Oostburg wil eigen bijdrage afschaffen Kanon opgegraven in Sluis Terneuzen moet twee raadszetels inleveren Aankomende advocaten en hun bibberaties Sloop huizen Molenstraat Axel begonnen POLITIE RAPPORT SPORT in DE STEM ZEELAND In kader nieuw minimabeleid Door dalend aantal inwoners gemeente Betekoppen Sas wijzigt start en finish optocht Deel voormalige stortplaats in Othene blijkt ernstig vervuild Zakkenroller Dronken rijder Inbraken Brommer gestolen De cel in Scholenwedstrijden van AV Scheldesport Recreatief zaalvoetbal Oostburg Bedrijfsvolleybal Hulst Clubkampioenen bowlen DINSDAG 28 JANUARI 1997 C3 Van onze verslaggever Oostburg - Minima in de gemeente Oostburg hoeven voortaan geen eigen bijdrage meer te betalen om geld te krijgen in het kader van de bijzondere bijstand. B en W van de gemeente stel len althans voor het drempelbedrag voor alle vergoedingen af te schaffen. Het college geeft hiermee gehoor aan het verzoek van de gemeente raad invulling te geven aan een gemeentelijk minimabeleid. Van wege het armoedevraagstuk is dit actueel geworden. B en W spreken in een notitie van een drastische herziening van de regeling bijzondere bijstand van de gemeente. De meest aanspre kende voorbeelden zijn onder an dere de woonkostentoeslag en de premies ziektekostenverzekering en arbeidsongeschiktheidsverze kering. Nieuw is de bijzondere bijstand voor personen van 18 tot 21 jaar, die de noodzakelijke kos ten van bestaan niet kunnen be talen en deze kosten niet kunnen verhalen op de ouders. „In het kader van de maatschap pelijke discussie omtrent het toe nemen van het armoedevraag stuk lijkt thans de tijd rijp om voor alle kostensoorten het drem pelbedrag af te schaffen," aldus het college in de notitie. De minima in de gemeente Oost burg betalen momenteel een ei gen bijdrage van 189 gulden. Van de aanvragen in de afgelopen ja ren blijkt dat veertig aanvragers om bijzondere bijstand dit drem pelbedrag betalen. Afschaffing betekent dus dat de gemeente 7.560 gulden meer kwijt is. Daar naast verwacht het college door de afschaffing van het drempel bedrag 25 nieuwe aanvragen om bijzondere bijstand. De verrui ming van het beleid op het terrein van de bijzondere bijstand zal dus naar schatting 17.500 gulden kosten. Ondanks de stijgende kosten stelt het college toch voor de drempel bedragen af te schaffen. Hiermee wordt invulling gegeven aan het gemeentelijk minimabeleid. Daarnaast leidt het afschaffen van het drempelbedrag, in com binatie met een vereenvoudigde aanvraagprocedure, tot een snel lere afhandeling. Voor het aan vragen van bijzondere bijstand wordt een nieuw en eenvoudiger formulier ontworpen. Nadat de herziene regeling is vastgesteld wordt een voorlichtingsbijeen komst gehouden voor cliënten en hulpverleners. De notitie wordt vrijdag bespro ken tijdens de vergadering van de raadscommissie Financiën. Van onze verslaggever Terneuzen - Het dalende aantal inwoners van de gemeente Ter- neuzen heeft gevolgen voor de omvang van de gemeenteraad. Omdat het inwonertal ver onder de 35.000 is gedaald moet de raad twee zetels inleveren. De raad telt momenteel nog 25 le den. Met ingang van medio volgend jaar zijn er dat dus 23. In 1998 worden gemeenteraadsverkiezingen gehouden. Volgens G. Christiaanse van de gemeente is de omvang van de gemeenteraad afhankelijk van de peildatum van het aantal in woners in het jaar voorafgaande aan de verkiezingen. De peilda tum is dus 1 januari 1997. Uit de cijfers blijkt dat Terneuzen on der de 35.000 inwoners zit. En daar staat een gemeenteraad van 23 leden tegenover