Einde carrière Tuur in zicht Zware loting Schalken en Oremans Cycloon hindert tennistoernooi Auckland Dubbelslag voor skiër Hayo Wareman ferS^lSl Rotterdamse supervedergewicht vraagt om uitstel wereldtitelgevecht m: Belgisch kampioenschap veldrijden op De Mosten BESTEM SPORT B2 (ODEN Tel. 076-5424247 Fax 076-5424064 VAN MAES N.V.: EEN AANGENAME LEVEN steeds te bezichtigen Van Vlaanderen en Siegers in 'Rotterdam' Voetballer betrapt op coke-gebruik Van Solkema naar Martinus SPORTNIEUWS KORT Menzo en Goots weer vrienden Afscheidswedstrijd voor John Feskens Duitse wielrenner Peschel naar Italië Nagy nieuwe trainster Swift Sterke bezetting Haarlem Softball Week Van de Vijver zes weken uitgeschakeld Afdaling vrouwen afgebroken Chinese schoonspringploeg ontbonden Sterke deelnemers bij Neerland Trophée Amerikaanse skitrainer in cel 'Garin-prijs' voor Virenque jenodigde kapitaal bij el..i ^taalvorming bedoelde piter een stuk lager zijn W hoger is. En dat SI ie beleggingshypotheken I frker nog, dank zij da, fent kan er soms zelfs een K°P de woonlasten Jikt. In voorbeeldbereke deze hypotheek er dan *jd royaal als de voorde- llll ZATERDAG 11 JANUARI 1997 luckland/Sydney - Het ten nistoernooi in Auckland heeft asteren enige vertraging op- i0pen. De cycloon Drena verstoorde het speelschema. ne eerste partij in de kwartfina- lts tussen de Amerikaan Gambill „je Zweed Björkman moest bij ten stand van 2-1 in de eerste set forden afgebroken wegens de I Romende storm. De wedstrijd- ling hoopt vandaag het toer- nooi voort te zetten. Goran Ivanisevic begint maan dag een beetje opgefokt aan de Australische tenniskampioen schappen. De heetgebakerde Kroaat verviel gisteren in het voorbereidende toernooi van Sydney weer eens in zijn oude fout. Hij vocht meer tegen zich zelf dan tegen zijn opponent. Een pijnlijke nederlaag in drie sets (4- 6 7-6 6-1) tegen de Brit Tim Hen man was het gevolg. Ivanisevic, tijdens het Grand Slam-toernooi in Melbourne als derde geplaatst, raakte na het verlies van de tweede set in de tiebreak over zijn toeren. Hij vloekte, tierde en smeet met zijn racket. Dat kwam hem op een boete van 500 dollar te staan. De derde set liet hij uit pure frustatie over zijn eigen falen lopen. Ivan isevic bleef na afloop weg van de persconferentie, hetgeen hem nog eens een bedrag van 1000 dollar kostte. Henman speelt in de finale van het toernooi in Sydney tegen de Spanjaard Carlos Moya. De ver rassende Brit drong vorige week in Doha ook al door tot de eind strijd. Toen verloor hij van Jim Courier in drie sets. Wilburforce Vaughan was in 1902 de eerste en laatste Brit die het toernooi van Sydney won. UITSLAGEN Sydney. Mannen, 560.000 gulden Halve finales: Henman (GBr) - Ivanisevic (Kro/1) 4-6 7-6 6-1, Moya In spaarhypotheek is het gegarandeerd. En ookbii Apotheken wordt de le. Ondanks de mooie resul- J verleden zal geen enkele Ij garanderen dat dit zo ■r nog, ondanks die resul- Itoch al probleemgevallen Iging Eigen Huis binnen- mensen die door dit type In de problemen zijn ge it naderhand bleek dat ze m bijpassen! fet verleden is dat op lange i neerwaartse golf weer [hoogtepunten zal worden fer zo'n neerwaartse bewe- j-enlang nadelige effecten (Spa) - Costa (Spa/3) 3-6 6-3 7-6. Sydney. Vrouwen, 550.000 gulden Halve finales: Capriati (VSt) - Da venport (VSt/4) 2-6 6-4 6-2, Hingis (Zwi) - Fernandez (VSt) 6-3 6-2. Hobart. Vrouwen, 185.000 gulden Halve finales: Werdel-Witmeyer (VSt) - Callens (Bel) 6-3 6-0, Van Roost (Bel) - Endo (Jap) 6-3 6-4. Melbourne. Mannen, invitatietoer- nooi. Halve finales: Sampras (VSt) - Ka felnikov (Rus) opgave. Finale: Sam pras - Chang (VSt). Verliezersronde: Medvedev (Oek) - Stich (Dui) 7-5 6- 3. hak dat ook in zo'n fase de I jroblemen niet zo ernstig] ■den dat verkoop van het kelijk wordt. 279.000.- k.k. |rum en Mastbos, in een gse erkerwon., voor- en v. hardh. koz. Ind.: hal, aste trap, ruime zolder. 388.000.- k.k. lapwon. m. gar. Bj. 1986, j m. inbouwapp. 1 e Verd.: wastafel, douchecab., 2e n. dakkapel. Fraaie tuin 498.000.- k.k. ■gen, roy. vrijstaande wo- zeer goed onderhouden 'P de beg. gr., achtertuin woonkmr. m. open keu- luk. 1e Verd.: 3 slpkmrs., e Verd.: 2 slpkmrs. met 219.000.- k.k. |ed onderhouden tussen- ging. Bos en winkelcentr. entree/hal lichte plavui- I met schoon metselwerk, h. inb.app. 1e Verd.: over- |tafel. Zolder bereikb. via 319.000.- k.k. ruime schakelwoning |iet zuid-westen, grenzend met opensl. tuindeuren, ,.v. travertin tegelvloer en aparte douche, 2e toilet, fegeling. Zolder met ruime iopsom vanaf ©opsom vanaf >opsom vanaf lopsom vanaf iopsom vanaf lopsom vanaf iopsom vanaf )opsom vanaf iopsom vanaf iopsom vanaf 160.000.- k.k. 450.000.- k.k. 750.000.- k.k. 350.000.- k.k. 530.000.- k.k. 180.000.-k.k. 220.000.- k.k. 160.000.- k.k. 250.000.- k.k. 350.000.- k.k. uw woning irdebepaling. li 1997 weer bereikbaar. *«St— gen voor elk budget vanaf f.T.W. architectuur mogelijk, ruime doe- eden je woningen -3*5- .STAD: optie/eigendom te Door Peter van de Berg Botterdam - De dagen van imposante carrière van BO-wereldkampioen Re- lio Tuur (29) lijken ge ld. De Rotterdamse mil- I jonair vult zijn tijd niet I meer met boksen als hoofd ei. Zakelijke activiteiten eaprivé-problemen zouden daaraan ten grondslag lig- Begilio Tuur trekt al maanden een mistgordijn op. De succesvol le vuistvechter hult zich in stil zwijgen over het vervolg van zijn loopbaan. Hij moet op 1 maart in de buurt van Parijs zijn titel in het supervedergewicht verplicht verdedigen tegen de officiële Franse uitdager Julien Lorcy, op dit moment regerend Europees kampioen. te - prof sinds 1989 - heeft de World Boxing Organisation MBO) echter laten weten dat hij dan niet in de ring kan verschij nen. De bokser wil uitstel omdat kij niet voldoende hersteld is van een blessure aan zijn rechterarm. Een gedegen voorbereiding op let WK-duel zou minstens tien weken in beslag nemen. Geruchten In Rotterdam, de stad waar Tuur opgroeide, gonst het echter van de geruchten dat hij op korte ter mijn de ring vaarwel zal zeggen. Die speculaties krijgen een extra voedingsbodem door het feit dat Tuur voor eind volgende week een persconferentie belegd heeft. Hij heeft altijd aangekondigd te stoppen met boksen op de dag dat tij 31 jaar wordt. Op dit moment heeft hij nog anderhalf jaar voor de boeg. Het lijkt er echter op dat liiur zijn toekomstplannen dras tisch gewijzigd heeft. Waar schijnlijk heeft dat ook te maken met het feit dat het beoogde droomgevecht tegen zijn jeugd idool Azumah Nelson - vanwege organisatorische en financiële problemen - altijd een