4t irt Afvaart normaal Druk, druk, druk 'Burger'zaal Laag-bij-de-grond Gehaktdag s Taart m >ek naar te baan? Golfkarton HÉ JA, DAT KEN I r m/v iDEWERKER M/V Vermoeiende Hollanders Nieuw jasje Zuid-B e veland TH ZIEKENHUIS HOOF en selectie )ESTEM ZEELAND C4 *p*ee de Daor en kik nou echt kompassie mee si! PC-KERKDIENSTEN RK-KERKDIENSTEN PASTORIEDIENSTEN fiij voorkeur aange- htopleiding, of de Inggevende capaci- natiseringsprogram- [telijke uitdrukkings- KNF. btiegroep 50 en kent I bruto per maand op pe arbeidsvoorwaar- ken van toepassing. I u contact opnemen ■hoofd Onderzoek /39 28 85. lu tot en met 6 febru- enst Personeelszaken nuis, Postbus 90151, [nelding van vacature- A r en denkniveau bereikt. Een brede kennis van de in gelijkwaardig admini- 1- te vragen en een klant- k commercieel gedreven. fr en denkniveau bereikt, dec name ligt uw kracht /sternen en netwerktech- nanschap, goede contac- Istaan hierbij centraal. Branchegerichte of nauw Pnen de copierbranche). Jjehappen en een klant- en Iroducten is een pre. ;aue; pr eigen inzet uw inkomen leente Tholen. Ig cv/GAWALO projecten, It, personeelsplanning en |:hniek of MBO met aan- ng en leidinggevende \rt St. Maartensdijk, IÏHSW Idijk, tel. (0166) 66 32 11 or gemotiveerd personeel. BROOD IN... n meer dan 108 landen. Het is een grondstoffen die zowel een eigen een eigen produktie van enzymer synergie tussen deze belangn)»" :ermlddelen mogelijk, oeken wij: nes. [lijnen. ewerkte grondstoffen, e produktieruimte en machines, lande goederen coördineren. wachten wij: net elektra als pre. g in produktiebedrijven. SO jaar. ergestuurde bedieningspanelen, atietalent. wij een goed salaris, een prettige lingen, zoals o.a. een pensioen, recente pasfoto zullen strikt len. INDUSTRIEWEG 1PN 1 4762 AE ZEVENBERGEN ZATERDAG 25 JANUARI 1997 DE BELGISCHE automobilist, die deze week als een der eer sten het veerplein bij Kruinin- »en aanreed voor de boot van 16 00 uur, moet er aan getwij feld hebben. Of de afvaart daad werkelijk normaal zou verlopen. Want het ging bij hem al mis bij het naderen van de voormalige tolhuisjes. Nu 'bemand door nog slechts één lokettist, die zich - zoals je ook mag verwachten - ver schuilt in het hokje met het op schrift 'Kassa' erboven. De be manning van de andere twee lo ketten bestaat uit een kaartjes computer, waar je alleen terecht kunt, aldus opnieuw een levens- moot bord boven de rijstrook, net een ABONNEMENT. Duidelijk. Zo niet dus voor de al eerder genoemde Belg. Die reed nietsvermoedend op tot aan de eerste slagboom bij een van de 'abonnement-loketten'. Een ob stakel dat automatisch de weg vrijmaakt zodra je bij de kaart- computer aan de beurt bent. Al leen had de Belgische bestuur der de pech dat hij niet over een abonnementskaart beschikte. En dus de tweede slagboom niet omhoog ging. Hoe braaf de Belg ook ruim vijf minuten wachtte tot hetzelfde zou gebeuren als bij de eerste versperring, niets gebeurde. En zo kon het gebeu ren dat hij machteloos klem stond tussen twee slagbomen in. Zich ten einde raad uit zijn auto hees en na betaling bij de loket tist door hem werd 'vrijgelaten'. Als een van de laatsten schoof hij aan voor de overtocht. Die verliep verder normaal.