DE STEM Russisch talent Ivanov naar Priem Boogert opmerkelijk lichtpuntje Jump 'Ron Spelbos in beeld bij Club Brugge' 'Voetbalproces van de eeuw'' van start Uitslagen 'Melbourne' Cursus arbiter als part-time opleiding UITSLAGEN standen 'Zelden zo LIOY» I Siemerink, Haarhuis, Schalken, Wibier en Eltingh onderuit in Melbourne Sterke crack Bekkers schoenen Melbourne (anp) - De excuses flitsten dinsdag door het Melbourne Park. Het vijftal Siemerink, Schalken, Haar huis, Wibier en Eltingh sneuvelde in de openingsronde van de Australian Open 1997. Alleen Kristie Boogert be reikte op de tweede dag de tweede ronde. Spierverrekking Brenda Schultz sportnieuws KORT Nipte zege Celtic op Raith Rovers Tennisser geschorst wegens dopinggebruik Kassa voor Boukje Bron Zeven jaar cel tegen Peter Graf geëist Rominger en Fondriest pijlers Guimard Bajul met drank op achter stuur autosport sportprijsvragën^ TAFELTENNIS skiën VOETBAL DËSTEM ZAALVOETBAL motorcross Rendement Jaap van Tatenhove s I. SCHAATSEN Ihcartofhra/faiiQ Kerkstraat 10 - Oosterhout - 0162-453873 Spart Hoogeveen (anp) - Twee da gen voor de officiële presenta tie van zijn wielerteam in Hoogeveen is Cees Priem er alsnog in geslaagd de Rus Ser gei Ivanov te contracteren. De ploegleider van TVM, dat het contract met co-sponsor Farmer Frites met twee jaar verlengde, bond de zeer gewilde en getal enteerde renner voor twee jaar aan zich met een optie voor nog één seizoen. Het aantal coureurs voor volgend jaar is door de komst van Ivanov op 21 geko men, één minder dan afgelopen wielerjaar. Sinds eind september is Priem bezig geweest de Oost-Europe aan te strikken voor zijn forma tie. Tijdens de Tour de l'Avenir in die maand kwam de Zeeuw al tot een akkoord met de renner zelf. Mondeling sloten ze toen een overeenkomst af voor twee jaar. Ivanovs ploeg Lada blokkeerde echter de transfer, omdat ze een hogere afkoopsom bedong dan Priem wilde betalen. Bovendien waren ook ONCE en Banesto in de markt de coureur in te lijven. Er was zelfs sprake van dat Ivan ov deel zou gaan uitmaken van een Frans/Russische wielerploeg die echter niet van'de grond is gekomen. Priem meent dat Ivanov een gro te verrijking voor zijn team is. „Verschillende ploegen zaten achter hem aan. Des te meer een bewijs dat het een goede is. Het is een all-rounder. Hij kan alles: bergop, sprinten en tijdrijden. Dat bewees hij in de Tour de l'Avenir onder meer," sprak Priem gisteren enthousiast over zijn nieuweling. „Het heeft tijd en inspanning ge kost, maar ik denk dat die inves tering meer dan de moeite waard is." Afgelopen seizoen boekte Ivanov tien overwinningen, waaronder twee ritten - sprint en bergetappe - in de Tour de l'Ave nir en drie etappes in het Circuit des Mines. In 1996 vergaarde de jeugdige belofte 378 UCI-CP- punten, een aantal waaraan het gros van de Nederlandse renners niet toekwam. Dat laatste was een even groot wonder als raadsel. De 23-jarige speelster uit Zuid-Beijerland speelde haar eerste wedstrijd sinds eind oktober. In haar va kantie struikelde ze en liep ze een blessure op aan het kapsel van de meniscus in de rechterknie, die gevolgd werd door drie ontste kingen rond de knieschijf. Vorige week mocht ze nog slechts één minuut tennissen en vijf mi nuten hardlopen. Desondanks stuurde Henk van Hulst, haar nieuwe trainer