Jumpy's Racing Team ambitieus m I als iding DOW haalt fors uit tegen Van Haperen 'Zelden zo'n feest meegemaakt' Hoek krijgt amper kans tegen Keveren KNWU in maag met kandidatuur WK KORT JDEN Sterke crack Alwin van Asten blaakt van het zelfvertrouwen SPORTNIEUWS KORT vers opinggebruik [raf geëist Jrs Guimard pflrtprljsvragen tafeltennis voetbaT~TII JBSTEM SPORT ZEELAND B2 ^zaalvoetbal van Tatenhove snelste Zeeuws-Vlaming in Elfstedentocht schaatsen Iweté^^er-yifming-Hiibe- I «or het J gefuksvogels, want jaarwerrt u eF opeenvolgende hovend mSeloot Sedert be- 0,fmber wist hij dat hij zijn ÖG15' Elfefj «■I n/r-is/ én Kar #ri pirm Maximum leeftijd juryleden afgeschaft Zware loting voor Stormvogel Arjo Hollestelle op vijfde plaats Dressuurwedstrijd van Haringruiters Kobayashi speelt in Antwerpen Commissie van hoofdklassehockeyclubs Oostburg opent zwemloopcircuit ARI 1997 B1 Nederlandse Voet- terscursus ontwik- chter in het jeugd- "rt-time dagonder- enwerking met het van dit project is de aangegaan met de AC. serie van 40 vereni- arin veel aandacht biters en de moge- iters. m puntenverhes. De kreeg Raith Rovers van Hooij donk in de een 1-0-achterstand valler Hay, zoon van |de. ee United 23-36. eerste tennisser die brdvoerder van de in- ■dat gisteren bekend. Tang voor een jaar ge- ITP geschonden, aldus pel het gaat. De num- 192 punten. Boven in vorig jaar kwijtge- I vijftiende Elfsteden- I kruisje over. De Frie- j van 11.000 gulden, femie beschikbaar. Di- Igsprijs. £en Peter Graf hebben Iraf geëist tegen de va ls de aanklagers heeft It tussen 1989 en 1993 iioken. lig om htm eis uiteen te les jaar en negen maan- pn maanden. De verde- woord. De uitspraak -vijf van het mondiale tanse profploeg steunt Itser Tony Rominger en |e Armstrong, is het nog pie ter bestrijding van f wedstrijdniveau terug ndriest (Ita), Lance Arm- j Julich (VSt), Kevin Li- lirent Desbiens (Fra), Phi- 1), Nicolas Jalabert (Fra), 1 Moncoutié (Fra), Francis J Saugrain (Fra), Arnaud |laza (Spa) en Jim van de ituur umpioen kunstrijden, is een auto-ongeval in de Mercedes van de weg, .i bloedtest wees uit dat iet 0,17 boven de toege- loopt het ricico van een h ingetrokken. De in de _ar het ziekenhuis, waar jangebracht. .23,52 (1.10,64-1.12,88), 2. Jruenigen (Zwi) 2.23,69 -1.13,38), 3. Schifferer 5.23,96 (1.11,32-1.12,64) 4. legger (Oos) 2.24,00, 5- Ny- we) 2.24,05, 6. Mader (Oos) 7. Kjus (Noo) 2.24,38, 8. >er (Oos) 2.24,40, 9. Locher 2.24,42, 10. Vogl (Dui) WB algemeen: 1. ^on Grue- >77 punten, 2. Aamodt 55i, ora (Oos) 482, 4. Knauss 68, 5. Ghedina (Ita) 415, o. 401. WB reuzenslalom: 1L. Von igen 460, 2. Aamodt 301, 5 280. eerste prijs: geen winnaar; I prijs: 2 winnaars, brum 130. derde prijs: 36 winnaar Dolny. Superliga. V - NEDERLAND 4-0-.Bias De Cock 23-21 21-14, Kt- rski - Heister 15-21 ?1 Skierski - SunëJV" 2,Ln2 ;zyk/Skierski - Heister/Sung 15-21 21-14. e: Barcelona-Alicante 2-3.^ I: Real Madrid 19"43. B 19-40, Deportivo 19-38, B i, Atletico Madrid 19-33. and, FA cup, derde ronde. ïley - Oldham A. 2-0, Alex Wimbledon 1-1, Cry c 2-2, Gillingham - Jotts C.