)E Stem luurtverenigingen pakken onderhoud buurthuis aan Treinsurfen: Het om de kick 4 MuzikantAcke is een voorbeeld voor velen Ie stem SKI in Sluiskil viert vijfjarig bestaan met bazar DAG KLAPPER POLITIE RAPPORT Start kringwerk voor homo's in Zeeland ZEELAND A6 iderhoudsovereenkomst voor nieuw onderkomen Rivierenpark in Terneuzen jampioenschap in De Volière hotel De Zwaan lonte Avond trekt pel bezoekers in |e Heerleyckheit Eis zes maanden voor afpersen boer uit Ritthem Inbraak auto Diefstal uit vakantiewoning Rijden onder invloed Diefstal tas Drugs en boksbeugel het veiligste adres MAANDAG 27 JANUARI 1997 li onze verslaggever neuzen - Buurtvereniging Hof Idenrust en Sint Annapolder in neuzen pakt samen met peuter- ■elzaal Bruintje Beer het onder lid aan het nieuwe buurthuis Ri- [renpark aan. Dat gebeurt door fidel van een onderhoudsfonds jar beide instanties aan de hand Ieen nog te bepalen verdeelsleutel ïselmatig geld in stoppen. [gemeentebestuur van Terneuzen wil I beide gebruikers een goede onder- Idsgarantie hebben om over een aan tal jaar niet onverwacht geconfronteerd te worden met een grote kostenpost voor zogenaamd achterstallig onderhoud. Het bestuur van de buurtvereniging heeft begrip voor de opstelling van het gemeentebestuur. Het gemeentebestuur vroeg hier na drukkelijk om vanwege achterstand in onderhoud aan een aantal andere buurt huizen. De gemeenteraad beslist don derdag over een voorstel om een krediet van 172.200 gulden beschikbaar te stel len om onder andere het achterstallig onderhoud in een keer weg te werken. Om over een paar jaar niet opnieuw ge confronteerd te worden met achterstan den in onderhoud van buurthuizen vraagt het gemeentebestuur aan de buurtvereniging een goede garantie van beide gebruikers omtrent het gehele on derhoud van het pand. Het bestuur geeft daar door middel van het onderhouds fonds gehoor aan. Het gemeentebestuur vond de voeding van dit fonds volgens het bestuur in eer ste instantie wat aan de magere kant zo dat er op termijn toch geld van de ge meente in onderhoud gestopt zou moe ten worden. Het bestuur legde in een ge sprek uit dat het fonds alleen is bedoeld voor het buiten- en groot onderhoud van het gebouw. Omdat het om een nieuw gebouw gaat verwacht het bestuur dit fonds de eerste vijf jaar niet te hoeven aanboren. Daarnaast wordt de gemeen te niet verantwoordelijk gehouden voor onder andere de vervanging van de in ventaris en vloerbedekking zoals dat in andere gebouwen wel het geval is. De buurtvereniging sluit samen met de peuterspeelzaal een onderhoudsover- eenkomst af. Uit de bestuursleden van beide partijen wordt een beheerscommissie samenge steld. Wat het gebruik van het buurthuis betreft stond het gemeentebestuur eerst op het standpunt dat de buurtvereni ging de hoofdgebruiker zou worden en dat de vereniging een zogenaamd inge bruiknemingscontract met de gemeente zou afsluiten. De peuterspeelzaal zou vervolgens huurder bij de buurtvereni ging worden. Het bestuur vond dat geen goede constructie omdat beide partijen tijdens de nieuwbouw autonoom waren die op basis van volwaardigheid samen werkten om het project tot een goed ein de te brengen. Daarom is in goed overleg besproken dat beide partijen afzonder lijk een contract afsluiten met de ge meente voor het gebruik. Het bestuur van de buurtvereniging verwacht dat binnenkort alle handtekeningen worden gezet. li onze correspondent Idzande - De Oostburgse vo- Jrereniging De Volière hield in lel De Zwaan in Zuidzande het lst-Zeeuws-Vlaams kampioen lap voor vogels. Aan deze ex- litie werd deelgenomen door len van De Edelzanger (Aar- Iburg), Vogelvreugd (IJzendij- De Vink (Breskens) en De lière (Oostburg). Dit kam- lenschap betekende tevens de puiting van het winterseizoen West-Zeeuws-Vlaanderen, rnpioenen: Kanaries EK: Angelo Jkkerman (Oostburg). Tropen EK: Ivan Hof-Wever (Aardenburg), ■sparkieten EK: Nick Boidin leskens). Grote parkieten EK: Wil- 1 Boidin (Zuidzande). Jeugd EK: fry stokkerman (Oostburg). Kana- t 'OK: Jena-Pierre Torbijn (IJzen- Ke). Tropen OK: Miranda Bonte lrdenburg). Grote parkieten OK: jóna Boidin-de Maree (Zuidzan- J. Jeugd OK: Davy Stokkerman. |enigingskampioen: De Edelzan- (Aardenburg). i onze correspondent jeuwvliet - De veertiende ■tie van de Nieuwvliets Inte Avonden zorgde op- luw voor een volle bak. Zo de vrijdag- als de zater- ^avond was dorpshuis De lerleyckheit tot de laatste fiats bezet. pdanks dat onze formule ieder r weinig afwijkt blijft het aan- fcn," aldus Jaap Fremouw, die pen met Angela Hanenbergh en pk Michielsen voor de organi- e tekent. nouw: „We doen het zeker f alleen want vrijwel iedereen ons dorp levert zijn bijdrage, verzetten Jan Lucieer, Sjaak Tiuilu en Theo Hanenbergh werk achter de coulissen, vijftig mensen komen op de ken en dat op amper 450 in ters." Voor de afsluiting zorg- pe klucht met de toepasselijke 'Wat een dorp', geregisseerd r Bram Luteijn. Eerder op de pd had Rineke Roelse met haar [roep de handen al op elkaar tegen met de opvoering 'Een i rond de wereld' waarbij ge lgen werd in diverse talen. Eer had de onderbouw van de iatselijke basisschool al een Isical opgevoerd, nu kwam de ^enbouw met 'Wie ben ik'. Ook sketch van de Tienergroep ad- en eicel', onder regie van i Fenijn deed het uitstekend. |t deed ook de blaasgroep onder van Johan le Grand met "s- en klassieke muziek. Kort- i Sinte-Pier was weer op zijn ft- „Op naar ons derde lus- i," gaf een tevreden Jaap Fre- luw te kennen. EDITIE ZEELAND wrgklachten: lezerscontact, 076-5B12312 It/mvrij. 8.00- 17.00 uur 8.00- 12.00 uur lartie fneuzen: Elandstraat 32,4532 CG 10115-645769, fax 0115-645742. f acteuren: Frank van Cooten, Frank Deij p cd. chef), Rein van der Helm, Peter Igel (editiechef), Harold de Puysseleijr, pne Schelfaut. les: Ikstraat 1,4461 JK 10113-273700,fax 0113-273701. Jdacteur: Cees Maas lovincieverslaggever). ■1st: Neloo 16, 4561 ES ■0114-372770, fax 0114-372771. "Meuren: Gerlach Hochstenbach, (gcneVerstraeten. lortredactie Zeeland: fa Koomen j- ma t/m vrij. 0115-645751 jl. zondag 0115-645753 'ertentie-exploitatie Stem enZVK 'neuzen: jiidlandstraat 32,4532 CG [0115-645740, fax 0115-645741 ertegenwoordigers: Win Boeije, privé 0115-563976, ins Dimmers, privé 0115-562354 Jlst: iudeloo 16,4561 ES 1.0114-372770. [Wcgenwoordigers: ™ï»an den Brande, privé 0114-314570, 'Wan Verstraeten privé 0114-316755. Openingstijden: T®- "m vr. 8.30- 17.00 uur Het Sociaal Kultureel Initiatief (SKI) in Sluiskil hield afgelopen weekend in ver band met het vijfjarig bestaan een bazaar in het Meulengat in Sluiskil. De opbrengst is bestemd voor de activiteiten van het SKI. Vrijdagavond'begon de bazar in de grote zaal van het Meulengat. De opkomst viel de organisatie iets tegen. De bezoekers konden spelletjes doen, zoals de Puut van Gies, Envelop trekken, bierpul gooien en bussen gooien. Ook was er een rad van avontuur met vele mooie prijzen. Zaterdag trok de belangstelling aan en was het ge zellig druk op de bazar. T. Benjaminsz: „De zaterdag maakte veel goed. Er was een constante stroom bezoekers. Die deden graag aan de spelletjes mee en waagden een gokje bij het rad van avontuur. De koffiebar met wafelverkoop liep ook goed. Met de opbrengst kunnen we de overige activiteiten van het SKI betalen. FOTO WIM KOOYMAN VERVOLG VAN VOORPAGINA L. van der Bent, secretaris van de Vakvereniging voor Machi nisten NS, is echter sceptisch over mogelijke veiligheidsmaat regelen tegen de surfers. „Het aanbrengen van spiegels heeft absoluut geen zin. Daarmee kun je slechts een paar meter extra achteruit kijken. Maar je ziet nooit een hele trein in zo'n spie gel. En wat als een passagier iets merkt van een