Ik geef de moed nog niet op' 'Vrouwen kunnen niet kotsen' raeve Jan houdt derde springwedstrijd Indoor Vlaanderen Uitreiking eerste Van der Hooft-trofee inse van Etten uit grotere toernooien gekegeld door valse starts ESTEM SPORT ZEELAND PAARDENSPORT SCHAATSEN Muntz van slag in Australië lolgens vrouwentrainer Van Harpen gaan tennissters niet tot het gaatje sportnieuws KORT sport AGENDA BASKETBAL VOLLEYBAL BADMINTON KORFBAL TENNIS ZAALHANDBAL ZATERDAG 25 JANUARI 1997 B3 „onze paardensportmedewerker 'el- De landelijke rijvereniging en «club Graeve Jan uit Sas van nt tekent vandaag voor de organi se van de derde wedstrijd van de ringcompetitie Indoor Vlaanderen manege Magrette te Axel. Bij de Z-klasse paarden gaat Sanja Dingemanse met Gultana van De Paar debloem aan de leiding met twee eerste plaatsen. De M-klasse kent vandaag een spannende wedstrijd want Martijn Cer- pentier met Iduna van De Oranjeruiters en Luc Cornelissens met Imposant Star van de ruiterclub Hulst gaan na twee wedstrijden samen aan de leiding. Luc Cornelissens staat met Panter in de L-klasse eveneens aan de leiding met twee keer vier punten. Stef Nelisse van De Schouwseruiters heeft twee keer twee punten en Hans Wattel met Jacky van De Vroonruiters heeft zes punten en komt vandaag eveneens aan het vertrek. Dick Stobbe met Valentina van Graeve Jan heeft in de B-klasse een goede uit gangspositie. Na twee wedstrijden vier en zes punten, maar kan wegens vakan tie zaterdag zijn positie niet verbeteren. Wel is hij present bij de finalewedstrijd zaterdag 22 februari. De 16-jarig ponyruiter Hans Vinke met Waldo van De KLeppertjes gaat in de L- klasse onbetwist aan leiding na twee wedstrijden. Twee keer een eerste plaats in de eerste wedstrijd en in de tweede wedstrijd een eerste en een der de plaats. In de M- en Z-klasse is de ab solute favoriete voor de eindzege de ne genjarig amazone uit de Zandstraat Cindy Perdaen met Mick in de M-klasse en met Scooby Doo in de Z-klasse. Zij komt uit voor de ponyclub De Zwinrui- ters. Vandaag wordt er naast het klas sieke parcours, als tweede parcours een verkort klassiek gebouwd. Parcours- ontwerper is Bram Schilleman uit Bier vliet. r Eddy de Schrijver s( - Rinse van Etten had zich van dit schaatsseizoen eer voorgesteld dan er tot nu toe is uitgekomen. Toen de i-jarige Hulstenaar - studerend aan de Academie voor chamelijke Opvoeding in Den Haag - een knappe 500 eter reed in 39,60 seconden in Heerenveen dacht hij zich kunnen plaatsen voor het wat grotere werk. Daar is hter niets van terechtgekomen. oktober reed ik eerst in Inzeil, 'ivember was voor mij een lichte maand. Alles ging mis. 'och reed ik nog een goede 500 deren dacht daardoor wel aan nationale kampioenschappen je te kunnen doen. Mooi niet. ten ik uit Collalbo in Italië iiiskwam begin januari dacht een brief te krijgen waarin ik '•nog werd toegelaten voor de 'tderlandse sprintkampioen- n. Dus niet. Bij de KNSB rdt eveneens wel eens aan endjespolitiek gedaan. Ik vind 1 spijtig," aldus Rinse van Et- natuurijs was Van Etten ook vijls te zien. Hij had graag liiis-Brugge-Sluis gereden of de finstedentoeht. „Door tenta- s kwam het er niet van en ik .g te horen dat de ijsmat er it bij lag. Anders had ik g eens acte de presence gege- Natuurijs is me meer gaan en nu ik aan de zijlijn heb taan van de Elfstedentocht, jn vader Gerard reed hem uit rt Cees Maas en Edwin Fran- 'ert. Ik ben potentieel lid, ar mocht niet rijden. Daarna i> ik me op het natuurijs ge- rt. Reed afvalwedstrijden en [uitwedstrijden. In Nreuw- tterland werd ik tweede. Het akte weer wat goed van een ei- 'jk verprutst seizoen." 