-Aston ViUa 0-0 Ca Tranmere 1-0, cbe®pK j. C. 2-0, Huddersf - QP" WOENSDAG 15 JANUARI 1997 onze sportmedewerker hél - DOW heeft in het duel „et Van Haperen fors uitge- Dit staartduel in het zaalvoetbal werd u DOW met 12-1 gewon- Z Gemeente deed daar te- In Maas/Fiat weinig voor Jnder. Het zegevierde met 3- jjï-Ron's Fashion was met 7-6 „eneens doelpuntrijk. Door de flipte zege ging IZV de Hoeken- jjen op de ranglijst voorbij. (fentzler/Pauwels-Corn Boys/De Graaff werd 2-4, ZVH Morres 3- GTI2-2 en De Gravin-ZVH Mor res 2-4, waardoor laatstgenoemd team verder uitliep en duidelijk op weg is naar de titel. IZV-RON'S FASHION 7-6 - In deze gelijkopgaande strijd in de Axelse sporthal 't Sportuus scoorde IZV negen maal. Twee keer in eigen doel, dat hield de spanning erin. Voor de winnende reeks tekenden Arno Wauters (2x), Luc Dophemont, Johnny de Kort, Mark Troost en Carlo Pica- vet (2x). Voor de Hoekse treffers zorgden Eddy Breepoel (2x), Ko Neels en Frank Hemelsoet. Carlo Picavet en Johnny de Kort maak ten het zestal vol door de eigen doelman te passeren. WENTZLEK/PAUWELS-COEN BOYS/DE GRAAFF 2-4 - Twee gelijkwaardige ploegen, maar de gasten waren doelgerichter. Mark Staal en Eddy de Rijk scoorden voor de thuisclub. Voor de oranjehemden maakten Lex Janse (2x), Martin Kalfsvel en Marco Broekhoven de goals. ZVH MORRES 3-GTI 2-2 - Paal en lat stonden in de weg bij inzet ten van ZVH Morres 3, dat in de eerste helft de betere ploeg was. Pech had deze ploeg door het uit vallen van Wilfried der Weduwe (goed voor een doelpunt), die met een hoofdwond richting arts moest. Tristan van Ankert maak te de tweede treffer van de gast heren. Voor FIT maakten Roger Platjouw en William Freijzer de doelpunten. DE GRAVIN-ZVH MORRES 2 2- 4 - De Westdorpenaren hadden zich goed geprepareerd op dit toptreffen in Sas van Gent. De winnend coach Henk Maas: „Een zwaar bevochten zege." Boud- wijn Rietjens, Michel d'Olysla- gers en Fabian du Puy (2x) teken den voor Morres-treffers. Ewald Pollet en Gamal Nouali scoorden voor De Gravin. DOW-VAN HAPEREN 12-1 - De cijfers spreken voor zich. Jan- Willem Tangelder (3x), Robin Nagelkerke (3x), Burreth Broere (2), Bulent Akmese (2x), Gerard van de Ven en Patrick Boogaart tekenden voor de DOW-treffers. Henny Rouw redde de eer voor Van Haperen. MAAS/FLAT-GEMEENTE 3-10 - Bij Gemeente liep het als de be kende trein. De gastheren boden nauwelijks verweer. Hans de Klerk (4x), Edo Lucieer (2x), Piet de Blaey (2x), GGerrit Fieret en Alex Dehuslters knalden raak voor Gemeente. Jan Cornelissen (2x) en Hans Zegers scoorden voor de thuisclub. Stand: ZVH Morres 2 14-38, De Gra vin 14-29, Corn Boys/De Graaff 15- 29, Maas/Fiat 14-27, Wentz- ler/Pauwels 15-26, GTI 12-23, Ge meente 15-23, IZV 15-19, Ron's Fas hion 15-18, ZVH Morres"3 14-14, HKC 13-12, DOW 14-6, Van Hape ren 14-3. I fen onze motorsportmedewerker jant - Jumpy's Racing Team heeft zich gepresenteerd I jan sponsors, pers en publiek in gemeenschapscentrum 't ie in Heikant. Het motorcrossteam, onder de bezie- Ie leiding van Jean-Pierre de Bleijser uit Absdale, I loonde zich klaar voor het nieuwe crossjaar, dat komend I weekeinde een vervroegde start kent met de indoorcross loes. De verwachtingen zijn hoog gespannen en met de homst van Alwin van Asten wordt er gerekend op een ti jtel bij de MCB/BLB of een FAM-titel in 1997. MOTORCROSS i jaar startte oud-cros- Jean-Pierre de Bleijser samen iet zijn vrouw Janique en de laming Franky van Eetvelde 3 crossteam. Een uitzonderlijk Initiatief, omdat hij niet alleen eenaantal