Raadsfracties fluiten D66 terug 'Auto-bezitters moeten geld krijgen' 'Met een kerk restaureren ben je nooit Tête -a-tête met de majesteit... Regionaal plan voor milieu-voorlichting Gokverslaafden vinden weg naar De Drempel DE STEM ZEELAND Na beschuldigingen als zou raad Terneuzen D66 in diskrediet brengen en monddood maken Mient Jan Faber naar Hulst fc» POLITIE Rapp Politie pakt jachtgeweer af Dronken Forse schade na botsing Snelheid Verkeerscontroles Winkeldievegge CDA'er Kamphuis tegen WVG-voorstel Ben W Sluis-Aardenburg: ZCAD wil voorziening in stand houden SPORT Recreatief volleybal Cadzand Bedrijfstennis Hulst Kanaalzonecompetite biljarten ouderen Koersbal Biljarten WOENSDAG 15 JANUARI 1997 Q Van onze verslaggever Terneuzen - D66 is gistera vond tijdens een commissie vergadering in Terneuzen door alle fracties krachtig te ruggefloten. D66 schreef deze week een brief aan burge meester R. Barbé en de ge meenteraad, waarin de raad er onder andere van wordt be schuldigd er alles aan te doen om D66 in diskrediet te bren- Deze bewering is volgens de frac ties pertinent onjuist. Niemand Vorig jaar meldden zich bij De Drempel 108 mensen die van hun gokverslaving wilden afkomen. Initiatiefneemster L. Schulp- zand, zelf ex-gokverslaafde, meldde gisteren opgetogen dat tot nu toe tachtig procent daad werkelijk van hun verslaving is afgeholpen. „Het werkt perfect," zo zei zij. De meeste hulpzoekenden zitten in de leeftijd van 18 tot 25 jaar. Het merendeel hiervan is al zo'n zes tot zeven jaar verslaafd en kampt met enorme psychische en financiële problemen. Voor mensen, die zich voor hulp aanmelden, wordt een stappen plan opgesteld om van hun ver slaving af te komen. Soms komt dan naar buiten dat andere pro blemen aanleiding geven tot de gokverslaving. Dan verwijst De Drempel - waar alleen erva ringsdeskundigen (ex-gokkers) hulp verlenen - door naar de pro fessionele instanties. Zo werden mensen doorverwezen naar Ria- gg, ZCAD en deeltijd-psychia- trie. De stichting die dankzij startsub sidies van de gemeenten Vlissin gen en Middelburg gestalte kreeg, overlegt momenteel met het ZCAD over een nauwe sa menwerking of zelfs fusie. „Over een paar maanden vallen die subsidies weg en wij willen de voorziening toch in leven houden. Wij hebben daar belang bij. Het is een goede, laagdrempelige in stelling," zegt ZCAD-directeur kon zich herinneren D66 ooit in .diskrediet gebracht te hebben. De fracties riepen daarom gister avond op tot een betere commu nicatie tussen alle partijen om dit soort misverstanden en het spe len van een kat- en muisspel in de toekomst te voorkomen. D66 schreef de brief onder ande re naar aanleidingen van opmer kingen van Barbé die zich mate loos stoorde aan de publicaties in deze krant over de zogenaamde levendige handel in methadon rondom het opvangcentrum voor daklozen. Dit verhaal werd werd Van de Broek. Bij De Drempel kwamen ook hulpaanvragen uit Zeeuws-Vlaanderen binnen. „Die mensen moeten wij doorverwij zen naar het CAD in Terneuzen omdat ze toch wel buitensporig veel reistijd kwijt zijn als ze bij ons moeten komen," zegt Schulp- zand. In Zeeuws-Vlaanderen meldden zich bij het ZCAD in de eerste ne gen maanden van vorig jaar 22 mensen met een hulpvraag om van hun gokverslaving af te ko men. Volgens Van de Broek duidt dit aantal, afgezet tegen dat in vorige jaren, op een afnemende trend. Van onze verslaggever Hulst - Secretaris Mient Jan Faber van het Inter kerkelijk Vredesberaad (IKV) geeft donderdag 6 maart een lezing in Hulst. In het klooster van de paters Maristen aan de Carmelweg spreekt Faber over de veran deringen in Europa. Faber komt naar Hulst op uitnodiging van de stuur groep Conciliair proces