Regilio Tuur volbrengt missie Adrian Voinea is grootste gevaar Davis Cup-ploeg Miljoei aanpal drugso STEEN stopt met verkiezing beste voetballer, trainer en club Jongenstitels en mooie jaren komen eraan Tien IkuhJ Succesvolle bokser zet punt achter carrière en levert wereldtitel in Actieplan toltunnel DE STEM SPORT ZEELAND Uitslagen 'Melbourne' Zwitserlands nationale trots Hingis rijdt vaak meer paard dan dat ze traint SPORTNIEUWS kort Topper Verburg aan de start in Goes Zwemmers ZCK komen in actie Voetbaltoernooi in manege Heikant Nadelen van de ijspret sen- Overheid erkent pi Zorg bij ZYP over toekomst sociale werkplaatsen VRIJDAG 17 JANUARI 1997 B2 Van onze voetbalmedewerker Sint-Jansteen - Voetbalvere niging STEEN stopt met de verkiezing van de beste voet baller, club en het beste team van Zeeuws-Vlaanderen. In een bestuursvergadering werd dit besluit genomen. Voorzitter Jan Pleunis vindt dat het tijd wordt dat dit evenement door een andere vereniging wordt overgenomen. „We hebben dit nu drie jaar ge daan en vinden het genoeg. Er kwam weinig respons uit het voetballend Zeeuws-Vlaanderen en zo'n evenement opzetten kost veel energie en geld. Daar wil je dan wel wat voor terugzien. En dat hebben we gemist," aldus Pleunis. „Kijk, je zou dus echt een finale moeten hebben met eerste-elf- talspelers van bijvoorbeeld Hoek en Terneuzen. Maar meestal was het zo dat er dan slechts reserve elftallen in de wei kwamen en daar doe je het dus niet voor. En als vereniging moet je ook op de centen letten. Hoe je het ook bekijkt, het blijft geld kosten en dat hebben we er nu niet meer voor over. Laat een ander de kar nu maar eens trek ken. STEEN heeft zijn uiterste best gedaan," aldus Pleunis. Voordat STEEN de verkiezing op het programma zette, was Terneuzen de vereniging die dit initiatief oppakte. In diverse tussenronden, waar de regionale pers en de verenigingen een groot aandeel in hadden, werd tot de verkiezing van de beste voetballer van Zeeuws-Vlaande ren overgegaan. Pleunis wil namens STEEN eventuele gegadigden voor dit kampioenschap wel bijstaan om uitleg te geven over het op poten zetten van een dergelijke verkie zing. Rotterdam (anp) - Eind vorige week rinkelde de telefoon in huize Hoffman in New York. „Stan, ik denk dat ik het niet meer heb," zei Regilio Tuur tegen zijn manager. „Okay," reageerde de Amerikaan laconiek. „Dan laat ik je niet meer boksen. It's over." Tuur maakte gisteren in de Kuip in Rotterdam zijn vertrek uit de ring officieel bekend. Dat ging, zoals gebruikelijk bij hem, met de nodige dramatiek, symboliek en retoriek gepaard. De zaal was gevuld met pers, familie (moe der), vrienden ('Ome' Jan Schildkamp), collega's (Poeder) en zakenrelaties (Van Holland). Zijn echtgenote en dochtertje ontbraken. „Tijdens mijn eerste persconfe rentie in New York kende nie mand mij," sprak Tuur gisteren. „Ik ben toen opgestaan en heb gezegd, ik ben Regilio, ik ben op een missie. Nu, op mijn laatste persconferentie sta ik weer op en zeg ik: Ik ben Regilio, mijn mis sie is volbracht. Allemaal be dankt." Na die gloedvolle woorden klonk een spontaan applaus. Tuur, achter de tafel bijgestaan door Hoffman en pr-man Linse, maakte een licht aangeslagen in druk. „Dit is een moeilijke, maar ook een mooie dag," legde hij uit. „Eindelijk mag ik terugblik ken op mijn carrière. Ik heb be reikt wat ik wilde bereiken, eruit gehaald wat erin zat. Daarom doe ik nu zonder spijt afstand van mijn WBO-wereldtitel." Kostuum Tuur, gestoken in een stijlvol kostuum van zijn eigen kleding lijn, wilde en