treinsurfer Ho pelijk trekken mensen dan niet aan de noodrem, want de machi nist stopt in zo'n geval zo abrupt dat de treinsurfer alsnog als een boemerang de lucht in wordt ge schoten. Nee, op het eerste ge zicht lijkt het me haast onmoge lijk om iets aan deze vorm van entertainment te doen." Entertainment Ja, want wie treinsurft doet dit vaak niet om een kaartje uit te sparen. Het gaat om de kick. Het doet een beetje denken aan het spel 'lig gen op de weg', waarbij jongeren op de as van een weg gaan lig gen. Als alles goed gaat worden ze dan gepasseerd door auto's die voorbijrazen. Het moet een enorme kick opleveren. De dood in de ogen kijken, maar net niet over die nevelige rand terecht komen. Als alles goed gaat, want in Amerika én Nederland heb ben een paar jongeren deze sen satiezucht niet overleefd. Krijgen machinisten er met het treinsurfen een nieuwe nacht merrie bij Een moderne schrik, naast depressieve mensen die zich voor de trein gooien. Of de fatale ongelukken met auto's die om soms onverklaarbare rede nen op een gesloten overweg staan. Volgens machinist Van Eijk valt het met de schrik wel mee als het om treinsurfen gaat. „Het ge beurt achter je, je merkt er abso luut niks van. Maar als je net als die machinist van vrijdag in Rot terdam alsnog te horen krijgt wat er achter je allemaal is ge beurd, komt dat best hard aan." Van Eijk snapt overigens best dat het Franse duo niemand op het station van Antwerpen is op gevallen. „Ze moeten sowieso al buiten het zicht van de conducteur heb ben gehangen. Dus niet aan de kant van het perron. Waar schijnlijk zijn ze dus gewoon de trein ingestapt om er vervolgens aan de andere kant weer uit te stappen." Dat de perronopzichter er ver volgens geen acht op slaat, valt volgens Van Eijk niemand te verwijten. „In Antwerpen liggen wel tien sporen naast elkaar. Dan is het wel heel toevallig als je net naar de trein kijkt waar aan twee surfers hangen." Vol gens NS-woordvoerder Derksen is het ook best aannemelijk dat de dichte mist van vrijdagavond grote invloed heeft gehad op het gebeurde. Bovendien is het vol gens Van der Bent niet ondenk baar dat bij de Beneluxtrein, waar de twee Fransen aan hin gen, de koppelingen tussen de treinstellen dienst hebben ge daan als tijdelijke schuilplaats. „Bij die koppelingen zit een uit- schuifbare trap. Als je daarop blijft staan totdat de conducteur op zijn fluitje blaast, is er nie mand die iets ziet." Het is in ieder geval duidelijk dat de postmedewerker in het Expeditieknooppunt van Roos endaal de eerste was die iets ver dachts zag aan de trein Brussel- Amsterdam met aankomsttijd 20.21 uur in de spoorstad. Om dat deze medewerker meteen 06- 11 alarmeerde, waren hulptroe pen snel ter plaatse om de zwaargewonde te verzorgen en naar het ziekenhuis te vervoe ren. Voor de andere Fransman kwam de snelle hulp toch nog te laat. Middelburg - Tegen de 19- jarige Souburger D. W. eiste de officier een gevangenis straf van vijf maanden plus één maand als ten uitvoer legging van een eerder von nis en vier maanden voor waardelijk. Zijn 28-jarige makker J. G. uit Vlissingen hoorde zes maanden cel plus zes maan den voorwaardelijk tegen zich eisen. Het minderjarige stel plus twee meisjes had den al eerder boer K. uit Rit them overvallen en volgens hen moest daar nog geld ge noeg liggen. G. bonsde op 23 oktober flink op de deur van de boer, waarna M. B. (15) en D. W. (16) hem een ferme klap zouden verkopen en hem dwingen geld te geven. De boer raakte niet in paniek en belde de politie. Vonnis over twee weken. Van onze correspondent Clinge - Tijdens de jaarlijkse feestavond in café De Troubadour in Clinge van de muziek- en toneelvereniging Weldoen door Vermaak uit Clinge werd een aantal jubilarissen gehuldigd. Als eerste jubilaris werd door voorzitter H. Suij toneeljubilaris Danny