Carla Haak is goed op dreef idwin de Leeuw oppermachtig Martijn Cerpentier neemt leiding S chaaktitelstrij d zeer spannend Jan Pruijn wil verlost Iworden van werklozen- bestaan an griep herstelde Zuidzandenaar Theo Rabout verliest kostbare punten hg STEM SPORT ZEELAND B7 [paardensport Dressuurwedstrijden in Hippisch Centrum te Heikant atletiek Peter Picavet weer sterk in Belgisch circuit Vierde wedstrijd Indoor Vlaanderen in manege Magrette paardensport SPORTNIEUWS KORT Van den Hemel blijft bij Terneuzen Zeeuws kampioenschap jeugdschaken Open schaaktoernooi Schouwen-Duiveland Eindstrijd hoofdklasse libre Kampioenschap vierde klasse bandstoten Mark de Bruijne sluipt naar kop schaken Aantrekkelijk toernooi driebanden in Rilland-B ath 27 JANUARI 1997 g MAANDAG 27 JANUARI 1997 r aswedstrijden van de Knicks fketbal) en de Rangers (ik Jkey) uitzendt. 1 (totale inkomsten van de Yan |s bedragen jaarlijks iets meer honderd miljoen dollar. Af- bpen seizoen passeerden 2 2 Ijoen mensen de toegangspoor- maar de opbrengst uit kaart- koop vormt minder dan een art van de begroting. In iggo dat nog negentig procent ar de opkomst van televisie bft dat belang drastisch inge- fkt. Volgens Yankees-woord- Irder Schiller biedt dat me- lm grenzeloze mogelijkheden extra geld te verdienen, eclameborden zijn natuurlijk meest in het oog springende ui- Jen," aldus Schiller. „Op de lest strategische plekken, zoals t eerste en derde honk, achter thuisplaat. Dat zal in de toe- ist veranderen. Sommige tele- liestations proberen nu al elec- Jnisch de borden af te dekken eigen sponsors in beeld té togen." [rentiviteit is het sleutelwoord lens sportevenementen op levisie. Korte onderbrekingen pr tussenstanden en analyses trden door bedrijven gespon sd. Er zijn promotiedagen in stadion, waar elke bezoeker In cadeautje krijgt van de spon- Ir van die dag. Stadions worden Irnoemd naar bedrijven, die |arvoor grif betalen. Schiller: En als straks verliezend World feries-finalist Atlanta Braves op fzoek komt, krijgt de ontmoe- ïg een eenmalige naam: De rtje puntje revanche-wed- tijd." En inderdaad, ook daar- for wordt apart betaald, et Internet is het reclame-me- [um van de toekomst, zegt Schil- Al weet ook hij nog niet op elke wijze precies geld valt te Irdienen. De web-site van de ankees werd in de maand okto- br liefst tien miljoen maal be- tcht, wat op zich al hoopgevend enoeg is. De sponsornamen die de paginas staan vermeld, le- eren jaarlijks vijftigduizend dol- Jr op. Dat is een begin. Schiller: 7e hopen aan het Internet op Ingere termijn een half miljoen ollar per seizoen te verdienen." leer en meer bedrijven melden tch bij de succesrijke Yankees, paar Schiller wil het aantal aonsors juist inkrimpen, jienteel exploiteren 35 bedrijven et beroemde logo. De club wil bet hooguit vijftien, meer beta- ende ondernemingen in zee. En lieuwe commerciële wegen zul- en daarbij worden bewandeld, tchiller wil die revolutionaire lanpak nog niet prijsgeven, maar Icht een tipje van de sluier. „Een lan de nieuwe sponsors wordt het ledrijf dat het veld verzorgt. Dat hag ons logo gebruiken en zich lanprijzen als de officiële tuinier lan de Yankees. En denk nou lens aan al die fans van de Yan- lees, die maar al te graag in hun ligen achtertuin net zon prachti- [e grasmat willen hebben liggen." Lonze paardensport- üewerker Mant - Carla Haak, de Ljsuuramazone van de lelse Oranjeruiters, was met I,a in de Zl-klasse goed op ief in een wedstrijd in Hip- Rk Centrum