Lady Tyson', een vrouw met twee gezichten Malmö FF tegenpool van Vitesse eigen aan yerwacht Profbokser Lucia Rijker droomt van wereldtitel en filmcarrière Zweedse club beschouwt Frans Thijssen als toekomstig toptrainer )ESTEM SPORT B3 r Aloy-klassieker De Cocq en ZVH Morres delen buit in Oostburg <G 23 JANUARI 1997 B2 DONDERDAG 23 JANUARI 1997 TNIEUWS kort jeugdteams en van de provincie Zeeland hou iljartcompetitie voor jeugdteams wordt daarin vertegenwoordigd ligingHof van Eede uit Eede 1 >n komt BVW uit Wemeldinge in uiveland vaardigt twee teams af a-Haamstede en BV Zierikzee uit [petitie begint zondag 26 januari lamstede. Zondag 9 februari zijn 'emeldinge, zondag 16 februari in r 8 en zondag 9 maart in biljart- •nooi ik Quakkelaar-bilj arttoernooi op verheugen in een grote belang- een kleine honderd biljarters in kt dinsdag 11 maart van start gaat J sluit zaterdag 15 februari en mo-1 «tal van 120 deelnemers is bereikt hoi onder leiding van de inmiddels l|af volgend seizoen zijn enkele le- I heldezicht uit Wemeldinge zo be- I temen. enschap senioren I lompetitleider Paul van Rooijen I Ie en zesde ronde van het persoon- I ieeland voor senioren op het pro- I het Zwincollege aan de Nieuw- 1als gastheer fungeert. De vijfde :esde ronde wordt vanaf 15.00 uur Vliddelkamp Idelkamp maakt zondag 26 janua- vier trainingsritten, die gehouden ;n Inkel bij Kruiningen. [uur. Renners uit alle categorieën 1 deelnemen. Het inschrijfgeld he rein de volgende ritten zijn op de libre ban de biljartvereniging HIO uit 31 januari tot en met zondag 2 fe- lap van Nederland derde klasse li- i biljartzaal De Graver te Valkens- voor de organisatie zorgt. Remijn de van 2,77 als vijfde geplaatst. De 119.00, zaterdag om 14.00 en zon- ijden bij EMM n gymnastiekvereniging EMM uit rndag 2 maart garant voor de orga- jp C-niveau voor vrouwen. Op die e te Terneuzen het bolwerk van dit icht dat ongeveer 400 vrouwen in dstrijden 1 en 2. Deze wedstrijden ijden in de race naar de nationale voorwedstrijden kunnen de deel- landelijke plaatsingswedstrijden. 1 op zondag 26 januari wordt af- •ter van het Graauwse SV Aloy. Ie zes klassiekers die op zondag dertig kilometer tevens de lang- nen en vrouwen een uitstekende et snel naderende marathonsei- jaar was kickbokser ij'cia Rijker (29) onver- ijanbaar en veroverde vier keer de wereldti- jl Nu maakt de Am- I jrdamse furore als (ofbokser. De weg naar [(top is zorgvuldig uit- tstippeld. Over enkele leken vecht ze om de ijiopese kampioensgor- |jlals opstapje naar jar grootste wens: een (K-duel tegen Christy jartin. Een verhaal over le Amerikaanse droom a een leven in de geest au boeddha. jor Peter van de Berg Graauw in het clubgebouw van SV Aloy van waaruit dan bussen vertrekken naar de startplaats, zodat men de auto in Graauw ach ter kan laten. Rond kwart vooi drie kan de eerste loper in de Dorpsstraat verwacht worden. Ondertussen worden in datzelfde Graauw een tweetal afwachtinge- nslopen afgewerkt. Dit met als af standen zes en acht kilometer. Voor deze lopen wordt het start schot om 13.30 uur gegeven. Beve- ren-Graauw telt ook mee voor de clubkampioenschap van SV Aloy. De resterende SV Aloy-klassie- kers zijn op zaterdag 1 raast (Axel-Graauw), zaterdag maart (Graauw-Kieldrecht- Graauw) en zaterdag 12 april di marathon en halve marathon van Graauw. Van onze sportmedewerker Oostburg - De derby in "e hoogste afdeling van het pro vinciale zaalvoetbal tussen D' Cocq en ZVH Morres heett geen winnaar opgeleverd. B sporthal De Eeenhoorn Oostburg kwamen de gast!ne ren uit Aardenburg en de Hul stenaren via 5-5 een punten- deling overeen. Voor met name gastheer De Ccoj was dit een tegenvaller, want va het warme onthaal waarvan ee der sprake was, kwam te^weinh Usterdam - Buiten de boksring ize goed gekleed en gracieus. ia