De toekomst is aan Hingis De mooie loopbaan van Martina Hingis Ler Let 5n jc Zwitsers wonderkind nu al tweede op de wereldranglijst Oostenrijkers en Italianen klaar voor WK alpine-skiën Weinig van gehoordtoch goed geboerd KORT Record voor 'Woodies' DESTEM SPORT B3 ■even ER IS MAAR ÉÉN HYPOTHEKER. DAT IS ZEKER. Uitslagen finales 'Melbourne' Hoe een tennisleven in betrekkelijke anonimiteit toch nog rendabel kan zijn SPORTNIEUWS KORT Nederlands hockeyteam wint in Durban Lewis neemt in juni in Houston afscheid Etienne de Wilde krijgt startverbod Eddy Merckx houdt slag om de arm Ron Steenbergen niet beschikbaar Dragila evenaart wereldrecord polshoog China betrapt tien dopingzondaars Van Almsick stopt na Spelen in Sydney Favoriet wint Prix d'Amérique Indurain verdedigt kandidatuur Sevilla 11 1997 B2 |e oefentrip otterdamse |g tekenden le Urugua- aen vijfen- Saat vaak op Picun is een pj weet per- nsief opzicht |p uit dat het Jnet zo snel [Nederlandse Is het Argen- laff/Sanchez. Iide tweetal jljjeen half jaar vaste waar als model- In. „Dat ver van die twee Ie Zuid-Ame- jteit ligt Rot- MAANDAG 27 JANUARI 1997 KAYA CASA- |N BOSCH 2-1 Den Bosch: FC WILTZ p-elpunten MW: 3 2. - WILLEM II In ten: Heering 1 (Heracles). "EN - DE 10 (0-0). Doel- j: VW - NEC 0- tumiala. SPLIT (KRO) - 0-0). Doelpunt: BAL BANNEN |2; Caesar - Tachos l/it 20-16; UDSV-ES- D 1 25 357- 275 1 20 328- 252 3 18 293- 255 2 17 285- 225 5 13 275- 255 6 11 277- 287 10 8 280- 309 9 6 243- 311 10 6 262-345 12 2 263-350 ROUWEN d 24-20; Ancora - E lympia 26-16; Hellas JD 0 24 264-164 2 23 296- 253 5 20 321-271 2 17 259-196 5 13 235- 247 7 13 237- 264 8 12 259- 265 10 10 257- 277 11 5 239- 303 14 1 224- 351 Iclub van trainer Ider Meivin Plet :echt'90. Plet te- van zijn huidige verdediger speel de eredivisieclub clausule dat hij 'tien duels in het vprobeerd Nijhof op een te hoge en Bebeto terug- reef bondscoach Brasil. De twee toen de Zuid- Ititel pakte. leer uit beeld van n Carlos Alberto enbauer de enige ich, assistent. door de sportau- horst. Het is zeer nog terugkeert. Nwobodo, is ge- ihaibu is nog niet rreau SID dat de frère bondscoach er, werkzaam in ird. van de bond, zei: het gevolg kun- iiten." Tijdens een niet de waarheid chtenaar Jo Bon- olympische titel rond dat hij slecht moeienis. Volgens en naar een land- ine moeten verbe- Mary Piercekansloos FOTO AFP Melbourne (anp/rtr) - Mark Woodforde en Todd Woodbridge zijn de succesvolste formatie van het internationale tennis. De Au straliërs behaalden zaterdag in Melbourne hun achtste Grand Slam-zege in het mannen dubbelspel. In de finale waren de 'Woodies' met 4-6 7-5 7-5 6-3 te sterk voor het Canadees-Amerikaanse koppel Lareau/O'Brien. Die twee hadden Jacco Eltingh en Paul Haarhuis uit de finale gehouden. In de geschiedenis van het professionele tennis bleven er twee koppels op zeven Grand Slam-zeges steken. Dat waren Fle ming/McEnroe en Newcombe/Roche. Kitzbuehel/Cortina d'Ampezzo (rtr/anp) - Oostenrijk en Italië hebben zaterdag en zondag het alpine-skiën gedomineerd. Zo wel bij de vrouwen als de mannen. In Kitzbuehel zegevierde de Oostenrijker Fritz Strobel zaterdag op de afdaling, zijn landge noot Mario Reiter won een dag later de slalom. Isolde Kostner triomfeerde in Cortina d'Ampezzo zaterdag voor Italië op de Super G, landgenote Deborah Compagnoni was zondag de bes te op de reuzenslalom. Strobl is de nieuwe 'Koning van Kitz', Kostner