kreeg in Rotterdam een waardig einde als topspor ter. „Natuurlijk is het leuker om met publiek erbij afscheid te ne men," erkende hij. „Maar boksen is geen zwemmen, schaatsen of motorrijden. Je kunt niet ontspannen aan je laatste optreden beginnen. Dan loop je het risico per brancard af te reizen. Nu zeg ik op een res pectabele manier vaarwel tegen de sport die mij vijftien jaar al les heeft gegeven. Zo hoort het ook." Tuur bokste zijn 47e en laatste partij (43 overwinningen) op 9 juni in Atlantic City. Dat deed hij, geheel tegen zijn professio nele natuur in, niet op volle kracht. Hij kampte met een arm- blessure. Niettemin stelde hij met een snelle knock-out voor de zesde keer zijn WBO-wereldtitel veilig. Daarna werd het stil rond de voormalige Sportman van het Jaar (1994). De WBO schoof Eu ropees kampioen Julien Lorcy uit Frankrijk als officiële uitda ger naar voren, maar Tuur wei gerde. Miljonair „Contracten voor dat gevecht zijn nooit getekend," verzekerde de 29-jarige miljonair. „Door mijn armblessure moest ik steeds uitstel vragen. Op een gegeven moment houdt dat op. Begrijp me goed, die gescheurde spier in mijn rechterarm is geen reden voor mij geweest om te stoppen. Ik weet wat pijn is, ik heb ook geleerd door te bijten. Maar nu is dat niet meer nodig." Tuur, geboren in Paramaribo, was vroeger niet uit de sport school weg te slaan. In de be faamde Gleason's Gym van New York, waar hij in 1989 als begin nend profbokser neerstreek, leg de hij de basis voor een imposan te loopbaan. In de tweede helft van 1996 bracht Tuur meer uren door in het kledingmagazijn van zijn nieuwe compagnon Peter van Holland dan in de sport school. Langzaam ontstond de verwijdering van boksen. „Ik merkte bij mezelf dat ik meer naar het atelier verlangde dan naar de ring. Ik heb mezelf daarna twee maanden de tijd ge geven een beslissing te nemen. Ik voelde dat de gretigheid er niet meer was. De honger was weg. Toen besefte ik dat het voorbij was. Eén procent twijfel bij een bokser in de ring betekent een honderd procent nederlaag. Met gevaar voor de gezondheid. Dat wilde ik mezelf en mijn familie niet aandoen." Tuur begint vol ambitie aan zijn nieuwe leven als mode-ontwer per. Als perfectionist volgt hij het proces van tekentafel naar kledingwinkel 'van A tot Z.' Hij wil bovendien van het leven gaan genieten. „Een keertje stappen tot diep in de nacht zon der schuldgevoel." Regilio Tuur legt pers en pu bliek in de Rotterdamse Kuip uit waarom hij stopt met bok sen. Achter Tuur zijn manager Stan Hoffman. FOTO ANP Binnen een maand staat de 'nieuwe' Tuur op modebeurzen in Amsterdam, Keulen en Lon den. Via Hoffman, manager van onder anderen Poeder en Deli- bas, blijft hij als adviseur be trokken bij de vorderingen van de Nederlandse bokstop. Beiden hebben hoge verwachtingen van met name de hardslaande Poe der. „Of ik de beste bokser van Ne derland aller tijden ben," her haalde Tuur gisteren aan het eind van een lange sessie. „Dat moet de buitenwacht maar zeg gen. Ik denk wel dat ik de com pleetste en succesvolste ben." Melbourne (anp) t- Adrian Voi nea heeft de tengere lichaams bouw van de 'Pink Panther', maar (nog) niet diens streken. De 22-jarige Roemeen vergat gisteren Pete Sampras op te knopen. De nummer een van de wereld ontsnapte in de tweede ronde van de Australi an Open, 3-6 6-2 6-3 6-2. Voinea, kopman van de Roemeen se Davis Cup-ploeg in de wed strijd begin februari in Boekarest tegen Nederland, leidde tegen de Amerikaan met 6-3 2-1 en was op 40-15 één klap verwijderd van de 3-1. „Ik had het