnen maken is een vermindering van onze aanpas- singsinspanningen omdat de ur gentie daarvan blijkt te zijn afge nomen." Westerlaken wees in Gent ook op de hoge inactiviteit van mensen onder 65 jaar met een uitkering. Maar er zijn nog meer redenen om het optimsime te temperen. „We waren in 1970 tien procent rijker dan het Europees gemid delde. Maar zijn nu onder dat ge middelde teruggezakt. Daarnaast hebben we het probleem vanhet onvoldoende scheppen van een baan met een hoge toegevoegde waarde Op groei daarvan moet de komende jaren meer nadruk ko men", vindt Westerlaken. Volgens de Dow-topman heeft de opleving in Nederland te maken met structurele veranderingen in het beleid van de overheid en vooral de opstelling van de socia le partners en individuele onder nemingen. De Nederlandse eco nomie is daardoor op een aantal cruciale punten veerkrachtiger geworden. Vooral loonmatiging, sanering van de collectieve sector en lastenverlichting hebben bij gedragen aan de bloei. „Ook flexibilisering. Daarbij is het uitzendwezen, indertijd uit nood geboren als uitweg voor al lerlei verstarringen, een sterk punt in de Nederlandse economie Van onze verslaggever Terneuzen - De realisatie van het damgebouw op de Axelse- dam in Terneuzen is een stap dichterbij gekomen. De pla nologische procedure wordt namelijk in maart opgestart. Wethouder J. van Rooijen maakte dat gisteravond kenbaar tijdens de vergadering van de gemeente raad naar aanleiding van een vraag van W. de Zeeuw (VVD). De Zeeuw wilde weten hoe ver de plannen zijn gevorderd. Van Rooijen baseerde zich op ge sprekken die hij gistermorgen voerde met de projectontwikke laar. Dat gesprek is dus dermate verlopen dat de planologische in vulling in maart gestalte kan krijgen. Het gebouw is een onderdeel van de reconstructie van de Axelse- dam. Het damgebouw bestaat uit appartementen met winkeltjes op de begane grond in de vorm van kiosken. Het gebouw moet een blikvanger worden voor de Axelsedam en dat deel van de stad. Van onze rechtbankmedewerker Middelburg - De zaak had met een schikking afgedaan kunnen worden, misschien nog wel voorwaardelijk gese poneerd. Omdat het een (in middels ex-) politieman be trof, wilde het Openbaar Mi nisterie in Middelburg 'alle schijn vermijden'. Dus moest gisteren de 41-jarige J. L. uit Kapelle voor het hekje van de rechtbank verschijnen om zich te verantwoorden voor het tillen van de belasting dan wel het ple gen van valsheid in geschrifte. L. verkeerde medio 1993 in een scheiding, enkele familieleden kwamen te overlijden en L. had geen gelegenheid om zich aan een rouwproces te wijden. ..Daarom heb ik het waarschijn lijk gedaan," erkende hij op de zitting. Door een computer op te voeren die er niet was, de opbrengsten van zijn kamerverhuur bedui dend lager op te geven dan dat werd betaald, een videorecorder af te trekken die al volledig waardeloos en afgeschreven was plus te veel reiskosten op te ge ven benadeelde L. de fiscus voor zo'n dertigduizend gulden over de jaren 1993 en 1994. Gisteren kwam hem dat op een eis van twee maanden voorwaar delijk te staan. Hoe de rechtbank erover denkt wordt over twee we ken duidelijk. De werkzaamheden aan de Expresweg nabij Antwerpen zullen geruime tijd duren. Van onze verslaggever Amtwerpen - Zeeuws-Vlaamse auto mobilisten die via de Waaslandtunnel naar Antwerpen willen, storten zich de komende tijd in een onzeker ver- keersavontuur. Omleidingen vanwege werkzaamheden aan het knooppunt Expresweg-Ring-E17 zorgen dagelijks voor kilometerslange files en de ver wachting is dat dit nog wel tot eind dit jaar duurt. Aan het kruispunt wordt als sinds april vorig jaar gewerkt en tot nu toe onder vond het verkeer daarvan niet al te veel problemen. Nu echter het startsein is gegeven voor de aanleg van een viaduct en een tunnel moeten de wegen gedeeltelijk worden af gesloten. Er