Kritiek woningstichting op Oostburg Employé moet zelf carrièrekeuze maken' 'Natuur en milieu storen zich niet aan grenzen' Vlaams trijgt atel »laast even in en de fanfare sten op ibuurschap begint iu echt te werken Euregio Scheldemond heeft toekomstkans UITSLAGEN FNV geeft herkeurde WAO'ers begeleiding ZEELAND C4 chade inbraak jraken ntiehuizen gemeentebestuur wil subsidie voor recreatiezaal dienstencentrum Goedertijt stopzetten Jow- manager Human Resources J. van den Braak: heid van iwenvakschool Dip Commissaris van de koningin: Geld en draagvlak nodig Euregioproject over Natuur Milieu en Burgers Kaartingen Schietingen Koersbal Gaaibollen Beëdiging van dijkgraaf Eversdijk UARI 1997 C3 IiESTEM DONDERDAG 23 JANUARI 1997 mbekende tegenlig- ;t voldoende rechts l-jarige bleef achter leukte auto. Een 23-jarige auto- t Maassluis is na een oeuvre in een bocht vinciale weg met zijn t en in de greppel te len. rder kwam met de j. Zijn auto raakte :hadigd. Uit een winkel aan traat zijn in de nacht ag op woensdag en- nden guldens gesto- t - Bij de politie zijn iginbraken gemeld in oningen aan het Le- og niet bekend is wat nen is. 1 - In de loop van- werd een blauwe To- fiets gestolen van een Terneuzens meisje, tig stond op de Rem- n. De waarde wordt 1500 gulden. L onze correspondent Lskens - De Algemene Wo- Ingstichting Zeeuws-Vlaan- |ren (AWZV) is niet te spre ien over het stopzetten van de Tjbsidie van de gemeente Lstburg voor de recreatie van dienstencentrum oedertijt in Breskens in Lecteur J. de Rechter vindt het dichtdraaien van de gemeentelij ke subsidiekraan een kwalijke zaak. „Ik denk dat het geen goede zet is. Volgens mijn overtuiging moet de gemeente Oostburg in de toe komst ook een taak vervullen. Het zijn namelijk niet alleen de eigen bewoners die gebruik ma ken van deze faciliteiten, maar ook veel mensen en verenigingen uit Breskens zelf." Gemeentevoorlichter L. Polfliet: „De gemeente Oostburg zal het huurcontract van Goedertijt op zeggen omdat wij vinden dat ver enigingen meer gebruik moeten maken van verenigingsgebouw De Uitkomst in Breskens. Wij vinden dat er optimaal van De Uitkomst gebruik moet worden gemaakt en dit is dus een van de redenen waarom we het huurcon tract van Goedertijt zullen stop pen. We hebben deze vrijdag een gesprek met de beheersstichting van Goedertijt over de plannen van de gemeente." De bewoners van dienstencen trum Goedertijt aan de Van Zuyenstraat in Breskens hebben een nieuwe recreatie- en biljart zaal gekregen. De Algemene Woningstichting Zeeuws-Vlaanderen (AWZV) heeft in totaal een kleine vier ton uitgetrokken voor de nieuw- en verbouw. De AWZV is door het stopzetten van de gemeentelijke subsidie met ingang van volgend jaar niet van plan om een huurverhoging door te voeren voor de ouderen en zal de zaak gewoon voortzetten. Er wordt zelfs aan gedacht om de ruimte eventueel te verhuren. De AWZV heeft de nieuwbouw meteen grondig aangepakt. De recreatiezaal heeft een gloed nieuwe geluidsinstallatie, micro foon, ringleiding voor slechtho renden, nieuwe toiletten en een goed uitgeruste keuken. Tevens is een nieuwe telefooncentrale geïnstalleerd. De biljarters zijn er ook niet slechter van geworden, want zij hebben beneden een nieuwe biljartzaal gekregen. In de voormalige recreatiezaal komt straks een kantoor van de Stichting Thuiszorg, die deze ruimte gaat huren. De AWZV hoopt eind februari, als het weer mee zit, een open dag te houden. t het grootste deel van n bekabelen. Zekatel bewoners van onder en Sint Kruis om op an de gemeente Oost- laarends, had zich sterk voor de bekabeling van igebieden. „Ik ben heel