in plaats van het huidige aantal van 25. „Het aantal van 23 heeft geen gevolgen voor de organisatie. We hebben alleen twee stoelen over. De samenstelling van de raad moet uit de verkiezingen blijken. Ik kan daar van alles over ver tellen maar dat is nog koffiedik kijken." Volgens Christiaanse is er theoretisch nog een kleine kans om de vermindering van het aantal raadsleden te voorko men. Als Terneuzen erin slaagt om voor april zo'n vierhonderd nieuwe inwoners in te schrijven, dan kan bij het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) een Van onze correspondent Sas van Gent - De Sasse car navalsstichting De Betekop pen heeft tijdens een druk be zochte bijeenkomst in De Re seda besloten om enkele wij zigingen aan te brengen in de optocht van dit jaar. Een van de veranderingen is het ontbinden van de optocht op zondag 9 februari. In tegenstel ling tot eerdere berichten zal de stoet als vanouds doorgaan tot aan het kruispunt Canada- laan/Westdam. Eerder was be sloten de optocht op de hoek Kloosterlaan/Paul Krugerdreef reeds te ontbinden. Op grond van vele reacties heeft de stich ting besloten om dit terug te draaien. Uiteraard kwam wederom de discussie over het opstelterrein °P gang. Tot voor een zeven jaar geleden was de start van de op tocht op het grote parkeerterrein hij de Suiker Unie. Nadien ver trok de stoet vanaf het Vlaande- renplein. Ieder jaar kwam de discussie om terug te keren naar het Suiker Unie weer op gang. Ook tijdens de nabeschouwing van het carnaval 1996. Ook nu Woeg een meerderheid van de aanwezigen op de bijeenkomst aan De Betekoppen om het op stellen op het voormalige Suiker Unie-terrein opnieuw in over woging te nemen. De Betekop- Pen zullen aan dit verzoek vol doen. Van onze verslaggeefster Sluis - Tijdens de recon structie van de Sint An- nastraat en de Pasdam in Sluis is een kanon met een loop van ongeveer drie meter opgegraven. Het gaat hier waarschijnlijk om een scheepskanon aangezien de Sint An- nastraat vroeger een ha vengebied was. Het is nog niet bekend hoe oud het kanon is, dit wordt binnenkort onderzocht. De gemeente Sluis-Aardenburg is van plan het verroeste ka non, dat verder nog in vrij goede staat verkeert, op te knappen. Op dit moment worden er sponsors gezocht die dit kunnen bewerkstelli gen. Volgens de gemeente-archi varis van Sluis-Aardenburg, A. Willebroordse, is het niet zo vreemd dat het kanon in Sluis naar boven is gehaald. „Als je kijkt naar de historie van Sluis is het niet gek dat dit soort wapens naar boven worden gehaald. Sluis lag vroeger aan een haven en was tevens een vestigings stadje. De bodem is histo risch rijk, dat zie je ook terug bij andere recente opgravin gen aan de Ridderstraat. In bouwputten zijn daar ook veel waardevolle spullen uit een ver verleden gevonden. Ik vind het eigenlijk wel ko misch dat het kanon juist in de Sint Annastraat is opge graven. Deze straat wordt gereconstrueerd vanwege de (verkeers)veiligheid en juist hier vindt men een kanon dat de mensen moest bescher men Tijdens de reconstructtie van de Sint Annastraat in Sluis werd door Fred Ca- lus, medewerker van de buitendienst van de ge meente, een kanon gevon den. FOTO WIM KOOYMAN nieuwe telling worden aange vraagd. In Terneuzen wordt in middels al druk gespeculeerd over de samenstelling van de nieuwe gemeenteraad na de ver kiezingen volgend jaar. Met na me het CDA, D66 en GroenLinks zouden het flink voor de kiezen krijgen. En een aantal Terneuzenaars is ervan overtuigd dat de Zeeuw- sch-Vlaamse Volkspartij (ZVP) met vijf of zelfs zes zetels