reden zijn voor abortus Legalisering euthanasie overbodige stap Geslacht kan Doen Dr Reeks veria IS II: Bolkestein wil Linschoten weer in de politiek halen Sorgdrager wil op den duur naar legale euthanasie OUT Gijsen heeft er geen moment spijt Analyse Euthanasie Omstred DE STEM BINNENLAND A4 PESTEM Brabanthallen DE STEM COMMENTAAR Borst blijft bij haar opvatting: Provincie-ambtenaren hebben weer een uitzicht KORT nieuwe S WOENSDAG 22 JANUARI 1997 Den Haag (anp) - WD-leider Bolkestein wil dat oud-staats secretaris van Sociale Zaken en Werkgelegenheid Robin Linschoten in 1998 terugkeert in de landelijke politiek. Hij zegt dat in een interview in de Volkskrant. Bolkestein zal zich voor zijn partijgenoot inspannen. „Ik kan niet voorspellen hoe en ik weet niet of Linschoten kan en wil, maar ik zal mijn best doen hem weer in het spel te bren gen," zegt de VVD-voorman. Linschoten zelf reageerde giste ren zeer terughoudend. Ingewij den menen dat hij voorlopig lie ver in het bedrijfsleven blijft. Linschoten trad vorig jaar juni af toen hij niet meer het vertrou wen kreeg van de Tweede Ka mer. De Kamer hield de staats secretaris verantwoordelijk voor de crisis bij het College van Toe zicht Sociale Verzekeringen (CTSV). De terugkeer van Linschoten in de politiek zou volgens de WD- leider passen bij een meer ont spannen wijze van omgaan met aftreden en weer aantreden van politici, iets waarvoor hij in het verleden al pleitte. Bolkestein: „Bewindslieden dragen geen schuldaansprakelijkheid maar risico-aansprakelijkheid. Linschoten heeft sinds kort en kele adviesfuncties binnen het bedrijfsleven, onder andere bij verzekeraar Interpolis. Tevens is hij kroonlid van de Sociaal-Eco nomische Raad als opvolger van Frank de Grave, de nieuwe staatssecretaris van Sociale Za ken. Linschoten liet gisteren via een woordvoerder van Interpolis we ten dat hij de uitlatingen van Bolkestein 'voor kennisgeving' aanneemt. Verder wil hij er niet op reageren. De oud-staatssecretaris heeft na zijn aftreden gezegd ooit terug te willen in de politiek. Maar bron nen in zijn omgeving betwijfelen of hij dat volgend jaar al wil. „Robin voelt zich natuurlijk zeer vereerd door de woorden van Bolkestein," zegt iemand die hem goed kent. „Maar hij vindt het ook erg leuk in het bedrijfs leven. Hij geniet er echt van." Een andere bron wijst erop dat Linschoten met zijn huidige functies aanzienlijk meer ver dient dan toen hij nog staatsse cretaris was. De uitspraken van Bolkestein zijn gisteren zijdelings in de VVD-fractievergadering aan de orde geweest. Daarbij kwamen 'geen antipathieën' tegen Lin schoten aan het licht. Van onze Haagse redactie Den Haag - Abortus vanwege het geslacht van de foetus is vol gens minister Borst (Volksgezondheid) 'in z'n algemeenheid strijdig met goed ouderschap'. Toch blijft zij erbij dat het ge slacht in uitzonderlijke situaties een noodsituatie kan zijn en daarmee een geldige reden is voor abortus. Dit zei Borst gisteren in de Twee de Kamer. De minister moest zich daar verantwoorden over haar uitspraken over abortus, gedaan naar aanleiding van de tv-documentaire Zembla. De christelijke fracties CDA, RPF, SGP en GPV benutten de eerste dag na het kerstreces om hun gal te spuien over de abor tuspraktijk en de opvattingen van de minister. De niet-confes- sionele partijen hielden zich op vallend buiten de discussie. Noodsituatie Borst herhaalde dat vrouwen uit sommige buitenlandse culturen in een noodsituatie terecht kun nen komen als voor de derde of vierde keer een meisje op komst is. „Dit komt me niet makkelijk over de lippen," moest Borst be kennen. „Ik vind dat ouders hun kind moeten accepteren zoals het komt." Volgens de wet is abortus toege staan als er sprake is van een 'noodsituatie', maar dat begrip is niet omschreven. Het is alleen de vrouw die mag bepalen of daar van sprake is. Dat maakt volgens Borst een legale abortus op grond van geslacht mogelijk. De minister