eren en uigen Ajacieden: extra contracten om Buikblessure velt Van Roost p: DE STEM NEN Dean Gorreé voor vier jaar naar Ajax Straf De Bilde te lang voor Feyenoord Goed begin Tyrrell UITSLAGEN standen B1 Transferperiode eindigt vóór einde schorsing worm trots op owze t Ster-bloemist 9e Ster edd aan bloemisten die rfteria: service, verkoop, ortiment en kwaliteit. ttfieaat wordt elk Jaar toid. Wt gebeurt door de marketing' en promotle- Moemenbureau Holland. Van Gastel langer bij Feyenoord Pete Sampras treft in vorm verkerende Thomas Muster sportnieuws KORT Ploegentijdrit Olympia's Tour telt mee Hockeyteam begint met gelijkspel Hooman ook naar Top Twaalf Onverwacht vertrek handbalster Mulder Spart i 111 DONDERDAG 23 JANUARI 1997 ij openbare inschrijving: ^nze verslaggever eren, waaronder gereedschan »ssel Feyen0~r£ ka_,n IT ap- .«ineen staken Gilles de Bil- trailer; assimilatielampen; auto eier en/of cd-speler; fietsen; een oerbedekking; dakleer; keuken- Jjterschroot; een motorfiets (merk n boot met buitenboordmotor en jrvoertuigen, waaronder een: Chevrolet Corvette, verschil-! s, Opel Vectra, Opel GSI Cabrio, etc.) en bedrijfsauto's (merken: I413 QXj en Toyota Hl-Lux etc). ag 31 januari 1997 van 8.30 tot 16.00 uur verheidslaan 2a, Rijen. een kluis (met code en ag 31 januari 1997 van 8.30 tot 16.00 uur leelulaan 50, Bergen op Zoom. a k ag 31 januari 1997 van 8.30 tot 16.00 uur veg-Oostzijde, Veere. :a. 60 m2, gebruikt) ag 31 januari 1997 van 8.30 tot 16.00 uur eg, Vlissingen. 2,7 m. ca. 120 ton) ag 31 januari 1997 van 8.30 tot 16.00 uur :er de grote sluis, Vlissingen. turen (ca. 194 stuks) en ren (ca. 58 stuks) elle, uitsluitend na telefonische afspraak, r Poortvliet) itsbosbeheer Groote Peel, Moostdijk 26, efonische afspraak, tel. 0495 - 641417 MINISTERIE V A N FINANCIËN i,op korte termijn van An- jjjecht over te nemen. De (litcommissie van de Bel- rtciie voetbalbond schorste Belgische international «teren tot en met 31 maart, [ingezien de transfertermijn Nederland op de eerste dag van maart sluit, kan ieBilde dit seizoen niet meer neelgerechtigd zijn in Neder- k (ik in de meeste andere Euro pe landen sluit de transferpe- iide eerder dan eind maart. De juf van De Bilde, in totaal voor tien competitiewedstrijden en eventueel twee bekerduels, zal ook gelden in het buitenland. Sinds 1 januari 1994 weigert de wereldvoetbalunie FIFA inter nationale overschrijving van voetballers die voor hun natio nale competitie zijn geschorst. De Bilde reageerde gisteravond in Brussel opgelucht op de straf voor de klap, waarmee hij vorige maand Eendracht Aalst-speler Krist Porte velde. Porte liep daarbij zware verwondingen op en moest worden geopereerd. Hij startte onmiddellijk juridische actie tegen De Bilde. Het justiti eel onderzoek loopt nog. „De hoogte van de straf van de voetbalbond vind ik niet interes sant," reageerde Porte gistera vond. Hij was niet opgeroepen voor de zitting van de tuchtcommissie. De Bilde werd vergezeld door een groot aantal familieleden, inclusief zijn grootvader. Eens gezind toonden de familieleden zich tevreden, toen bleek dat de gevreesde schorsing voor een jaar was