Zeeuwse coureurs wil- ie ondersteunen, maar boven- i veel aandacht wilde beste- I (en aan het opleiden van jeugdi- je rijders. Een activiteit waaraan 'e motorcrosswereld normaal lig aandacht wordt besteed. De nadruk lag ook nog niet op de s in dit eerste jaar, maar wal op het kweken van een sfeer, waarin de rijders I zogoed mogelijk konden preste- het seizoen onder- I ging het team echter al een aantal versterkingen. Ronald Doens uit Biervliet, Ken Vermeer uit Eind en, Wilfried Simons uit het I Vlaamse Borsbeek en de sterke 1 Aiwin van Asten uit Valkens- waard maakten op driekwart van I hit seizoen de overstap naar de I ffiT-formatie. Daarmee had De enkele favorieten I binnen zijn gelederen. Voor het «innen van een titel binnen de van de Belgische MCB/BLB was het te laat, maar wel werden er twee Zeeuwse ti- tds binnengehaald. Alwin van r was heer en meester in de I strijd om de Zeeuwse trofee in de categorie van de 250/500 cc. De 5-jarige Ken Vermeer moest ntegen tot op de laatste me- ter knokken voor zijn titel in de "5 cc-categorie in een fel ge- met de Oost-Souburger fondement Teamleider Jean-Pierre de Bleij- s'tgaat dit nieuwe seizoen in met 1 grotere ambities. „Dit jaar I 'Wacht ik gewoon enkele kam- I Menschappen. We hebben flink I geïnvesteerd in een rijder als Van Asten en dat moet rendement op leveren. We hebben twee Zeeuw se titels behaald, maar die tellen niet zo zwaar als een Belgische FAM-titel of een titel bij de MCB/BLB." Hoge verwachtingen dus van Van Asten, maar ook op de jeugdige Eindhovenaar Ken Vermeer is de nodige hoop gevestigd. Wellicht kunnen ook de Zeeuwse rijders voorin meerijden in hun eigen klasse. „We concentreren ons volledig op de wedstrijden in Bel gië. Dat wil niet zeggen dat we niet meer in Axel zullen uitko men of in andere Zeeuwse wed strijden, maar het moet niet ten koste gaan van de wedstrijden op zondag." Daarbij wordt er het nodige van de rijders verwacht. Via het team wordt alles in het werk gesteld om zo optimaal mogelijk als lief hebber met motorsport bezig te kunnen zijn. Van de rijders wordt dan ook een optimale instelling verwacht. „Natuurlijk kan het voorkomen dat het niet loopt in een wedstrijd. Mechanisch onge mak, domme pech, het behoort tot de sport. Op fysiek, conditio neel terrein kunnen we wel eisen stellen. Je moet wel voor je sport leven en niet de hele week op de bank liggen." Aantrekkelijk De Bleijser heeft zich nog een an der doel gesteld. Hij wil trachten met zijn team de organisatie van een belangrijke wedstrijd naar zich toe te trekken. „Het zou fi nancieel aantrekkelijk voor ons kunnen zijn. De recette van die wedstrijd zou dan weer ten goede kunnen komen aan de rijders uit het team. Ik durf ook best te ver klappen dat we al dicht bij dat doel zijn. Bijna alles is al rond. Alleen de definitieve handteke ning ontbreekt nog." Bijna het voltallige team rijdt ko mend seizoen op Honda. Daar mee is de band met Suzuki, vorig De rijders van Jumvv's Racinq Team in hun nieuwe outfit tijdens de presentatie in gemeenschapscentrum 't Heike in Heikant. FOTO WIM KOOYMAN jaar mede-sponsor, beëindigd. „We hebben wat slechte ervarin gen gehad in het afgelopen jaar en daarom hebben we besloten om voor het beste materiaal te kiezen." Na de komst van Alwin van As ten en Ken Vermeer op driekwart