Bibliotheek komt in de problemen Kritie 4Emplo Terneuzense ruilhandel draait goed Woede over reductie aantal ambulances in West-Zeeuws-Vlaander en Paling uit de Maas komt er slecht af in voedselonderzoek Rollen door 't gangpad is er niet meer bij POLITIE RAPPORT Jongerenkoor en de Aardenburgse fanfare luisteren diensten op 1 West-Zeeuws-Vlaams buitengebied krijgt kabel van Zekatel SKI Sluiskil blaast bazar nieuw leven in Nabuurscha nu echt te DE STEM ZEELAND C3 pESTEM Als Terneuzen verder bezuinigt Lets: niet betalen met geld maar met vijftien knopen per uur Vuilnisbak in de fik Hardrijders Aanrijding met blikschade Doorrijden na botsing Zware schade na slip Winkelinbraak Vier inbraken in vakantiehuizen Diefstal Afscheid van vrouwenvakschool Gemeentebestui I van onze correspondent I Breskens - De Algemene Wo- I „jngstichting Zeeuws-Vlaan- I deren (AWZV) is niet te spre- I ken over het stopzetten van de subsidie van de gemeente I oostburg voor de recreatie- I zaaj van dienstencentrum Goedertijt in Breskens in 1 1998. I Directeur J. de Rechter vindt het Dow-manager H I Terneuzen - Maar is het niet [gewoon zo dat Dow-mede- werkers harder moeten gaan lopen voor hetzelfde geld? Het gesprek stokt. Even leunt hij achterover en laat zijn blik over het Dow-terrein glijden. Alsof daar het antwoord ligt. Dan, na wel zeker een halve minuut stilte zegt hij: „Ja, ik I denk inderdaad dat de lat ho- I ger komt te liggen. De eisen die een organisatie als de on- 9 ze, door de enorme snelle ont wikkelingen die er plaatsvin- I den blijvend zal stellen, zullen [toenemen. Dus als je vraagt: [moet ik meer doen om bij te j blijven zonder dat dat meteen consequenties heeft voor mijn [bestaande salarisniveau, dan (zeg ik ja." Commissaris van de 1 Cstmletting het Vlaams Aa DONDERDAG 23 JANUARI 1997 Van onze verslaggeefster Oostburg - Het aantal ambulances voor West-Zeeuws-Vlaanderen wordt gereduceerd van drie naar twee wagens. Dit blijkt uit de eind rapportage van de projectgroep Am bulance Hulpverleningsplan Zee land. De raadsfracties WD, CDA en D&T van de gemeente Oostburg reageren ontsteld op de inhoud van de rapportage. De drie fracties vinden het oordeel van de projectgroep volstrekt onaanvaard baar, mede gezien het feit dat de Com missie van Wijzen opkomt voor een opti male ambulancedienst. Deze commissie pleit zelfs voor uitbreiding van het aan tal wagens voor West-Zeeuws-Vlaande ren. De fracties stellen verder dat nu het Oostburgse Antonius Ziekenhuis in af geslankte vorm verder zal moeten, dit automatisch inhoudt dat er meer patiën ten per ambulance vervoerd moeten worden naar andere ziekenhuizen. Dit staat lijnrecht tegenover de voorgestelde visie inzake reductie ambulances. Fractievoorzitter van D&T, L. Baarends: „Zo kan het niet langer, er ontstaan op deze manier levensbedreigende situaties. Als er straks in Breskens een spoedgeval is, duurt het zo'n twee uur voordat zo'n ambulance weer terug staat in Terneu- zen. Als men op deze manier doorgaat met de afbrokkeling van de zorgfunctie in dit gebied, gaan er doden vallen, dat kan niet anders." „Het is voor de politiek in West-Zeeuws- Vlaanderen alle hens aan dek om te voorkomen dat het aantal ambulances wordt gereduceerd. Daarom weten wij het bijzonder te waarderen dat alle Zeeuws-Vlaamse gemeentes ons stand punt delen en achter ons staan. Dat is een enorme steun in de rug die we zeker nodig zullen hebben. Hier kunnen en willen wij niet mee akkoord gaan, West- Zeeuws-Vlaanderen moet op z'n minst drie ambulances behouden." Van onze verslaggever Terneuzen - De huidige openingstijden van de bibliotheek in de gemeente Terneuzen komen in gevaar als de gemeente nog ver dere bezuinigingen zal doorvoeren. Deze noodkreet slaakte gis teren bestuurslid en aankomend CD A-raadslid E. Brus. Het bestuur heeft al diverse maatregelen in de organisatie ge troffen om de jaarlijkse korting van dertigduizend gulden