REIZEN Gasavontuur Delta vol onzekerheden b.v. Travestie in de vierde dimensie STERRETJE SBUREAU Raadslid heeft kritiek op fusie afval-clubs SPORT IN HET KORTfj Temeuzen kx 0115-618100 Bureau allateur 4S uw vakantie w.M Schmink Pruiken Hoeden Petten Bretels - Discokleding enz. begint bij euwsch-Vlaanderen >T DE STEM ZEELAND C4 Veel hangt af van levering van goedkoop gas Recreatief volleybal Sas van Gent Vrouwentennis Hulst Bedriifstennis Hulst Bedrijfstennis Terneuzen Gezocht: de beste voorlezer Automobilisten onder invloed iR11997 X 52 SCR n van VLIEGREIZEN, BUSREIZEN en ngen. NTRA - SUNSNACKS - VRIJUIT - haaiservice naar ZAVENTEM. mogelijkheden waarovër wij u ERKEND REISBUREAU iisgelden nr. 2266 AG Sint-Jansteen bx 0114-310553 15-614440 kerk Tel: 0114-312381 DONDERDAG 30 JANUARI 1997 Door Frank Deij Middelburg - De aspiraties van Delta Nutsbedrijven om in EZN-verband een belang rijk marktaandeel van de Ne derlandse Gasunie af te snoe pen, kennen nog veel onzeker heden. Energie Zuid-Nederland, de in- koopcombinatie van Delta Nuts bedrijven, Pnem (Noord-Brabant) en Mega Limburg, heeft op dit moment alleen de garantie van de inkoop van één miljard kubieke meter Brits gas van British Gas. Dat is net genoeg om de gasge stookte warmtekrachtcentrale van Elsta bij Dow in Temeuzen te voeden. EZN krijgt dat hoog-ca- lorisch aardgas, dat een hogere verbrandingswaarde heeft en ge schikt is voor industriële doelein den, vier cent onder de gemiddel de Gasunie-verkoopprijs van twintig cent per kubieke meter. Maar de grote vraag is of EZN tij dig nog meer interessante aard gasleveranties uit Engeland kan 'krijgen om in West-Brabant, zo als bedoeld, ook de concurrentie aan te gaan met Gasunie. EZN denkt in het zuidwesten van Ne derland in totaal voor vier mil jard kuub gas te kunnen gaan le veren aan bedrijven die nu nog klant zijn van Gasunie, maar er ontbreken belangrijke handteke ningen aan de aanbodzijde en de afnemerzijde. De kans dat het EZN-avontuur in Temeuzen strandt, is derhalve niet helemaal denkbeeldig. Pijpen Directeur P. Stoter van Delta Nutsbedrijven, dat namens EZN de regie voert over het nog aan te leggen pijpleidingnet, maakt zich op het hoofdkantoor van Delta in Middelburg nog geen zorgen. De 235 kilometer lange pijpleiding tussen het Engelse Bacton en Zee- brugge - de Interconnector - langs welke weg het Engelse gas op het continent komt, is pas in oktober 1998 gereed. Bijna alle stappen die EZN nu zet, zijn in de sfeer van voorbereiding en bren gen relatief geringe investerin gen, en dus risico's, met zich mee. Het wordt pas spannend als er pijpen moeten worden besteld. Want om het gas van België naar Nederland te krijgen moet er een aansluiting komen in Zelzate met een vertakking naar Elsta en ver volgens een verbinding naar Os- sendrecht. „Veel zal afhangen of we erin sla gen om buiten de Elsta-portie ook nog een interessante hoeveelheid gas te kunnen kopen. De prijs moet interessant zijn ten opzichte van de Gasunie. We denken wel dat we kunnen slagen want we hebben goede contacten, maar het is nog niet binnen. Net zo min als Gasunie dat al binnen heeft. Dus we gaan door met de voorberei dingen. Maar op het moment dat je pijpen gaat kopen moet je wel helderheid hebben." Deadline Het uur U nadert echter met rasse schreden. Voor de levering aan de warmtekrachtcentrale bij Elsta, die dit jaar in bedrijf komt en waarover EZN dus wel al leve ringszekerheid heeft, ligt de deadline eind februari. Dan moet EZN de keus maken tussen de