Heikant. Zo- j in de eerste als tweede „ef pakte zij het goud. [de eerste proef, met acht con- Lenten, was de strijd voor het lid hevig- Vooral in de kop- Lp Carla Haak scoorde 186 Ljn, maar Pauline Knols met „co 'uit Bosschenhoofd pakte 186 punten. Op het be- reid. De telefoon ligt binnen Handbereik, het antwoordappa- ■aat staat bij afwezigheid in£e' ;chakeld. „Dit is toch de periode dat er spijkers met koppen wor den geslagen. „Natuurlijk heb ik mijn wensen, maar ik sluit ge® club uit. Ik heb mijn hoop geV®' tigd op een Nederlandse club. w dan mik ik niet alleen op he hoofdtrainerschap. Ik zie to® ook toekomst om bij een wat ge- renommeerdere club als h°° opleidingen aan de slag te g?®.. Een buitenlandse club sluit WJ echter ook niet uit. „Het gevaar alleen dat je dan voor langerei til uit beeld bent. Je wordt dan tof al gauw een globetrotter die tt! zijn koffer leeft. En dat hee vooral voor de huiselijke omsta digheden grote consequent1^ Maar blijft het de komen® maanden stil, dan ga ik me eC op die markt oriënteren." Onlangs was hij al met Neeskens en Bram Braam m leisië. „Ze hebben in het Ve Oosten trainers nodig en de1 derlandse school is daar zeer pulair. Het is duidelijk dat tf geen zin in heb nog zo'n seiz° thuis te zitten. Ik heb oviooti kozen om in het betaald voe actief te zijn en dat brengt oi»^ kerheid met zich mee. Maar zou ook niet willen weten Waar over drie jaar zit. Ik wil niet stompen. slissende onderdeel was Carla Haak net iets beter. Ruim zeven tig combinaties kwam in de ring van manege Heikant, waar de landelijke rijvereniging en pony club Hulst, samen met de Stich ting Hippisch Sportcentrum Hei kant, voor de organisatie teken de. Voor Zl- en Z2-klasse is er een competitie. Deze klassen rijden dan ook steeds twee proeven. Hoewel Carla Haak beide proe ven won, dus ook de beide dag prijzen bemachtigde, veranderde de voorlopige rangschikking niet, omdat zij te weinig wedstrijden gereden heeft. Die rangschikking wordt aangevoerd door Lianne Visser met Giana van De Schel- destad, die overigens nu respec tievelijk op de tweede en vierde plaats terecht kwam met 179 punten. Anders is dat in de Z2-klasse. Eppo Roovers, de instructeur uit Kxuiningen, met Gabriël van De Paardebloem won beide rubrie ken van de Z2-klasse en verste vigde zijn leiderspositie in deze competitie. UITSLAGEN Z2-paarden eerste proef: 1. Eppo Roovers met Gabriël (Paardebloem) 182 punten, 2. Annemarie Hertzber ger met Goodwill (Weelruiters) 186, 3. Marie-Louise Moerings met Ser- wanda (Oud-Gastel) 164. Tweede proef: 1. Eppo Roovers met Gabriël 196, 2. Annemarie Hertzber ger met Goodwill 181. Zl-paarden eerste proef: 1. Carla Haak met Icara (Oranjeruiters) 186, 2. Pauline Knols met Irocco (Bos schenhoofd) 186, 3. Jan Noordhoek met Hurby (Zwinruiters) 182. Tweede proef: 1. Carla Haak met Ica ra 180, 2. Lianne Visser (Scheldestad) 173. M2-paarden: 1. Eppo Roovers met Kwint 175, 2. Mieke Roovers met Ko kette (Paardebloem) 173, 3. Carla Haak met Jessica 158. Ml-paarden: 1. Deborah van Liere met Iris Corona (Oranjeruiters) 161,2. Jan Noordhoek met Juventus 160, 3. Ida Sinke met Puri (Weelruiters) 160. L-paarden: 1. Corina Zoetewey met Jasperina (Zuid-Beveland) 168, 2. Adrie Hamelink met Kiritina (Hulst) 165, 3. Lianne Hertog met Conchita (Zuid-Beveland) 155. B-paarden: 1. Sibylle Burm met Kar- touche (Hulst) 169, 2. Tjitske Kuyt met Karona (Hulst) 161, 3. Judith Ridderhof met As ja (Honteruiters) 160. Zl-pony's: 1. Janine Heystek met Lai- ka (Zuid-Beveland) 187, 2. Wendy Moelker met Helenique (Paarde bloem) 181. M2-pony's categorie E: 1. Wendy El zen met Morena (Kleppertjes) 161. Categorie C: 1. Naomi Sutcliffe met Dj oeke (Zwinruiters) 152. L-pomy's categorie D: 1. Ingeborg van Zele met Ducke (Zwinruiters) 155, 2. Judith Ridderhof met Onelka 149. Categorie C: 1. Tom Goeman met Wa- dan (Saeftinge) 150, 2. Silvie Cleene met Joke (Saeftinge) 148. B-pony's categorie ABC: 1. Liselot de Waele met Uttoppique (St.