op de gemeentelijke subsidie op te van gen. „Als de gemeenteraad nog verder wil bezuinigen komen de ope ningstijden in gevaar. We zijn er nu nog in geslaagd het service-ni veau te handhaven maar dat wordt anders als we met nog meer bezuinigingen te maken krijgen," aldus Brus. Brus roept de gemeenteraad daarom op goed na te denken als er nog verdere bezuinigingsvoor stellen van het college op de sub sidie van de bibliotheek op het bordje van de raad komen. „De raad moet goed opletten waar ze mee bezig is. De bibliotheek wordt nog steeds als een basis voorziening gezien. Dus is het voor de raad zaak om prioriteiten te stellen. Het sleutelen aan de openingstijden is voor ons im mers een schrikbeeld. Daar wil len we als bestuur liever niet aan beginnen." Basisvoorziening In de raadsvergadering waar het besluit viel om de subsidie aan de bibliotheek te korten, merkte C. Leunis (GPV/RPF) op dat het met deze bezuiniging nog heel moei lijk zal worden de bibliotheek als basisvoorziening te handhaven. De bibliotheek krijgt immers voor het jaar 1998 te maken met twee ton aan extra lasten (onder meer voor automatisering). Directeur J. Spenkelink van de bibliotheek zei toen al de komen de begrotingsbesprekingen in mei met angst en beven tegemoet te zien. De bibliotheek zou im mers nog eens met extra bezuini gingen geconfronteerd kunnen worden. Brus deelt dus deze bezorgdheid. „Daarnaast kregen wij als be stuur van de gemeente te horen dat iedereen moet bezuinigen. Maar omdat nu blijkt dat dit niet het geval is voelen wij ons als be stuur toch wat bekocht." Het bestuur heeft de huidige kor ting van dertig mille opgevangen door een noodgedwongen reorga nisatie. Zo is er ontslag aange vraagd voor een medewerker. „Daar lig ik nog steeds wakker van," aldus Brus. Kwaliteit Het bestuur van de bibliotheek is volgens Brus ook druk bezig met het zoeken naar een nieuwe huis vesting voor de bibliotheek in Sluiskil. De huidige vestiging in het voormalige politiebureau vol doet immers niet meer aan de ei sen van deze tijd. Als nieuwe lo catie voor het filiaal wordt ge dacht aan het gebouw bij de katholieke kerk in het Kanaal dorp. Als nieuw raadslid voor het CDA in de Terneuzense gemeen teraad wil Brus zich vooral sterk maken voor zoals zij het zelf zegt 'de kwaliteit van het leven in de gemeente Terneuzen'. „Het gaat dan niet alleen om de binnenstad maar om alle wijken en kernen van de gemeente. Ik ben me er heel bewust van dat bepaalde zaken op de wip zitten. Zoals bijvoorbeeld de jeugdge zondheidszorg en zoals eerder ge zegd de bibliotheken die het aar dig voor de kiezen krijgen. Wel licht dat na het afronden van de grote projecten in Terneuzen meer aandacht aan dit soort za ken kan worden besteed." De geloofsbrieven van het nieuw benoemde raadslid E. Brus wor den donderdag 30 januari onder zocht tijdens de vergadering van de gemeenteraad. Van onze verslaggevers Werkendam - „Als ik sportvisser was zou ik mijn eigen paling niet opeten," zei een ingenieur van Rijkswaterstaat een paar jaar geleden tijdens een excursie in de Brabantse Biesbosch. Hij bevestigde daarmee alarme rende verhalen dat de paling in de Biesbosch en aanpalende wa teren steeds meer vergiftigd raakte door resten van bestrij dingsmiddelen, met name zoge noemde PCB's, die in hoge con centraties voorkomen in het slib op de rivierbodems. In die situatie is wat de Maas, Hollandsch Diep en Haringvliet betreft nog geen verandering ge komen, wijst een recent voedsel onderzoek uit. Het gaat om een onderzoek door het Rikilt (Rijks- Kwaliteitsinstituut voor land- en tuinbouwproducten uit Wage- ningen). Opmerkelijk is dat over al elders in den lande de kwaliteit van rivierpaling wel flink verbe terd is. Het Rikilt onderzocht op 24 plekken paling en maar in drie gevallen bevatte de vangst te ho ge concentraties PCB's. Dat was is het Hollandsch Diep, het Ha ringvliet en in de Bergse Maas bij