onderstreepte dat vrouwen die een abortus wensen vrijwel per definitie in de proble men zitten. „Het is een afschu welijke ingreep die een vrouw al leen in uiterste nood zal onder gaan." Motieven Artsen die de motieven van vrou wen voor abortus niet onderzoe ken of de hand lichten met de voorgeschreven bedenktijd van vijf dagen, overtreden de wet, meent Borst. Zij vindt het echter niet juist om de artsen die in Zembla over hun werk spraken nu te laten vervolgen. De documentaire ging uitslui tend over twee klinieken in Am sterdam en Den Haag. De In spectie voor de Volksgezondheid onderzoekt momenteel de prak tijk in heel Nederland. Het ver slag is in maart beschikbaar. De minister zegde toe dat zij de bevindingen direct door zal stu ren naar de Tweede Kamer, aan gevuld met een eigen notitie. Pas dan wil zij een breed debat voeren, waarin wat haar betreft ook wordt ingegaan op de vraag of buitenlanders in Nederland vast mogen houden aan princi pes, die meisjes minder waarde toekennen dan jongetjes. Van onze Haagse redactie Den Haag - Euthanasie door artsen moet over enkele jaren le gaal worden. In het Wetboek van Strafrecht komt dan een toe voeging dat euthanasie onder bepaalde voorwaarden niet strafbaar is. Minister Sorgdrager van Justitie vindt dat deze stap nu nog niet kan worden gezet omdat nog lang niet alle artsen openlijk melden dat zij euthanasie hebben gepleegd. Op dit moment is euthanasie zon der meer strafbaar, maar wordt de arts niet vervolgd wanneer de of ficier van justitie oordeelt dat hij zorgvuldig gehandeld heeft bij de euthanasie. Door het opnemen van een 'verdedigingsgrond' in het strafrecht is de arts straks, mits hij aan bepaalde voorwaarden voldaan heeft, niet meer straf baar. Als verdere voorwaarden voor het legaliseren van euthanasie noemt zij dat er eerst meer maatschappe lijk draagvlak voor euthanasie moet zijn en dat de zorg voor doodzieke patiënten moet worden verbeterd. „Want euthanasie mag nooit een compensatie zijn voor het gebrek aan die zorg," aldus Sorgdrager. Volgens minister Borst van Volks gezondheid schiet de kennis over het verzorgen van terminale pa tiënten 'hier en daar' tekort. Sorgdrager wil nu beginnen met het instellen van regionale toet singscommissies die de euthana- sie-gevallen die artsen melden, gaan toetsen. In die commissies zitten medici, juristen en ethici. Hun oordeel over het handelen van de arts gaat naar het Open baar Ministerie. Het is een 'zwaar wegend advies' aan de officier van justitie om al dan niet strafrechte lijke vervolging in te stellen. Er komt een aparte, landelijke commissie voor gevallen van le vensbeëindiging waarbij er geen sprake was van een verzoek van de patiënt. Het gaat dan om zoge heten 'wilsonbekwame' patiënten: pasgeboren baby's met ernstige handicaps of patiënten die in een langdurig coma liggen en daar door geen verzoek kunnen doen om euthanasie. De toetsingscommissies zijn be doeld om de angst van artsen voor strafrechtelijke vervolging weg te nemen. Ze gaan als het ware een buffer vormen tussen de arts en justitie. De coalitiepartijen PvdA, WD en D66 reageren positief op de nieu we procedures voor euthanasie. Oppositiepartij CDA is fel tegen. Door Paul Seelen Reykjavik - „Als ik nee had kunnen zeggen, had ik nee ge zegd. Wie begint er nu aan zo'n ondankbare klus?. De kerk in Nederland was een groot wespennest." „Behoudenden en vooruitstre- venden lagen al jaren continu met elkaar overhoop. Ik had er geen behoefte aan daar midden in te gaan zitten. Voelde me ook niet capabel, maar als je als priester voor het bisschopsambt gevraagd wordt, moetje het aanvaarden." Op 20 januari 1972, 25 jaar gele den, werd de toen nog onbekende Johannes Gijsen, rector van een zusterklooster in Nunhem, tot ve ler verrassing benoemd tot bis schop van Roermond. Een benoeming die een enorme beroering in Limburg teweeg bracht. Het begin van een histo risch tijdperk. Een kwart eeuw later. Als Gijsen