Wentzler/Pauwels is superieur Jo Boogaert wil snel hogerop Main tegei van "Ik ben niet bang voor bloedcontroles' Sterke Belgen aai de start verwacht Kampioen eerste klasse libre heeft alles aan zichzelf te danken DE STEM SPORT ZEELAND ZAALVOETBAL Ill tweede klasse regionale competitie tegen Van Haperen BILJARTEN Bollie Linck naar titelstrijd libre Aad de Koster voorzitter VC Ylissingen Premie voor record y?»» - - -""gSi*— HHi Belg Johan Museeuw is verdachtmakingen over EPO-gebruik beu SPORTNIEUWS kort Beveren-Graauw Aloy-klassieker ATLETIEK Mare Wabeke volgt Bennie Pielaat op De Cocq en ZVI Morres delen buit in Oostburg PËSTEM Boeddha v DONDERDAG 23 JANUARI 1997 Van onze sportmedewerker Axel - In de tweede klasse van de re gionale zaalvoetbalcompetitie pakte Wentzler/Pauwels deze week goed uit in het duel tegen Van Haperen. Deze hindernis werd soepel met 0-8 door de Hulster ploeg genomen. Leider in deze klasse was en bleef ZVH Morres 2 met een straatlengte voor sprong. IZV werd desondanks moeizaam met 6-5 geklopt. GTI-De Gravin werd 3- 7, Corn Boys/De Graaf-ZVH Morres 3 7- 5, HKC-DOW 2-4 en Ron's Fashion- Fiat/Maas 6-8. ZVH MORRES 2-IZV 6-5 - Beide teams blikten terug op een leuke partij voetbal en dat op zich is winst. De punten gingen echter naar de thuisclub, die via rake in- zetten van Boudewijn Rietjens (4x) en Paul Zeghers tot een half dozijn doelpun ten kwam. De equipe van coach Rinus de Bruine bleef op vijf treffers steken. Voor zijn team scoorden Paul van Hove en Joh nny de Kort elk twee keer. Barry Wilhelm maakte het 'vijfje' vol. GTI-DE GRAVIN 3-7 - De ploeg uit Westdorpe liep in de eerste helft uit naar 0-7waarna het nog voor de doelwisseling 1-7 werd. De koek was daarmee verdeeld. De winnende serie doelpunten kwam op naam van Gamal Nouali (2x), Manfred Swagemakers, Gerben Dierickx (2x), Bas van Waes en Willem Bouwens. Benny Maes (2x) en William Freijzer scoorden tegen. CORN BOYS/DE GRAAF-ZVH MOR RES 3 7-5 - Na 4-1 halverwege kreeg de ploeg van coach Peter de Regt het nog moeilijk. De oranje-witten hielden stand en trokken in de slotfase de winst defini tief naar zich toe op een moment dat de Hulstenaren op jacht waren naar 6-6. De zegevierende goals kwamen op naam van Martin Kalfsvel (2x), Mark Maes (3x), Lex Janse en Manuel D'Hont. Robin Bracke (2x), Jurgen Verbraeken, Tristan van An kert en Erwin Dey scoorden voor de man nen uit Hulst. HKC-DOW 2-4 - Treffers waren in dit duel duur. HKC liep stuk op de doelman van DOW, die tevens Eelco Libbenga en Jan-Willem Tangelder elk twee keer zag scoren. Dit bleek voldoende voor de winst, omdat voor HKC slechts Johan Plamont en Menno Sandrini raak kegel den. VAN HAPEREN-WENTZLER/PAUW- ELS 0-8 - De cijfers spreken voor zich. Het was éénrichtingsverkeer met tussen tijds rake knallen van Harold de Rijk (4x), Peter Vaal en Patrick Vonk. Door deze nederlaag lijkt het doek voor Van Hape ren definitief te vallen. RON'S FASHION-FIAT/MAAS 6-8 - Met vier treffers in de laatste twee minuten bleef dit duel tot het eindsignaal boeien. Toen bleek Fiat/Maas de meeste keren de roos geraakt te hebben en won door rake pegels van Ronald Gort (3x), Jan Corne- lissen (2x), Jan-Gerard Hartman, Hans Zegers en Frans Scheele. Frank Hemel- soet (2x), Jan-Willem van Boom (2x), Ed dy Breepoel en Johnny Dieleman scoor den voor de mannen uit Hoek. STAND ZVH Morres 2 15-41, De Gravin 15-32, Corn Boys/De Graaff 16-32, Fiat/Maas 15- 30, Wentzler/Pauwels 16-29, GTI 13-23, Gemeente 15-23, IZV 16-19, Ron's Fashion 16-18, ZVH Morres 3 15-14, HKC 14-12, DOW 15-9, Van Haperen 15-3. Door Peter