(HdP) DE MAN heeft zoveel baan tjes en heeft altijd zo druk. Is hij wel in staat om voldoende tijd te stoppen in het water schap. Dat was vrij vertaald de kritiek van meerdere hoofdingelanden, toen sena tor H. Eversdijk tot opvolger van dijkgraaf W. Gosselaar van het waterschap De Drie Ambachten werd benoemd. Vooral de hoofdingelanden Van Pagee, oud-gemeentese cretaris van de gemeente Ter- neuzen, en A. van Himme trokken de inzet van Evers- dijk in twijfel. „Ik twijfel niet aan de capaci teiten van de man. Maar ik vraag me af of hij de intensi teit kan opbrengen en de tijd heeft, gelet op de vele banen die de man heeft, om te doen wat wij van hem verwach ten," zei Van Himme bij de benoeming van Eversdijk. „Gosselaar was altijd aanwe zig op het kantoor. Hij kreeg hierdoor een enorme kennis van het waterschap en dat hebben we altijd gewaar deerd," zei Van Pagee bij het afscheid van Gosselaar, die de nieuwe dijkgraaf van water schap De Zeeuwse Eilanden is geworden. De woorden van Van Himme en Van Pagee kwamen terug in onze herinnering toen de redactie werd uitgenodigd voor een kennismakingsge sprek met Eversdijk, woens dag om 10.00 uur. Even later belde het waterschap dat de afspraak met een half uur werd vervroegd. Dinsdag bel de het waterschap dat de af spraak naar vrijdag was ver plaatst omdat woensdag niet uitkwam. Dinsdag gebeld voor een reac tie van de dijkgraaf. Maar dinsdag was de dijkgraaf er niet. Dat is zijn vaste dag in Den Haag. Wanneer hij er dan wel zou zijn? „Tja, dat is moeilijk te zeggen, hij is net begonnen," aldus secretaris mr. J. Dekker. „Als u gisteren had gebeld, was-ie er ge weest." Hoe vaak is de dijk graaf deze maand al op het kantoor geweest? Dat wordt volgens Dekker niet bijgehou den. „Maar hij is hier al ge weest, hoor. En de inzet van de dijkgraaf hangt niet af van zijn aanwezigheid." (FD) H. Eversdijk, de nieuwe dijkgraaf van De Drie Ambach ten, zou volgens de hoofdingelanden Van Pagee en Van Him me wellicht te weinig tijd aan deze functie kunnen besteden. foto dijkstra DE OOSTBURGSE burgerzaal heeft vorig jaar een flinke ge daanteverandering ondergaan. Voor een fiks bedrag is de zaal weer fatsoenlijk opgeschilderd is het meubilair en de ver lichting vervangen'. Die nieuwe burgerzaal heeft in het Oostburgse al heel wat ton gen losgemaakt. Deze week nog, 'ijdens de overhandiging van de kadastrale atlas van Breskens, ventileerden heel wat mensen hun gedachten over de stijl. Voor de Oostburgse wethouder E- Cuelenaere-Faes koren op haar molen. Zij haakte daar tij dens de bijeenkomst meteen op tn. De wethouder - hoe kan 't anders - sprak van een doordacht geheel. De burger- j*aal stamt oorspronkelijk uit het begin van de jaren vijftig, vertelde ze, en die stijl wilde de gemeente weer laten herleven. Een opgefriste burgerzaal dus, ®et een tintje nostalgie. Een Plaats waar in de komende jaren menig bruidspaar weer het 'ja- Wo°rd' zal laten klinken. Een apenbare gelegenheid. Het woord zegt het al: burgerzaal, hen zaal voor de burgers, want