Oost-Zeeuws-Vlaanderen. Zijn lezing begint om 19.30 uur. fi vorige week geuit tijdens een wijkbijeenkomst van D66 in de binnenstad. Barbé zei gistera vond dat dit verhaal compleet uit de lucht is gegrepen en dat er dus sprake is van stemmingmakerij. D66 had zich volgens Barbé beter moeten laten informeren. „Ik kan er niet tegen dat D66 bepaalde zaken voor zoete koek aanneemt zonder ze vooraf te checken," al dus de kritiek van Barbé. Volgens Barbé gaat het weer een stuk beter met de leefbaarheid van de binnenstad en daarom be treurt hij het zo dat deze verhalen Van onze verslaggever Terneuzen - Momenteel is een regionaal plan in voorberei ding om vorm te geven aan de milieuvoorlichting van de Zeeuws-Vlaamse gemeenten. Dit plan is onderdeel van de activiteiten van Natuur- en Milieueducatie dit jaar en wordt uitgevoerd door de ge meenschappelijke afvalstof fenregeling (AVZV). Het dagelijks bestuur deelt dit mee in een voorstel aan het alge meen bestuur over het plan van aanpak van natuur- en milieu educatie. Het algemeen bestuur besloot vorig jaar hiervoor gedu rende twee jaar jaarlijks 110.000 gulden uit te trekken. Het regionaal plan wordt opge- de wereld in worden geholpen. „Daar komt nog bij dat landelij ke media een bepaald beeld van de binnenstad oproepen dat niet strookt met de werkelijkheid. Ook het Actie Comité Leefbaar Terneuzen maakt zich daar schuldig aan. Ik zeg overigens he lemaal niet dat dit comité direct te maken heeft met D66. Er zijn wel degelijk verschillen alhoewel ik ze wel met een loep moet zoe ken." De fracties vonden de gewekte indruk van D66 gisteravond ook onterecht alsof de drugsproble- steld voor en in samenwerking met de gemeenten. Het plan biedt een kader voor de uitvoering van voorlichtingsactiviteiten. Enige ervaring met het gezamenlijk op pakken van deze milieuvoorlich tingstaak is reeds opgedaan met het uitbrengen van een milieu krant. De onderwerpen betreffen het hele milieuterrein. Ze lopen uit een van het reilen en zeilen van de composteringsinstallatie tot actie tankslag en van de leefom geving van de boomkikker tot energiebesparing. matiek alleen door D66 wordt aangepakt. De gehele raad is vol gens de fracties met oplossingen bezig. W. de Zeeuw (WD) vroeg zich af wat de reden was voor D66 deze brief te schrijven. „Als D66 hiermee als splijtzwam wil fungeren is ze op de verkeerde weg. Als de partij daarentegen wil zeggen zich te bekommeren om de binnenstad is dat de goede weg maar D66 doet dat niet al leen. D66 is wel verkeerd bezig door zich tegen collega's af te zet ten en moet niet de martelaarsrol gaan spelen. Ik hoor het wapen- Daarnaast omvat het plan van aanpak het samenwerken en af stemmen van activiteiten met het Milieu Educatief Centrum Wal cheren en dat van de Bevelanden en het Consulentschap voor Na tuur en Milieu Educatie. Ge noemde organisaties hebben vol gens het dagelijks bestuur van AVZV reeds enige jaren ervaring met het opzetten van verschillen de activiteitenprogramma's. Daarnaast kan er, gebruikma kend van de kennis van genoem de organisaties, een begin wor den gemaakt met het opzetten ge over de versoepeling van de WVG prima vinden. De andere commissieleden, J. Boogaard (PvdA), J. Dees (WD/Gemeentebelangen) en A. Scheppers (Lijst Rammelaere) gaan wel akkoord met het voor stel van het college alhoewel Boogaard problemen heeft met het feit dat de gemeente Sluis- Aardenburg de financiële gevol gen van de WVG-versoepeling (nog) niet kan overzien. Schep pers en Dees benadrukten dat het van groot belang is dat de samen werking met grensgemeente Oostburg over het collectief ver voer duidelijk moet zijn, wil alles vlot verlopen. Donderdag 30 januari wordt tij dens de