en Compagnoni de favorieten voor de Azzurri tijdens de WK in Sestrières vanaf volgen de week zondag. De 24-jarige Strobl won zaterdag met een pis terecord de afdaling op de roem ruchte StreifStrobl bleef landge noot Werner Franz en de Frans man Luc Alphand voor. De leer ling-politieagent boekte zijn tweede overwinning in de strijd om de wereldbeker. Hij behaalde een overwinning op zichzelf door na jaren blessureleed terug te ke ren aan de top. „Dit seizoen was mijn laatste kans. Mijn doel was een plaats bij de beste vijftien, nu heb ik al twee zeges en een derde plaats achter mijn naam," zei hij. „Ik heb al veel meer bereikt dan ik wenste. Ik kan nu ontspannen doorgaan. In tegenstelling tot andere Oos tenrijkse alpine-skiërs heb ik nooit gedroomd in Kitzbuehel te winnen. Dat leek me zo ver weg." Cortina d'Ampezzo. Wereldbeker, vrou wen. Super G: 1. Kostner (Ita) 1.17,04, 2. Wiberg (Zwe) 1.17,14, 3. Seizinger (Dui) 1.17.24, 4. Gerg (Dui) 1.17,47, 5. Dorf- meister (Oos) 1.17,58. Stand na 5 van de 7 wedstrijden: 1. Wiberg 389 punten, 2. Gerg 330, 3. Kost ner 305. Reuzenslalom: 1. Compagnoni (Ita) 2.38.25, 2. Seizinger 2.23,84, 3. Nef (Zwi) 2.39,67,4. Wiberg 2.40,29, 5. Zurbriggen (Zwi) 2.40,34, 9. Wachter (Oos) 2.41,60. Stand na 6 van de 8 wedstrijden: 1. Compagnoni 460, 2. Wachter 349, 3. Sei zinger 340. (ADVERTENTIE) U bent op zoek naar de hypotheek die volmaakt aansluit bl) uw persoonlijke situatie. De Hypotheker helpt u daarbij. Met een onafhankelijk, kosteloos advies. Hij begeleidt u vanaf het moment dat u de vestiging binnenstapt tot en met het moment dat u de hypotheek afsluit. U bent dus verzekerd van de beste hypotheek. Door Vincent Ronnes Melbourne - Dansend, spe lend als een kind, onbe kommerd, ogenschijnlijk met ontzettend weinig in spanning en met het plezier van zomaar een zaterdag middagpartijtje, zo meldde de Zwitserse Martina Hin gis zich als de nieuwe abso lute ster van het internatio nale vrouwentennis. Met 6- 2, 6-2 gaf ze Mary Pierce in de finale van de Australian Open zaterdag het nakij ken. Met haar 16 jaar, 3 maanden en 26 dagen is ze de jongste Grand Slamwinnares van deze eeuw. Eerder won ze in het dubbel de ti tel al op Wimbledon. Vrijdag deed ze dat tussen de bedrijven door in Melbourne ook weer even. Monica Seles was in 1990 drie maanden ouder toen ze in Parijs zegevierde. Het is nog steeds Charlotte Dod die als jongste ooit een Grand Slam won. Zij schreef in 1887, toen ze 15 jaar en 10 maanden jong was, Wimbledon op haar naam. Het zijn de leuke dingen uit het le ven van een zestienjarige die de verschijning van deze tiener op de tennisbaan zo leuk maken. En dat is dus gewoon plezier hebben in het spelletje dat tennis heet. Elke keer weer zegt ze dat ze nooit aan het geld denkt en dat er niemand in haar omgeving is die zegt dat ze dit of dat moet doen. „Martina is absoluut veel beter geworden sinds ik een half jaar geleden voor het laatst tegen haar speelde," vertelde Mary Pierce na afloop van de bijzonder korte fi nale. „Ik had me voorgenomen om geduldig te blijven, want ik wist dat ze heel veel ballen terug zou brengen." Fantasie De kracht van Pierce kon het niet winnen van de slimheid en fanta sie van het meisje aan de overkant van het net. Pierce: „Ik moet toe geven dat het af en toe wel vreemd was om te zien hoe ze onmogelijke ballen terugbracht." Met meer dan gewone belangstel ling wordt nu uitgezien naar