Snelders Zandberg - Het was niet eens verrassend dat Jo Boogaert onlangs de titel veroverde in de eerste klasse libre van het biljartdistrict Zeeuws-Vlaanderen. De biljarter uit Zand berg, gelegen tussen Hulst en Graauw, ging als één van de belangrijkste titelkandidaten van start. Toch was de ma nier waarop hij die titel veroverde indrukwekkend. Onge slagen beëindigde hij dat kampioenschap in Eede. Wie denkt een optimaal tevreden Jo Boogaert aan te treffen na de ze succes-story slaat de plank behoorlijk mis. „Over het beha len van dat kampioenschap ben ik wel tevreden. Niet over het moyenne. Ik wilde graag naar de hoofdklasse promoveren, maar enkele mindere partijen in het midden van het toernooi deden me eigenlijk de das om. Het klei ne spel, de serie d'Americaine, heb ik niet onder de knie. En dat heb je eigenlijk nodig om de sprong naar de hoofdklasse en hoger te maken," is zijn eerste reactie. Toch kan hij er niet omheen dat hij dit seizoen beter speelt na een periode van enige stagnatie. „Vorig seizoen zat ik wat vast. Ik merkte zelf weinig vooruitgang. Pas toen ik met tafeltennissen in competitieverband stopte merk te ik dat ik weer progressie Van onze biljartmedewerker Ovezande - Bollie Linck van de biljartvereniging Ed Hore mans uit Axel neemt van vrij dag 24 tot en met zondag 26 januari deel aan het kam pioenschap tweede klasse li bre van het gewest Zuid-Ne derland. Dan is hij te gast bij de organiserende vereniging DOS in dorpshuis Het Tref punt te Ovezande. Het district Walcheren en De Bevelanden, waar deze titelstrijd gehou den wordt, mag twee spelers afvaardigen. Voor deelname komen Edwin Geluk van HIO Heinkenszand en Paul Tis- sink van Scheldezicht We- meldinge in aanmerking. Van onze sportmedewerker Vlissingen - Aad de Koster volgt Jack Kouwijzer op als voorzitter van KNVB-zondagderdeklasser VC Vlissingen. De 52-jarige De Koster is zeker geen onbekende in het Zeeuwse voetballand. Hij verscheen op vele velden als scheidsrechter, was een aantal ja ren voorzitter van de scheidsrech ters vereniging op Walcheren en was districtsbestuurder bij die zelfde scheidsrechtervereniging. Voorts was hij in de korte periode van het Vlissingse betaald voetbal secretaris bij de VCV Zeeland. Hij komt aan het hoofd van een 'verse' ploeg, want het oude bestuurlijke team had al een poosje geleden te kennen gegeven op te stappen. Amsterdam - Harry Mater, de ge passioneerde liefhebber van het baanwielrennen, stelt een premie van 25.000 gulden beschikbaar voor de renner die het officieuze (baan)uurrecord van Peter Post achter gangmakers verbreekt. De Amstelvener reed op 28 februari 1965 in Antwerpen 63,783 kilo meter per uur. De Amsterdamse zakenman, on der meer organisator van het RAI dernycriterium, kreeg woensdag van de KNWU (Koninklijke Ne derlandse Wielren Unie) het be richt dat het uurrecord van ama teur Robert Slippens officieel er kend is. De renner reed op 21 sep tember 1996 achter gangmaker Bruno Walrave op de wielerbaan van Sloten in zestig minuten 56 kilometer 902 meter en zestien centimeter. Jfi. - fl:P: v-' maakte in het biljarten. De re den ligt voor de hand denk ik. Toen ik beide sporten bedreef moest ik de concentratie verde len. Nu kan ik alles op het biljar ten richten." Training De 53-jarige Jo Boogaert is een zogenaamde 'self made-man'. Negen jaar terug nam hij de keu ter hand en werkte zich puur door training op naar zijn huidi ge niveau, dat het predikaat aanvaardbaar met glans kan doorstaan. Hij heeft dus alles aan zichzelf te danken. Over die ontwikkeling is hij niet ontevre den. „Als je dat negen