raadsvergadering een be sluit genomen over de WVG. Over het voorstel van B en W om de Sluis Help Service dit jaar SS gekletter en zie de kruitdampen al optrekken." J. van Mil (D66) had weinig te zeggen op de kri tiek van de overige fracties over de gewraakte brief. Hij speelde eigenlijk de zwarte piet toe aan de pers die het verhaal over de methadon eruit had getild. En daarnaast had D66 zich over an dere zaken onjuist laten informe ren. De fracties en Barbé waren niet onder de indruk van het ver haal van Van Mil. Zo bestempel de G. van den Berg (GPV/RPF) na afloop van de vergadering het be toog van Van Mil als zwak. van een specifiek Zeeuws- Vlaams project. Ook wordt een taak toebedeeld aan vrijwilli gersorganisaties. Deze vrijwilli gers kunnen informatie op mi lieugebied overdragen. De doelgroepen waar Natuur- en Milieueducatie zich op gaat rich ten omvat de hele bevolking van Zeeuws-Vlaanderen. Zoals on derwijs, vrouwenorganisaties en jeugd- en jongerenwerk. Ook worden bevolkingsgroepen be trokken bij een bepaald thema. Zoals bijvoorbeeld het Krekenge- bied waar landbouwers, recrean ten en natuurbeschermers direct bij betrokken zijn. Het plan van aanpak wordt van daag besproken tijdens de verga dering van het algemeen bestuur in het stadskantoor van Terneu zen. vervroegd door te laten gaan, werd gisteravond tijdens dezelf de commissie nog geen akkoord bereikt. Alle commissieleden wa ren het erover eens dat de voor zitter van Help Service, burge meester C. van Liere, met de Sluise middenstandsvereniging moet onderhandelen over de bij drage van de winkeliers aan het project. De Sluise middenstand geeft dit jaar tienduizend gulden uit aan Help Service en dat vin den Kamphuis, Boogaard, Dees en Scheppers te weinig. Boog aard stelde verder dat de twee duizend gulden extra die de ge meente moet ophoesten voor de verkeersbegeleiding van de St. Annastraat uit de parkeergelden moet worden gefinancierd. De andere commissieleden sloten zich bij deze Boogaard-variant aan. Sluis - De politie heeft afgelo pen maandagmiddag bij een controle in de St. Annastraat het jachtgeweer en 39 patronen afgepakt van een 45-jarige man uit het Belgische Damme. De Belgische jager was voor vertrek naar Nederland verge ten het wapen en de munitie uit zijn auto te halen. Hij kreeg een dagvaarding mee. Groede - Een 61-jarige auto mobilist uit Cadzand is in de nacht van maandag op dinsdag op de provinciale weg aange houden met een alcoholpromil lage van 0,8. Een 40-jarige be stuurder uit het Belgische Waarschoot liep dezelfde nacht twee keer voor dit feit tegen de lamp. Eerst legde de mare chaussee hem een rijverbod van elf uur op voor rijden on der invloed. Enkele uren later blies hij bij de politie 1,4 pro mille. Axel - Een 21-jarige automobi list raakte afgelopen maandag avond een trottoirband in de Oranjestraat, waardoor een van de banden van de velg liep. Zoals daar waren premier Wim Kok en zijn paarse trawanten uit het kabinet, captains of in dustry, Kamerleden, hot shots uit de showbizz, goud gegalon neerde militairen en vele ande re meer of minder belangwek kende genodigden uit het va derland. Van wie ze sommigen kennen van naam, anderen van gezicht, een aantal van de tee vee en een enkeling persoon lijk. En dan zal het gebeuren dat je als voorlichter of politiebaas even en petit comité mag con verseren met de majesteit. Niet omdat je plichtsgetrouw bent, maar omdat de koningin het als haar plicht beschouwt om de vaandeldragers achter de Na tionale Koninginnedag 1996 nog eens persoonlijk te compli menteren. Op slag verlies je als onderdaan na zo'n tête-a-tête met de ma jesteit in die royale ambiance je V? De bestuurder verloor de con trole