uitgebleven. De Bilde en Anderlecht kondig den prompt aan dat geen beroep zal worden aangetekend. „Ik aanvaard de sanctie. Ik heb spijt van wat er is voorgevallen, maar ik denk dat de tuchtcommissie het incident in de juiste context heeft geplaatst," zei De Bilde, die op 21 december de grove ac tie beging, nadat hij aan het shirt was vastgehouden door Porte. Anderlecht en De Bilde kondig den gisteren aan in onderling overleg te bezien wat er nu te doen staat. De Brusselse club hoopt op windstilte om daarna in april en mei de reacties van het publiek af te wachten op de rentree van De Bilde. Afhanke lijk daarvan zal worden bekeken of Anderlecht tijdens de zomer- pauze meewerkt aan een buiten landse transfer van De Bilde, die de laatste weken in België het middelpunt was van een natio nale heksenjacht. De mogelijkheid bestaat dat Feyenoord later alsnog probeert De Bilde te strikken. „Met An derlecht hebben wij de afspraak gemaakt dat over een transfer van De Bilde kan worden ge sproken zodra hij vrij is van zijn schorsing," aldus Fred Blanke- meijer namens Feyenoord. Na zijn besprekingen met Ander- lecht-manager Verschueren op perde Feyenoord-voorzitter Jo- rien van den Herik dat ook PSV interesse zou hebben. Vanuit Hongkong, waar PSV morgen een wedstrijd speelt, ontkende voorzitter Harry van Kaaij dat. „De naam De Bilde is maanden geleden bij ons wel eens geval len, toen we een lijstje met kan didaat-spitsen bespraken. Con creet is die interesse nu niet," al dus Van Raaij. tor Henk Mees imsterdam - Ajax hanteert nieuwe middelen bij de onderhan den over spelerscontracten. Image-contracten en een sparte zogeheten 'portret-bv' moeten het voetballen bij Ajax fi- aantrekkelijker maken voor de spelers. j v i n gdonderdag 6 februari 1997 om loerende Zaken, directie Apeldoorn, Henri .3, 7300 GD Apeldoorn. jraar tijdens de bezichtiging op genoemde F1,-. Provincie Zeeland ng k jachtverbod waterwild van Zeeland hebben per 21 januari de jacht op waterwild opgeheven, uari 1997 in verband met de vorst- 'unningen ex art. 53 Jachtwet kan ebruik worden gemaakt. TERBLOEMIST 99 "de Steenen Beer" Stadhuisplein 51 4531 GZTerneuzen is dat van alle spe- jasdie dat willen, de contracten gesplitst in een voetbal- ■tract en een zogenaamd ima- jecontract. Dat geldt voor zowel Éuwe contracten als de contrac- a die doorlopen," licht Ajax- pmngmeester Arie van Os toe. Dewegen die Ajax nu inslaat, zijn limw voor Nederland, maar al in zwang bij Italiaanse en Engelse topclubs. Onder meer Dennis togkamp heeft bij Arsenal een contract dat hem naast zijn in- als voetballer ook com- srciêle inkomsten garandeert. In lit betreffende 'imagecontract' is mier meer het lucratieve schoe- uncontract opgenomen, lat wij willen, is alle commer- tiële activiteiten van de spelers »i Ajax laten coördineren en on- fcbrengen in een aparte bedrijfs- ■t met een kantoor bij Ajax. Daarvoor is een bv in oprichting, 'portret-bv'. Spelers of hun akwaarnemers worden dan niet asr persoonlijk lastig gevallen fan onze verslaggever Rotterdam - Een jaar na zijn over lang van Willem U naar Feye- *»rd heeft Jean-Paul van Gastel W nieuw, verbeterd contract bij «Rotterdamse club getekend. De 24-jarige middenvelder ver- ®nd zich tot 1 juli 2002 aan Feye- 'Mrd. Het oorspronkelijke con- Kctvan de eenmalige internatio- Hlliep tot medio 1998. 