'Verbeter kansen WAO'ers' Wie de bui wil zien aankomen Wiegels heimwee naar het CDA CF0 laat iooneis van 'Bul Paars noemt CDA-plan verkapte poging voor hogere kinderbijslag Jaarlijkse Bouwvakbeurs geopend Dijkstal: 'Paars is zegen voor het land' 4Nijpels krijgt nog kansen, hij is 4 procent niet vallen 0900-8003 Zwitserse transport binnenland Stroomlijn regelingen commentaai Lusten en lasten Socialisten DE STEM Christelijke partijtjes meeste jeugd DE STEM BINNENLAND KORT belt voor de weersverwachting voortaan De nieuwe Servicenummers. Voor alle duidelijkheid. DE STEM Niemand wil Dutroux heten 11111 DINSDAG 14 JANUARI 1997 Van onze Haagse redactie Den Haag - De paarse regeringspar tijen zien absoluut niets in het CDA- idee voor een overheidsbijdrage van 250 gulden per maand voor ouders die minder gaan werken om kinderen op te voeden. PvdA, WD en D66 vatten het plan op als een bedreiging van de emancipatie en een verkapte poging om de kinderbijslag te verhogen. „Het CDA zit al sinds de start van paars te mieren over hogere kinderbijslag," zegt WD-Kamerlid Marijke Essers. „Ik ken dit voorstel nog niet, maar met wat ik er van hoor, ben ik niet gelukkig. Het klinkt mij niet sympathiek in de oren." D66-woordvoerster Stephanie van Vliet vindt dat het CDA klare wijn moet schen ken: „Als je de discussie wilt voeren over verhoging van de kinderbijslag: oké. Maar zeg het dan eerlijk." D66 ziet meer in een extra belastingaftrek voor werken de ouders: een zorgkosten-forfait. De paarse fracties vrezen dat het CDA- voorstel de positie van werkende vrou wen schaadt. Een 'premie op thuisblijven' zou vooral vrouwen ertoe kunnen verlei den om hun werk buitenshuis te verruilen voor het aanrecht. „Dit is een stap terug," vindt Van Vliet. WD'er Essers is het daarmee eens: „Dit werkt de emancipatie tegen. Vrouwen moeten juist aan het werk blijven. Ik zeg: geef dat niet op." PvdA-Kamerlid EUa Kalsbeek vindt een uitkering van 250 gulden per maand voor alle ouders die werk verruilen voor op voedingstaken 'betrekkelijk willekeurig': „Als de vrouw van een tandarts iets min der gaat werken, krijgt ze dan hetzelfde bedrag als de alleenstaande werkende moeder met een minimuminkomen of een werkende vrouw met een man in de WAO? Ik moet zeggen: de ratio van dit voorstel ontgaat mij." Het CDA zegt dat een opvoedbijdrage geld bespaart omdat ouders minder be roep hoeven te doen op kinderopvang. Van Vliet betwijfelt dat. „Minder werken betekent ook minder inkomensbelasting. Als minder ouders een beroep doen op kinderopvang is dat schadelijk voor de werkgelegenheid in die sector." Op het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid van minister Melkert wordt het CDA-plan met enige verbazing ontvangen. „Er worden hier allerlei maatregelen uitgewerkt om werk en zorg beter te combineren. De minister vindt dat een belangrijk onderwerp," zegt een woordvoerster van het ministerie. „Er ko men ruimere mogelijkheden voor ouder schapsverlof en we gaan de arbeidsvoor waarden voor parttime- en voltij dwerk gelijk trekken. De Commissie Daginde ling is bezig met voorstellen om werk en zorg beter te combineren. Maar iets als 'opvoedgeld' is hier nog nooit ter sprake geweest." Den Haag (anp) - Het aan de slag helpen van voormalig arbeidsongeschikten wordt gehinderd door de lappende ken aan regelingen en subsidiemaatregelen. Door de be schikbare middelen beter te stroomlijnen en de resultaten te evalueren krijgen WAO'ers meer kans op een baan. Dat staat in het advies van het Ti- ca, de coördinerende instantie op het gebied van de sociale zeker heid, aan staatssecretaris De Gra ve van Sociale Zaken. Het advies hoort bij de voorbereiding van diens Wet op de reïntegratie. Het Tica pleit voor stroomlijning van de loonkostensubsidies, scho