over de auto, ramde enke" le reclameborden en kwam tot - stilstand tegen de geparkeerde auto van een 47-jarige Sluiskil. lenaar. De schade was aanzien lijk. Eede/Hengstdijk-Bij een snel- 1 heidscontrole op de rijksweg in Eede zijn vijftig automobilis- ten bekeurd. Een bestuurder reed 99 in plaats van 50. In de Hengstdijksestraat in Hengst dijk waren 75 bestuurders in overtreding. De grootste over treding was 37 kilometer te hard. Terneuzen - Op verschillende plaatsen in Terneuzen zijn gis- terochtend verkeerscontroles gehouden. Elf (brom)fietsers zijn bekeurd omdat ze geen verlichting voerden. Zes auto mobilisten kregen een bekeu ring omdat ze geen autogordel droegen. Axel - Een 36-jarige Axelse is gistermiddag in een winkel aan de Oranjestraat in haar woon plaats betrapt op diefstal van spullen met een waarde van 19,95 gulden. De vrouw betaal de een schikking van 220 gul den. bedeesheid. Even was je bet stralend middelpunt van de be langstelling. En je ziet de andere gasten vanachter hun flutes kijken en denken: wie zijn dat Je hoort ze aan hun buren vragen: ken nen wij die ergens van? Je voelt ze gissen. Hoe vaan maakt iemand zo'n intiem sa menzijn met de monarch mee Weten die omstanders met hun ogen op steeltjes veel. Het zal je maar gevraagd worden door de bovendaan van dit land. 0® namens de rest van de familie nogmaals haar dank over brengen aan al degenen in Tho- len die koninginnedag voor haar een onvergetelijke dag hebben gemaakt. Of woor den van gelijke strekking wan Beatrix laat zich niet letterlij citeren. Dan zeg je eenmam met zijn allen weer in de aut op weg naar huis: prachtig toe zo'n bijeenkomst. Van onze verslaggeefster Sluis - L. Kamphuis (CDA) kon gisteravond tijdens de commissievergadering Finan ciën van de gemeente Sluis- Aardenburg niet instemmen met het voorstel van het colle ge van B en W over de versoe peling van de Wet Voorzienin gen Gehandicapten (WVG). In de zogenaamde Kamphuis-va riant stelt de CDA'er dat auto bezitters binnen het collectief vervoer geld uitgekeerd moeten krijgen in plaats van (taxi)strip- pen. Het voorstel van het college is om deelnemers aan het collec tief vervoer 25 extra zones te ge ven. Dit wordt dan uitgekeerd in strippen. Aangezien veertig pro cent van de gehandicapten bin nen het collectief vervoer een ei gen auto heeft, vindt Kamphuis het niet meer dan redelijk dat de strippen voor hen in geld worden omgezet. Ook B. Scherbeijn van de Werk groep West-Zeeuws-Vlaanderen Gehandicaptenbeleid voelt meer voor deze variant dan het huidige collegevoorstel. Scherbeijn: „In de Kamphuis-variant blijft het vervoersvolume per cliënt gelijk, dus er is eigenlijk geen enkel be zwaar deze meteen uit te voeren. Het kost de gemeente overigens ook geen extra geld dus waar wacht men nog op. Dit lijkt ons een unieke kans om te laten zien dat de gemeente het het goed voor heeft met de auto-bezitters in het collectief vervoer. Laat de andere gemeenten maar eens Sluis-Aardenburg volgen in deze verbetering van de WVG." Scher beijn kon zich overigens in alle andere voorstellen van het colle- Van onze verslaggeefster Terneuzen - „De Grote Kerk leeft in de stad," zegt Henk Bosch, al twaalf jaar werk zaam in de kerkvoogdij van de Hervormde Gemeente van Terneuzen. „Dat komt," ver telt hij verder, „omdat de mensen er een emotionele binding mee hebben. Naast de diensten worden er name lijk veel concerten en andere uitvoeringen gehouden. De kerk heeft een fantastische akoestiek." Maar er gebeurt nog meer in de kerk. Henk Bosch en Max de Bokx hou den zich, beide op hun eigen manier, bezig met de restau ratie van de kerk. De 58-jarige Henk somt op wat er de afgelopen vijf jaar aan de restauratie