n n 'We moeten gewoon winnen' IEK IEK RN ICA Jeroen Burm wint Zilveren Mossel Meziane grote favoriet in Westenschouwen Titelhouder Yu te kloppen man in Terneuzen RS Koploper Morres Hulst klaar voor toptreffen met Mikro Electro -07 VERKOCHT TE KOOP steen, ps enz. KNEUZEN /694034 DËSTEM SPORT ZEELAND B3 ^"atletiek volleybal paardensport -AR 72 organisator Zeeuwse tafeltenniskampioenschappen in 't Zwaantje jafeltenn1s sport AGENDA badminton korfbal schaken tennis volleybal zaalhandbal Ussurfers op Binnenschelde sportnieuws KORT ADEG sterkste in subtopper Gemeente 2 loopt verder uit Fonny van der Yloet verlaat W RIA Dikke van Dale begint met winst Robert van Tiel naar Nlv libre Zeeuws kampioenschap jeugdschaken Gewestelijk kampioenschap driebanden Sevens nieuwe manager hockeyvrouwen Twee teams winnen K tweemansbob Pantani verwacht terugkeer in februari Volendammer Molenaar naar Leeds i3| Ia r d i j og |0115-491971 ■0115-492129 ïoderne inbouw- zadeldak op ca. jalow (1992) met ts., geheel bete gelegde tuin met irage en tuinhuis. ebruiken. rnd woningen ter F 150.000.- v.o.n. fes en begeleiding al van 910 m! met Bouw op korte woning eventueel at verlengde gara- |n zijn gerust zeer normen van deze 234.000.- v.o.n. 'ordt gestart. pge op ca. 570 m! i trap, woonkamer In met app. en bij- ruime slpks. waar- m), badkamer met tstafel. Grote open 8 zeer ruime 2/1- rcelen van 270 nf. op). 00. Bij 2 de moge- grond. 375.000.- v.o.n. ,af 500 m! waarop ).- v.o.n. rat chuur. De bouw is 1. 201.000.- v.o.n. luidige woning be- s Maandags gesloten Utor Willy van Leeuwen ulst - Koploper Morres ,peelt vandaag in de twee- je divisie van de landelijke volleybalcompetitie een topduel tegen zijn grote toncurrent Mikro Electro. Hulstenaren staan on tjagen aan de leiding met ïl punten uit negen wed strijden. Mikro Electro rolgtopeenpunt. ZATERDAG 11 JANUARI 1997 tetenschouwen - In de Wes- -schouwen wordt vandaag zaterdag-CO-de 25e Del- «ross gelopen. Het is de vijf je wedstrijd van de Zeeuwse crosscup en tevens de mooiste zwaarste wedstrijd uit dit circuit. Kabout ging als ranglijst- aanvoerder de jaarwisseling in, maar het valt te betwijfelen of de Zuidzandenaar deze koppositie in de Schouwse- duinenrij kan ver dedigen. Begin deze week lag hij nog steeds met een zware griep in bed en het zit er niet in dat hij het startnummer kan afhalen. Voor de concurrenten Edwin de Leeuw en Jan de Bart dus mogelijkheden om wat aan de opgelopen schade van de vier tot nu toe gelopen wedstrijden te doen. Favoriet is echter Rachid Ben Meziane die er zijn trainingsparcours vindt. De Marokkaan die vorig jaar richting Zuid-Holland vertrok, is weer te- ruggkeerd in Zierikzee en heeft zich ook weer aangemeld als lid van het organiserende Delta Sport. Verder heeft ook Miquel van Tongeren te kennen gegeven de competitie te hervatten na een lange rustperiode. Het geogra fisch gunstig gelegen Westen- schouwen kan wellicht ook nu weer een aantal sterke atleten van buiten de provincie begroeten. Bij de vrouwen is Anjolie Wisse niet ver meer verwijderd van een nieuwe crosstitel en zij kan zater dag opnieuw een stap in de juiste richting zetten. De pupillen C openen om 10.30 uur de wed strijddag. De korte crossen gaan om 12.10 uur (vrouwen) en (13.50 uur) mannen van start. De vrou wen (voor de lange cross) komen om 12.30 uur