van het seizoen was de samen stelling van de ploeg voor het nieuwe jaar al bijna rond. Nieuw zijn verder nog Marco Schelfhout uit De Klinge en ook Pascal de Zeeuw uit Axel hult zich volgend jaar in het geel-blauwe tricot van JRT. Alleen de talentvolle Heikki Ghekiere verliet het team. Spil van de ploeg dient Braban der Alwin van Asten te worden. De ex-Grand-Prixrijder dient zijn routine en ervaring over te dragen op de andere rijders. „Van een man als Van Asten kan ieder een wat leren", licht Dave van Hoepen toe. De Kloosterzanden- aar, die een rampzalig jaar achter de rug heeft, nadat hij zijn duim brak bij de Supercross in Wals oorden, hoopt komend seizoen al le sores van het afgelopen jaar te vergeten en weer voorin te kun nen meedraaien. „Alles is geheeld na de nodige operaties. Ik ben er weer klaar voor." Valpartij Pascal de Zeeuw uit Axel koos ook voor het JRT-team, nadat hij vorig jaar nog wedstrijden reed in het Waalse deel van België bij de BVM. Lange tijd leek de sla- gerszoon daar het kampioen schap te kunnen pakken, maar mechanische pech en een valpar tij bij een belangrijke proef wier pen hem terug in het klassement. Hij hoopt eveneens veel te kun nen opsteken van Van Asten. „Zo'n man kan je toch weer ver tellen hoe je nog beter een bocht kunt nemen of hoe je je houding op je motor kunt verbeteren." De 30-jarige Van Asten lijkt niet gebukt te gaan onder al die hoog gespannen verwachtingen, die men in Zeeland van hem heeft. Gelouterd door alle ervaringen in de professionele motorcrosswe reld is hij overtuigd van zijn kun nen. „Afgelopen jaar reed ik voor het eerst in België. Ik kende er nog niemand en kwam zodoende in een verkeerd team terecht. Ik kreeg problemen met wat mensen en zodoende draaide het niet naar behoren. Gelukkig kon ik overstappen naar het team van De Bleijser. Ik heb me ook voor genomen dat zoiets als vorig jaar me geen tweede keer overkomt. Met Jean-Pierre de Bleijser heb ik goede afspraken. Ik trek het shirt aan van zijn team en wordt daarvoor betaald, maar voor de rest mag ik alles rond de motor zelf regelen." Talent Dat hij nog steeds barst van het talent bleek wel op de indoor cross in Gent in december. Hij mocht slechts starten bij de ama teurs 125 cc, maar hij reed daar wel alle concurrentie op grote af stand. Graag was hij ook aan de start verschenen van de indoor cross in Goes, maar daar bleek de inschrijving al gesloten te zijn, omdat het deelnemersveld com pleet was. Deelname bij de cracks uit de Euronationalen 125 cc stuitte op een geschil met de Ne derlandse KNMV. „Voor die ene wedstrijd in Goes wilden ze van de Nederlandse bond hebben dat ik 500,- zou betalen voor een heel jaar lidmaatschap. Belache lijk. Geen wonder, dat vele top- rijders niet in Nederland willen rijden." Komend seizoen zal hij niet bij de kwartliters rijden zoals afgelo pen jaar, maar uitkomen in de klasse van de 125 cc. „De 125 cc is mijn grote liefde. Daar kom ik het best tot mijn recht. Ik heb goede contacten met diverse leve ranciers van onderdelen en start komend seizoen weer op hetzelf de materiaal als in 1993, toen ik over de beste motor uit mijn car rière beschikte." Zijn ambities zijn dan ook niet bescheiden. „Ik durf gerust te zeggen dat ik vol gend jaar vooraan zal rijden. Op de zandcircuits behoor ik sowieso tot de favorieten. Mannen als Pascal Bal of Bart Tak zijn de concurrenten, maar ik reken mij zelf tot de grootste kanshebbers." 