GroteGids Veertiende Buutreednersfestival in Hulst Gedaanteverwisselingen Klarinetkwintet Argentijnse tango Jeugdmusical Rats Live muziek bij film 'Nanook of the North' 0 2 DE STEM D5 Informatie 30 JANUARI 1997 D4 Campion een complexe roman van telligente 19e eeuwse, jonge Ameri- die in Engeland gaat wonen en kringen. Hoewel aanbeden door huwelijk met een onsympathieke e ze in Italië ontmoet. De motieven :hitterend aangeklede kostuumfilm door hun filmische kracht en sterke Kidman vertellen in grote dose-ups echts laat raden. (Cinésol 2 in Breda) jnald wordt een Engelse volksbuurt wordt tevens een idyllisch sprookje !en aardig verhaal met volkse humor rjongens. De ruwe moeder van een aagt bij aan de acceptatie van haar Breda) ngrijpend en nog geestig ook is Se- i geheimen en leugens het leven van en. (Chassé Cinema in Breda, De Ko- i uit 1976 (deel 2) is de maandag van de allermooiste Italiaanse films van de eeuw, de linkse strijd tegen van het fascisme. Met prachtrollen pardieu, Burt Lancaster en Donald ir van Gus van Sant, met vjicole Kid- rer heeft om een televisiester te wor- tige vorm staat meeleven in de weg. :ueel in Bergen op Zoom, woensdag /anavond Fargo van Joel en Ethan Jen Palm in Cannes in 199C Een kei- in die tevens als herkenbaie, banale een geestig contrast oplevert. Een :en ontvoeringszaak oplossen terwijl g in Chassé Cinema Breda da zwarte Michael Winterbottom, wtarin een i eenzaam meisje imponeert, dat zo jt ook als ze een moordenares blijkt. 1111 DONDERDAG 30 JANUARI 1997 OP ZOOM Club - Pinokkio - Ransom - De klok- Glimmerman eaking the waves van Notre Dame !DA i) - Pinokkio (a.l) ikkenluider van Notre Dame r Fire Secrets and Lies - Breaking the V/a- Novecento deel 2 - James and the )ES Jack - Naar de klote! - De Klokken- ILST nmerman - Dragonheart - The First Ier Fire - Evita - Daylight - Matilda- otre Dame IBURG Picasso - Denise calls up - Down by 1B0SCH taart NDAAL Klokkenluider van de Notre Dame - 'onturen van Pinokkio IURG rita (a.l) - Extreme Measures (16 j) - ikkio (a.l) - The First Wives Club (a.l) ichback of Notre Dame (a.l) Chacun Cherche Son Chat eautiful Thing van de Notre Dame /loeder - The doom generation INGEN iluider van Notre Dame - Ransom - kio - Evita - Dragonheart - Glimmer- i/ERPEN Jtty Professor so all the way it cats and dogs ikkenluider van Notre Dame 30 uur The First Wives Club 30 uur Ransom 30 uur The mirror has two faces 30 uur Evita 30 uur Ransom 30 uur Daylight 2.30 uur ID4 2.30 uur Mission impossible 2.30 uur Shine 2.30 uur Courage under fire onheart 3 ocosmos 2.30 uur The relic ir Hunchback of the Notre Dame 2.30 uur The long kiss goodnight 2.30 uur Frighteners 2.30 uur Sleepers 2.30 uur Lost Highway 2.30 uur Kingpin Ida ïale bioscopen ziede Dagklapper op 'Goed brengen van onzin is geen flauwekul' Het Buutreedners festival is niet meer weg te denken in Hulst. Dit jaar klimmen de spraakwatervallen voor de 14e maal in de ton. Het uitprobeer- sel van 1984 met een Limbur ger, een Brabander en drie Hulstenaren is uitgegroeid tot een festival met vier uitvoerin gen. Vier keer wordt de draak gestoken met personen en si tuaties in het Land van Hulst. De buutreedners laden zich evenzovele malen op en probe ren de lachers op hun hand te krijgen. Liefhebbers van caba ret en carnaval vinden elkaar bij een buut. Door Jeanette Vergouwen „Een meisje solliciteert bij Kindt en Bies- broeck bv. De twee grijzende heren geven haar de laatste instructies. Toon Bies- broeck zegt haar vriendelijk: Als je bij Kindt en Biesbroeck werkt, moet je goed weten wat absoluut wel en wat