gevoel dat ik Sampras kon verslaan," keek de Roemeen—terug. Die ene klap kwam er nooit. „Ik begon te veel na te denken," verklaarde Voinea in gebroken Engels. „Ik stond te gen de wind in te serveren en wil de hem bij elke opslag verrassen. Daardoor raakte ik uit mijn rit me." Sampras scoorde vierpunten op rij en brak de opslag van de Roemeen. „Daarna kreeg ik nog één kans," vond Voinea. „Op 3-3 in de derde set miste ik twee breekpunten. Pete sloeg twee mi raculeuze ballen. Echt magie, ik had ze nog nooit gezien. Voor hem waren ze kennelijk normaal. Hij keek niet op of om. Pete is de bes te van de wereld." Voinea is de beste tennisser van Roemenië sinds het tijdperk van Nastase en van Tiriac. Tegen Nederland is hij de onbetwiste kopman van de Roemeense Davis Cup-ploeg. Tegen Nederland wordt gespeeld op hardcourt. „Dat is voor mij een grote teleurstelling," bekent Voi nea. „Op gravel hebben wij de beste kansen. Maar de vloer van de sporthal waarin wij spelen, is 22 jaar oud. Daarin kan geen vrachtwagen gravel gelost wor den. Ze zijn bang dat die wagen door de vloer zakt. Vandaar dat de bond gekozen heeft voor de lang zaamste soort hardcourt." Melbourne. Australian Open, 12,9 miljoen gulden. Mannen, tweede ronde: Ivan isevic (Kro/3) - Kucera (Slo) 6-4 6-2 6-2, Furlan (Ita) - Tra- macchi (Oos) 7-6 6-7 6-2 7-6, Muster (Oos/5) - Stafford (ZAf) 6-3 6-2 6-2, Ruud (Noo) - Paes (Ind) 6-2 6-2 6-2, Sam pras (VSt/1) - Voinea (Roe) 3- 6 6-2 6-3 6-2, Draper (Aus) - Dewulf (Bel) 7-6 7-5 6-0, Woodruff (VSt) - Novak (Tsj) 6-2 7-6 6-2, Berasategui (Spa/16) - Carbonell (Spa) 6-3 7-5 6-2, Courier (VSt/11) - Dosedel (Tsj) 4-6 6-2 3-6 6-4 6-4, Ferreira (ZAf/8) - Frana (Arg) 6-3 3-6 6-2 6-1, Hrbaty (Slo) - Kulti (Zwe) 6-2 6-1 6-2, Woodforde (Aus) - Gumy (Arg) 6-0 6-1 7-5, Godwin (ZAf) - Kerten (Bra) 6-7 6-0 6- 1 6-0, Alberto Costa (Spa/10 - Kroslak (Slo) 6-1 7-6 7-6, Tar- rango (VSt) - Rosset (Zwi) 6-4 6-1 6-1, Knippschild (Dui) - Fleurian (Fra) 6-2 7-6 7-5. Dubbel, eerste ronde: Dra per/Steven (Aus/NZe) - Sie- merink/Henman Ned/Eng) 6- 3 6-4, Nijssen/Kempers (Ned) - De Jager/Van Rensburg (ZAf) 4-6 6-3 6-4. Vrouwen, tweede ronde: San chez (Spa/2) - De Ville (Bel) 1- 0 De Ville trekt zich terug, Rubin (VSt/15) - Testud (Fra) 6-2 6-1, Schnyder (Zwi) - En- do (Jap) 6-0 6-4, Huber (Dui/5) - Lubiani (Ita) 4-6 6-2 6-0, Wang (Tai) - Watanabe (VSt) 7-5, Hingis (Zwi/4) - Raymond (VSt) 6-4 6-2, Schett (Aus) - Fusai (Fra) 2-6 7-5 7-5, Kleinova (Tsj) - Sidot (Fra) 6-4 4-6 8-6, Farina (Ita) - Suarez (Arg) 6-4 6-1, Habsu- dova (Slo/9) - Bradtke (Aus) 6-3 6-3, Nagyova (Slo) - Labat (Arg) 6-3 6-2, Dragomir (Roe) - Ruano-Pascual (Spa) 7-6 6- 1, Van Roost (Belg) - Yoshida (Jap) 4-6 7-5 6-3, Fernandez (VSt/14) - Basuki (Ina) 7-5 6- 4, Spirlea (Roe/8) - Kruger (ZAf) 6-1 6-1, Grybovska (Pol) - Tu (VSt) 6-4 6-7 6-1, Brandi (VSt) - Van Lottum (Fra) 6-0 1-6 6-4. Dubbel, eerste ronde: Ore mans/Appelmans (Ned/Bel/14) - Csurgo/Papa- daki (Hon/Gri) 6-1 6-3. Zestien jaar jong onder tekende Martina Hingis deze week een miljoenen contract met een Itali aans kledingbedrijf. Net zo goed als ze op deze Australian Open een se rieuze bedreiging vormt voor Steffi Graf als het gaat om de toernooititel, zo is de Zwitserse tiener ook al hard op weg om wat betreft sponsorcon tracten de records van de Duitse vedette af te pak ken. Ze kreeg haar eerste tennislessen op haar vier de, begon toernooien te spelen op haar zesde, werd prof op haar veer tiende en nu ze zestien is, lijkt het slechts nog een kwestie van weinig tijd dat ze de eerste