jaar terug tegen me gezegd had, dan had ik dit niveau waarschijnlijk niet voor mogelijk gehouden. Maar als het dan eenmaal zo ver is wil je altijd meer. Vergis je niet, ik heb er heel veel voor gedaan om dit niveau te be reiken. Ik verberg het niet dat ik in het seizoen zo'n tien uur per week train. Hoofdzakelijk al leen, omdat je dan meer kan ex perimenteren. Als ik biljartles- sen had gevolgd, was ik mis schien verder geweest, maar dat heb ik er net weer niet voor over. Ik mag dan alles wel uit mezelf hebben geleerd, natuurlijk heb ik ook veel 'gestolen'. Je ziet sterke biljarters stootbeelden of oplossingen doen, waarvan je zegt: hé dat wist ik niet! Daarna probeer ik die zo goed als het kan te onthouden en tracht die dan thuis op mijn eigen biljart in de praktijk te brengen. Tot op heden is dat aardig gelukt. Hoofdklasse Nu is mijn streven om door te stoten naar de hoofdklasse. Ik krijg daarvoor een extra kans, omdat ik op uitnodiging aan de finale van de hoofdklasse deel mag nemen. Ik hoop dat het lukt. Verder staat er voor mij niet zo veel op het spel in die hoofdklas se. Zou ik toevallig kampioen worden dan ben ik toch uitge rangeerd, omdat ik niet naar de gewestelijke eindstrijd mag. Dit door het simpele feit dat ik me al voor het gewestelijk kampioen schap van de eerste klasse libre heb geplaatst." Zijn aandacht gaat dan ook uit naar die gewestelijke eindstrijd. „Het streven van iedere biljarter is er toch op gericht om eens door te dringen tot een nationaal kampioenschap. Ik ben er al een keer dicht bij geweest, maar toen lukte het net niet. Nu begin ik weer vol goede moed. Als de be zetting van dit gewestelijk kam pioenschap eerste klasse libre van hetzelfde niveau is als vorig jaar dan maak ik een kans." Jo Boogaert heeft enkele succes volle seizoenen achter de rug. Hij werd districtskampioen in het libre, bandstoten en met het driebandenteam, was in vrijwel iedere districtsfinale in de spel- soorten libre, bandstoten en driebanden present en vertegen woordigde dit district ook op ge westelijk niveau. Onlangs ver raste hij door in het Grand Prix- toernooi driebanden te Terneu- zen kanshebber Frits Bakker uit te schakelen. „Voor jezelf is het altijd leuk als je een sterkere speler kan laten struikelen. Nadat ik één set ge wonnen had vond ik het eigen lijk wel goed, omdat ik wist dat ik me toch af zou melden voor de halve finales. Maar omdat Frits Bakker de partij niet uit kon ma ken kwam ik toch nog in de gele genheid om dat zelf te doen. Dat was onverwacht, maar voor mij geen reden om mijn beslissing om niet naar de halve finales te komen terug te draaien. De eer ste klasse libre trok mij meer. Ik wist dat ik daar kans had om kampioen te worden. In dat Grand Prix-toernooi waren mijn kansen op zo'n resultaat mini maal. Nu blijkt toch dat ik de juiste keus gemaakt heb." f j» ■BB® mm J8 - MfwA -V*» - :m a* •jynrfrmr lih" «rifca W. I - Jo Boogaert, de biljarter uit Zandberg, die op knappe wijze het kampioenschap veroverde in de eerste klasse libre van het district Zeeuws- Vlaanderen. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Door Ad Pertijs Gistel - Wereldkampioen Jo han Museeuw is de (indirec te) beschuldigingen over EPO-gebruik beu. Tijdens een persconferentie in zijn West-Vlaamse woonplaats Gistel liet de kopman van Mapei gisteren weten dat hij het komende seizoen bereid is iedere dag bloed af te staan. „Wij hebben geen angst voor die bloedcontroles. De ploeg, de dokter (Yvan Vanmol, red.) en ik staan recht in onze schoenen," meldde de Belg in Gasthof Tour- malet, het voormalige café van de in 1966 overleden tweevoudi ge Tourwinnaar Silveer Maes. Museeuw had de pers daar bij een geroepen omdat hij vanwege een knieoperatie vorige week niet aanwezig was op de jaar lijkse persvoorstelling van Ma pei in Tielt. Niet die pijnlijke knie, maar de EPO-golf die het peloton de laatste weken over zich uitge stort kreeg, verontrust Museeuw het meest. „Ik merk dat jonge ren angst hebben om met wiel rennen te beginnen, of dat cou reurs niet durven over te stap pen naar de profs. Ik kan hen zeggen dat je ook zonder EPO wereldkampioen kunt worden." EPO staat voor erythropoeitine, een middel dat voor een ver hoogde aanmaak van rode bloedlichaampjes zorgt en daar mee het transport van zuurstof door het lichaam verhoogt. De Italiaanse onderzoeksrechter Donati meldde onlangs in een rapport dat bijna iedereen in het peloton EPO gebruikt. De be kende sportprofessors Conconi en Casoni zouden het op grote schaal toepassen en ook Mu- seeuws dokter Vanmol zou een rol in het geheel hebben. Oud-prof Gilles Delion onthul de kort daarop dat hem destijds te verstaan was gegeven dat hij EPO moest gebruiken, wilde hij de top-50 halen. „Waarom smijt die man pas na vijf jaar met ste nen?," vraagt Museeuw zich af. „Hij had het toch ook toen kun nen roepen." Lombardije De beschuldiging in de richting van Vanmol deed Museeuw gis teren aanvankelijk af met het cliché dat 'hoge bomen veel wind vangen.' Toch hebben de woorden van met name Delion hem diep geraakt. „Delion wint een keer de ronde van Lombar dije (1990, red.) en daarvoor en daarna hoorde je amper van hem. Dat vind ik verdachter dan wanneer ik al zes jaar constant topprestaties lever," sneerde de wereldkampioen. „Ik zeg niet dat er niets hoeft te gebeuren, maar men moet op passen om met de vinger naar de renners te wijzen," vindt Mus eeuw. De dokters hebben vol gens hem de sleutel van het pro bleem in de handen. „Ik kan mijn mening zeggen, maar ik heb niet de kennis van een dok ter." Zijn eigen arts, Yvan Vanmol, vertrouwt hij blindelings. „Ik weet wat ik toegediend krijg," stelde Museeuw nadrukkelijk. „Daarom ook ben ik naar Hein Verbruggen (de Nederlandse president van de internationale wielrenunie UCI) gegaan. Onze ploeg heeft niets te verbergen." Verbruggen ontving vorige maand enkele delegaties van de renners. De Italiaans-spreken den, de Franstaligen, de Neder landers en Belgen, ze mochten allemaal hun zegje doen. Naast Museeuw drong ook Bugno aan op het toepassen van bloedcon troles. EPO is immers alleen via het bloed op te sporen. In de huidige urinestalen is het mid del niet terug te vinden. Trainingskamp De rechterknie van Museeuw zorgt op dit moment voor meer ongemak dan zorgen voor de toekomst. „In april kan ik op tijd klaar zijn voor de grote wedstrijden," zei de Mapei-kop man. Hij legde de nadruk op het woordje 'kan'. „Op dit moment heb ik uiteraard een trainings achterstand. Die is weg te wer ken, maar dat zal de komende weken moeten blijken." Museeuw viel op 21 december tijdens een mountainbike- koersje. De open wond werd be handeld en aanvankelijk leek de schade mee te vallen. Tot de knie twee weken geleden tijdens een trainingskamp in Spaanse Calpe plots opzwol en veel pijn veroorzaakte. Museeuw vloog terug naar België en werd vanaf de luchthaven overgebracht naar een kliniek in Herk-de- Stad. De wereldkampioen werd direct geopereerd. Het gewricht zelf bleek niet beschadigd, maar de knie zat vol met vocht en etter. „In feite betrof het een grote ontsteking en bloeduitstorting," aldus Museeuw. Volgens Van mol is de wond op 21 december vermoedelijk behandeld