'Vuil verwerken in Knokke goedkoper' 4Van b De inkt voor de krant is op Sloop Alvarezflats in mei klaar Gedempte drinkput op erf boerderij in Hoek blijkt ernstig vervuild Groen licht voor bouw vijftien stadswoningen POLITIE RAPPORT PLAATSELIJK UITSLAGEN Gemeenten zetten geen asielzoekers uit huis UITSLAGE Delta levert industriewater aan Terneuzense bedrijven Voor staatssecretaris is herindeling van de baan DE STEM ZEELAND Sluis-Aardenburg wil af van stort in Moerdijk Optreden Toonbeeld Commissie voor bevordering Zeeuws dialect Spelochtend Breskense korfbalclub Joint Aanrijding Winkeldiefstal Terneuzen Schietingen 'Het blijft een onbegrijpelijke beslissing' 'Pakkie-an van Justitie' pE STEM COC nog steeds jen WOENSDAG 29 JANUARI 1997 Q Van onze verslaggeefster Sluis - De gemeente Sluis- Aardenburg betreurt het dat huishoudelijk afval dit jaar in Moerdijk zal worden ver werkt. Het college van B en W stelt in een brief aan minister De Boer van Milieu dat het voor Sluis-Aardenburg veel goedkoper is gebruik te ma ken van de vuilverbrandings installatie in Knokke. Deze installatie is het afgelopen jaar gemoderniseerd en ligt maar op een kilometer afstand van Sluis, Moerdijk ligt daarentegen ruim honderd kilometer van Sluis-Aardenburg. De gemeente heeft regelmatig overleg met de gemeente Knokke. Uit dit overleg blijkt dat deze vuilverbrandings installatie nog genoeg restcapaci- teit heeft om het huishoudelijk afval van Sluis-Aardenburg te verwerken. De nationale wetgeving verhin dert de gemeente op dit moment te kiezen voor Knokke omdat af val niet in het buitenland mag worden verwerkt. Volgens het college wordt op deze manier al lerminst voor de meest optimale bescherming van het milieu ge kozen. Het college schrijft aan de minis ter dat op allerlei bestuurlijke ni veaus plannen worden gemaakt om afval te beperken en zoveel mogelijk te scheiden. Ook Sluis- Aardenburg heeft plannen ont wikkeld om afvalstoffen te her gebruiken. Gevolg is wel dat de kosten voor afvalverwijdering sterk stijgen. Nu de mogelijkheid zich voordoet de kosten substan tieel te verminderen door het af val niet in Moerdijk maar in Knokke te verwerken, wordt dit verhinderd door het huidige lan delijke beleid. Het college is van mening dat de Europese wetgeving wat betreft toezicht en controle op de over brenging van afvalstoffen in te genstelling tot het Nederlandse beleid wel aanknopingspunten biedt om de verwerking van afval van Sluis-Aardenburg naar Knokke mogelijk te maken. Het college vraagt de minister dan Er bestaat geen gevaar dat de ver vuiling zich verder zal versprei den. Toch willen GS van Zeeland zo snel mogelijk van deze troep af. „De locatie ligt op het erf van een boerderij en vlakbij een woon wijk. Het is dan ook goed mogelijk dat spelende kinderen in aanra king kunnen komen met het ge concentreerde afval. Blootstelling kan leiden tot direct optredende effecten," zo schrijven GS van Zeeland. Er is sprake van een ern stige verontreiniging. Het staat voor het college buiten kijf dat de zaak gesaneerd moet worden en liefst zo snel mogelijk. Daarvoor moet een termijn ge steld worden. Het college wil die beslissing nog even uitstellen om dat er momenteel landelijk een systeem wordt ontwikkeld om voor urgente gevallen het tijdstip van de aanvang