luchtkas teel zal blijven. Tuur vertrok donderdag Rotterdam (anp) - Bert van Vlaanderen en de Belgische Lieve Siegers starten zondag 20 april in de zeventiende marathon van Rotterdam. De organisatie is via manager los Hermens nog in onder handeling met een aantal aansprekende buitenlandse specialisten. Beide atleten bewaren goede herinneringen aan het evene ment over 42 kilometer en 195 meter in de Maasstad. Van Vlaanderen werd in 1995 tweede achter de Span jaard Martin Fiz in de per soonlijke recordtijd van 2 oir, 10 minuten en 36 secon den. Dat was de hoogste dassering ooit van een Ne derlander bij de mannen in «otterdam. Siegers was in de vorige editie de beste vrouw ln - 28.06, toen een Belgisch record. Dat werd in septem ber verbeterd door Marleen "enders, die in Berlijn derde werd met 2.27.42. m Vlaanderen zal in Rot- erdam een poging doen de ncnttijd voor de WK van au- SMus in Athene te halen, «estaat op 2.12.00. De laat je marathon van de 32-jari- &e atleet uit Maartensdijk i eef( van begin november L-j in Amsterdam, ge- erd door het slechte eer, vijfde werd in 2.17.00. c^l^rrisatiezijnaicir- 1«00 aanmeldingen bin- wgekomen, ruim meer dan DaiJaar om deze tiid- l i Zlin deelnemers uit L.anden; Binnenkort kan sina Tvia een speciale pa- p„i kiternet inschrijven. lopeKletiSgesteldop 10,000 overr|Ute-gaat voor het eerst in ri 6 ®fUWe Erasmusbrug dam van her ten 0 U'i i' 1 Tender boch- schinn ^trrere hoogtever- Regilio Tuur (links) na weer een K.O.-zege. Het gonst van de geruchten dat de Rotterdammer binnenkort zelf definitief de handdoek in de ring gooit. naar zijn woonplaats New York. Zijn Nederlandse pr-man Rodger Linse weigerde op het mogelijk afscheid te reageren. „Ik verwijs u naar de persconferentie. Dan geven we openheid van zaken." Regilio Tuur veroverde in sep tember 1994 de wereldtitel. Hij verdedigde zijn kampioensgordel tot nu toe zes keer met succes. Hij bokste 47 profpartijen, waarvan hij er 43 won. Slechts drie keer verliet hij de ring als verliezer. Hans Janssen De Eindhovense profbokser Hans Janssen (23) is niet langer wel kom op gala's in België. Dat heeft voorzitter Frans Raes van de Bel gische boksbond per brief aan zijn Nederlandse collega's mede gedeeld. De talentvolle bokser, die in mei vorig jaar de overstap naar de professionals maakte, raakte op 28 december betrokken bij een incident in het Belgische Kortes- sem. Tijdens een gala, waarvan de opbrengst ten gunste kwam van de Stichting An en Eefje, sloeg Janssen de Waalse scheids rechter Jean-Pierre Merrier in de maagstreek. De Belgische Rijks wacht maakte proces verbaal op tegen Hans Janssen. Hij betuigde na afloop in de ring spijt van zijn actie en bood het publiek zijn ex cuses aan. Schorsing De Belgische boksbond is daar echter niet tevreden mee. Voor zitter Raes maakte namens het bestuur duidelijk dat Janssen niet meer welkom is als toeschou wer èn wedstrijddeelnemer. Hij krijgt van de Nederlandse Boks bond (NBB) de mogelijkheid om zijn visie op de zaak schriftelijk weer te geven. De kans is echter groot dat de NBB het standpunt van haar Belgische collega's overneemt. Janssen hangt in dat geval ook in Nederland een schorsing boven het hoofd. Van onze verslaggever Meer - De Belgische kampioenschappen veldrijden (drie cate gorieën) worden