aan de bak met als opdracht '5000 meter'. De man nen senioren en veteranen 40 slui ten om 14.15 uur het wedstrijdge deelte af met als opdracht 10.000 loodzware meters. Om 14.30 uur staat de trimloop gepland over 4,5 of 9 kilometer. Het secretariaat is gevestigd in restaurant Zeelust en gaat om 10.00 uur open. speler van ons team wil pag kampioen worden, dus dan toeten we zaterdag van de eerste lot de laatste bal zeer gemoti- izijn en gewoon winnen, al- een strijdvaardige Morres- trainer Jan Schut. Schut heeft in èvcHeybalstille periode rondom a zijn mannen regel- latig onder handen genomen tij de trainingen of op scherp pet tijdens oefenwedstrijden, itaal met het oog op dit belang- rijke competitieduel heeft Schut sjn mannen veel extra training- jeid laten verrichten. „We ben er in de afgelopen weken schepje bovenop gedaan. Vo- week kwamen we zelfs aan ali uur trainen en spelen," zegt Schut vlak voor het cruciale duel. Mikro Electro is voor Mor- its geen onbekende ploeg. „We kennen het team goed. Verder ik wat gegevens door van y Swartjes, trainer van ÏÏS'92, die ook bij ons in de taede divisie.sp.eelt. Daarnió^- in we vbprgjee!' uitkunnen ha- lai. Ik vliet hoe Mikro Electro en heb in theorie wel een maar het moet in het «ld wel gebeuren. We zullen constant op scherp moeten spe- Als we winnen hebben we «r punten voorsprong en dat is i»g weinig. Vooral met de zware en tegen De Schal- ners en Mikro Electro nog voor )eg." pluspunt voor de Hulsten- w is dat de knie van Martin steeds wat verbeterd. A hebben met Martin, Werner niErwin natuurlijk zeer ervaren Morres-trainer Jan Schut (rechts) met topspeler Martin Roodzant, die niet helemaal hersteld is van een knieblessure. spelers in het team. Als wij zater dag in vorm zijn, dan zijn we sterker. De laatste wedstrijden hebben we af en toe een inzinking gehad, vooral als het in het begin wat te makkelijk ging. We kun nen het beter wat moeilijk heb ben dan blijven we op scherp spe len." Mikro Electro is volgens Jan Schut een jonge ploeg die veel uren traint met een hele fanatie ke Belg als trainer. „Ze zijn als team een geheel en willen altijd voor elkaar knokken. Ze geven het niet snel op, dus we zullen moeten proberen die mannen uit hun spel te halen. We rekenen trouwens wel op de steun van ons publiek. Als er veel belangstel ling is, dan is dat toch altijd een prima stimulans voor de spelers. Trouwens, ik vind dat we moeten winnen. We willen kampioen worden en dat moet dan maar overtuigend gebeuren. Tegen Mikro Electro kunnen we van daag hiervoor al een redelijke ba- FOTO CAMILE SCHELSTRATE sis leggen." Het topduel wordt vandaag om 17.00 uur gespeeld in sporthal den Dullaert in Hulst. Ook de Hulster vrouwen komen in actie. Zij spelen op dezelfde tijd tegen Gepidae. - De strijd om de Zilve- Mossel in de L-klasse springen paarden tijdens In- ®or Zeeland in de Goese Zee- «andhallen leverde een knap- en verrassende overwin ds op voor sterke Jeroen *m met Kartouche van de miterclub Hulst. overwinning temeer, er in deze categorie zware concurrentie was voor de Zeeuws-Vlaming vanuit Zuid- Holland en Brabant. Er kwamen in totaal in deze finale 26 combi naties aan het vertrek, waarvan 12 afkomstig uit Zeeland. Het be trof een verkort klassiek par cours. Maar liefst zeventien com binaties kwamen foutloos rond en bereikten de