lingssubsidies en subsidies voor het aanpassen van de werkplek. De nieuwe subsidieregelingen moeten de eigen verantwoorde lijkheid van werkgever en werk nemer benadrukken. Ook moet duidelijker worden of de verstrekte subsidies wel het be- Den Haag (anp) - Bijna de helft van de jongeren die zijn aange sloten bij politieke jongerenorga nisaties is lid van de .organisaties die verwant zijn met RPF, SGP of GPV, hoewel deze partijen in de Tweede Kamer samen slechts ze ven zetels bezetten. De LVSGS, de RPF-jongeren, en de GPJC, de jongeren van het GPV, zijn samen goed voor 4936 leden ofwel voor 47,6 procent van het totaal aan politiek georgani seerde jongeren. Dit staat in schril contrast met de Jonge Socialisten, die 393 leden tellen, terwijl de geestverwante PvdA met 37 zetels de grootste politieke partij vormt. Het CDA (34 Kamerzetels) blijkt meer aan trekkingskracht uit te oefenen op jongeren die zich politiek organi seren dan de sociaal-democraten. Het CDJA heeft 2323 leden. De JOVD telde 1307 leden, tegenover 31 Kamerzetels voor de WD. De Jonge Democraten 696 leden (24 Kamerzetels voor D66). Dwars kwam uit op 715 leden, (5 Ka merzetels voor GroenLinks). oogde effect hebben gehad. Werk gevers, werknemers en subsidie gevers moeten vooraf afspraken maken en achteraf evalueren wat daarvan terecht gekomen is. Tica-voorzitter F. Buurmeijer be nadrukt dat het om een onge vraagd advies op hoofdlijnen gaat. Pas als de staatssecretaris interes se heeft, gaat het Tica de details uitwerken. „Het ergste dat ons kan overkomen, is als om de be staande instrumenten een mooi strikje gewonden wordt en het de wet op de reïntegratie gaat he ten." In plaats daarvan is een nieuwe benadering noodzakelijk. Buur meijer geeft het voorbeeld van een klein schildersbedrijf waar een van de werknemers allergisch is geworden voor terpetine. Als deze werkgever op zoek gaat naar een andere werkplek bij een bevrien de ondernemer, moet hij wel een herscholingssubsidie kunnen meegeven. Zo wordt uitstoot naar arbeidsongeschiktheid voorko men en krijgt het schildersbedrijf niet te maken met hogere wao- premies. Volgens de Tica-voorzitter bestaat er geen fundamenteel verschil tus sen langdurig werklozen en voor malig arbeidsongeschikten als het gaat om de terugkeer naar de ar beidsmarkt. Hij wil beide groepen dan ook onder dezelfde regelingen laten vallen. Ook moeten ook uitkeringsge rechtigden die geen relatie meer hebben met een werkgever, aan spraak kunnen maken op het bud get voor herplaatsing van circa 160 miljoen gulden per jaar. Als zij een werkgever weten waar zij aan de slag kruinen, moeten zij bij het arbeidsbureau kunnen nagaan wat de mogelijkheden zijn voor een scholings- of loonkostensubsi die. Buurmeijer wil zodanig con troleerbare afspraken dat als de reintegratie mislukt, de beloofde subsidie niet (volledig) wordt ver strekt. In Zuidlaren is gisteren de jaarlijkse Bouwvakbeurs begonnen, die gericht is op iedereen die professioneel met de bouw te maken heeft. Op de beurs is een breed aanbod aan materialen en technieken te zien. Tevens worden er in Zuidlaren enkele symposia gehou den. FOTO ANP Van onze Haagse redactie Den Haag - PvdA, WD en D66 moeten het kabinetsbeleid in zet maken van de Kamerverkiezingen in 1998. Dat vindt vice- premier Dijkstal. Wat hem betreft wordt de paarse coalitie na de verkiezingen voortgezet. „Dat zou, op basis van de bereikte resultaten, een zegen zijn voor het land." WD'er Dijkstal zei dit gisteren tijdens een bijeenkomst op zijn ministerie van Binnenlandse Za ken. Daar nam hij een bundel arti kelen in ontvangst over de toe komst van de parlementaire de mocratie, geschreven door mede werkers van de wetenschappelijke bureaus van de vier grote partijen. De WD'er loofde uitbundig