'Van belangen naar verlangen' IN DE UIT DEG2M1 ten geen huis UITSLAGEN 6Activiteiten horen bij Breskens' Geen maatregelen tegen vismijn brvidsgala 'Bruidshuis (E[[en Griep? EEN TIENTJE -XSfeJan' -:uws taris is de baan Jdiefstal ZEELAND C4 .ren Koersbal Themadiensten Aardenburgse fanfare en jongerenkoor Zeeuws instituut onderzoekt ozon op de Zuidpool Toerisme aan Belgische kust loopt flink terug M NIEUWSTE COLLECTIES SCHOENEN mode SPORT Exclusieve °P *rfdaS^kr&ïrigeven wij Vkeeen iders dan de 'deshows in de 'fkrijgbaar bij; unieke gebruik Kaan voorve G®>ru*EcWnafo£v eI, VAN OVERBEEKE ^l!^[fatS9a Terneuzen I Vogel helpt. 'ibraakvertragend Nieuw - Nieuw (en tekker) bij 7 'Bakker Jan' mmmHÊÊHKmmm iNUARI 1997 C3 Molenstraat in haar ats opgereden en tegen rkeerde auto van een Terneuzense gebotst le was aanzienlijk. ;n - Een vijftienjarig t Terneuzen is gisteren rezen voor een alterna- if naar het Haltbureau :al van een pakje shag winkel aan de Vliet- SEN - In Kalashnikov aterdag 1 februari de e groep De Bossen op. sen speelt opgewekte ts en doet vooral door ran de twee zangeressen ian de B-52's. Aanvang L en de toegang is gratis. ihutters. Hoge vogel: O. de eerste zijvogel: F. de veede zij vogel: E. Picavet iantal (8): H. de Gucht. irde - Zaal De Lamsoren, schutters. Hoge vogel: G. lert, beide zijvogels: G. en, grootste aantal (5): P. Saai De Kroon, 25 schut- e en eerste zijvogel: S. Ste- tweede zijvogel: J. Dob- rootste aantal (7): W. van irde - Zaal De Vier Jaar negentien schutters. Hoge van Esbroek, eerste zijvo- sschop, tweede zij vogel: J. ïhoek - Zaal De Koren- gende wip, voor senioren, ;ers. Beide hoge vogels: P. ncordia; eerste zijvogel: C. ries, tweede zijvogel: J. de iden Soranus; derde zijvo- )ekker, Doel naar Hoger; ijvogel: C. Rentmeester, 'ell; grootste aantal (5): J. ries, Eensgezindheid; vhe- gel: A. de Jonge, Soranus. jke beslissing' nlandse Zaken Van de initiatieven te nemen intelijke herindeling in ip vragen van senator H. van Binnenlandse Zaken omdat de staatssecretaris c had gemengd, terwijl er eland ligt om de herinde- e hier precies van plan het zogeheten Philippine- nderen die tegen herinde- voort helemaal niets van ledeputeerde Staten van dedeling dat een gemeen- dit moment niet nodig is. gezegd dat ik mij niet zo conclusie zou kunnen ko- had, waarom een aanpas- ïeel Zeeland gewenst zou verantwoordelijkheid van om te bepalen of zij die niet van plan op dat punt onbegrijpelijke beslissing mij zo kan voorstellen dat an dat besluit zou kunnen vs-Vlaamse gemeenten, van plan zich voor het te laten spannen. Deze ver de grens zetten van ie-an is van Justitie. end, want ze kunnen dat wijzen. Dus worden ze :rug naar Nederland ge- astburg is niet van plan ocedeerde asielzoekers at te zetten. „Niet meer rmaal en menslievend, m ambtenaar die met ren belast is. „Tot nu toe één verwijdering plaats en, maar dat hoorden we f en is uitgevoerd door de Die mensen werden 'eeks op een vliegtuig ge- loef den niet rond te zwer- it lijkt ons de juiste gang :en. Wij zetten in geen ge- and op straat." euzen wordt alleen mee- t aan uitzetting als