en de man achter Haarhuis, Eltingh en Schalken, haar naar de Australian Open. Als voorbereiding op haar daad werkelijke rentree eind januari in Tokio, als doorbreking van de da gelijkse sleur. Boogert miste wedstrijdritme en conditie. Ze versloeg desondanks Nicole Arendt, de dubbelspel partner van Manon Bollegraf, in drie sets, 3-6 6-3 6-4. In de twee de ronde staat ze tegenover Rita Grande uit Italië, de nummer 69. „Kan je voorstellen wat vrou wentennis inhoudt," schamperde Melbourne (anp) - Brenda Schultz heeft maandag in de par tij tegen de Zuid-Koreaanse Park een spier onder in de rug verrekt. Dat bleek bij nader onderzoek door de toernooiarts in Melbour ne Park. De dokter adviseerde Schultz gisteren rust te nemen. Vandaag kan ze normaal in actie komen voor haar partij in de tweede ron de tegen de Japanse Hiraki. Hij raadde haar wel aan een corset te dragen. De diagnose van de arts verschilde van die van fysiothe rapeute Kathy Martin. Die be handelde Schultz op de baan voor een beknelde zenuw tussen twee wervels. Jan Siemerink. Het sarcasme van de 26-jarige linkshander werd gevoed door zijn frustrerend ver lies tegen Christian Ruud, 6-3 6-4 5-7 2-6 8-10. De Rijnsburger die op zijn 23e Grand Slam en zeven de Australian Open voor de eer ste keer in zijn loopbaan ge plaatst was (dertiende), had na twee sets de wedstrijd in zijn broekzak. Dacht iedereen, zag ie dereen. Gebrek „Ik niet," aldus de verliezer. „Ik had dat gevoel nooit." Het teken de zijn gebrek aan zelfvertrou wen na zijn matige optredens en eerste-ronde-nederlagen in Doha en Sydney. Siemerink maakte bovendien de kolossale fout de Noorse baseliner de gelegenheid te geven in de wedstrijd te groeien. De 24-jarige Ruud pakte de derde en vierde set en nam in vijfde een voorsprong van 5-2. Bij deze uitzichtloze achterstand veerde Siemerink nog eenmaal op. Hij kwam langszij, 5-5, ver wierf na bijna vier uur op 7-7 twee breekpunten, maar benutte die kansen niet. „Daarvan had ik er één moeten maken," stelde hij flegmatiek vast. Heroïscher was de tegenstand die Sjeng Schalken bood. De 20-jarige Limburger dwong Jim Courier, winnaar van de Au stralian Open in 1991 en 1992, tot overwerk (7-6 3-6 6-4 1-6 6-8). Courier moest hard werken, want Schalkens backhand was mach tig. In de derde set boog Schalken de achterstand van 0-3 om in set winst (6-4), in de vijfde rende hij van 1-5 naar 6-5. In de slotfase verloor hij door ge brek aan ervaring en lef. „Cour ier had meer inhoud," gaf Schal ken, teruggezakt naar de 85e plaats op de wereldranglijst, toe. „We waren aan elkaar gewaagd, dat wist ik. Ik had wat vaker op de belangrijke punten naar het net moeten komen. Die durf mis te ik." De 30-jarige Haarhuis ver- Sjeng Schalken (rechts) redde het net niet tegen Jom Courier. De jonge Limburger ging in een slopende vijfsetter onderuit en baalde daar duidelijk van. foto anp loor tegen de Slowaak Kucera ook in een vijfsetter, 1-6 6-3 3-6 6-4 4-6. „Het was moeilijk ten nissen tegen de wind in," bedacht hij na zijn nederlaag. Het was de vijfde keer in acht Australian Opens dat hij in Melbourne in de eerste ronde werd uitgeschakeld. Kansloos De qualifiers Eltingh en Wibier waren kansloos tegen respectie velijk Malivai Washington (3-6 7- 6 3-6 2-6) en De Wulf (4-6 2-6 5- 7). Eltingh had tegen Washington na