Malve trouwpartijen vinden er al van activiteiten in plaats. En Principe is iedereen er wei- hom, want het blijft tenslotte aen burgerzaal. hoewel. In Oostburg's politiek /Pzicht schuilt een addertje on- .111, ■Ill.jjj hhhi |p!» wKBÊÊm Hl Waar laat ik dat ding, moet de eigenaar van deze schotelantenne hebben gedacht. De Terneuzen- aar vond een plaatsje in de brandgang, zo ongeveer op manshoogte. Goede ontvangst, niks op aan te merken. Anderen hebben er maar één woord voor over: laag-bij-de-grond. foto canule schelstraete ZEELAND ROND verschijnt elke zaterdag in de Zeeuwse editie van dagblad De Stem. Bijdragen deze week van Frank Deij, Gerlach Hoch- stenbach, Wim Kooyman, Wil Verherbrugge, Ronald Verstraten, Harold de Puys- seleijr en Eugène Verstra- eten.. De redactie stelt reac ties op prijs. Geen anonieme inzendingen, en niet op rijm. Voor tips, op- en/of aanmer kingen belt u: 0115-645769, U kunt ook schrijven naar: Postbus 145, 4530 AC Ter- neuzen. 'Ook een stukje taart?' infor meerde de baliemedewerkster deze week, wijzend op een kloek uitgevallen slagroom-exem plaar dat de bakker zojuist had afgeleverd. Dat wilde iedereen wel, en vanwege de omvang kreeg iedereen een punt-van- formaat. Herkomst? Onduide lijk, maar een gegeven paard kijk je niet in de bek. Tei-wijl de lippen werden afge likt, stapte de advertentie-ac quisiteur het kantoor binnen. 'Heeft de bakker het gebak al gebracht?' informeerde hij. 'Die is voor de prijsuitreiking van de grote clubactie later vanmiddag. Ik dacht, zo'n uitreiking op zich is wat kaaltjes. Laat ik er eens een taartje bij doen.' 'Oeps', zeiden wij, en slikten snel het laatste hapje door. IN DE OGEN van veel Belgen hebben de Hollanders een veel te grote bek. Brutaal als ze zijn, trekken ze zich in het buitenland nergens iets van aan en lappen ze alle regels aan hun laars. Althans, zo denken de zuiderburen. Neem nou die talrijke auto's met een Nederlands nummer plaat op de Antwerpse ring. Ze rijden te hard en ze ge bruiken geen richtingaanwij zers. Hoe het toch komt dat Nederlanders zich in eigen land zo braaf gedragen en over de grens alle remmen losgooien, vroeg een lezer van de Gazet van Antwerpen zich deze week af. Ach, dat ze zich massaal mis dragen, nee dat nu ook weer niet, stelde een commandant van de rijkswacht in diezelfde krant. Wel vond-ie dat Ne derlanders altijd tegenspre ken. „Zo vragen wij voor een zware overtreding vierdui zend francs - 225 gulden - en dan beginnen ze altijd te mekkeren," vond de comman dant om er een dialoog met zo'n Hollands brutaaltje uit eigen ervaring aan toe te voe gen: - Ik reed toch maar tien kilo meter te hard. - Ja, maar het vaste tarief is 225 gulden. - Ook als ik 170 rij? - Jazeker. - En als ik 200 rij? -Ook. - Dan rij ik in het vervolg 200. „Onze mensen moeten iedere keer in discussie gaan. Ver moeiend hoor..," verzuchtte de commandant. (GH) HIJ GING voor het eerst op ka mers wonen. Weg van moeders pappot, het studentenleven lonk te. Nee, geen hospita, dat was niks. Dat vertelden zijn vrien den, die hem inmiddels waren voorgegaan. Een studentenhuis, ja, da's gezellig. Lekker