Weemaes in de schijnwer pers gezet. Weemaes is al tien jaar grimeur van de vereniging. Hij voegt daarmee tijdens de toneel uitvoeringen iets toe aan de ac teurs en actrices en bezet dan ook een belangrijke post binnen de vereniging. De tweede jubilaris was Angelo Mariman. „Angelo heeft zich in de afgelopen tien jaar goed ontwik keld binnen de vereniging," zei voorzitter Suy. „Niet alleen door zijn opleiding, maar ook door zijn didactisch optreden is hij een voorbeeld voor velen. Weldoen door Vermaak mag er trots op zijn dergelijke muzikanten in haar midden te hebben en belangrijk is zeker te houden," aldus de voor zitter. Tot slot werd door voorzit ter Suij de gouden jubilaris Petrus Acke gewaardeerd als tubaspeler, trombonespeler, instructeur! plaatsvervangend dirigent, wafel en oliebollenbakker, bestuurslid en lotenverkoper. „Kortom," al dus Suy, „een all-round man bin nen de vereniging. Hij is vijftig jaar actief, hetgeen respect af dwingt. De vereniging is er trots op dat Acke al zijn talenten ten dienste van Weldoen door Ver maak stelt. Hij is een voorbeeld voor velen. Namens de West-Brabantse en de Zeeuwse Muziekbond werden de jubilarissen toegesproken door L van Hoije-de Bakker. Zij was vol lof over de manier waarop iedere jubilaris zijn werk en zijn hobby binnen de muziek- en toneelvere niging beoefende. Aan Danny Weemaes en Angelo Mariman reikte zij de onderschei ding met vermiljoenen uit met bij behorende oorkonde en aan Pet rus Acke de gouden onderschei ding met zirkonia met bijbehoren de oorkonde. Deze onderscheidin gen zijn federatieve insignes van verdiensten. Petrus Acke krijgt van me vrouw Van Hoije-de Bakker de gouden speld. De heer Acke is vijftig jaar lid van muziek- en toneelvereniging Weldoen door Vermaak. FOTO WIM KOOYMAN DIVERSEN SINT-JANSTEEN Kaarting - café De Kroon - 14.00 uur TERNEUZEN Slank club - Rivierenhuis - 's avonds CLINGE Koersbal - KBO - Malpertuus - 13.30 uur Biefstukkaarting - café De Land bouw - 20.00 uur AXEL Kaarting - De Halle -14.00 uur HULST Bieden - De Blaauwe Hoeve -13.00 uur Bridgedrive - KVG - Reynaertsof - 13.30 uur SLUISKIL Repetitie - muziekvereniging- Meulengat -19.30 uur Callanetics - SKI - Meulengat - 19.30 en 20.30 uur Yoga - SKI - Meulengat -19.00 uur SAS VAN GENT Tentoonstelling - Keramiek van Sia Braakman - huisartsenpraktijk Sas van Gent - 08.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur Bingo - St.-Albert -14.00 uur WESTDORPE EHBO-cursus - Concordia - 19.00 uur MIDDELBURG Telefonisch spreekuur - FNV Zee land - ABV-uitkering - 10.00-12.00 uur-tel. 0118-625655 NIEUW-NAMEN Koersbal - KBO - De Kauter -14.00 uur KIELDRECHT Wintervolksspelen - sporthal - KBG-13.30 uur FILMS GOES Grand Theater - 20.00 uur Day light HULST Koning van Engeland - 20.00 uur Ransom 20.00 uur The First Wives Club 20.00 uur Evita 20.00 uur Courage under Fire 20.00 uur Daylight BRUGGE Kennedy Complex - 20.00 uur First Wives Club 20.00 uur Evita 20.00 uur Bound 20.00 uur The Hunchback of Notre Dame GENT Decascoop 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Ransom 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur La Sicilia 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur The truth about cats and dogs 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur First Wives Club 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Courage under Fire 14.30, 17.00 en 22.30 uur Surviving Picasso 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Evi ta 20.00 en 22.30 uur The Long Kiss Goodnight 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Daylight 14.30 en 17.00 uur Matilda 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Sleepers 14.30 en 17.00 uur De klokkenlui der van Notre Dame 14.30, 17.00 en 20.00 uur Hunch back of Notre Dame 20.00 en 22.30 uur A time to kill KNOKKE Beverly Screens 