van de sanering vast te stellen. Al jaren geleden werd vastgesteld dat het niet goed zat met de drink put. Zowel een proefontgraving in 1988 als een oriënterend bodem onderzoek in 1989 toonden dit aan. Bij dit laatste onderzoek werd vastgeteld dat het grondwa ter aan de rand van de voormalige De bedenkingen tegen het plan zijn afgewezen. Met de afgifte van de zogenaamde verklaring van geen bezwaar tegen de bouw, kan het werk geheel volgens schema in maart beginnen. De huizen komen tussen de be staande woningen aan de Burge meester Geillstraat en het win kelcentrum Steenen Beer te staan. De vijftien stadswoningen zijn globaal te verdelen in twee groe pen: acht huizen krijgen twee woonlagen met een plat dak. De resterende zeven worden voor- ook om voor Sluis-Aardenburg een uitzondering te maken. Op dit moment wordt het huis houdelijk afval van Sluis-Aar denburg nog verwerkt in de Koe- gorspolder te Terneuzen, maar nu de vuilverbrandingsinstalla tie in Moerdijk sinds eind vorig jaar operationeel is, wordt de af valverbranding begin dit jaar overgeheveld naar Moerdijk. Van onze verslaggever Hoek - Een met afval gedempte drinkput op de boerderij van de familie De Kraker aan de Noordstraat in Hoek blijkt ernstig vervuild. Onderzoek heeft uitgewezen dat zich verschillende soorten afval in de put bevinden waaronder resten van vaten en flesjes gevuld met chemicaliën. Het gestorte materiaal blijkt bovendien slecht afgedekt. drinkput sterk verontreinigd is met arseen. Voorts werden er za ken als benzeen, xylenen en styr een aangetroffen. De verontreini ging beperkt zich hoofdzakelijk tot de drinkput. De dunne afdek- laag waaronder de rommel zich bevindt is eveneens verontreinigd. Desgevraagd zei mevrouw De Kraker dat het afval in de jaren zestig was gestort. „Dat is ge beurd toen mijn schoonvader nog op de boerderij zat, wij woonden hier in dit tijd nog niet. Wat er voor rommel is ingegooid, weten we niet. In die jaren wist niemand wat het was," zo zei ze. „Van mij mogen ze het zo snel mogelijk op ruimen." Terneuzen - Zes leerlingen van de Stichting Toonbeeld treden vrijdag 31 januari op in de Ter- neuzense bibliotheek. Het optreden duurt van 19.00 tot 20.00 uur. Op het programma staan werken voor piano van on der andere Chopin, Brahms en Grieg. De toegang is gratis. Van onze verslaggever Goes - In de Schaapskooi in Nisse wordt zaterdag de eer ste officiële commissie opge richt die zich gaat bezighou den met de bevordering van het gebruik van de Zeeuwse talen. Dit is een regelrecht gevolg van de lobby die de Commissaris van de Konin gin, W. van Gelder is begon nen. De commissie wordt opge richt door de Zeeuwsche Ver- eeniging voor Dialect Onder zoek (ZVDO). Verspreid over de provincie zijn tal van dia lectsprekers, ook jongeren en ook niet-leden van de ZVDO, uitgenodigd om naar Nisse te komen en een inbreng te heb ben in de oprichtingsverga dering. Belangrijke vragen zullen aan de orde komen en een er van is of het dialectgebruik daadwerkelijk wel bevorderd kan worden en of een interre gionale commissie hierbij een rol kan spelen. De bijeenkomst begint om 13.00 uur en is naar schatting om 16.00 uur afgesproken. Van onze verslaggever Breskens - Enkele keren per jaar worden voor de welpengroepen van de korfbalclubs (5 tot en met 7 