barrage. In die barrage liet Burm al zijn concur renten achter zich. Hij boekte de snelste tijd in een foutloze rit (29,0) en bleef de eveneens fout loze Margreet Walraven (tweede plaats) met Harley van Oranjezon een halve seconde voor. Burm liet de als derde eindigende Sandy den Exter met Kir Royal van Noord-Beveland een vijftal se conden achter zich. In het Z-springen kwamen van de zestig deelnemende combinaties drie Zeeuwen in de finale. Dit over een klassiek en een jacht- springparcours. Dat waren Ilyo de Loos met Nadir van de ruiter- club Hulst, Christian van der Plasse met Evident van Zuid-Be veland en Rob ter Borg met Ekros Daddy's Last Penny van Sasrui- ters. Zij komen vanmiddag in ac tie voor de strijd om de Gouden Mossel. geuzen - Voorzien van 34 r'tennistafels vormt de teuzense sporthal 't aantje dit weekeinde twee gen lang het decor voor de tujkse Zeeuwse tafelten- '"•apioenschappen. traditioneel is het een le vereniging die de or- w»,J1?.op zich neemt. In sa- ïltat i.n® met bet Terneuzense SWt et ditmaal SAR'72 uit 2»1 tezande dat het toernooi 6 egenheid van haar 25-jarig ""hitter11?? lei.dlng van club" Vsar T Hooft houdt. lol j.Tri dat zich in die 25 jaar "pcluh u TSe Zeeuws-Vlaamse LP01ub heeft ontwikkeld, bete rt ewdlZeeuws kampioenschap Ctwenreeks van activi teiten1 'ublleum luister bij Zeo!tabe verhhjdden de ove- i«»WSe tafeltennisclubs de 'Waarn?611 aivast met een re' «ftï. «jvingen 190 Ndsrwi? even S™301 aantal SoostL? \ebben zich bij de fVdeTe aangemeld. I''91 is zmaUWS^titel hij de man- P'oriet v g slechts een speler l®(vraaDV,°rig ^aar no8 was het 1* talent kT" et Middelburg- 1 lent Kalun Yu nog van de Zeeuwse seniorentop verwijderd zou zijn. Die vraag werd toen door de voor 't Zand spelende jeugdspeler ondubbelzinnig be antwoord. Met drie senioren- en drie jeugdtitels zorgde de nog tot de aspirantencategorie behoren de Yu onverwacht voor een frisse wind in de al jaren onveranderde Zeeuwse tafeltennistop. Als titelverdediger zal Kalun Yu nu zijn verworven status moeten zien te behouden door onder meer af te rekenen met de voor SAR uitkomende Pascal Neve en zijn clubgenoot Jan Henk Bom- hof. Gezien de stormachtige ont wikkeling die Yu ook in het afge lopen jaar doormaakte, wordt daaraan echter nauwelijks ge twijfeld. Door de afwezigheid van de naar Brabant teruggekeerde titel- houdster Astrid Ruiter is de Zeeuwse vrouwentitel vacant. Hoewel de plaatsingslijst bij de vrouwen wordt aangevoerd door Zandspeelster Julia Salamony zal voor velen Naomi Schelfhout van SAR de favoriet zijn. De in competitieverband eveneens voor 't Zand spelende Schelfhout staat op de ranglijst echter lager ge klasseerd dan Salamony. Met een toernooizege zou Naomi Schelf hout haar vorig jaar verloren titel weer heroveren. Naast dit duo is echter ook Mariska Goormachtig een serieuze kanshebster. In de C-klasse bij de mannen re kent de organisatie op een eigen onderonsje. De voor SAR spelen de broers Wim en Johan 't Hooft worden op papier althans in de finale verwacht, waarbij Wim als favoriet van start gaat. Omdat de krachtsverschillen in deze klasse echter vrij klein zijn, moet er re kening mee gehouden worden dat een van de beide Zandspelers Leo Zuidweg en Marijn Veygen erin slaagt de broers 't Hooft van de troon te stoten. Kansen voor de overige Zeeuws-Vlaamse deelne