zowel okken asielzoeker als de ren ambassade ermee in- n. „Zodra de asielzoeker 't niet weg te willen, la- die zitten. Enerzijds uit itaire overwegingen, an- s omdat wij niet willen en aan het ontstaan van js circuit van illegaal W md verblijvende men- !gt woordvoerder O. Vos- DESTEM WOENSDAG 29 JANUARI 1997 COC nog steeds hard nodig in Zeeuws-Vlaanderen jjET COC, een belangen organisatie voor homo seksuele mannen en vrouwen. Een vereniging die anno 1997 nog steeds bestaansrecht heeft. Want wie denkt dat de emancipatie van homo seksuelen inmiddels een voldongen feit is, vergist zich. Ronald Meijer is voorzitter van de COC- afdeling Zeeuws-Vlaan deren, die inmiddels ze ventien jaar actief is. Uit ervaring weet hij dat, met name op het platte land, onwetendheid en vooroordelen nog vaak troef zijn. Door Peter van den Assem Vijftig jaar geleden werd de kiem gezaaid voor de vereniging die uit zou groeien tot een landelijke be langenorganisatie met vele regio nale afdelingen. Cultureel Ont- moetings Centrum, zo werd de dub gedoopt. Een naam die niets verraadt over enige binding met homoseksualiteit. Kon ook niet, want homo's waren paria's in die tijd. Leprozen, die genezing be hoefden en bij wie je maar beter uit de buurt kon blijven. Je weet maar nooit of 'het' besmettelijk is. Die tijd leek voorbij toen begin ja ren zeventig de afkorting NVIH aan de naam werd toegevoegd: Nederlandse Vereniging voor In tegratie van Homoseksualiteit. Eindelijk erkenning, eindelijk emancipatie, eindelijk gerechtig heid... Lobby Het COC trad zowel landelijk als in de regio naar buiten, hield ma nifestaties, organiseerde thema dagen en bijeenkomsten, ver strekte informatie en lobbyde er ondertussen lustig op los, om ge lijke rechten voor homoseksuelen te bewerkstelligen. Kranten, tijd schriften, televisie en radio, er is geen medium of het heeft aan dacht besteed aan de activiteiten van het COC. Zou je toch denken dat de organisatie inmiddels bij een zeer breed pubhek bekend is. Maar volgens Ronald Meijer valt dat in Zeeuws-Vlaanderen tegen. „Het is opvallend hoeveel mensen met ons in contact komen omdat ze zijn doorverwezen. Hetzij door een arts, een gemeente of een hulpverlenende instantie. Voor een deel van de mensen fungeren wij weer als doorgeefluik naar verschillende instanties. Anderen vangen wij zelf op. Onder meer met de info- en hulplijn. Daar kunnen mensen eventueel ano niem naar toe bellen wanneer ze een coming-out probleem heb ben." Coming-out probleem? Het is bijna letterijk in het Nederlands te vertalen, 'er voor uitkomen'. Erkennen dat je homoseksueel bent en dat ook durven toe te ge ven. En dat is niet voor iedereen even gemakkelijk. Stel dat je ge trouwd bent. Hoe vertel je het je man of je vrouw, de kinderen, de familie, de omgeving en hoe zullen die vervolgens reageren? Schijntolerantie De stap is groot. Te meer omdat er volgens Meijer sprake is van 'schijntolerantie'. „Jos Brink wordt als de ideale schoonzoon gezien en om Paul de Leeuw wordt gelachen. In die zin wordt homoseksualiteit geaccepteerd, zolang het maar niet te dichtbij komt. Je