m m Het extraatje van Kellogg's. DE STEM i 3995. limtm 'Koffieshops crimineler na sanering' Renesse trekt toerist uit de auto Kinderleed in Hoofddorp VOLVO 960 TREND KLA^Y ZIEN E U Exportprijs voor André Rieu VOLVO BLUEKEIMS lasten omlaag Uredase politiechef Van Dop: Mogelijk per 1 juli al I Ireda - Het terugdringen van het aantal koffieshops leidt tot I logere omzetten van de resterende bedrijven. De grote bedra- keuringsdienst z°ekt gekke koe 'Superparkeerplaats' voor 900 auto's nog dit seizoen open Huizebosch uil scoren met carnavalshit Nu 6 weken destem voor 31 gulden Deze week alleen bij Albert Heijn. Oh LOS EXEMPLAAR: MAANDAG T/M VRIJDAG: 2,00 - ZATERDAG: 2,75 137e JAARGANG Kustgebied loopt leeg door tunnel PAGINA Oostburg 'back to the fifties' Elvis-manager 'Colonel' Tom Parker gestorven PAGINA pagina WILDE PLANTEN IN ZUIDWEST-NEDERLAND (42) Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: 8 Dagblad De Stem, Antwoordnummer 112,4800 VB Breda •Alleen geldig als u de afgelopen 3 maanden geen proefabonnement heeft gehad. Hilversum (anp) - Het werk van de populaire Stehgeiger André Rieu blijkt een goed exportproduct. De Stichting Conamus heeft vastgesteld dat van zijn album 'Strauss Co' ruim 250.000 exempla ren in het buitenland ver kocht zijn. De cd 'Wiener Melange' ging buiten de landsgrenzen ruim tweehon derdduizend keer over de toonbank. De Stichting Co namus heeft daarom haar jaarlijkse Exportprijs deze keer aan Rieu toegedacht. De onderscheiding wordt op 24 februari in Hilversum aan de Limburge violist uitgereikt. Complete badkamers, incl tegels vanaf 90 9 Tevens compleet verzorgde installatie door eigen montagedienst. GOES: RINGBAAN WEST 2b - 0113-216451 I Gastelseweg 147, Roosendaal Tel. (0165)55 30 40 Maak kennis met de en bel voor proefrit 8 710311 000218 lllll Veel bewolking Vandaag en morgen ligt ons land in een overgangsge bied. Er is veel bewolking en af en toe valt er wat regen. Naar het weekeinde toe gaat het licht winteren. 2 katernen Oe Binnenkrant A2 Binnenland Buitenland iturs Economie Sport Iceland {ids A3/A4 A5 A6 A7 BI/83 Cl t/m C3 D1 ilV-programma's D2 lijf Steven E1t/mE4 Sorgdrager wil euthanasie legaliseren pagina Spanning Zuid-Korea neemt af pagina Van Moer gaat, Leekens komt als bondscoach Rode Duivels pagina WOENSDAG 22 JANUAR11997 Den Haag (anp) - Mogelijk komt er halverwege dit jaar een extra lastenverlichting. WD en D66 zijn daar voor en minister Melkert van Sociale Zaken heeft er ook al op gezinspeeld. (ADVERTENTIE) Door John Lazaroms jen die daar mee zijn gemoeid lokken niet alleen criminele or- I jinisaties maar ook criminelen die hun 'collega's' de winst ge- 1 apenderhand afpakken. i°nn (dpa/rtr) - Een Nederland- veehandelaar heeft in 1995 uit itsland een koe geïmporteerd aan de runderziekte BSE, de ^«-koeienziekte leed. Het ministerie van Landbouw gisteren het Nederlandse Coterie om een onderzoek ge jaagd. 'Rijksdienst voor de keuring feitTen ^ees was gisteravond loende de koe op te sporen. -suiseen woordvoerder van ""fisterie moet dat, aan de ta fan de in de gele oormerken elke koe opgeslagen compu- egevens, vrij snel kunnen ten- Of de koe nog leeft en of ®eer nakomelingen heeft b .^Dracht zal waarschijnlijk in/?® duidelijk worden. In galand is nog nooit BSE "ostateerd. Volgens een ingewijde in politiek Den Haag zouden andere be windslieden er eveneens voor voelen. Minister Zalm van Finan ciën wil echter pas in het voor jaar over het idee praten. Een tussentijdse lastenverlich ting is financieel mogelijk door de enorme belastingmeevaller over vorig jaar. De fiscus kreeg toen 4,6 miljard meer binnen dan geraamd. Kamerleden verwach ten over dit jaar weer een flinke meevaller. D66'er Ybema geeft toe dat het ongebruikelijk is de belastingta rieven per 1 juli aan te passen, 'maar het kan wel'. Ybema wijst erop dat het leidt tot extra con sumptie, goed voor de economie. Volgens hem zou er ongeveer 1 miljard gulden uitgetrokken moeten worden om de lasten te verlagen. Met dat geld zou tevens de extra inkomenssteun voor de minima, die het kabinet al heeft toegezegd, kunnen worden be taald. WD'er Hoogervorst denkt