-Isidoor) 169, 2. Kaat van Oost met Tania (Moerbeke) 168, 3. Wim Goenman met Orphee 155. Categorie D: 1. Julie van Kerckhove met Socrates (Hulst) 178, 2. Julie van Kerckhove met Beauty 170, 3. Clara Ruisen met Dijkzicht's Silvia (Hulst) 165 punten. jorFred Rabout oek - Edwin de Leeuw won zaterdag de Braakmancross Hoek. Dat betekent dat de strijd om de Zeeuwse cross- p, met nog twee wedstrijden te gaan, verre van beslist Voor de jaarwisseling leek Theo Rabout op weg naar eerste crosstitel. Griep hield hem weg van de Delta- s en zaterdag had hij duidelijk nog de naweeën. Hij ndigde als zesde en verloor dus kostbare punten. laten gaan en werd opgeslorpt door het achtervolgend groepje met een sterk lopende Matthieu Warrens, Jan de Bart en een even bewonderenswaardige Otto Spliet. „Ik was te gretig," gaf Goossen na afloop toe. „Voelde me zo sterk vandaag en wilde voor eigen publiek wat laten zien." Dat deed hij zeker, alleen kreeg hij wel de rekening gepresen teerd. De Leeuw werd vooraan niet meer verontrust, ondanks dat Jan de Bart in de slotronde (waar overigens discussie over was of het wel of niet de slotron de was) nog alles uit de kast haal de. Matthieu Warrens spurtte naar de derde plaats voor Erik Goossen en Otto Spliet. Theo Ra bout, die lange tijd in het gezel schap liep van Henk-Jan Joosse, kwam als zesde binnen. Bij de jongste veteranen won re gerend crosskampioen John Overweel. De Middelburger, die in het klassement geen rol van betekenis speelt, omdat hij met een blessure langdurig uit het beeld was, haalde het vlot voor Marc Willaert. Jo van Waesberg- he is de nieuwe kampioen bij de veteranen boven de vijftig. De Axelaar kreeg meer tegenstand dan gewild van anti-crosser Fons Warrens, maar was in de slotme- ters de snelste. „Tegen Jo valt niet te spurten, dus wist ik al ge ruime tijd hoe laat het was," al dus Fons Warrens. Meerman, die voor de aakmancross de stand aan- ide, moest naar een centrale lining en haalde dus zijn start- Dimer niet af. Daardoor werd klassement door elkaar ge weld met Jan de Bart, die arig tweede werd in De Braak- Is nieuwe leider. In een innende slotfase gaan nu Pas- Meerman, Edwin de Leeuw, de Bart en Theo Rabout uit- ken wie de nieuwe Zeeuwse sskampioen wordt. Een span ader scenario had de competi- eiding zich niet kunnen voor- Hen. Leeuw is na een zwakke start ide crosscompetitie in elk ge weer helemaal terug. „Het {vandaag eindelijk weer eens it lekker. Eric Goossen kwam even de gemoedsrust ver ren, maar ik voelde me goed. ien constanter geworden en de om de crosstitel is weer he- nal open." De Braakman, waar Edwin de iuw twee jaar terug al een keer was het een aantrekkelijke dstrijd met een hoofdrol voor Edwin de Leeuw, maar ook ik Goossen, Matthieu Warrens, lo Spliet en Jan de Bart gaven er dan blijk van hun aanwe- heid. In de openingsfase vorm- zich een kopgroepje Met Otto liet, Edwin de Leeuw en Jan de rt. Daarachter de tandem Mat- eu Warrens/Erik Goossen. De euw zat niet op gezelschap te