de re sultaten van het paarse regerings beleid over de laatste drie jaar. „We hebben weliswaar nog niet alle doelstellingen uit het regeer akkoord bereikt, maar er is geen reden ontevreden te zijn." Dijkstal omschreef Nederland als 'een land dat in vele opzichten ge- (AD VERTE NTIE) zegend is'. „Daarvoor moeten we dankbaar zijn." Hij wees erop dat Nederland het lijstje van meest welvarende landen aanvoert. „Sa men met IJsland en Zwitserland. En daarna komt er een hele tijd niets." Dijkstal erkende dat niet iedereen in Nederland profiteert van de ge stegen welvaart, zoals ouderen met alleen AOW, langdurig werk lozen en mensen met een bij standsuitkering. Voor deze groe pen dreigt zelfs regelrechte ar moede. „De overheid moet zich het lot aantrekken van individuen en groepen die om welke reden dan ook niet in het bootje van de welvaart kunnen meevaren," vond Dijkstal. De WD'er memoreerde hoe in de jaren '70 partijen als PvdA en WD elkaar vooral verketterden. Samenwerking, zeker op landelijk niveau, leek uitgesloten. De afge lopen decennia zijn de verhoudin gen echter ingrijpend verbeterd, met het paarse experiment als re sultaat. Door Jan Jansen Bergen op Zoom - Het gaat wel ver, je opwerpen als het ge weten van een WD-afdeling. Maar vooruit, deze heeft een grote zoon voortgebracht. En is die niet ruw opzij gescho ven als kandidaat-commissaris van de koningin in Gelder land? Meneer Wiegel, bent u het eens met uw partijgenoten hier in Bergen op Zoom dat Ed Nijpels onheus is bejegend bij zijn sollicitatie naar Gelderland? De senator heeft het onderwerp in zijn zojuist afgestoken pep rede zorgvuldig gemeden. Hij geeft vanavond liever af op de PvdA dan op partijgenoten, kijkt dus een beetje verstoord op, maar ontpopt zich dan na tuurlijk toch als de doorgewin terde politicus. „Ik kan er niet veel over zeg gen, want over acht dagen be spreken we dit in de Eerste Ka mer. Maar wel dit: als men in Den Haag vindt dat een kandi daat niet geschikt is voor de functie van Commissaris van de Koningin, dan moet men hem niet doorsturen naar de vertrouwenscommissie. Daar is een fout gemaakt in de proce dure, des te schrijnender omdat de commissie deze kandidaat kennelijk hoog achtte." Wiegel is in de WD-annalen niet geboekstaafd als de groot ste vriend van Nijpels, maar deze netelige kwestie recht vaardigt kennelijk een schou derklopje. „Het is heel verve lend allemaal. Kamminga (wel benoemd, jj) en Nijpels zijn al lebei vrinden van me. Ik vond het trouwens wel klasse van Nijpels dat hij gewoon aanwe zig was bij de installatie van Kamminga." Houden de polieke mores in Nederland niet in dat Nijpels nu verder kansloos is voor der gelijke functies? Hij heeft toch een flinke deuk opgelopen? „Ach ja, dat is natuurlijk wel zo en dat is heel jammer. Aan de andere kant: hij krijgt vast nog kansen. Hij is nog jong hé..." ACHTEREENVOLGENDE kabinetten hebben de Neder lam, Antillen nooit een hoge prioriteit gegeven. Dat blijkt alleen! uit het feit dat steeds wisselende ministeries met de vera: woordelijkheid voor dit deel van het Koninkrijk werden oi zadeld. De ene keer is het de minister van Justitie, ine opvolgend kabinet wordt de handel met het grootste g^" overgeheveld naar de bewindsman van Defensie. In tijden dat de verhoudingen tussen Nederland en de Ani| redelijk tot normaal waren, leidde die onderwaardering nietj al te nadelige consequenties. De spanningen liepen ook toe regelmatig op, maar een verhoogde aandacht van het moetfJ land voor de problemen leidde al gauw tot normalisering*- de relatie. Daarbij geholpen door de wetenschap dat de Am len op termijn onafhankelijk zouden worden. In 1995 is daar verandering in gekomen. De Antillen c kennen dat wat hen betreft het Statuut van 1954 gehandha; mocht