mers worden verder slechts in de lagere klassen voorzien. Bij de mannen F wórdt een toonaange vende rol verwacht van Arie de Bruyne van Effect, Björn Boer- dam (SAR) en Ralph van Wolffel- aar (Reynaert). Desondanks moet dit trio op de plaatsingslijst de Vlissinger Patrick Wagenaar voor zich dulden. Joop de Bakker van RDT uit Lamswaarde is de te kloppen man bij de mannen G, met Ruud Muste (Effect) en Frits Bakker (STV) als gevaarlijke out siders. Bij de mannen H zijn de beste kansen voor Michel Al- bregtse van het Oostburgse ONA. De titel bij de vrouwen F gaat welhaast zeker naar Zeeuws- Vlaanderen. Judith Morcus (SAR), Marian Bertou (ASOC) en Tini Janssen van STV zijn de sterksten in deze klasse. Evenals bij de senioren zijn ook de belangrijkste jongenstitels op zaterdag weggelegd voor spelers van 't Zand. Favoriet Dennis van Boven ondervindt bij de junioren slechts concurrentie van een drietal clubgenoten, terwijl de eerder gememoreerde Kalun Yu op zaterdag langskomt om de as- pirantentitel op te halen. In de strijd bij de pupillen zal Leon van Boven naar verwachting in de fi nale afrekenen met Michael Zwe- mer van MZ. Enige uitzondering op het Zand-succes vormt de welpenklasse, waarin Sjoerd Vo gelezang van Westerzicht uit Vlissingen de belangrijkste kans hebber is. De strijd bij de meisjes junioren gaat tussen Mirjam Wil- leboordse en Monique Corver, die beiden voor Middelburg Zuid achter de tafel verschijnen. Met Miranda Crucq (Zand) en Angela Meeder (MZ) als belagers is Lindsey Boerdam van SAR de favoriete voor de aspirantentitel. Om de welpen A-klasse op haar naam te schrijven, zal Stefanie Fassaert, eveneens van SAR, Ka- po Yu moeten verslaan. Liselotte Fassaert voert de plaatsingslijst bij de miniwelpen aan, met Deb bie de Klerk en Joyce van Cam- penhout als outsiders. De Zeeuwse tafeltenniskam pioenschappen beginnen op bei de dagen om half tien. De belang rijkste finales worden 's middags om kwart over zes verwacht. Zondag 12 januari: BC Groot Sas 1-Sinar 1, BC Groot Sas 2-Avanti 6, Vlaanderenhal Sas van Gent van 10.00 tot 13.00 uur. Zaterdag 11 januari, landelijk: Tjoba-Kinderdijk (eerste klasse G), Sportcentrum Goes 2, aanvang 15.20 uur. Weidevogels-TOGO (derde klasse M), sporthal Bleis- wijk, aanvang 18.15 uur. RWA- Luctor (derde klasse M), sporthal Rhoon, aanvang 17.45 uur. Afdeling: BKC-Blauw Wit (pro motieklasse B), sporthal De Een hoorn Oostburg, aanvang 16.50 uur. Zaamslag-Volharding (pro motieklasse B), sporthal 't Zwaan tje Terneuzen, aanvang 15.50 uur. KNSB-competitie vijfde ronde. Meesterklasse: Rotterdam-HWP 1. Tweede klasse C: Rotterdam 3- HWP 2. Derde klasse E: Terneu- zen-Sliedrecht, Charlois Euro poort-Middelburg. ZSB-competitie vierde ronde. Hoofdklasse: Souburg 2-HWP 3, Vlissingen-Goes, Souburg 1-Mid delburg 2, Landau-SVWZV. Pro motieklasse: Vlissingen 2-Goes 2, Terneuzen 2-De Zwarte Dame, Zierikzee-Middelburg 3, Landau 2-SVWZV 2. Zondag 19 januari, Zeeuwse in- doorcompetitie. Mixed: Kapelle- Hulster Ambacht (eerste klasse), Racketcentrum Kapelle, aanvang 12.00 uur; Souburg-Hulster Am bacht 2 (tweede klasse), Racket centrum Kapelle, aanvang 15.00 uur; SJEF-MLTC 4 (derde klasse), Racketcentrum Terneuzen, aan vang 11.00 uur. Mannen: Souburg- Sluiskil (eerste klasse), Racket centrum Kapelle, aanvang 15.00 uur; Hulster Ambacht-Drive (eer