'azijn teleurstellingen op de re sale selectiewedstrijden dacht jan Etten even om er de brui aan n. „Ik baalde als een stek- •r en heb toen echt wel even «rwogen om wat anders te doen dan de korte afstan- n Ik wil het nog een jaartje proberen. Ze hebben me al ver teld dat, door wat aanpassingen te doen, ik op de langere afstan den wat beter uit de verf moet kunnen komen. Daar richt ik me dan maar op. Klapschaats Ik ga ook eens de klapschaats uit proberen. De teleurstellingen hebben een positieve zijde, want ik kan me nu op andere dingen toeleggen. Ik kijk het nog een jaartje aan bij het allround- schaatsen en mochten de resulta ten dan nog tegenvallen, dan richt ik me op de marathons. Als ik bij de beste tien eindig in de regionale marathons, dan kan ik een B-nummer krijgen. Uiteinde lijk wil ik dat over twee jaar toch gaan doen. Op natuurijs kun je dan al tussen de grote mannen van start gaan. Ik heb in Eindho ven al wat marathons gereden en bij de C-rijders wist ik me toch altijd bij de eersten te plaatsen. Ik weet nog goed dat ik twee keer tweede werd achter Arnold Stam. Dus ik denk dat ik het marathon- werk wel aan kan. Eerst wil ik het gewone schaatsen nog eens proberen. Het wordt dus alles of niets en kiezen. Ik merk ook ove rigens dat het combineren van schaatsen en studie steeds moei lijker word. De school bevalt me uitstekend." Buitenlandse trips zoals vorig jaar staan er niet meer op het programma. Met persoonlijke re cords op de 500 meter van 38,88 seconden, 1.17,25 op de 1000 me ter, 1.57,23 op 1500 meter, 4.13,65 op de 3000 meter en 7.14,88 op de 5000 meter staan er toch tijden achter de Hulstenaar die er mogen zijn. „Op zich is dat Hulstenaar Rinse van Etten zet door in de schaatssport ondanks tegenslagen. lijstje best goed. Daarom geef ik de moed niet op, want een slecht jaar kan er altijd tussen zitten. Ik probeer het nog een keertje." Overigens is het starten op die 500 meter al een paar keer een probleem voor Van Etten ge weest. „Ik kan me herinneren dat ik tijdens de IJssel Cup ook eens de mist in ging. Ja, goed starten is belangrijk. Voortaan pik ik geen start meer mee. Dat heb ik er wel van geleerd. Ik blijf nu stilstaan tot ik het schot hoor. De laatste keer schoof mijn ene schaats weg en dan weet je dat het toernooi erop zit. Op zo'n 500 meter mag er eigenlijk niets misgaan." Hope Island (anp) - Goede start, slecht vervolg. Rolf Muntz is gis teren in de tweede ronde uitge schakeld in de Johnnie Walker Classic, het eerste golftoernooi van de Europese Tour. De Bra bander liet zijn openingsronde in 70 volgen door een tweede rond gang op Hope Island in 77 slagen. Zijn totaal van 147 was er één te veel om in het weekeinde mee te mogen spelen voor de prijzenpot van twee miljoen gulden. Muntz zakte van de 23e naar de 72e plaats. Slechts 65 golfers gin gen door naar de derde en vierde ronde. De Nieuw-Zeelander Mi chael Long was na twee speelda gen de beste met 136 slagen (68 68). De Zuid-Afrikaan Ernie Els en de Australiër Peter Lonard be zetten samen de tweede plaats met 138. De enige Nederlander in het deel nemersveld maakte fouten op drie van de achttien holes. Hij sloeg een bal de baan uit en nog een in het water. Ook sloeg hij er een