ekatel heeft besloten om schappen te bekabelen. instantie had ik er niet ige verwachtingen van, >k de kritiek vanuit GS GS had zo zijn twijfels bedrijfseconomische heid van bekabelen in heden. Ik denk dat er goed is over nagedacht ikatel tot de conclusie is dat elke abonnee van •are waarde is, in de toe- llen ze iedereen hard no- itief (SKI) in SluiskU leven in. Tot voor en- haar eigen bazar in de atwedstrijd. Voor de wat is er jeugdcabaret. Ook loterij, waarvoor ieder- de ingang een inschrijf- :r krijgt voor een gratis ze loterijtrekkingen zijn eind van iedere dag. Ver- een hoekje gereserveerd 'ormatie te krijgen is over r. Hier zijn ook foto's te vroegere activiteiten. Aardenburg wordt op na 'kind in het midden ia 'lachen is gezond' heeft regen, worden de overle den herdacht, maar er ook gezongen, gesproken usiceerd met het oog °P nende carnaval. De ge~ nst wordt bijgewoond prins en de raad van el ig 19.00 uur burg - Het moet een fees afsluiting worden v£m tie ouwenvakscholing in i ze hebben er de Mid schouwburg voor alg Op 24 januari worden u 56 certificaten van e Dierxschool uitgereik^ lekend moest de school P stus vorig jaar sluiten ïzuinigingen, en heeftn zaat College de lessen van studerende vrouwen o i zodat ze hun cursus*' afmaken. 22 Van d en heeft nog tijdens een baan gevonden, jke uitreiking begint nor Frank Deij meuzen - Maar is het niet zo dat Dow-mede- ierkers harder moeten gaan lopen voor hetzelfde geld? Het lesprek stokt. Even leunt hij |chterover en laat zijn blik iter het Dow-terrein glijden, tof daar het antwoord ligt. an, na wel zeker een halve inuut stilte zegt hij: „Ja, ik Icenk inderdaad dat de lat ho- s komt te liggen. De eisen lie een organisatie als de on- .e, door de enorme snelle ont wikkelingen die er plaatsvin den blijvend zal stellen, zullen Wiemen. Dus als je vraagt: t ik meer doen om bij te lijven zonder dat dat meteen lonsequenties heeft voor mijn «staande salarisniveau, dan ;gik ja." e stilte verraadt dat het voor tow-manager Human Resources jwoneelszaken) J. van den ook nog even wennen is. laar zijn eerlijkheid en openheid lissen in het streven van Dow i met de nieuwe salarisstruc- People Success Systems ÏSS) duidelijkheid te scheppen r de verwachtingen die Dow ii een werknemer heeft, j zullen in de toekomst veel beer verwachten dat werkne- pers de toekomst in eigen hand We laten de mensen zien |wat we van ze verwachten en ge in ze de keus. De company is ge- .om te laten zien welke tanpetenties we nodig hebben, pm het maar vaardigheden, s en kunde. Het is aan ons e dat zo doorzichtig mogelijk te baken. Maar de employé moet de lens maken. Wil hij verder met feu carrière of wil hij dat niet. tan de andere kant moet de or- wel behoefte hebben n die competentie. Als morgen n man een avondstudie pr gaat i en die succesvol afrondt, int dat niet dat we tien man p communications gaan aanne- Deze company is niet van nte betalen voor competenties it ze niet nodig heeft. Het is een zijdse investering. Dow be- t concurrerende salarissen en al dat blijven doen. PSS zal daar i wijzigingen in aanbrengen, [k totale loonsom die Dow kwijt 1 1996 175 miljoen gulden in «e regio, red) zal niet drastisch n. Ik wil de verwachting P' wekken dat mensen veel 'r kunnen gaan verdienen. We Hen met dit nieuwe systeem Dow-manager J. van den Braak: Wij zullen in de toekomst veel meer verwachten dat werknemers de toekomst in eigen hand nemen.foto camile schelstraete niet minder gaan betalen maar er is ook geen behoefte om extreem meer te gaan betalen." De basis van de veranderingen ligt in het begin van de jaren ne gentig. Dow zat in een