een ontmoeting met de koningin van het tennis, Steffi Graf. Hingis Martina Hingis juicht na het behalen van haar eerste Grand-Slamtitel. FOTO REUTER werd genoemd naar haar moeders voorbeeld, Navratilova. Curieus is het dat de Graf de opvolgster was van die Navratilova. De cirkel is binnenkort rond. Wat is het geheim van dat immer lachende kleine meisje,-de eerste Zwitserse Grand Slamwinnares? In ieder geval gaat ze veel meer ontspannen om met de gekte die rond haar wordt gecreëerd dan vele andere kindersterretjes voor Stand algemeen na 21 van de 35 wed strijden: 1. Wiberg 1239, 2. Seizinger 945, 3. Compagnoni 755. Kitzbuehel. Wereldbeker, mannen. Afdaling: 1. Fritz Strobl (Oos) 1.51,58, 2. Franz (Oos) 1.52,15, 3. Alphand (Fra) 1.52,20, 4. Josef Strobl (Oos) 1.52,24, 5. Ghedina (Ita) 1.52,50. Stand na 8 van de 11 wedstrijden: 1. Alphand 605, 2. Ghedina 534, 3. Franz 438. Slalom: 1. Reiter (Oos) 1.36,09, 2. Tomba (Ita) 1.36,28, 3. Jagge (Noo) 1.36,54, 4. Stangassinger (Oos) 1.36,70, 5. Kimura (Jap) 1.36,71. Stand na 7 van de 10 wedstrijden: 1. Sy- kora 616, 2. Stangassinger 410, 3. Amiez (Fra) 268. Combinatie (afdaling en slalom): 1. Kjus 3.31,50, 2. Aamodt 3.32,00, 3. Franz 3.35,26,4. Knauss (Oos) 3.36,32, 5. Acco- la (Zwi) 3.36,36. Stand algemeen na 23 van de 37 wed strijden: 1. Aamodt 701, 2. Alphand 637, 3. Ghedina 620. Hakuba. Wereldbeker schansspringen, 120 meter: 1. Malysz (Pol) 246,7,2. Kasai (Jap) 243,2, 3. Harada (Jap) 241,6, 4. Thoma (Dui) 236,4, 5. Laitinen (Fin) 232 7. Stand WB: 1. Peterka (Slw) 832, 2. Tho ma 824, 3. Goldberger (Oos) 657, 4. Oka- be (Jap) 576, 5. Saitoh (Jap) 562. San Candido (Ita). WK snowboard, pa rallelslalom. Mannen: 1. Jakoby (VSt), 2. Messner (Ita), 3. Korschewski (Dui), 4. Maard (Zwe), 5. Pogue (VSt), 6. Moherndl (Dui). Vrouwen: 1. Unter der Eggen (Ita), 2. Ruby (Fra), 3. Birkl (Zwe), 4. Posch (Ita), 5. Renoth (Dui), 6. Zedlacher (Oos). Breckenridge. WB freestyle. Sprong, mannen: 1. Pack (VSt) 221,75,2. Climonet (Fra) 219,50, 3. Dasjinski (WRu) 217,54, 4. Fontaine (Can) 217,39, 5. Downs (Can) 213,18, 6. Capicik (Can) 211.82. Stand WB: 1. Fontaine 428, 2. Langlois (Can) 424, 3. Climonet (Fra) 412. San Candido. WK snowboard cross. Mannen: 1. Pramstaller (Oos), 2. Sam- mer (Oos), 3. Bergstedt (Zwe). Vrouwen: 1. Ruby (Can), 2. Riegler (Oos), 3. Pichler (Oos). Melbourne (anp/rtr) - Martina Hingis is de jongste winnares van een Grand Slam-enkelfinale sinds de invoering van het proftennis. De Zwitserse beleefde in Melbourne een nieuw hoogtepunt in haar korte maar nu al succesvolle tennisleven. 0: Geboren in Kosice, Slowakije, genoemd naar Martina Navratilova. 2: Eerste racket van moeder Melanie, voormalig nationaal kampioen. 5: Eerste wedstrijd 7: Verhuizing naar Zwitserland. 12: Jongste kampioene van het jeugdtoemooi van Roland Garros (tot 18 jaar). 13: Jongste kampioene van het jeugdtoemooi van Wimbledon. 14: Profdebuut in Zürich met winst tegen Fendick (6-4 6-3): jongste winnares prof-wedstrijd. Ze dringt door tot top-20. 