winst van de tweede set een minieme kans in de derde. Op 2-2 verzuimde hij een breekpunt te verzilveren. „Ik kon niet door drukken," klaagde hij. Na dat verzuim gaf Washington de spe ler uit Heerde geen schijn van kans meer. Wibier was tegen de Belgische hardhitter De Wulf niet in vorm. Hij was met veel geluk door de kwalifica ties gekomen, bemerkte tegen De Wulf wel enige vooruitgang in zijn spel, maar te weinig om aan spraak te kunnen maken op de overwinning. De excuses klonken gemeend, de teleurstellingen leken allerminst gespeeld. Maar de feiten bleven keihard overeind. De complete Nederlandse mannentop, zonder de afwezige Krajicek en Van Scheppingen, die de tweede ron de wel haalde, ging dinsdag 'down and under' in Australië. Breda - Ronald Spelbos is als trainer in beeld bij de Bel gische regerende kampioen Club Brugge. Dat meldt de krant Gazet van Antwerpen. Spelbos, eerder werkzaam bij NAC en Vitesse, staat momen teel bij FC Utrecht aan het hoofd van de technische staf. Hugo Broos, nu nog trainer van Brugge, heeft zijn bestuur te ken nen geven dat hij als technisch directeur verder wil. Voor de functie van trainer komt behalve Ronald Spelbos ook de Belg Jan Verheyen in aanmerking. Hij is momenteel assistent van Broos. Middlesbrough krijgt drie punten in mindering. De hekken sluiter van de Premier League krijgt de straf wegens het niet spelen van de wedstrijd tegen Blackburn Rovers. Middles brough kon vorige maand geen team op de been brengen. Veel spelers waren geveld door de griep. Behalve de puntenaftrek moet Middlesbrough ook nog ruim 140.000 gulden boete beta len. Middlesbrough kan in beroep gaan tegen de beslissing. De Zweedse international Jo nas Thern durft niet naar Israël. De middenvelder heeft bonds coach Tommy Svensson gevraagd hem niet op te nemen in de selec tie voor de vriendschappelijke in terland tegen Israël op 12 maart in Tel Aviv. De speler van AS Ro ma is bang voor aanslagen. Kenny Dalglish is benoemd tot manager van Newcastle Uni ted. Hij wordt de opvolger van Kevin Keegan die vorige week plotseling opstapte. De 45-jarige Dalglish leidde Liverpool in 1986,1988 en 1990 naar de lands titel. In 1995 werd hij met Black burn Rovers landskampioen. Met ingang van volgend sei zoen komt Ab Persijn uit voor AZ. De 22-jarige speler van Volendam tekende bij de Alk- maarse eredivisieclub een con tract voor drie seizoenen. Antti Sumiala vertrekt aan het einde van het seizoen bij NEC. De Nijmeegse voorzitter Lex Coenen bevestigde gister middag dat de besprekingen over een eventuele verlenging van het contract van de Finse aanvaller zijn afgebroken. „Sumiala is voor ons niet te houden," stelde Coe nen. „Waarschijnlijk vertrekt hij naar een andere club uit de eredi visie." Coenen weigerde de naam van de nieuwe werkgever van Su miala te noemen. Een vroegtijdig vertrek van Sumiala sluit hij ech ter uit. Melbourne. Australian Open, 12,9 miljoen gulden. Mannen: eerste ronde: Courier (VSt/11) - Schalken (Ned) 6-7 6-3 4- 6 6-1 8-6, De Wulf (Bel) - Wibier (Ned) 6-4 6-2 7-5, Washington (VSt) - Eltingh (Ned) 6-3 6-7 6-3 6-2, Ku cera (Slo) - Haarhuis (Ned) 6-1 3-6 6-3 4-6 6-4, Ruud (Noo) - Siemerink (Ned/13) 3-6 4-6 7-5 6-2 10-8, Sam pras (VSt/1) - Pescariu (Roe) 6-2 6-4 6-2, Ivanisevic (Kro) - Ellwood (Aus) 6-2 6-1 4-6 6-4, Ferreira (ZAf/8) - Carlos Costa (Spa) 6-3 6-2 6-2, Al- bert Costa (Spa/10) - Rafter (Aus) 7- 5 6-2 7-5, Rios (Chl) - Korda (Tsj) 7- 6 6-3 6-3, Berasategui (Spa/16) - Larkham (Aus) 6-1 6-2 6-4, Boetsch (Fra) - Caldwell (VSt) 6-0 6-0 6-2, Bruguera (Spa) - Hewitt (Aus) 6-3 6- 4 6-3, Kulti (Zwe) - Alami (Mar) 6-4 6-2 6-4, Joyce (VSt) - Carretero (Spa) 6-1 7-6 6-1, Larsson (Zwe) - Viloca (Spa) 6-3 6-3 7-6, Tramacchi (Aus) - Van Herck (Bel) 6-7 6-3 6-4 3-2 opgave, Novak (Tsj) - Jonsson (Zwe) 6-3 6-3 6-2, Sargsian (Arm) - Ondruska (ZAf) 7-6 7-5 4-6 6-2, Woodforde (Aus) - Tebbutt (Aus) 6-4 6-4 7-5, Biorkman (Zwe) - Ulihrach (Tsj) 1-6 6-1 6-4 6-2, Roux (Fra) - Stark (VSt) 1-6 4-6 7-6 6-2 13-11, Draper (Aus) - Radulescu (Dui) 6-2 6-4 6-7 6-3, Gumy (Arg) - Sta- noytchev (Bul) 6-4 6-4 6-4, Rosset (Zwi) - Sanchez (Spa) 6-4 7-6 6-1, Kroslak (Slw) - Gaudenzi (Ita) 4-6 6- 4 6-2 6-2, Paes (Ind) - Crabb (Aus) 6- 4 6-3 6-4, Voinea (Roe) - Dreekman (Dui) 6-2 6-1 4-6 6-4, Dosedei (Tsj) - Forget (Fra) 6-2 3-6 6-3 6-4, Goell- ner (Dui) - Carlsen (Den) 6-4 6-1 6-7 6-4, Godwin (ZAf) - Tsjesnokov (Rus) 6-1 6-3 3-6 6-1, Tarango (VSt) - Shelton (VSt) 2-6 7-6 7-6 6-2. Vrouwen: eerste ronde: Boogert (Ned) - Arendt (VSt) 3-6 6-3 6-4, Sanchez (Spa/2) - Pizzichini (Ita) 6- 4 6-4, Hingis (Zwi/4) - Rittner (Dui) 6-1 7-5, Huber (Dui/5) - Frazier (VSt) 0-6 6-2 7-5, Schnyder (Zwi) - Maioli (Kro/6) 7-5 6-1, Davenport (vst r (Kro) 6-1 6-2, Fernandez (Spa/14) - Golarsa (Ita) 6-2 4-6 6-2, Rubin (VSt/15) - Zrubakova (Slw) 7-6 6-3, Perfetti (Ita) - Studenikova (Slw) 6- 4 7-6, Raymond (VSt) - Drake (Aus) 6-2 6-2, Grande (Ita) - Montolio (Spa) 6-2 6-4, Meiel (VSt) - Cenkova (Tsj) 3-6 6-2 6-3, Wang Shi-Ting (Tai) - Wild (VSt) 6-3 6-1, Watanabe (VSt) - Capriati (VSt) 6-2 3-6 6-4, Lubiani (Ita) - McQuillan (Aus) 6-2 7-6, Farina (Ita) - Olsza (Pol) 6-3 6- 2, Grzybowska (Pol) - Pitkowski (Fra) 4-6 6-3 6-1, Van Roost (Bel) - Fulco (Are) 6-0 6-3, Testud (Fra) - Wagner (Dui) 6-3 6-1, Yoshida (Jap) - Adams (VSt) 7-5 6-3, Fusai (Fra) - Helgeson (VSt) 6-2 6-2, Basuki (Ina) - Sawamatsu (Jap) 6-3 4-1 opgave, Kleinova (Tsj) - Whitlinger (VSt) 7-6 6-1, De Ville (Bel) - Chladkova (Tsj) 6-3 6-7 8-6, Bradtke (Aus) - Morariu (VSt) 6-3 6-2, Endo (Jap) - Radford (Aus) 7-5 6-1, Kruger (ZAf) - Randriantefy (Mad) 6-3 2-6 6-2, Sidot (Fra) - Jecmenica (Joe) 5-7 7-5 6-4, Schett (Oos) - Miyagi (Jap) 7-6 7-6, Suarez (Arg) - Kschwendt (Oos) 7-6 6-3. Door Bob van Huët Winchester - Een niet hele maal spontane woordspeling van rechter Tuckey kon de spanning in zaal 3 van het ge rechtshof in het Zuid-Engelse Winchester niet wegnemen. Toen een van de kandidaat ju ry-leden informeerde of het proces voor Pasen zou zijn af gelopen, antwoordde de rech ter: „Daar kunt u wel op wed den, of misschien beter niet." Hans Segers, ooit bij PSV, maar de laatste jaren vooral actief als doelverdediger van Wimbledon, zag er de lol niet van in. Samen met collega- keeper Bruce Grob- belaar (ex-Liverpool en ex-Sout- hampton) staat hij terecht in wat in sommige Britse kranten al tot 'hét voetbalproces van de eeuw' is omgedoopt. Segers en Grobbelaar lieten gis- teren - samen met de als tussen personen aangeklaagde oud voetballer en tegenwoordig po pulaire tv-presentator John Fas- hanu en de Maleise Mercedes- handelaar en kerstkaartenfabri kant Heng Suam Lim - een ver klaring voorlezen waarin ze elke betrokkenheid bij het 'regelen' van uitslagen afwijzen. De vier lopen het risico van een gevange nisstraf van maximaal zeven jaar en hoge boetes. Expres De beide doelverdedigers zijn er van beschuldigd expres ballen te hebben doorgelaten ten behoeve van Aziatische goksyndicaten die grote sommen geld inzetten op uitslagen of het aantal gescoorde doelpunten in competitiewed strijden. Grobbelaar kreeg daar voor zo'n 150.000 gulden per wedstrijd. Omdat een doelman nu eenmaal het makkelijkste be slissende fouten kan maken in een wedstrijd, kon het dat de aangeklaagden in de periode tus sen februari 1991 en november 1994 betrokken raakten in een crimineel spel, verklaarde aan klager Calvert Smith. Ze begon nen als bezoldigde adviseurs met informatie over blessures en op stellingen. Maar van het een kwam het ander. Drie soorten bewijs Calvert Smith onderscheidde al meteen drie soorten bewijs. Vi- deobewijs in het geval van Bruce Grobbelaar, die werd verraden door een verbitterde ex-zaken- partner en heimelijk werd ge filmd door de schandaalkrant The Sun die hem testte met een verlokkelijk bod. Bij Segers en Fashanu stuitte de politie op tal loze telefoontjes met tussenper sonen en, indirect, Aziatische goksyndicaten en ook curieuze overschrijvingen vlak na ver dachte wedstrijden. Volgens Calvert Smith was het criminele patroon heel duidelijk. Het geld werd uitbetaald opdat Grobelaar en Segers met opzet ballen doorlieten om het gokken aan de andere kant van de wereld te vergemakkelijken. Segers kreeg daarvoor 'wat voor de meeste mensen grote bedragen zijn', aldus de aanklager. Hoeveel precies zal later in het proces dui delijk worden, gesproken wordt over zo'n 60.000 gulden. Segers maakte het geld over naar een Zwitserse branche van een Ame rikaanse bank. Mysterieus Opmerkelijk was dat de Neder landse doelman tijdens het voor onderzoek een verklaring wilde geven voor de mysterieuze over schrijvingen. Waar mede-ver dachten Grobbelaar en Fashanu gebruik maakten van hun zwijg recht, vertelde Segers dat het geld afkomstig was van zijn cri minele verleden. Als zeventienja rige zou hij betrokken zijn ge weest bij niet nader omschreven misdaden. Het geld daaruit zou bijna vijftien jaar zijn verstopt op een bankrekening op Jersey en pas in de periode 1993-1994 van de rekening zijn gehaald. Open bare aanklager Calvert Smith vertelde de jury weinig geloof te hechten aan het verhaal. Het was hem niet gelukt de vermeende misdaden na te sporen, noch de rekening op Jersey. Segers had bovendien tegen de politie gelo gen door te beweren dat hij nooit had gehoord van Heng Suan Lim, de nu eveneens beschuldigde Ma leise zakenman, aldus de aankla ger. Calvert Smith produceerde lijsten met telefoongesprekken tussen Segers en de tussenper soon. Alle verdachten voerden vooral intensief onderling over leg op dagen vóór en na bepaalde wedstrijden. De Aziatische gok kers gebruikten bepaalde codes voor het resultaat dat ze graag wensten. Voor verlies (loss in het Engels) vroegen ze een 'Leeds', een overwinning was een Wim bledon' (win) en een gelijkspel een 'Dundee' (draw). I I III WOENSDAG 15 JANUARI 1997 B1 Van onze verslaggever Breda - Het district Zuid 1 van de Koninklijke Nederlandse Voet balbond (KNVB) heeft een nieuwe