'an onze sportmedewerker spel-Dokkum was op 4 ja- l'iari 1997 voor de 42-jarige .Waar Jaap van Tatenhove IW absolute hoogtepunt van I !1]a eerste Elfstedentocht. I e finish op de Bonkevaart gaf gevoel, maar datgene we in Dokkum werden eerd, overtrof alles. Ik heb zo n feest meegemaakt. I,.. die mensenmassa. Je I ill!Cr en van kunnen genieten; dat zat er niet in. Op dat I «ment wist je wel dat het kruis- I °u®0n was, maar toch wil je |L.| streep, ondanks het feit I «n a "l8 a's toerrijder nooit echt 2® llid beb gefixeerd. Mijn 1 mL Wens .was Senieten van de I H»t i?0! er zou ziin'" I» heeft werkelijk mijn stout- IL'erwachtingen overtroffen, iluunni sleurden je over de JerTn i heen' §aven ie on" geen wt, Ï^Sgetje, waar je «en ri a?tsslagen kon maken, waard°or je wat ®«twa houden, stonden kant a™,water en eten langs de moreel ie was eigenlijk gaanverPhcht om door te I Alc I de Siting beschouwde I want hii j6t overigens nooit, I hfsterU, een probleemloze IUur ov Deed 6r Precies I aieiste 7 en was daarmee de debuut mocht maken, indien Kroes en de zijnen het licht op groen zouden zetten. „In november denk je daar nog niet aan, maar het natuurijs kwam onverwacht vroeg. De kansen op een Elfstedentocht ste gen en op 4 januari stond ik om half tien in de befaamde kooi in de Leeuwardense Expohal. Exact om tien over half tien maakte ik op De Zwette mijn eerste slagen. Het liep als een trein. In drie uur stond ik in Hindeloopen. 77 Kilo meter in drie uur. Daar begon door de wind de vijftiende Elfste dentocht pas echt. Wind op kop tot Dokkum en niet zomaar een briesje." Bartlehiem „Het slechtste stuk, de Blikvaart na Franeker, kon ik nog in het daglicht nemen. Net voor Bartle hiem kwam ik in het donker te recht. Dat betekende dat ik op dat moment het slechtste en zwaarste stuk al verorberd had. De Dokkumer Ee lag goed. Je hebt er richting Dokkum nog de wind tegen, maar je ziet het stad je al van ver. Je hoort het feest vanaf kilometers. Je weet ook dat daarna de wind je bondgenoot wordt. Ik had gegokt op een klei ne negen uur, afgaande op de tij den die ik maakte op de Oosten rijkse Weissensee, waar ik al zes keer present was om een 200 kilo meter te schaatsen. Het werden tien uren, want op die storm in het Friese land had ik niet gere kend. Problemen heb ik nooit ge had. Een keer ben ik gevallen en dat op amper een halve kilometer van de streep. Verblind door de lampen die bij de finish stonden opgesteld. Ik hield er overigens nog een zeer pijnlijke knie aan over." Imposant Hij was met zijn tijd dus de snel ste Zeeuws-Vlaming. In het vin den van zijn schoenen werden al le records verbroken. Terwijl ie dereen na binnenkomst geruime tijd in de imposante berg schoei sel in de Expohal stond te wroe ten, was dat voor Jaap van Taten hove, of liever gezegd zijn doch ter, een kwestie van seconden- werk. „Ik had expres een paar weggooiertjes meegenomen, be seffend dat het weerzien met die apparaten me misschien wel nooit meer vergund zou zijn. Toen mijn vrouw aanstalten maakte om ook dit onderdeel van de Elfstedentocht fotografisch te vereeuwigen, had mijn dochter ze al te pakken." Pas tien jaar is de Axelaar aan het schaatsen. De inmiddels