'feyenoord ging dinsdag in Ar- jentinië met 3-0 onderuit tegen ndependiente. Het ging om een Kenduel van een keer dertig en Sikeer 45 minuten. Er was geen wliek bij. Trainer Arie Haan frak in Mar del Plata van een rainingspartij. Hij wilde er ver ier geen woorden aan vuil maken. •Het Nederlands elftal speelt de "K-kwalificatiewedstrijd tegen oan Marino op 29 maart in de Jtosterdam Arena. Er worden 'W het duel populaire teogangs- Pnjzen gehanteerd. om voor tweeduizend gulden er gens een winkel te komen openen en de commercie weet waar ze moet zijn," aldus Van Os. Volgens Van Os zullen de com merciële inkomsten ook in de nieuwe vorm grotendeels bij de betrokken speler(s) terecht ko men. Van Os: „Maar we zijn hier nog lang niet zover als in bijvoor beeld Amerikaanse sporten waar de commerciële contracten een belangrijk deel van het totaal vor men. Hier weegt die kant van het contract nog lang niet op tegen het voetbalcontract. We hopen wel dat het een middel is om het de spelers nog aantrekkelijker te ma ken bij Ajax te voetballen." In de onderhandelingen met onder anderen Patrick Kluivert en Winston Bogarde heeft Ajax nog altijd geen vordering geboekt. Van beiden loot het contract af, waar door zij per 1 juli zonder afkoop som voor een nieuwe club kunnen kiezen. Beiden worden genoemd als kandidaten voor AC Milan, dat evenwel inmiddels met de Duitser Christian Ziege een nieuwe links back zou hebben gestrikt. „Er zijn nog geen afrondingen te melden. Met Kluivert en Bogarde zijn de gesprekken nog niet eens begon nen. Aan de andere kant heeft ook nog niemand laten weten dat hij Ajax zeker zal verlaten," aldus Van Os. Met de nieuwe vorm van contrac ten hoopt Ajax ook een oplossing gevonden te hebben voor de dis cussies over het zogeheten por tretrecht. Zowel de spelersvak bond WCS als het bureau Sport- promotion, waarbij diverse top- spelers van Ajax onder contract staan, ijvert al langer voor een fi nanciële regeling. Daarbij gaat het om het principe dat de inkom sten uit tv-uitzendingen groten deels bij de voetbalclubs terecht komen, terwijl de spelers als 'ac teurs' daarin optreden. Bij de ver deling van de inkomsten uit het inmiddels ontbonden tv-contract met Sport7 was aan de spelers eenzelfde aandeel toegezegd (l/37ste) als waarop de overige clubs alle minimaal konden reke nen. Ook bij onderhandelingen over een nieuw tv-contract eisen de spelers via de WCS weer een aandeel. Dominique van Roost zit na haar opgeven voorover vanwege pijn in de buik. Mary-Joe Fernandez (links) informeert hoe het met haar gaat. foto wfazhenk koster Door Vincent Ronnes Melbourne - De Belgische teniiisliefheb- bers kunnen hun roes nu gaan uitslapen. „Ik weet dat er vannacht heel veel mensen in België niet hebben geslapen," zei Domi nique van Roost na haar verlies - midden in de Belgische nacht - in de kwartfinales van de Australian Open tegen Mary Joe Fernandez. Haar landgenote Sabine Appelmans liet haar