Grand Slam pakt. Een meisje dat net bromfiets mag gaan rijden haalt de ene na de andere miljoen bin nen. Hoe normaal kan zo'n tiener nog opgroeien? Door Vincent Ronnes Melbourne - „Ach nee, hoe ko men jullie erbij," vraagt het 16- jarige meisje aan de groep vol wassenen, bijna allemaal man nen. „De een schrijft dat ik twaalf miljoen dollar krijg, de ander dat het er zestien zijn. Dat geld krijg ik echt niet allemaal." Alsof het ertoe doet hoeveel het precies is. Minimaal gaat ze de komende vijf jaar twee miljoen gulden per jaar ontvangen. Stijgt ze op de wereldranglijst, dan wordt dat aanzienlijk meer. Daarnaast willen Opel en Omega het er met haar ook nog eens over hebben of ze nog andere za ken dan sportkleding wil aan prijzen. Ondertussen sloeg ze, sinds ze in oktober 1994 profes sional werd, iets van anderhalf miljoen dollar bij elkaar. Net nadat ze de zeven jaar oude re Amerikaanse Lisa Raymond van de baan heeft geslagen, ver telt Martina Hingis dat ze deze week nauwelijks aan haar nieu we contract heeft gedacht. Is dit onderwerp niet net zo bizar voor een tiener als het feit dat ze door hele menigten wordt aanbeden? Ze is de populairste sportvrouw van Zwitserland en publiekslie veling in de rest van de wereld. Zo ook vanmiddag in Melbour ne. Martina, het meisje met de mierzoete glimlach, krijgt de liefdesverklaringen in bosjes toegeroepen. Schreeuwt er een: „Martina, ik houd van je." Uit een andere hoek van het sta dion: „Martina, ik nog meer." Moeder Ze werd in Tsjechoslowakije ge boren, verhuisde op 8-jarige leeftijd met haar moeder naar Zwitserland. Martina is voor een 16-jarige tamelijk bijdehand, vooral als er gekke vragen wor den gesteld. Moeder Melanie is een kreng, een vrouw die weinig warmte uitstraalt, die redelijk moeilijk praat. Melanie is moe der en coach, 52 weken per jaar bij haar dochter. Ze zijn onmis kenbaar zeer op elkaar gesteld. Als aan moeder, waarschijnlijk niet voor de eerste keer, wordt gevraagd of haar kind niet de kans op een normaal leven is ontnomen, reageert ze kwaad. »De zestienjarige Martina Hingis liet gisteren weinig heel van haar zeven jaar oudere Amerikaanse opponente, 6-4 en 6-2. FOTO REUTER „Wat doen kinderen? Spelen met hun poppen en andere dingen. Martina speelde met tennisbal len en had daar altijd plezier in." Inderdaad lijkt de jeugd van Hingis niet te vergelijken met die van Krajicek of Graf, die als kinderen urenlang gedwongen tegen de tennisballen mepten. Martina Hingis: „Dit leven is voor mij heel normaal, want ik speel al veertien jaar tennis. Ik speel al toernooien sinds mijn zesde. Ik wist dat ik een tennis ster wilde worden, maar voelde me er nooit toe gedwongen. En ik heb me er ook nooit druk om gemaakt hoe goed ik zou wor den." Haar moeder daarentegen deed dat laatste volgens ingewij den juist des te meer. Rollerskates Een trainingsdier is Martina nooit geweest. Het tennis gaat haar makkelijk af. Na het voor haar eenvoudige partijtje gister morgen: „Nou ga ik vanmiddag lekker rollerskaten." „Ik train niet meer dan ander half uur per dag. Vaak is dat minder dan dat ik op mijn paard rijd." Daarnaast is skiën een fa voriete bezigheid van haar. En ze luistert graag naar muziek, met name van Bon Jovi. Kortom, moeder en dochter zijn bijzonder te spreken over het leven. De school heeft dochterlief an derhalf jaar geleden verlaten. De enige studieboeken die ze nog bij zich heeft zijn nodig voor haar Engelse les. Ze geniet, straalt onmiskenbaar plezier uit, vindt het leven leuk. Wat in godsnaam heeft zo'n (succes)rijke tiener