keten, laat naar bed, bier drinken. Hij vond zo'n uitgewoond kot in de binnenstad. Vier jongens, vier meisjes. Een kamer van drie bij vier, gemeenschappelijke ruimte met wc aan de ene en douche aan de andere kant. Een huisbaas die elke eerste maandag van de maand de huur kwam ophalen, handje contant. Maar gezellig dat het was. Voor al tijdens het eten. Dat deden de studenten meestal gezamenlijk, vrienden en vriendhinen schoven aan. Een vrolijke janboel aan de lange houten tafel, met een joe kel van een afwas en koffie en het journaal na afloop. Koken ging per toerbeurt. Dus ook de nieuwbakken student moest er de eerste week meteen aan geloven. Die had van zijn le ven nog nooit achter het fornuis gestaan, zelfs de boterhammetjes 's morgens werden door zijn moeder gesmeerd. Toch ging hij enthousiast aan de slag. Hij zou weieens spaghetti maken, zoals zowat elke student die voor het eerst op kamers gaat wonen spa ghetti maakt. 'Die slierten in de pan, een sausje van tomaten en gehakt, en klaar is Kees', zei hij opgetogen. Aan de slag dus, dat doe ik wel even, dacht-ie nog. Totdat zijn huisgenoten gierend van het lachen onder de tafel en over de bank rolden... de 'kok' stond bloedserieus acht ons ge hakt in een vergiet onder de kraan te wassen..! „Doe je het wel half-om-half," werd hem schaterend nagegeven. (GH) HLJ heet 'Den Aantrekker' en hij zorgt voor de publiciteit van het Antwerps Travestie Theater. Ie mand met zo'n achternaam moet een ware stimulans zijn voor wie wel eens wat anders wil. De goe de man/vrouw dus maar eens ge beld, want de Antwerpenaren komen volgende week naar Ter- neuzen. Dat schreeuwt om infor matie. Nu is het, als je in de grensstreek woont, wel eens lastig om de landnummens van België en Ne derland te onthouden. Is het nu 31 en 32, of net andersom? Niet gekeken en verkeerd gedrukt, krijg ik een randstedelijke juf frouw aan de lijn. Of ik met het Antwerps Travestie Theater spreek, probeer ik toch nog even. Maar nee, ik spreek met een be drijf in Zuid-Holland. „Wij ma ken golfkarton," zegt ze droog. „Dat is dus heel wat anders dan travestie," grap ik mijn blunder weg. „Ja, inderdaad," zegt zij, „al moet ik zeggen dat er hier wel een paar rondlopen die er best voor in aanmerking komen." (KV) DE HEIKANTSE fanfare houdt binnenkort een zogenaamde voorspeelavond. Muzikanten van jong tot oud laten dan zien wat ze allemaal in hun mars hebben. „En ze krijgen ook nieuwe uniformen," meldde een inwoonster haar echtgenoot. Die keek nogal ven-ast op, want daar was hem nog niets over be kend. „Jazeker," zei ze. „Want op de aankondiging staat dat de voorspeelavond wordt gehou den in een nieuw jasje." der het gras. Sedert jaar en dag wordt er in politieke kringen ge mopperd dat de burgers te ver van het politieke strijdtoneel af staan. Politieke partijen be speuren weinig betrokkenheid. Raadsvergaderingen zijn open baar, maar slechts een handje vol mensen bevolkt over het al gemeen de publieke tribune. Een groepje dat nog nieuwsgie rig is naar plaatselijk politiek vuurwerk. Dat valt meestal te gen. Of mee. Het is maar net hoe je het