toonbeeld van elegantie. Ze ijkt in haar minirokje en pumps tchtstreeks weggelopen van de over van een glossy modemaga- jje. Eenmaal tussen de touwen jrandert ze in een meedogenlo- vechtmachine met killersin- ict. Lucia Rijker, een vrouw ut twee gezichten, pen jaar topsport heeft geen ïiamelijke sporen achtergela- bij Lucia Rijker. Ze is knap (rustig. Verbergt haar enorme jldingsdrang achter een verle- jn glimlach. Geen seconde nept ze enige affiniteit met de iirde boksjungle op. Sinds haar debuut in 1995 als opereert de Amster- in het middelpunt van de j. Vijf keer stond ze lie ring. Vijf keer won ze over zend op knock out. 'Lady houdt er niet van om on tijd te verspillen. Als ze ir stuntelige tegenstanders iii, komt het vrouwelijke en e in haar karakter ivendrijven. Ze toont medelij met haar opponenten. Zoals iele weken geleden, toen Lu- Rijker voor het eerst sinds weer voor eigen publiek [teerde. De Hongaarse Zsu- saiuia Szuknai werd tot huilens loeop een spervuur van combi- utiesgetracteerd. Vaak weet ik dat ik een tegen- tender knock out ga slaan. Ik ii) niemand verwonden of pijn nen. Ik heb ook gevoelens. Bok- ffliswèl mijn werk. Ik ben pro- Ik kan niet meer doen iffl proberen het duel zo snel iegelijk te beëindigen." Boeddha Lucia Rijker wordt op dit mo lmt zorgvuldig naar de top ge- iDe meisjes waartegen ze tot nu toe uitkwam, waren het niet waard om samen met haar in de ring te staan. „De vrouwen die me wel kennen, willen niet tegen me boksen. Je kunt alleen je kracht bewijzen tegen een ge lijkwaardige tegenstander. Die komt straks heus wel als ik om een titel vecht." Een groot deel van die kracht vindt ze bij boeddha. „Drie jaar geleden ben ik boeddhist gewor den. In die periode had ik ont zettend veel kwaadheid in mijn lichaam. Dat werd zelfs zo erg dat ik gemene gedachten kreeg naar een bepaalde persoon. Een vriendin leerde me hoe ik moest bidden. Ik ben daardoor veran derd. Kreeg verlichting in mijn leven. Je polijst je geest en werkt aan jezelf om een beter mens te worden." De woorden klinken vreemd uit de mond van iemand, die als doel heeft zijn tegenstander zo snel mogelijk uit de ring te slaan. „Ik kan me voorstellen dat de buitenwereld dit niet goed be grijpt. Ik boks niet uit kwaad heid, maar puur uit sportief oog punt. Ik ben niet haatdragend. Vroeger wilde ik mijn tegen standster iets aandoen. Nu res pecteer ik haar. Ik bid veel. Als ik een moeilijke periode heb, chant ik. Een vorm van medite ren. Je herhaalt dan een zin voortdurend. Dat kan tien minu ten duren, maar ook twee uur. Je krijgt dan inzicht in je situatie en ziet waarom je lijdt. Het is spiritueel en tegelijkertijd mys tiek." Spraakmakend Lucia Rijker is een verrassende vrouw. In 1993 zorgde ze voor een spraakmakende primeur. In haar dertienjarige carrière ging ze nimmer onderuit. Ze was toe aan een extravagante uitdaging. Die vond ze in de persoon van Somchai 'The Turbo Charge' Jaidee, een 23-jarige Thaise Lucia Rijker, bloedmooi en bloedlink. Terecht werkt ze daarom zowel aan een toekomst in de boksring als op het witte doek. foto cor vos de ze opnieuw op. Veranderde van een verlegen meisje in een volwassen vrouw. „Los Angeles is een keiharde stad. De mensen zijn erg oppervlakkig. Veel leu gens, Mooie woorden en belof ten. Ze praten met je, maar het is niet oprecht bedoeld. Je moet er doorheen kijken. Dat is niet een voudig als je de wereld wilt ver kennen. Je bent zwart, een vrouw en je wilt het maken? Nou, ga dan maar terug. Dat heb ik dus niet gedaan. Ik ben een volhouder." Op een gegeven moment had ze zelfs vier baantjes om aan de kost te komen. En opnieuw werd de atlete in haar wakker. Ze sparde een beetje voor de lol in een boksschool. Lucia Rijker kreeg weer honger naar de ring. Kickboksen wilde ze beslist niet meer. De trainer