rond acht uur in de privékapel van het bisschopshuis aan de Ha- vallagata in Reykjavik de mis op draagt, zoals elke morgen, gaan zijn gedachten even terug in de tijd. Vijfentwintig jaar passeren de revue. Bewogen jaren die Gijsen, sinds een jaar bisschop van het noorde lijkste bisdom ter wereld, niet in de koude kleren zijn gaan zitten. Maar hij heeft - ondanks alles - geen moment spijt gehad. „Ik heb Onze Lieve Heer vandaag bedankt dat ik dit al die tijd heb mogen doen," zegt de jubilaris. „Ik heb vergeving gevraagd voor zover ik tekort geschoten ben. En ik heb gebeden voor alle priesters Gijsen foto anp en leken met wie ik te maken heb gehad. Voor de mensen die mij geholpen hebben, maar," grin nikt hij, „misschien nog wel meer voor mensen die het mij moeilijk gemaakt hebben." Historische dag of niet, de twin tigste januari 1997 is voor Gijsen een dag als alle anderen. Géén te lefoontjes van mensen die hem gelukwensen, géén brieven of kaartjes („maar je weet nooit wanneer de post komt"). Natuurlijk had hij het fijn gevon den als er iemand bij hem op be zoek was gekomen om een be scheiden feestje te bouwen, dat zal hij niet ontkennen. Johannes Gijsen, in veler herinnering een wat starre, schijnbaar emotie-ar me prelaat, is tenslotte ook maar een mens. „Van de andere kant," relativeert hij, „is het misschien juist wel goed op zo'n dag alleen te zijn. Je bent dan veel meer met Onze Lie ve Heer verbonden." Als de voortekenen niet bedrie gen, wordt de jubilaris overigens nog uitgebreid in de bloemetjes gezet; 13 februari in Rome - waar hij samen met elf collega bisschoppen, die met hem 13 fe bruari 1972 gewijd zijn, naartoe gaat - en in de Goede Week eind maart op IJsland. Met het invallen van de dooi zagen de ambtenaren van de provincie Flevoland hun kans schoon. Er werd een glazenwas ser ingeschakeld om de ramen van het provinciehuis in Lely stad te wassen. Met spons en zeem verdwenen de laatste spo ren van de sneeuwval van de af gelopen weken. foto anp (ADVERTENTIE) 25 en 26 januari Den Bosch Infolijn: 06 - 320.240.15 (75 ct/min.) DE DISCUSSIE over eutha nasie is, hoewel er nu wette lijke regels voor bestaan, nog steeds niet voorbij. Minister Sorgdrager van Justitie zei gisteren bij de presentatie van het kabinetsstandpunt over euthanasie dat het onderwerp nog lang voor debatten en me ningsverschillen zal zorgen. En dat is maar goed ook: een onder werp als euthanasie mag niet onomstreden zijn. Sorgdrager richtte gisteren de blik op de toekomst. Nog steeds hebben artsen een grote angst om euthanasie te melden bij jus titie. De meerderheid van de ge vallen, zestig procent, wordt niet gemeld. „Ook als de officier van justitie nog geen besluit heeft genomen of hij de betrokken arts zal ver volgen, maar alleen wat meer informatie wil over de zaak, zit de arts al in het nauw. De offi cier start immers al gauw een gerechtelijk vooronderzoek, waardoor de arts direct ver dachte is van moord. Die situa tie is voor de arts zeer bedrei gend," aldus Sorgdrager. Door justitie wat meer op af stand te plaatsen van de arts - er komt als het ware een buffer tussen die twee in de vorm van een toetsingscommissie - hoopt Sorgdrager meer zicht te krijgen op de praktijk van de euthana sie. Artsen zullen immers vaker een geval van euthanasie melden wanneer zij minder angst hoe ven te hebben voor vervolging. En als dan over enkele jaren uit de praktijk duidelijk is gewor den dat artsen over het alge meen zorgvuldig handelen, is volgens Sorgdrager de tijd rijp om een stap verder te gaan. In het Wetboek van Strafrecht zou volgens haar onder het hoofdstuk 'moord' een verdedi gingsgrond kunnen worden op genomen voor artsen, die welis waar het leven van een ander beëindigd hebben, maar die niet vervolgd worden mits zij aan een aantal zorgvuldigheidseisen hebben voldaan. Dit komt neer op legalisering van euthanasie: als de toetsings commissie vindt dat een arts zorgvuldig heeft gehandeld, krijgt