Aten, gooide in de tweede 'de het tempo omhoog en zijn lie gezellen moesten er af. gretig bewonderenswaardige Erik #ssen liep in een mum van tijd naar De Leeuw dicht, zo men twee leiders kreeg. Ach at bleek het een fout inge- Litte actie van Goossen, want moest De Leeuw, die deze dag duidelijk de beste was, Kopgroep in de Braakmancross gaat door het water bij het keerpunt in het parcours. Vrouwen Bij de vrouwen-senioren liet Ma rianne Provoost zien dat haar prestaties eerder dit cross-sei zoen geen toevalstreffers waren. De Lewedorpse haalde het met gemak tegen Martine Lust van SC Voorne en Anjolie Wisse. Laatsgenoemde sukkelt wat met een scheenbeenblessure en mocht van haar nieuwe trainer Henry Dullink niet diep gaan. „Een duurloop had hij me voorge schreven en daaraan heb ik me gehouden," aldus Wisse, die overschrijving heeft aangevraagd van AV'56 naar het Utrechtse Hellas. Een verkouden Jopie Daane was de snelste bij de vrou wen-veteranen. Rik van Laarhoven was opnieuw de snelste A-junior en kan zich opmaken voor de crosstitel in zijn categorie. Rutger Veerman pakte probleemloos de winst bij de B- junioren. Hetzelfde beeld bij de C-junioren, maar nu met Sebasti an Vonck. Bij de A-meisjes won Maaike van Dijk, Veerle Vermai- re was de snelste B-juniore, ter wijl Rachida Moerman haar eer ste crosszege mocht begroeten door in een spurt met twee San dra de Block haar hielen te laten zien. Dit alles met de atletiekver eniging Scheldesport als organi sator. UITSLAGEN MEISJES C-pupillen 1100 meter: 1. Renate de Wilde (AV'56) 4.40, 2. Fleur Stams (Scheldesport) 4.54, 3. Samantha van Remortel (RKHAV) 5.07. B-pupillen 1100 meter: 1. Lotte de Kam (Dynamo) 4.11, 2. Nadine de Wilde (AV'56) 4.18, 3. Kim van Nijnatten (Atletiea) 4.21. Al-pupillen 1100 meter: 1. Pien Stams (Scheldesport) 3.52, 2. Ma rianne van der Heijden (Dynamo) 4.06, 3. Leonie Simons (Scheldesport) 4.11. A2-pupillen 1100 meter: 1. Kayleigh de Block (Wielingen) 3.49, 2. Renske Doedee (RKHAV) 3.54, 3. Jolien Sla ger (Atletiea) 3.55. D-junioren 1100 meter: 1. Ruth de Kraker (Sporting Walcheren) 5.00, 2. Linda Wouterse (RKHAV) 5.13, 3. Roselien de Rijk (Atletiea) 5.16. C-junioren 2200 meter: 1. Rachida Moerman (Wielingen) 7.05, 2. Sandra de Block (RKHAV) 7.07, 3. Esther van den Pol (AV'56) 7.50. B-junioren 2200 meter: 1. Veerle Ver- maire (Dynamo) 7.22, 2. Eva de Kra ker (Sporting Walcheren) 7.43, 3. Es ther van Hoecke (Scheldesport) 8.44. A-junioren 3300 meter: 1. Maaike van Dijk (Atletiea) 12.01, 2. Vivian Kabboord (Sporting Walcheren) 12.45, 3. Mieke van Hove (AV'56) 15.41. VROUWEN 2200 meter: 1. Linda Schuilwerve (Atletiea) 8.02, 2. Greetje Smit (Delta Sport) 8.12, 3. Marjolein van Empel (AV'56) 8.19. Senioren 5500 meter: 1. Marianne Provoost (AV'56) 18.12, 2. Martine Lust (SC Voorne) 19.02, 3. Anjolie Wisse (AV'56) 19.19, 4. Frederique Versluys (Wielingen) 20.12, 5. Ma rianne de Voogd (Sporting Walche ren) 20.28. Veteranen 5500 meter: 1. Jopie Daane (Dynamo) 19.42, 2. Ellie Westerweele 20.05, 3. Huquette Declercq (beiden Atletiea) 21.24. JONGENS C-pupiilen 1100 meter: 1. Bram van der Beijen (RKHAV) 4.41, 2. Dzjon Hessing (Atletiea) 5.13, 3. Guy Strij- donck (RKHAV) 5.18. B-pupillen 1100 meter: 1. Thomas Wouterse (RKHAV) 4,01, 2. Michael Streng (Dynamo) 4.02, 3. Joran de Block (Wielingen) 4.12. Al-pupillen 1100 meter: 1. Wouter Jansen (Atletiea) 3.41, 2. Yannick Boidin (RKHAV) 3.59, 3. Robbert Lauret (Wielingen) 4.04. A2-pupillen 1100 meter: 1. Jack