nog te wensen? Ze zegt het elke keer als het haar wordt gevraagd: „Ik zou maar één ding aan mijn leven veran derd willen zien. Ik zou ouder willen zijn, tussen de achttien en vijfentwintig. Dan kun je uit gaan met jongens, lol maken met hen, naar de film gaan of skiën of wat dan ook. Ik denk dat dat de mooiste jaren voor een meisje zijn. Ik kijk daar erg naar uit." Martina Hingis, de zestienjarige multimiljonaire, is soms als elk ander meisje. Terneuzen - De Stichting Motorsport Zeeland is er ter elfder ure nog in geslaagd om de Belgische topper Jimmy Verburg aan te trekken als deelnemer aan de internationale Motocross. Verburg is al twee keer winnaar geworden in Goes, in 1993 en 1994. Kort? geleden, op 12 januari triomfeerde Verburg in de Superjump in Dortmund. De Belg zal dan ook ongetwijfeld als een der blikvan gers fungeren in Goes. De indoormotorcrosswedstrijden in Goes worden vandaag en morgen in de Zeelandhallen verreden. Vandaag wordt het Zeeuws kampioenschap indoormotorcross verreden. Op zaterdag staat het Nederlands kampioenschap op het programma. Op vrijdag komen de rijders uit de 80 cc, de junioren (125 cc 250 cc) en de Superklasse (125 cc 250 cc) op de baan. Op zaterdag staan de volgende categorieën aan de start: 80 cc, 125 cc, 250 cc en de Euronationalen 125 cc. De trainingen van vandaag beginnen om 18.00 uur. De wedstrij den starten om 19.30 uur. Op zaterdag beginnen de trainingen om 12.00 uur, de wedstrijden om 15.00 uur. Vlissingen - In de zwembaden in Vlissingen, Middelburg, Zelzate en Kapelle wordt zondagmiddag de vierde ronde in de bonds- en districtscompetitie gehouden. Voor de bondscompetitie (B/C-af- deling) komen in het golfbad Vlissingen Scheldestroom A (Bres- kens), de Stormvogel A (Vlissingen) en ZCK (Koewacht) tegen el kaar uit. Scheldestroom staat in de middenmoot van de B-afde ling en Stormvogel heeft nog promotiekansen. In het zwembad in Zelzate ontvangt voor district zuid eerste afdeling de Bruinvis (Sas van Gent) Scheldestroom B (Breskens) Luctor (Middelburg) en De Schelde (Terneuzen). De Bruinvis is de best geplaatste ploeg en Scheldestroom B vecht tegen degradatie. Voor District Zuid tweede afdeling strijden in het zwembad Groenewoud in Kapelle De Bevelanders (Kapelle) tegen De Ganze (Goes) en Stormvogel B (Vlissingen). De Bevelanders staat het hoogst ge klasseerd. Voor dezelfde afdeling is De Zuidwester in het zwem bad Poelendaele Middelburg gastheer voor Zeelandia (Reimers- waal), Stelleduikers (Heinkenszand), Onderdak (Zierikzee) en Dolfijn '92 (Tholen). Heikant - Voetbalvereniging STEEN houdt zaterdag en zondag een soccertoernooi in de manege in Heikant. „De manege is een unieke accommodatie om wat op dit gebied te doen voor onze club. Dit weekend komen er diverse ploegen naar Heikant. Het zand wordt zodanig gewalst, dat je goed kunt voetballen. Het toernooi biedt perspectieven voor de toekomst. Tussen kerst en nieuw dit jaar willen we een groot evenement opzetten. Nee, we worden geen concurrent van het bekende soccertoernooi,aldus Jan Pleunis, voorzitter van STEEN. Zaterdag beginnen om 9.00 uur diverse wedstijdjes tussen de C-, B- A-juniorenelftallen. STEEN, Clinge en HW'24 geven acte ie presence. Zondag komen vanaf 11.00 uur de ploegen van STEEN, Hulsterloo, Graauw en Koewacht binnen de lijnen. De Cocq deelt buit met Groene Ster Axel - In het provinciale zaalvoetbal is ZVH Morres in eigen huis tegen een 4-7-nederlaag aangelopen. Opponent Jongepier bleek slagvaardiger. De Cocq speelde 3-3-gelijk bij Groene Ster en was daar achteraf