diep in een zandhindernis. Tweemaal moest hij een strafslag bijtellen. Muntz reageerde gelaten op de uitschakeling. „Ik zal nog wel va ker worden uitgeschakeld in toernooien. Waarschijnlijk was ik geschrokken van mijn mooie score in de eerste ronde. Die kwam onverwacht. Na een maand onderbreking is mijn spel nog een beetje roestig. Ik ga nu toewerken naar de volgende wed strijd van de Europese Tour, de Heineken Classic in Perth." Hope Island (Aus). Johnnie Walker Classic, Europese Tour, 2 miljoen gulden: Stand na tweede ronde: 1. Long (NZe) 136 slagen (68 68), 2. Els (ZAf), Lonard (Aus) 138,4. Eales (Eng), Van de Velde (Fra) 139, 74. Muntz (Ned) 147 (70 77), uitgeschakeld. Scottsdale. Phoenix Open, mannen. Stand na eerste ronde: 1. Jones (VSt) 62, 2. Price (Zim) 64, 3. Duval (VSt), Tolles (VSt), Ozaki (Jap), Fehr (VSt), Beck (VSt), Mediate (VSt), Parnevik (Zwe), Blackmar (VSt) 66. 'Luie varkens' werden ze door Richard Krajicek ooit genoemd. Hij kreeg de halve wereld over zich heen. Maar als hij heeft bedoeld dat vrou wen niet zo hard willen 'rainen als hun manne lijke collega's, dan staat hij in die mening zeker aiet alleen. „Het dames- gebeuren is een pro bleem, zegt Stanley Franker, de technisch di recteur van de Neder landse tennisbond en hij doelt dan op zowel de resultaten als de inzet hij de vrouwen. „Vrou wen kunnen niet kotsen, mannen gaan wel zo ver," zegt vermaard wouwentrainer Eric van "arpen. Kortom, wan neer gaan die vrouwen a°u eens eindelijk aan het werk? •NB: Van Harpen, franker en de schrijver van onderstaand artikel hebben één eigenschap °nmiskenbaar gemeen: ze zijn van het manne ngeslacht. Vincent Ronnes Melbourne - Brenda Schultz, peggen de deskundigen, s die nou toch eens serieus ®voor zou gaan leven. Ne- zijn Z°U e8n kanier rÜker "jk train me rot," zegt ze zelf. «örenda is een verhaal Part,zegt mannencoach Stanley Franker. „Die knokt ctl suf om te winnen." n°g wat anders dan een ®uigsdier zijn. Trainingsdie- Als vrouwentrainer Eric van Harpen het nog eens over mocht doen, zou hij liever mannen trainen. foto henk koster ren zijn doorgaans van de man nelijke kunne. Franker: „Er moet zo nu en dan bloed aan de paal zijn." Hetgeen hij bij vrou wen niet zo snel aantreft. Eric van Harpen, die onder an dere naam opbouwde door de Spaanse toppers Sanchez en Martinez een handje te helpen op hun weg naar de top, zegt: „Vrouwen kunnen op de baan op een training niet kotsen. Die gaan niet zo ver. Mannen wel, die gaan helemaal tot het gaat je." Spelletjes Van Harpen schreef ooit ge schiedenis door Conchita Marti nez een tik tegen de billen te ge ven en te zeggen dat ze te dik werd en harder moest gaan trai nen. Het leverde hem een forse ruzie op met de Spanjaarden. Niettemin vestigde Eric van Harpen, die 33 jaar geleden Ne derland vaarwel zei en korte tijd furore maakte als voetballer bij Rot-Weiss Oberhausen, zijn naam als vrouwentrainer. Deze week verkast hij met zijn hele boeltje van Barcelona naar Mallorca om daar in een rustige omgeving een tennisschool te openen. De Zwitserse Patty Schnyder, die het in Australië tot de derde ronde schopte, de Duitse Probst en de Spaanse Serna zijn momenteel zijn be kendste leerlingen. Mannen, zegt Van Harpen, het is alsof ze van huis uit de spelletjes beter door hebben. „Vooral in Spanje begint dat al met partij tjes voetbal of het vechten op straat. Dan leren ze al spel en tactiek. Meisjes spelen al