in de gemeenteraad komt. De ZVP doet volgend jaar voor de eerste keer mee aan de verkiezingen in Terneuzen. Van onze verslaggever Terneuzen - Een deel van de vroegere stortplaats in Othene is ernstig verontreinigd. In opdracht van de gemeente Terneuzen is door het Bureau voor Milieumanagement een saneringsplan opgesteld. Ech ter geld om het plan uit te voeren moet in de gemeente begroting nog worden gevon den. De vervuiling bevindt zich in de directe omgeving van de huizen in Othene die moeten worden ge sloopt. „Bedoeling is dat het terrein een multifunctionele bestemming krijgt, waaronder woningbouw. Maar dat kan pas als de zaak ge reinigd is," zegt woordvoerder O. Vosveld. Hij wees erop dat in dertijd ook plannen bestonden hier een woonwagencentrum aan te leggen wat geen doorgang kon vinden vanwege die vervui ling. In het besluit tot vaststellen van een ernstig geval van verontrei nig spreken GS dat de voormali ge stortplaats wordt beschouwd als een 'black box'. Dat wil zeg gen: men weet dat het ernstig verontreinigd is, maar niet pre cies waarmee. Uit de resultaten van onderzoe ken blijkt dat het grondwater is verontreinigd met zware meta len en zelfs sterk is verontrei nigd met aromaten. De afdek- laag is eveneens verontreinigd. Bij het saneringsplan is gekozen voor het isoleren van het grond water van het vervuilde deel van de voormalige stortplaats met de delen waar huishoudelijk en be drijfsafval en puin is gestort. Ten behoeve van de herinrich ting van het terrein is een grond- ophoging voorzien. Van onze correspondent Middelburg - Daar stonden ze dan, die zestien meesters en meesteressen in de rechten. Allemaal stagiaires bij gerenom meerde Zeeuwse advocatenkantoren en allemaal verplicht om afgelopen zaterdag mee te doen aan de regionale pleitwed- strijden. Met knikkende knieën, droge keel en de bibberatie. Want al mogen de amices en confrères dan wel rechtsge leerd zijn, verbaal geweld en een goede babbel voor vakbroeders, -zusters en an der publiek is niet iedereen gegeven. De zaken worden van tevoren goed voorbe reid en in de meeste gevallen is het dat dan wel. Bij kort gedingen, voorlopige voorzienin gen en strafzaken vliegen ze achter de burelen vandaan en wordt er in de immer vrolijke am biance van een rechtbank juridisch gediscus sieerd om het gelijk te halen. Afhankelijk van de zaak komt vaak ook het boerenverstand om de hoek kijken. Maar niettemin, de man nen en vrouwen moeten tijdens hun stagepe riode meedoen aan een pleitwedstrijd. De casus staat op papier en een deskundige jury - mr. R. Verhoeven en mevrouw mr. E. van der Lende-Mulder Smit, van maandag tot en met vrijdag respectievelijk coördinerend vice-president en rechter bij de Middelburgse rechtbank - beoordelen het juridische gehal te. Mevrouw drs. J. Plug, die onder meer het vak Juridisch Practicum en Mondelinge Taal vaardigheid voor Juristen bij de Juridische Faculteit van de Erasmus Universiteit in Rot terdam doceert, let voornamelijk op de hou ding, presentatie, spreekvaardigheid en arti culatie. De zaken zijn gevarieerd en actueel. Want mag een gerenommeerde Zeeuwse band die de beroemde zanger Marco B(ouwer) uitno digt om mee te zingen deze de band uitschop pen omdat-ie tegen de afspraken in xtc ge bruikt en Engels gaat zingen Is een eenvou dige elektricien aansprakelijk als het door de Deltan goedgekeurde net van leidingen in een prijzige woning zo rot als een mispel blijkt te zijn en het kot afbrandt terwijl de eigenaar onverzekerd is De elektricien had gezegd dat het wel goed zat. En wie gaat de schade