Keizersveer. Paling is een uitste kende indicatie om vervuiling te meten omdat deze vissoort het meest gevoelig is voor ophoping van PCB's in hun vet. De aanwezigheid van resten van bestrijdingsmiddelen in het Maaswater is ook al jaren een doorn in het oog van het water- winbedrijf De Brabantse Bies bosch, dat met water uit de Maas zijn spaarbekkens vult. Bij te ho ge concentraties gif stopt het wa- terwinbedrijf ook prompt de in name van Maaswater. Dat ge beurt onder meer als het water snel stroomt. Woordvoerder J. In de Terneuzense bibliotheek worden informatieborden over Lets ingericht. Ze zijn vanaf vandaag te bezichtigen. foto camile schelstraete Door Martje van Nes Terneuzen - Enthousiasme. Dat is het geheim van het succes van het Lets-systeem dat vorig jaar augustus in Terneuzen een frisse start maakte. Sinds de zomer zijn er al 32 leden actief om voor elkaar taarten te bakken, ra men te zemen en pianolessen te geven. Het Lets-systeem staat voor Lo kaal Economisch Transactie Systeem. Het systeem werkt vol gens het ruilhandel-principe. Ie mand helpt bijvoorbeeld een persoon met een sollicitatiebrief en deze krijgt er een omgespitte tuin voor terug. En er komt geen cent aan te pas. Talenten Je moet er zelf vast in geloven," zegt Jorien Brugmans, voorzit ter van de kerngroep Lets Ter neuzen. Het systeem is in eerste instantie gebaseerd op het ont dekken van eigen talenten en het leggen van sociale contac ten. „Om de handel tot een suc ces te maken moet je dus veel moed, ideeën en creativiteit hebben. Dat hebben onze men sen en daarmee breng je het en thousiasme over op de leden," legt Jorien uit. „Mensen zijn geneigd om zich zelf flink te onderschatten. Na doorvragen blijkt dan dat ieder een met wat voor kwaliteiten dan ook wat voor iemand anders kan doen. Als je bijvoorbeeld van wandelen houdt, kun je al regelmatig een hond uitlaten van iemand die weinig tijd heeft," vult Joriens collega An de Smet aan. An zelf bakt regel matig taarten voor haar Lets- vrienden. Jorien is op haar beurt een ster in sinterklaasgedichten schrijven en laat iemand anders haar af en toe een pianoles ge ven. Als je zonder geld werkt, zijn goede afspraken een vereiste. Om te beginnen komt er om de paar maanden een 'journaal' uit. Hierin is van elk lid te vinden welke diensten ze vragen en aanbieden. Zo kun je zelf met de juiste persoon contact opnemen. Vervolgens krijg of 'betaal' je voor de verrichte of gekregen diensten met knopen in plaats van geld. Richtlijn hierbij is vijftien knopen per uur. Zowel de dienstverlener als die gene voor wie de werkzaamhe den verricht zijn, tekenen een cheque waarop het aantal over eengekomen knopen vermeld staat. De cheque moet de diénst verlener inleveren bij het secre tariaat. In het huishoudboekje kan een lid zijn eigen 'knopen- saldo' bijhouden. Dat wederzijds vertrouwen en dus ook het nakomen van af spraken belangrijke elementen in de ruilhandel zijn, staat als een paal boven water. Volgens Jorien is voor veel mensen deze vertrouwenskwestie een drem pel: „Mensen hebben moeite om elkaar te vertrouwen. Boven dien zien ze het al gauw als iets vaags omdat er geen geld aan te pas komt. Volgens mij vinden mensen Lets iets geitenwollen- sokken-achtigs, iets alterna tiefs. Maar juist omdat er geen geld aan te pas komt, kun je je er eigenlijk geen bult mee vallen." Moeite Gelukkig zijn er genoeg manie ren om mensen, die moeite heb ben om de eerste stap richting Lets te zetten, over de streep te trekken. Jorien: „Als mensen la ten merken dat ze wel graag lid willen worden, maar dat ze er vreselijk tegen opzien om vreemde mensen te bellen, wil len wij dat graag voor die men sen voor de eerste keer doen. Daarna hebben de mensen er vaak geen moeite meer mee." An heeft een eigen manier ont wikkeld om mensen kermis te laten maken met Lets: „Als ik op verjaardagen of familiebezoek ben, geef ik vaak voor zo'n der tig knopen een