van de 'gym' spoorde haar aan te kiezen voor een bokscarrière. Don King Die aanpassing nam bijna twaalf maanden in beslag. Vrouwen- boksen wordt in de Verenigde Staten steeds belangrijker. Dankzij haar goede naam als kickbokser is ze in de vecht sportwereld geen onbekende. Op een dag werd ze zelf gebeld door Don King, de flamboyante pro motor met de opmerkelijke haardos. Manager van ex-we reldkampioen zwaargewicht Mi ke Tyson. Hij 'behartigt onder meer de belangen van Christy Martin, op dit moment wereld kampioene profboksen. Dollar tekens glinsterden in de ogen van Don King. Hij zag het ge vecht al voor zich. Rijker tegen Martin. Zwart versus blank. Een perfecte headline in Amerika. Lucia Rijker werd met trainer Freddy Roach naar Las Vegas gevlogen. Een enorme limousine bracht het duo naar het kasteel van Don King. „Ik had toch wel angst voor hem. kickbokser. Vrouw tegen man, een enorme publiciteitsstunt. Niet eerder vertoond in de con servatieve bokswereld. Het werd een meeslepend drama voor Rijker. Nooit had ze de pijnscheuten van een nederlaag gevoeld. Nu ging ze echter gena deloos neer. Ze kon de ongelijke strijd niet winnen. Jaidee raakte haar in de tweede ronde met een linkse hoek. Ze kreeg er een up percut overheen. Toen weer een linkse hoek. Het licht ging uit. „Die knock out was een mooie ervaring. Een moment van ver lossing. Ultieme rust. Ik zag felle lichtstralen. Luisterde naar ho ge, zwevende tonen. Misschien voel je dit ook wel als je dood gaat." Tien dagen voor het gevecht voorzag Lucia Rijker dat ze zou verliezen. „Voordat ik de ring in stap, visualiseer ik mijn partij. In gedachten stond ik tegenover Jaidee. Plotseling werd het don ker. Ik voelde geen vreugde. Het was een nare droom die ik snel wilde vergeten. Je gelooft im mers in jezelf. Je bent trots. Wilt de beste zijn." Reputatie Na de partij was ze kwaad en verdrietig tegelijk. Rijker wist vooraf dat de wedstrijd moest doorgaan. Haar reputatie stond op het spel. De klap schudde haar wakker. Ze besefte dat hij haar invalide had kunnen slaan. Ze werd harder en zakelijker. De sport was niet langer een hobby. Twee keer klom Rijker nog tus sen de touwen om de deuk in haar zelfvertrouwen weg te wer ken. Het werden makkelijke overwinningen. De spanning - de kick van de zege - was bij de viervoudige wereldkampioene echter verdwenen. „Ik had er geen zin meer in. De wereld waarin ik leefde werd te eng. Van trainingszaal naar wedstrijd. Hotel in, hotel uit. Ik wilde niet meer." Ze verkocht haar auto en motor. Met alleen een koffer vol kleren ging ze voor de eerste keer op vakantie naar de Verenigde Sta ten. In Los Angeles trok ze in bij een vriendin. Lucia Rijker snoof de geur van vrijheid op. Ze reed naar San Francisco. Wandelde door China Town. Bezocht Las Vegas. Toen het spaargeld op was bleef ze toch in Amerika. In Los Angeles leerde ze overleven in een nietsontzeggënde maat schappij. In twee jaar tijd groei- Hij heeft tenslotte iemand dood geschopt. De wildste verhalen doen over King de ro.iide. Ik pro beerde veel informatie over hem te verzamelen. In de bokssport kun je weinig mensen'vertrou wen. Hij woont mooi. Een prach tig landhuis met watervallen. Toch is het een fa?ade. Een ta feltje stond vol doosjes pillen en pijnstillers." Ze kon meteen een contract te kenen. Don King begon te dol len. Hij wilde iets van haar. Ze weigerde. De beruchte promotor was helemaal van slag. Tegen spraak komt niet in zijn woor denboek voor. „Het was een machtig gevoel. De belangrijkste bokspromotor van de wereld zat achter me aan. Ik had geen cent op zak. Toch zei ik nee. Dat was heerlijk. Toen be gon hij me te intimideren. Pro beerde op mijn sentimenten te spelen. Don King heeft een mooie kant, maar is ook slecht. Met zo'n griezel associeer ik me niet." Ze