proeft toch ook zoiets als: homo's moeten niet zeuren, die hoeven geen kinderen te adopte ren of een huwelijk te sluiten." En waarom niet? Het antwoord op die vraag berust veelal op voor oordelen, gevoed door onwetend heid. Het beste wapen dat het COC in de strijd kan gooien heet daarom 'voorlichting'. „We zijn een plan aan het uitwerken om begin volgend jaar weer naar de scholen toe te gaan. Je merkt dat leerlingen met vragen zitten. Aan de hand van publicaties proberen we een gesprek met ze aan te gaan. Een geheide vraag die gesteld wordt is: Wie is bij jullie nou het mannetje en wie het vrouwtje? Hoe ik daar op reageer? Door te zeggen dat dat onderscheid er bij ons niet is. Je leeft als twee man nen of vrouwen bij elkaar en je maakt onderling afspraken wie wat doet. Maar het is wel opval lend dat kinderen van die leeftijd al heel rolpatroonbevestigend zijn." Maar er zijn meer zaken waar onduidelijkheid over be staat. Aids bijvoorbeeld. „Wij doen mee aan een pilot-project waarin bekeken wordt hoe het COC kan participeren in de infor matie-verstrekking rond aids. Wij geven folders uit die in eerste in stantie gericht zijn op homosek suelen, maar het is opvallend hoe veel hetero's bij ons met vragen komen. Aids is ook geen homo ziekte, wel een homozaak. Daar om verstrekken wij informatie, maar het is een utopie om te den ken dat je alle vooroordelen uit kunt bannen." Café-avond Ter informatie maar even zo zeer ter vermaak is de café-avond die het COC belegt. Iedere zondag avond is de afdeling Zeeuws- Vlaanderen ('We hebben een har de kern van 45 leden') bij elkaar in café de Uientuin in Terneuzen. Ie dereen is welkom. Dus lijkt de vraag 'waarom nog een aparte café-avond wanneer je integratie voorstaat' legitiem. „Het is de enige avond waar ho mo's echt zichzelf kunnen zijn. Waar een man een man mag zoe nen en een vrouw een vrouw kan versieren. In andere gelegenheden moet je je wat dat betreft toch in houden. Bovendien geeft deze avond mensen met problemen de gelegenheid erover te praten." (ADVERTENTIES) COC-voorzitter Ronald Meijer: 'Je leeft als twee mannen of vrou wen bij elkaar en je maakt onderling afspraken wie wat doet'. foto camile schelstraete De Zeeuws-Vlaamse afdeling van het COC is de laatste twee jaar be zig haar leden meer bij de club te betrekken. „Wij noemen dat: Van belangen naar verlangen. Voor heen werd vanuit de landelijke or ganisatie met instanties onder handeld, maar tegenwoordig wordt veel eerder gekeken hoe een Axel - Ons (Genoegen. Bieden: 1. A. Brouwer, 2. M. Klaassen, 3. A. Scheele. Stand: 1. P. Asselman 382 punten, 2. J. Hoogstad 381, 3. J. Hamelink 366. Jokeren: 1. N. den Beer, 2. T. van Eijk, 3. A. Heijens. Stand: 1. M. Hamelink 206, 2. J. Riemens 199, 3. A. Verhelst 198 punten. IJzendijke - Bridgeclub Ijzendijke, tweede wedstrijd competitie. Groep A: 1. Dujardin-Viveen, 2. Van Poel je-De Doelder, 3. echtpaar Koek. Groep B: 1. De Waal-Kamps, 2. De Meijer-Van As, 3. Jansen-Pielaet. Hulst - Bridgeclub Hulst, achtste wedstrijd competitie. Groep A: 1. Baggen-Van de Wielen, 2. Nijs-Van Leeuwen, 3. Van