met be smet ijs, wat later een infectie veroorzaakte. De artsen hebben volgens Mus eeuw niet achter het kapsel ge zocht naar mogelijke serieuzere beschadigingen. „De kans daar op is klein en zo'n onderzoek zou me drie weken rust gekost hebben." Momenteel loopt Mus eeuw nog moeilijk. Van de be handelende fysiotherapeut mag hij vandaag voorzichtig op de rollen trainen. Eind deze week hoopt Museeuw zich te vervoe gen bij zijn ploegmakkers in Ita lië. Johan Museeuw: Ook zonder EPO kun je wereldkampioen worden. FOTO DO VISSER I Wm Biljartcompetitie voor jeugdteams Terneuzen - De drie biljartdistricten van de provincie Zeeland hr den vanaf zondag 26 januari een biljartcompetitie voor jeugdteam" Het district Zeeuws-Vlaanderen wordt daarin vertegenwoordig door een team van de biljartvereniging Hof van Eede uit Eede Voor Walcheren en De Bevelanden komt BVW uit Wemeldinse actie en het district Schouwen-Duiveland vaardigt twee teams a? Dat zijn Onder Vrienden uit Burgh-Haamstede en BV Zierikzee u t de gelijknamige plaats. Deze competitie begint zondag 26 januari in café De Westhoek te Burgh-Haamstede. Zondag 9 februan ziin de teams te gast in bar Micha te Wemeldinge, zondag 16 februari in Hof van Eede te Eede en zaterdag 8 en zondag 9 maart in biljart- centrum Zierikzee. Henk Quakkelaar-toernooi Wemeldinge - Het vijftiende Henk Quakkelaar-biljarttoernooi on handicapbasis mag zich opnieuw verheugen in een grote belang stelling. Momenteel hebben reeds een kleine honderd biljarters in geschreven voor dit evenement dat dinsdag 11 maart van start gaat De inschrijving voor dit gebeuren sluit zaterdag 15 februari en mo gelijk eerder als het maximale aantal van 120 deelnemers is bereikt Het is overigens het laatste toernooi onder leiding van de inmiddels 80-jarige Henk Quakkelaar. Vanaf volgend seizoen zijn enkele le den van zijn biljartvereniging Scheldezicht uit Wemeldinge zo be reidwillig de organisatie over te nemen. Zeeuws schaakkampioenschap senioren Oostburg - Onder leiding van competitleider Paul van Rooijen staan zaterdag 25 januari de vijfde en zesde ronde van het persoon lijk schaakkampioenschap van Zeeland voor senioren op het pro gramma. Plaats van handeling is het Zwincollege aan de Nieuw- straat te Oostburg, waar SVWZV als gastheer fungeert. De vijfde ronde begint om 10.00 uur en de zesde ronde wordt vanaf 15.00 uur afgewerkt. Traimngsritten Theo Middelkamp Kruiningen - De ZRTC Theo Middelkamp maakt zondag 26 janua ri een aanvang met een serie van vier trainingsritten, die gehouden worden in het recreatiegebied Den Inkel bij Kruiningen. De vertrektijd is telkens 10.30 uur. Renners uit alle categorieën kunnen aan dat oefenprogramma deelnemen. Het inschrijfgeld be draagt vijf gulden. De datums van de volgende ritten zijn op de zondagen 2, 9 en 16 februari. Wim Remijn naar NK libre Valkenswaard - Wim Remijn van de biljartvereniging HIO uit Heinkenszand neemt van vrijdag 31 januari tot en met zondag 2 fe bruari deel aan het kampioenschap van Nederland derde klasse li bre. Op die dagen is hij te gast in biljartzaal De Graver te Valkens waard waar de vereniging NAS voor de organisatie zorgt. Remijn staat met een algemeen gemiddelde van 2,77 als vijfde geplaatst. De wedstrijden beginnen vrijdag om 19.00, zaterdag om 14.00 en zon dag om 12.00 uur. Nationale voorwedstrijden bij EMM Terneuzen - De actieve turn- en gymnastiekvereniging EMM uit Terneuzen staat zaterdag 1 en zondag 2 maart garant voor de orga nisatie voorwedstrijden turnen op C-niveau voor vrouwen. Op die dagen vormt sporthal 't Zwaantje te Terneuzen het bolwerk