wordt een soort klaverblad aangelegd dat uiteindelijk moet resulte ren in een vlottere doorstroming van het verkeer en een betere ontsluiting van de Liefkenshoektunnel. Vanuit de Waaslandtunnel kunnen auto mobilisten voortaan niet meer recht streeks de E17 richting Gent op. Ook wie rijdende op de Expresweg de Waasland tunnel in wil lukt dat alleen via een om slachtige omleiding. Voor verkeer dat vanaf de Expresweg naar de Kennedytunnel wil, zijn er geen hindernissen. Dat geldt ook voor het ver keer vanaf de Kennedytunnel naar de Ex presweg. De afwerking van het verkeer tussen Ex- Middelburg - Een 33-jarige Mid delburger is in de nacht van woensdag op donderdag op heter daad door de politie betrapt terwijl hij struiken aan het stelen was aan de Oude Vlissingseweg. Hij had in de groenstrook van de gemeente al een behoorlijk aantal struiken uit gestoken en klaargelegd om mee naar huis te nemen. Hij bekende dat hij op dezelfde plaats al eerder struiken had weggenomen. Ook gaf hij toe uit tuinen in de Er- asmuswijk planten te hebben ge stolen. Hij had ze allemaal nodig voor zijn eigen tuin. Tegen de man is proces-verbaal opgemaakt. Na verhoor is hij heengezonden. Terneuzen - In tegenstelling tot de gezondheids- en gehan dicaptenzorg zijn er uit Zeeuws-Vlaanderen vorig jaar geen klachten over de oude renzorg bij de provincie bin nengekomen. Een aanpak van eventuele knelpunten is daar om niet dit jaar in de planning van het beleid meegenomen. Gedeputeerde G. de Kok zei dit gisteren in Terneuzen tijdens de presentatie van het grensover schrijdende project 'Grenzenloze zorg, klantgerichte zorg voor oude ren'. Ouderenzorgverleners uit Zeeuws-Vlaanderen en Belgisch Oost- en West-Zeeuws-Vlaanderen werken in dit project samen. Voor uitvoering ervan is zeven ton aan Europees geld beschikbaar. De di recteur van zorginstelling St. Jozef in Gent, samen met verzorgings huis De Blaauwe Hoeve in Hulst initiatiefnemers, legde uit dat het project niet in eerste instantie knelpunten oplost. „We lossen geen problemen op maar signale ren ze alleen. De grensoverschrij dende samenwerking start ook niet vanuit knelpunten en problemen maar vanuit uitdagingen. Uiter aard zijn er knelpunten zoals een toenemende vergrijzing dat in bei de regio's aan de orde is." Wethouder A. Stahl-Hemelsoet van Terneuzen noemde gisteren (ADVERTENTIE) Bezoek morgen tussen 10,00 uur en 15.00 uur on2e voorlichtingsdag in gebouw R5 van Hogeschool Eindhoven, Rachelsmolen 1 te Eindhoven. A HOGESCHOOL I I WH tl IIU Meer informatie Studie-informatiecentrum, telefoon (040) 245 49 35. Hogeschool Eindhoven maakt deel uit van Fontys Hogescholeo. Van onze verslaggever Terneuzen/Middelburg - Di recteur P. Stoter van Delta Nutsbedrijven wil opheldering van het Terneuzense afvalver- werkende bedrijf Verstraeten en Verbrugge Milieubeheer (WM) over het onderzoek naar mogelijke milieu-overtreding. Delta Nutsbedrijven stopte vorig jaar 65 miljoen gulden in de deel neming van diverse poten van het Terneuzense transport- en over slagbedrijf. Het bericht dat WM vorige week 25 opsporingsambte naren en milieudeskundigen over de vloer kreeg kwam als een ver rassing. Overigens is directeur P. Stoter door Verbrugge zelf op de hoogte gebracht. „Voordat we in zee gingen met Verbrugge hebben we een antici perend onderzoek gedaan naar lij ken in de kast. We hebben een ver klaring van de directie gekregen dat er geen problemen te verwach ten waren. En zoals het er nu uit ziet gaat het om een routine-on derzoek en heeft het niets met on rechtmatigheden te maken. De po litie is als het ware door de directie zelf uitgenodigd om een kijkje te komen nemen. Ik verwacht ook geen problemen." Niettemin heeft Stoter, commissa ris bij Verbrugge, een gesprek met de directie van het Terneuzense bedrijf geregeld om bijgepraat te worden over de achtergronden. De kwestie