Dierendonck-Sim- pelaer. Groep B: 1. Bogaert-Mel- chers, 2. Adriaansen-Kint, 3. Bo- gaert-Verhelst. Groep C: 1. Stallae- rt-Tieleman, 2. echtpaar Deltour, 3. Verbist-Deltour. Groep D: 1. De Boer-Smulders, 2. Maas-Van Leeu wen, 3. Van der Linden-Terburg. Groep E: 1. De Ridder-Hageman, 2. Van Anrooij-Andeweg, 3. Neven- D'Hondt. Hulst - Zaal De Lieve, veertig per sonen. Bieden: 1. G. de Wit, 2. A. de Koek, 3. R. D'Hooghe. Clinge - Malpertuus, 45 personen. Bieden: A. Boussen, 2. mevrouw Van Mullem, 3. J. de Saegh er, extra prijs: G. van Waterschoot. Nieuw-Namen - Moed en Geduld. Eerste kaarting: 1. L. Rogiers-K. van Waterschoot, 2. H. van den Ee- de-L. Timmermans, 3. E. Weyen- berg-M. Dehenin. Tweede kaarting: 1. R. Sturm-W. de Maayer, 2. C. de Winkel-G. Styleman, 3. R. Boeck- ling-H. Weckseler. Axel - Gregoriuscentrum, 32 perso nen. Bieden: 1. A. Pleunis, 2. R. Ver hagen, 3. M. Keizer. Ossenisse - Zaal De Jachthoorn, achttien personen. Jokeren: 1. T. van Vooren, 2. mevrouw Van Vooren, 3. mevrouw Bogaert. Bie den: 1. F. de Meyer, 2. E. de Maat, 3. J. van Kruysen. Sas van Gent - St.-AJbert, 73 perso nen. Bieden: 1. R.' Poppe, 2. T. Bleyenberg, 3. N. de Geus. Jokeren: 1. mevrouw De Wit, 2. mevrouw Saeye, 3. mevrouw De Pan. Kloosterzande - Rozenhof, 42 per sonen. Bieden: 1. mevrouw De Waal-Bun, 2. J. van Damme, 3. me vrouw Eggermont. Clinge - Zaal De Landbouw, 32 per sonen. Jokeren: 1. mevrouw De Smet, 2. mevrouw De Bruyn, 3. me vrouw Himbrecht. Bieden: 1. F. Piessens, 2. Th. Rottier, 3. M. de Blok. Axel - De Halle, negentien perso nen. Jokeren: 1. C. Linthout, 2. me vrouw Vink, 3. R. Sponselee. Bie den: 1. N. van de Plas, 2. J. Bos, 3. J. Hamelink. Axel - Gregoriuscentrum, 26 perso nen. Jokeren: 1. R. Theunissen, 2. M. Keizer, 3. D. Verschuren. Grauw - Gemeenschapshuis, 22 personen. Jokeren: 1. mevrouw Reyns-Sloot, 2. J. Kamoen, 3. me vrouw Kouyzer-de Caluwé. Clinge - Zaal De Gouden Kroon, 28 personen. Jokeren: 1. Th. de Bley- zer, 2. mevrouw Warrens, 3. me vrouw Himbrecht. Bieden: 1. Th. Rottier, 2. A. Bracke, 3. M. de Blok. St.-Jansteen - Zaal Zondagsver- maak, 32 personen. Bieden: 1. F. van Hecke, 2. R. de Vos, 3. E. Otjes. Jokeren: 1. M. Taalman, 2. J. Buys, 3. mevrouw Ferket. Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia, 28 personen. Bieden: 1. R. Tilleman, 2- E. de Kint, 3. F. van Eerdenburg. Jokeren: 1. W. Apers, 2. J. Dobbel aar, 3. J. van Kerkhoven. Zuiddorpe - 't Kaaike, 23 personen. Bieden: 1. W. Praet, 2. M. Coene, 3. A. Willems. Sas van Gent - De Regenboog, 34 personen. Bieden: 1. A. Timmer man, 2. T. Bleyenberg, 3. C. de Smit. Jokeren: 1. mevrouw De Pan, 2. me vrouw Bode, 3. mevrouw Van de Velde. Hulst - Zaal De Kroon, 64 personen. Bieden: 1. J. Bogaert, 2. R. van Eer denburg, 3. J. Tieleman. Jokeren: 1. R Rodrigo, 2. F. Heirman, 3. M. R. Stokman, 3. J. Goossens. Sluiskil - Zaal Atlanta, 96 perso nen. Biedne: 1. R. Verhelst, 2. T. Bleyenberg, 3. Th. Bos. Jokeren: 1. mevrouw Korting, 2. mevrouw Van Tiggelen, 3. mevrouw Noz. Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia, 38 personen. Bieden: 1. R. Tilleman, 2. P. Haulez, 3. P. Warrens. Jokeren: 1. mevrouw Rietjes, 2. R. Drabbel, 3. F. Buys. Axel - Zaal De Sonnehoeck, twintig personen. Bieden: 1. Th. Bos, 2. S. van Overmeeren, 3. J. de Waal. Aardenburg - Dorpshuis, 63 perso nen. Bieden: 1. J. Brasse, 2. A. Breyaert, 3. A. Smit. Jokeren: 1. M. Breyaert, 2. A. Gijsel, 3. L. Sierens. Vogelwaarde - Zaal Ons Vermaak, 29 personen. Bieden: 1. L. Zwaans, 2. M. van Dijk, 3. M. van Campen- hout. Jokeren: 1. W. van Poorten, 2. J. van Doorn, 3. R. de Nijs. Zaamslag - Zaal De Griete, 24 per sonen. Bieden: 1. M. Schoonakker, 2. H. van Sabelhof, 3. H. la Grand. Jokeren: 1. mevrouw De Vet, 2. me vrouw Van Tichem, 3. mevrouw De Bruyn. Hengstdijk - Camping De Vogel, 47 personen. Jokeren: 1. mevrouw De Waal, 2. mevrouw Haulez, 3. me- vtouw Eukelom. Bieden: 1. J. Her mes, 2. H. de Schepper, 3. C. van Goethem. Emmahaven - Zaal 't Verdronken Land, negen personen. Bieden: 1. E. Voerman, 2. R. de Theye, 3. J. de Deckere. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, 36 personen. Jokeren: 1. mevrouw De Kort, 2. mevrouw Rombout, 3. mevrouw De Kort. Bieden: 1. D. Reyers, 2. A. van Eerdenburg, 3. R. van Eerdenburg. Axel - Kantine voetbalvereniging Axel, 65 personen. Bieden: 1. A. Scheele, 2. R. van Opdorp, 3. S. Bij- lak. Jokeren: 1. mevrouw Van Dron- gelen, 2. mevrouw Theunissen, 3. mevrouw Vonhout. Sas van Gent - St.-Albert, 59 perso nen. Jokeren: 1. mevrouw Van Eede, 2. mevrouw Saeye, 3. mevrouw Lans. Bieden: 1. S. de Ruyter, 2. me vrouw Elegeert, 3. Th. Verschorre. Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia, 28 personen. Bieden: 1. G. de Bruyn, 2. Th. de Vet, 3. J. Bijlak. Jokeren: 1. L. de Bruyn, 2. M. Picavet, 3. I. Himbrecht. St.-Kruis - Zaal Oud Gemeente huis, zestien personen. Bieden: 1. M. Laridaen, 2. W. de Vos, 3. A. van de Bosse. Terneuzen - Bridgeclub Luctor, vijfde wedstrijd tweede clubcompe titie. Groep A: 1. Lichteveld-Pie- ters, 2. Arnoldi-Bukkens, 3. Touw- Van de Zande. Groep B: 1. Van Op- dorp-Fermont, 2. Den Doelder/Van der Peyl, 3. Bukkens-Jasperse. Groep C: 1. Reedijk-Buys, 2. Moons-Smet, 3. Verlinde-Van Leeuwen. Sas van Gent - Bridgeclub Sas van Gent. A-lijn: 1. echtpaar Delaraelle, 2. Claëyssens-Stevens, 3. Verhae- gen-Van Waes. B-lijn: 1. Al-De Be- leir, 2. echtpaar De Wispelaere, 3. Mijnsbergh-Van Rijnberk. Koewacht - De Lange Akkers, der tig personen. Bieden: 1. A. de Kos ter, 2. R. Verhoeven, 3. Ch. Ongenae. Graauw - Gemeenschapshuis, ne gentien personen. Bieden: 1. R. Harms, 2. P. van Gassen, 3. J. Kam oen. Stoppeldijk - 't Gelaag, 44 perso nen. Bieden: 1. J. Tieleman, 2. J. van Dixhoorn, 3. J. Tieleman. Jokeren: 1 mevrouw Patijn, 2. mevrouw Van Vooren, 3. mevrouw De Cock. Westdorpe - Concordia, veertig per sonen. Bieden: 1. Th. Verschorre, 2. M. Witte, 3. R. Linthout. Axel - Gregoriuscentrum, twintig personen. Bridgen: 1. M. Cock-F. dè Waele, 2. A. Riemens-J. Notschaele, echtpaar Lammens. Kloosterzande - St.-Martinus, der tig personen. Bieden: 1. W. Neve, 2. St.