van dit gebeuren. De organisatie verwacht dat ongeveer 400 vrouwen in actie komen tijdens deze voorwedstrijden 1 en 2. Deze wedstrijden zijn de eerste kwalificatiewedstrijden in de race naar de nationale finales later dit seizoen. Via deze voorwedstrijden kunnen de deel neemsters zich plaatsen voor de landelijke plaatsingswedstrijden. Van onze atletiekmedewerker Graauw - Beveren-Graauw, die op zondag 26 januari wordt af gewerkt, is de zondagklassieker van het Graauwse SV Aloy Het is immers de enige van de zes klassiekers die op zondaj wordt gelopen. Het is met zijn dertig kilometer tevens de lang ste van de zes. Voor vele mannen en vrouwen een uitstekend! test in de voorbereiding op het snel naderende marathonsei zoen. Het is trouwens de laatste keer dat er van Beveren naar Graauw wordt gelopen. Volgend jaar gaat het immers in omgekeerde rich ting. Het is meer nog dan de ande re klassiekers een wedstrijd voor onze zuiderburen. Mannen van naam, zoals Peter de Vocht (Bel gisch marathonkampioen), Gino van Geyte, Chris Verbeek, Jean- Paul Praet, Ivan Degrieck, Luc Waegeman en Dirk van de Veire maakten in het verleden al hun opwachting en drukten hun stem pel op deze wedstrijd. Remy Magnus: „We verwachten ook nu vele sterke Belgen aan de start. Voor de Zeeuws-Vlamingen zal het moeilijk worden zich bij de top-twintig te lopen." Het is ook de enige wedstrijd die ooit afge last moest worden. Een vijftal ja ren terug stormde het zo hard dat de organisatoren (SV Aloy doet dit in samenwerking met Volharding Beveren) het niet verantwoord vonden. Magnus: „Toen hebben we samen met de Rijkswacht dit besluit genomen. Het was niet van harte, want iets schrappen van de kalender staat niet in ons woor denboek, maar toen was het in derdaad niet verantwoord en een juiste keuze. Zo ver lijkt het af gaande op datgene wat ons vanuit De Bilt wordt verteld niet komen. Het zou wel eens koud kunnen worden maar daar kunnen ze zich op kleden." Het startschot wordt om 13.00 urn- gegeven bij de sporthal in Beveren waar tevens kleedaccommodatie is. Er kan daar ook nog worden in geschreven. Dat kan eveneens in Van onze sportmedewerker Hoofdplaat - Mare Wabeke wordt de nieuwe begeleider van de voetbalvereniging Hoofdplaat. Hij volgt volgend seizoen Bennie Pielaat op, die bezig is aan zijn tweede seizoen in de Oesterput. De 32-jarige Wabeke, woonach tig in Breskens, is op dit moment speler-begeleider van het tweede van Hoofdplaat nadat hij jaren lang deel uitmaakte van het keurkorps van de huidge zondag- vijfdeklasser. Graauw in het clubgebouw van SV Aloy van waaruit dan bussen vertrekken naar de startplaat? zodat men de auto in Graauw ach ter kan laten. Rond kwart drie kan de eerste loper in Dorpsstraat verwacht worden. Ondertussen worden in datzei Graauw een tweetal afwachtinge- nslopen afgewerkt. Dit met als af standen zes en acht kilometer Voor deze lopen wordt het start schot om 13.30 uur gegeven. Be» ren-Graauw telt ook mee voord clubkampioenschap van SV Aloy De resterende SV Aloy-1' kers zijn op zaterdag 1 maait (Axel-Graauw), zaterdag maart (Graauw-Kieliecht Graauw) en zaterdag 12 april marathon en halve marathon Graauw. Van onze sportmedewerker Oostburg - De derby in hoogste afdeling van het pn vinciale zaalvoetbal tussenl Cocq en ZVH Morres hed geen winnaar opgeleverd, sporthal De Eeenhoorn Oostburg kwamen de gas® ren uit Aardenburg en de H« stenaren via 5-5 een punt® deling overeen. Voor met name gastheer De CM was dit een tegenvaller, wantï' het warme onthaal waarvan der sprake was, kwam te wBS terecht. „Een zwakke boel, terde coach