kansen schieten tegen Mary Pierce, Dominique van Roost kreeg eenvoudigweg geen mogelijk heden, omdat ze in de tweede set moest opge ven vanwege hevige pijnen in de buikstreek. Toch bleef ze na afloop lachen. „Ik moet wel," zei ze. „Ik heb toch een fantastisch toernooi ge speeld. Ik denk wel dat als ik geen blessure had gehad, ik goede kansen had gehad tegen Mary Joe, ook al speelde zij erg goed." Ze vertelde enorm veel steun te hebben gekre gen vanuit het verre België, waar een ware eu forie ontstond. Enorme stapels faxen rolden op haar hotelkamer binnen. „Ontroerende en grappige," vertelde ze blij aan de Amerikaanse, Aziatische en Australische journalisten, aan wie ze ook moest uitleggen wat ze in België nog meer kunnen dan stevig bier drinken. Mary Joe Fernandez ontmoet in de halve fina les de 16-jarige Zwitserse Martina Hingis, die overtuigend afrekende met de als achtste ge- plaatse Irina Spirlea uit Roemenië. De andere halve finale bij de vrouwen gaat tussen Coetzer en Pierce. Favoriet De kwartfinale tussen Goran Ivanisevic en Thomas Muster was gisteren nog niet lang be zig, toen de Kroaat al besefte dat hij geen kans zou maken tegen een Thomas Muster in deze vorm. Zo mogelijk nog fanatieker dan anders draafde de Oostenrijker over het centre court. Ivanisevic na afloop: „Het was wel vreemd, ja. Zit je zelf nog op je stoel een beetje bij te komen en dan zie je dat hij alweer klaar is en op je staat te wachten." Thomas Muster, langzamerhand de favoriet aan het worden voor de titel van deze Australi an Open, zei dat hij zijn kansen hoog begon in te schatten, toen bleek dat Ivanisevic zijn ge vreesde service deze dag niet in de vingers had. „Hij moest toen veel meer over de baan gaan hollen. En dan weet ik dat hoe langer de wed strijd gaat duren, des te groter mijn kansen worden." Daarbij vertrouwde hij op zijn eigen onverwoestbare uithoudingsvermogen. Daar tegenover staat Ivanisevic bepaald niet bekend als de man met de beste conditie van het hele circuit. Muster mag het in de halve finales opnemen te gen Sampras, die niet de indruk wekt op het hoogtepunt van zijn carrière te zitten. Dat bleek andermaal in de avondpartij tegen Albert Costa. Hij moest vijf sets lang keihard vechten tegen de Spanjaard. Sampras nam de pet af voor zijn opponent. „Hij is snel, hij is goed en hij heeft een van de beste backhands die ik ooit heb gezien. Hij haalde ballen die ik voor onmogelijk hield," prees 'Sweet Pete'. „Nu een dag vrij en dan Thomas. Dat wordt oorlog." De Spanjaarden zorgden in het mannentoer- nooi voor sensatie. Nu echter Costa ten lange leste voor de nummer één van de wereld be zweek, is Carlos Moya nog de enige Spanjaard van de drie die zich voor de kwartfinales had den geplaatst. Moya heeft nu de weinig benij denswaardige taak om Michael Chang de gang naar de finale te versperren. Melbourne. Australian Open, 12,9 miljoen gulden. Mannenenkelspel: kwartfinales: Muster (Oos/5) - Ivanisevic (Kro/3) 6-4 6-2 6-3, Sampras (VSt/1) - Costa (Spa/10) 6-3 6- 7 6-1 3-6 6-2; halve finales: Moya (Spa) - Chang (VSt), Sam pras - Muster. Vrouwenenkelspel: kwartfinales: Hingis (Zwi/4) - Spirlea (Roe/8) 7-5 6-2, Mary-Joe Fernandez (VS/t/14) - Van Roost (Bel) 7-5 4-0 opgave Van Roost wegens rugblessure; halve fi nales: Coetzer (ZAf) - Pierce (Fra^Hingiff - Fernandez. Vrouwendubbelspel: halve finale: Davenport/Raymond (VSt/3) - Neiland/Sukova (Let/Tsj/2) 7-5 6-3. Gemengddubbelspel: kwartfinale: Neiland/De Jager (Let/ZAf) - Bradtke/Eagle (Aus) 6-4 2-6 6-4. Door Jaap van Essen ^sterdam - Over de nieuwe 'rainer doet Ajax nog steeds geen officiële mededelingen, wèl heeft de Amsterdamse dub alvast een speler aange trokken, met wie die oefen- Weester zal moeten werken. Gistermiddag bereikte Dean borré overeenstemming over een contract voor vier jaar. y°or Dean Gorré (26) is de over lig aan het einde van dit sei nen een beloning voor een moei- ame strijd om de top te bereiken. prof begon hij bij SW en be- Mde door de fusie van die club m 1991 ineens bij Dordrecht. Een ar later was hij een van de spe- j?s. ui® door zakenman John van ijk bij Feyenoord werd onder gebracht. J!® verging het Gorré aanvan- rist slecht, maar de zeven tig jeugdinternational kwam engs steeds minder aan spelen e en werd uiteindelijk in het seizoen 1994-1995 verhuurd aan FC Groningen en even later defi nitief verkocht. In het noorden bloeide Gorrè op. Hij ontwikkelde zich tot een mid denvelder met spelbepalende kwaliteiten, én de gave om doel punten te maken. Momenteel is hij met acht treffers topscorer van FC Groningen. Hij stond de laatste weken volop in de aan dacht. Vitesse aasde op hem, en behalve Ajax probeerde zowaar ook Feyenoord hem terug te ha len. Gorré koos echter voor de Arena. Voor hij overeenstemming be reikte, sprak hij vorige week nog met Louis van Gaal. Opmerke lijk, want wanneer de middenvel der naar Ajax komt, is Van Gaal weg. „Het is niet anders. Zolang er geen nieuwe trainer is, praat de huidige technisch directeur mee," stelde Ajax-voorzitter Mi chael van Praag gisteren. De Ajax-preses verwacht uiter lijk eind januari de opvolger van Louis van Gaal te presenteren. Van Praag legde nog een rook gordijn, door over meerdere kan didaten te spreken. Penning meester Arie van Os deed iets minder moeilijk. „Sinds onze be stuursvergadering van dinsdag praten we nog maar met één man." Zonder twijfel gaat het daarbij om Olsen. Maar de officiële be kendmaking zal pas volgen wan neer er over alle details (ook op financieel gebied) overeenstem ming is. Morten Olsen (47) moest bij beide clubs die hij onder zijn hoede had, Bröndby en FC Köln, voor tijdig vertrekken. Toch heeft hij volgens mensen die hem goed kennen enkele eigenschappen die hem heel geschikt maken om Louis van Gaal op te volgen. Dat hij als speler veel ervaring opdeed én zijn kennis van de Ne derlandse taal spreken uiteraard in zijn voordeel. „Maar er is meer," zo meent Thorsten Dam, voetbalverslaggever van de Deense krant BT. „Olsen stak bij Bröndy ook erg veel tijd in de jeugdopleiding. Dat hij weg moest, kwam vooral door zijn werkwijze. Hij eiste honderd pro cent inzet, van iedereen steeds maar weer. Daar was Bröndby destijds nog niet aan toe. De spe lers konden het niet opbrengen als echte profs te leven en te wer ken." Olsen