die tijd met poppen. Die moeten dat la ter allemaal inhalen. En dat is moeilijk. Conditie kun je nog opbouwen, maar spelinzicht moet er gewoon in zitten." Ambitieus Stanley Franker zegt geen bij zondere voorkeur te hebben als het gaat om de vraag of hij liever mannen dan wel vrouwen zou trainen. „Als vrouwen vertrou wen in je hebben als coach, is het prima werken. Binnen een groep geeft het bij de vrouwen nog wel eens eerder problemen dan bij mannen. Maar dat is een bekend gegeven." Zijn vrouwen ook minder ambi tieus? „Die ervaring heb ik niet." „Het is wel zo dat vrou wen een verlies makkelijker ac cepteren dan mannen. Niet dat ze moeten lopen grienen, maar je mag dan best even kwaad worden." „Weet je wat het ook is met vrouwen? Ze zijn er zo alert op om op te komen voor hun rech ten. Bang dat ze iets ten opzich te van de mannen te kort ko men." Media Toch vindt Franker dat er wel wat aan het veranderen is. Waarbij de media volgens hem een belangrijke rol spelen. „Kijk nou naar Hingis," zegt hij. „Een prachtige speelster. Maar als die dan een keer met een racket gooit, dan komt daar meteen kritiek op. Waarom? Dan vind ik dat jullie journalisten daar ook helemaal verkeerd mee omgaan. Dat is niet erg lady-like, of zo iets wordt dan geschreven. Ik wil zulk gedrag niet goedpraten, maar het is juist goed als zo'n meisje zich eens af en toe flink opwindt." Hij zei het al: er mag af en toe wel een spatje bloed aan de paal zitten. Eric van Harpen vindt dat hij in een mooie wereld zit. En dat hij er zelf ook wel wat van kan. Als hij terug mocht komen op aarde als achtjarig jochie, zou zijn liefste wens zijn leerling van zichzelf te zijn. En als hij nou eens terug mocht komen op aarde en zou mogen kiezen tussen een mannen- en een vrouwengroep? Hij gilt het bijna uit: „Man nen!!" Van onze sportmedewerker Terneuzen - De aanzet, die vorig jaar in mei gegeven werd om voetbalbegrip Han van der Hooft te herdenken, heeft een suc cesvol vervolg gekregen. Vrijdag 31 januari is het zover. Dan wordt de eerste Han van der Hooft-trofee vergezeld van een fors geldbedrag uitgereikt aan een persoon die zich uitermate verdienstelijk heeft gemaakt binnen de voetballerij in Zeeuws- Vlaanderen. Het organiserende comité, Ariel Meeusen, Tonnie Vermast en Ed dy van der Hooft, hebben via een schrijven alle 31 clubs in Zeeuws- Vlaanderen benaderd met de vraag een vrijwilliger uit hun ver eniging aan te wijzen die zich al jaren op verdienstelijke wijze in zet voor die vereniging. De orga nisatie kreeg daarop een flinke respons, want 21 clubs meenden een man binnen de gelederen te hebben die voor de eerste Han van der Hooft-trofee in aanmer king komt. De clubs moesten wel een duide lijk motivatie meesturen waarom men die persoon voordroeg. Van die 21 inzendingen zijn er inmid dels acht afgevallen. Dinsdag 28 januari bepaalt een jury, bestaan de uit afgevaardigden van de or ganisatie, nauw bij het voetbal betrokken personen en de regio nale pers, wie uit dat rijtje geno mineerden de eerste prijs in ont vangst mag nemen uit handen van Elly van der Hooft, de vrouw van de vorig jaar overleden Han van der Hooft. Die eerste prijs bestaat uit een gigantische wisselbeker, die de kantine van de vereniging waartoe de winnaar behoort ge durende een jaar op moet luiste ren. Daarnaast ontvangt die meest verdienstelijke vrijwilliger een bedrag van 2500 gulden, dat ten goede komt aan de jeugdafde