zondag gehouden op het recreatiepark De Mosten, op een steenworp afstand van de Nederlandse grens bij Hazeldonk. Het hoogtepunt van het programma, dat om twaalf uur begint, is ui teraard de titelstrijd van de elite, die om 15.00 uur van start gaat. Gro te favoriet is Paul Herijgers, die dit seizoen al tien zeges behaalde en onlangs in Surhuisterveen liet zien dat zijn vorm stijgende is. Andere gerenommeerde deelnemers zijn oud-wegrenner Mario de Clercq, ti telverdediger Erwin Vervecken, van wie niet al te veel mag worden verwacht, omdat hij ziek is geweest, Marc Janssens, die dit seizoen overigens nog weinig van zich heeft laten zien, oud-wereldkampioen Danny de Bie, Peter van Santvliet en Peter Willemsens. Londen (rtr) - De Engelse voetbalbond (FA) heeft Adam Tanner betrapt op het ge bruik van cocaïne. Bij een controle tijdens de training zijn er bij de 23-jari- ge speler van Ipswich Town sporen van de ding aange troffen. De FA heeft de voetballer in afwachting van de resultaten van een disciplinair onder zoek voorlopig geschorst. Tanner kan rekenen op een zware straf. Flachau (anp) - Hayo Wareman heeft gisteren bij de Neder landse kampioenschappen alpineski de titel veroverd op het onderdeel slalom. De Drent pakte ook de combinatietitel omdat zijn directe concurrent Harald de Man aan het einde van de tweede manche een poortje miste. Wareman behaalde de titel voor het eerst. Vlak voor zijn start in de tweede manche hoorde hij dat De Man was uitgeschakeld. „Toen besloot ik alleen voor de titel te gaan en de handrem erop te gooien," zei de skiër. „Ik had zeker twee seconden sneller kun nen zijn, maar een goede klasse ring bij het open NK was niet be- Melbourne (rtr/anp) - Sjeng Schalken en Miriam Oremans hebben het bij de loting voor de Australische tenniskam pioenschappen niet getroffen. Beiden stuiten in de eerste ronde op een geplaatste speler. Oremans komt tegen Conchita Martinez uit. De Spaanse is de nummer drie van de plaatsings lijst. Schalken moet het opnemen tegen de Amerikaan Jim Courier, die elfde staat op de lijst van be schermde spelers. Brenda Schultz, als tiende ge plaatst, opent het Grand Slam- toernooi tegen de Zuid-Koreaan- se Park Sung-Hee. Kristie Boo- gert, de derde Nederlandse deel nemer in het vrouwentoernooi, is gekoppeld aan Nicole Arendt uit de Verenigde Staten. Bij de mannen komt Paul Haar huis in de eerste ronde Karol Ku- cera uit Slowakije tegen. Jan Sie- merink, als dertiende geplaatst, krijgt met Christian Ruud uit Noorwegen te maken. Dennis van Scheppingen gaat met Byron Black uit Zimbabwe de strijd aan. Jevgeni Kafelnikov heeft zich af gemeld voor de Open Australi sche. De 22-jarige Rus heeft een fractuur in zijn rechterhand op gelopen. Hij raakte deze week ge blesseerd tijdens een kracht training. Kafelnikov, vorig jaar winnaar van de Open Franse titelstrijd, was de nummer vier van de plaatsingslijst in Melbourne. De Amerikaan MaliVai Washington neemt zijn plaats in het speel schema in. LOTING AUSTRALIAN OPEN MANNEN Eerste ronde: Sampras (VSt/1) - Kwalificatiespeler, Voinea (Roe) - Dreekmann (Dui), Woodforde (Aus) - Tebbutt (Aus), Gumy (Arg) - Sta- noitisjev (Bul), Stolle (Aus) - Hrbaty (Slv), Kulti (Zwe) - Alami (Mar), Carbonell (Spa) - Vacek (Tsj), Lark- ham (Aus) - Berasategui (Spa/16), Albert Costa (Spa/10) - Rafter (Aus), Kroslak (Slv) - Gaudenzi (Ita), Ra- dulescu (Dui) - Draper (Aus), De- wulf (Bel) - Kwalificatiespeler, Tra- macchi (Aus) - Van Herck (Bel), Kwalificatiespeler - Furlan (Ita), Cash (Aus) - Frana (Ara), Carlos Costa (Spa) - Ferreira (ZAf/8), Ivan isevic (Kro/3) - Ellwood (Aus), Haarhuis (Ned) - Kucera (Slw), kwalificatiespeler - Novak (Tsj), Woodruff (VSt) - Norman (Zwe), Tillstrom (Zwe) - Kuerten (Bra), Ts- jesnokov (Rus) - Godwin (ZAf), Paes (Ina) - Crabb (Aus), Ruud (Noo) - Siemerink (Ned/13), Courier (VSt/11) - Schalken (Ned), Forget (Fra) - Dosedel (Tsj), Rosset (Zwi) - Sanchez (Spa), Tarango (VSt) - kwa- lificatiespeler, Fleurian (Fra) - Arazi (Mar), kwalificatiespeler - Lareau (Can), Burillo (Spa) - Stafford (ZAf), kwalificatiespeler - Muster (Oos/5), Becker (Dui/6) - Moya (Spa), McEn roe (VSt) - Ólhovskiy (Rus), Johans son (Zwe) - Damm (Tsj), Karbacher (Dui) - Gorriz (Spa), Goellner (Dui) - Carlsen (Den), Ulihrach (Tsj) - Björkman (Zwe), kwalificatiespeler - O'Brien (VSt), Doyle (Aus) - Gus- tafsson (Zwe/12), Mantilla (Spa/14) - Rusedski (GBr), Prinosil (Dui) - Meligeni (Bra), Boetsch (Fra) - Kwa lificatiespeler, Roux (Fra) - Stark (VSt), kwalificatiespeler - Wood- bridge (Aus), Simian (Fra) - Blanco (Spa), Sargisian (Arm) - Ondruska (ZAf), kwalificatiespeler - Washing ton (VSt), Enqvist (Zwe/7) - Pereira (Ven), Steven (NZe) - Fromberg (Aus), kwalificatiespeler - Bruguera (Spa), Larsson (Zwe) - Viloca (Spa), kwalificatiespeler - Schalier (Oos), kwalificatiespeler - Corretja (Spa), Joyce (VSt) - Carretero (Spa), Korda (Tsj) - Rios (Chl/9), Stich (Dui/15) - Fredriksson (Zwe), Champion (Fra) - Medvedev (Oek), kwalificatiespe ler - kwalificatiespeler, Van Schep pingen (Ned) - Black (Zim), Raoux (Fra) - Nestor (Can), Philippoussis (Aus) - Henman (GBr), Reneberg (VSt) - kwalificatiespeler, kwalifi catiespeler - Chang (VSt/2). VROUWEN Eerste ronde:Graf (Dui/1) - Husaro- va (Slw), Dominikovic (Aus) - Nei- iand (Let), Gorrochategui (Arg) - Stewart (Aus), Callens (Bel) - Gigi Fernandez (VSt), Lee (VSt) - Mulej (Slw), Zuluaga (Col) - kwalificatie speler, Kandarr (Dui) - Nagatsuka (Jap), Koernikova (Rus) - Coetzer (ZAf/12), Schultz (Ned/10) - Sung- Hee (ZKo), Hiraki (Jap) - Richterova (Tsj), Garcia (Spa) - Kimberly Po (VSt), Cristea (Roe) - Sugiyama (Jap), Taylor (Aus) - Lorenzo (Spa), Tanasugarn (Tha) - Makarova (Rus), Studenikova (Slw) - Perfetti (Ita), Dechy (Fra) - Davenport (VSt/7), Martinez (Spa/3) - Oremans (Ned), Dopfer (Oos) - Gersi (Tsj), Carlsson (Zwe) - Langrova (Tsj), Hy-Boulais (Can) - Deehaume-Balleret (Fra), Arendt (VSt) - Boogert (Ned), Gran de (Ita) - Montolio (Spa), Grossman (VSt) - Miller (VSt), Sukova (Tsj) - Appelmans (Bel/16), Likhovtsjeva (Rus/13) - Pierce (Fra), Li Chen (Chn) - Medvedeva (Oek), kwalifica tiespeler - Werdel Witmeyer (VSt), Ellwood (Aus) - McNeil (VSt), Zvereva (WRu) - Faber (Bel), Cacic (VSt) - Probst (Dui), Lubiani (Ita) - McQuillan (Aus), Frazier (VSt) - Hu- ber (Dui/5), Spirlea (Roe/8) - Kiji- muta,(Jap), Kruger (ZAf) Randriantefy (Mad), Suarez (Arg) - KschwendtJOos), Olsza (Pol) - Fari na (Ita), Capriati (VSt) - Watanabe (VSt), Shi-Ting (Tai) - Wild (VSt), Morariu (VSt) - Bradtke (Oos), Tala- ja (Kro) - Habsudova (Slw/9), Wies- ner,(Oos/ll) - Dragomir (Roe), Pas- cual (Spa) - Torrens-Valero (Spa), Hack (Dui) - kwalificatiespeler, Be- gerow (Dui) - kwalificatiespeler, Helgeson Nielsen (VSt) - Fusai (Fra), Schett (Oos) - Miyagi (Jap), Drake- Brockman (Aus) - Raymond (VSt), Rittner (Dui) - Hingis (Zwi/4), Majo- li (Kro/6) - Schnyder (Zwi), Rad ford,(Aus) - Endo (Jap), kwalifica tiespeler - Cenkova (Tsj), kwalifica tiespeler - Pitkowski (Fra), La- bat,(Arg) - Kremer (Lux), Nagyova (Slw) - Gagliardi (Mon), Basuki (In do) - SawamatsuJJap), kwalificatie speler - Mary Joe Fernandez (VSt/14), Rubin,(VSt/15) - Zrubako- va (Slw), Testud (Fra) - Wagner (Dui), Stubbs (Aus) - Whitlinger-Jo nes (VSt), Sidot (Fra) - Jecmenica (Joe), Adams (VSt) - kwalificatie speler, Fulco-Villella (Arg) - Van Roost (Bel), Chladkova (Tsj) - DeVil- le (Bel), Pizzichini (Ita) - Sanchez (Spa/2). langrijk. Er zijn nog genoeg wed strijden om punten te halen." De 22-jarige Wareman kwalifi ceerde zich eerder dit seizoen al voor de wereldtitelstrijd begin februari in Sestrière. Volgende week neemt hij met De Man deel aan de wereldbekerwedstrijd in Adelboden (Zwisterland). De Kroaat Thomas Loedler, donder dag winnaar van de reuzensla lom, won het open NK slalom. UITSLAGEN Flachau. Open NK alpine ski Slalom, mannen: 1. Loedler (Kro) 1.43,29, 2. Hyvarinen (Fin) 1.43,80, 3. Popov (Bul) 1.44,53, 11. Wareman 1.46,81. NK slalom: 1. Wareman (Rolde) 1.46,81, 2. Oosterbaan (Nijmegen) 1.52,72, 3. Schoenmakers (Oss) 2.13,81. NK combinatieklassement: 1. Ware man, 2. Oosterbaan. Mont-Tremblant (Can). Wereldbeker freestyle, bückelpiste. Mannen: 1. Ronnback (Zwe) 25,93, 2. Richan (Can) 25,91, 3. Brassard (Can) 25,82, 4. Grégoire (Fra) 25,28, 5. Gay (Fra) 25,03. WB bückles: 1. Ronnback 296, 2. Brassard 272, 3. Ivanov (Rus) 248. WB freestyle: 1. Downs (Can) 112,66, 2. Baumgartner (Zwi) 100, 3. Ronnback 98,66. Amstelveen - Arno van Solkema is terug in de Nederlandse eredi visie volleybal. De voormalige speler van het Bredase TDK/Bre- vok heeft voor de rest van het sei zoen een contract getekend bij Martinus, dat zich graag op het hoogste niveau wil handhaven. Van Solkema speelde de afgelo pen maanden in België bij Malde- gem. Die club had echter moeite de financiële verplichtingen aan zijn buitenlanders - behalve Van Solkema ook nog ex-Brevokker Jaap Vos - na te komen. De aan valler is inzetbaar in het midden maar ook in de diagonaal. Marti nus hoopt echter vooral dat de geroutineerde Van Solkema de onervaren ploeg op sleeptouw kan nemen. Brussel - Stanley Menzo en Patrick Goots hebben gisteren in het bijzijn van Jan Peeters, secretaris-generaal van de Belgische voet balbond (KBVB), vrede gesloten. De doelman en de voetballer kregen afgelopen november ruzie tijdens het duel tussen Lierse SK en Sint Truiden. De oud-speler van Ajax en PSV had Goots in de rust van de wed strijd geslagen. De aanvaller zou racistische opmerkingen hebben gemaakt. De scheidsrechter gaf Menzo een rode kaart. De KBVB legde de keeper een schorsing van één wedstrijd op. De voetbalbond gaat op 19 en 26 januari aandacht besteden aan het racisme in en rond het veld. „Dit is een mooi gebaar van Men zo en Goots en een voorbeeld voor allen, blank of zwart, die het voetbal een warm hart toedragen," schrijft de KBVB in een