vertrok. Even later rinkelde de autotelefoon. Opnieuw King aan de lijn. Mike Tyson was on derweg. Die kon Lucia Rijker ontmoeten. „Het was een ultieme poging van King om me in te pakken. Ik vind Tyson een goede bokser. Als mens heb ik echter geen respect voor hem. Ik stond echt niet te trappelen om een verkrachter te ontmoeten. Ze vond uiteindelijk onderdak bij promotor Bob Arum, de grote man achter de Top Rank-organi- satie waartoe ook Regilio Tuur, Don Diego Poeder en Orhan De- libas behoren. Bob Arum was in eerste instantie niet gechar meerd van vrouwenboksen. Toen hij echter haar videoband had gezien, was hij gelijk verkocht. Inmiddels is Lucia Rijker uitge groeid tot de nieuwste ster. Ze is trots. „Toch niet slecht voor een meisje dat in Amsterdam Noord vier hoog opgroeide." Actiefilm De Amerikaanse droom is voor Lucia Rijker waarheid gewor den. Ze kreeg zelfs een aanbod om in een speelfilm te acteren. Deep Rising, met Lucia Rijker in de rol van pilote. „Het was een actiefilm. Ik kreeg een grote bij rol, was vrijwel voortdurend in beeld. Ik haakte af omdat ik wil de boksen. Achteraf heb ik spijt van die beslissing. Ik heb ge proefd aan de glamour van Hol lywood. Dat was leuk. Mijn be langstelling is gewekt. Voorlopig heb ik het te druk met mijn hui dige bezigheden. Ik zou het prachtig vinden om ooit nog eens in een kinderfilm te kunnen op draven." Haar bokscarrière krijgt nu alle voorrang. Die moet kort en hevig zijn. Binnen twaalf maanden hoopt Lucia Rijker om de we reldtitel te boksen. Het liefst te gen Christy Martin. „Ik wil zo snel mogelijk de ring weer in. Ik weet dat de kans op blessures aanwezig is. Deze wedstrijden zijn voor mij een op stap naar meer. Boksen kun je niet lang doen. Daarvoor zijn de risico's te groot. Die wil ik abso luut vermijden." terecht. „Een zwakke boel, terde coach Frank de Cocq ac teraf. Aan ZVH Morres-zijdeW3» men evenmin gelukkig- minuten voor tijd stonden we n met 4-5 voor en gaven het to nog weg," aldus aanvoerder Ai Zwegers, die zijn ploeg stee voorsprong zag nemen, maar steeds De Cocq langszij zag men. Onder regie van art" Williman de Pundert uit Terr1 liep de Zeeuws-Vlaams ze in ,t. ie jn zen zaalvoetbalderby dus uit op gelijk spel met doelpunten Jan Cools (3x), Mario de Vw* en John Alleman voor De Cocq door rake inzetten van Mike Rossem, Harm Rietjens (2x), de Putter en Arno Zwegers de ploeg van coach Henk Maa van der Velden Malmö - Een klaterend ap- Pjaus klinkt op wanneer "ans Thijssen wordt voor- Weid. Malmö FF grijpt •aar in eigen land fameuze jaarlijkse jeugdtoernooi jan de nieuwe Nederlandse vainer aan het thuispu bliek te presenteren. De Paar duizend toeschouwers !P de bomvolle tribunes Ageren enthousiast wan neer Frans Thijssen de mi- trofoon ter hand neemt en z'chzelf in een paar zinnen produceert. groots opgezette toernooi "honderden voetballers en - rs sPeelt zich binnen af, in de l°rme sPorthal van Malmö. Ook Thijssen zal, gedwongen °r sneeuw en vorst, de eerste Jn,ln8en bij de club voor een deel 'binnenshuis' af moe- werken. 's Maar een van de vele te- wtelhngen met Nederland, r de voorbereiding op een voett>alseizoen juist hartje van start gaat. Bij Malmö is alles anders. Frans Thijssen L ln de Zweedse club zowat t eSenPool van Vitesse, de club WhU„meer dan acht iaar> als ®tballeren als trainer, diende. en h- w a's de laatste ja- letefiyi4®5^ is, z° rustig gaat aan toe bij Malmö FF. ademt een gemoedelijke, l^diaire sfeer. Niet alleen eer j e^iai iek> maar even- ®e jeugd- en de vrouwen waarvan het eerste zelfs ■ampioen is. Grootse toe komstplannen, kenmerkend voor een groeiend aantal Nederlandse profclubs, kent Malmö niet. De club werkt met louter semlprofs die gemiddeld nog geen ton per jaar verdienen. Eigen kweek Frans Thijssen krijgt een ruim twintig man sterke