zou als trainer niet bepaald beantwoorden aan het stereop- type beeld van de gemiddelde Deen. Bij Olsen komt niet de ge zelligheid en gemoedelijkheid op de eerste plaats, maar juist een zeer serieuze aanpak. Bovendien predikt Olsen aanvallend voet bal, want: „Ik benwooral een lief hebber. Ik hecht meer waarde aan de uitvoering dan het resul taat. Bovendien ben ik ervan overtuigd dat offensief voetbal meer loont dan verdedigen." Olsen lijkt dus in vele opzichten de logische opvolger van Louis van Gaal. Bovendien, gisteren liet Johan Cruijff nog eens weten dat hij weinig voelt voor een co me-back als trainer, waar dan ook. Voor de komst van Olsen echt wereldkundig wordt gemaakt, zal het Ajax-bestuur de selectie inlichten, wellicht al vandaag. De spelersgroep keert vanochtend terug van het Spaanse trainings kamp. De blessure die Tijjani Babangi- da in Spnaje opliep, valt mee. De vleugelaanvalier kneusde in het oefenduel van dinsdag tegen Va lencia het borstbeen en liep een pijnlijke pols op. De Nigeriaan scoorde dinsdag twee keer in het door Ajax met 3-2 gewonnen duel. Na een botsing verliet hij het veld per brancard. Aanvan kelijk bestond vrees voor een her senschudding en/of gebroken kaak. Volgens een woordvoerder van Ajax kan Babangida op 29 januari in Lissabon met de Afri kaanse selectie meedoen in het gala-duel tegen Europa. Overigens zijn in de Europese groep, waarbij Rinus Michels als een van de coaches optreedt, de Ajacieden Ronald en Frank de Boer alsmede doelman Van der Sar opgenomen. In de selectie ontbreekt een aantal bekende spelers wegens clubverplichtin gen. De wedstrijd is een onder deel van een actie tegen racisme. De Ajacieden Martijn Reuser en Winston Bogarde keerden eerder dan de bedoeling was terug in Nederland door blessures. Ze kunnen in Amsterdam beter wor den behandeld. Door BertWillemsen Silverstone - Op een nat, koud en mistig Silverstone-circuit in de Engelse Midlands gloorde gisteren hoop voor Tyrrell, het nieuwe team van Jos Verstappen. Zonder noemenswaar dige mankementen reed Mika Salo ruim vijftig rondjes in de gloednieuwe wagen van het type 025, waarmee ook Verstap pen dit seizoen rijdt. Die afstand komt overeen met bijna een hele Grand Prix-race. „Ik kan me niet herinneren meer dan twintig rondjes zon der problemen te hebben gere den," lachte Salo. Die uit spraak zei alles over het gebrek aan betrouwbaarheid van de Yamaha-motor, waarmee Tyr rell vorig jaar reed. Salo: „Voor de races moest ik meestal te rugvallen op de reservewagen, want de beste auto stond na de training met een kapotte motor langs de kant. Het afgelopen seizoen was een complete ramp." Verstappen kwam gisteren nog niet in actie, want Tyrrell heeft pas één auto gereed. Ook ko mende week tijdens de vier da gen durende testritten in Bar celona moeten Verstappen en Salo het stuur delen. De Lim burger nam gisteren slechts en kele minuten lang plaats in de Tyrrell om te poseren voor foto grafen en cameramensen. Hij komt pas vandaag aan de beurt om te testen en moest het dus doen met de ervaringen die Sa lo hem overbriefde. De eerste berichten maakten wel duide lijk dat hij een