Lets-kadobon. De meeste mensen doen er wat mee en vinden het echt een leuke kennismaking. Of ze er echt mee verder gaan is een tweede, maar de eerste stap is er." In Zeeland was Zierikzee de eer ste stad waar het systeem inge voerd werd. Het succes trok ver volgens ook Vlissingen, Goes en Terneuzen over de streep. Over heel het land verspreid telt Ne derland zestig Lets-groepen. In de Terneuzense bibliotheek staan er vanaf vandaag infor matieborden over Lets. Te be zichtigen tijdens de openings uren van de leeszaal. Volz: „Bij snel stromend water wordt veel slib opgewerveld en juist dat slib bevat PCB's. Dat moeten wij dus niet in onze spaarbekkens hebben." De praktijk geeft Volz gelijk. Pa ling die in de spaarbekkens zelf rondzwemt is brandschoon. „Daar zijn we best trots op," zegt Volz. De kwaliteit van het drink water heeft ook nauwelijks te lij den van de PCB-vervuiling. Volz weer: „PCB's hebben ondanks al les één positieve eigenschap. Dat is dat ze zich hechten aan vaste stoffen en zo op de bodem bezin ken. In het water zelf komen PCB's nauwelijks voor." Voor het overige heeft het onder zoek van het Rikilt louter goed nieuws te melden. Zo bevatten in Nederlande geteelde groenten en fruit minder resten van bestrij ding van bestrijdingsmiddelen dan uit het buitenland geïmpor teerde producten. Ook in zuivel producten komen minder sporen van gif voor dan vroeger het ge val was. Volgens het Rikilt is dit de vrucht van het terugdringen van het gebruik van bestrijdings middelen door de land- en tuin bouw. Een soortgelijk positief beeld komt naar voren uit de resultaten van onderzoek van Nederlands vlees. Daarin worden nog maar zelden resten van hormonen of andere groeibevorderende stoffen te vin den zijn. Hetzelfde geldt voor clenbuterol, de verboden groei bevorderaar. Kinderen die met schoolreisjes, excursies en regulier schoolver- voer in schoolbussen lopen 'te keten'? Verleden tijd! Kinderen die van de busbanken door het gangpad rollen? Verleden tijd. Kinde ren die levensgevaarlijke risico's lopen als de bus een noodstop moet maken. Helemaal verleden tijd. Vanaf vandaag worden alle twintig bussen van Carlier Tours in Middelburg voorzien van veiligheidsgordels voor de schoolgaande jeugd. Het bedrijf doet dat in navolging van het Axelse bedrijf Ci- totours, dat al sinds 1995 de schooljeugd op deze veilige wijze naar Antwerpen vervoert. De eerste Middelburgse bus met gordels werd gisteren op ludieke wijze door de Zeeuwse voorzitter van het Veilig Verkeer Neder land, A. den Boon, gepresenteerd. Het busbedrijf loopt daarmee vooruit op de regelgeving die per 1 oktober twee- of driepuntsgor dels in nieuwe type bussen regelt. Niemand die wist dat het busbedrijf uit Axel al een paar jaar eer der aan de wensen van Veilig Verkeer Nederland had voldaan. Dat ligt een beetje aan de bescheidenheid van directeur P. Esselbrugge. „Ik vond het toen niet zo schokkend om ermee naar buiten te ko men. Het is een stuk veiligheid dat we hebben ingebouwd op ver zoek van onze 'afnemer'. Maar nu mag iedereen het wel weten: wij waren de eerste!foto jaap wolterbeek Hulst - Een 13-jarige jongen uit Hulst is afgelopen dinsdag aangehouden omdat hij op de Kloostergang een vuilcontainer in brand had gestoken. De knul is doorverwezen naar het Halt bureau, dat een alternatieve straf voor hem mag bedenken. IJzendijke/Schoondijke - Bij snelheidscontroles op de rijks weg 61 nabij IJzendijke en de Willemsweg te Schoondijke zijn afgelopen dinsdag 163 hardrijders bekeurd. De hoogstgemeten snelheden wa ren 129 kilometer (in plaats van 80) in IJzendijke en 92 (in plaats van 50) in Schoondijke. Sluis - Een 24-jarige automo biliste uit Sluis zag afgelopen dinsdag een 51-jarige autobe stuurster uit Knokke niet toen ze achteruit de oprit afreed. Er volgde een aanrijding met deukschade. Zuiddorpe - Een 24-jarige au tobestuurder uit Axel is afgelo pen dinsdagavond op de Hoofdweg Zuid