ste klasse), Racketcentrum Ter neuzen, aanvang 11.00 uur; Ludo et Emergo-Zierikzee (tweede klas se), Racketcentrum Kapelle, aan vang 12.00 uur. Zaterdag 11 januari, landelijk: Morres-Gepidae (tweede divisie vrouwen), sporthal Den Dullaert Hulst, aanvang 17.00 uur. Morres- Mikro Electro (tweede divisie mannen), sporthal Den Dullaert Hulst, aanvang 17.00 uur. WS'92- Tonegido, (tweede divisie man nen), sporthal Baskenburg Vlis singen, aanvang 16.00 uur. YVC- Atak (derde divisie mannen), sporthal Noorddijk Cadzand, aan vang 17.00 uur. District: YVC-Ardito (eerste klas se vrouwen), sporthal Noorddijk Cadzand, aanvang 14.30 uur. Mor res 2-Mytilus (promotieklasse mannen), sporthal Den Dullaert Hulst, aanvang 17.00 uur. Schel- desport-Dynamo'70 (promotie klasse mannen), sporthal Oude Vaart Terneuzen, aanvang 17.30 Zondag 12 januari, Rotterdamse competitie: GSC-DWS 2 (man nen), Sportpunt Zeeland Goes, aanvang 13.30 uur. GSC-Hollan- diaan (vrouwen), Sportpunt Zee land Goes, aanvang 12.15 uur. Bergen op Zoom - Op de Binnenschelde voor Bergen op Zoom wordt vandaag met snelheden van rond de tachtig kilometer per uur over het ijs gesurft. Het jaarlijkse O'Neill Nederlands kampioenschap ijssurfen is dit jaar georganiseerd door windsurfvereniging De Kreekrakkers te Bergen op Zoom onder auspiciën van het KNWV. Op voorwaarde dat het niet harder waait dan windkracht zes starten om 11.00 uur de eerste van de 40 tot 80 deelnemers. „Iedere deelnemer komt minimaal twee keer aan bod," zegt voorzitter Roy van der Ploeg van de windsurfvereniging De Kreekrakkers. „Twee wedstrijden is ook meer dan genoeg, want reken maar dat ze kei-kapot zijn. "Tussen 15.00 uur en 16.00 uur is de finale. De Bergse wethouder De Water van Sportzaken zal aan het einde van het toernooi de prijzen uitrei- ken.Onder de deelnemers bevinden zich een aantal prominenten zoals veelvoudig wereldkampioen ijssurfen Joop Nederpelt en meervoudig Europees- en wereldkampioen windsurfen Alexander Hoekstra. Zij zullen proberen regerend Nederlands kampioen Martin Hingst uit Joure van de troon te stoten. Hij won vorig jaar het EK in Almere. Sas van Gent - ADEG toonde zich met minimaal verschil de sterk ste in het duel tegen Het Loze Vissertje in de subtop van de zaal voetbalcompetitie van het rayon Sas van Gent. Door doelpunten van Ron Polderman, Gerard van der Heijden, Erwin Meijer en Ar no van de Bergen bleef ADEG met 4-3 aan de positieve kant van de score. Koploper Philippine 2 maakte geen fout en won in een doel puntrijk duel (9-5) van de Spetters. Ranschaert was slagvaardiger dan een veel kansen missend Outokumpu (6-3) en het laag geklas seerde Marinet verraste met een klinkende 6-3-zege tegen een op volle sterkte uitkomend Cerestar. Het duel SVG-IZV ging niet door omdat SVG niet voldoende spelers op de been kon brengen. STAND Philippine 2 13-37, Benny Sport 2 13-27, Het Loze Vissertje 14-27, ADEG 13- 25, RAnschaert 14-25, Cerestar 14-21, SVG 13-18, De Spetters 14-14, Outo kumpu 13-11, Marinet 14-7, IZV12-0. Terneuzen - Koploper Gemeente 2 loopt verder uit in de vijfde klasse van het zaalvoetbalrayon TErneuzen. Dat team won zelf met minimaal verschil (2-3) van Bonded Stores, maar wist toen reeds dat naaste concurrent Café Bee tegen hekkensluiter Melk Bier niet verder was gekomen dan een 3-3-gelijkspel. Door die ontwikkeling