absoluut niet kan. Kijk, dit is Paul Kindt. Hij zal je vertellen wat wel kan..." De mop die Rudy Buijsrogge lanceert is nog maar nauwelijks afgekoeld of Evert Verwer lepelt er een op. „Ken jij de defi nitie van een Gemengd Koor...nee...wel, de helft kan zingen..." Beide heren zitten elkaar te voeren en Ru dy Buijsrogge dient zijn jongere buut- partner dan ook meteen van repliek. „Gij ga zeker in hoger beroep hé?" Als de bruine kijkers van Evert hem niet begrijpend aankijken, volgt de rest. „Vanwege die bon die je kreeg voor te hard rijden op Kapellebrug. Op geen me ter afstand staan drie borden van 50 kilo meter, je reed maar 137 dus pik je dat niet." Ze hebben geen moeite om de kwartier tjes vol te praten, maar laten toch snel doorschemeren dat er heel wat bij komt kijken om een geslaagd festival in elkaar te timmeren. Dat het buutreednen vanuit' Limburg is overgewaaid naar Zeeuws-Vlaanderen is in het Land van Hulst bekend. Een Leer mochten de 'echte' buutreedners het voor doen en daarna namen de Hulstenaren het roer zelf in handen. Het zaaltje met 120 stoelen was snel te klein en de ene avond werd uitgebreid naar twee. Na vier jaar verhuisde de stichting naar de grote zaal van Den Dullaert en vanwege de enorme belangstelling vanuit heel Oost- Zeeuws-Vlaanderen werd het een festival van drie dagen met vier voorstellingen. Drie mannen van het eerste uur doen nog steeds mee: Frans de Schepper en Reggie Buijsrogge klommen al dertien keer in de ton en Arnold Coenen blijft (nadat hij elf keer als Ollands Meesterke of travestiet is opgetreden) nadrukkelijk aanwezig ach ter de schermen. De vaste kern is van brons groen eikenhout en elk jaar pro beert men nieuwe loten te enten. Enkelen probeerden het een of twee keer en de rest bleef hangen. Momenteel bestaat de groep uit zeven buutreedners en twee re servespelers. Deze twee K.Dee= Jan de Ridder en Arnold Coene) staan de tonpra ters met raad en daad bij en regelen tus sen de coulissen het een en ander. „We hebben met zijn zevenen nu de taken verdeeld en we zijn van plan eens goed de lakens uit te delen." Het publiek kan dit jaar de volgende buutreedners verwachten: Christianne Legemaat (Stiene), een nieuweling (De Kameleon), Reggie Buijsrogge ('t Suiker- ke), Frans de Schepper (Sieske de Fliere fluiter), Evert Verwer ('t Kakkenestje), Rudi Marlies „Kijk we hebben onze ton met negentig graden gewassen, hij is gekrompen," lacht Rudy. „Maar ons evenement mag er zijn. We werken weer met het decor van de Grote Markt van Hulst, geschilderd door Roger en Thomas Mahu. We praten over Hulst en de Markt, met leugenhoek en monumentale gebouwen, is de meest geschikte ontmoetingsplaats. Prins Jan en zijn Raad van Elf en de dweilband zijn onderdeel van dat decor. Ze horen er bij dereen een ijzeren cjiscipline, bij ons geen zoete inval. Het moet gesmeerd lopen, want anders gaan we onherroepelijk on deruit." Elk jaar wordt gekozen voor een motto en de presentator kondigt met een achtrege lig vers telkens de buutreedner aan. Na de thema's 'Menu, Markt en Muziek' komt er dit jaar.... „Ja, dat had je gedacht, we ver raden het toch lekker niet. Kom dit week end maar eens kijken." Evert: „Elke buut duurt 18 tot 19 minuten en als er langer gezeverd wordt, spelen de op in te spelen. Rudy heeft een unieke ma nier van voorbereiding. Hij laat niets aan het toeval over, maar de anderen zijn le vend geworden zenuwbundels." Rudy vertelt dat hij vanaf begin december zijn buut elke dag voor de spiegel oefent. Hij maakt gebruik van woordspelingen en pakt dit jaar uit met enkele hete hang