voorlaatste Elfstedentocht van 1986 deed de vonk overslaan. „Tot die tijd had ik gevoetbald in de zaal. Een enkelblessure maak te daar een eind aan. Toen ben ik met een paar vrienden gaan schaatsen in Gent. Later in Eind hoven. Ik vroeg een licentie aan en zo is het eigenlijk allemaal ge komen. Ondertussen ben ik Cl- rijder. Dat betekent op zondag avond een marathon. Schaatsen is een technische sport. Ik leer nog steeds. Ik kan redelijk mee in het peloton en voel dat er nog steeds progressie in zit. De Belg Alain Vercamst, de man die de jongste Sluis-Brugge-Sluis won, is mijn trainingspartner in Eind hoven, waar ik naast de mara- 86' fififr 7. IXC" J\ T :-C D,VT\ :üw"/ dl] i Jaap van Tatenhove na terugkeer van de Elfstedentocht in Axel. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE thon ook wekelijks nog een keer naar toetrek om te trainen. Het gezin staat erachter, want anders gaat het niet. Immers, ook in de zomermaanden trek ik door het land, maar dan met mijn skeelers als bondgenoot." De zondagmiddag na de tocht ar riveerde Jaap van Tatenhove in de Axelse Emmastraat. Lang hoefde hij niet te zoeken naar de stek waar hij woont, want Em mastraat 86 was duidelijk her kenbaar. „Ik had het eigenlijk een beetje verwacht. Het is een gebruikelijk ritueel in onze straat als er iets bijzonders gebeurt. Toch was ik verrast. Na Dokkum en de Bonkevaart gaf me dat op nieuw een apart gevoel." Ermelo - Tijdens de laatste ledenraadsvergadering van de Ko ninklijke Nederlandse Federatie van landelijke rijverenigingen en ponyclubs stond een voorstel op de agenda om een maximum leeftijd voor een functie binnen de KNF uit de statuten te schrap pen. Dit voorstel werd geheel in de lijn met de kamerdiscussie over deze leeftijdsdiscriminatie aangenomen. Dit houdt in dat al le juryleden die in 1996 de leeftijd van zeventig jaar hebben be reikt en voorheen vanaf 1 januari 1997 niet meer hadden mogen jureren, nu voorlopig gewoon hun recht behouden om te keuren. Juryleden die al voor 1 januari 1997 waren opgehouden met jure ren, worden overigens niet opnieuw toegelaten op de lijst. Vlissingen - De mannenwaterpoloploeg van Stormvogel, die als eerste Zeewuse ploeg in de historie van het Zeeuwse waterpolo is doorgedrongen tot de kwartfinales van de landelijke bekercom petitie (uitgezonderd de hoofdklassers), heeft een tegenstander van formaat geloot. Gouwestaete uit Waddinxveen, eersteklasser, is op zaterdag 8 februari om 16.00 uur in het Vlissingse sportfond- senbad de tegenstander. Ondanks de 'zware' tegenstander was Patrick Vader van Stormvogel niet ontevreden met de loting. „We zijn nog de enig overgebleven derdeklasser; dus je treft altijd een sterkere tegenstander. Er zaten nog vijf tweedeklassers in de bo kaal, maar ook die zijn op papier een maatje te groot voor ons. De kansen dat je eruit vliegt, zijn erg groot, maar laten we hopen dat het een spectaculaire wedstrijd wordt. We hebben het thuisvoor deel en wie weet kunnen we onszelf overtreffen." Heeswijk-Dinther - Arjo Hollestelle van de biljartvereniging ALM uit Goes eindigde op de vijfde plaats in het kampioenschap van Nederland eerste klasse driebanden klein biljart. Hij opende goed en pakte winst in de eerste ronde, maar door vier achtereenvolgende nederlagen werd hij naar het 'rijk der kanslo