vergoeden als je met je auto op een haventer rein staat waar duidelijk is aangegeven dat je daar op eigen risico door de poort bent gere den En zo was nog veel meer onmin. Wie van de partijen nu gelijk heeft gekregen zal altijd in het ongewisse blijven want de rechters, in dit geval dus de jury, vellen geen oordeel. Maar zoals bij zoveel zaken zit het venijn in de staart. Want als de elkaar bestrij dende confrères hun pleitnotities hebben voorgelezen, afgeraffeld of gedeclameerd gaan de rechters vragen stellen en komt het op parate kennis aan. Ook moeten de dames en heren nog even op eikaars standpunten reageren en ja, dan gaat het wat minder geolied dan was voorzien. Het hoort er allemaal bij. Bijna een uur had de ju ry nodig om een winnaar te bepalen. „Het ge halte was hoog en de zaken pittig," oordeelde de jury. „En de verschillen tussen de deelne mers minimaal." Hoewel, de Terneuzense advocate mevrouw mr. J. Berbée-van Koningsbruggen (advoca tenkantoor de Rechter-Terneuzen) stak met kop en schouders boven de rest uit. Ze bracht haar juridische kommer en kwel met verve. Las de pleitnotities niet voor, maar stond daar haar gelijk te halen. Goede intonaties en krengig waar het krengig behoorde te zijn. De mrs. L. Louwerse (Boog aard advocaten Middelburg) en K. van der Meulen (Adriaanse van der Weel Middel burg) eindigden zij het met minimaal verschil als tweede en derde. Mr. Berbée-van Ko ningsbruggen mag overigens nóg eens pleiten op de Zuidelijke pleitwedstrijden, die bin nenkort in Breda worden gehouden. Ook dat is naast een wisselbeker, gratis koffie met koek van de patroon en de eeuwige roem de prijs van de winnaar. Op dit moment worden de krotten in de Axelse Molenstraat afgebroken. Van onze verslaggever Axel - Met de bouw van veer tig koopappartementen aan de Molenstraat in Axel wordt eindelijk begonnen. De ver wachting is dat binnen vier maanden gestart wordt met de werkzaamheden. 'Maanmannetjes' hebben onlangs de aanwezige asbest verwijderd en momenteel vindt de sloop van de bestaande woningen plaats. De start van de bouwwerkzaam heden liep om verschillende rede nen vertraging op. Omwonenden konden zich niet vinden in het oorspronkelijke schetsplan voor de appartementen. Verder voerde een van de bewoners van de straat een bezwaarprocedure om de realisatie van de flats tegen te houden. De appartementen komen aan beide zijden van de Molenstraat te staan. Volgens burgemeester W. de Graaf worden het flats in de stijl van de woningen zoals ze daar hebben gestaan. „Niet hypermodern, maar pas- FOTO WIM KOOYMAN send in de sfeer van de omge ving." Dat is gebeurd, aldus de burgemeester, naar aanleiding van de problemen die omwonen den uit de Bastionstraat maakten over het oorspronkelijke, moder nere plan. Bij de aanpassing is rekening ge houden met de omgeving van de molen. Hulst - Een 48-jarige vrouw uit Sint Pauwels is afgelopen zon dagmiddag tijdens het winke len in de Gentsestraat haar portemonnee kwijtgeraakt aan een zakkenroller. De inhoud bedroeg zo'n vierhonderd gul den. Hulst - Een twintigjarige auto mobilist uit Kapelïebrug is in de nacht van zondag op maan dag beboet met 350 gulden. Hij reed over de Liniestraat met een alcoholpromillage van 0,7. Hulst/Vogelwaarde/KIooster- zande - Bij de politie zijn afge lopen zondag vier inbraken in Hulst en Vogelwaarde gemeld. Uit het huis aan de Zandstraat van een 69-jarige Hulsterse verdwenen sieraden, evenals uit de woning van een 48-jarige plaatsgenoot uit de Moersluis- straat. Bij twee inbraken aan het Ra penburg te Vogelwaarde gin