20.00 uur Ransom 20.00 uur Evita 20.00 uur Courage under Fire 20.00 uur Sleepers Activiteiten en evenementen be stemd voor de dagklapper bij voor keur per brief(kaart) zenden aan re dactie De Stem, Postbus 145 4530 AC Terneuzen. Faxen kan ook: 0115 - 645742. Telefonisch op dinsdag en donderdag tussen 13.00 en 15.00 uur via nummer 0115 - 645752. Oostburg - De auto van een 24- jarige inwoner van Oostburg is vrijdag opengebroken. De auto stond geparkeerd voor zijn wo ning aan de Oudestad. Uit de auto is het voorfront van de au toradio ontvreemd alsmede een zogenaamde communication- box. Deze box was in zijn ge heel gedemonteerd. Ook zijn draden kapot getrokken en is uit het handschoenenkastje een paspoort weggenomen. Nieuwvliet - In Nieuwvliet is ingebroken in een vakantiewo ning aan de Heggerank. De 54- jarige inwoner uit het Duitse Viersen heeft deze inbraak vrijdag aangegeven bij de poli tie. Uit de woning zijn een vaatwasmachine, een stereo- installatie, ongeveer tien cd's, een geldbedrag, twee kleine bierkratjes en een heteluchtka- chel ontvreemd. De daders zijn binnengekomen door het force ren van een raam. De inbraak is vermoedelijk gepleegd tus sen 12- en 24 januari. Terneuzen - Een 31-jarige vrouw uit Terneuzen werd za terdag bekeurd voor het rijden onder invloed. De manier van rijden trok de aandacht van de politie. Ze bestuurde de auto immers zonder verlichting. Haar rijbewijs werd ingevor derd en de automobiliste kreeg naast een dagvaarding een rij verbod van zeven uur. Tevens werd zaterdag een 49- jarige Terneuzense automobi list op de Haarmanweg aange houden. Hij reed harder dan de toegestane vijftig kilometer per uur. Na een blaastest bleek dat hij te veel had gedronken. Aan deze bestuurder is een dag vaarding uitgereikt alsmede een rijverbod van zes uur. Terneuzen - Een 51-jarige in woonster uit Terneuzen deed zaterdag aangifte van diefstal van haar portefeuille uit haar tas. Ze werkt in een lunchroom in Terneuzen en had haar tas voor het buffet gezet. Op een gegeven moment kwam een man met de tas aangelopen. Hij zei dat hij de tas had aange troffen op het herentoilet. Ze had niet in de gaten dat de por tefeuille met een geldbedrag van ongeveer 190 gulden en en kele andere bescheiden was verdwenen. Aardenburg - Een 15-jarige jongen uit Waarschoot en een 21-jarige man uit Maldegem zijn zaterdag door de politie aangehouden op de weg Sme- dekensbrugge. Ze werden aan gehouden vanwege het in bezit hebben van enkele grammen weed, Verder kreeg een 18-jari- ge inwoner uit Gent een dag vaarding voor het in bezit heb ben van een boksbeugel. Van onze verslaggever Middelburg - De landelijke Stichting De Kringen is gestart met de organisatie van het kringwerk in de provincie Zeeland. De ze stichting is de landelijke organisatie van huiskamergroepen voor mensen met homoseksuele gevoelens. Het doel van Kringen Zeeland is het opzetten van tenminste één kring voor de provincie, geves tigd in het stadsgewest Vlissin- gen/Middelburg. Tevens wordt geprobeerd te beginnen met de vorming van zelfstandige kringen in de Zeeuwse regio's. Geïnteres seerden uit Schouwen-Duive- land, de Bevelanden en Zeeuws- Vlaanderen wordt gevraagd te reageren. Stichting De Kringen heeft ge constateerd dat er in Zeeland be hoefte is van homoseksuele man nen en vrouwen om in besloten kring bij iemand thuis te komen en vriendschappen op te bouwen. Binnen de kring wil de stichting aan de hand van activiteiten si tuaties scheppen die uitnodigeh tot het leggen van duurzame con tacten. Daarbij worden de kring leden in staat gesteld ervaringen rondom hun lesbisch- of homo zijn uit te wisselen in een ver trouwde groep mensen. De nade re invulling van de activiteiten vindt plaats in overleg met de groepsleden. (ADVERTENTIE) Oranjestraat 5 - Telefoon 0115 562710

de Stem | 1997 | | pagina 7