scheidsrechterseursus ontwik keld. Het betreft een opleiding tot scheidsrechter in het jeugd voetbal die wordt gegeven in de vorm van part-time dagonder wijs. De cursus gaat op 5 en 7 maart van start in samenwerking met het MBO Spectrum College in Breda. In het kader van dit project is de KNVB niet alleen een samenwerkingsverband aangegaan met de Bredase school maar ook met eredivisionist NAC. De nieuwe opleiding is voortgekomen uit een serie van 40 vereni gingsbijeenkomsten in het district Zuid 1, waarin veel aandacht werd besteed aan het groeiende tekort aan arbiters en de moge lijkheden tot werving van nieuwe scheidsrechters. Glasgow - Celtic is gisteravond ontsnapt aan puntenverlies. De nummer twee van de Schotse Premier League kreeg Raith Rovers pas in de slotfase op de knieën. Met Pierre van Hooijdonk in de basis keek Celtic tot de 73e minuut tegen een 1-0-achterstand aan. Cadete zorgde toen voor 1-1 waarna invaller Hay, zoon van de chief-scout, in de 88e minuut voor 1-2 zorgde. Stand aan kop: Rangers 22-56, Celtic 22-48, Dundee United 23-36. Monaco - De Spanjaard Ignacio Truyol is de eerste tennisser die geschorst is wegens doping. Mark Miles, woordvoerder van de in ternationale spelersvakbond ATP, maakte dat gisteren bekend. De 23-jarige Truyol is met onmiddellijke ingang voor een jaar ge schorst. Truyol heeft de anti-dopingregels van de ATP geschonden, aldus een verklaring. Onduidelijk is om welk middel het gaat. De num mer 127 van de wereldranglijst verliest ook 192 punten. Boven dien is hij zijn 66.000 gulden prijzengeld van vorig jaar kwijtge raakt. Leeuwarden - Boukje Bron houdt aan de vijftiende Elfsteden tocht niet alleen de bronzen medaille en een kruisje over. De Frie se schaatster kan ook rekenen op een bedrag van 11.000 gulden. Een bouwbedrijf uit Harkema stelde de premie beschikbaar. Di recteur Veenstra spreekt van een stimuleringsprijs. Mannheim - De aanklagers in het proces tegen Peter Graf hebben gisteren in Mannheim bijna zeven jaar celstraf geëist tegen de va der van tennisvedette Steffi Graf. Volgens de aanklagers heeft Graf met zijn compagnon Joachim Eckardt tussen 1989 en 1993 voor bijna 22 miljoen gulden belasting ontdoken. De aanklagers hadden gisteren vijf uur nodig om hun eis uiteen te zetten. Voor Peter Graf kwam dat neer op zes jaar en negen maan den celstraf, voor Eckardt vier jaar en negen maanden. De verde diging komt op 17 en 20 januari aan het woord. De uitspraak volgt op 24 januari. Parijs - Cofidis wil in het eerste jaar de top-vijf van het mondiale wielrennen binnendringen. De nieuwe Franse profploeg steunt daarbij met name op routiniers als de Zwitser Tony Rominger en de Italiaan Maurizio Fondriest. Van de derde kopman, de Amerikaan Lance Armstrong, is het nog maar de vraag of hij na zijn chemotherapie ter bestrijding van kanker in de zaadballen nog in staat is op wedstrijdniveau terug te keren. De ploeg: Tony Rominger (Zwi), Maurizio Fondriest (Ita), Lance Arm strong (VSt), Frankie Andreu (VSt), Bobby Julich (VSt), Kevin Li vingstone (VSt), Christophe Capelle (Fra), Laurent Desbiens (Fra), Phi lippe Gaumont (Fra), Stephane Goubert (Fra), Nicolas Jalabert (Fra), Yvan Martin (Fra), Bruno Thibout (Fra), David Moncoutié (Fra), Francis Moreau (Fra), Christophe Rinero (Fra), Cyril Saugrain (Fra), Arnaud Tournant (Fra), David Millar (GBr), David Plaza (Spa) en Jim van de Laer (Bel). Bloomfield - Oksana Bajul, olympisch kampioen kunstrijden, is in het weekeinde betrokken geweest bij een auto-ongeval in de Verenigde Staten. Bajul schoof met haar Mercedes van de weg, nadat ze een ijsshow had bijgewoond. Een bloedtest wees uit dat ze gedronken had. Haar promillage viel met 0,17 boven de toege stane norm voor minderjarigen uit. Bajul loopt het rieico van een rechtszaak. Haar rijbewijs is automatisch ingetrokken. De in de Oekraïne geboren kunstrijdster moest naar het ziekenhuis, waar twaalf hechtingen in haar hoofd werden aangebracht. Dakar-Dakar, tiende etappe, Oclan - Kidal, 537 km. Auto's: 1. Guedes/Dubois (Por/Fra) Nissan 4.45.41, 2. Saby/Serieys (Fra) Mitsubishi op 0.55, 3. Fonte- nay/Musmarra (Fra) Mitsubishi 1.16, 4. Kleinschmidt/Boutaire (Dui/Fra) Buggy 3.47, 5. Masuo- ka/Schultz (Jap/Dui) Mitsubishi 6.43. Algemeen klassement: 1. Fontenay 42.55.57, 2. Shinozuka (Jap) Mits ubishi 6.05, 3. Saby 7.45, 4. Masuo- ka 2.17.22, 5. Servia (Spa) Nissan 4.31.28. Motoren: 1. Arcarons (Spa) KTM 5.16.04, 2. Peterhansel (Fra) Yama ha 0.17, 3. Sotelo (Spa) Cagiva 2.45, 4. Gallardo (Spa) Cagiva 18.20, 5. Castera (Fra) Yamaha 12.09. Algemeen klassement: 1. Peterhan sel 46.02.25, 2. Arcarons 1.27.05, 3. Gallardo 2.22.23, 4. Lewis (VSt) KTM 2.47.18, 5. Castera 2.51.55. (Noo) 2.23,52 (1.10,64-1.12,88), 3 Von Gruenigen (Zwi) 2.23,69 (1.10,31-1.13,38), 3. Sclufferer (Oos) 2.23,96 (1.11,32-1.12,64), 4. Schilchegger (Oos) 2.24,00, 3 Ny- berg (Zwe) 2.24,05, 6. Mader (Oos) 2.24,34, 7. Kjus (Noo) 2.24,38, 8. Salzgeber (Oos) 2.24,40, 9. Locher (Zwi) 2.24,42, 10. Vogl (Dui) 2.24 57. Stand WB algemeen: 1. Von Grue nigen 577 punten, 2. Aamodt ook 3. Sykora (Oos) 482, 4. Knauss (Oos) 468, 5. Ghedina (Ita) 415, b. Mader 401. Stand WB reuzenslalom: 1. von Gruenigen 460, 2. Aamodt 301, Knauss 280. Toto 2: eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs: 2 winnaars, b 2.431,30; derde prijs: 36 winnaars, 337,60. Ramsau (Oos). NK skilopen. Mannen, skating, 10 km: 1. Verde- nius (Flatasen) 26.00,7, 2. Van Leeuwen (Reeuwijk) 27.37,4, 3. Brouwer (Rotterdam) 28.16,2. Vrouwen, skating, 5 km: 1. Elsbeth Straub (Rotterdam) 16.11,6, 2. An- nemarie Straub (Rotterdam) 16.14.8, 3. Ten Bosch (Utrecht) 16.14.9. Lake Placid. Freestyle, Acro-com- petitie. Vrouwen: 1. Koeshenko (Rus) 25,70, 2. Johansson (Zwe) 25,10, 3. Magnusson (Zwe) 25,05, 4. Witte (Ned) 23,10. Klassement: 1. Koeshenko 288 punten, 2. Johansson 280, 3. Mag nusson 272, 5. Witte 216. Adelboden. WB skiën. Mannen, reuzenslalom: 1. Aamodt Brzag Dolny. Superliga. POLEN - NEDERLAND 4-0. Vm zczyk - De Cock 23-21 21-14 zeszewski - Heister 15-21 21-17, Skierski - Sung21"i9 Blaszczyk/Skierski - Heister/Sung 21-19 15-2121-14. Spanje: Barcelona-AUcante 2 Stand: Real Madrid 10"j3'fiB|etis lona 19-40, Deportivo 19-38, B 18 -36, Atletico Madrid 19-J&. Engeland, FA cup, Barnsley - Oldham A 2-0, p dra - Wimbledon 1-1, Cry c Leeds 2-2, Gillingham - Derby 0-0, Notts C.