aanleg van een eigen pijpleiding van Zelzate naar Elsta en de huur van de bestaande, kortgeleden door Gasunie aangelegde verbin ding van het meet-en regelstation in Axel naar Elsta. EZN slaagde er op de drempel van de jaarwisseling in om Elsta als klant af te snoepen van de Gasunie. Daar kon iedereen op wachten, want Elsta is groten deels eigendom van twee van de drie aandeelhouders van EZN, Delta Nutsbedrijven en Pnem. De derde eigenaar is Destec Energy, voor tachtig procent dochter van Dow Chemical. EZN wil die pijpleiding na okto ber 1998, als het Engelse gas be schikbaar is, van de Gasunie hu ren of kopen. Als Gasunie echter wet wil meewerken, legt EZN er zelf een pijpleiding naast. In de nieuwe Energiewet is het open- Directeur P. Stoter van Delta Nutsbedrijven...nog geen zorgen.. stellen van transportnetwerken voor gebruik door anderen welis waar opgenomen, maar die wet is er nog steeds niet door. Stoter: „Pas in de loop van dit jaar is er een parlementaire discussie over het concept van de nieuwe wet. Dat is veel te gevaarlijk voor ons. Dus we willen zekerheid hebben. En die zekerheid kan betekenen dat je een eigen leiding legt." Nee, dat betekent geen domper voor EZN, geeft Stoter aan. „Dan nog blijft het interessant om Elsta op Brits gas te zetten. Het leggen van een eigen leidihg is in de be rekening betrokken. Het over gaan op Brits gas is voor Elsta gunstig maar ook voor Delta, want daarmee gaat onze elektri citeitsprijs ook naar beneden," zegt Stoter. Delta neemt 150 me gawatt elektriciteit af van Elsta. Toch verdwijnt Gasunie niet he lemaal uit beeld. Gasunie zal de periode tot oktober 1998 over bruggen. Daarnaast wil EZN van de diensten van Gasunie gebruik kunnen maken indien onverhoopt de gastoevoer uit Engeland stokt. De beslissing om door te stoten naar Ossendrecht, moet EZN in mei nemen omdat dan de pijpen besteld moeten worden. EZN heeft voor die keus niet de zeker heid van het benutten van de vol ledige capaciteit van vier miljard kuub nodig. Maar enkele contrac ten moeten er dan toch wel bin nen zijn, geeft Stoter aan. De bewegingen van Delta spelen in op een vrijer wordende ener giemarkt in Europa die meer marktwerking en concurrentie in de energiesector mogelijk moet maken. De concurrentie geldt zo wel voor de elektricteits- als de gassector. EZN is evenwel niet de enige par tij die aast op goedkoop Brits gas. Ook Gasunie, wil aansluiting op de Interconnector, maar wel om heel andere reden. Want de stroom aardgas van Engeland naar het continent, op gang ge bracht door gasoverschotten in Engeland, is naar verwachting over tien jaar opgedroogd. De In terconnector kan dan gebruikt worden voor een omgekeerde be weging. Gasunie wil als gastrans- porteur bijvoorbeeld Russisch gas gaan doorvoeren. Groot probleem voor Gasunie is op dit moment de doorvoer door België, waar Distrigas een mono poliepositie heeft. Distrigas wil namelijk een soortgelijke rol gaan vervullen als Gasunie en dat maakt beide partijen tot grote concurrenten van elkaar. Om die reden zijn er in België allerlei krachten in beweging gebracht om Gasunie ervan te weerhouden voet aan de grond te krijgen. Om Distrigas te omzeilen heeft Gasunie bij de Belgische regering een verzoek ingediend voor een eigen pijpleiding op Belgisch grondgebied. Maar de laatste be richten zijn dat Gasunie daarvoor geen toestemming zal krijgen. België is afhankelijk van import voor de eigen gasvoorziening. Het heeft geen aardgasbel zoals Ne derland en kent dus ook geen