ligt gevoelig. De deelne ming van het nutsbedrijf in Ver brugge zorgde vorig jaar voor veel beroering onder Zeeuwse Staten leden. De provincie is namelijk de grootste aandeelhouder van Delta Nutsbedrijven. Met name het CDA hikte aan te gen het commerciële avontuur. Het Zeeuwse nutsbedrijf dient geen risicodragend kapitaal te stoppen in ondernemingen, zo luidde het standpunt van het CDA. Toch kreeg de deelname van Delta vorig jaar in het snel groeiende Terneuzense bedrijf brede goed keuring. De werkgelegenheid bij Verbrugge nam vorig jaar op nieuw toe. In de haventransport sector werken nu 670 mensen. In totaal, Verbrugge zit ook buiten Zeeland, werken er 1300 mensen bij het bedrijf. De deelname van Delta in Ver brugge geldt een 25 procent aan deel in Verbrugge Terminal, vijftig procent in Verstraeten en Ver brugge Milieubeheer en eveneens vijftig procent in Verstraeten Ver brugge BV. Directeur P. Stoter van Delta Nutsbedrijven: 'Ik verwacht geen problemen' FOTO JAAP WOLTERBEEK VRIJDAG 31 JANUARI 1997 gebleken. De grotere flexibiliteit zit niet alleen daar. Bijna vier op de tien ondernemingen zeggen dat intern de flexibiliteit van hun personeel in het algemeen is toe genomen ten opzichte van drie jaar terug." Daarnaast helpt de volledige af wezigheid van wat in Amerika de 'feel bad factor' wordt genoemd, het gevoel van onbehagen over de economische vooruitzichten ter wijl de feitelijke ontwikkeling van de economie gunstig is of verbetert. Want zo'n gevoel leidt tot een rem op investeringen en een voorzichtiger uitgavenpa troon bij de consument. Van onze verslaggever Axel - De gemeente Axel onderneemt wellicht een poging om het door de gemeente Amsterdam 'afgedankte' beeld van de vermaarde cabaretier Wim Kan en zijn vrouw Corry Vonk binnen haar grenzen te krijgen. Het raadslid P. Apers (WD) kwam gisteravond tijdens de raadsvergadering met die op merkelijke suggestie. Apers vroeg het college van burgemeester en wethouders actie te ondernemen in de rich ting van het gemeentebestuur van Amsterdam met de vraag het standbeeld aan Axel af te staan, De WD'er wees erop dat het beeld van Kan en Vonk zaliger uitstekend zou passen binnen de Axelse kunstroute. Het stadsbestuur van Amster dam heeft het beeld, dat het Leidseplein sierde, daar weg gehaald omdat er door renova tie van dat plein geen plek meer voor is. Wethouder J. van Schaik (Cul tuur) begroette het voorstel van Apers met enthousiasme. Hoe wel verrast door de suggestie hoefde hij niet lang na te den ken. Staande de vergadering riep de wethouder zijn overige collegeleden op na afloop van de raadsvergadering meteen de koppen bijeen te steken om te beraadslagen over het plan. „Als het aan mij ligt," aldus Van Schaik, „sturen we bij wij ze van spreken morgen al een brief aan de gemeente Amster dam in een poging het beeld naar Axel te krijgen." Van onze verslaggever Terneuzen/Goes - Een stankgolf heeft gisterochtend in Zeeland voor onrust gezorgd. Bij politie en brandweer kwamen in enke le uren tijd ongeveer zestig telefonische klachten binnen ovei een 'penetrante benzine-achtige geur'. De 'bron' van de stank is nog onbekend. De eerste klachten over stank kwamen woensdagavond laat al bij de politie in het West-Bra bantse Noordschans. Metingen door de brandweer hebben uitge wezen dat er geen gevaar voor de volksgezondheid was. Al erg vroeg gisteren kwamen er mel dingen binnen eerst vanuit Tho- len, daarna van de Bevelanden en Walcheren en vervolgens ook West-Zeeuws-Vlaanderen. Na 10.00 uur stopten de klachten. In West-Brabant heeft de milieu dienst onderzoek gedaan naar de oorzaak, maar de bron van de stankoverlast is nog niet gevon den. Brandweer en politie ver moeden daarom dat de oorzaak van de stank gezocht moet wor den in de omgeving van het ha vengebied Moerdijk. „Met zo'r groot havengebied als Moerdijk en het Hollandsch