-AstonV.Ua 0-0 Car_ lisle - Tranmere 1-0, che®B j. Bristol C. 2-0, Huddersf. - «r« 9 nan onze sportmedewerker weJ - DOW heeft in het duel —et Van Haperen fors uitge haald. Dit staartduel in het regionale zaalvoetbal werd hoor DOW met 12-1 gewon- nen. Gemeente deed daar te gen Maas/Fiat weinig voor onder. Het zegevierde met 3- 10. G G r~ te o IZV-Kon's Fashion was met 7-6 eveneens doelpuntrijk. Door de nipte zege ging IZV de Hoeken- aren op de ranglijst voorbij. (Ventzler/Pauwels-Corn Boys/De Van onze motorsportmedewerker Heikant - Jumpy's Racing Tea aan sponsors, pers en publiek i Heike in Heikant. Het motorc lende leiding van Jean-Pierre toonde zich klaar voor het nie weekeinde een vervroegde sta in Goes. De verwachtingen zijn komst van Alwin van Asten w tel bij de MCB/BLB of een FA Afgelopen jaar startte oud-cros ser Jean-Pierre de Bleijser samen met zijn vrouw Janique en de Vlaming Franky van Eetvelde een crossteam. Een uitzonderlijk initiatief, omdat hij niet alleen een aantal Zeeuwse coureurs wil de ondersteunen, maar boven dien veel aandacht wilde beste den aan het opleiden van jeugdi ge rijders. Een activiteit waaraan in de motorcrosswereld normaal weinig aandacht wordt besteed. De nadruk lag ook nog niet op de prestaties in dit eerste jaar, maar vooral op het kweken van een prettige sfeer, waarin de rijders zo goed mogelijk konden preste ren. Gaandeweg het seizoen onder ging het team echter al een aantal versterkingen. Ronald Doens uit Biervliet, Ken Vermeer uit Eind hoven, Wilfried Simons uit het Vlaamse Borsbeek en de sterke Alwin van Asten uit Valkens- waard maakten op driekwart van het seizoen de overstap naar de JRT-formatie. Daarmee had De Bleijser opeens enkele favorieten binnen zijn gelederen. Voor het winnen van een titel binnen de rangen van de Belgische MCB/BLB was het te laat, maar wel werden er twee Zeeuwse ti tels binnengehaald. Alwin van Asten was heer en meester in de strijd om de Zeeuwse trofee in de categorie van de 250/500 cc. De pas 15-jarige Ken Vermeer moest daarentegen tot op de laatste me ter knokken voor zijn titel in de 125 cc-categorie in een fel ge vecht met de Oost-Souburger Casper Ovaa. Teamleider Jean-Pierre de Bleij ser gaat dit nieuwe seizoen in met veel grotere ambities. „Dit jaar verwacht ik gewoon enkele kam pioenschappen. We hebben flink geïnvesteerd in een rijder als Van Van onze sportmedewerker Axel - Dokkum was op 4 ja nuari 1997 voor de 42-jarige Axelaar Jaap van Tatenhove absolute hoogtepunt van ajn eerste Elfstedentocht. »he finish op de Bonkevaart gaf aPart gevoel, maar datgene arop we in Dokkum werden S^acteerd, overtrof alles. Ik heb zo'n feest meegemaakt, znn g die mensenmassa. Je all er ^ren van kunnen genieten; m n ^at zat er niet in. Op dat aoment wist je wel dat het kruis- binnen was, maar toch wil je dat ii, streeP> ondanks het feit on a .®alstoeiTijder nooit echt eni tlJd heb gefixeerd. Mijn amh; W6nS was genieten van de Het1!1CeL er zou zij11" ste werkelijk mijn stout- MenZerWaiChtingen overtroffen. kluS aleurden je over de der eenaia^nhheen' gaVen °n" Reen bruggetje, waar je een d ^tssla§en kon maken, snelheid hf' fwaardoor Je wat "ïetwarm bouden, stonden kant water en eten langs de moreel '0?.' was eigenlijk gaanT^cht om door te de rP,rerp'ichtin8 beschouwde Want h!f °,et overigens nooit, ElfsterisL1"66?! een Probleemloze tienuurov Deed er Precies snelste 7o en was daarmee de hoorde tZnete?ws-Vlaming. Hij be- v°°r het 8ebhrsv°gels, want laar werd Bh rde ,°Peenvolgende gm novemh mgel00t- Sedert be- ovember wist hij dat hij zijn

de Stem | 1997 | | pagina 8