het Openbaar Ministerie geen mogelijkheid meer tot een extra toetsing en is strafrechte lijke vervolging dus uitgesloten. Door Debbie Langelaan Dit betekent overigens niet dat euthanasie helemaal uit het Wetboek van Strafrecht ver dwijnt. Het is maar helemaal de vraag of legalisering van euthanasie ooit werkelijkheid wordt. D66, de partij van Sorgdrager, is er altijd wel voorstander van ge weest en is tijdens de vorige ka binetsperiode ook met een ini tiatief-wetsvoorstel gekomen, maar dat heeft het nooit ge haald. Andere politieke par tijen, vooral het CDA en in min dere mate de WD, hechten er aan dat euthanasie strafbaar blijft. Maar bovendien zou Sorgdrager zich moeten afvragen of het nog wel echt nodig is om euthanasie te legaliseren wanneer straks in derdaad de praktijk groeit, dat artsen alle gevallen van eutha nasie openlijk kunnen melden. Als zij toch niet bang hoeven zijn voor strafrechtelijke vervol ging, mits ze aan de zorgvuldig heidseisen hebben voldaan, wat voegt legalisering dan nog toe aan die situatie? Veel mensen zullen het juist een geruststelling vinden dat bij een hoogst gevoelig onderwerp als euthanasie justitie altijd het laatste woord heeft. Vooral ouderen leven nog weieens in de veronderstelling dat alles maar mag op dit gebied. Het behoud van de rol van justi tie in euthanasie-gevallen bete kent een extra waarborg voor zorgvuldigheid. Ook een toet singscommissie kan fouten ma ken, al is zij nog zo zwaar be mand met medici, juristen en ethici. Er is nog een ander punt dat le galisering van euthanasie twij felachtig maakt. Sorgdrager zegt zelf regelmatig, ook giste ren weer, dat de angst van art sen voor justitie ongegrond is. „Ik weet niet waar ze die angst vandaan halen," zegt ze. „De si tuatie is toch duidelijk: als een arts zorgvuldig heeft gehandeld, hoeft hij geen vervolging te vre zen." Hier kunnen twee dingen aan de hand zijn. Of artsen melden de euthanasie niet omdat ze toch niet helemaal zorgvuldig heb ben gehandeld. Maar dat wordt tegengesproken door twee grote, wetenschappelijk verantwoorde onderzoeken die de laatste jaren gehouden zijn. Die onderzoeken concluderen, op basis van ano nieme enquêtes onder artsen, dat deze juist zeer zorgvuldig handelen. Of het is zo dat artsen een totaal verkeerd idee hebben van de rol van justitie in gevallen van euthanasie. Is het dan niet logi scher om die artsen wat beter te informeren, in plaats van steeds weer de praktijk aan te passen aan hun kennelijk ongegronde angsten? Het instellen van toetsingscom missies is een voldoende conces sie aan deze angsten van artsen. Robin Linschoten foto de stem/johan van gurp PRAKTIJK en wetgeving staan bij euthanasie haaks op elkaar Uit een recent onderzoek is gebleken dat ruim zestig procent van de artsen in geval van euthanasie een natuurlijke dood in vult. Uit pure angst voor strafrechtelijke vervolging. Een onbevredigende situatie die tot veel frustraties leidt. Een eerlijke vermelding van euthanasie komt via de lijkschouwer rechtstreeks bij de officier van justitie terecht. De vrees voor strafvervolging weerhoudt de meeste artsen er van de wettiqe procedure te volgen. De ministers Borst van Volksgezondheid en Sorgdrager van Justitie hebben voorstellen gelanceerd die een eind moeten maken aan deze ongewenste praktijk. De bewindslieden stel len voor regionale commissies in het leven te roepen, die de zorgvuldigheidscriteria bij euthanasiegevallen gaan toetsen In de commissie zitten artsen, ethici en juristen. De plannen van Sorgdrager en Borst zijn over het algemeen positief ontvangen. In de Tweede Kamer tekent zich reeds een meerderheid af en een aantal gezondheidszorg-organisaties zegt er goed mee te kunnen leven. De artsenorganisatie KNMG is allerminst tevreden. Zij ver wacht dat meer artsen dan nu het geval is euthanasie zullen melden, maar is tevens van oordeel dat de nu gevonden op lossing niet compleet is. De KNMG wil dat de vereiste