enorme dip en leed wereldwijd 500 mil joen dollar verlies. In de Benelux was dat 35 miljoen gulden. „Die resultaten en onze concurrentie positie gaven aanleiding voor drastische maatregelen. Een daarvan was om van een vrij sterk regionaal georiënteerde or ganisatie naar vijftien wereldwij de productgroepen te gaan. Dat klinkt gemakkelijk, maar dat was het niet. We wilden minder hiërarchie, minder baasjes, en in troduceerden de zogenaamde em powered teams, zelfstandige teams met eigen verantwoorde lijkheden en beslissingsbevoegd heden. Dat waren de twee vehi kels waarmee we de jaren negen tig in wilden om productiviteits verhoging te bereiken. Dat had nogal wat consequenties, want al je steeds maar lagen uit zo'n or ganisatie haalt dan kom je er op een gegeven moment achter dat traditionele loopbanen voor em ployés niet meer bestaan en dat onze personeelssystemen niet meer van deze tijd zijn. Tegelij kertijd hielden we wereldwijd een opinie-onderzoek om te toet sen wat onze mensen daar nu van vonden. We kregen flink onderuit de kan. Er was onzekerheid over groeimogelijkheden en ontwik kelingsmogelijkheden en vragen over hoe Dow die nieuwe functies wilde waarderen en wat men kon bereiken." Competenties „Daarop hebben we een pro gramma gelanceerd, met een viertal onderdelen. We gingen kijken wat voor kennis en welke competenties onze employés no dig hebben om zowel succesvol voor henzelf als voor de organisa tie te zijn. Op grond van die in ventarisatie hebben we gezocht naar een manier om die compe tenties te ontwikkelen. Mensen moeten weten hoe ze die vaardig heden eigen kunnen maken. Ver volgens gingen we kijken hoe we voor mensen die over de juiste vaardigheden beschikken en zich permanent ontwikkelen een ge schikte baan konden vinden. Daar is het idee van een wereld wijde vacaturebank uit ontstaan. De laatste stap was de beloning. Daar zijn we nu druk mee bezig. Wij hadden in het verleden van uit dat hiërarchische denken vrij kleine promotiestapjes. In de nieuwe situatie praat je over een breed scala van rollen die vervuld moet worden. Mensen doen op dag A activiteit B, en op dag B doen ze activiteit C. Dan moet je daar ook op een andere manier een beloning en een waardering aan vastplakken. Waar het eigen lijk om gaat is het afstemmen van het persoonlijk succes op dat voor de company. Dat persoon lijk succes is individueel gebon den. Je hebt mensen die bereid zijn om in vrije tijd die compe tenties te ontwikkelen. Er zijn ook anderen die zeggen: mijn persoonlijk succes is erin gelegen hoe ik hoe ik maatschappelijk mijn rol speel. Maar op het mo ment dat je hier binnenkomt ver plicht je jezelf dat je je blijft ont wikkelen om op een bepaald ni veau te blijven. Wil je dat niet dan heb je een probleem. Je ziet mensen die het kunnen en het ook willen. Fijn. Je hebt ook mensen die het willen maar die er erg veel moeite mee hebben. Om wat voor reden dan ook. Voor die groep doen we alles om ze aan boord te houden. We hebben nog nooit problemen met mensen gehad, laat staan afscheid genomen, die wilden veranderen maar dat niet konden. Laat staan er afscheid van genomen. Dan heb je nog een groep die het objectief kan maar er niet aan mee wil doen. Daar zullen we een stevige discussie mee hebben." Bloedgroep Dow maakt vanaf 1 maart onder scheid tussen vier banengroepen. Er zijn de administratieve banen, de techneuten, leidinggevenden en de groep global leaders, zeg maar de absolute top. Elke bloed groep heeft meerdere niveaus, van de ontwikkelingsfase (men sen die nog ingepast moeten wor den), mensen die him een positie hebben verworven en bewezen