jaar) spelochtenden gehouden. Zaterdag 13 februari is BKC Breskens aan de beurt om zo'n ochtend te organiseren. Van 9.30 uut tot 11.30 uur kun nen de kinderen terecht in sport hal De Eenhoorn in Oostburg. Het thema van de ochtend is 'Op reis door sprookjesland'. De or ganisatie verwacht zo'n honderd kinderen uit Zeeuwsch-Vlaande- ren en Walcheren. De sloop van de flats aan de Alvarezlaan in Terneuzen is naar verwachting in mei geklaard. De voorbereiding van de sloop van de apparte mentengebouwen is in gang gezet. De laatste twee bewoners zijn inmiddels vertrokken. De omwonenden krijgen weldra een brief in de bus over de gang van zaken. Februari vorig jaar hakten de woningbouwvere niging Terneuzen en de gemeente de knoop door en viel het besluit om de zeven flatblokken met in totaal 176 appartementen met de grond gelijk te maken. De flats voldeden lang niet meer aan de huidige wooneisen; renovatie zou de huurprijzen derma te opdrijven dat de woningen niet meer bereik baar zijn voor de groep voor wie ze eigenlijk be stemd waren. De 93 bewoners zijn ondertussen verhuisd naar elders in Terneuzen. FOTO WIM KOOYMAN Van onze verslaggever Terneuzen/Middelburg - Delta Nutsbedrijven gaat industrie water leveren aan twee Terneuzense bedrijven, Broomchemie en katalysatorfabriek Engelhard. Op het fabrieksterrein van Engelhard komt een zuiveringsstation te staan waar oppervlaktewater uit de Biesbosch ten behoeve van beide bedrijven wordt gezuiverd. Met de bouw van de installatie, die in juli dit jaar gereed is, is een bedrag van een half miljoen gulden gemoeid. Beide bedrijven betalen mee aan de bouw. De aanleg van de benodigde pijpleidingen kost 300.000 gulden. Het overschakelen van drink- op in dustriewater levert beide bedrijven een fikse besparing op. Beide be drijven nemen totaal 250.000 kubieke meter water af. Het verschil tus sen industriewater en drinkwater voor grotere afnemers bedraagt al gauw dertig tot veertig cent. Kleinverbruikers, de burgers, betalen 2,30 gulden per kuub. Steeds meer bedrijven zien de voordelen van het overschakelen op industriewater in. Delta Nutsbedrijven verwacht in 1997 een omzetstijging van 1,6 miljoen kubieke meter water. Een groot deel van de stijging wordt veroorzaakt door de ingebruikname van de warmtekrachtcentrale van Elsta, op een terrein naast Dow Benelux in Terneuzen. Elsta gaat naar schatting 0,6 miljoen kuub water afnemen. Van onze verslaggever Terneuzen - Het dagelijks provinciebestuur heeft gisteren groen licht gegeven voor de bouw van vijftien stadswoningen aan de Spuistraat in het centrum van Terneuzen. zien van een derde laag met dak terras om het gebrek aan tuin te compenseren. De aan te leggen tuinen zullen in grootte variëren tussen de veertig en de zeventig vierkante meter. Een aantal wo ningen wordt bovendien uitge rust met een garage. De prijzen van de huizen variëren tussen de twee en de tweeëneenhalve ton. Afhankelijk van het aantal woonlagen en de hoeveelheid grond. Als alles volgens plan verloopt, zijn de huizen eind volgend jaar klaar. Van onze verslaggeefster Terneuzen De inkt is op. De Terneuzense buurtkrant Serlippens heeft niet meer genoeg redacteuren om de krant te laten voortbestaan. Om afscheid te nemen van twaalf jaar buurtkrant, is er zaterdag 8 februari van 