Lu- teijn (Wielingen) 3.35, 2. Dieter de Roo (Meetjesland) 3.40, 3. Tony Lan- degent (Delta Sport) 3.47. D-jongens 2200 meter: 1. Gert-Jan Lauret (Wielingen) 7.21, 2. Matthijs Heeres (Delta Sport) 7.23, 3. Ruud van de Bergen (RKHAV) 7.25. C-jongens 3300 meter: 1. Sebastian Vonck (RKHAV) 10.29, 2. Thomas Marinissen (Dynamo) 10.32, 3. Erik de Munck (Wielingen) 10.38. B-jongens 4500 meter: 1. Rutger Veerman (Wielingen) 13.58, 2. Joost de Klerk (AV'56) 14.08, 3. Ismael Ja- ma (Atletiea) 14.30. A-jongens 7500 meter: 1. Rik van foto wim kooyman Laarhoven (RKHAV) 23.56, 2. Gert- Jan Wondergem (Dynamo) 24.18, 3. Pieter-Jan Fioole (Delta Sport) 27.16. MANNEN 4500 meter: 1. Jan Guiljam (AV'56) 13.39, 2. Edwin de Jaeger (Schelde sport) 13.43, 3. Lion van Luijk (Atle tiea) 14.04. Senioren 10.500 meter: 1. Edwin de Leeuw (Dynamo) 31.57, 2. Jan de Bart (AV'56) 32.01, 3. Matthieu War rens (Sprint) 32.09, 4. Erik Goossen (Scheldesport) 32.11, 5. Otto Spliet (AV'56) 32.31, 6. Theo Rabout (Atleti ea) 33.01, 7. Henk-Jan Joosse (Dyna mo) 33.19, 8. Sjaak Luteijn (Wielin gen) 33.26, 9. Bart de Koster 34.08, 10. Erik Deynen (beiden Dynamo) 34.13, 11. Wilco Schipper (Atletiea) 34.18, 12. Rik Steenaard (Dynamo) 34.23, 13. Ron Dellebeke (Atletiea) 34.50, 14. Peter Vader (Delta Sport) 35.01,15. Ron le Roy (Atletiea) 35.18. Veteranen 40 10.500 meter: 1. John Overweel (Dynamo) 34.49, 2. Mare Willaert (RKHAV) 35.38, 3. Eddie Smit (Delta Sport) 36.01, 4. John Guequierre 36.47, 5. Wim Kramer (beiden Dynamo) 36.56. Veteranen 50 7500 meter: 1. Jo van Waesberghe (RKHAV) 24.21, 2, Fons Warrens (Veteranen Nederland) 24.24, 3. Kees Marcusse (Dynamo) 26.59. Veteranen 60 7500 meter: 1. Hans Pluylaar 28.51, 2. Bram de Rijke (bei den Dynamo) 30.11, 3. Kees Kortleve (AV'56) 31.37. Van onze atletiek- nedewerker Hannuit - Peter Picavet was opnieuw de beste veteraan in een wed strijd van het Belgische Lotto Duatlon Circuit, waarvoor 150 deelne mers aan de start ver schenen. ja Hannuit, waar de voor laatste wedstrijd over 3 "°meter lopen, 20 kilo meter fietsen en 2 kilome- ,er lopen werd afgewerkt "P een loodzwaar par- eours, noteerde hij een tijd van 1 uurj i7 minuten en seconden, waarmee hij alleen de senior Marino 'aa Hoenacker voor moest laten gaan. 'ja winnende tijd was 1-16.33. Serge Vermeulen uit ^tót-echt eindigde als wmtigste in 1.26.14. a de tussenstand leidt de e'g Pascal Ysebaert voor «ter Picavet. «t nog één wedstrijd te begin maart in ^verbode, staat Picavet Weede in de stand, tbcavet verdedigt dan J® tweede plaats in het Klassement tegen Van «oenacker. Ysebaert is ""bereikbaar geworden. Van onze paardensportmedewerker Axel - „Parcoursontwerper Bram Schiïleman uit Biervliet had goede parcoursen ge bouwd. Dat was uitstekend." Aan het woord een glunderen de 17-jarige springruiter uit Koewacht, Martijn Cerpentier met Iduna, die uitkomt voor De Oranjeruiters uit Axel. Hij ze gevierde twee keer tijdens de vierde wedstrijd van de spring- competitie voor paarden en po ny's, Indoor Vlaanderen, in ma nege Magrette. Martijn Cerpentier, die in het klas sieke parcours in de M-klasse als enige een foutloos parcours liet zien, gaf de concurrentie geen en kele kans. De concurrentie was van hoog niveau. Niemand minder dan de internationale Oostenrijkse springruiter Robert Puck kwam met vijf springkanonnen naar de Axelse manege afgereisd. Hij kwam er in die M-klasse niet aan te pas. Puck zette drie paarden in, Corina, Jorden en Invisible. Met alle drie trok