aardgasbaten. Met de doorvoer van gas valt er echter wel wat te verdienen. De aanlanding van de Interconnector in Zeebrugge komt voor Distrigas dan ook als een zegen van boven. De gasgestookte warmtekrachtcentrale van Elsta bij Dow in Temeuzen FOTO WIM KOOYMAN FOTO JAAP WOLTERBEEK Een andere optie voor Gasunie is om gebruik te maken van een lei ding van Distrigas. Gasunie moet dan transportkosten betalen voor doorvoer. Naar verluidt moet Gasunie meer betalen dan EZN omdat EZN er vanaf het eerst uur bijzat. De verhoudingen tussen Distrigas en EZN liggen volgens Stoter heel anders, omdat EZN geen concurrent is van Distrigas. EZN wil alleen eenzijdig gas af nemen terwijl Distrigas en Gas unie zich willen ontpoppen als gasmakelaar. Stoter: „Ik weet niet of Gasunie een aanbod zal krijgen. Maar ik weet wel dat wij vanaf het allereerste begin capa citeit hebben gereserveerd. Je moet dat zien zoals bij een voor intekening op een boek. Dan heb je het gewoon wat goedkoper dan wanneer je het later in de winkel koopt." Niet soepel Maar zelfs de onderhandelingen over gebruik van het netwerk van Distrigas door Gasunie verlopen niet echt soepel. Daarbij komt dat Gasunie nog geen gascontract met een Britse leverancier op zak heeft en er is ook nog geen capa citeit in de Interconnector gere geld. Het is voor Gasunie derhal ve niet eenvoudig er tussen te ko men. Niet te verwaarlozen is dat Gasunie niet in het Interconnec- tor-project deelneemt, Distrigas wel. De kans dat EZN haar annexa tiedrift uiteindelijk zal beperken tot Elsta schat Stoter niet hoog in, maar toch houdt-ie een slag om de arm. „Het ziet er niet naar uit, maar we zullen bij elk project dat we ondernemen de ontwikke lingen in de markt moeten vol gen. Dat is voor ons ook nog wen nen. We zullen bij het naderen van het point of no return de af weging moeten maken of we wel alles in de hand hebben om ver antwoord te handelen. De zeker heid over de leverantie van goed koop gas is daarbij de belangrijk ste factor. De capaciteit van de Interconnector is twintig miljard kuub. En daarvan is al een be langrijk deel verkocht. En als British Gas een koper vindt in Duitsland die meer betaalt dan wij, dan krijgen wij het gas niet." Het Antwerps Travestie Thea ter is een middelgroot, kleur rijk gezelschap dat dat een cocktail van toneel, dans en muziek op de planken zet. Meng daarbij een scheutje spanning en intrige, een vleug je romantiek en een royale por tie humor en de voorstelling schiet aardig in de lach: Mor genavond komen de Antwerpe naren naar Temeuzen. In het Zuidlandtheater spelen ze de zelfgeschreven, komische mu sical 'Het verdwenen schaak stuk'. Door Ronald Verstraten Op het briefhoofd staat nog altijd de in trigerende naam van L. den Aantrekker ris contactpersoon, maar een telefoontje leert dat hij 'niet zoveel meer voor het Antwerps Travestie Theater doet'. Ver huisd van Berchem naar de Florisstraat heeft het ATT nu Patrick Verhoeven als woordvoerder. Hij blies het theater vijf jaar geleden nieuw leven in. In 1979 werd het Vlaams Reizend Tra vestie Theater opgericht. De grotere za len in Vlaanderen en Nederland was het doel en zo ontstond Antwerp Follies. De eerste productie, Happy Times ging niet veel verder dan Tilburg en Turnhout, maar het veel grootser opgezette Crazy Star Motel was te zien in Amsterdam, Eindhoven en Gent. De travestie drong zelfs door tot Vorst Nationaal in Brussel, waar de show te zien was in de Nacht van de Poëzie. Kerst- en nieuwjaarsgala's volgden, nog een