van de Grote Kerk aan de Noordstraat gedaan is: 1992; nieuwe CV-ketel en venti latoren, 1994; herstel bliksemaf leider, 1995; vervanging leien dak en herstel regenwaterafvoer. Er was maar liefst 300.000 gul den nodig om dit deel van de res tauratie, vallend onder het kopje reparaties, te kunnen bekosti gen. Hier komen de interne verbou wingen nog bij. In 1990 kreeg de kerk een nieuwe consistorieka mer en vergaderkamer met een keukentje. Rad van Fortuin „Zo'n kerk is nooit klaar," zegt Henk. Dat betekent dat er con stant geld moet zijn. Een groot gedeelte van het geld komt van de opbrengst van rommelmark ten en bazars die de kerkvoogdij drie of vier keer per jaar houdt. Een rommelmarkt brengt netto zo'n 35.000 gulden op. De kle ding en het Rad van Fortuin brengen het meeste geld op. Vrij wel elke bezoeker wil door aan het rad te draaien wel een gokje wagen om een prijs te winnen. Henk Bosch en Max de Bokx zijn de spil achter alles wat bij de restauratie komt kijken. De 66- jarige Max is voorzitter van de onderhoudscommissie en Henk houdt zich bezig met het organi seren van de rommelmarkten. Behalve de opbrengst van de Henk Bosch in de Grote Kerk van Terneuzen waarvan de ramen dringend moeten ivorden gerestaureerd. rommelmarkten dragen de ge meente en verschillende bedrij ven uit de omgeving ook finan cieel een steentje bij. Verder zijn collectes tijdens de kerkdiensten een bron van inkomsten. Dit geld gaat altijd naar een speci fiek onderdeel van de restauratie van de kerk. Levensvisie Maar kun je als kerk op finan cieel gebied wel constant een be roep blijven doen op de trouwe kerkbezoekers „Dat er steeds minder mensen naar de kerk gaan wil niet zeggen dat de men sen minder gelovig worden," vindt Henk. „Ik merk dat de mensen blijven zoeken naar een bepaalde levensvisie. Als de kerk de mensen hiermee kan onder steunen, vind ik dat wij daar fi nancieel best wat terug voor mo gen krijgen. Bovendien moet de kerk ook verwarmd worden en de dominee moet ook zijn geld verdienen." Blijkbaar hebben de mensen geen problemen met het geld wat ze steeds betalen, want niet zon der trots zegt Henk dat de in komsten de afgelopen tien jaar vrijwel constant gebleven zijn. Hoe het over tien jaar is, is moei lijk in te schatten. Angst dat het ooit fout gaat hebben Henk en Max niet, maar dat wil niet zeg gen dat ze er niet bij stilstaan. Max: „Uit de drie kerkraden in Terneuzen is een speciale com missie in het leven geroepen die probeert een financiële visie op lange termijn te ontwikkelen. De commissie staat nog maar in de kinderschoenen en concrete plannen zijn er nog zeker niet, maar het begin is er." Net als de restauraties, gaat het geld inzamelen dus gewoon door. Voor de komende vijf jaar staat de restauratie van de glas- in-lood-ramen op het program ma, het voegwerk aan de buiten kant van de kerk en het vernieu wen van de dakgoten. Ook moet de ingang van de kerk meer toegankelijk gemaakt wor den voor minder-validen. Max verwacht dat er hiermee nog FOTO WIM KOOYMAN zo'n driehonderdduizend gulden aan kosten bijkomt. Hij bena drukt dat het met deze plannen wel gaat om een ideale situatie. „In de praktijk leg je prioritei ten. Je weet nooit precies van te voren of alles financieel haal baar is. De dakgoten en het glas- in-lood is belangrijker dan het voegwerk." Henk vult zijn colle ga aan: „En als er in de kerk een raam is wat je niet gelijk ziet, kun je er bij geldgebrek in plaats van glas-in-lood goedkoper glas in doen." Van onze verslaggever Vlissingen/Terneuzen - Het werk van de in 1994 opgerichte stichting De Drempel in Vlissingen, waar zes vrijwilligers hulp bieden aan gok-verslaafden en hun naaste omgeving, slaat goed aan. Cadzand - In de sporthal van Cadzand werd de zesde compe titiedag afgewerkt van de re creatieve bedrijfsvolleybal- competitie. UITSLAGEN Poule A: VCG-GSV 0-3, DSV 1- Zwin 1-2, GSV-Tack 1-2, Sente Recrea-Truus 3-0. Poule B: Krikje-ClOOO /-2J4, Hoge Springer-P&H 21/2-1/2, YVC-Hoge Springer 3-0, C1000-DSV 2 2-1. STANDEN Poule A: Zwin 7-15V2, Tack 7-15, GSV 7-13, Sente Recrea 7-12, Truus 7-1IV2, DSV 1 7-5, VCG 6-0. Poule B: C1000 8-2r/2, Hoge Springer 9-14, YVC 8-1214, DSV 2 8-1014, Krikje 8-10, P&H 7-31/2. Poule A: Reynaert College-De Zil veren Klomp 2-6, De Boy-KCS 3- 5, Electron-Zaman 5-3, Grens- zicht-Lybeert Verstraeten 6-2, De Ruysscner-Mathijs Blommaert 2- 6. Poule C: Cretex-Van Damme 6-2, Sloebers-Het Bonte Hert 3-5, Nij- boer-Vael 4-4, Stuntmarkt 1-De Schrijver 4-4, Aquavia-De Koeyer 3-5. Poule E: Rabo Kloosterzande-Ge- ,^Axel 6-2, Van Wesemael- STANDEN Poule A: De Zilveren Klomp 7-38, KCS 6-37, Mathijs Blommaert 6- 34, Reynaert College 6-29, Ly- beert/Verstraeten 6-27, Zaman 6- 24, Grenszicht 7-24, De Boy 6-21, Electron 7-19, De Ruysscher 7-17, Barco 6-10. Poule C: Nijboer 7-38, Cretex 6- 32, Van Damme 7-28, Vael 6-27, Het Bonte Hert 6-26, Aquavia 7- 25, De Sloebers 6-24, Stuntmarkt 2 6-22, Stuntmarkt 1 7-27, De Koeyer 6-20, De Schrijver 6-17. Poule E: HAS 2 6-33, Bun 5-30, Randstad Polytechniek 6-30, Van Wesemael 6-26, Cerestar 5-22, Ra bo Kloosterzande 7-22, Eurogroen en Dico 6-20, Wabeko 6-19, Medi co Fit 5-18, Gemeente Axel 6-16. Koewacht - De ouderenbiljart- vereniging De Vlaschaard uit Koewacht neemt met twee ploegen deel aan de Kanaalzo necompetitie. Halverwege de competitie bezit De Vlaschaard de tweede plaats achter De Poort uit Zaamslag. Koewacht doet het iets minder, want met een elfde plaats is het voorlaat ste. Lamswaarde - KB O, De Luifel: 1. E. van Waterschoot/P. Roelands, 2. J. Platjouw, 3. A. van Dries- sche/L. Sala. Terhole - KBO, dorpshuis: 1. C. Freijzer-van Hoeij/A. Lauwers, 2. G. Freijser-Hemelaer/A. van Delft-Witteman, 3. M. van Cam- pen-Schelfhout/E. van Driessche. Kloosterzande - Clubgebouw Ro zenhof, dertig personen: 1. P. Jan sen/A. de Waal, 2. H. de Gucht/A. Cortvriendt, 3. H. Baert/I. Ver- eecken. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, tien personen: 1. A. Mannaert/R. de Kort-Reyns, 2. mevrouw De Waal-Cambeen/M. de Maat-de Waal, 3. A. Rottier/T. van Vooren. Clinge - Malpertuus, dertien per sonen: 1. L. Kegels, 2. A. van Hau- ten/C. van Gijsel, 3. L. de Wit/M. Govaert. Axel - De Halle, zes personen: 1. J. Vercauteren, 2. J. de Poorter, 3. R. Witte. Axel - Gregoriuscentrum, tien personen: 1. P. Durinck, 2. H. van Waes, 3. G. Antheunis. Sas van Gent - De Speye, tien per sonen: 1. J. van Overloop/J. van Bunder, 2. L. Taalman/L. van Bunder, 3. M. de Boey/R. Willems. Koewacht - De Vlaschaard, dertig personen: 1H. van Waes/R. Kem- pe, 2. A. Roeland- van der Sijpt/J. Martens, 3. J. Verbraeken/É. de Windt. Zuiddorpe - 't Kaaike, veertien personen: 1. A. de Mey/E. Bracke, 2. A. de Bock/J. Caluwé, 3. J. Ver- braeken/J. Laheine. Koewacht - De Vlaschaard, prijs kamp voor ouderen, 32 personen: 1. P. Matthijs- N. Neelemans, 2. A. van Hooije-P. Goossens, 3. A. van der Bilt-A. Suij. Eindstand eerste biljartcompetitie: A-klasse: 1. S. Goense, 2. R. Buijs, 3. P. Matthijs. B-klasse: 1. B. van Regenmortel, 2. F. Luijckx, 3. P. Goossens. Van onze verslaggever Amsterdam/Tholen - En daar staan ze dan. Op de nieuw jaarsontvangst van 1997, die van de majesteit zelve in het statige paleis op de Dam. De burgemeester, de voorlichter, de politiebaas, de Smalstadvoorzitter. Allen afkomstig uit Tholen. Vrijwel anoniem temidden van vijfhonderd vooral bekende Nederlanders.

de Stem | 1997 | | pagina 14