ijzers. De gulden zou geen daalder meer waard te zijn in 1997 en gereputeerde on dernemers blijken door het ijs te zakken volgens hem. „De verregaande bureau cratie en het Hulster promotiebeleid vra- en dat ze de vierde keer nog net zo hard lachen als de eerste keer is voor ons een opsteker. Vier keer de batterij opladen is een opgave voor de buutreedners. Het goed brengen van onzin is geen flauwe kul." De twee vrouwen en vijf mannen zitten barstensvol grappen, maar staan ook stijf van de zenuwen. Alles is tot in de puntjes geregeld. De verrassingen (presentatie, grappen, typetjes, motto en nieuwkomer) worden angstvallig verzwegen. „Op de generale repetitie worden alleen de opkomst en afgang gerepeteerd. De di rigent krijgt de laatste alinea's van onze buut, omdat hij moet weten wanneer er gespeeld moet worden. Wij eisen van ie- muzikanten de tonprater onderste boven. Dat is mij een keer overkomen en dat is verschrikkelijk. We zijn allemaal zenuw achtig en peppen ons op voor de opkomst. Frans loopt te blazen en ratelt zijn tekst op, Reggie is niet aanspreekbaar en durft rustig weg te lopen om in zijn auto een boterhammetje te gaan eten, Rudy barst van zelfvertrouwen en laat niets merken, Marlies kreunt en steunt, Christianne oogt ontspannen en ikzelf vloek, zucht en ben lijkbleek." „Het publiek heeft geen notie van wat er komt kijken om die avonden vlot te laten verlopen. Als het eerste lachsalvo lang op zich laat wachten, sta je langzaam af te sterven. Je tast de sfeer af en probeert er gen om een vinnige aanpak en daar ben ik helemaal klaar voor. Vier keer een buut is een hels karwei, van mij mag het volgend jaar tweemaal in de Noordhal voor 1100 bezoekers. We zijn allemaal stressbesten dig en gedisciplineerd. Een week na het festival tijdens het carnaval gaan we alle maal uit de bol, dan mag en kan het weer. Maar nu bereiden we bloedserieus onze buut voor." Financieel worden de tonpraters er niet beter van. De onkosten zijn aanzienlijk en er is geen subsidie of sponsor, alleen de recette. Toch zien de buutreedners kans om elk jaar een flink bedrag te geven aan verschillende goede doelen. Omdat ze de inhoud van eikaars buut niet Peter de Graef is een geboren verteller en een subtiel acteur. Hij verzorgde vorig jaar spraak makende voorstellingen van Et Voila en Hun. Dit seizoen pakt hij uit met Ombat. Hij kruipt schijn baar moeiteloos in de huid van verschillende personages. Zo neemt hij afwisselend de gedaan te aan van een mislukte priester, een eenzame huurmoordenaar en een verwonderd kind. Het ver haal van Ombat speelt zich af er gens in het Braziliaanse oerwoud. Vrijdag 31 januari in de stads schouwburg in Sint Niklaas om 20.00 uur en zaterdag 1 fe bruari in theater De Werf in Brugge, aanvang 20.30 uur. Het Ictus Ensemble heeft zich tot doel gesteld de hedendaagse klassieke muziek toegankelijk te maken voor een breed publiek. De nieuwste telg in het ensemble is het klarinetkwintet bestaande uit Takashi Yamane (klarinet), George van Dam, Igor Semenoff (violen), Paul de Clerck (altviool) en Geert de Bièvre (cello). Het concert biedt een blik op vier mu ziekwerelden. Het klarinetkwin tet van Mozart is erg toegankelijk en is het enige klassieke onder deel van het programma. Ictus speelt verder het klarinetkwintet van Morton Feldman, De kleine Harlekijn voor klarinetsolo van Stockhausen en een werk van de dertigjarige Scandinavische componist Magnus Lindberg. De ze schrijft complexe muziek met elementen van freejazz en rock. Zaterdag 1 februari in het Mu seumtheater Sint Niklaas, aanvang 20.00 uur. Hartstochtelijk, vol