hij een balk naar de bodem. Met Jorden kwamen er ook nog eens vijf strafpunten bij wegens tijdsoverschrijding. Luc Cornelissens met Imposant Star van de ruiterclub Hulst, die samen met Cerpentier in de voor lopige rangschikking aan de lei ding ging, wipte eveneens twee Martijn Cerpentier (links) en Luc Cornelissens deden goede zaken tijdens de vierde wedstrijd in het kader van de springcompetitie Indoor Vlaanderen in manege Magrette. foto wim kooyman balken uit de lepels, dus incasseer de acht strafpunten. Weg was met een zijn goede rangschikking. Voor Cerpentier was er de over winning. Die overwinning in het klassieke parcours bleek bepaald geen toeval. Martijn en Induna waren in topvorm. In het tweede parcours, een verkort klassiek, was er weer een fantastische rit, zonder het houtwerk te beroeren. Een foutloze rit in 62,86. Het ant woord van Cornelissens met Impo sant Star was een balk eruit, dus vier strafpunten in 68,25. Luc Cornelissens verstevigde zijn leiderspositie in de L-klasse wel, wat de voorlopige rangschikking betrof. In deze .rubriek was er eveneens concurrentie van de Oos tenrijker, die zich met twee paar den in de barrage reed. Met Hook's Gisiver en Hook's Vabaleta. Cor nelissens plaatste zich met Panter eveneens voor de barrage. Puck opende met Hook's Gisiver als en scheermes, een alles-of-niets-rit in 36,29. Luc Cornelissens met Pan ter haalde alles uit de kast. Hij realiseerde eveneens een foutloze Terneuzen - Oefenmeester Rob van den Hemel, die zijn team deze week met 3-2 van Hoek 2 en 4-2 van Zaamslag zag winnen, blijft bok volgend seizoen aan Terneuzen 2 verbonden. Van den Hemel begint dan aan zijn derde jaar bij het reserveteam. Oost-Souburg - De derde wedstrijddag van het Zeeuws persoon lijk schaakkampioenschap voor de jeugd wordt zaterdag 1 febua- ri afgewerkt in het clubgebouw van de schaakvereniging Souburg aan De Deckerestraat. De wedstrijden beginnen om 10.15 uur. De categorieën C en D werken op die dag tevens de slotronden af. Direct na afloop van die wedstrijden worden de prijzen van die categorieën uitgereikt. Zierikzee - De schaakvereniging Zierikzee houdt zaterdag 8 fe bruari het 23e open snelschaakkampioenschap van Schouwen- Duiveland. Plaats van handeling is het Multifunctioneel Centrum in de Huibertstraat te Zierikzee. De wedstrijden beginnen om 13.00 uur en de zaal gaat een half uur eerder open. Er wordt gespeeld volgens het Zwitsers systeem met een speeltempo van zeven minuten per persoon per partij. Dit kampioenschap is eveneens toegankelijk voor de jeugd. De prijs uitreiking is omstreeks 17.30 uur. Men kan inschrijven tot 1 februari. Middelburg - De biljartvereniging BVM uit Middelburg houdt van vrijdag 31 januari tot en met zondag 2 februari het kampioen schap hoofdklasse libre van het district Walcheren en De Beve- landen. De start is vrijdag 31 januari om 19.00 uur in biljartzaal Cue Action te Middelburg. De finale is zondag omstreeks 16.00 uur. Deelnemers: 1. L. van Boven (VEG/ABV Oost-Soubrug) algemeen ge middelde 9,77, 2. J. Koppejan (BVM Middelburg) 9,43, 3. J. Walhout (VEG/ABV) 9,20, 4. P. Traas (DOS Ovezande) 9,06, 5. J. Brandenburg (ONDA Krabbendijke) 8,45, 6. A. Traas (DÓS) 8,17, 7. C. Coomans (BVM) 7,57, 8. R. Tupanwel (VEG/ABV) 7,20. Reserve is J. de Punder (DOS) met 6,65. Middelburg - De biljartvereniging 't Raedthuys uit Middelburg heeft de organisatie in handen van het kampioenschap vierde klasse driebanden van het district Walcheren en De