Diep is de kans natuurlijk groot dat we de bron daar ergens moeten zoe ken," zegt een woordvoerder vai de politie. ZIE OOK ZEELAND - C4 FOTO WIM KOOYMAN presweg en Kennedytunnel zal zelfs nog een stuk vlotter verlopen dan vroeger, want gisteren werden de verkeerslichten bij de aansluiting op de Expresweg weg gehaald. De nieuwe verkeerswisselaar moet tegen het einde van dit jaar klaar zijn en kost de Vlaamse regering 270 miljoen frank. Het karwei maakt deel uit van de werkzaam heden om de Expresweg om te bouwen tot een volwaardig autosnelweg tussen Ant werpen en Knokke. Van onze rechtbankmedewerker Middelburg - Tegen de 25-jarige H. Y. uit Oostburg is gistere) in Middelburg een gevangenisstraf van zes jaar geëist omdat hi op 10 februari van het vorige jaar zijn vrouw met messteken on het leven heeft gebracht. wel een knelpunt. Namelijk het on doorzichtige oerwoud van regelge ving tussen Zeeuws-Vlaanderen en Belgisch Oost- en West-Vlaande- ren. Zo is het bijvoorbeeld voor een oudere uit Zeeuws-Vlaanderen niet eenvoudig in een Belgisch be jaardentehuis te gaan wonen om dicht bij de familie te zijn die in België woont. Directeur A. Janse van De Blaau we Hoeve beaamde de knelpunten op het gebied van regelgeving. Het primair ten laste gelegde 'moord' achtte officier van justitie mr. J. Groen niet bewezen. Met de behandeling kwam ook een eind aan een zaak die steeds slepender dreigde te worden. De gedragsdes kundigen waren het niet met el kaar eens, er moest een derde aan te pas komen en het Pieter Baan Centrum werd om advies ge vraagd. Zowel de districtspsychia ter als de klinisch psycholoog drs. T. Vissers oordeelden dat Y. volko men ontoerekeningsvatbaar was geweest. Derhalve zou de man van rechtsvervolging ontslagen moeten worden. Het Pieter Baancentrum oordeelde dat er weinig mis was met Y., zij het fors verminderd toerekenings vatbaar. Het huwelijk van Y. was 'volgens diens omgeving voorbeel dig. Wat Y. niet wist was dat zij in alle stilte een diepe liefde koester de voor een vorige relatie. Enkele maanden voor de fatale dag ver moedde Y. dat er iets was. Op 9 fe bruari zei zijn vrouw dat ze naar haar werk zou gaan en Y. ver trouwde dat niet. Volgens haar werkgever hoefde ze die avond niet te werken. Toen de vrouw thuiskwam en daarover door Y. werd ondervraagd kwam de aap uit de mouw: ze hield van een an der. Die avond had ze hem ontmoet en zelfs gemeenschap met hem gehad. Verder vertelde ze haar man dat ze van hem wilde scheiden. Voor Y. stortte de wereld in. Volgens mr. Hiddema had de vrouw al die ja ren dat zij met Y. was getrouwd hem belogen terwijl Y. niet beter wist dan dat hij een gelukkig hu welijk leidde. Die avond kon Y. praten wat hij wilde, maar de vrouw wilde van hem weg. De volgende dag werd het driejarig zoontje naar een kennis in Sas van Gent gebracht, zodat beiden ver der konden praten. Het bleek zin loos. Daarop bond Y. zijn vrouw met touwen vast om haar op die manier als overspelige vrouw aan haar ouders 'terug te geven'. De vrouw begon te gillen en Y. hej naar de keuken. Hij pakte een me, en sneed haar los. Op dat momen zei zijn vrouw iets dat hem tot h het diepst van zijn ziel vernederde Bij Y. gingen de lampen uit en he volgende dat hij zag was een be bloed mes in zijn hand en zijr vrouw die bloedend op de trap lag Y. rende naar de buren die op hui beurt een ambulance inschakel den. Toen deze arriveerde bleek d( vrouw te zijn overleden. Y. wa: toen al met zijn auto weggereder naar Sas van Gent. Op de vrager van de officier waarom Y. zijr vrouw niet had geholpen en nie met de ambulance was meegereder gaf Y. ontwijkende antwoorden. Volgens mr. Hiddema was Y. tor zijn daad gekomen omdat hij over spoeld wasdoor emoties. Hiddemr en eiste dan ook ontslag var rechtsvervolging. Over twee weken wijst de recht bank vonnis. (ADVERTENTIE)

de Stem | 1997 | | pagina 11