passie, warmbloedig, lieflijk, teder, rauw en doorleefd, dat zijn de woorden die de tango-lading dekken. En daar kan het publiek zaterdag in het Zuidlandtheater in Terneuzen met volle teugen van genieten, want Ana Maria Conrado weet precies hoe zij Ar gentijnse tango door een Neder landse microfoon moet laten klinken. Daarbij wordt zij zeer professioneel ondersteund door het Nijmeegse tango-orkest El Tilo onder leiding van Gerie Daanen. Op het programma staan diverse stromingen uit het tango-repertoire, zoals de tango- tipico, de tango-nuevo, afgewis seld met ondeugende en vrolijke milonga's of een Argentijnse wals. Zaterdag 1 februari, aanvang 20.00 uur. Het verhaal van de Rattenvanger van Hameien staat centraal in de musicalproductie van Rats, ge speeld door zeventig kinderen en drie acteurs. Het verhaal speelt zich af in de welvarende stad Ha- melen. Hameien wordt geplaagd door een geweldige ratteninvasie. Er meldt zich een vreemdeling, die beweert de ratten met een magische fluit te kunnen verdel gen. Het stadsbestuur stelt hem een grote beloning in het vooruit zicht. Maar de vreemdeling breekt zijn woord. Daarop wordt hij uitgehoond en de stad uitge jaagd. En dat brengt de vreemde ling tot een wraakactie. Met zijn magische fluit ontvoert hij alle kinderen uit Hameien. De voorstelling is te zien in het Zuidlandtheater in Terneuzen. Zondag 2 februari, aanvang 15.00 uur. »Rudi Buijsrogge (Dolf Bordenveger) en Evert Verwer ('t Kakkenestje): Kijk, we hebben onze ton met negentig graden gewassen, hij is gekrompen'. FOTO WIM KOOYMAN kennen, dreigt het gevaar van overlappin gen. „Maar een uitleg over de graancir kels of het gevaar van bankieren uit de koker van Suikerke of Kakkenestje klinkt heel anders, dus zitten we daar niet mee. Na de eerste avond schaven we overigens allemaal onze buut wat bij. De reacties van het publiek zijn belangrijk en een snelle start met meteen een klapper werkt altijd. Een buut moet pittig zijn, humor rijk en niet te moeilijk. Maar... de mensen mogen best eens diep nadenken en als ze het niet meteen snappen, kunnen ze altijd nog een videoband bestellen." Rivaliteit kennen de buutreedners niet. De stichting bestaat uit een hechte groep. Ze helpen elkaar en de teamgeest is soli de. Elk jaar nemen ze de uitgebreide or ganisatie er bij. De tonpraters zijn vast van plan om het nog jaren vol te houden. Ze geven zelfs toe dat ze moeite hebben om de zaak over te dragen aan jongeren. „Het draaiboek zit in ons lijf, wat wij in enkele uren voor el kaar krijgen, daar moet een nieuwkomer een week voor uittrekken. Het is een hele klus, maar als het publiek geniet is dat voor ons voldoende." Er zijn nog ongeveer veertig kaarten voor de zondagmiddagvoorstelling van 14.00 uur (met of zonder brunch), De kaarten a 15 gulden kunnen besteld worden bij Den Dullaert. Het 14e Buutreednersfestival vindt plaats op vrijdag 31 januari, zaterdag 1 en zondag 2 februari. De avondvoorstel lingen beginnen om 20.00 uur. De cineast Robert Flaherty (1884- 1951) wordt beschouwd als de grondlegger van de Amerikaanse romantische traditie in de docu mentaire film. Hij is vooral be kend geworden door zijn 'docu drama' Nanook of the North uit 1922. Het is een verslag van het harde leven van Eskimo's aan de Hudsonbaai in Canada, waar tij dens de lange winterperiode de temperatuur soms tot min 50 gra den zakt. De film was destijds een enorm succes over de hele wereld en geldt nog altijd als een hoogte punt in de geschiedenis van de do cumentaire. Flaherty was gefasci neerd door het leven van de Eski mo's en