hebben in hun eigen vakgebied hun mannetje te kunnen staan tot de groep die hun vleugels over meerdere afdelingen uit kan slaan. Het verschil tussen die groepen is duidelijk aan te tonen, vindt Van den Braak. Hij ver wacht dat iedereen aan het eind van het jaar precies weet waar ie aan toe is. Met ingang van 1 maart worden alle werknemers van Dow ingedeeld in een nieuwe banengroep. Dat is nog geen defi nitieve overgang. „Als later blijkt dat iemand in een andere groep thuishoort en dat dat ook finan ciële consequenties heeft zullen we dat met terugwerkende kracht tot 1 maart betalen." De ondernemingsraad van Dow staat volgens voorzitter P. Acke positief tegenover de veranderin gen al is er nog veel onduidelijk heid. „De betaling is niet zozeer een issue. Voor de meesten speelt de vraag wat de vooruitzichten op de langere termijn zijn. En wat hun groei- en ontwikkelings mogelijkheden." Uit een enquête onder het perso neel van Dow in Nederland bleek vorig jaar dat veel Dow'ers bang zijn hun baan te verliezen. Slechts 22 procent denkt dat Dow werkzekerheid biedt. Zorgt PSS voor meer vertrou wen? Van den Braak: „Ik zou zwaar te leurgesteld zijn als we, zeg maar over een jaar, op dit punt minder zouden scoren." |jSn onze verslaggever 8§e - Belgische en Nederlandse overheden moeten voorko- 1 dat zij door het bedrijfsleven tegen elkaar worden uitge- Md. Tijdens de dinsdag gehouden ontmoeting tussen de drie wdelijke provincies en het Vlaamse Gewest is een code van IM nabuurschap' afgesproken. T moet voorkomen dat bedrij- bezoeken aangenaam verrast Ln' gevestigd zijn niet ver door de goede samenwerking die rn de landsgrenzen, naar het er met Belgie heerst. Een positie ve ontwikkeling. Daar mogen wij als bestuurders niet bij achter blijven, geen belemmering vor men," zo zei hij. frurland vertrekken. de gisteren gehouden van de Schelde- 1 van de Euregio, waar dering provincies Zeeland, Oost- est-viaanderen samenwer" 'i® commissaris van de koni- van Gelder dat sinds juli I Jaar, toen deze problema- voor het eerst aan de orde 0 gesteld, zich geen 'vervelen- gevallen meer hebben voorge- Afgesproken werd tijdens ,moet'ng met het Vlaams est dat men elkaar over en normeert over subsidies, "der wees erop dat aan el- grenzende Belgische en Ne- e regio's als het ware een ;che eenheid vormen. Ie ^anneer een bedrijf zich lut- Haati°uleters over g1^115 ver" s®, heeft die regio er eigen- tet veel aan. Het voegt niets Her ?estuur'ijke samenwerking 1 Srenzen heen achtte hij eov i Zaa^' baarbij moeten .(tb®hsden zich realiseren dat Eu ue®}jfeleven soms verder is. Van onze verslaggever Brugge - De Euregio Schelde- mond - een samenwerkings verband van de provincies Zeeland, West- en Oost- Vlaanderen - heeft beslist toe komstkansen. Dat hebben projecten, die dank zij EG- gelden in het kader van Inter- reg I en II zijn opgezet, uitge wezen. De Scheldemondraad nam giste ren tijdens zijn vergadering in Brugge een intentieverklaring aan als 'erfopvolger' van Interreg aan te treden. Daarbij wil men streven naar een sterkere struc tuur en een bredere werkingsba sis. Daarvoor is ruimere deelna me van gemeenten onontbeerlijk. De Scheldemondraad onder streept hiermee de meerwaarde die grensoverschrijdende samen werking biedt aan de ontwikke ling van de drie deelnemende provincies. Wil men deze internationale sa menwerking in de toekomst be houden en verder uitbouwen dan is het noodzakelijk dat hiervoor door deelnemende provincies, geïnteresseerde gemeenten en particulieren middelen beschik baar gesteld worden. „Een derde Interreg-programma voor onze contreien is niet meteen of zeker