zen' verwezen. In de zesde en zevende ronde herstelde hij zich enigszins via winstpartijen en schoof daardoor op naar de vijfde plaats. Arjo Hollestelle scoorde zes matchpunten, een algemeen gemiddelde van 0,691 en een hoogste serie van 6 caramboles. Kampioen van Nederland werd Harold Slettenaar uit Doetin- chem met 12 matchpunten en een moyenne van 0,701. Nieuwvliet-Bad - In Paardensportcentrum Nieuwvliet van Hans en Yvon Prins te Nieuwvliet-Bad wordt zaterdag 18 januari een dressuurconcours gehouden voor paarden en pony's. Niet minder dan 33 combinaties van De Zwinruiters komen aan het vertrek. In de Zl-klasse paarden komen in de ring Ingrid Faes met Ivanti en Diana van De Zwinruiters, Carla Haak met Icara van De Oran- jeruiters en Jan Noordhoek met Edwin en Hurby van De Zwinrui ters. Daniella Buyck met Bonvivant van De Zwinruiters start in de Z2-klasse. Om 10.00 uur wordt begonnen met de B-klasse paarden en de wedstrijd wordt besloten om ongeveer 15.15 uur met de Zl-klas se paarden. De juryleden zijn Lieveke Goossens uit Koewacht en Arsene Goossens uit Biervliet. Barendrecht - Oud-wereldkampioen driebanden Kobayashi treedt binnenkort voor het eerst sinds lange tijd weer op in Euro pa. De Japanner komt uit in het door Ludo Dielis georganiseerde invitatietoeniooi om de Metropole Diamond Trophy, dat van 11 tot en met 13 februari in Antwerpen wordt gehouden. Den Haag - Een aantal clubs in de hoofdklasse hockey gaat een commissie vormen, die zich zal buigen over de problemen die de verenigingen hebben met de vele wedstrijden van Oranje. In de commissie zitten drie bestuurders (van Amsterdam, Bloemendaal en Den Bosch) en de coaches Doelman (EHV), Hendriks (HGC) en Van Lith (Oranje Zwart). Het streven van de werkgroep is de balans te vinden tussen de wensen van de clubs en die van de nationale teams. Vooralsnog gaat het alleen om de hoofdklasse bij de mannen. Er zijn wel vertegenwoordigers van hoofdklasseclubs bij de vrouwen uitgenodigd. Van onze sportmedewerker Hoek - Op een hard maar goed bespeelbaar veld heeft Hoek gis teravond zich verreweg de mindere aan Beveren getoond. Deze koploper uit de tweede klasse in België, won de confrontatie met de hoofdklasseer uit Hoek met 0-5. Een zege waar niets aan af viel te dingen. Oostburg - Komende zondag 19 januari wordt in Oostburg het zeven wedstrijden tellende Zee- bra (Zeeuws/Brabantse) zwem loopcircuit geopend, met de plaatselijke Triatlon Vereniging Oostburg achter de regietafel. De vijf beste resultaten van de zeven wedstrijden tellen mee voor het eindklassement. De vooraanmelding is niet overwel digend. Bij de mannen senioren is Sjaak de Kok voorlopig favoriet op de zege. Pieter Verhage, Kees van Ginderen en plaatselijke man Jan van de Linde zijn de belang rijkste klanten op de winst bij de veteranen. Bij de vrouwen gaat Marianne Provoost van start in de favorie- tenrol. Zij krijgt af te rekenen met Marleen Roks, Maaike Krimpenfort, Nicole van de Schelde en Chantal Maat. Rens Lobbezoo (junioren) en Remy Vasseur (jeugd) zijn voorts de bekendste namen op de voorlo pige deelnemerslijst. Om 15.00 uur gaat in zwembad 'De Eenhoorn' de eerste serie van de langste afstand van start. Een afstand die bestaat uit 1000 meter zwemmen en 10 kilometer lopen. De korte afstand bestaat uit 500 meter zwemmen en 5 