15: Dubbelwinst met Sukova op Wimbledon: jongste winnares op Grand Slam. 16: Week na verjaardag in top-10. Verslaat Monica Seles in finale Oakland met 6-2 6-0 (grootste nederlaag Seles). Jongste speelster die meer dan een miljoen dollar in een seizoen verdiende. Jongste winnares van Grand Slam-enkelspel in Melbourne. haar. Haar moeder, tevens coach, vertelde haar zelfs aan het begin van dit toernooi dat ze haar nog te jong vond voor een Grand-Slam titel. Maar, zo had ze volgens Mar tina gezegd: „Als jij denkt dat je er wel aan toe bent, dan laat het maar zien ook." Ieder ander zou vervolgens tame lijk nerveus worden. In ieder geval elke kans op blessure of ander on gemak proberen uit te schakelen. Maar niet de onbezorgde Zwitser se. Ze ging van de week enkele malen paardrijden en donderde er tot twee keer toe af. Ze moest er zelf vreselijk om lachen. Vervol gens was ze tussen de wedstrijden door vele uren aan het skeeleren op de paden langs de Yarra-rivier in hartje Melbourne. Ieder ander zou op zijn minst nog kniebe schermers hebben omgedaan. Hingis niet. Nummer één De Zwitserse heeft nu vier toer nooien op een rij gewonnen en is met haar zege in Melbourne naar de tweede plaats van de wereld ranglijst gestegen. Toen aan Mary Pierce zaterdag- midag werd gevraagd of ze dacht dat Hingis ook de nummer één, Steffi Graf, aan de kant zou kun nen zetten, wilde ze daar niet rechtstreeks op antwoorden. Hin gis zelf doet daar wat minder moeilijk over. Het doel dat ze voor zichzelf voor dit jaar had gesteld, heeft ze al in de eerste de beste maand gehaald: een Grand Slam winnen. Wordt het volgende doel nummer één worden, luidde een vraag. „Ja, waarom niet?" antwoordde ze, alsof zoiets de normaalste zaak van de wereld is. Zei ze al niet eer der in een interview, toen het ging over haar en Graf: „Haar knie en haar rug zijn het aan het begeven. De toekomst is eerder aan mij dan aan Graf." Melbourne. Australian Open, 12,9 miljoen gulden. Mannen, finale: Sampras (VSt/1) - Moya (Spa) 6-2 6-3 6- 3. Vrouwen, finale: Hingis (Zwi/4) - Pierce (Fra) 6-2 6-2. Mannen, dubbelspel, finale: Woodbridge/Woodforde (Ails/1) - Lareau/O'Brien (Can/VSt/7) 4-6 7-5 7-5 6-3. Gemengd dubbel, finale: Bolle- graf/Leach (Ned/VSt/3) - Nei- land/DeJager (Let/ZAf) 6-3 6-7 7-5. Bergen op Zoom, Koevoetstraat 43, 0164 - 25 98 00 Roosendaal, Nispensestraat 4, 0165 - 56 35 30 De klus zit erop, tijd om het huis houdboekje even bij te werken. Voor wie het brood verdient met het spelen van partijtjes tennis is het af en toe noodzaak eens te be kijken of bruintje het nog wel kan trekken. Elke tennisspeler zal zeggen dat hij dit zwerversbestaan zal blij ven leiden zolang hij of zij er zin in heeft. Maar niets menselijks is hen vreemd, dus ook geld speelt een rol. Waar getennist wordt, vallen fan tastische bedragen. Is het dan niets dan zonneschijn? De enorme prijzengelden zijn niet netto, de belasting moet telkens ter plekke worden afgerekend, hotelreke ningen en vliegtickets moeten worden betaald. Net als de trai ner. Maar die kan niet elke speler zich veroorloven. Door Vincent Ronnes Melbourne - 's Lands beste tennissers hebben weinig reden de zuinige Neder lander uit te hangen. En dat doen ze dus ook niet. Jacco Eltingh krijgt van de or ganisatie 170 dollar per nacht als tege moetkoming in de hotelkosten. Hij zit in een appartementencomplex dat hem 220 dollar per nacht kost. „Ik kan ook wel in een herberg gaan zitten," zegt hij. „Maar dan loop ik het risico dat ik de hele nacht niet slaap." Tot vorig jaar namen Eltingh en Haarhuis trainer Alex Reijnders mee op hun zwerf tochten over de aardbol, sinds 1 januari heeft Limburger Sjeng Schalken zich bij het pact aangesloten en deelt hij mee in de kosten van trainer Reijnders. De Limburger betaalt nu dus ook een-derde van het