niet met een vergelijkbare om vang te verwachten," zo staat te lezen in de nota 'Een toekomst voor de Euregio Scheldemond'. Op de provinciale begrotingen zijn momenteel gelden voor Eu regio beschikbaar die op basis van co-financiering worden uit gegeven. Maar naarmate de In- terreggelden opdrogen en de daarmee samenhangende provin ciale gelden opgesoupeerd raken is het zaak op de begrotingen een vaste post voor grensoverschrij dende samenwerking op te ne men. „Vanaf 1998 moet dat gelei delijk opgebouwd worden om in 2002 - het eerste jaar zonder In- terreg-initiatieven - een werk baar peil te bereiken," wordt ge zegd. Belangrijk voor de levens vatbaarheid van duurzame grensoverschrijdende samenwer king is het hebben van een maat schappelijk draagvlak. Gemeen telijke betrokkenheid is daarbij voor de Euregio van cruciaal be lang, ook al omdat zij financieel aan het slagen daarvan kunnen bijdragen. Van belang is echter ook dat tastbare resultaten kun nen worden getoond. „De combi natie van eigen financiering, ge koppeld aan concrete projecten, met maatschappelijk draagvlak, zal sterk de toekomst van de Eu regio met de Scheldemondraad als orgaan bepalen," zo staat in de nota te lezen. Van onze verslaggeefster Aardenburg - Na twee jaar van voor bereiding werd gisteren het Euregio project Natuur, Milieu en Burgers ge presenteerd in het conferentiecentrum De Elderschans in Aardenburg. Het Euregioproject is een grensoverschrij dend samenwerkingsverband tussen Nederland (Zeeland) en België (Oost en West-Vlaanderen). «benb; 'ij mijn laatste bedrijfs- Zo'n negentig belangstellenden kregen meer informatie over de verschillende deelprojecten. Het Euregioproject Natuur, Milieu en Bur gers is verdeeld in de sectoren onderwijs, netwerk vrijwilligerswerk, uitbouw Eco- V team-programma en de kwaliteitszorg werking bezoekerscentra. Martin Wiersma van het Consulentschap Natuur- en Milieu Educatie Zeeland (CN- ME): „Natuur en milieu storen zich niet aan grenzen. De natuur heeft geen paspoort nodig, mi lieuproblemen passeren met wind en wa ter de grens. De Schelde stroomt door Ne derland en België, daar kan je niet om heen. Wie werkt aan meer natuur en een beter milieu in de grensstreek kan daarom niet zonder de medewerking van de mensen en hun organisaties aan de andere kant van de grens. Dit is in feite de leidende gedach te achter het project, ontwikkeld door de provinciebesturen van Oost- en West- Vlaanderen, Zeeland, het Centrum Voor Natuur- en Milieu-educatie (CVN) in Vlaanderen en mijn organisatie, het CN- ME." Voor dit project is een bedrag vrijgemaakt van anderhalf miljoen gulden. De Europe se Unie dekt de helft van de kosten, de rest wordt gefinancierd door Euregio Schelde mond en bovenstaande deelpartners. Gisteren werd er voornamelijk uitleg ge geven over de werking van de deelprojec ten binnen Natuur, Milieu en Burgers. De rode draad hierbij was dat er organisato risch hard gewerkt zal moeten worden om alles te coördineren. Er wordt nu een begin gemaakt met de uitwisseling van eikaars ideeën en wensen over de verbetering van het milieu en de natuur in de IJzendijke - Bridgeclub IJzendij- ke, eerste wedstrijd. Groep A: 1. Van Poelje-De Doelder, 2. Van de Hout-De Man, 3. echtpaar Koek. Groep B: 1. Lievens-Sassen, 2. Im- pens-De Wilde, 3. Dierendonck- Van Reijen. St.-Jansteen - De Warande, KBO, 36 personen: 1. mevrouw Blom- maert, 2. mevrouw Van Hooy, 3. De Saeger. Clinge - Malpertuus, 48 personen: 1. R. de Vos, 2. H. Kooien, 3. me vrouw Valke, extra prijs: A. de Bruijn. Nieuw-Namen - Moed en Geduld: 1. H. van den Eede-K. van Water schoot, 2. R. Sturm-H. Weckseler, 3. E. de Kint-J. Siellez. Sas van Gent - Bridgeclub Sas van Gent. A/B-lijn: 1. Goethals-Wil- lems, 2. Lie-Stevens, 3. Al-Gunter. Sas van Gent - St.