ervaart. Na afloop van zo'n openbare raadsvergadering zou men als bezoeker nog eens in de gelegen heid moeten zijn om van ge dachten te wisselen met de ver tegenwoordigers van de politie ke partijen. Het gaat toch om betrokkenheid, om persoonlijke contacten. Dat zou dan mooi kunnen in die opgeknapte 'bur gerzaal'. Want daar neemt de Oostburgse raad na afloop van het politieke werk nog een ver snapering. Maar de 'burger', die is dan plotseling niet welkom meer. Na de raadsvergadering, ook al is het op uitnodiging, wordt die burger bij de burger zaal vriendelijk, doch uiterst dringend verzocht te vertrek ken. Want stel je voor dat de po litiek echt binnen handbereik van de gewone man zou komen. Daar is een burgerzaal toch niet voor? (WV) Agge nog jonk zijt en ge vrai volop, oor't zo makkeluk gezeed: „Schatsjen ik zien ou toch zo gjèrn,en „wij deel'm altijd saomen lief en leed. Of: „Ik zou ou wel op willen eten." Laoter deenkte soms: „Aoi'k't maor ge- daon. Maor jao, dan zijj al lank en breed getroud en begint'r dan nog maor 's aon! Nie datta slaonde ruzie is ele daogen. daor zit wel 's 'n aor in de boter vanei gen. 't Rookt'r wel 's om over 'n paor arte woorden zo nou en dan nog maor te zwij gen, maor ge blijf toch bij makaor. Op 'n ander ist dikkels ook al 's iets niewaor Meestal laot'm da schoner aonzien dan't is, want ge zie d'alleen d'n buiten kant maor. Al ist dan geen getoot meer ele daogen, t'kan toch teveel deurslaon naor d'n anderen kant. Mee zukken mannen enk dan kompassie, die zijn echteluk emaol opt tweede plan aangeland. Zo zat'k overlest bij Sooi, zij was mee eur moeder om boodschappen naor de stad Daor aoide ze! Nog zeker dertig meter voor ze mee eur auto afzwinkten naor de pad, wien deenkte datt'r naor de voordeur vloog: Sooi en Froufrouken, euren ond. Zo'n klein opneukerken; nie veel oger as ne peperkoek gezien van de grond. Ge kenta wel. Blai dattij eur zag, da d'ondsjen, want lawijten as ne groten vaneigen. Da gooi Sooi de deur open en dan gaoj't nog maor 's pas krijgen! Wie deenkte datt'r aongetrokken oorFroufrouken allicht: „Oh mijn liefken kom 's ier! Wast vrouwken weg?" Flikflooien, tootjes geven, over da bolleken vrijven ne keer of vier. En tegen Sooi kortaf, oft eure knecht was: „Aol gij de boodschappen 's uit t'au- to agau! Froufrouken moe naor binnen, da beestjen krijg ier bij die voordeur veesteveel kou!" Zaterdag 25 januari ZEVENDEDAGS ADVENTISTEN Terneuzen (Goede Herderkerk) 10 u. geen dienst. Middelburg (Doopsgezinde kerk) 10 u. gezamenlijek dienst, G., Frenk. Vlissingen ('t Anker) 9.30 u. geen dienst. Zondag 26 januari HERVORMDE KERKDIENSTEN Aardenburg (Ontmoetingskerk): 10.30 u. ds. F. Blokland. Ma. kapel Coensdike, 16 u. ds Valk. Axel: 10 u. pastor Rouw. 17 u. ds. de Meij Mecima. Biervliet: 9.30 u. ds. J. v.d. Schee. Kindernevendienst in Het Tref punt. Breskens: 9.30 u. dhr. M. Baart Cadzand: 9.30 u. ds. Houwaart Groede: 9.30 u. ds. R. Wasterval. Hoek: 10 u. ds. A. van der Maas mmv Happy Band. Hontenisse: dienst in Hulst. Hoofdplaat: 10 u. cand. A. Mous- sault.. Hulst: 10 u. ds. A. de Meij Mecima.. Nieuwvliet: 10 u. ds. C. Hoogen- doorn. Oostburg: 10 u. ds. C, van Duinen. Philippine: 10 u. dhr. J. Ende. Retranchement: geen dienst. Schoondijke: 9.30 u. ds. R. Blok land. Dienst in Gereformeerde kerk. Sint Anna ter Muiden: 11 u. ds. Houwaart. Sint Kruis: 9 u. ds. F. Blokland. Sluis: geen dienst. Terneuzen: (Grote Kerk): 10 u. ds. W. de Boer. (Goede Herderskerk): 10 u. cand. H. Occhies. 