blijven. De eilandengroep wil dus bij het Koninkrijk(j Nederlanden blijven behoren, maar de manier waarop! steeds onderwerp van discussie. Die gesprekken lopen zeer moeizaam. Het zijn niet alleen ij grote conflicten (onder andere de kwestie Aruba waar eeneir: aan de de corruptie moet worden gemaakt) die de verhoudt' onder druk zetten. In Nederland overheerst de gedachte datd! toestand in de Antillen met de week slechter wordt. Vooral J de financiële huishouding loopt het de spuigaten uit. Op de Antillen wordt de roep vanuit Nederland om meerei strenger toezicht absoluut niet gewaardeerd. De bestuurde; daar betichten Nederland van een neo-koloniale houding doe' de in hun ogen eenzijdige beslissingen van de Nederlandsere| gering. Regeringsvertegenwoordigers van Nederland en de Antillerl hebben nu geconstateerd dat de verstandhouding op dieptepunt is aanbeland. Wederzijds onbegrip blijkt eer langrijke oorzaak te zijn van het grote ongenoegen. De benoeming van een speciale diplomaat die zich - names] verantwoordelijk minister Voorhoeve van Defensie - metk\ tilliaanse zaken bezighoudt, moet snel tot stand komen, functionaris moet allereerst de uit de hand gelopen sil trachten te normaliseren. Daarna moet in ijltempo een bel plan voor de toekomstige relatie met de Antillen worden gelegd. Op basis van gelijkwaardigheid, maar met de duidelij-l ke boodschap dat een verbond lusten en lasten met zich mee brengt. Wanneer dat niet wordt geaccepteerd, is het Stat*] van 1954 alsnog aan herziening toe. Eerste Ramadan-poster voor Netelenbos Gouda - Staatssecretaris Netelenbos van Onderwijs heeft gister middag op het Goudse Crabeth College de eerste landelijke Rama dan-poster in ontvangst genomen. De tekst roept op om respect a begrip te tonen voor leerlingen die deelnemen aan de ramadan, de vastenperiode van de islam die vrijdag begon. China geïnteresseerd in Nederlands bestel Den Haag - De regering van China heeft belangstelling voor de ma nier waarop in Nederland werkgevers en werknemers naast de rijksoverheid een rol spelen in het economisch bestel. Dat bleekgis- tereng bij een bezoek van de Chinese minister van Arbeid Li aan zijn Nederlandse collega Melkert (Sociale Zaken en Werkgelegen heid). Tijdens het bezoek ondertekenden Melkert en Li een samen werkingscontract. Hierin kregen vorig jaar gemaakte afspraken verder gestalte. China en Nederland zullen onder meer kennis uit wisselen en samenwerken op het gebied van sociale zekerheid en arbeidsmarktbeleid.Volgens een persverklaring van Sociale Zaken is de Chinese belangstelling voor het Nederlandse model van ow- legeconomie ingegeven door de geleidelijke groei naar een eigen vorm van markteconomie in dat land. Fiscaal voordeel voor energiebesparing Den Haag - Bedrijven die investeren in energiebesparing en duur zame energie krijgen hiervoor een extra fiscale aftrekpost van mi nimaal 40 procent. Het kabinet heeft de al bestaande regeling voor vervroegde afschrijving van milieu-investeringen met ingang van het nieuwe jaar verruimd. Uitstel vernietiging kunstberg Den Haag - Het ministerie van Cultuur heeft de vernietiging van de tienduizenden kunstwerken, gemaakt in het kader van de Beelden de Kunstenaarsregeling (BKR), uitgesteld. Kunstenaars krijgen een jaar langer de tijd hun werk uit het BKR-depot op te halen. Dat heeft een woordvoerster van het ministerie gisteren bevestigd. Stijging aantal transplantaties Leiden - In 1996 zijn er 581 transplantaties verricht in Nederland. Dit is een stijging van 4 procent vergeleken met het jaar daarvoor. Het aantal donoren steeg met twee van 226 naar 228. Ruim 1100 mensen wachten op een nieuw orgaan. Groei aantal vakbondsleden Amsterdam - Het aantal leden van FNV-bonden is het afgelopen jaar met 1,3 procent toegenomen