dat halverwege het jaar een lasten verlichting van zo'n 800 miljoen kan plaatsvinden. Dat bedrag moet volgens hem gebruikt wor den om het tarief in de eerste be lastingschijf te verlagen. PvdA-Kamerlid Van der Ploeg wil liever tot 1 januari wachten. Hij wil de meevaller deels gebrui ken voor koopkrachtreparatie voor de minima, het terugbren gen van het kunstgebit in het zie kenfonds en het verkorten van wachtlijsten in de zorgsector. Een parkeerparadijs voor negen honderd auto's aan de rand van Renesse moet vanaf deze zomer voorkomen dat dagjestoeristen met al hun auto's het eiland Schouwen-Duiveland verstoppen. Gratis parkeren en vervoer naar het strand zijn de pijlers onder het eerste recreatietransferium van Nederland. Totale kosten: zeven miljoen gulden. Door Hans van Alebeek ELKE ZOMER is het raak: als de thermome ter boven de 25 graden komt, stapt half Ne derland in de auto voor een dagje strand. En overal zijn er dan lange files en overvolle par keerplaatsen. Op Schouwen-Duiveland bijvoorbeeld liggen dan al gauw tachtigduizend mensen aan de waterkant. En het liefst rijden die allemaal met de auto tot aan de plek waar de parasol de grond in gaat. Maar dat wordt allemaal anders. Daar wordt nu druk gewerkt aan het eerste recreatietransferium van Nederland. Groningen en Amsterdam (onder de Arena) hebben al zo'n overstapplaats voor automobi listen, maar bij Renesse komt de eerste die zich richt op de (dagjes)toerist. Een superpar keerplaats die zo aantrekkelijk is dat de toe risten wel gek moeten zijn als ze er geen ge bruik van maken. Verantwoordelijk wethouder ir. C. Veerhoek van de gemeente Schouwen-Duiveland is in elk geval apetrots op dit 'paradepaardje van Renesse'. „Begin juni moet het klaar zijn," zegt hij. En wat kunnen de badgast en dagjestoerist straks verwachten? Om te beginnen wordt hij min of meer 'dwingend' naar het transferium geleid. Daar kan hij gratis zijn auto kwijt - permanent bewaakt. Vanaf het terrein rijden er dan om de twaalf minuten gratis bussen naar alle gangbare be stemmingen op Schouwen-Duiveland. Bij het terrein komen bovendien de belangrijkste voorzieningen: een VW, een bank, fietsver huur, maar ook douches en toiletten voor de (Duitse) toeristen die zich na een lange reis even willen opfrissen. Wethouder Veerhoek beseft dat de automobi list ondanks al dit moois moeilijk uit de auto te krijgen is. Waarom zou het transferium in Renesse wel slagen terwijl die Amsterdam en Groningen amper van de grond komen? Veer hoek: „Ons transferium ligt aan de goeie kant van Renesse - de oostkant - en niet zoals in Groningen aan de verkeerde. De automobilist wordt er automatisch naar toe geleid. Boven dien is het transferium maar één onderdeel van een totaal-pakket. In Renesse en op de rest van het eiland gaan we het de automobi list zo moeilijk maken dat hij bijna vanzelf voor het transferium gaat kiezen. Aan het strand komen er bijvoorbeeld geen parkeer plaatsen bij. Bovendien moet hij daar betalen. De wegen zelf worden met allerlei infrastruc turele voorzieningen als bochten en hobbels ook extra lastig gemaakt voor de automobi list." De kosten van het totale project worden voor een belangrijk deel gedragen door de over heid en provincie. Via de VW en een reclame campagne wordt het recreatietransferium de komende maanden bekend gemaakt onder de verwachte gasten uit Nederland en Duits land. Adres: Postcode: Plaats: Telefoon nr.: Tien procent werknemers slachtoffer van pesten pagina Mgens politiechef D. van Dop, «ld van de Bredase Divisie Ge ïoniseerde Criminaliteit, is dat tan de gevolgen van de huidi- {epraktijk van het Nederlandse jdoogbeleid voor softdrugs, tadag verloor een medewer- tavan de Bredase koffieshop Istanbul' het leven bij een schiet- partij in het pand. De politie kon èarbij zelf ternauwernood het «je lijf redden. Mgens de politie zou de schiet- tartij het gevolg zijn van onenig- seid rond een drugsdeal. De ver- iachten waren met een aantal wirwapens en twee handgrana- j la'Istanbul' binnen gegaan. I ,We moeten wel heel voorzichtig I aji om niet al te snel conclusies I ictrekken. Maar duidelijk is dat I fel in dat wereldje niet alleen bij I talen en verkopen blijft. Crimi- I én 'verdienen' onderling aan I «gemande 'rip-deals', het ge- I «apend afpakken van geld en I bugs van andere criminelen. 