19 u. ds. A. v.d. Maas. (Opstandingskerk): 10 u. ds. M. Heijting. Waterlandkerkje: 10 u. ds, A. van Andel. LJzendijke: dienst te Biervliet. Zaamslag: 10 u. ds. H. Reinders. GEREFORMEERDE KERKDIEN STEN Axel: 10 u. ds. H. Ketelaar, 17 u. ds. A. de Meij Mecima. Terneuzen: (Opstandingskerk) 10.45 u. ds. L. de Nood. Zaamslag: 10 u. en 15 u. ds. A. de Haan. GEREFORMEERDE KERKEN (VRIJGEMAAKT) Axel: 10 u. leesdienst, 15 u. ds. A. Kramer. Hoek: 9.30 en 15 u. ds. A. Souman. Terneuzen: 9.30 en 15 u. ds. P. Storm. Zaamslag: 9.30 u. ds. L. Leeftink, 15 u. ds. P. Storm. CHRISTELIJK GEREFORMEER DE KERKDIENSTEN Zaamslag: 9.45 en 15.15 u. ds. A. van Ek. EVANGELISCHE GEMEENTE Terneuzen (De Kandelaar): 10 u. dhr. W. v. Dijk. Hulst (Het Ravelijn): 10 u. K. de Ja ger. VRIJE EVANGELISCHE GE MEENTE Breskens: 9.30 u. geen dienst. Retranchement: 11 u. geen dienst. Nieuwvliet: 10 u. ds. G. van de We tering (HA). DOOPSGEZINDE GEMEENTE Aardenburg: 10.30 u. (rk kerk) geen dienst. Goes: 10 u. geen dienst. Middelburg: 10 u. geen dienst. Vlissingen: 9.30 u. (Petruskerk) ge- spreksdienst, br. J. Zondervan. S.O.W. DIENSTEN Aardenburg: (Ontmoetingskerk), 10.30 u. ds. F. Blokland. Oostburg: (gereformeerde kerk), 10 u. ds. ds. J. Riesebos. Oostburg: (hervormde kerk), 10 u. doopdienst, ds. C. van Duinen. CHRISTENGEMEENTE DE HOEKSTEEN Oostburg: (De Hoekzak) 10 u. dhr. R. Goemaere. WEST-ZEEUWS-VLAANDEREN Aardenburg - Maria Hemelvaart, zond. 9.15 u. Biervliet - H. Maagd Maria Onbe vlekt Ontvangen, zat. 19 u. Breskens - H. Barbara, zond. 10 u. Eede - H. Maria ten Hemelopne ming zat. 19 u. Groede - H. Bavo. zat 19 u. Hoofdplaat - H. Eligius. zat. 17 u. Oostburg - H. Eligius. zond. 10.30 u. Schoondijke - H. Petrus Apostel, zond. 09.15 u. Slijkplaat - Maria Sterre der Zee. zat. 17 u. IJzendijke - H. Maria Hemelvaart, zond. 10.30. Sluis - H. Johannes de Doper. zond. 10.30 u. OOST-ZEEUWS-VLAANDEREN Clinge - H. Henricus. zat. 19 u. Hulst - H. Willibrordus. zat. 19 u. zond. 10.30 u. Graauw - Maria ten Hemelopne ming. zond. 9.30 u. St. Jansteen - H. Johannes de Do per. zat. 19 u. Boschkapelle - H. Petrus en Paulus. zond. 9.30 u. Westdorpe - O. L. Vr. Visitatie, zat. 19 u. Hengstdijk - H. Catharina. zond. 11.00 u. Heikant - H. Teresia. zond. 9 u. Kloosterzande - H. Martinus. zat. 18.30 u. zond. 11.00 u. Koewacht - H. H. Philippus en Ja cobus. zond. 10.30 u. Lamswaarde - H. Cornells, zat. 19.00 u. Nieuw-Namen - H. Joseph, zond. 11.00 u. Ossenisse - H. Willibrordus. zond. 9.30 u. Stoppeldijk - H. Gerulphes. zat. 19.00 u. Sluiskil - St. Antonius. zond. 11.00 u. Terhole - H. Gerardus Majella. zond. 9.30 u. Axel - H. Gregorius de Grote. zat. 19 u. zond. 11 u. Philippine - O. L. Vr. Hemelvaart, zond. 9.30 u. Sas van Gent - Maria Hemelvaart, zond. 11 u. Zandstraat - H. Pastoor van Ars. zond. 10 u. Terneuzen - H. Willibrordus (Trini- teitskerk). zat. 19.00 u. Verrezen Christus: zon. 9,30 u. Hoek - H. Kruiskerk, zond. 11 u. Zuiddorpe - H. Maria Hemelvaart, zat. 17 u. zond. 9.45 u. Voor geestelijke bijstand in het weekeinde is onderstaande pastorie te bereiken. OOST-ZEEUWS-VLAANDEREN Hulst, Hontenisse en Koewacht - Van zond. 12 u. tot maand. 