blij mee. ZVH MORRES-JONGEPIER 4-7 - „Het zat er niet in," verzucht te Henk Maas, coach bij de thuisclub. Tot 4-4 ging de strijd aardig gelijk op, daarna liep Jongepier weg naar 4-7. Mike van Rossem (2x), Jean-Paul Eggermont en Cees de Putter scoorden voor de Hulsterse ploeg, die terugblikte op een matig optreden. GROENE STER-DE COCQ 3-3 - Frank de Cocq, coach bij de mannen uit Aardenburg keek terug op een te harde partij. Zelf moest hij meespelen omdat mannen als Dirk Verdonck, Mario de Vreeze en Jan Cools afzegden. Achteraf waren de Aardenburgers tevreden met een punt, want het werd tussentijds zelfs 3-1. Voor het trio van De Cocq meldden zich John Alleman (2x) en Stein Chaves. Dat sportvissen momen teel op een laag pitje staat had u wel begre pen. Natuurlijk zijn er fanatie kelingen die er effe uit moeten en een bijt hakken. Nee, dat heeft niks te maken met publi citeitsgeile malloten van 'Hak een Wak'. Toch moet me van het hart dat, hoe mooi die ijs toestand ook is, een wak wel degelijk gehakt moet worden. Dat is (of was) in de waterrijke gebieden van het noorden des lands vrij normaal. Her en der wordt dan, ten behoeve van vo gels en vissen, een stuk ijs ver wijderd en met takken afgezet. Op die plaatsen vissen is er, sportief gezien, niet bij, want zolang het ijs te beschaatsen is, verkeren de vissen eronder in behoorlijke ademnood. Dat komt omdat de rust onder wa ter door de schaatsers enorm wordt verstoord. Ook zal menig polderwater op ondiepe plekken (gebrek aan onderhoud zoveel ijs bevat ten dat vissen niet meer kun nen ontsnappen. Van karpers is bekend dat zij met hun rugvin nen vast kunnen vriezen. Veel paling legt tijdens en na de vorst het loodje en dat zijn be slist nadelen van de ijspret. Intussen heb ik mooi heel wat stekken die normaal vanaf de kant worden bekeken van nabij onder het schaatsen kunnen in specteren. Tsjonge, wat een partij viswater ligt er toch van af Steenbergen naar de Heen. Wat dacht je van de Kruisbeek De Roosendaalse Vliet En niet te vergeten de Mark. Zo veel onbevisbaar water heb ik zelden bijelkaar gezien. Want bij de Baronische doet men wel net alsof er zo nodig vanaf de visstoepen moet (mag) worden gevist, maar die ontbreken vanaf Breda tot voorbij Ouden bosch bijna totaal. Om helemaal eerlijk te zijn is het water ook niet op veel plek ken bereikbaar en daar zit-em de kneep. Bij Standdaarbuiten wordt het beter, daar zijn ten minste wat echte visplaatsen aangelegd, maar daarna houdt het wel weer zo'n beetje op tot en met Dinteloord. Wat je op de schaats allemaal niet zien kunt Watersporters wisten het na tuurlijk al, Nederland is mooi vanaf het water, daar heb je het buitenland niet voor nodig. Ook de zoutwatervisserij onder kust en in de delta ligt gewel dig op zijn gat. Ver weg op de wrakken is er wel een en ander te halen, daar ben ik van over tuigd. De Oosterschelde zag er de afgelopen weken meer uit als een Poolzee dan aan een leuk viswater, alleen de stran den in het westelijk deel van de Westerschelde waren te bevis sen. Natuurlijk haalden dat maar weinig mensen in hun hoofd, want bij temperaturen die overdag onder het nulpunt liggen, heb je als kustvisser ge woonweg het nakijken. De pie ren worden stokjes, de vingers van marmer en de voeten lijken na een uurtje of wat meer op ijslolly's. Na de dooi blijft het water na tuurlijk een bedenkelijk lage temperatuur houden, dat be looft voor de tongvisserij deze zomer weinig goeds. Het is voor de vissersvloot de komende tijd geen enkele kunst de hele tong stand in een klap weg te