selectie onder zijn hoede, voor maar liefst de helft bestaand uit eigen kweek. De betere spelers verhuizen vrij wel zonder uitzondering naar het buitenland, waar het grote geld te verdienen valt. Het zal wennen zijn voor Thijssen, komend van een club die zo graag zelf mag shoppen buiten de landsgrenzen. Nog een frappante tegenstelling met Vitesse betreft de stadion plannen van Malmö. Evenals Vi tesse hoopt ook Malmö over ruim een jaar een nieuw voetbalsta dion te betrekken. Geen groter en moderner stadion zoals in Arnhem, maar juist een kleiner, eenvoudiger en intiemer stadion, vrijwel in het centrum van de stad. Met hooguit tienduizend zitplaatsen, minder dan een der de dan het huidige, Olympisch Stadion van Malmö bevat. Opge jaagd hoeft Frans Thijssen zich dan ook volstrekt niet te voelen in de Zuidzweedse havenstad. „Malmö is an easy club to work for", zo bevestigt ook Ulf Berg- quist. De manager directeur van de club is niet verrast door de vraag waarom Malmö uitgere kend de relatief onbekende Frans Thijssen naar Zweden haalde. „Toen het contract met Rolf Zetterlund afliep, hebben we ons in alle rust beraden over een opvolger. In Zweden zelf stonden de betere trainers alle maal nog elders onder contract, dus richtten wij ons oog al snel Frans Thijssen naast Leo Beenhakker bij Vitesse, de club die hij acht jaar als speler en als trainer diende. op het buitenland, met de nadruk op Nederland. Nederlandse trai ners hebben een goede reputatie in het buitenland." Coming man „We hebben inlichtingen inge wonnen over ongeveer zes, zeven Hollandse trainers. Wij vroegen onze contactpersonenwho is the coming man' in de Nederlandse trainerswereld. Toen rolde al heel snel de naam van Frans Thijssen over tafel. Onze oudspe ler Anders Svensson speelde ooit bij PSV. Hij is nu bestuurslid en heeft nog goede contacten in Eindhoven. Hij kreeg heel veel informatie uit die hoek." Malmö is nooit bang geweest iets nieuws te doen. Zo haalde de club ooit de volstrekt onbekende Bob Howton uit Zuidafrika. Hij was pas 26 jaar, maar presteerde buitengewoon goed. Malmö ken de zijn grootste successen sowie so onder buitenlandse trainers. Van de 14 keer dat de club lands kampioen werd, gebeurde dat 13 keer met een buitenlandse trai ner. Bergquist: „Al weten we nog steeds niet waar hem dat nou precies in zit. Wat het geheim is van die buitenlanders." Dat Malmö FF een voorkeur heeft voor jong trainerstalent is niet alleen ingegeven door ideële motieven. De club kan het zich financieel domweg niet veroorlo ven dure trainers te contract eren. Belasting „Wij moeten slim zijn", zegt Ulf Bergquist. „Wij proberen precies die trainer uit de vijver te vissen, die aan het begin staat van een grote carrière. Met Frans Thijs sen denken wij zo iemand gevon den te hebben. Uit de gesprekken die wij met hem voerden bleek al heel snel dat hij hongerig is naar succes. Hij wil dolgraag preste ren met Malmö. Dat is ook een V voordeel van jonge trainers. Die willen nog graag, die zijn nog niet blasé. Dat Malmö zich geen dure kost gangers kan veroorloven is overi gens een probleem van alle Zweedse voetbalclubs. Het land is groot en alleen al het vele rei zen kost een vermogen. Manager Bergquist: „Als je Zweden op de landkaart om zou klappen naar het zuiden, dan kom je onder Ro me uit. Urenlange vlieg- en bus reizen zijn heel gewoon. Na een wedstrijd zitten de spelers soms tot de volgende ochtend in de bus." Een ander obstakel vormt het Zweedse belastingsysteem, dat extreem progressief is waardoor hoge verdiensten uitgesloten zijn. Wie een Zweed op de praat stoel wil krijgen, moet het woord belasting laten vallen. Fameus is het verhaal van de Zweedse schrijfster Astrid Lindgren. Zij schreef een succesvol jeugdboek, dat alle verkooprecords brak. Ook de filmrechten