ver klaring. Liverpool heeft zich versterkt met de Noor Björn Tore Kvarme. De speler is afkomstig van landskampioen Rosenborg Trondheim. Hij tekende bij de Engelse club een contract tot juni 1999. Met de transfer van de verdediger is een bedrag van 5,7 miljoen gulden gemoeid. De Iraniër Ali Daei is de mondiale topscorer van 1996. De 27- jarige spits van Al-Sadd Sportclub Doha scoorde 22 keer in ge kwalificeerde wedstrijden. Natipong Scritong-In uit Thailand en Hernan Jorge Crespo uit Argentinië eindigden met elk zestien doelpunten op de tweede plaats. Jürgen Klinsmann, de winnaar van 1995, was de beste Europeaan met twaalf treffers. Voor het klassement tellen alleen de doelpunten die in A-inter- lands, olympische interlands of internationale bekerwedstrijden tussen clubs zijn gemaakt. De internationale federatie voor voet balhistorie (IFFHS) stelt jaarlijks de rangschikking op. Ali Daei, die in Qatar speelt, maakte al zijn doelpunten in officië le interlands. Hij krijgt 20 januari in München tijdens het Wereld- voetbalgala een onderscheiding. De eerste divisieclub Heracles heeft Karin Fürst (37) aange trokken als commercieel manager. Na de winterstop gaat zij met algemeen directeur Rob Groener inhoud geven aan het commer ciële beleid, de PR en sponsorzaken. Fürst is nu nog werkzaam als manager van een bouwexpositie en informatiecentrum. De organisatie van het WK voetbal volgend jaar in Frankrijk heeft sinds de start van openbare verkoop 900.000 kaarten ver kocht. Het comité (CFO) heeft dit bekendgemaakt „We zijn zeer tevreden over dit aantal. Het geeft aan dat we de juiste formule hebben gekozen," vertelde Jacques Lambert, algemeen directeur van het CFO. Licentiehouders van de Franse voetbalbond en sponsors hebben eerst 500.000 kaarten gekocht voordat de toegangsbewijzen op 27 november in de openbare verkoop gingen. In totaal zijn er 1,5 mil joen kaarten beschikbaar in Frankrijk. Een miljoen tickets gaat naar de FIFA en reisorganisaties van landen die zich kwalificeren voor het toernooi. Een rechtbank in Maleisië heeft een voetballer uit Liberia de doodstraf opgelegd wegens smokkel van heroïne. De politie ont dekte de drugs in de schoenen van de 30-jarige Nobias Weah Ezi- ke. De voormalige Liberiaanse international werd in maart vorig jaar in een jeugdherberg in Kuala Lumpur betrapt op het bezit van verboden middelen. Na de vondst van de politie ontkende de voet baller dat de schoenen en de drugs van hem waren. De rechter vond het bewijs voor zijn onschuld echter niet overtuigend genoeg. Tilburg - John Feskens vertrekt aan het einde van het seizoen bij Willem II. Hij is naar eigen zeggen aan een nieuwe uitdaging toe. Feskens staat al sinds 1985 bij de Tilburgse club onder contract. Mede door dat lange dienstverband en zijn grote verdiensten krijgt de 31-jarige verdediger volgens afspraak een afscheidswed strijd aangeboden. De netto-opbrengst daarvan is voor Feskens. Hamburg - De Duitser Uwe Peschel (28) rijdt het komend seizoen voor de Italiaanse wielerploeg Cantina Tollo. De winnaar van de bronzen medaille op de individuele tijdrit bij de wereldtitelstrijd in Colombia in 1995 tekende een contract voor twee jaar. Roermond - Ex-speelster Zsuzsanna Nagy van Henzo Swift is tot het einde van dit handbalseizoen trainster