tot 1,18 miljoen. De bonden voor het hogere personeel, aangesloten bij MHP, boekten 1,9 procent le denwinst op ruim 164.000. Daarmee houdt de groei van de vak bondsleden vrijwel gelijke tred met de toename van de beroepsbe volking. Geen ontslaggolf sociale werkplaatsen Den Haag - Van een ontslaggolf bij de sociale werkvoorziening is geen sprake. Dat hebben de de vakbonden AbvaKabo en CFO, de Vereniging van Nederlandse Gemeenten en het Nationaal Overleg orgaan Sociale Werkvoorziening (NOSW) gisteren vastgesteld na een overleg met het ministerie van Sociale Zaken. Vrijdag was commotie ontstaan over grootscheepse ontslagen van verstandelij ke gehandicapten bij de sociale werkplaatsen na perspublicaties. Het KNMI Weer- ZEQUmniBHBl bericht heeft vanaf 1 januari 1997 een nieuw Servicenummer dat u kunt bellen voor alle informatie en verwachtingen over het weer. Dit nieuwe Servicenummer vervangt het huidige 06-informatienummer. Voortaan weet u precies wat voor soort Servicenummer u belt. Een nummer dat begint met 0900, zoals dat van het KNMI Weerbericht, is betaalde serieuze informatie; 0909 is be taald amusement; 0906 zijn de overige betaal de nummers, waaronder erotisch amusement en babbelboxen; en nummers die beginnen met 0800 belt u voor gratis informatie. Dus vanaf nu weet u precies waar u aan toe bent. Voor meer informatie over de nieuwe Servicenummers kunt u gratis 0800-0402 bellen. telecom .'CIRCA 1 GULDEN PER MINUUT Van onze verslaggever Bergen op Zoom - Als het aan WD-coryfee Hans Wiegel ligt, komt er wellicht geen tweede paarse kabinet en moet de PvdA in de regering plaatsmaken voor het CDA. Op een bijeenkomst in Bergen op Zoom koesterde hij nostal gische gedachten naar de sa menwerking met de christen democraten en hekelde de 'lijn van polarisatie' die hij bespeurde bij de PvdA. Met name voorzitter Wallage van de PvdA-fractie in de Tweede Kamer moest het ontgelden. Op het pleidooi van WD-leider Bol- kestein om het toptarief van de inkomstenbelasting te verlagen, reageerde Wallage zeer veronge lijkt. „Dan wil de PvdA niet door met de WD," riep de fractie voorzitter. Wiegel gaf gistera vond nuchter terug: „Nou, dan regeert de PvdA toch gewoon niet meer mee." Nog meer gekrenkt toonde de VVD-senator zich door de aanval van Wallage op Bolkestein, toen deze het vreemdelingenbeleid van het kabinet aan de kaak stel de. „Vissen in een vijver van on- WD'er Wiegel sprak gistera vond in Bergen op Zoom. rust," vond Wallage. Maar Wie gel kon de oproep om meer con trole op illegale vreemdelingen heel goed billijken. „De reactie van de PvdA klonk als ketelmu ziek met een reeks valse noten. De PvdA zou er verstandig aan doen zich van dit soort aanvallen beneden de maat te onthouden," klonkt het dreigend. Anderzijds drukte hij het CDA juist aan de borst. Afgezien van zijn goede herinneringen aan met name de samenwerking met Dries van Agt, stak Wiegel ook hedendaagse CDA-kopstukken als De Hoop Scheffer en Wijffels (Rabobank) een pluim op de hoed. „In die groepering is grote kwaliteit aanwezig." En om te onderstrepen dat zijn 'strategie voor het verkiezings jaar 1998' gericht is op een kabi net van WD, CDA en D66 mocht ook de laatste partij wat compli menten incasseren. Ze waren vooral gericht aan minister Wij- ers van Economische Zaken. Wiegel zag hem wel voor zich als D66-lijsttrekker. „Hij zegt wel voortdurend geen partijleider te willen zijn, maar dat soort uit spraken zegt in de politiek hele maal niets." Aan een goede stembusuitslag voor de WD twijfelde hij niet. „Het liberalisme is een politieke gedachte van alle tijden." Maar Wiegel waarschuwde wel voor één geduchte tegenstander: de minister-president. „Niet de Pv dA, maar Kok is onze grote con current. Hij doet het heel goed, ik waardeer