beter seizoen dan het vorige mag verwach ten. Zoals Salo met de Yamaha sukkelde, strandde Verstappen vaak door een kapotte Hart- motor in de Arrows. „Vorig jaar hadden we bij Arrows al twee motoren moeten vervangen," zei Verstappen. Een glimlach kon hij niet onderdrukken. „Ik heb gehoord dat Arrows ook nu weer bij het testen de nodige problemen ondervindt. Maar ach, dat laat me koud." De nieuwe Tyrrell interesseerde Verstappen veel meer. „Alles functioneert al direct naar be horen," luidde zijn conclusie. „Dat is iets heel bijzonders, want het gaat om een nieuwe wagen met een nieuwe motor." Al bevat die nieuwe auto wei nig drastische veranderingen. Den Haag - Voor het eerst in de geschiedenis van Olympia's Tour door Nederland telt de ploegentijdrit mee voor het klassement. Het routeschema: 16 mei: proloog Hoogeveen 5 km; 17 mei: le etappe Hoogeveen-Hoogeveen 160 km; 18 mei: 2e etappe Apeldooni-Schijndel 157 km; 19 mei: 3e etappe Schijndel-Maasbracht 101 km; 4e etappe ploe gentijdrit rond Maasbracht 43 km; 20 mei: 5e etappe Maasbracht-Buch- ten 187 km; 21 mei: 6e etappe Born-Cranendonck (Budel) 163 km; 22 mei: 7e etappe Cranendonck-Tilburg 170 km; 23 mei: 8e etappe Tilburg- Zaltbommel 170 km; 24 mei: 9e etappe Zaltbommel-Ridderkerk 118 km; 10e etappe Individuele tijdrit rond Ridderkerk 35 km; 25 mei: 11e etap pe Rotterdam-Amsterdam Slotervaart 187 km. Durban - Het Nederlands mannenhockeyteam is dinsdag met een gelijkspel (1-1) tegen Argentinië begonnen aan het drielanden- toernooi in Zuid-Afrika. Bas Nieuwe Weme scoorde voor Oranje. Eindhoven - Mirjam Hooman is toegevoegd aan het deelnemers veld van de Europese Top Twaalf, die 31 januari in Eindhoven be gint. Zij vervangt de Italiaanse Abbate. Den Haag - Tophandbalster Saskia Mulder (E en O) gaat spelen voor de Duitse topclub Herrentrup Blomberg. Binnenkort zal bondscoach Bert Bouwer met de andere handbalinternationals praten of Mulder welkom blijft in de groep. ATLETIEK Praag. Indoorgala „Prager pols stok". Vrouwen: 1. Bartova (Tsj) 4,30 m (Eur. record), 2. Balatsjonova (Oek) 4,00, 3. Mladkova (Tsj), Noivakova (Tsj) 3,70. AUTOSPORT Monaco. Rally van Monte Carlo. Eindstand: 1. Liatti/Pons (Ita) Su baru Impreza 4.26.58, 2. Sainz/Moya (Spa) Ford Escort 0.55, 3. Maki- nen/Harjanne (Fin) Mitsubishi Lan cer 2.31, 4. Schwarz/Giraudet (Dui/Fra) Ford Escort 5.85, 5. Nit- tel/Thorner (Dui) Mitsubishi 15.44, 6. Lundgaard/Peofersen (Den) Toyo ta Celica 18.28. BASKETBAL Eredivisie mannen: Drenthe-Am- sterdam 82-130, Zwolle-Den Helder 84-107, Rotterdam -Akrides 80-66. KUNSTRIJDEN Parijs. EK. Mannen, stand na kort programma: 1. Koelik (Rus), 2. Zagorodnioek (Oek), 3. Vlascenko (Dui), 4. Cande- loro (Fra), 5. Jagoedin (Rus), 6. Oer- manov (Rus). SCHAATSEN Groningen. KNSB-marathon. Mannen: 1. Feenstra (Abbekerk), 2. Groenendal (Oldehove), 3. Rozen- daal (Warmenhuizen), 4. Kleine (Kerkenveld), 5. Kromkamp (Wolve- ga), 6. Kuper (Exloo), 7. Stam (Sprang-Capelle), 8. Van Meggelen (Amsterdam), 9. Baars (Nieuw-Ven- nep), 10. René Ruitenberg (Elburg). Stand na 13 marathons: 1. René Rui tenberg 207,1, 2. Kramer (Oude- schoot) 187,3, 3. Huitema (Roden) 173,2, 4. Borst (Leiderdorp) 159,1, 5. De Ronde (Amsterdam) 158,1. SKIËN Innichen-San Candido (Ita). WK snowboard. Mannen, reuzenslalom: 1. Prugger (Ita) 2.12,86, 2. Jacoby (VSt) 2.13,75, 3. Price (VSt) 2.13,94, 4. Bozzetto (Fra) 2.14,38, 5. Conté (Fra) 2.14,59, 6. Pechhacker (Oos) 2.14,68; Neder landers: 17. Thedo Remmelink 2.18,12, 34. Janbroers 2.24,13, 51. Germann 2.29,61. SCHAKEN 1, Dao (Vie) - Kalinin (Rus) '/2-!