gen dieven ervandoor met een ketting ter waarde van 2.500 gulden en honderden guldens aan contanten. Uit de woning van een Kloos- terzandse familie aan de Lange Munt verdwenen in de nacht van zondag op maandag geld en sieraden. Hoeveelheden wa ren onbekend. Hulst - De brommer van een zeventienjarige Hulsterse is af gelopen zondagavond gestolen vanaf de Sportlaan. De brom mer was zo'n 1650 gulden waard. Terneuzen/Axel - Een 23-jari- ge Terneuzenaar is gisteren achter slot en grendel gezet omdat hij nog een boete van 522 gulden moest betalen en dat niet kon. Nu moet hij acht dagen in de cel. Een 42-jarige vrouw uit Axel kreeg eveneens bezoek in ver band met een nog openstaande boete. Zij kon de 562,50 gulden die justitie te goed had wel be talen en hoefde dus niet de cel Hoek - Basisschool De Komme werd winnaar van de scholie renwedstrijden, georganiseerd door AV Scheldesport, waar aan werd deelgenomen door de basisscholen van de ge meente Terneuzen. Het haalde het met 27 punten voorsprong op de Prins Willem van Oranjeschool. Met 122 deelnemers was de belangstel ling voor dit evenement, dat gehouden werd in het recrea tiegebied van De Braakman voorafgaand aan de Braak mancross, goed. UITSLAGEN Meisjes 6/7 jaar: 1. Leanne de Puy, 2. Lindsay Vermeer (beiden De Komme), 3. Mariska de Paauw (De Maatjes). Jongens 6/7 jaar: 1. Daan Heyling (De Hille), 2. Alex van 't Westein de (Meerpaal), 3. Edwin Tanghe (De Maatjes). Meisjes 8/9 jaar: 1. Ineke Dekker (De Maatjes), 2. Esther Arens (De Komme), 3. Esther Wielen (De Hille). Jongens 8/9 jaar: 1. Marco de Koeijer (De Komme), 2. Tom Bar- be (St.-Anthonius), 3. Martijn van de Berg (Oudevaart). Meisjes 10/11 jaar: 1. Karin Goens (De Komme), 2. Annika de Ruysscher (De Maatjes), 3. Petra Goense (De Komme). Jongens 10/11 jaar: 1. Evert-Jan van Opdorp (Prins Willem van Oranje), 2. Ferry van Damme (De Komme), 3. Pascal van Troost (St.-Anthonius). Meisjes 12/13 jaar: 1. Manon Wakker (De Maatjes), 2. Kristel de Koeijer (De Komme), 3. Natija Elmokhtari (De Stelle). Eindstand: 1. De Komme 266 punten, 2. De Maatjes 239, 3. Prins Willem van Oranje 155, 4. Oude Vaart 140, 5. St.-Anthonius 113, 6. De Hille 67, 7. De Stelle 64, 8. De Meerpaal 26. Oostburg - Weinig verrassen de ontwikkelingen in het Ore- vo. Even zag het daar in de eerste klasse wel naar uit, toen La Porte d'Or tegen leider Oud Sluis een 3-0-voorsprong nam. De IJzendijkenaren kregen echter conditionele problemen en Oud Sluis pakte alsnog de volle buit en verstevigde de leidende positie. Voor Markt 15 wordt het een moeizame tweede competitie helft. Het kon tegen Boemerang geen team op de been brengen. Gevolg een reglementaire 0-5- nederlaag en degradatiezor- gen. UITSLAGEN Eerste klasse: La Porte d'Or-Oud Sluis 3-5, Markt 15-Boemerang 0-5. Tweede klasse: Du Commerce- Traas 4-1, Deltan-Bon Ami 9-4. Derde klasse: Golden River- Kaasboer 0-8, Riemens-Telepost 2-0, Opties-Wolf 1-2, Van Looy- Golden River 4-1, l'Equipe-Van de Sande/Les Amies 7-2, Kaas boer-De Zwart 3-1. STANDEN Eerste klasse: Oud Sluis 12-19, Texaco/'t Krikje 12-16, Groos- man/Pacojeans 14-16, Valentine 11-15, Chris Francke 12-15, La Porte d'Or 12-14, Boemerang 14- 13, OBS/Erasmus 13-12, RVS/Engelaar 11-8, Markt 15 12- 5, Stekelinck 13-3. Tweede klasse: 't Hart van Sluis 12-21, Deltan 13-21, Du Commer ce 12-20, Traas 13-14, Wielewaal 12-13, Woittiez/Omnisport 11-12, Rode Leeuw 11-10, ABN/AMRO 11-7, Bon Ami 12-7, Gemeente Oostburg 11-3, Meeusen 12-2. Derde klasse: Telepost 14-20, Kaasboer 14-18, Riemens 13-17, Van Looy 13-17, Golden River 