criteria in het Wetboek van Strafrecht komen te staan. De arts die zich niet aan de wettelijke procedure houdt, moet worden ver volgd. Het standpunt van de belangengroepering van artsen is begrij pelijk, maar gaat op dit moment te ver. In Nederland bestaat een maatschappelijk draagvlak voor euthanasie, maar het is een delicaat thema. Grote zorgvuldigheid is en blijft een eerste vereiste. Die prudentie moet ook in de richting van de behandelende artsen in acht worden genomen. Zij moeten zich bij hun zeer zware afweging niet bedreigd voelen door Justitie. De beper king van de rol van het Openbaar Ministerie neemt iets van die hete adem weg. Meer is op dit moment niet haalbaar, noch wenselijk. CDA stookt conflict minimumloon op Den Haag - Het CDA probeert het sluimerend conflict in de paar se coalitie over de tijdelijke verlaging van het minimumloon op te stoken. CDA-Kamerlid De Jong zinspeelde gisteren op een initiatiefwet van zijn partij om het mogelijk te maken dat langdurig werklozen tijdelijk gaan werken voor slechts 70 procent van het minimum loon. Voor grote groepen langdurig werklozen betekent zo'n wet dat ze bij aanvaarding van werk minder verdienen dan de bij standsuitkering die ze nu nog ontvangen. Minister Melkert (Sociale Zaken), daarin nadrukkelijk gesteund door premier Kok, wil deze situatie voorkomen. Volgens een wetsvoorstel dat hij vorig jaar naar de Kamer stuurde, is het niet mogelijk langdurig werklozen te dwingen werk aan te nemen waarmee ze minder verdienen dan de bijstandsuitkering. WD, D66 én ook het CDA vinden dat dit wel mogelijk moet zijn. Lood taboe in sportvisserij I)en Haag - Sportvisser^mogen over enkele jaren geen lood meer gebruiken voor het verzwaren van hun lijnen. De vissers laten jaarlijks 60.000 kilo lood achter in het water en dat veroorzaakt .grote, milieuschade. Dok de kleiduivenschutters, die jaarlijks '20Ö.000 kiló loodkorfeltjes dé grónd in schieteh, moeten omzien naar een alternatief. Vissers hebben in ijzer een goed alternatief, vindt de project groep. Maar in de kleiduivenschutterij ligt een probleem. In deze tak van sport, die in Nederland 200.000 beoefenaren telt, zal het nog zeker 10 tot 15 jaar duren voordat er een alternatief op de markt is voor lood. Dit zachte metaal verpulvert de kleiduiven, zoals de bedoeling is, en schiet er geen gaatje in wat een hard me taal als staal doet. Ook ketst lood niet af en dat dient de veilig heid. Lood dat in water of grond terecht komt valt langzaam uit elkaar. Het metaal komt in de voedselketen terecht. Mensen die teveel lood binnen krijgen, lopen hersenschade op. Politie rolt bende vrouwenhandelaren op Rotterdam - Een speciaal rechercheteam van de Rotterdamse po litie heeft gisteren een bende opgerold die zich bezighield met de handel in vrouwen. Vijf verdachten zijn gearresteerd. Ook zijn 25 illegaal in Nederland verblijvende vrouwen aangehouden. De politie kwam de bende op het spoor tijdens controles van ho recagelegenheden en seksclubs in het centrum van de Maasstad. Bij de club Le Milliardaire aan de 's Gravendijkwal werden toen tientallen illegale vrouwen uit Zuid-Amerika, Oost-Europa en het Verre Oosten aangehouden. De vrouwen waren allen in de prostitutie werkzaam. Uit het politieonderzoek bleek dat vijf mannen, twee Nederlan ders, twee Belgen en een Kaapverdiaan, achter de grootschalige vrouwenhandel zaten. Gisteren zijn ze in Rotterdam aangehou den. Tegelijkertijd is op elf adressen in Rotterdam, Den Haag en Nieu- werkerk aan den IJssel huiszoeking gedaan. Daarbij zijn admini straties, sieraden en twee auto's in beslag genomen. Ook hield de politie 25 vrouwen aan uit Oost-Europa en Zuid-Amerika die geen verblijfsvergunning hebben. Borst houdt vast aan eigen bijdrage Den Haag - Het valt minister Borst (Volksgezondheid) erg tegen dat verzekeraars 'nu al klachten hebben' over de regeling voorde eigen bijdrage van verzekerden bij ziekenfondsen. Als de verze kerden