salaris, de reis- en verblijfkosten van Reijnders. Waarbij Reijnders mag hopen dat zijn jongens het goed doen, want zijn salaris is mede afhankelijk van hun verdiensten. El tingh: „Daar zijn afspraken over. Als het ons goed gaat, dan gaat het Alex ook goed." Remedie Zoals deze week, ook al vlogen zijn klanten op dezelfde rampzalige middag in de eerste de beste ronde van deze Australian Open er al uit. De Nederlandse mannen, met Eltingh en Haarhuis voorop, hebben echter een effi ciënt remedie gevonden tegen dergelijke fi nanciële dompers: het dubbelspel. Voor velen het bijprogramma van het hoofdtoernooi, niets meer en niets minder. Dennis van Scheppingen was bij de mannen de enige Nederlander die verder kwam dan de eerste ronde. Hij ging er in de derde ronde uit. Dat leverde hem ruim dertigduizend gul den op. De anderen moesten als verliezer in de eerste ronde met 13.000 gulden genoegen nemen. Van het prijzengeld moet in elk land ter plekke belasting worden betaald, hetgeen varieert van 15 tot 35%. Kristie Boogert, nauwelijks iets van gehoord de laatste tijd, zult u zeggen. Welnu, ze schreef zich in Australië voor drie toernooien in, het enkelspel, het vrouwendubbel en het gemengd dubbel. Ze verloor in respectieve lijk de derde, eerste en eerste ronde. Dat le verde achtereenvolgens 21.500, 4.450 en 1.300 Australische dollars op. Samen pakweg een slordige 38.000 gulden. Manon Bollegraf, ook zo iemand over wier prestaties dezer dagen in Nederland nauwe lijks iets wordt gemeld. Maar toch: in het vrouwendubbel drong ze door tot de kwartfi nale, goed voor ruim 20.000,- per persoon. In het gemengd dubbel, een discipline met bijzonder weinig aanzien, won ze met haar partner Leach de finale. Kassa, 80.000,- per persoon. Doktersrekening Voldoende tennissers ook voor wie het in Au stralië geen vetpot was. Dat waren de jon gens (geen enkel meisje) die naar Australië kwamen en zich eerst moesten kwalificeren. Een hotelvergoeding krijgen ze pas als ze in het hoofdtoernooi meedraaien. Tom Kem- pers, Martijn Bok en Henrik-Jan Davids haalden het hoofdtoernooi niet. Voor Bok was het schrapen om zijn kosten eruit te ha len, Kempers en Davids pakten nog een grijpstuiver in het mannendubbel, respectie velijk eruit in derde en eerste ronde, ofwel 12 en 4 mille. Jacco Eltinghs prijzengeld be droeg vorig jaar iets meer dan vijf ton. Toch zegt hij: „Daar moest geld bij. Nou, mis schien dat ik net quitte speelde." Hij was en kele maanden in therapie, had hoge dokters rekeningen, zat lange tijd in een hotel op Pa pendal. „Alle kosten, zoals die van de trainer en mijn bemiddelingsbureau, lopen dan ge woon door. Toen ik problemen had met mijn knie, ging ik naar de Verenigde Staten. Daar zat de beste man. Dat is dan de luxe die we ons kunnen veroorloven." Maar was het dan vorig jaar echt sappelen? Het blijkt mee te vallen. Want, zegt hij even later, we hadden het over het prijzengeld. Sponsorgelden en andere neveninkomsten had hij daar niet bijgeteld. Durban - Het Nederlands mannenhockeyteam heeft zondag het drielandentoernooi in Zuid-Afrika gewonnen. Oranje versloeg in de finale het gastland met 1-0. Het doelpunt kwam op naam van Remco van Wijk. De olympisch kampioen bleef in de dubbele se rie wedstrijden tegen Zuid-Afrika en Argentinië ongeslagen. Bredanaar Bram Lomans was topschutter van het toernooi met vijf treffers. Remco van Wijk, ex-Bredanaar, werd tot beste spe ler uitgeroepen. Nederland, dat in Zuid-Afrika lang niet op volle sterkte was, is al 22 interlands op rij zonder nederlaag. Oranje verloor meteen na aankomst in Zuid-Afrika weliswaar een keer van het gastland (3-1), maar daarbij ging het om niet meer dan een trainingspar tij. NEDERLAND - ZUID-AFRIKA 1-0 (0-0). 