vissen. Deze liggen namelijk bij ex treem lage temperaturen alle maal bijeen. Die gebieden zijn zeer beperkt en buitengewoon goed bekend bij de beroepsvis sers. En reken maar dat die als duivels tekeer zullen gaan om die felbegeerde tongen boven te halen. Ik heb het vermoeden dat ook dit jaar de sportvissers het nakijken hebben evenals in 1996. Wanneer de dooi doorzet, de schaatser in mij verzet zich daar tegen, is het goed vissen wanneer er grote gaten in ^e; ijs vallen. Vooral wanneer het 'warm water' regent en de tem peratuur omhoog schiet, heeft met name voorn wel trek in een hapje. Havens, vooral de wat diepere, bevatten dan gr°te hoeveelheden vaak knappe voorns. Een genot om op te vjs- Een bekende schipper uit Tho len voorspelde mij dat de visse rij op de Oosterschelde we eens pas in februari of zei s maart op gang zal komen. D buitengewoon goede wintei- vangsten van 1996 staan m] echter nog scherp in de gees dus bij blijvende dooi heb ik e wel hoop op.... Van onze verslaggever Walsoorden - Bij Pabo, het jerbedrijf in erotische artikr Walsoorden, verdwijnen tien Directeur A. Boddaert heef ffeek de betrokken personen hoogte gebracht. De banen ko de zomer te vervallen. Van onze verslaggever Terneuzen - De gemeente Ter beschikking over meer dan eet de aanpak van de drugsoverlaj de problematiek nog intensie De rijksbijdragen zijn toegezegi door de interdepartementali Stuurgroep Vermindering Over last door drugsverslaafden en| het ministerie van Sociale Za ken. De gemeente heeft nog maar pa: bericht gekregen dat zestien zo genoemde Melkert-I-banen zijrJ toegewezen en is daar, volgens wethouder A. Stahl-Hemelsoet, bijzonder mee in de nopjes. He1 gaat hier om een structurele bij van meer dan zes ton. Meedenken Stahl-Hemelsoet legt uit dat de gemeente nog een plan moet ma ken hoe zij de langdurig werklo zen in gaat zetten. „Maar in eer ste instantie denken we eraari hen in te zetten voor het toezich| inde stad." Van onze verslaggever Middelburg - De toekoms| van de sociale werkplaatsen in Zeeland staat onder druk| net zoals dat landelijk het ge val is. De Zeeuwsch-Vlaamsi Volkspartij (ZVP) gaat er in d eerstvolgende vergadering van een statencommissie vrai gen over stellen. Er leven tal van problemen in d: sociale werkplaatsen. Ze onder vinden meer en meer concurreni tie van bedrijven die de produej ten, die gehandicapten in d werkplaatsen maken goedkoper beter of sneller aanbieden. Ooj mankeert het soms aan goed: leiding. De ZVP, zo heeft de partij giste: ren laten weten, gaat Gedepu teerde Staten vragen naar de si tuatie in Zeeland en naar moge! lijke oplossingen. Uit navraag van deze krant vorige maand al gebleken d ook de Zeeuwse sociale werl plaatsen met de landelijke pri blemen kampen. Alleen m meer financiële steun van c overheid gloort er hoop op ee betere toekomst. Van onze verslaggever Middelburg - Dit jaar nog I °Yer de voorlichting die st. Westerschelde zal worden f De NV Westerscheldetunné ae Nv van het Rijk en de pre vincie, heeft een contract afgè s en ftret het bureau PodiuiJ voor communicatie-acties ror* de tunnel. Podium, een buraeu van twirl !g mensen, kreeg bekendhej oor de voorlichting die h verzorgde over de stormvloei ermg in (je Njeuwe Waterw* orj H°ek van Holland. Het ir ormatiecentrum bij die kerin( t omwikkeld door Podiui Hota j ®arliiks meer dan ho; tt odurzend bezoekers. 5" bureau gaat zich eerst b: «houden met een zogehett ^meting van de kennis, ho h en informatiebehoefte t Wangriike doelgroepen v; Project en daarna wor

de Stem | 1997 | | pagina 10