musicalshow, maar in 1984 was het liedje even uit. Interne problemen leid den tot de afscheiding van een deel van de ploeg die doorging als Antwerps Tra- verette Gezelschap. De operette Wiener Blut van Strauss en Sweet Travesty, een geheel Nederlandstalige productie met liedjes van Annie M.G. Schmidt, zorgden voor hernieuwde successen, maar leid den een 'winterslaap' van vijf jaar in. In 1992 ging het bij Verhoeven weer kriebelen. Onder de huidige naam maak te het theater achtereenvolgens Cabaret Paradiso, Trobbels at Sea en de meest succesvolle voorstelling tot nu toe: (B)engelen in 't Vagevuur. Verhoeven en een aantal wisselende co-auteurs waren steeds verantwoordelijk voor de teksten, hetgeen ook geldt voor het nieuwste spektakel, Het verdwenen Schaakspel. Teksten als 'Bestaat er zoiets als een vierde dimensie?' en 'beleef de black and white avonturen mee' moeten het pu bliek naar deze 'mysterieuze musical' lokken. Een en ander speelt zich af in villa La Contessa Antonina Chessa, die is opengesteld als museum van het schaak spel. Een gids leidt toeristen rond in de kamers, die allemaal in het teken staan van het spel. Tijdens een rondleiding wordt opge merkt dat een prachtig schaakspel, waarvan lang een pion ontbrak, weer compleet is. De gids vertelt dat het spel toegang verleent tot een andere dimen sie. Een van de jongere toeristen vindt dat allemaal maar flauwekul en komt daardoor natuurlijk prompt in een ande re wereld terecht. De jongen, Fred ge naamd, bevindt zich in een kasteel en met name de hofkapster Georges (die ook als Georgette door het leven gaat) is nogal van hem gecharmeerd. Als Fred zijn opwachting maakt bij Ko ningin Aurora (gespeeld door Verhoeven zelf), valt heip op dat iedereen nogal blij is met zijn komst, met uitzondering van Sas van Gent - In de eerste klasse gemengd van de recrea tieve volleybalcompetitie in Sas van Gent won Bode 2 het topduel tegen C-Line nipt met 2-1. Zowel in de eerste als tweede set waren de teams aan elkaar gewaagd, maar twee maal ging Bode 2 met de set winst aan de haal. In de derde set kwam C-Line sterk terug en won deze set uit eindelijk gemakkelijk met 14- 5. Hierdoor is Bode 2 koploper met 24 punten uit tien wed strijden. Acke komt blijkbaar terug in zijn ritme. Door een duidelijke 3-0-overwinning op C1000 Jansen 1 staat Acke nu op de tweede plaats met 23 punten uit elf wedstrijden. UITSLAGEN VROUWEN Eerste klasse: C-Line-Swagema- kers 2-1 (8-15,15-13,14-0), Ceres- tar Benelux-De Doorzetters 3-0 (15-3, 15-9, 15-10). Tweede klasse: Knape/De Sterre- Savok/Joh. de Block 0-3 (2-15, 3- 15, 2-15), Philippine 1-Philippine 2 0-3 (11-15, 3-15, 3-15), Savok 2- Savok 3 2-1 (15-4, 12-15, 13-10). Mannen: HAS-Savok/L&P 1-2 (5- 15, 15-9, 6-15), Wisse-Savok 1-2 (6-15, 10-15, 15-13). GEMENGD Eerste klasse: C-Line-Bode 2 1-2 (13-15, 11-15, 14-5), Acke-C1000 Jansen 1 3-0 (15-4, 15-5, 15-8). Tweede klasse: Savok/'t Stremijn- Gilderakkers 2 0-3 (10-15, 5-15, 9- 15), Gilderakkers-Fabricom 2-1 (15-9,16-17,15-6), Swagemakers- Savok/VSB 0-3 (14-16, 10-15, 3- 4). STANDEN VROUWEN Eerste klasse: Cerestar Benelux 10-25, Gilderakkers 10-21, Peters 10-18, Swagemakers 10-16, De Doorzetters 10-15, C-Line 11-12, Place du Marche 11-1. Tweede klasse: Savok 2 12-29V4, Savok/De Block 10-27, Savok 3 11-2014, Philippine 1 12-13, Phi lippine 2 ll-8'/2, Knape/De Sterre 12-3 1/2. Mannen: Savok/L&P 11-23, Savok 1 11-20, Wisse 11-12, HAS 12-12, Aster 11-16. GEMENGD Eerste klasse: Bode 2 10-24, Acke 11-23, C-Line 10-22, Savok 