trok begin 1920 naar het hoge noorden. Gedurende twee jaar volgde hij de Eskimo Na nook, zijn vrouw Nyla en hun kin deren van nabij en legde hun le ven op film vast. Het resultaat was een bezielde rolprent met als thema de dagelijkse strijd van de mens tegen de oerkrachten van de natuur. Zoals in het begin van de eeuw ge bruikelijk was, werd deze stomme film in de bioscoop live begeleid door musici. De oorspronkelijke muziek is echter verloren gegaan. Twee jaar geleden is er echter op nieuw muziek bij de film gemaakt door de Belgische bandoneonspe ler en rietblazer Andé Goudbeek. In het kader van '100 jaar film' schreef hij een soundtrack met paso doble's, fanfare-achtige nummers met vrije improvisatie en melancholische stukken met ti tels als Poolvos of Harpoen. Goudbeek (50) behoort tot de sce ne van de improviserende muzi kanten. Hij richtte in de jaren ze ventig de Werkgroep Improvise rende Musici (WIM) op, de Vlaam se tegenhanger van de Nederland se BIM. Van 1982 tot 1993 maakte hij deel uit van het Willem Breu- ker Collectief, waarmee hij inten sief de wereld rondreisde. Voor de live-begeleiding van de film stel de hij een kwartet samen, met naast hemzelf trompettist Bart Maris (X-Legged Sally, Fukkeduk en Simpletones), pianist Remko Devroede en drummer Kris Due- rinckx. Zij begeleiden de film ko mend weekeinde in Goes en vol gende week in Eeklo. 'Nanook of the north' draait zondag 2 februari in Podium 't Beest in Goes (15.00 uur) en vrijdag 7 februari in Cultureel Centrum De Herbakker in Eek lo (20.30 uur). Q iu MARKTEN ANTWERPEN Internationaal Vakantie- en caravan- ningsalon - alles over vakantie - Bouw centrum - Jan van Rijswijcklaan - 11.00- 19.00 uur (do en vr) BRUGGE Antiekbeurs - brocante en rommelmarkt - Beurshalle - Hauwerstraat - 10.00-18.00 uur (za en zo) ZATERDAG BEVEREN en SINAAI Boerenmarkt - centrum - vanaf 13.00 uur GOES Computerbeurs - in de Zeelandhallen - Nobelweg 6 ZONDAG LOKEREN en HAMME Antiekmarkt - centrum - vanaf 10.00 uur THEATER MIDDELBURG Waardenberg de Jong - met nieuwe theaterprogramma 'Bandkaai' - Stad- schouwburg - Molenwater 99 - 20.00 uur (wo 5 en do 6 feb) DONDERDAG GOES Wolven Huilen - toneelstuk van Erik Vla- minck - door theater De Korre - 't Beest - Molenwater 99 - 20.30 uur MIDDELBURG Robert Jan Stips - met theaterconcert 'Ego Trip' - Stadschouwburg - Molenwater 99 - 20.00 uur VRIJDAG MIDDELBURG Jasperina de Jong Lieuwe Visser - met musical 'Lang Leve De Opera' - Stad schouwburg - Molenwater 99 - 20.00 uur SINT NIKLAAS Ombat - theatersolo - door Peter De Graef - Museumtheater - 20.00 uur VLISSINGEN 2SKIN - door De Utrechtse School/Dood Paard - i.k.v. serie Nieuwe Theatermakers - Vestzaktheater - Bellamypark 5-20.15 uur ZATERDAG MIDDELBURG Russisch Folklore Festival - door staats- dansgezelschap van Wit-Rusland met 50 medewerkers - Stadschouwburg - Molen water 99 - 20.00 uur ZONDAG GOES Nanook of the North - familievoorstel ling (9+) - stomme film uit 1922 met live muziek - 't Beest - Molenwater 99 -15.00 uur WOENSDAG GOES Jules Deelder - met zijn nieuwste thea tershow 'Deelder Zingt' - Prins van Oranje - Molenwater 99 - 20.00 uur ZIERIKZEE Musical - voor kinderen (7+) - door De Jeugdkomedie Amsterdam - Theater Mon- dragon -15.00 uur MUZIEK HULST Buutreedners festival - tonpraters - Den Dullaert (vr t/m zo 20.00 uur - zo ook om 15.00 uur) VRIJDAG LOKEREN Pop - door Die Anarchistische Abendun- terhaltung - CC Kerkplein - 20.15 uur VLISSINGEN De Piek - bluesrock - The Monti Amundson Band (USA) - aanvang 22.00 uur AXEL Pop - covers - door A Slice of Cake - café 't