bedraagt de voorsprong van Gemeente 2 reeds zeven punten. Bijzonder enerverend was het duel De Leugenboom-Terneuzen 2. Dat vrij evenwichtige en spectaculaire treffen eindigde in 6-5. Atoom Boys was een maat te groot (6-2) voor W Dow 4. STAND Vijfde klasse: Gemeente 2 12-31, De Leugenboom 12-24, Café Bee 12-22, W Terneuzen 2 12-18, Atoom Boys 12-13, Bonded Stores 12-12, W Dow 4 12-8, Melk Bier 13-3. Westdorpe - Trainer Fonny van der Vloet en het bestuur de voet balvereniging RIA hebben besloten aan het einde van dit seizoen in goede harmonie uiteen te gaan. Met ingang van volgend seizoen neemt Chris de Beer, die nu de tweede selectie van de W RIA traint, de taak van Van der Vloet over. Oostburg - In het West-Zeeuws-Vlaamse KNVB zaalvoetbal is Dikke van Dale aardig op weg om de titel te prolongeren. Halver wege de competitie staat de ploeg nog steeds op 'maximum', want ook tegen Groosman/Casuals werd geen fout gemaakt. Verduin verraste Leenhouts. Wel met de kanttekening dat Leenhouts zwaar onderbemand was. Ook Rabo Aardenburg/Eede begon het jaar goed. Bron werd aan de zegekar gebonden waardoor het team zich middenmoter mag noemen. Uitslagen: Leenhouts - Verduin 6-11, Dikke van Dale - Groosman/Casuals 7-2, Bron - Rabo Aardenburg/Eede 1-4. Stand: 1. Dikke van Dale 7-21, 2. Zeemeeuw 7-18, 3. Groosman/Casuals 10-12, 4. Rabo Aardenburg/Eede 8-11, 5. Leenhouts 10-11, 6. Bron 9-10, 7. Bon Ami 8-7, 8. Verduin 9-7. Terneuzen/Nieuw-Vennep - Robert van Tiel van de biljartvereni ging NASA uit Axel en woonachtig in Terneuzen neemt van vrij dag 17 tot en met zondag 19 januari deel aan het kampioenschap van Nederland vierde klasse libre. Op die dagen is hij te gast in café-biljartzaal Bull's Inn te Nieuw-Vennep. Vlissingen - In het clubgebouw van de schaakvereniging Vlissin gen worden zaterdag 18 januari verschillende ronden van het indi vidueel Zeeuws schaakkampioenschap voor de jeugd afgewerkt. De gecombineerde A- en B-groep begint dan om 10.15 uur aan de vijfde ronde, de C-groep start met de zevende en de D-groep met de negende ronde. Na afloop van dit gebeuren wordt direct de prijsuitreiking voor de <3+ en D-categorie gehouden. De A/B-groep komt op zaterdag 1 februari nog in actie in Oost-Souburg. Hoeven - Pierre Levrier van de biljartvereniging De Smiekel uit Hulst neemt van vrijdag 17 tot en met zondag 19 januari deel aan het kampioenschap derde klasse driebanden groot biljart van het gewest Zuid-Nederland. Op die dagen is hij te gast in café 't Tap- perijke te Hoeven. Voor het district WAlcheren en De Bevelanden is Bram de Waard van Scheldezicht uit Wemeldinge gerechtigd aan dit kampioenschap deel te nemen. Bunnik - Lisette Sevens is de nieuwe manager van de nationale vrouwenhockeyploeg. De voormalige international, die 125 keer voor Nederland uitkwam, is opvolgster van Sophie von Weiier. Die was manager tot en met de Olympische Spelen van Atlanta, waar Oranje brons veroverde. Sevens gaat eind januari mee met de vrouwenploeg naar Zuid-Afrika. Het team speelt daar vier wed strijden tegen de Zuid-Afrikaanse selectie. Jeannette Lewin heeft bondscoach Tom van 't Hek laten weten niet meer voor het Nederlands hockeyteam te willen uitkomen. De fysiek sterke hockeyster heeft bedankt voor Oranje omdat ze mo menteel de motivatie mist om aan alle verplichtingen te voldoen die