leverden een fortuin op, totdat de Zweedse be lastingen om de hoek kwamen kijken. Nadat vadertje staat uit gerekend was bleek Astrid Lind gren 102 procent belasting te moeten betalen. Op het uitgeven van een mooi boek waaraan dui zenden kinderen plezier beleef den moest de schrijfster uitein delijk geld toeleggen. Ook Frans Thijssen erkent dat zijn gang naar Malmö vooral een investe ring in de toekomst is. Malmö staat in Zweden bekend als 'het raam naar Europa'. De Engelsman Roy Hodgson werd in 1985 trainer van Malmö en leid de de club naar vijf landstitels op rij. Via het Zwitserse Bern kwam hij uiteindelijk bij Inter Milan terecht. De lijst van naar het bui tenland getransfereerde spelers is eindeloos. Er prijken namen op als Dahlin Martin, Lasse Lars- son, Mats Magnussen, Robert Prytz en Stefan Scwarz. De kracht van de club is de jeugdop leiding. Malmö wisselt zijn erva ringen op dat terrein onder meer uit met Ajax. Manager Berg quist: „Vorig jaar hield iemand van Ajax hier een lezing over jeugdopleiding. Net als wij schenkt Ajax heel veel aandacht aan de mentaliteit. Eén speler met een verkeerd karakter kan een heel elftal verzieken. Voor dat wij een speler halen weten we dan ook bijna alles over ka rakter. We laten ons heel inten sief informeren. We hebben dan ook zelden problemen met spe lers. Ook dat maakt het hier ge makkelijk werken voor een trai ner. Hij hoeft zich alleen maar met het voetbal bezig te hou den." Hemelsblauw Malmö heeft internationaal een grote staat van dienst. Sinds 1964 speelde de in het hemels blauw uitkomende club 88 Euro pa Cupduels. Daarnaast kwam Malmö 170 keer uit in de Interto- to-competitie. Meer dan enige andere Europese voetbalclub. De beste jaren kende de club eind jaren tachtig, toen het vijf keer op rij kampioen van Zweden werd. De doorgaans strenge winters in Zweden dwingen de clubs tot een zomercompetitie. Pas in april be gint voor Frans Thijssen het gro te werk. Drie maanden voorbe reiding lijkt wat lang, maar wordt in Zweden doodgewoon gevonden. 'Anders liggen ze toch maar op de bank', zo is de rede natie. De zelfdiscipline is groot. Nog voor Thijssen in Malmö arri veerde trainde het gros van de spelers al voor zichzelf. Ulf Berg quist: „Frans Thijssen bepaalt helemaal zelf hoe hij Malmö laat spelen. We kunnen er over praten natuurlijk, maar het bestuur zal nooit vragen een bepaalde speler op te stellen. En gelukkig is Frans Thijssen wijs genoeg om zich tevoren vast te pinnen op een bepaald systeem. Hij neemt de tijd rustig de kwaliteiten van de spelers te bezien. Op die kwa liteiten zal hij dan het spel af stemmen. Zo werkt iedereen hier bij Malmö. Met wijsheid en be leid. Roger Gottfridsson volgt als sportjournalist van de krant Ar- betet Nyheterna Malmö al vele jaren: „Malmö is een ideale club voor een beginnend trainer. Frans Thijssen hoeft geen kam pioen van Zweden te worden om toch te slagen. Als hij er voor kan zorgen dat Malmö wat attractie ver, wat offensiever gaat spelen is hij al een heel eind op de goede weg. De fans hebben afgelopen seizoen te weinig goals gezien. Dat moet beter. Verder is Malmö volstrekt geen veeleisende club. Trainers kunnen hier in alle rust werken. Ook de pers hier doet niet moeilijk. Frans Thijssen heeft alle krediet. Voetbal zien wij hier nog steeds als sport, als een spelletje." „Ik heb een Italiaan als schoon zoon. Die gaat al helemaal uit zijn bol als zijn cluppie een in gooi tegen krijgt. Hij vertelde mij het verhaal van een sportjourna list die een groot feest gaf omdat hij Inter Milan 25 jaar lang elke dag gevolgd had. Al die jaren had hij geen wedstrijd en geen trai ning gemist. Hij nam alleen va kantie als Milan ook vakantie had. Nou, zo gek krijg je geen Zweedse journalist. Nog niet voor èèn seizoen."

de Stem | 1997 | | pagina 11