blijven klagen is Borst bereid de voorlichting te verbete ren. De verzekeraars vinden de regeling erg ingewikkeld en me nen dat de invoering veel meer geld kost dan Borst aanneemt. Ook zouden de administratiekosten erg hoog zijn en zou de regeling de privacy van patiënten schenden. Volgens Borst hebben de verzekeraars echter 'met open ogen' in gestemd met de regeling. Voor zover zich in de aanloop naar de invoering op 1 januari 1997 problemen voordeden, zijn deze opge lost, aldus Borst. Twintig arrestaties in drugspand Rotterdam - De Rotterdamse politie heeft in en bij een drugspand in de Grote Visserijstraat twintig mensen gearresteerd. Twaalf van hen zitten nog vast omdat ze ook nog andere zaken op hun kerfstok hebben. De politie viel het pand binnen na klachten van buurtbewoners over overlast. De arrestanten komen uit Neder land, Frankrijk, België, Duitsland en Luxemburg. Onderzoek naar fraude bij SVB Amsterdam - De accountantsdienst van de Sociale Verzekerings bank (SVB) in Amsterdam is een onderzoek gestart naar fraude door medewerkers. Er is één personeelslid van de afdeling buit®' land aangehouden. De man heeft vermoedelijk voor minimaal een ton aan AOW-pensioengeld overgemaakt naar gefingeerde reke ningen waarvan hij zelf de begunstigde was. De omvang van de totale fraude is nog onbekend. Het onderzoek is in volle gang- De SVB keert jaarlijks circa 45 miljard gulden uit aan kinderbij slag, nabestaandenpensioen en AOW. Musea trekken miljoen meer bezoekers Zoetermeer - De door het Rijk gesubsidieerde musea hebben vo rig jaar gemiddeld 23 procent meer bezoekers gekregen dan in jaren daarvoor. Vijf jaar geleden trokken ze samen 4,5 miljoen be langstellenden per jaar, in 1996 kwamen er meer dan 5,4 miljoen nieuwsgierigen. Met name de tentoonstellingen van het werk van Johannes ver meer (waarmee het Mauritshuis een uitzonderlijke stijging van 256 procent van het aantal bezoekers bereikte) en Jan Steen (Rijksmuseum) hebben aan de stijgende belangstelling bijgedra gen. Moskou (afp) - De T sische parlement bel omstreden ontwerp van president Jeltsi: Dat heeft een woord gisteren verklaard. door de communisti Hjoekhin. -Hei Seoul (rtr/anp) - nenkort weer buigen ste drie weken voor gfl Deze toezegging deed I Kim Young-sam gistere overleg met de oppos|| over de wet, die de regtl december door het J joeg zonder dat de 1 daarbij aanwezig was. 1 vakcentrales vinden dl ging onvoldoende. Kim zei de wet niet schrappen. De oppositi! besprekingen ingegaanl bedoeling dat de welj maart van kracht moet zou worden ingetrokker die de rechten van de mers en de vakbonden perkt, leidde de afgelopel grote demonstraties, wa geregeld tot botsingen k sen demonstranten en o| litie. De Zuid-Koreaan dent beloofde gisteren tc de arrestatiebevelen teg vakbondsleiders voorlo zullen worden uitgevoi leiders, van de niet-erkei ratie KCTU, zitten nog de Myongdong-kathedra ze hun toevlucht hebben om aan arrestatie te or Eerder werden al wel vij Algiers/Parijs (afp/rtr, opgeschrikt door exph volgens officiële cijfers den. De fundamentalis gekondigd de terreur n vastenmaand van de mi Een autobom ontplofte middag op de Bouleva Martyrs, een van de druks ten in het hart van de Alj hoofdstad. Volgens oogg vielen er zeker zestien dc tal van gewonden; de houdt het voorlopig op zei en 44 gewonden, van zwaar. Een langsrijdende bus v brand. „Brandweerliede., den volledig verkoolde lij de bus," aldus een ooggetu Vlakbij een klein pretpar] kinderen op de heuvels ro' centrum ontplofte gistel opnieuw een autobom, t viel zeker een dode en r, tien mensen gewond, be afgelopen weken zijn dan tweehonderd Algerijn| het leven gekomen door bo: dagen en moordpartijei moslim-fundamentalisten. De Afspreeklijn heeft vanaf 1 januari 19 nummer dat u kunt bel een nieuwe relatie of g afspraak. Dit nieuwe Se het huidige 06-informa Voortaan weet u p Servicenummer u belt. hegint met 0800 is gr;

de Stem | 1997 | | pagina 4