van de veelvoudige landskampioen uit Roermond. Ze volgt George Dekeling op, die donderdagavond door Swift werd ontslagen. Nagy was met haar landgenote Ildiko Toth de eerste buitenlandse speelster die door Swift werd aangetrokken. De Hongaarse hand- balsters werden bij de topclub Ferencsvaros (Boedapest) wegge haald. Zsuzsanna Nagy stopte vorig seizoen als actief handbal ster. Haarlem - De negende editie van de Haarlem Softball Week kent een sterke bezetting. Vier ploegen namen vorig jaar zomer deel aan de Olympische Spelen in Atlanta. Het gaat om finalist China, Canada, Taiwan en Nederland. Europees kampioen Italië en Nieuw-Zeeland vullen het deelnemersveld aan. Het toernooi staat voor 14 tot en met 22 juni op de agenda. Het evenement is dit jaar in 'Olympic Revenge' omgedoopt. Brussel - Heidi van de Vijver is minimaal zes weken uitgescha keld. De Belgische wielrenster raakte begin dit jaar gewond tij dens een val op de piste in Gent. Na afronding van alle onderzoeken blijkt dat Van de Vijver een gebroken heiligbeen, twee gebrokken ribben en drie barsten in het bekken heeft opgelopen. Bovendien heeft ze haar borstbeen zwaar gekneusd. Pas na een rustperiode van drie weken en een evenlange revalidatie kan ze aan haar rentree werken. Bad Kleinkirchheim - De organisatie van de wereldbeker afda ling voor vrouwen in Bad Kleinkirchheim heeft de wedstrijd gis teren afgebroken wegens mist. Slechts zeven deelneemsters kon den naar beneden skiën. Wegens hevige sneeuwstormen hadden de organisatoren de start van de afdaling al bijna twee uur moeten verplaatsen. De wed strijd is nu verschoven naar vandaag. Er staat dan al een afdaling op het programma. Zondag is er op de piste in Bad Kleinkir chheim een Super G. Peking - De succesvolle schoonspringploeg van China is uiteen gevallen. De leden van het keurkorps zijn allen teruggekeerd naar hun oude team in de provincie. Zij bereiden zich voortaan gede centraliseerd voor op grote internationale toernooien. Het Chine se team won bij de Olympische Spelen in Atlanta drie van de vier disciplines. Zoetermeer - Bij de achtste wereldbekerwedstrijd degen om de Neêrland Trophée, van 24 tot 26 januari in Zoetermeer, heeft zich een aantal sterke vrouwen aangemeld. De Franjaises Laura Fles- sel-Colovic en Valerie Barlois, respectievelijk één en twee bij de Olympische Spelen in Atlanta, hebben zich ingeschreven. Boven dien doen bijna alle oud-wereldkampioenen mee. Chamonix - Een rechtbank in de Franse stad Bonneville heeft de skitrainer Ueli Lüthi veroordeeld tot een gevangenisstraf van acht dagen. De Amerikaan kreeg deze straf opgelegd wegens toe brengen van lichamelijk letsel. Lüthi verwondde donderdag bij de training in Chamonix voor de wereldbeker afdaling een veiligheidsbeambte met een ski. Lüthi wilde één van zijn skiërs helpen die ten val was gekomen. De agent wilde de oefenmeester tegenhouden. Hij hield een snijwond in de onderarm aan het voorval over. Parijs - Richard Virenque ontvangt aan de vooravond van Mil- aan-SanRemo de Maurice Garin-prijs. De Franse wielrenner volgt de Spanjaard Miguel Indurain op, die verleden jaar de tro fee in ontvangst nam. Het jaar daarvoor kreeg de Italiaan Marco Pantani de naar de eerste Tourwinnaar (1903) vernoemde prijs.

de Stem | 1997 | | pagina 15