-Jansteen - De Warande, KBO: 1. P. Rombout/J. Schout, 2. C. Verwe- ij/M. Taelman/M. van Bunder, 3. A. van Remoortere. Clinge - Malpertuus, ANBO. Mat 1: 1. mevrouw De Vos/J. Boonman, 2. mevrouw De Pauw/O. Rombaut. Mat 2: 1. J. Heye, 2. echtpaar De Bot. Mat 3: 1. mevrouw Emeleer/J. van Mol, 2. A. de Windt. Heikant - 't Heike, KBO, 26 perso nen. Mat 1: 1. S. Govaert-van de Branden/A. van Acker-Hulshout, 2. I. Lernout-Meijs/C. van Houten. Mat 2: 1. L. de Witte-Boeijkens/P. de Bot, 2. E. Weemaes-Moortha- mer/L. Ferket. Nieuw-Namen - KBO, De Kauter: 1. B. de Vrieze/A. Noens, 2. L. Pluym/L. Smolders, 3. J. van Mol/F. van der Heyden. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, tien personen: 1. T. van Vooren/A. Man- naert, 2. E. de Maat/R. Reyns-de Kort, 3. A. Rottier/M. de Maat-de Waal. Axel - Gregoriuscentrum, twaalf personen: 1. A. Willems, 2. mevrouw Markusse, 3. G. Antheunis. Westdorpe - Concordia, zeventien personen. Mat 1: 1. J. Goethals/E. de Smet, 2. W. Kalle/C. de Smet. Mat 2: 1. R. Jansen/O. de Kever, 2. A. de Pachter/F. Verhoosel Sas van Gent - De Speye, veertien personen: 1. J. van Overloop/J. van Bunder, 2. L. Taalman/M. de Boey, 3. R. Willems/L. van Bunder. Koewacht - De Vlaschaard, 28 per sonen: T. J. Verbraeken/M. D'Hondt, 2. A. de Bock/R. Kempe, 3. J. de koster/A. de Mey. Clinge - Malpertuus, KBO, negen tien personen. Mat 1: 1. J. Spit- ters/P. van Broeck, 2. E. Akker- mans/L. de Bot. Mat 2: 1. L. van Hoeyland/J. de Poorter, 2. L. Buy- se/J. Boonman. Het laden en lossen van vissersschepen in Breskens veroorzaakt overlast aan 26 woningen op de Scheldekade. foto archief de stem Van onze verslaggever Breskens - Het laden en lossen van vissers schepen in Breskens en de daarbij behorende (wal)activiteiten veroorzaken volgens de richt lijnen van de Wet Geluidhinder overlast aan 26 woningen op de Scheldekade. Deze activiteiten, die alleen in de nacht van donder dag op vrijdag plaatshebben, zijn echter onlosma kelijk met Breskens verbonden. „Ze kunnen worden gezien als een sociaal en maatschappelijk met de kern Breskens verenigd geheel," zeggen GS van Zeeland. In een ontwerp-besluit omtrent maatregelen om de geluidhinder buiten de in 1987 vastgestelde zone van het Haven- en industriegebied Stampershoek terug te brengen tot 55 decibel, zijn dan ook geen bepalingen met betrekking tot de vismijn te vinden. Wel zijn in het havengebied maatregelen bij Cebeco genomen om het geluid van ventilators terug te dringen. Aan de betrokken 26 woningen op de Scheldekade moet dan ook een hogere waarde aan decibels wor den toegekend, vinden GS. Te meer daar de geluid- overlast van de vismijn maar van beperkte omvang is (één nacht in de week). In de rest van de week vol doet het geluid aan de daarvoor gestelde normen. Bij het onderzoek naar de geluidhinder is gebleken dat in totaal 190 woningen in Breskens een hogere geluidsbelasting ondervonden dan de toegestane 55 decibel. Daarvoor wordt een programma van maat regelen in beginsel vastgesteld. Dit concept-pro gramma gaat naar de Regionale Inspecties Milieu hygiëne, die twee maanden tijd krijgt hierop te reageren. Van onze verslaggeefster Aardenburg - In de r.k.