14.00 tot 17.00 uur een over zichtstentoonstelling te zien van alle kranten die de afge lopen twaalf jaar uitgeko men zijn. De tentoonstelling wordt gehouden in het win kelcentrum Serlippens. „We hebben het besluit echt noodgedwongen moeten ne men," zegt redacteur Ans Snelders: „Er gaat nu ie mand stoppen die heel veel voor de krant deed, waaron der ook de lay-out. Het aan tal redacteuren is de laatste jaren van acht naar vijf ge daald, zonder dat er iemand voor in de plaats kwam. Dit is de druppel die de emmer water doet overlopen." Was de krant met een of twee pagina's minder dan nog wel levensvatbaar ge weest „Onze krant bestond voor de ene helft uit adver tenties en voor de andere helft uit verhalen. Dat even wicht wilden we erin hou den," is de reactie van Snel ders. „Bovendien, als je nu een pagina mindert, worden het er volgend jaar twee of drie minder. Zo bloed je langzaam dood en dat wil den we helemaal niet." De twee redactrices van de Terneuzense buurtkrant zijn Ans Snelders en Gré Krijn moeten noodgedwongen stop pen.. FOTO WIM KOOYMAN Terneuzen - Drie Fransen zijn in de nacht van maandag op dinsdag aangehouden wegens het roken van een joint op de Scheldeboulevard. Ze kregen een binnenstadverbod van 28 dagen en een proces-verbaal. Clinge - Een veertigjarige auto bestuurster uit Clinge is gister ochtend vanaf een uitrit achter uit de Molenstraat in haar woonplaats opgereden en tegen de geparkeerde auto van een 58-jarige Terneuzense gebotst De schade was aanzienlijk. Terneuzen - Een vijftienjarig meisje uit Terneuzen is gisteren doorverwezen voor een alterna tieve straf naar het Haltbureau na diefstal van een pakje shag uit een winkel aan de Vliet- straat. DANSEN - In danscentrum Verberkmoes aan de Axelse- straat wordt vrijdag 31 januari een dansavond gehouden, aan vang negen uur. Deze avond is voor iedereen. DE BOSSEN - In Kalashnikov treedt zaterdag 1 februari de Belgische groep De Bossen op. De Bossen speelt opgewekte popliedjes en doet vooral door de zang van de twee zangeressen denken aan de B-52's. Aanvang 23.00 uur en de toegang is gratis. Aardenburg - St.-Sebastiaan, achtste puntenschieting, 27 schut ters. Eerste hoge vogel: B. Jansen, tweede hoge en tweede zijvogel: M. Verploeg, eerste zij vogel: R. de Wispelaere, derde zijvogel: J. de Muijnk, vierde zijvogel: N. van Daele, grootste aantal (7): F. Lam- paert. Stand na acht wedstrijden: F. Thilleman 48 punten, C. Longue- ville 44, R. de Windt 42, J. de Muijnk 40, J. van de Wijnckel 36 punten. St.-Jansteen - KBO, De Warande, 33 schutters. Eerste hoge vogel: B. Danckaert, tweede hoge vogel: O. de Schrijver, eerste zijvogel: E. Fie- rens, tweede zijvogel: R. Schalkens, grootste aantal (5): O. de Schrijver. Heikant - KBO, 't Heike, 33 schut ters. Hoge vogel: R. d'Hondt, beide zij vogels: E. Fierens, grootste aan tal (5): A. d'Hooghe. Zuiddorpe - Sehutterslokaal, der tig schutters. Hoge vogel: E. Tiesen, eerste zijvogel: P. de bot, tweede zijvogel: R. de Bock, grootste aan tal (6): R. D'Hondt. Walsoorden - Zaal Rue du Nord, twintig schutters. Hoge vogel: 0. de Schrijver, eerste zijvogel: F. de Meyer, tweede zijvogel: E. Picavet grootste aantal (8): H. de Gucht. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, veertien schutters. Hoge vogel: G. Meerschaert, beide zijvogels: G. Cornelissen, grootste aantal (5): p. Strobbe. Hulst - Zaal De Kroon, 25 schut ters. Hoge en eerste zijvogel: S. Ste- fanowic, tweede zijvogel: J. Dob belaar, grootste aantal (7): W. van Delft. Lamswaarde - Zaal De Vier Jaar getijden, negentien schutters. Hoge vogel: W. van Esbroek, eerste zijvo gel: T. Bisschop, tweede zijvogel: J. Great. 's-Heerenhoek - Zaal De Koren beurs, liggende wip, voor senioren, 24 schutters. Beide hoge vogels: P. Vette, Concordia; eerste zijvogel: C. zijvogel: J, de i; derde zijvo- van de Dries, tweede Jonge, beiden Soranus: gel: A. Dekker, Doel naar Hoger; vierde zijvogel: C. Rentmeester, Willem Teil; grootste aantal (5): J. van de Dries, Eensgezindheid; vlie gende vogel: A. de Jonge, Soranus. Van onze verslaggever Den Haag - Staatssecretaris van Binnenlandse Zaken Van de Vondervoort is definitief niet van plan initiatieven te nemen met betrekking tot een mogelijke gemeentelijke herindeling in Zeeuws-Vlaanderen. De bewindsvrouwe heeft dat geantwoord op vragen van senator H. Wiegel bij de behandeling van de begroting van Binnenlandse Zaken in de Eerste Kamer. Wiegel had haar om duidelijkheid gevraagd, omdat de staatssecretaris zich naar zijn indruk toch weer in deze zaak had gemengd, terwijl er een 'afgewogen besluit' van de provincie Zeeland ligt om de herinde ling af te blazen. „Wat is de bewindsvrouwe hier precies van plan?" vroeg Wiegel zich af. Wiegel is lobbyist voor het zogeheten Philippine- beraad, een club gemeenten in Zeeuws-Vlaanderen die tegen herinde ling is. Uit het antwoord blijkt dat Van de Vondervoort helemaal niets van plan is. Ze wijst er op dat het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland naar haar toe is gekomen met de mededeling dat een gemeen telijke herindeling in Zeeuws-Vlaanderen op dit moment niet nodig is. „Het heeft ook mijn oordeel gevraagd. Ik heb gezegd dat ik mij niet zo goed kon voorstellen dat een college tot zo'n conclusie zou kunnen ko men, aangezien het eerder beargumenteerd had, waarom een aanpas sing van de schaal van de gemeenten voor heel Zeeland gewenst zou zijn. Maar ik heb erbij gezegd dat het tot de verantwoordelijkheid van Gedeputeerde Staten van Zeeland behoort om te bepalen of zij die procedure wensen te vervolgen." Zelf, zo benadrukt de bewindsvrouwe, is ze niet van plan op dat punt initiatieven te nemen. „Maar ik blijf het een onbegrijpelijke beslissing vinden en ik heb dan ook aangegeven dat ik mij zo kan voorstellen dat Zeeland in de komende jaren nog weieens van dat besluit zou kunnen terugkomen." Van onze verslaggever Hulst/Oostburg - De drie grootste Zeeuws-Vlaamse gemeenten, Hulst, Terneuzen, Oostburg, zijn niet van plan zich voor het karretje van het ministerie van Justitie te laten spannen. Deze gemeenten vinden dat het uit huis en over de grens zetten van uitgeprocedeerde asielzoekers het pakkie-an is van Justitie. Zo heeft de gemeente Hulst der- nen erkend, want ze kunnen dat niet bewijzen. Dus worden ze weer terug naar Nederland ge stuurd." Ook Oostburg is niet van plan uitgeprocedeerde asielzoeker op straat te zetten. „Niet meer dan normaal en menslievend, zegt een ambtenaar die mc' asielzaken belast is. „Tot nu toe heeft er één verwijdering phats' gevonden, maar dat hoorden W achteraf en is