/2, Atalik (Tur) - Cifuentes (Ned) 1-0, Peng (Ned) - David (Lux) V2-V2, Janssen (Ned) - Nijboer (Ned) 0-1, Van der Sterren (Ned) - Riemersma (Ned) 1-0. Stand: 1. Atalik 2, 2. Bacrot, Nijboer, Van der Sterren V/2, 5. Dao, Kalinin, Peng, Riemersma 1,9. Cifuentes, Da- vid, Van der Wiel V2, 12. Janssen 0. 5PORTPRIJSVRAGEN Duitse midweeklotto Trekking A: 2 - 4 - 7 - 14 - 26 - 38. Reservegetal: 1. Trekking B: 9 - 16 - 25 - 33 - 35 - 40. Reservegetal: 2. Supergetallen: 8 en 5. Spiel 77: 2 2 6 1 6 1 1. Super 6: 8 6 8 6 0 4. Belgische midweeklotto: 5-8-16-21- 41-42; reservegetal: 12. Joker: 3 5 0 0 3 0 8. VOETBAL Brugge. Belgische Supercup. CLUB BRUGGE - CERCLE BRUG GE 5-2 (3-1). 17. Torma 0-1 (straf schop), 18. Verheyen 1-1, 33. Borkel- mans 2-1, 45. Addo 3-1, 51. Addo 4- 1, 53. Kooiman 4-2, 76. Danilevicius 5-2. Oef en wedstri j den Breda: NAC - EINDHOVEN 3-2 (1- 2). 7. Van Galen 1-0, 10. Losada 1-1, 32. Losada 1-2, 48. Stewart 2-2, 80. Staurvik 3-2. Primorac (Kro): PRIMORAC - FC TWENTE 0-4 (0-1). Doelpuntenma kers: Bosman, Ter Avest, Ajoepov en Bruggink. Rabat (Mar): LE FAR - FC DEN BOSCH 4-1 (2-1). Doelpunt Den Bosch: Fred van der Hoorn. Oss: TOP OSS - DE GRAAFSCHAP 1-0 (1-0). Doelpunt: Van Roosmalen. Zaragoza: ZARAGOZA - VITESSE 3-1 (2-1). Doelpunten: Zaragoza: Aragon, Pardeza en Morientes; Vi tesse: Curovic (strafschop). Toe schouwers: 3000. Engeland: League Cup: kwartfinale, eerste wedstrijd: Stockport-Sout hampton 2-2. Engeland: FA Cup: derde ronde, re play: Aston Vil.-Notts C. 3-0. Palermo. Oefenwedstrijd: ITALIË - NOORD-IERLAND 2-0 (1-0). 10. Zola 1-0, 90. Del Piero 2-0. Toe schouwers: 38.000. VOLLEYBAL Praag. Europese Cup Winners Lea gue, groep A: Olympia Praag (Tsj) - Dick de Lange/Volco (Ned) 3-1 (15-6 14-16 15-11 15-5). Wijk aan Zee. Hoogovens-toernooi. Grootmeestergroep A, vierde ronde: Lautier (Fra) - Yermolinski (VSt) V2- V2, Salov (Rus) - Giek (Rus) 1-0, Ni- kolic (Bos) - Timman (Ned) 1-0, Hles- cas (Spa) - Granda Zuniga (Per) 1-0, Onitsjoek (Oek) - Piket (Ned) 1/2-1/2, Van Wely (Ned) - Kortsjnoi (Zwi) '/2- V2, Short (Eng) - Sokolov (Bos) V2-V2. Stand: 1. Piket 3, 2. Sokolov, Yer molinski 2'/2, 4. Illescas, Kortsjnoi, Lautier, Nikolic, Onitsjoek, Salov, Short, Timman, Van Wely 2, 13. Granda Zuniga l'/2, 14. Giek '/2. Grootmeestergroep B, tweede ronde: Van der Wiel (Ned) - Bacrot (Fra) 0- IJSHOCKEY Eindhoven. Bekerfinale. CVT TRAPPERS TILBURG - FUL- DA TIGERS NIJMEGEN (0-1 1-0 2- 1). 3. Speel 0-1, 23. Shaver 1-1, 42. Kruger 1-2, 42. Dougan 2-2, 54. Ebo- li 3-2. Scheidsrechter: Stuiver. Toe schouwers: 2250 (uitverkocht). Strafminuten Tilburg: 16, Nijmegen: 12. ZAALHANDBAL Kwartfinales NHV-beker vrouwen: Blerick-Swift 16-23.

de Stem | 1997 | | pagina 9