9-11, C1000 Jansen 1 10-10, Knape/De Sterre 10-9, Bode 1 10-6. Tweede klasse: Philippine 11-30, Fabricom 13-29, Gilderakkers 1 12-26, Savok/VSB 11-19, C1000 Jansen 2 11-14, Swagemakers 12- 14, Gilderakkers 2 12-6, Savok/'t Stremijn 12-3. Poule A: Tefrent-HAK 6-2, Dream-TAH 7-1, Doorzetters- Deltour 2-6, Axel United-Lappe- tem 5-3. Poule B: Veertig Plus-Vogelvlucht 1 2-6. Poule C: Doetterniettoe-Lamir 4-4. STANDEN Poule A: Dream 6-40, Tefrent 6- 39, Deltour 6-32, Axel United 7- 28, Lappetem 7-22, TAH 6-21, Doorzetters 7-21, HAK 7-5. Poule B: Vogelvlucht 1 7-49, Dropshots 7-37, Perdaen 7-27, Ei- kennof 6-26, Veertig Plus 6-25, De Vlasbloem 6-19, TZN 6-13, Graauwse Meppers 7-12. Poule C: De Stramijntjes 6-34, Axel 1 5-28, Doetterniettoe 6-28, Club '86 5-22, Vogelvlucht 2 5-16, Lamir 6-15, De Optimisten 5-9. Poule A:*Zaman Sport-De Boy 6- 2, Lybeert Verstraeten-Electron 8- 0, Barco-De Ruysscher 0-8, Mat hijs Blommaert-De Zilveren Klomp 2-6, KCS-Reynaert College 2-6. Poule C: Sloebers-De Schrijver 3- 5, Cretex-Aqua via 6-2, Stunt- markt 2-Van Damme 4-4. Poule E: Dico-Eurogroen 8-0, Ce- restar-Van Wesemael 4-4, Bun- Rabo Kloosterzande 8-0, Medico Fit-Wabeko 5-3. STANDEN Poule A: De Zilveren Klomp 8-44, KCS 7-39, Mathijs Blommaert 7- 36, Reynaert College en Lybeert Verstraeten 7-35, Zaman Sport 7- 30, De Ruysscher 8-25, Grenszicht 7-24, De Boy 7-23, Electron 8-19, Barco 7-10. Poule C: Cretex en Nijboer 7-38, De Sloebers 8-33, Van Damme 8- 32, Vael 7-29, De Koeyer en Het Bonte Hert 7-27, Aquavia 8-27, Stuntmarkt 2 7-26, De Schrijver 7-22, Stuntmarkt 1 7-21. Poule E: Bun 7-43, Randstad Poly techniek 7-35, HAS 2 6-33, Ceres tar 7-31, Van Wesemael 7-30, Dico 7-28, Medico Fit 7-26, Wabeko 8- 25, Eurogroen 8-23, Rabo Kloos terzande 8-22, Gemeente Axel 6- 16. VROUWEN Poule 1: Blokkade-Van Doeselaar 3-1, Baronie-Boeye 0-4. Poule 2: Timmerman-Van de Ze- ijst 2-2, Van Driel-De Keyzer 0-4. Poule 3: Zelzate-Bakker 4-0, Van de Starre-Jansen 2-2. Poule 4: Jo Jo-Dooms 0-4, Dees- Jearitoha 0-4. Poule 5: 4 Op 'n Rij-Schepnet 2-2, Vinke-Stroopie Likkers 4-0. MANNEN Poule 1: Jansen/De Jonge-Blok- land/Mol 4-2, Schurink/Hiensch- Veraart/Kommers 1-5. Poule 2: Lokken/Van Amersfoort- Kint/Van Doeselaar 6-0. Hame- link/Neve-Oppeneer/Van Damme 4-2. Poule 3: Kriekaard/Visser- Huis/Kool 3-3. Poule 4: Houg/Houg-Den Haan/Koole 6-0. Poule 5: Wijland/Oostvogels- Heye/Antheunis 2-4. Poule 6: Ysebaert/Peters- Roth/Juffermans 0-6. Poule 7: Aarts/Vennix-Van Tricht/De Kraker 0-6. Poule 8: d'Hauw/VerscheUing- Leeuw/Van Aalst 3-3. Poule 9: Simpelaar/Van de Peyl- Kroes/Verhage 6-0. BEDRIJFSCOMPETITIE Poule 1: De Zeeuw-Star 6-2, Houg-Roctus 1-7. Poule 2: Trend-Los Amigos 4-4, Botega-Elopak 4-4. Poule 3: Gevos-Van Driel 6-2, Jan Kolijn-Kint 6-2. Poule 4: 8 In de olie-Bachten Die- ke 3-5, Van Wijk-ISM 2-6. Van onze verslaggeefster Oostburg - Het Oostburgse WD-raadslid J. Provoost vindt het vreemd dat ondanks de ambtelijke fusie van de Zeeuws-Vlaam se gemeenschappelijke afvalstoffenregeling AVZV en collega organisatie Olaz van overig Zeeland er twee besturen werk zaam blijven. Provoost zei dit gisteren tijdens de commissie Openbare Werken van de gemeente Oostburg. „Als zowel AVZV als Olaz zijn bestuur houdt, schept dat volgens mij enorme onduidelijkheden over het beleid. Dit werkt niet in de de hofmeester, die in hem een bedreiging ziet voor zijn eigen positie. Aurora valt onmiddellijk voor de nieuwkomeling en het eerste bedrijf eindigt met de op dracht een groot banket in te richten. De