24 u. Past. A. Ruijloft, Graauw, tel. 0114-635272. WEST-ZEEUWS-VLAANDEREN Van zond. 12 u. tot maand. 20 u. Past. M. Janssen, tel. 0117-461208 (bgg. Ziekenhuis Oostburg: tel. 0117- 459000). KANAALZONE Terneuzen, Philippine, Axel, West dorpe, Sas van Gent, Zuiddorpe - Van zond. 12 u. tot maand. 24 u. Past. J. Eggermont, tel. 0115-451882 of 0115-688000. Aflevering 495 ENGEL REINHOUDT uit 's-Heerenhoek, die veel samen met Ambras optreedt, bezorgde ons een lied over Zuid-Beveland. Zo lang we nog met de boot meekunnen, is een uitstapje naar de overkant nog te betalen en kunnen we gaan kijken of het waar is wat hier verteld wordt. Van het geheel Zuid-Beveland, hoe groot het ook mocht wezen, Wordt het dorpke Heinkenszand, van kind ze vreugd geprezen. Van alle dorpen zijn ze hier om het vermaak en het plezier Vandaag hier bij te wonen, zal ik u hier vertoonen. Van Bats en Rilland zijn ze hier en ook van Krabbendijke Om het vermaak en het plezier van Heinkenszand te kijken. Van Waarde, Kininingen ziet eens aan komen naar Heinkenszand gegaan Van Schore en Biezelingen, veschillende jongelingen. Daar is Grietje van Kapel, die zou niet graag mankeren. Cornelis heeft haar hand, wel wel, wat zal hij haar trakteren. Overal waar zij om verzoekt, eieren, wafelen, zoet koek Alles zal hij haar geven dat is vandaag een leven. Alles is daar op de baan, Hendrik met zij Truitje, Komen daar van Kloetinge aan al met een aardig duitje. Dat moet hier ook aan den kant op het dorpje Heinkenszand. Alles voor mijn Truitje, het allerlaatste duitje. Ierseke, Kattendijke, Wemeldingen en de Wilhelminapolder Wie blijft vandaag op zolder? 's-Gravenpodler en Ternis, Kwadendamme weet dat 't kermis is Ze komen aangelopen naar Heinkenszand met hoopen. Van Ovezand zijn zij present van Borsele geen wonder, Van Nieuwdorp zijn ze kontent, maar nog in 't bijzonder: Oudelande en Baarlandsedijk. Daar is Kaatje van Ellewoutsdijk En Betje van Driewegen, die zal vandaag niet vegen. Vandaag heeft 't heele land plezier, geen dorpje uitgezonderd Van Hoedekenskerke zijn ze hier, wie is daar van verwonderd? 's-Heerenhoek ziet hoe plezant; Wolfaartsdijk komt hand aan hand Komen dan gelopen naar Heinkenszand met hoopen. Onder al dat wreed gewoel zou ik het haast vergeten: 's-Heer Abskerke in de Poel, dat ieder wel zal weten Daar weet ik nog een dorpje staan waar de huizen zijn vergeten dat mag nog een dorpje heten. 's-Heer Hendrikskinderen weet je dat en wil toch eens opmerken Eer men komt ook in de stad ook eens aan 's-Heer Arendskerke. En dan op Wiskerke voort, Senoutskerke aan de poort Hier zijn nu al de namen van 33 dorpen samen. Het moet er wreed druk geweest zijn! Pegam

de Stem | 1997 | | pagina 27