-kerk aan de Weststraat in Aardenburg wordt zondag 2 februari een the- madienst 'Kind in het midden' gehouden. Tijdens deze dienst zullen diver se liederen worden gezongen door het Jongerenkoor onder lei ding van Freddy Moens en te vens zal de Koninklijke Muziek- sociëteit Aardenburgsche Fanfa ren onder leiding van Erwin Swimberghe muziekstukken ten gehore brengen. Ook zal de fan fare en het koor samen optreden. De dienst begint om 10.0.0 uur, hierna zal de fanfare nog een Nieuwjaarsconcert brengen. Op de vooravond van het carna valsfeest in het Uulehat wordt vrijdag 7 februari wederom een themadienst in de r.-k.-kerk ge houden met de titel 'Lachen is gezond'. De fanfare en het jonge renkoor treden hier weer samen op. De dienst begint om 19.00 uur. Van onze verslaggever Goes - Sinds kort pleegt een team van het Yersekse weten schappelijk instituut NIOO-CE- MO onderzoek op Antarctica. Dr. Ad Huiskes onderzoekt daar samen met Tanja Moerdijk en Roger Palmen de invloed van het gat in de ozonlaag op de kustve- getatie van de Zuidpool. Het team werkt vanuit het Britse station Rothera, aan de westkant van het Antarctisch Schier eiland. De drie wetenschappers hebben een automatisch weerstation ge plaatst dat onder meer metingen uitvoert naar het gehalte aan ul traviolet licht. Door het gat in de ozonlaag is dat namelijk toegenomen. Ook worden er veldexperimenten op gezet met mossen, wieren en an dere vegetatie. De expeditie duurt tot 5 maart. Knokke - In het verblijfstoeris- me aan de Belgische kust zit de klad. In de periode 1992-1995 is het aantal overnachtingen in va kantiehuizen en -appartementen met een kwart gedaald. Was het in vroeger jaren gebrui kelijk dat voor niet minder dan een maand een accommodatie aan de kust werd gehuurd, in de betrokken periode is dat terug gebracht tot een halve maand. Ook het dagtoerisme is aan ero sie onderheving. Steeds minder mensen uit het Belgische bin nenland trekken erop uit voor een dagje strand. Problemen om een parkeerplaats te vinden en als er al een gevon den is de hoge prijs voor een dagje auto stallen schrikt men sen af. „En dan niet te vergeten de schrikbarend slechte service in de horeca," zegt gouverneur O. Vanneste van de provincie West-Vlaanderen. zaman bepaalde problematiek bij de af delingsleden leeft. Je moet overi gens goed begrijpen dat lang niet alle homo's lid zijn van het COC. De homocultuur, om het zo maar even uit te drukken, kent vele sub culturen. Ieder met zijn eigen identiteit. Dat moet behouden blijven." Iedere zondag °Pen van 13 tot 17 Echinxfte i" nnnV>J Echi na force vprc+o»-/ i I tuur/ijke afweersvctJl na" 'ichaam. Dit bekend Van ^et gebruikte natuudrl 60 meest middel van Nederland8 98neeS' fectief bii orient 'S 2eer ef- Gebruik Ech!naforreerkC^Udheid' 'R' in de maand is BiFn 9 de |g daags 20 druDDeis J fnep; 5x vandderdose^g.t0t 12; de helft A.VogeJ's Echinaforce* druppels Verkrijgbaar bij: °'°9isterij-Parfumerie eerst de aanwijzingen op de verpakking. f ^Teerdana Ni Noordstraat 62 - Axel GEOPEND in 8 smak«i 4 s""™ 4 gul!» 2 95 en 4 BOlvSSEN voor J Qg Tel.: 0115-6l98'^enieU2en -lte0rSe"M'"nta«OfbettóJ,

de Stem | 1997 | | pagina 15