aangereden door een onbekende tegenlig ger die niet voldoende rechts hield. De 24-jarige bleef achter met een gedeukte auto. Groede - Een 23-jarige auto mobilist uit Maassluis is na een inhaalmanoeuvre in een bocht van de provinciale weg met zijn auto geslipt en in de greppel te rechtgekomen. De bestuurder kwam met de schrik vrij. Zijn auto raakte zwaar beschadigd. Oostburg - Uit een winkel aan de Nieuwstraat zijn in de nacht van dinsdag op woensdag en kele duizenden guldens gesto len. Nieuwvliet - Bij de politie zijn vier woninginbraken gemeld in vakantiewoningen aan het Le pelblad. Nog niet bekend is wat er verdwenen is. Terneuzen - In de loop van maandag werd een blauwe To- mos bromfiets gestolen van een 18-jarig Terneuzens meisje, Het voertuig stond op de Kem- brandtlaan. De waarde wordt geschat op 1500 gulden. Veel bewoners hadden een scho tel, maar nadat een aantal com merciële zenders was overgegaan op digitale uitzendingen, waren de schotels onbruikbaar gewor den en was men verplicht een du re decoder aan te schaffen om de zenders te ontvangen. In de tweede helft van dit jaar be- kabelt Zekatel Boerenhol, de Kruisdijk, de Rijksweg en Roof- vlack. Aan het eind van het jaar is St. Kruis aan de beurt. Er wordt gebruik gemaakt van glas vezelkabels en de aansluiting kost de consument driehonderd gulden exclusief btw. Met name de fractieleider van Dorpsbelangen en Toerisme Daar is enige tijd terug een einde aan gekomen. In het kader van het vijfjarig bestaan van het SKI zet het bestuur deze activiteit weer op poten. De bazar wordt gehouden op vrijdagavond 24- en zaterdag 25 januari in welzijns- centrum Het Meulengat. Voor iedere leeftijdsgroep zijn er activiteiten. Voor de jongsten is er een grabbelvlot en een ballon- nenoplaatwedstrijd. Voor de wat ouderen is er jeugdcabaret. Ook is er een loterij, waarvoor ieder een bij de ingang een inschrijf formulier krijgt voor een gratis lot. Deze loterijtrekkingen zijn aan het eind van iedere dag. Ver der is er een hoekje gereserveerd waar informatie te krijgen is over het SKI. Hier zijn ook foto's te zien van vroegere activiteiten. Aardenburg - In de katholieke kerk van Aardenburg wordt op zondag 2 februari een dienst met als thema 'kind in het midden en een concert worden gehouden. als thema 'lachen is gezond' heeft meegekregen, worden de overle den leden herdacht, maar er wordt ook gezongen, gesproken en gemusiceerd met het oog op het komende carnaval. De ge bedsdienst wordt bijgewoond door de prins en de raad van elt Aanvang 19.00 uur Hieraan wordt medewerking ver leend door het jongerenkoor en de koninklijke muzieksociëteit Aardenburgsche Fanfaren. De themadiensten, waarmee men sinds september vorig jaar is ge start, beginnen altijd om 10.00 uur en zijn vooral gericht op de jonge gezinnen. Er is een kinder crèche in de sacristie aanwezig. Het jongerenkoor met combo staat onder leiding van dirigent Freddy Moens, terwijl dirigent Erwin Swimberghe de Aarden burgsche Fanfaren onder zijn hoede heeft. Na de kerkdienst, omstreeks 11.00 uur, zal de fanfare ook nog een klein concert verzorgen. Pa rochiaan of geen parochiaan, ie dereen is volgens Mare Moens van het jongerenkoor van harte welkom tijdens de kerkdienst en het concert. Vrijdag 7 februari treden het jon gerenkoor en de fanfare opnieuw samen op tijdens de gebedsdienst voorafgaand aan het carnavals weekeinde. De gebedsdienst is ontstaan als herdenking aan de overleden leden van de Aarden burgse carnavalsstichting de Nachtuuln. Tijdens de dienst, die Middelburg - Het moet een fees telijke afsluiting worden van tien jaar vrouwenvakscholing in ffe' land. En ze hebben er de Mid® burgse schouwburg voor afge huurd. Op 24 januari worden a laatste 56 certificaten van Janneke Dierxschool uitgereikt' Zoals bekend moest de school op 1 augustus vorig jaar sluiten w gens bezuinigingen, en heeft Markiezaat College de lessen v de nog studerende vrouwen ov genomen zodat ze hun curSjSSt{ konden afmaken. 