hem zeer. Maar de aar digste zijn de gevaarlijkste." Utrecht (anp) - Het CFO, de ambtenarenbond van het CNï houdt vast aan een looneis voor 4 procent voor de nieuwe ca" voor 110.000 rijksambtenaren. „De 4 procent laten wij niet va- len," stelde CFO voorzitter Poell gisteren na afloop van de ver bondsraad, het college van CNV vakbondsvoorzitters. Hij verwacht dat de gezamenlijke inzet van alle ambtenarenbonden dicht in de buurt van de 4 procent komt. Dat zou betekenen dat de FNV ambtenarenbond AbvaKa bo in feite ook boven het maxi mum van 3 procent gaat zitten dat volgens het algemeen FNV- beleid verantwoord is. Poell gaf gisteren tekst en uitleg aan zijn collega's over het feit dat hij afwijkt van maximale 3,25 procent loonsverhoging die het CNV tot beleid heeft. Poell be loofde de verbondsraad zijn best te doen ook werkgelegenheid en andere zaken in de cao te regelen. Het CNV houdt daarom de 3,25 procent wel als algemene lijn. „We zullen kijken hoe we tege moet kunnen komen aan het CNV-beleid op andere punten. Wij hebben zware argumenten om van de 3,25 procent af te wij ken. Ik hoef mij niet te verant woorden." h Volgens Poell eist de AbvaKawj de ambtenarenbond van de in feite ook bijna 4 procent loons verhoging. De AbvaKabo wu procent loonverhoging plus structurele dertiende maaa „Het is een kwestie van verp^ king. Als zo'n eindejaarsw n ring 1 procent kost is bet 'J AbvaKabo dus drie plus een. is ook vier." a. Morgen, overleggen de am renbonden over een gezame J inzet. Poell denkt niet d daar veel op zijn geven. Allp honden bij de ovërheid zitten gemiddeld oP procent loonsverhoging. wordt morgen geformalis« Het CMHF claimde gistere" loonruimte van 4,5 proce moet volgens deze bond besteed worden aan ee inkomensverbetering. Van onze verslaggever Helsinki-De Verenigde zijn zeer ongerust over u, teruitgang van de kwaliteit het mannelijk zaad. schappers vrezen dat mannen in 2050 geen kinder meer kunnen verwekken. eind d( 'spot d Nat: de ac v Wete Westei ne VN hebben daarom maand in Washington een nvprles' met internationale kundigen belegd. Directe aanleiding voor 1 Sofia (afp/rtr/anp) - De gisteren de noodzaak tot land erkend. Het partijbe tische Partij (BSP) gaf na algemene verkiezingen ni< In heel het land is ook gister weer gedemonstreerd tegen 1 aanblijven van de regering. In hoofdstad Sofia alleen al wai 30.000 demonstranten op been. Ze eisten onder meer 'de rode maffia Bulgarije n meer leegplundert'. Het bestuur van de voormal communistische partij ste gistermiddag dat de huidige tuatie om buitengewone ecor mische actie vraagt en om 'nii we beslissingen', die op een breed mogelijk basis moe Van onze correspondent Gent - Wie wil er nog Du troux heten? In ieder geva niet de 62 Belgen, al dat geen familie van de gelijkna mige misdadiger, die met de ze naam getooid zijn. Een aantal van hen heeft a een verzoek ingediend voo naamsverandering, iets wa in België kan als er een drin gende reden toe is. En eer aantal van de aanvrager heeft die. Zoals een mevrouv die meedeelde dat ze vai anonieme bellers hel scheldkanonnades te - werken krijgt. En wie bij d kassa zijn bankkaart over handigt, krijgt vaak zee vreemde blikken te verwer ken. En of de naam garan staat voor het verkrijgen var een nieuwe baan, is nog maa zeer de vraag. Geneve - De Zwitserse na dat ze van de nazi's gekochl vervoerd. Volgens woordvoerder Gabrie al lang bekend. „De nieuwe Historici hebben daar in de j om goud dat Zwitserland van tugal werd vervoerd," aldus D'Amato, hoofd van de Senaa te zondag bekend dat hij een uit 1946 had gevonden van he voorlopër van de CIA. Daarui tussen mei 1943 en februari serse vlag naar Portugal en nazi's hadden geroofd van van joodse slachtoffers van li S; ce dt

de Stem | 1997 | | pagina 4