kilometer lopen terwijl de jeugd 250 meter zwemmen en 2,5 kilometer lopen op het menu hebben staan. Er kan ter plaatse nog vanaf 14.00 uur worden ingeschreven. Resterende wedstrijden Zeebra zwemloopcircuit: Vlissingen (1 februari), Kapelle (15 februari), Bergen op Zoom (2 maart), Roos endaal (9 maart), Middelburg (15 maart) en Hoogerheide (23 maart). Dat Beveren hard op weg is zich terug naar de hoogste afdeling te spelen, werd in Hoek duidelijk onderschreven. Met zondag Geel uit voor de boeg, toonde de ploeg van trainer Paul Theunis zich gedreven. Hoek kreeg door de felle korte dekking nauwelijks kans zich waar te maken. Daarnaast com bineerde Beveren goed met snelle balwisselingen en een goede veldbezetting. De enkele kansjes die Hoek kreeg, vielen dan ook in de begin fase. Leo Kayser was koppend dichtbij de openingstreffer, maar doelman Erwin Lemmens duwde de bal over het doel. Verder dan een schot van Frank van Damme en tegen het einde van het duel een knal van Jacky Lambert kwam Hoek niet. Beveren domineerde en dat leid de tot een doelpunt van de Tjech Lambert Smid in de veertiende minuut na een pass van de Zaï rees Yves Essende. Kort daarna kreeg Bart van den Eeden een dot van een kans maar liet die liggen om vervolgens enkele minuten la ter doelman Mario Harte van Hoek met een lob wel te verschal ken, 0-2. De Hoekse sluitpost was tevens grondlegger van het derde doelpunt van Beveren. Zijn fout werd door Essende afgestraft zo dat de rust met 0-3 inging. Na de thee speelde Geert de Poorter bij Hoek in de middenli nie en had Kurt Paque, die als rechtervleugelverdediger was be gonnen, zijn stek als laatste man overgenomen. Hoek kreeg daar mee iets meer greep op het duel, maar kwam toch niet echt aan aanvallen toe. Beveren liet dit simpelweg niet toe en liep in de 60e minuut uit tot 0-4. Een dieptepass van spel maker Lambert Smid bereikte de in de diepte spurtende Peter Meeusen, die doeltreffend af rondde. Het was dezelfde speler die in de 85e minuut 0-5 scoorde door een foutieve pass van Pa trick Naudts te onderscheppen en binnen te tikken. Al met al een riante en dik verdiende zege voor de mannen uit Beveren, die een bijzonder goede indruk achterlie ten. Heerlen - De KNWU, de Konink lijke Nederlandse Wielren Unie, heeft zich lelijk in de vingers ge sneden. De KNWU stelde zich bij de internationale wielerunie UCI kandidaat voor het WK veldrij den in 2000. Heerlen en St. Michielsgestel meldden zich bij de wielerbond als kandidaten. Om meer kans te maken op toe wijzing stelde de KNWU zich ook kandidaat voor het WK in 1999, in de veronderstelling dat deze afgewezen zou worden. De natio nale wielerbond sleepte vorig jaar immers al de wereldtitel strijd op de weg voor 1998 (in Valkenburg en Maastricht) in de wacht. Nu blijkt, tot veler verras sing, dat de KNWU de enig over gebleven kandidaat is voor het WK cyclocross 1999. Gerrie van Gerwen van de Stich ting Bevordering Beroepswiel- rensport geeft toe dat de KNWU met de zaak in de maag zit. „De KNWU wil eigenlijk van haar kandidatuur af. Ze wil per se het WK in 2000. Er wordt dus druk gezocht naar nieuwe kandidaten voor 1999. Mogelijk dat Slowa kije de nominatie overneemt. We proberen in ieder geval nog iets te regelen, voordat de toewijzing in april plaatsvindt."

de Stem | 1997 | | pagina 9