uitgevoerd door de politie. Die mensen werden rechtstreeks op een vliegtuig ge zet en hoefden niet rond te zwer ven. Dat lijkt ons de juiste gang van zaken. Wij zetten in geen ge val iemand op straat." In Terneuzen wordt alleen mee gewerkt aan uitzetting als zowel de betrokken asielzoeker als betrokken ambassade ermee tn- stemmen. „Zodra de asielzoeker aangeeft niet weg te willen, la ten wij die zitten. Enerzijds u>' humanitaire overwegingen, <jn' derzij ds omdat wij niet wille® bijdragen aan het ontstaan va» een grijs circuit van illegaal i» Nederland verblijvende men sen," zegt woordvoerder 0. VoS' veld. tien uitgeprocedeerde Chinezen binnen zijn grenzen. „Die men sen krijgen gewoon zakgeld en wonen in door de gemeente ge huurde huizen. De kosten hier van worden gedeclareerd bij de Centrale Opvang Asielzoekers (COA), die op zijn beurt het geld daarvoor krijgt van het ministe rie van WVS," aldus een woord voerder van de gemeente. Eén keer in het verleden heeft Hulst een poging gedaan vier asielzoekers te verwijderen. „Dat heeft een enorme conster natie teweeg gebracht, daar branden wij onze vingers geen tweede keer aan. Zolang het mi nisterie betaalt blijven die men sen hier rustig zitten," werd in het Hulster stadhuis gezegd. „Wij maken van uitzetten in ie der geval geen beleid, dat laten we aan de Vreemdelingenpolitie over." Probleem bij de Chinezen in Hulst is dat zij geen paspoort hebben, zoals ook het geval is bij veel asielzoekers. „Staan die mensen eenmaal aan hun eigen landsgrens dan komen ze er niet in. Ze worden niet als onderda- JIET COC, een belangen organisatie voor homo seksuele mannen en vrouwen. Een verenigin die anno 1997 nog steed bestaansrecht heeft. Want wie denkt dat de emancipatie van homo seksuelen inmiddels een voldongen feit is, vergis' zich. Ronald Meijer is voorzitter van de COC- afdeling Zeeuws-Vlaan deren, die inmiddels ze ventien jaar actief is. Ui ervaring weet hij dat, met name op het platte land, onwetendheid en vooroordelen nog vaak troef zijn. Door Peter van den Assem Vijftig jaar geleden werd de kie gezaaid voor de vereniging die zou groeien tot een landelijke b langenorganisatie met vele regi nale afdelingen. Cultureel On moetings Centrum, zo werd club gedoopt. Een naam die nie verraadt over enige binding m homoseksualiteit. Kon ook nie want homo's waren paria's in di tijd. Leprozen, die genezing b hoefden en bij wie je maar bet uit de buurt kon blijven. Je we maar nooit of 'het' besmettelijk i Die tijd leek voorbij toen begin j enoegen. Bieden: 1. Brouwer, 2. M. Klaassen, 3. Scheele. Stand: 1. P. Asselman 38 punten, 2. J. Hoogstad 381, 3. Hamelink 366. Jokeren: 1. N. de Beer, 2. T. van Eijk, 3. A. Heijen Stand: 1. M. Hamelink 206, 2. Riem ens 199, 3. A. Verhelst 19 punten. ÏJzendijke - Bridgeclub Ijzendijk tweede wedstrijd competitie. Groe A: 1. Dujardin-Viveen, 2. Van Poel je-De Doelder, 3. echtpaar Koek Groep B: 1. De Waal-Kamps, 2. D Meijer-Van As, 3. Jansen-Pielaet. Hulst - Bridgeclub Hulst, achtst wedstrijd competitie. Groep A: 1 Baggen-Van de Wielen, 2. Nijs-V Leeuwen, 3. Van Dierendonck-Sim pelaer. Groep B: 1. Bogaert-Mel chers, 2. Adriaansen-Kint, 3. Bo gaert-Verhelst. Groep C: 1. Stallae rt-Tieleman, 2. echtpaar Deltour, Verbist-Deltour. Groep D: 1. D Boer-Smulders, 