22 Van de cursisten heeft nog tijdens cursus een baan gevonden, feestelijke uitreiking begint 16.15 uur. 1 i c I C Groede - Kabelmaatschappij Zekatel gaat het grootste deel van de West-Zeeuws-Vlaamse buitengebieden bekabelen. Zekatel gaat met dit besluit in op de wens van bewoners van onder meer Boerenhol, de Kruisdijk bij Groede en Sint Kruis om op de kabel te worden aangesloten. (D&T) van de gemeente Oost burg, L. Baarends, had zich sterk gemaakt voor de bekabeling van de buitengebieden. „Ik ben heel blij dat Zekatel heeft besloten om de buurtschappen te bekabelen. In eerste instantie had ik er niet zulke hoge verwachtingen van, gezien ook de kritiek vanuit GS Zeeland. GS had zo zijn twijfels over de bedrijfseconomische haalbaarheid van bekabelen in deze gebieden. Ik denk dat er toch nog goed is over nagedacht en dat Zekatel tot de conclusie is gekomen dat elke abonnee van onschatbare waarde is, in de toe komst zullen ze iedereen hard no dig hebben." Sluiskil - Het Sociaal Kultureel Initiatief (SKI) in Sluiskil blaast de bazar in het kanaaldorp nieuw leven in. Tot voor en kele jaren geleden had Sluiskil immers haar eigen bazar in de Ark. I Door Frank Deij De stilte verraadt dat het voor Dow-manager Human Resources (personeelszaken) J. van den Braak ook nog even wennen is. Maar zijn eerlijkheid en openheid passen in het streven van Dow om met de nieuwe salarisstruc tuur People Success Systems (PSS) duidelijkheid te scheppen over de verwachtingen die Dow van een werknemer heeft. „Wij zullen in de toekomst veel meer verwachten dat werkne mers de toekomst in eigen hand nemen. We laten de mensen zien wat we van ze verwachten en ge ven ze de keus. De company is ge houden om te laten zien welke competenties we nodig hebben. Noem het maar vaardigheden, kennis en kunde. Het is aan ons om dat zo doorzichtig mogelijk te maken. Maar de employé moet de keus maken. Wil hij verder met zijn carrière of wil hij dat niet. Aan de andere kant moet de or ganisatie wel behoefte hebben aan die competentie. Als morgen tien man een avondstudie pr gaat volgen en die succesvol afrondt, betekent dat niet dat we tien man op Communications gaan aanne men. Deze company is niet van plan te betalen voor competenties die ze niet nodig heeft. Het is een wederzijdse investering. Dow be taalt concurrerende salarissen en zal dat blijven doen. PSS zal daar geen wijzigingen in aanbrengen. De totale loonsom die Dow kwijt is (in 1996 175 miljoen gulden in de regio, red) zal niet drastisch stijgen. Ik wil de verwachting "iet wekken dat mensen veel meer kunnen gaan verdienen. We willen met dit nieuwe systeem on2e verslaggever ttigge - Belgische en Nederlandse en dat zij door het bedrijfsleven Peeld. Tijdens de dinsdag gehoude U elijke provincies en het Vlaan goed nabuurschap' afgesproken. a' ®oet voorkomen dat bedrij- be; gevestigd zijn niet ver doi nai lendsgrenzen, naar het er «buurland vertrekken. ve J„erf de gisteren gehouden als 2 g van de Schelde- bli; draad van de Euregio, waar- me in ui Provineies Zeeland, Oost- ton e^"^aanderen samenwer- ',zei commissaris van de koni- TT, L- van Gelder dat sinds juli Dpi faar> toen deze problema- s votviVOOr ket eerst aan de orde ie' ij ®e^e^di zich geen 'vervelen- laana !ren meer hebben voorge le gesproken werd tijdens Var We»r t men elkaar over en Ian r ,J0rmeert over subsidies. - der weesjjrop dat aan el- pnj KomisVh™-?Ware een Eu Ne en lerlafjenzende Belgische en Ne icnn regio's als het ware een ■bdomische eenheid vormen, 'ele n.,anneer een bedrijf zich lut- ,la ><®eters over de grens ver- ijk ni f die regio er eigen zot veel aan. Het voegt niets 'ver r) estuurhjke samenwerking Zo onPjgrenzen heen achtte hij mei >verkVaak' Daarbij moeten dee NbnrWn zich realiseren dat Het Ik hnn ,Itsleven soms verder is. ger uen bij mijn laatste bedrijfs- net

de Stem | 1997 | | pagina 28