ling van zijn vereniging. De num mers twee en drie in dit klasse ment van verdienste krijgen een aandenken, dat respectievelijk uitgereikt wordt door Barry en Nicole van der Hooft. Dit alles gebeurt in de kantine van de voetbalvereniging Ter- neuzen. Die club staat overigens los staat van deze organisatie. Een comité van aanbeveling heeft inmiddels voor een gezonde fi nanciële basis gezorgd waardoor het vervolg van deze memorial verzekerd is. Het is de bedoeling dat jaarlijks bij de verkiezing een ander thema aan de orde komt. Deze verkiezing vormt het hoog tepunt van een gala waarop de muzikale omlijsting niet ont breekt. Om 19.00 uur gaat de kantine van de W Terneuzen open en worden de genodigden geïntroduceerd door ceremonie meester Pierre Eijsackers, waar na Eddy van der Hooft als voor zitter van de organisatie het woord richt tot de aanwezigen. Een interessant onderdeel van deze avond vormt het forum. Daarin behandelen bekende per sonen uit de voetballerij enkele onderwerpen onder leiding van Eddy van der Hooft. Aanvanke lijk zouden de broers Dennis en Gérard de Nooijer acte de pre sence geven. Dat gaat echter niet door omdat de broers met Sparta op trainingskamp zijn in Spanje. Ook Danny Blind moet door sportieve verplichtingen verstek laten gaan. Zeker is de aanwezig heid van Barry Hulshoff en men is druk doende om Rik de Saede- leer en Hans Galjé naar Terneu zen te bewegen. De punten die tijdens het forum behandeld worden zijn: Wat is het belang van sponsoring voor de jeugdafdeling? Hoe behoudt een voetbalvereniging zijn jeugd leden? Wat is de invloed van be talingen bij de amateurs op de jeugdafdeling? Wat is de toe komst van de amateur-jeugdaf delingen in de voetbalsport. Om streeks kwart voor elf zal Elly van der Hooft dan de wisselbeker uitreiken en Eddy van der Hooft de verkiezing van de meest ver dienstelijke vrijwilliger motive- Voetbalclubs oefenen Terneuzen - Mits de gesteldheid van de terreinen het toelaat wor den er dit weekeinde enkele oefenwedstrijden gespeeld waarbij Zeeuws-Vlaamse voetbalclubs betrokken zijn. Het duel HW'24- Goes gaat in ieder geval niet door en wordt waarschijnlijk opge schoven naar volgende week zondag. Op het programma dit week einde staan: zaterdag 25 januari 14.30 uur: Terneuzen 2-Zaamslag; zondag 26 januari 14.30 uur: Terneuzen-Sluiskil, Vogelwaarde- Schoondijke, Hoofdplaat-Philippine en HW'24 2-Hulsterloo. Het laatste duel wordt op het terrein van de hockeyclub Rapide te Hulst gespeeld. Titel Philippine 2 binnen bereik Sas van Gent - De titel voor Philippine 2 is binnen bereik in de zaalvoetbalcompetitie van het rayon Sas van Gent. Als de koploper dinsdag 28 januari om 20.55 uur van Benny Sport 2 wint is de titel een feit. Afgelopen week won Philippine 2 overigens zeer moeizaam met 2-0 van de zich dapper verwerende hekkensluiter IZV. Benny Sport ging in de fout tegen het de laatste tijd sterk acterend Mari- net: 5-3. Spectaculair was het duel Ranschaert-Het Loze Vissertje (5-5) en opvallend de 2-4-nederlaag van ADEG tegen Cerestar. Een met slechts drie veldspelers startend Outokumpu ging kansloos (0- 5) onderuit tegen De Spetters. STAND Philippine 2 15-43, Benny Sport 2 15-30, Het Loze Vissertje 16-28, ADEG 15-26, Ranschaert 15-26, Cerestar 16-24, SVG 14-18, De Spetters 16-18, Marinet 16-13, Outokumpu 15-12, IZV 14-0. W Dow 2 nieuwe koploper Terneuzen - W Dow 2 is na de 0-5-zege tegen W Dow 3 koploper