-Albert, 48 per sonen. Bieden: 1. N. de Geus, 2. J. de Witte, 3. E. Buys. Jokeren: 1. mevrouw Saeye, 2. mevrouw Frus- ch, 3. mevrouw De Wit. Axel - De Halle, 23 personen. Jo keren: 1. G. Manhaven, 2. J. de Poorter, 3. G. Navest. Bieden: 1. C. Verschelling, 2. A. van Esbroek, 3. P. Scheele. Hulst - De Blaauwe Hoeve, 65 per sonen. Bieden: 1. K. Kayzer, 2. P. van de Klooster, 3. G. de Witte. Clinge - Zaal De Gouden Kroon, 22 personen. Jokeren: 1. R. de Vos, 2. mevrouw De Bruyn, 3. J. Acke. Bieden: 1. F. Piessens, 2. M. de Block, 3. U. Gisel. Clinge - Zaal De Gouden Kroon, 24 personen. Jokeren: 1. R. de Vos, 2. mevrouw Ras, 3. A. van Vooren. Bieden: 1. U. Gisel, 2. Th. Rottier, 3. M. de Block. St.-Jansteen - Zaal Zondagsver- maak, 24 personen. Bieden: 1. E. Otjes, 2. J. Aandeweg, 3. Th. de Vet. Jokeren: 1. M. Ferket, 2. A. Buys, 3. mevrouw De Cock. Graauw - Gemeenschapshuis, zes tien perssen. Jokeren: 1. mevrouw Cornelissen, 2. mevrouw Kouyzer, 3. mevrouw Mahu. Nieuw-Namen - Zaal S.-Cecilia, 25 personen. Bieden: 1. R. Tille- man, 2. I. Inghels, 3. F. van Eer denburg. Jokeren: 1. L. de Bruyn, 2. F. Buys, 3. W. Apers. Zuiddorpe - 't Kaaike, twintig personen. Bieden: 1. P. Kindt, 2. A. Neve, 3. M. Verhegge. Koewacht - De Lange Akkers, 26 personen. Bieden: 1. A. Poppe, 2. mevrouw Verbiest, 3. J. van Hove. Sas van Gent - De Engelenroos, dertig personen. Bieden: 1. R. de Wit, 2. H. van de Berg, 3. R. Poppe. Jokeren: 1. mevrouw De Wit, 2. mevrouw Lans, 3. mevrouw Saeye. Hulst - Zaal De Kroon, 48 perso nen. Bieden: 1. Th. de Vet, 2. J. van Dixhoorn, 3. G. de Wit. Jokeren: 1. E. Winterink, 2. M. de Loos, 3. M. Taalman. Hengstdijk - Zaal 't Jagershuis, 46 personen. Bieden: 1. M. van Goet- hem, 2. J. Lucasse, 3. J. van Kruys- sen. Jokeren: 1. J. van Vooren, 2. M. Boerjan, 3. J. de Kort. Graauw - Gemeenschapshuis, zes tien personen. Bieden: 1. M. van Goethem, 2. J. Saegers, 3. me vrouw Van Hooye. Westdorpe - Concordia, 36 perso nen. Bieden: 1. J. Elegeert, 2. A. Destombes, 3. C. de Smet. Axel - Gregoriuscentrum, 32 per sonen. Bieden: 1. F. van Dam, 2. W. de Waele, 3. Th. Theunissen. Axel - Gregoriuscentrutny 27' per sonen. Jokeren: 1. M. Keyzer, 2. A. van Gink, 3. L. van Cadsand. Axel - Gregoriuscentrum, 24 per sonen. Bridgen: 1. M. Cock-F. de Waele, 2. F. Scheele-K. Verstra ten, 3. A. Lafort-N. Bolleman en J. Schelleman-P. Lambert. Clinge - Zaal De Landbouw, der tig personen. Jokeren: 1. R. de Vos, 2. J. Himbrecht, 3. mevrouw Blommaert. Bieden: 1. F. van Eer denburg, 2. L. Buys, 3. J. de Loos. Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia, 38 personen. Bieden: 1. R. Tille- man, 2. I. de Winkel, 3. C. Stout- jesdijk. Jokeren: 1. mevrouw Taal man, 2. M. Picavet, 3. M. Ferket. Sluiskil - Zaal Dallinga, 94 perso nen. Bieden: 1. J. Sturms, 2. J. Maas, 3. C. Bleyenberg. Jokeren: 1. mevrouw Boerjan, 2. mevrouw Dieleman, 3. mevrouw Mirre. Clinge - Zaal De Landbouw, 32 personen. Bieden: 1. R. Verschu ren, 2. J. de Loos, 3. U. Gisel. Joke ren: 1. mevrouw Verschuren, 2. M. Acke, 3. mevrouw Rottier. Axel - De Boemerang, 64 perso nen. Bieden: 1. J. van der Hooft, 2. T. van Boven, 3. C. de Deyn. Joke ren: 1. H. Harms, 2. T. Strijp, 3. R. Theunissen. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, 53 personen. Bieden: 1. P. Ivens, 2. Th. Vink, 3. G. de Nijs. Jokeren: 1. mevrouw Asselman-Mahu, 2. me vrouw Hiel-Bun, 3. mevrouw Van Heese-Reyns. Hengstdijk - camping De Vogel, 31 personen. Bieden: 1. R. de Kort, 2. H. de Betue, 3. J. Martinet. Jo keren: 1. P. de Waal, 2. M. de Cock, 3. mevrouw De Waal. Zandstraat - De Straete, veertig personen. Jokeren: 1. mevrouw Van Eeden, 2. mevrouw Aarts, 3. mevrouw Van de Branden. Bieden: 1. G. Dellaert, 2. J. Cousemaker, 3. E. de la Roi. Hulst - Zaal De Kroon, zeventig personen. Bieden: 1. R. Verhelst, 2. P. de Blok, 3. G. Boerjan. Jokeren: 1. E. Winterink, 2. F. Buys, 3. me vrouw Ketting. IJzendijke - Zaal Les Amies, 45 personen. Bieden: 1. F. Verhelst, 2. R. Linthout, 3. L. Steyaert. Joke ren: 1. R. vam Tiggelen, 2. me vrouw Hamelink, 3. R. Boerman. Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia, dertig personen. Bieden: 1. P. Haulez, 2. Th. de Vet, 3. R. Tille- man. Jokeren: 1. M. de Koning, 2. A. de Beer, 3. R. Sponselee. Zuiddorpe -z,aa\ Gemeentehuis, veertig schutters. Hoge vogel: M. Suy, eerste zij vogel: D. Audenae- rd, tweede zijvogel: L. van Hoeke, grootste aantal (5): Th. Baart. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, veertien schutters. Hoge en tweede zijvogel: O. de Schrijver, eerste zijvogel: G. Cornelissen, grootste aantal (8): J. Thuy. Hulst - Zaal De Kroon, veertig schutters. Hoge vogel: J. Dobbel aar, eerste zijvogel: F. de Vos, tweede zijvogel: P. Vercauteren, grootste aantal (6): C. de Caluwé. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, zestien schutters. Hoge vogel: G. Cornelissen, eerste zijvogel: F. de Meyer, tweede zijvogei: O. de Schrijver, grootste aantal (4): A. van de Velde. Zuiddorpe - Zaal Gemeentehuis, veertig schutters, koningsschie- ting. Koning: M. Suy, eerste minis ter: E. Inghels, tweede minister: G. van Dam, grootste aantal (4): M. Bambost. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, twintig schutters. Hoge vogel: A. de Waal, eerste zijvogel: A. D'Hondt, tweede zij vogel: J. van Dam, grootste aantal (10): P. Neve. 's-Heerenhoek - Zaal Walk Inn, Concordia, liggende wippen, 24 schutters. Wip 1: eerste hoge vo gel: A. Boonman, Eensgezindheid; tweede hoge vogel: J. Vermeule, Edele Handboog; eerste zijvogel: H. van de Dries, Eensgezindheid; grootste aantal (6): M. Verdonk, Concordia. Wip 2: eerste hoge vo gel: R. van Eijkeren, Vrije Schut ters; tweede hoge vogel: M. de Jon ge, Soranus 2; derde hoge vogel: C. Jeremiasse, Zorgvlied; eerste en derde zijvogel: F. Koens, Spes Nostra; tweede zijvogel: H. van de Dries, grootste aqntal (5): B. Del- hez, vliegende vogel: P. Vette, bei den Concordia. Wolphaartsdijk - Zaal Royal, St.- Sebastiaan, liggende wippen, 41 schutters. Wip 1: hoge vogel: B. Rooze, eerste zijvogel: J. van de Guchte, beiden Zorgvlied; tweede zijvogel: L. van Dijke, St.-Sebasti- aan; eerste klep: P. Wagenaar, Ra- venstein; tweede klep: P. de Visser, derde klep: B. Rooze, beiden Zorg vlied; vliegende vogels: L. van Dij ke en M. de Jonge. Wip 2: eerste hoge vogel: R. Hoogstrate, St.-Se- bastiaan; tweede hoge vogel: P. Wagenaar, eerste zijvogel: P. Meeuwse, St.-Sebastiaan; tweede zijvogel: A. Dekker, Doel naar Ho ger; derde zijvogel: L. van Dijke, vierde zijvogel: P. Wagenaar. St.-Jansteen - De Warande, KBO, 34 schutters. Hoge en eerste zijvo gel: O. de Schrijver, tweede zijvo gel: A. Martens, grootste aantal (4): P. Danckaert. Kloosterzande - Clubgebouw Ro zenhof, 28 persopeo: 1. A.. Corne- lissens/L. Ivens, 2. A. Rombout/T. de Waal, 3. L. Neve/M. van Goet hem. Nieuw-Namen - KBO, De Kauter: I. H. de Maayer/L. Pluym, 2. A. Noens/G. van den Branden-Pauw- els, 3. J. van Mol/L. Smolders. Stoppeldijk - 't Gelaag, negen per sonen: 1. mevrouw Cappaert, 2. mevrouw Dankaert/P. Vinken- stein, 3. mevrouw Van Laar/R. van de Velde. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, ne gen personen: 1. E. de Maat/R. de Waal-Cambeen, 2. A. Rottier/M. de Waal-de Maat, 3. T. van Vooren. Zuiddorpe - 't Kaaike, vijftien personen: 1. F. Roeland/M. van Wijnsbergen, 2. A. de Mey/M. d'Hondt, 3. E. Bracke/M. Thuy. Axel - Gregoriucentrum, tien per sonen: 1. A. Willemsen, 2. H. van Waes/P. Durinck, 3. A. Roeland. Westdorpe - Concordia, achttien personen. Mat 1: 1. A. Dobelaar/F. Verhoosel, 2. C. de Smet/M. de Block. Mat 2: 1. E. Dhaene/E. de Smet, 2. R. Jansen/G. Spuessens. Sas van Gent - De Speye, negen tien personen: 1. M. de Boey/L. van Bunder, 2. J. van Overloop/J. van Bunder, 3. L. Taalman/R. Wil- lems. Clinge - Malpertuus, KBO, acht tien personen. Mat I: 1. J. Boon man, 2. C. van Gijsel/A. Buyse. Mat 2: 1. L. Kegels, 2. L. de Bot/G. de Bot. Terhole - KBO, dorpshuis, negen tien personen: 1. M. van Campen- Schelfhout/J. de Maat, 2. C. Freij- zer-van Hoeij/M. Freijzer-Sponse- lee, 3. A van Delft-Witteman/E. van Driessche. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, ne gentien personen. Hoge vogel: K. Engelstel, rechterzijvogel: F. Ser- rarens, linkerzijvogel: verloot, grootste aantal (10): C. Bun. Vlaams/Zeeuwse grensstreek. Zo wordt bijvoorbeeld het aantal Eco- teams in de streek flink uitgebreid. Dit is een eenvoudig, concreet stappenplan voor een milieuvriendelijker huishouden. Bu ren, familie of vrienden vormen een Eco- team van zes tot tien personen die tijdens acht maandelijkse bijeenkomsten bij el kaar komen waarbij telkens een nieuw on derwerp over een milieuvriendelijker huishouden ter sprake komt. Ook wordt het zogenaamde Eco-net uitge breid, een cd-rom-systeem waarbij infor matie en wensen over het project worden uitgewisseld. Eveneens komen er meerdere streeksteun- punten die de uitwisseling van de deelpro jecten moeten stimuleren. Van onze verslaggever Middelburg - WAO'ers die opnieuw moeten worden gekeurd, kunnen sinds deze week beroep doen op begeleiding door een speciale groep van de vakcentrale FNV. De bond heeft daartoe twaalf die in 1993 tussen de 45 en 50 jaar oud waren elke vijf jaar opnieuw moeten worden gekeurd. De begeleidingsgroep streeft er naar om zo veel mogelijk goede voorlichting te geven over de pro cedures. En het zijn ervarings deskundigen, de begeleiders, om dat ze zelf in die procedures heb ben gezeten. mensen, verspreid over de hele provincie, opgeleid. De FNV is hier tot overgegaan omdat 'de bureaucratische molen rond de herkeuring,' aldus een persbericht, 'vaak lijdt tot angst, frustratie en woede over het maatschappelijk onrecht dat veel WAO'ers wordt aangedaan'. De herkeuringen kunnen ingrij pende gevolgen voor betrokkenen hebben. Er is een mogelijk verlies aan inkomen, sommigen moeten weer betaald werk gaan zoeken terwijl de kans daarop klein is, er kunnen kortom, tal van spannin gen bij de mensen ontstaan. De keuringen zijn in 1993 aange scherpt. Een verandering was bijvoorbeeld dat alleen maar ge keken werd of iemand nog pas send werk kon verrichten zonder rekening te houden met opleiding en ervaring. Vorig jaar werd door ingrijpen van de Tweede Kamer de wet wat versoepeld, maar het resultaat was wel dat WAO'ers Van onze verslaggever Middelburg - H. Eversdijk wordt vandaag beëdigd tot dijkgraaf van waterschap De Drie Am bachten in Terneuzen. Deze han deling vindt plaats in het provin ciehuis in Middelburg door com missaris van de koningin W. van Gelder. Eversdijk is bij Koninklijk Be sluit van 19 november 1996 be noemd tot dijkgraaf van dit wa terschap. De benoeming ging in op 1 januari 1997.

de Stem | 1997 | | pagina 29