14- 17, Van de Sande/Les Amies 14- 15, Wolf 14-15, Chez Rene 13-12, Opties 13-11, De Zwart 14-11, l'Equipe 14-7, Jopie 13-4. Hulst - Twee sets deden even aan vroeger denken in het treffen tussen Start/Smash 2000 en Luctor. Een duel dat voorheen de naam 'topper' met zich mee droeg, maar momenteel die typering kwijt is omdat eerst genoemde formatie een straat lengte voor staat op de ban denspecialisten. De eerste set, met 15-5 door de ploeg van aanvoerder Theo de Winter en zijn mannen gewonnen, toon de het verschil duidelijk aan. In de tweede set kreeg het duel meer glans en was het toch weer De Winter die met zijn equipe met 15-14 aan het langste eind trok. In de slotset gebeurde vrijwel hetzelfde. Deze set ging eveneens naar Start/Smash 2000. Deze keer met 15-13. Bij de vrouwen was de winst van Ferket en De Maat op De Fikser opmerkelijk. De forma tie van aanvoerster Suzannen Baert fikste het om met 2-1 te winnnen. Een knappe zege, te meer daar haar team met slecht vijf speelsters binnen de lijnen stond. UITSLAGEN VROUWEN Eerste klasse: SC Morres 2-Van Waterschoot 0-3 (6-15, 3-15, 7- 15), SC Morres-Zaman 0-3 (3-15, 6-15, 8-15), Van Damme-CVC 2-1 (15-11, 15-8, 14-15), Ferket en De Maat-De Fikser 2-1 (15-11, 15-9, 11-15). Tweede kiase: SC Morres 3-Jong Morres 2 0-3 (13-15, 7-15, 9-15), Tence-Cerestar 0-3 (4-15, 8-15, 0- 15), De Sterre-Wentzler/Pauwels 1-2 (15-11, 9-15, 12-15), Jong Morres-'t Hoeksken 3-0 (15-3, 15- 1, 15-0). MANNEN Eerste klasse: WC Rhodos-CVC Doolaege 3-0 (15-7, 15-6, 15-5), Start/Smash 2000-Luctor 3-0 (15-5, 15-14, 15-13), Stuntmarkt- De Sterre 3-0 (15-4, 15-9, 15-11). Tweede klasse: Luctor 2- ABN/Amro 1-2 (6-15, 11-15, 15- 14), Brandax-Reynaertcollege 3-0 (15-4, 15-7, 15-11), Ambulo-Rijk 3-0 (15-3, 15-6, 15-11), Van Wes ten-De Troubadour 3-0 (15-6, 15- 14, 15-5), Van Westen-Reinaert- college 0-3 (7-15, 6-15, 11-15). STANDEN VROUWEN Eerste klasse: Zaman 16-43, Van Waterschoot 16-41, De Fikser 15- 32, WC Rhodos 16-32, WC Rho- dos 2 16-29, Ferket en De Maat 15-21, Van Damme 16-21, Voor waarts 15-17, SC Morres 2 16-16, Broomchemie 15-11, SC Morres 15-9, CVC 15-7. Tweede klasse: Cerestar 16-44, Jong Morres 15-40, Van Wese- mael 14-33, Jong Morres 2 15-32, Wentzler/Pauwels 15-25, L'En- tree 15-23, De Sterre 16-17, SC Morres 3 14-16, Tence 14-15, 't Hoeksken 15-13, Total/De Beule 14-4, CVC 2 13-2. MANNEN Eerste klasse: WC Rhodos 16-37, Stuntmarkt 16-34, Start/Smash 2000 16-32, Luctor 16-18, CVC Doolaege 16-11, De Sterre 16-8. Tweede klasse: Brandax 16-43, Ambulo 16-33, De Troubadour 16-29, Van Westen 16-23, Rey- naertcollege 16-23, ABN/Amro 16-19, Luctor 2 15-15, Rijk 15-4. Sas van Gent - Het clubkam pioenschap van de bowlingve reniging Sas van Gent had een verrassende ontwikkeling. Niet de gedoodverfde favorie ten gingen met de titel strij ken, maar twee outsiders. Bij de mannen toonde Roland Oosterhof zich de sterkste met een totale pinval van 2426 en een hoogste game van 238. Zijn gemiddelde pinval per game was ruim 202. In de we tenschap dat Oosterhof nor maal een gemiddelde scoort van 160 tot 170 pins per game kan gesteld worden dat hij een uitstekende dag had. Bij de vrouwen was Yvon de Klerk de sterkste met een totale pin val van 2233 en een hoogste game van 223. EINDSTAND Mannen: 1. Roland Oosterhof 2426 pins, 2. Willy Lammens 2326, 3. Ronald Lammens 2213, 4. Alex de Vrieze 2201, 5. Eddy Ran- schaert 2190. Vrouwen: 1. Yvon de Klerk 2233, 2. Yvonne de Kevie 2222, 3. Erna Ranschaert 2107, 4. Willy Kouij zer 1988, 5. Emmy de Leux 1961 pins.

de Stem | 1997 | | pagina 15