geworden in de vierde klasse van het zaalvoetbalrayon Terneuzen. Wel heeft Dow 2 een wedstrijd meer gespeeld dan ZW De Ridder. In de vijfde klasse komt Gemeente 2 met het verstrijken van de competitie dichter bij het kampioenschap. Die formatie won met duidelijke 6-0-cijfers van Melk Bier en behoudt daarmee de voorsprong van zeven en negen punten op respectievelijk De Leu genboom en Café Bee. De Leugenboom won met 0-6 van Atoom Boys, café Bee klopte met 7-0 Terneuzen 2 en het duel W Dow 4- Bonded Stores eindigde in 4-2. STANDEN Vierde klasse: W Dow 2 11-23, ZW De Ridder 10-22, Kota Radja 10-20, Sporting'88/Maas 10-15, TES'92/De Rooy 10-14, ABN-AMRO/Adhanco 10-13, Witte/Boussen/De Bruin 9-12, W Dow 3 11-9, Smit 10-6, W Crunchtime 9-5. Vijfde klasse: Gemeente 2 13-34, De Leugenboom 13-27, Café Bee 13-25, W Terneuzen 2 13-18, Atoom Boys 13-13, Bonded Stores 4 13-12, W Dow 4 13-11, Melk Bier 14-3. Afgetekende winst Bron Oostburg - In het West-Zeeuws-Vlaamse KNVB zaalvoetbal werd een mager programma afgewerkt. Slechts twee duels stonden op de rol. Bron haalde het met een afgetekende 5-1 score van Bon Ami terwijl Rabo Aardenburg/Eede zich goed herstelde van het verlies vorige week tegen Dikke van Dale. Deze keer werd Leenhouts met 4-1 aan de zegekar gebonden. Stand: 1. Dikke van Dale 8-24, 2. Zeemeeuw 8-21, 3. Bron 11-16, 4. Rabo Aardenburg/Eede 10-14, 5. Groosman/C isuals 10-12, 6. Leenhouts 11-11, 7. Bon Ami 10-7, 8. Verduin 10-7. Kostner en Zurbriggen delen eerste plaats Cortina D'ampezzo - De Italiaanse Isolde Kostner en de Zwitserse Heidi Zurbriggen deelden gisteren tijdens de wereldbeker-afdaling in Cortina d'Ampezzo de eerste plaats. De alpine-skisters eindig den in dezelfde tijd van 1.30,81. De derde plaats was voor de Duit se Katja Seizinger. In Kitzbuehel won de Fransman Luc Alphand een WB-wedstrijd afdaling over twee manches in een totaaltijd van 2.12,55. De twee de plaats was voor de Oostenrijker Werner Franz in 2.12,95. De Zwitser Wiïliam Besse finishte als derde in 2.13,13. Het was de zes de keer in de geschiedenis dat twee skisters de zege deelden. Voor het laatst gebeurde dat in 1994 ook in Cortina tijdens een Super G. KitzbuehelWereldbeker Mannen, afdaling over twee manches: 1. Alphand (Fra) 2.12,55, 2. Franz (Oos) 2.12,95, 3. Besse (Zwi) 2.13,13, 4. Josef Strobl (Oos) 2.13,22, 5. Fritz Strobl (Oos) 2.13,35, 6. Skaardal (Noo) 2.13,38, 8. Cavegn (Zwi) 2.13,55, 9. Vitalini (Ita) 2.13,73,10. Podivinsky (Can) 2.13,83. Stand: 1. Alphand 545, 2. Ghedina (Ita) 498, 3. Franz 358. Stand algemeen: 1. Von Gruenigen (Zwi) 606, 2. Aamodt (Noo) 582, 3. Sykora (Oos) 577. Cortina d'Ampezzo. Wereldbeker Vrouwen, afdaling: 1. Kostner (Ita), Zurbriggen (Zwi) 1.30,81, 3. Seizinger (Dui) 1.30,83, 4. Goetschl (Oos) 1.31,23, 6. Perez (Ita) 1.31,25, 7. Cavagnoud (Fra), Wiberg (Zwe) 1.31,38, 9. Lindh (VSt) 1.31,42,10. Gutensohn (Dui) 1.31,46. Stand: 1. Zurbriggen 269, 2. Seizinger 266, 3. Goetschl 227. Stand wereldbeker algemeen: 1. Wiberg 1109 punten, 2. Seizinger 805, 3. Com- pagnoni (Ita) 655. Morbidelli testrijder bij Ferrari Kome - De Italiaan Gianni Morbidelli is dit jaar testrijder van het Formule I-team van Ferrari. De 29-jarige autocoureur kwam het laatst in 1995 in actie ais Formule I-coureur voor het Arrows-team, waarvoor Jos Verstappen verleden seizoen uitkwam. Morbidelli leverde de beste prestatie met de Arrows tijdens de Grand Prix van Australië in '95 toen hij als derde finishte. In totaal reed de Italiaan zestig GP-races. Leeds Classic wijkt uit naar Rochester Leeds - De Leeds Classic, een van de tien wereldbekerwedstrijden wielrennen, wijkt uit naar Rochester. Vijf jaar vond de Engelse koers rond Leeds plaats. De organisatie had weliswaar nog een op tie, maar zag ervan af deze te lichten. De WB-wedstrijd vindt op 17 augustus plaats over een afstand van 238 kilometer. Het traject loopt voor een deel over het parkoers van de Tour-etappe drie jaar geleden. Juventus wil met Super Cup naar Palermo Turijn - Juventus heeft de UEFA toestemming gevraagd de tweede wedstrijd om de Europese Super Cup, tegen Paris Saint Germain, in Palermo te mogen spelen. De club vreest in het eigen Delle Alpi van Turijn geen publiek te trekken. De Italianen wonnen de eerste wedstrijd in Frankrijk met 6-1. Zaterdag 25 januari: Scheldesport 2-Smokkelhoek 2 (mannen eerste klasse Zeeland), sporthal 't Zwaantje Terneuzen, aanvang 18.00 uur. Scheldesport 1-BC Vlis- singen 2 (mannen rayon eerste klasse A), sporthal 't Zwaantje Terneuzen, aanvang 19.30 uur. Zondag 26 januari: BC Terneuzen 2-Smash 1, BC Terneuzen 3-Koli brie 2, BC Terneuzen 5-Backhand 6, BC Terneuzen 4-DOK 1, BC Terneuzen 6-Rillandia 2, sporthal Oude Vaart Terneuzen van 10.00 tot 14.00 uur. Sjuttul 1-Marathon 2, Sjuttul 2-Netwerk 1, Sjuttul 3- Astroïden 5, sporthal Noorddijk Cadzand van 13.00 tot 17.00 uur. Zaterdag 25 januari, landelijk: Tjoba-Vitesse (eerste klasse G), Sportcentrum Goes zaal 2, aan vang 16.45 uur. Luctor-TOGO (derde klasse M), sporthal 't Zwaantje Terneuzen, aanvang 14.10 uur. Afdeling: DSO-Zaamslag (promo tieklasse B), sporthal te Klundert, aanvang 16.15 uur. BKC-Atlas (promotieklasse B), sporthal De Eenhoorn Oostburg, aanvang 15.20 uur. Zondag 26 januari, Zeeuwse indoor- competitie. Mixed: Goes-Hulster Am bacht (eerste klasse), Racketcentrum Terneuzen, aanvang 11.00 uur. MLTC 3-Hulster Ambacht 2 (tweede klasse), Racketcentrum Terneuzen, aanvang 11.00 uur. Zaterdag 25 januari, landelijk: Morres-Inter Rijswijk (tweede di visie vrouwen), sporthal Den Dul- laert Hulst, aanvang 17.00 uur. Morres-Hands Up (tweede divisie mannen), sporthal Den Dullaert Hulst, aanvang 17.00 uur. WS'92- -US 2 (tweede divisie mannen), sporthal Baskenburg 2 Vlissingen, aanvang 13.30 uur. YVC-Slied- recht Sport 2 (derde divisie man nen), sporthal De Eenhoorn Oost burg, aanvang 17.00 uur. WS'92- Den Bosch (derde divisie vrou wen), sporthal Baskenburg 2 Vlis singen, aanvang 18.00 uur. District: Morres 3-Sgravo (promo tieklasse vrouwen), sporthal Den Dullaert Hulst, aanvang 15.00 uur. Morres 2-Dynamo'70 (promotie klasse vrouwen), sporthal Den Dullaert Hulst, aanvang 15.00 uur. CVC-De Sterre (eerste klasse vrouwen), sportzaal Clinge aan vang 16.30 uur. Morres 2-Dyna- mo'70 (promotieklasse mannen), sporthal Den Dullaert Hulst, aan vang 17.00 uur. YVC 2-BOK (eer ste klasse mannen), sporthal De Eenhoorn Oostburg, aanvang 17.00 uur. YVC-BOK 2 (eerste klasse vrouwen, sporthal De Een hoorn Oostburg, aanvang 17.00 Zondag 26 januari, Brabantse competitie: HVSV-DESK 3 (man nen), sporthal 't Zwaantje Terneu zen, aanvang 14.15 uur. HVSV- SAB (vrouwen), sporthal 't Zwaantje Terneuzen, aanvang 13.00 uur. Rotterdamse competi tie: GSC-ETC (mannen), Sport- punt Zeeland Goes, aanvang 14.45 uur. GSC-Oliveo (vrouwen), Sportpunt Zeeland Goes, aanvang 13.30 uur.

de Stem | 1997 | | pagina 17