toegezegde intriges worden in het tweede bedrijf uitvoerig waargemaakt, wanneer Fred verliefd wordt op de ver loofde van de hofmeester. Deze wil hem met behulp van de kapster elimineren, maar wordt gedwarsboomd door de pa leiswacht. Een kokkin, een hofdame en een astrologe experimenteren er intussen lustig op los, aan elkaar gepraat door een verteller en aan elkaar gedanst door een showballet van zes mannen en vrouwen. De vrouwenrollen in het stuk worden al lemaal gespeeld door mannen, terwijl één mannenrol wordt gespeeld door een vrouw. Hoe het allemaal afloopt is onze ker, maar uiteindelijk 'staan alle stuk ken weer op de juiste plaats'. Vrijdag 31 januari aanvang 20.00 uur. Te vens op zaterdag 15 februari in de Aren- berg schouwburg in Antwerpen, Aan vang 20.15 uur. Van onze verslaggeefster Oostburg - De openbare bibliotheek West- Zeeuws-Vlaanderen en de bibliobus 'Meander' hou den zaterdag 22 februari de regionale voorleeswed- strijd in de bibliotheek in Oostburg. Centraal staat de vraag: wie wordt de voorleeskampioen van West-Zeeuws-Vlaanderen in 1997? Tien leerlingen uit groep 7 en 8 van tien West-Zeeuws- Vlaamse basisscholen lezen deze dag een fragment voor uit een jeugdboek. Bij de voorronden die plaatsvonden op de scholen, kwamen zij als beste voorlezers uit de bus. De voorleeswedstrijd begint om 13.30 uur en duurt tot 16.00 uur. De jury bestaat uit L. Cuelenaere, wethouder van de gemeente Oostburg, directeur Boerjan van de Oostburgse VSB-bank en J. Leenhouwers, leerkracht aan de basisschool in Schoondij- De winnaar van deze regio nale voorronde gaat naar de provinciale voorronde, die plaats zal vinden op 12 april in de Zeeuwse bibliotheek te Middelburg. De voorlees- kampioenen van alle provin cies treffen elkaar 14 mei in muziekcentrum Vredenburg in Utrecht voor de landelijke finale. praktijk, hier komen problemen van. Straks wil het bestuur van Olaz bijvoorbeeld veertig miljoen gulden uittrekken voor een nieu we stortplaats en zegt het bestuur van AVZV dat het er maar tien miljoen aan wil besteden. Moei lijk op te lossen, lijkt me." Wethouder C. Bolijn reageerde dat AVZV in Zeeuws-Vlaanderen bestuurlijk niks te maken heeft met Olaz in Vlissingen. „Sinds een half jaar hebben beide orga nisaties één directeur, hij heeft overzicht over wat er allemaal gebeurt binnen Olaz en AVZV. Dit neemt niet weg dat AVZV zijn eigen richtlijnen uitwerkt. De zeven Zeeuws-Vlaamse ge meenten blijven als portefeuille houders werken aan een eigen in breng en een eigen verantwoor delijkheid van de AVZV. We be talen de eerstkomende periode ook niks aan Olaz, het eigen be leid van AVZV blijft dus gewoon gehandhaafd. Het is puur een ambtelijke fusie, van een volledi ge fusie is nu nog geen sprake. Het is natuurlijk wel zo dat door de huidige ambtelijke fusie de toekomst van AVZV is gewaar borgd. Het kantoor in Terneuzen blijft en AVZV behoudt eigen personeel." Van onze verslaggever Zuidzande/Terneuzen - Een 51- jarige man uit Oostburg en een 40-jarige man uit Terneuzen zijn dinsdagavond en in de nacht van dinsdag op woensdag aangehou den met een slok te veel op achter het autostuur. De politie controleerde de Oost burger in de Mariastraat in Zuid- zande en noteerde 815 ug/1. Zijn rijbewijs is ingenomen. Tevens kreeg hij een dagvaarding mee. De automobilist uit Terneuzen blies 235 ug/1 en zat daarmee net boven de limiet, die 220 ug/1 be draagt. Hij kreeg een boete van 350 gulden en moest zijn auto een uurtje laten staan.

de Stem | 1997 | | pagina 19