Frank de Cocq teraf. Aan ZVH Morres-zijde# men evenmin gelukkig- „r» minuten voor tijd stonden we met 4-5 voor en gaven het to nog weg," aldus aanvoerder" Zwegers, die zijn ploeg s'ee® pen jaar was kickbok Lucia Rijker (29) onve slaanbaar en veroverd ze vier keer de wereld- jel Nu maakt de Am sterdamse furore als profbokser. De weg na [Je top is zorgvuldig ui gestippeld- Over enkel weken vecht ze om de Europese kampioensgc del als opstapje naar haar grootste wens: ee WK-duel tegen Christ bartin. Een verhaal o' de Amerikaanse droori en een leven in de gee: van boeddha. Door Peter van de Berg voorsprong zag nemen, maar» steeds De Cocq langszij men. Onder regie van - op" Williman de Pundert uit Te® zen liep de Zeeuws- zaalvoetbalderby dus uit at gelijk spel met doelpunten JJJDe club Jan Cools (3x), Mario de en John Alleman voor De door rake inzetten van Mifó Rossem, Harm Rietjens (2x), de Putter en Arno Zwegers de ploeg van coach Henk »a® Amsterdam - Buiten de boks is ze goed gekleed en graci gen toonbeeld van elegantie lijkt in haar minirokje en pu rechtstreeks weggelopen vai tover van een glossy modemé zine. Eenmaal tussen de tou verandert ze in een meedoge ze vechtmachine met killer stinct. Lucia Rijker, een vr met twee gezichten. Vijftien jaar topsport heeft g lichamelijke sporen achterg ten bij Lucia Rijker. Ze is k en rustig. Verbergt haar eno geldingsdrang achter een ve gen glimlach. Geen secc roept ze enige affiniteit me keiharde boksjungle op. Sinds haar debuut in 1995 profbokser opereert de Ams damse in het middelpunt vai belangstelling. Vijf keer ston inde ring. Vijf keer won ze o tuigend op knock out. 'L Tyson' houdt er niet van om nodig tijd te verspillen. Al: haar stuntelige tegenstan: ziet, komt het vrouwelijke zachtaardige in haar kara! bovendrijven. Ze toont medi den met haar opponenten. Z< enkele weken geleden, toen cia Rijker voor het eerst si drie jaar weer voor eigen pub acteerde. De Hongaarse zsanna Szuknai werd tot hul toe op een spervuur van con naties getracteerd. „Vaak weet ik dat ik een teg stander knock out ga slaan wil niemand verwonden of doen. Ik heb ook gevoelens. E sen is wèl mijn werk. Ik ben g fessional. Ik kan niet meer d dan proberen het duel zo mogelijk te beëindigen." Lucia Rijker wordt ment zorgvuldig naa^ „v leid. De meisjes waartegen op dit naar de top ze boor Rob van der Velden Malmö - Een klaterend Plaus klinkt op wann Frans Thijssen wordt vo gesteld. Malmö FF gri haar in eigen land famet jaarlijkse jeugdtoern aan de nieuwe Nederlan trainer aan het thuisj h'iek te presenteren, paar duizend toeschouw °P de bomvolle tribu: reageren enthousiast w< "eer Frans Thijssen de i erofoon ter hand neemt Zlchzelf in een paar zint Produceert. jjet groots opgezette toen ®et honderden voetballers e ers speelt zich binnen af, ii orme sporthal van Malmö. j ans Thijssen zal, gedwon sneeuw en vorst, de ee "jngen bij de club voor jFot deel 'binnenshuis' af n Jen werken. am }s„maar een van de vele tol imgen met Nederla r de voorbereiding op uw voetbalseizoen juist ha Vfln cfo*v4 tui -»*•_ arbi" VK0 zCtrf ke" Zeer 'eau. land; 7mv, "-"""aioeizuen juisx na PF^f nanstart gaa'- Bij Ma trof! aües anders. Frans Thijs de to m Zweedse club zo din ^enP°°' van Vitesse, de c Voetklnmeer dan acht iaar> Zn i, en a's trainer, dier ten k- TTCh als het de laatste bet o Vltesse is, zo rustig i v ®r aan toe bij Malmö FF. laaotf ademteengemoedeli ast familiaire sfeer. Niet all e'eerste elftal telt, maar evi iam. jeugd- en de vrouw mj waarvan het eerste 'SKampioen is. Grootse MÊÊÊm

de Stem | 1997 | | pagina 10