1 Isarvoor hebben ze zelfs eigen Den Haag (anp) - Na de lehaatstoeht langs elf steden «Erik Huizebosch begonnen 'ro de aanval op de top hon derd van de hits. De nummer tree van de Elfstedentocht maakt deze week zijn entree ia de Mega Top 100. Nieuw ep44met: 'Huizebosch, Hul- |bosch'. te liedje is simpel en aan- i tetelijk, op de melodie van ®t oude Russische Kalinka. te was al gemaakt voor de Elfstedentocht. Die nationa- Helevenis heeft de verkoop kgischerwijs gestimuleerd, "s coupletten zijn fragmen ten uit interviews, waarin de «aandrijver uit Gramsber- fen op de van hem bekende manier antwoordt: snedig, meteen fraai accent. (ADVERTENTIE) Hartverscheurende taferelen gistermiddag bij basisschool De Klippeholm in Hoofddorp. Daar herdachten leeftijdgenoten, ouders en schoolpersoneel de drie kinderen, die vorige week woensdag waarschijnlijk door hun ouders zijn vermoord. Veel mensen hadden bloemen bij zich. In de aula stonden foto's van de drie vermoorde kinderen,. Het Riagg heeft in Hoofddorp een speciaal crisiscentrum opgericht, waar de afgelopen dagen veel telefoontjes zijn binnengekomen. „Deze situatie gaat veel mensen niet in de koude kleren zitten,zegt een woordvoerdster. foto anp Naam: informatie-netwerken. En wa penbezit is in die kringen niet vreemd. Koffieshops horen ook bij dat wereldje," aldus Van Dop. 'Illegaal' De Roosendaalse districtschef J. Clo'in, binnen de politieregio Midden- en West-Brabant porte feuillehouder criminaliteit en ex- hoofd van de afdeling zware cri minaliteit in de politieregio Bra bant-Noord, rekende onlangs nog voor dat koffieshops soms maandomzetten hebben van en kele tonnen. Omdat dat 'illegaal' geld is en niet simpelweg op de bank gestort kan worden, zijn koffieshophouders gedwongen hun centen weg te sluizen en wit te wassen. Met alle risico's van dien. Groei Volgens Van Dop is het een sim pel rekensommetje. „De behoefte aan softdrugs is, voor de lokale Nederlandse markt, nog steeds even groot. Groei zit daar overi gens niet meer in. Maar het be perken van het aantal koffie shops leidt wel tot stijgende om zetten voor de overblijvers." Alhoewel de politie geen keihar de bewijzen heeft, wordt ook steeds duidelijker dat het koffie shopcircuit meer en meer onder de invloed komt van de zwaarde re criminelen. „Het is zeer be langrijk dat we dat duidelijk in beeld brengen. Iets wat door bur gemeester Rutten in Breda bij zijn aantreden al is gevraagd." De politie heeft maandagavond laat nog een zevende verdachte van de schietpartij in de Bredase koffieshop aangehouden. Het gaat om de 36-jarige Haarlemmer S.B. Bij de politie-inval waarbij de schoten vielen werden al zes mensen aangehouden. De ge meente heeft inmiddels besloten 'Istanbul' te sluiten. Renesse is die toch te zat om rijden Nu kans op vele miljoenen guldens bij aankoop van twee actieverpakkingen Kellogg's. U kunt gratis 2 kolommen lt.w.v 2.50] meespelen In de Lotto-Jackpot Plak de actiezegels van de verpakkingen op het actlekaartje (vindt u in de winkel), ga ermee naar uw Lotto-winkelier en... wie weet! Fruit 'n Fibre, pak 375 gram -3t99 All-Bran pak 375 gram -A7ST Kellogg's Com Flakes Q A Q pak 375 gram Special K pak 250 gram Nü halve prijs -339 Nu bij 2 pakken: 2 kolommen meespelen in de Lotto-Jackpot* Aanbiedingen gelden t/m zaterdag 25 Januari a.s.' Zolang de voorraad strekt (ADVERTENTIE) Tïmoteegras Sommige mensen noemen dit vrij alge mene gras wel vossenstaart -en daar heeft het ook wel wat van weg- maar toch is dat een heel ander soort, waar van de aar spits uitloopt en niet afge rond zoals bij deze. Het is eigenlijk een cultuurgewas, maar eenmaal ontsnapt uit weilanden, weet het zich goed te handhaven. Wordt veel geplukt om in droogboeketten verwerkt te worden. van 23 januari 1997,19.00 uur van Hogeschool Eindhoven, 1 in Eindhoven. ...begin je toekomst met een voorsprong Hogeschool Eindhoven maakt deel uit van Fontys Hogescholen. (ADVERTENTIES)

de Stem | 1997 | | pagina 1