2. Maas-Van Leeu wen, 3. Van der Linden-Terbur Groep E: 1. De Ridder-Hageman, Van Anrooij-Andeweg, 3. Neven D'Hondt. Hulst - Zaal De Lieve, veertig per sonen. Bieden: 1. G. de Wit, 2. A. d Koek, 3. R. D'Hooghe. Clinge - Malpertuus, 45 persone Bieden: A. Boussen, 2. mevrou Van Mullem, 3. J. de Saegher, extr prijs: G. van Waterschoot. Nieuw-Namen - Moed en Gedul Eerste kaarting: 1. L. Rogiers- van Waterschoot, 2. H. van den Ee de-L. Timmermans, 3. E. Weyen berg-M. Dehenin. Tweede kaarting 1. R. Sturm-W. de Maayer, 2. C. Winkel-G. Styleman, 3. R. Boeck ling-H. Weckseler. Axel - Gregoriuscentrum, 32 perso nen. Bieden: 1. A. Pleunis, 2. R. Ver hagen, 3. M. Keizer. Ossenisse - Zaal De Jachthoorn, achttien personen. Jokeren: 1. T. van Vooren, 2. mevrouw Va~ Vooren, 3. mevrouw Bogaert. Bie den: 1. F. de Meyer, 2. E. de Maat, 3. J- van Kruysen. Sas van Gent - St.-Albert, 73 perso nen. Bieden: 1. R." Poppe, 2. T. Bleyenberg, 3. N. de Geus. Jokeren: 1. mevrouw De Wit, 2. mevrouw Saeye, 3. mevrouw De Pan. Kloosterzande - Rozenhof, 42 per sonen. Bieden: 1. mevrouw D~ Waal-Bun, 2. J. van Damme, 3. me vrouw Eggermont. Clinge - Zaal De Landbouw, 32 per sonen. Jokeren: 1. mevrouw De Smet, 2. mevrouw De Bruyn, 3. me vrouw Himbrecht. Bieden: 1. F. Piessens, 2. Th. Rottier, 3. M. de Blok. Axel - De Halle, negentien perso nen, Jokeren: 1. C. Linthout, 2. me vrouw Vink, 3. R. Sponselee. Bie den: 1. N. van de Plas, 2. J. Bos, 3. J. Hamelink. Axel - Gregoriuscentrum, 26 perso nen. Jokeren: 1. R. Theunissen, 2. M. Keizer, 3. D. Verschuren. Grauw - Gemeenschapshuis, 22 personen. Jokeren: 1. mevrouw Reyns-Sloot, 2. J. Kamoen, 3. me vrouw Kouyzer-de Caluwé. Clinge - Zaal De Gouden Kroon, 28 personen. Jokeren: 1. Th. de Bley- zer, 2. mevrouw Warrens, 3. me vrouw Himbrecht. Bieden: 1. Th. Rottier, 2. A. Bracke, 3. M. de Blok. St.-Jansteen - Zaal Zondagsver- maak, 32 personen. Bieden: 1. F. van Hecke, 2. R. de Vos, 3. E. Otjes. Jokeren: 1. M. Taalman, 2. J. Buys, 3mevrouw Ferket Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia, 28 personen. Bieden: 1. R. Tilleman, 2. E. de Kint, 3. F. van Eerdenburg Jokeren: 1. W. Apers, 2. J. Dobbel aar, 3. J. van Kerkhoven. Zuiddorpe - 't Kaaike, 23 personen. Bieden: 1. W. Praet, 2. M. Coene, 3. A, Willems. Sas van Gent - De Regenboog, 34 personen. Bieden: 1. A. Timmer- man, 2. T. Bleyenberg, 3. C. de Smit. Jokeren: 1. mevrouw De Pan, 2. me vrouw Bode, 3. mevrouw Van de Velde. Hulst - Zaal De Kroon, 64 personen. Bieden: 1. J. Bogaert, 2. R. van Eer denburg, 3. J. Tieleman. Jokeren: 1. R. Rodrigo, 2. F. Heirman, 3. M. Boerjan. Koewacht - De Lange Akkers, der tig personen. Bieden: 1. A. de Kos ter, 2. R. Verhoeven, 3. Ch. Ongenae. Graauw - Gemeenschapshuis, ne gentien personen. Bieden: 1. R. Harms, 2. P. van Gassen, 3. J. Kam oen. Stoppeldijk - 't Gelaag, 44 perso nen. Bieden: 1. J. Tieleman, 2. J. van Dixhoorn, 3. J. Tieleman. Jokeren: 1. mevrouw Patijn, 2. mevrouw Van Vooren, 3. mevrouw De Cock. Westdorpe - Concordia, veertig per sonen. Bieden: 1. Th. Verschorre, 2. M. Witte, 3. R. Linthout. Axel - Gregoriuscentrum, twintig personen. Bridgen: 1. M. Cock-F. de Waele, 2. A. Riemens-J. Notschaele, 3. echtpaar Lammens. Kloosterzande - St.-Martinus, der tig personen. Bieden: 1. W. Neve, 2.

de Stem | 1997 | | pagina 14