Lastig Portret - 22.30 uur ZATERDAG HENGSTDIJK Jubileumfeest - Polderjongens 22 jaar - Gymzaal de Schuur - 20.00 uur GRAAUW Songfestival - carnavalsliedjes - gemeen schapshuis-19.00 uur MIDDELBURG Erie Vloeimans kwartet - jazz improvi satie - Kloveniersdoelen - Achter de Hout tuinen 30 - 20.30 uur SINT NIKLAAS Hedendaagse muziek - Voor klarinet en strijkers - door Ictus Ensemble - Feldman en Stockhausen - Museumtheater - 20.00 uur TERNEUZEN De agenda's komen tot stand in samenwerking met de provincia le VW Zeeland in Middelburg. Informatie bestemd voor de Gro te Gids dient uiterlijk een week voor verschijningsdatum in bezit te zijn van de Redactie Grote Gids, Postbus 3805,4800 DV Bre da of de Provinciale VW Zee land, Postbus 123, 4330 AC Mid delburg, tel. 0118-688213, fax. 0118-635865. Trio van Hein van der Gaag - warming- up jazzconcert - Porgy en Bess - Noord straat 52 -21.30 uur De Bossen - Belgische groep - opgewekte pop - Stichting Kalashnikov - Korte Kerk straat 26 - 23.00 uur VLISSINGEN De Piek - hardcore - Green Lizard - aan vang 22.00 uur ZONDAG GOES Willem Vermandere - met liedjespro gramma 'Willems Beste' - Prins van Oranje - Molenwater 99 - 15.00 uur VLISSINGEN Trame - Frans folktrio rond Gabriel Ya- coub - eenmalig NL optreden van deze Franse folkzanger - Arsenaaltheater - Bal juwstraat 5-15.00 uur DIVERSEN VRIJDAG AXEL Lampionnenoptocht - vanaf de Markt - vertrek 19.00 uur GRAAUW Wagentjes kijken - tocht langs de bouw plaatsen - start vanaf centrum -19.00 uur ZATERDAG HULST Carnavalsfeest - voor geestelijk gehandi capten - Den Dullaert -14.00 uur TENTOONSTELLINGEN ASSENEDE Galerij Pirn de Rudder - Sigi Zahn (Ger many) - terug na een kwart eeuw - vr t/m zo - 12.00-18.00 uur (tot 10 feb) BURGH HAAMSTEDE De Bewaerschole Hogeweg 112 - 'Een Reisje Door de Nederlandse Delta' - Foto Expositie door achttien cursisten Zeeuwse Volksuniversiteit - ma t/m za 13.30-16.30 uur (t/m 8 feb) GOES Galerie Elf Kleine Kade 11 - wisselende expositie - vr 10.00-18.00 uur en za 11.00- 17.00 uur Galerie Van den Berge Wijngaardstraat 3-1 - Roel Achterberg/nieuwe schilderijen - do t/m za en de 3e zo van de maand 13.00- 17.00 uur (t/m 8 feb) HULST Galerie Rattenfanger - sculpturen, mondgeschilderd glas en werken uit vaste collectie - do t/m ma 13.00-17.00 uur (tot 1 mrt) MIDDELBURG Metro S, Kuiperspoort 22 - 'Doldrums Butterfly Koek en Ei' - tentoonstelling van Frits van Til - di t/m za 13.00-17.00 uur (tot 1 mrt) SAS VAN GENT Stadhuis - expositie van de Belgische vrijetijdskunstenaars Robert Elias, Agnes Gorré, Kamiel Herschap en Ivan Bernaerdt - za 1 feb 10.30- 12.00 en 13.30-17.00 uur - zo 2 en di 4 feb 13.30-17.00 uur - ma 3 feb 19.00-21.00 uur SINT-NIKLAAS Academie voor Schone Kunsten - Lie ven Noliet: Een bezoek aan Polen 1996 - fototentoonstelling - 'Ziel en zaak fragiel verbonden' - fragmenten uit verschillende kunstenaarsateliers - ma t/m wo 19.00- 21.00 uur - za en zo 10.00-12.00 en 14.00- 17.00 uur (tot 16 feb) VLISSINGEN Bellamy 19 Postbus 5105 - Bei Ning/Buren - olieverf op Belgisch linnen - houten boe ken met inhoud - ma t/m vr 10.00-17.00 uur - za en zo 13.00-17.00 uur (t/m 9 feb) Theo van Doesburgcentrum Brouwen- aarstraat 2 - Ludmila Kalmaeva/100 naak ten in aquarel (t/m 17 okt) IJZENDIJKE Streekmuseum - 'Winter' - werk van ne gen kunstenaars uit de regio - di t/m vr 10.00-12.00 en 13.00-17.00 uur - za 13.00- 17.00 uur (tot 2 feb) YERSEKE Museum Yerseke Kerkplein 1 - 'Yerseke en de visserij op de Oosterschelde' - ma t/m vr 10.00-16.00 uur en za 10.00-12.00 uur (t/m 16aug)

de Stem | 1997 | | pagina 25