50. Van Wijk 1-0. Opstelling Nederland: Vogels; Van de Weide, Jazet, Loots en Van Hees- wijk; Rogier van 't Hek, Delmee en Bree; Buma, De Nooijer en Van Wijk. Vliegende wissels: Nieuwe Weme, Lomans. Eindstand: 1. Nederland 4-10, 2. Zuid-Afrika 4-6, 3. Argentinië 4-1. Sydney - Carl Lewis zet in juni in zijn woonplaats Houston een punt achter zijn atletiekloopbaan. Dat kondigde de man van ne gen gouden olympische medailles zondag aan tijdens een pers conferentie in Sydney. Lewis liep eerder in de week op een 100 meter in de Nieuw-Zee- landse stad Auckland een zeer matige tijd van 10,76 seconden, waarmee hij als zevende eindigde. Op de Olympische Spelen van Atlanta greep hij vorig jaar zomer op het verspringen zijn negen de gouden plak. „Veel mensen proberen me te bewegen nog door te gaan," zei 'King Carl'. „Maar ik ben vast van plan voor het laatst in juni in Houston in actie te komen. Fysiek zou ik er nog wel drie of vier jaar aan vast kunnen plakken, mentaal kan ik dat niet meer op brengen." Vandaag loopt Lewis in Sydney opnieuw een 100 meter. Niet zonder enige humor wilde hij wel een voorspelling doen over zijn tijd: „Ergens tussen het wereldrecord en elf seconden zal het wel worden. Berlijn - Etienne de Wilde is gisteren niet meer van start gegaan in de zesdaagse van Berlijn. De Belg had zaterdagmiddag bij een val tijdens een demonstratiewedstrijd ernstig schouderletsel en een gebroken hand opgelopen. De pistier hoopte een herstart te kunnen maken aan de zijde van zijn Duitse koppelgenoot Olaf Ludwig. De artsen verboden hem op de baan terug te keren. Ludwig zet de zesdaagse voort met de Deen Jimmy Madsen. „Het heeft geen zin meer," vond De Wilde achteraf ook. „Ik hoop voor de zesdaagse-finale op 7 februari in Milaan weer fit te zijn." Brussel - Eddy Merckx houdt een slag om de arm. Het is volgens de beste wielrenner aller tijden nog lang niet zeker dat hij als bondscoach aanblijft. Aan het begin dit jaar liet de Belgische Wielrijdersbond (BWB) weten dat Merckx zeker nog een jaar als coach van de Belgische profs optreedt tijdens het wereldkampi oenschap. „Ik heb weliswaar met voorzitter De Vuyst gesproken over ver lenging," zegt de 'Kannibaal'. „Maar ik heb nog geen overeen komst bereikt." Merckx zegt tot 9 februari te willen wachten voordat hij een de finitieve beslissing neemt. Op die dag wordt de Algemene Verga dering van de BWB gehouden. Tijdens die bijeenkomst wordt ook duidelijk of preses De Vuyst, die zwaar onder vuur ligt, nog langer kan aanblijven. Bunnik - Ron Steenbergen is niet beschikbaar voor de korfbalin terland Nederland-België. De speler van Oost Arnhem raakte vorige week zondag in de competitiewedstrijd tegen Groen Geel geblesseerd aan zijn enkel. Bondscoach Jan Hof heeft als vervan ger Erwin Dik van Blauw Wit geselecteerd. De nationale korfbalploeg speelt volgende week zaterdag in de Martinihal in Groningen voor de 38e keer een zaalinterland te gen de Belgen. Vorig jaar in het Belgische Deurne verloor Oran je. Tot nu zegevierden de Nederlanders 27 keer, speelden vier keer gelijk en leden slechts zes keer een nederlaag. De