Bevelanden. Deze titelstrijd wordt van vrijdag 31 januari tot en met zondag 2 februari gehouden in biljartzaal Cue Action te Middelburg. Deelnemers: 1. P. Westdorp (HBC Heinkenszand), 2. J. Versprille (TOG Kortgene), 3. R. Boudens (Avontuur Goes), 4. P. Schuit (VEG/ABV Oost- Souburg), 5. J. de Jonge (De Toekomst 's-Heerenhoek), 6. R. Mijnsbergen (Avontuur), 7. H. den Heier (Avontuur), 8. B. Moison (HIO Heinkens zand). Vari onze schaakmedewerker Oostburg - De strijd om de Zeeuwse schaaktitel bij de senioren is ook na de zesde ronde nog ongemeen spannend in groep 1. Vier spelers voeren met evenveel punten de klassering aan en ook Mark de Bruijne van SVWZV uit Oostburg staat nog op een perspectiefvolle vijfde plaats met slechts een half puntje ach terstand. In groep 2 ligt de situatie iets an ders. Zowel Koen Leenhouts als Wouter Bliek heeft vijf punten, maar Koen Leenhouts moet nog wel een inhaalpartij afwerken te gen zijn zus Veerle. Laatstge noemde en Olga Gommers waren niet aanwezig in het Zwincollege te Oostburg waar deze vijfde en zesde ronde afgewerkt werden. Beide meisjes hadden verplich tingen elders en speelden eerder hun onderling treffen van de vijf de ronde (winst voor Veerle Leenhouts). Door hun absentie moeten ze deze week de partij van de zesde ronde inhalen. Als Koen Leenhouts dan van zijn zus Veerle wint komt hij een vol punt los te staan op Wouter Bliek en rit, maar hij finiste in 37,96 en moest genoegen nemen met het zil ver. In het tweede parcours, een verkort klassiek, was Cornelis sens, de springruiter uit Nieuw- Namen, oppermachtig. Via de bar rage een foutloze rit in 38,90. In de ponyrubriek in dë M- en Z- klasse kwamen in het basispar- cours en in het verkort klassiek twee rozetten in het bezit van de 10-jarige amazone uit de Zand straat, Cindy Perdaen met Mick en Scooby Doo. Zij komt uit voor de ponyclub De Zwinruiters. De finalewedstrijd van Indoor Vlaan deren wordt zaterdag 22 februari gehouden, eveneens door de lan delijke rijvereniging en ponyclub Graeve Jan in manege Magrette. UITSLAGEN M-paarden: 1. Martijn Cerpentier met Induna (Oranjeruiters), 2. Robert Puck met Invisible (Oostenrijk), 3. Robert Puck met Corina. L-paarden: 1. Robert Puck met Kimberley, 2. Luc Cornelissens met Panter (Hulst), 3. Robert Puck met Hook's Vabaleta. B-paarden: 1. Han Wattel met Kimball (Vroonruiters), 2. Mieke van de Bosch met Kasper (Graeve Jan), 3. Annabel Sijnesael met Adventure (Graeve Jan). VERKORT KLASSIEK M-paarden: 1. Martijn Cerpentier met In duna, 2. Luc Cornelissens met Imposant Star. L-paarden: 1. Luc Cornelissens met Panter, 2. Sanja Dingemanse met Ima go (Paardebloem), 3. Marko van de Plasse met Casanova (Zuid-Beveland), B-paarden: 1. Han Wattel met Kimball, 2. Kim de Loos met Jet Set (Hulst), 3. Annabel Sijnesael met Adventure. M- en Z-pony's klassiek en verkort par cours: 1. Cindy Perdaen met Mick en Scooby Doo (Zwinruiters). B-pony's categorie B: 1. Tim van Dijk met Gigly (Breda). Van onze biljartmedewerker Terneuzen/Rilland-Bath - In biljartpaleis Jacobs te Rilland-Bath wordt vanaf maandag 17 maart het 'Internationaal Drieban- dentoernooi Jacobs' ge houden. Dit vorig jaar bij zonder in trek zijnde toer nooi met veel deelnemers kent ook nu weer forse geldprijzen. Men kan deelnemen op groot of klein biljart of uiteraard aan beide toernooien. Voor de winnaar van zowel het toernooi op klein als op groot biljart ligt duizend gulden te wachten. Nummer twee krijgt vijfhonderd en num mer drie