spelen in het nationaal team met zich meebrengt. Lewin was de afgelopen zes jaar vaste keus in het Nederlands elftal. Ze speelde 97 interlands. De aanvoerster van Kampong blijft wel op clubni veau actief. Coach Tom van 't Hek heeft ook de nieuwe selectie van achttien speelsters bekendgemaakt. Die bestaat uit: Van den Boogaard, Dormers (Den Bosch), Boomgaardt, Teeuwen, Touw (MOP), Van den Broek (Rotterdam), Deiters, Thate, Veenstra (Amsterdam), Fortuin (HDM), De Heij, Kuipers, Holsboer, Kooien, Van der Wielen (HGC), Van de Kieft, Smabers (Laren). Winterberg - De bobsleeteams van Arend Glas en George Kenter zijn in het Duitse wintersportplaatsje Winterberg nationaal kam pioen geworden. Het is voor het eerst in de geschiedenis van het Nederlandse bobsleeën dat twee teams exact gelijk op de eerste plaats eindigen. Arend Glas startte met remmer Olaf ter Braack en George Kenter met routinier John Drost. Glas was blij met zijn ti tel, maar was niet tevreden met beide runs. Een verkeerde ijzer keuze speelde hém parten. Toch was hij blij dat de titel door een nieuwe garde was overgenomen van Rob Geurts. Het kampioenschap gold als selectiewedstrijd voor de Europese kampioenschappen in het Duitse Köningssee. De beide nationale kampioenen zullen daar uitkomen voor Nederland. Winterberg. NK, tweemansbob. 1. Kenter/Drost 1.54,350 (57,160+57,190), Glas/Ter Braack 1.54,350 (57,170+57,180), 3. Geurts/Welten 1.54,570 (57,120+57,450), 4. Na- kad/Schepers 1.56,330 (58,140+58,190), 5. Van Wees/Landman 1.57,020 (58,560+58,460). Rome - Marco Pantani verwacht begin februari zijn rentree te ma ken in het internationale wielerpeloton. De 26-jarige Italiaanse beroepsrenner hoopt zijn come-back te maken in de Trofeo Lai- guegiia, de traditionele opening van het Italiaanse wielerseizoen. Pantani heeft sinds oktober 1995 geen wedstrijden meer gereden nadat bij een botsing met een auto tijdens Milaan-Turijn zijn lin kerbeen werd verbrijzeld. De klimmer onderging talloze operaties, maar zei donderdag in een vraaggesprek met de Italiaanse krant La Stampa klaar te zijn voor een terugkeer. Of hij dit seizoen deelneemt aan de Giro d'Italia én de Tour de France of slechts aan één van de twee belangrijkste wielerrondes, laat hij voorlopig nog in het midden. Volendam - Robert Molenaar heeft met onmiddellijke ingang Volendam verlaten. De 26-jarige verdediger tekende een contract van 3,5 jaar bij Leeds United. Waarschijnlijk debuteert hij zater dag al met zijn nieuwe club tegen Leicester City. Molenaar had nog een doorlopend contract bij Volendam. Dat is afgekocht door de Engelse Premier League-club. Hoeveel Leeds heeft betaald is niet bekend gemaakt. Steffen Freund vreest voor zijn loopbaan. De Duitse internatio nal is opnieuw geopereerd aan zijn knie. Vorig jaar tijdens het EK in Engeland scheurde hij tijdens de halve finales tegen Engeland zijn banden van zijn linkerknie. Drie weken geleden kreeg hij op nieuw last van het gewricht tijdens de training. De bijna 27-jarige middenvelder liet voor de ingreep weten bang te zijn dat de bles sure het einde van zijn loopbaan zou kunnen betekenen. De KNVB heeft alle de voor vandaag en morgen in het amateur voetbal vastgestelde wedstrijden afgelast. Deze maatregel is geno men in verband met de slechte gesteldheid van de terreinen.

de Stem | 1997 | | pagina 17