selectie is nu: Mannen: Tim Abbenhuis (Die Haghe), Huizebosch (DOS'46), Poelstra (Nic.), Simons (PKC), Dik (Blauw Wit) en Voshart (Deetos). Vrouwen: Jonni Abbenhuis (Die Haghe), Brandt (Deetos), Bukkens (Oost Arnhem), Koopmans (DKOD), Smits (DOS'46) en Tims (Die Hag he). Reno - De Amerikaanse Stacy Dragila heeft zaterdag tijdens een gala voor polsstokhoogspringers in Reno het wereldrecord bij de vrouwen geëvenaard met een hoogte van 4,30 meter. Drie dagen eerder ging de Tsjechische Daniela Bartova in Praag eveneens over deze hoogte. Op 12 december van het vorig jaar slaagde de Australische Em ma George er weliswaar in over 4,40 meter te komen, maar dit record kan niet worden erkend omdat het gebruikte materiaal niet deugde. Peking - China heeft in 1996 tien dopingzondaars betrapt. Dit heeft Yuan Weimin, de Chinese minister van Gezondheid en Sport, zondag bekend gemaakt. „Onze jacht gaat verder," liet de bewindsman erop volgen. Volgens Yuan nemen sporters in China nog steeds risico's en zijn ze roekeloos. „Als wij kalmer aan doen, krijgen we opnieuw een dopingschandaal, zoals in 1994." Yuan zei dat de tien betrapten weinig bekende figuren zijn. Na men maakte hij niet bekend. Dit jaar zullen ze 3500 dopingtesten doen, waarvan 2000 bij de Chinese Nationale Spelen in oktober. „We doen ons best voor dopingvrije spelen," zei Yuan. Hamburg - De Duitse zwemster Franziska van Almsick blijft haar sport op topniveau bedrijven tot en met de Olympische Spe len van Sydney in 2000. Daarna zal ze stoppen. De wereldkam pioene op de 200 meter vrije slag is dan pas 22 jaar. Van Almsick is de laatste topper die is opgeleid door het voormalige systeem in de DDR. Tijdens de Olympische Spelen van Atlanta viel ze enigszins tegen door slechts zilver te halen op haar favoriete nummer. Parijs - Het favoriete paard Abo Volo heeft zondag op de baan van Vincennes bij Parijs de 76e editie van de befaamde draverij om de Prix d'Amérique gewonnen. Gereden door de Belgische pikeur Jos Verbeeck bleef de 9-jarige Franse hengst over een af stand van 2700 meter de Franse combinatie Capitole met Michel Lenoir in de sulky voor. De derde plaats was eveneens voor een Frans paard, medefavoriet Defi d'Aunou met Pierre Vercruysse. Verbeeck zegevierde ook al in 1994 met de Duitse hengst Sea Co ve. De wedstrijd was met een prijzengeld van 1,35 miljoen gulden gedoteerd. Daarvan ging de helft naar de eigenaar van Abo Volo, de 81-jarige fokker Albert Viel. Bij de bookmakers stond de win naar met 19 tegen 10 het hoogste genoteerd. De draver realiseer de met een kilometertijd van 1.14,6 een record voor het evene ment. Het deelnemersveld telde achttien paarden. Als beste buitenlan der eindigde de Italiaanse hengst Crowning Classic met pikeur Marco Baroncini als vierde. De winnaar van het vorig jaar Cock tail Jet uit Frankrijk werd dit keer slechts zevende. Barcelona - Miguel Indurain heeft zijn naam verbonden aan de kandidatuur van Sevilla voor de organisatie van de Olympische Spelen in het jaar 2004. De vijfvoudige Tourwinnaar, die begin dit jaar afscheid nam, gaat als sportambassadeur de belangen van de Zuid-Spaanse stad verdedigen en steunen bij het IOC (In ternationaal Olympisch Comité). De olympisch kampioen tijdrijden heeft ook een aanbod van de staatssecretaris van sport, Marin, in overweging om als perma nent Spaans sportambassadeur te gaan optreden.

de Stem | 1997 | | pagina 13