tweehondervijftig gulden. Dit toernooi wordt afgewerkt in handicapvorm. Naar gelang het persoonlijk algemeen gemiddelde moet men 15, 18, 20, 22, 25 of 30 caramboles maken. De voor- rronden worden afgewerkt in poules van vier en daarvan gaan de eerste twee over naar de volgende ronde waarin opnieuw het pou lesysteem gehanteerd wordt. Zo werkt wedstrijdleider Gerrit Blom naar acht fina listen toe, die aan het slot via een halve competitie uit gaan maken wie het toernooi op zijn naam schrijft. Men kan inschrijven tot en met maan dag 10 maart bij Biljartpa leis Jacobs of bij Gerrit Blom in Goes. anderhalf punt op Frans Riku- mahu. Die marge kan voldoende zijn voor de titel. In groep 1 werd de top van de klassering grotendeels beheerst door remises. In de vijfde ronde speelde Ralf Gommers onbeslist tegen Albert Riemens. Een partij waarin voorzichtigheid bij beide spelers hoog in het vaandel stond. In de zesde ronde moest Gom mers opnieuw met een puntende- ling genoegen nemen in het top- treffen met Cor Jansen. Eenzelf de uitslag kwam eveneens op het wedstrijdformulier bij de ont moeting Johan de Wolf-Albert Riemens. Zowel Johan de Wolf als Cor Jansen kwam op gelijke hoogte in de klassering met Gom mers en Riemens door naast de genoemde remise een winstpartij te boeken. Jansen versloeg in de vijfde ronde Corné Boogaard en De Wolf klopte in de zesde ronde titelverdediger René Tiggelman. Mark de Bruijne profiteerde eveneens van het puntverlies van de hoogstgeklasseerden en sloop een half punt dichterbij. Tegen Henk de Ridder moest hij in de vijfde ronde nog wel een remise toestaan, maar in de daaropvol gende ronde klopte hij de tot dan toe verassend sterk presterende Hans Aangeenbrug. UITSLAGEN GROEP 1 Vijfde ronde: A. Riemens-R. Gom mers '/ï-'/i, C. Jansen-C. Boogaard 1- 0, J. de Wolf- R. Tl egelman 1-0, J. Aangeenbrug-M. Hol wijn 1-0, H. de Ridder-M. de Bruijne 'A-'A, J. Ger- naert-W. Stange 1-0, W. Punt-A. den Hamer 'A-'A, S. Stange-A. Arendse 0- 1, F. Dieperink-M. Burgerhoff 1-0, P. Kalisvaart-W. van der Mark 0-1. Zesde ronde: Gommers-Jansen 'A-'A, De Wolf-Riemens 'A-'A, De Bruijne- Aangeenbrug 1-0, Boogaard-Ger- naert 'A-'A, Holwijn-De Ridder 'A-'A, Arendse-Punt 'A-'A, Tiggelman- Jonkheim 1-0, W. Stange-Dleperink 1-0, Van der Mark-Den Hamer 0-1, Kalisvaart-S. Stange 'A-'A. GROEP 2 Vijfde ronde: W. Bliek-K. Leenhouts 0-1, S. Steijn-D. Wolters 0-1, V. Leenhouts-O. Gommers 1-0, F. Riku- mahu-W. van Sluijs 1-0 (reglemen tair), L. Schipper-W. Sinke 1-0, R. Schoot-K. Kabboord 0-1, J. Hoogstrate-A. Geelhoed 1-0, J. Arendse-G. Rijkers 0-1, J. Verduijn den Boer-A. Quakkelaar 0-1, C. Ce- vaal-P. Kramer 1-0, P. van der Heij- den-C. Schrandt 0-1, S. Stoel-L. Zweedijk 1-0, P. Noorlander-L. de Jong 0-1. Zesde ronde: Leenhouts-Leenhouts (uitgesteld), Gommers-Rijkers (ui- gesteld), Wolters-Bliek 0-1, Rikuma- hu-Schipper 1-0, Quakkelaar-Steijn 'A-'A, Kabboord-Hoogstrate 1-0, Sin- ke-Schoot 1-0, Geelhoed-Cevaal 0-1, Schrandt-Stoel 1-0, Arendse-Ver- duijn den Boer 0-1, Kramer-De Jonge 1-0, Zweedijk-Van der Heijden 1-0. STAND AAN KOP Groep 1: Ralf Gommers, Johan de Wolf, Albert Riemens en Cor Jansen VA punt, Mark de Bruijne 4, Hans Aangeenbrug, René Tiggelman, Cor né Boogaard en Jordi Gernaert 3'/! punt. Groep 2: Koen Leenhouts en Wouter Bliek 5 punten, Frans Rikumahu, Veerle Leenhouts, Dick Wolters en Ko Kabboord 4, Sjaak Steijn, Wim Sinke, Leen Schipper, Christian Ce- vaal en Anton Quakkelaar 314 punt.

de Stem | 1997 | | pagina 19