Wie rijdt het grote gat dicht? De druk ligt bij Theo Platjouw' Jeroen Burm en Piet Huige in de finale Vooruit neemt eerste plaats over na zege KORT AGENDA w KORT Programma NK veldrijden SPORT SPORTNIEUWS Cercle oefent tegen Hoek en Terneuzen STEEN oefent thuis tegen KSK Beveren Derde wedstrijd Graeve Jan-trofee Gemeente kraakt Broomchemie ZVH Morres en De Cocq zegevieren jaar niet dig gedaan Oud-wereldkampioenen Boezewinkel en Gommers moeten geduld hebben actr&Si-s EES. SPORT ZEELAND Öion Bergmans uit Hulst acht zich niet kansloos in grand prix driebanden I peStem Zeddam - Het nationale kampioenschap veldrijden wordt dit jaar (op zondag 12 januari) gehouden in het Gelderse Zeddam. De NK's voor nieuwelingen, cy- closportieven en veteranen zijn voor het eerst losgekop peld van de 'grote' titelstrijd. De eerste drie truien werden verdeeld in Lieshout (nieu welingen) en Surhuisterveen (cyclosportieven en vetera nen). Voor Zeddam blijven over de elite (profs en amateurs), es- poirs (onder 23), junioren (16-18 jaar) en vrouwen. De vier categorieën worden komende zondag 12 januari op De Paasberg op één dag afgewerkt. Programma: 10.00 uur: vrouwen en vrouwen-junioren (30 minu ten); 11.00 uur: junioren (40 mi nuten); 12.30 uur: espoirs (60 minuten); 14.30 uur: elite (60 minuten). Hoek - Na de oefenduels met Zelzate en Aalter speelt hoofdklas ser Hoek zaterdag 11 januari tegen de Belgische eerste klasser Cercle Brugge. Dit duel in Hoek zou oorspronkelijk om 18.30 uur beginnen maar is verzet naar 14.30 uur. Op hetzelfde tijdstip, maar dan zondag 12 januari, speelt Cercle in en tegen tweedeklasser Ter- neuzen. Zaterdagavond traint Cercle Brugge in sporthal De Vlaanderen in Sas van Gent. Sint-Jansteen - STEEN, de ploeg van Freddy de Eooy, krijgt za terdag bezoek van KSK Beveren. De Belgische tweedeklasser wil zo snel mogelijk terug naar de top van het Belgische voetbal en doet het lang niet onaardig in de competitie. Momenteel ver toeft de ploeg van trainer Paul Theunis op de eerste plaats. KSK Beveren komt op oorlogssterkte naar het sportpark in St. Jan steen en dat betekent dat spelers als Messagie en Volkerick van de partij zullen zijn. STEEN is compleet en dat betekent dat trainer De Rooy de be schikking heeft over Davy Oppeneer, Marty en Wouter de Nijs, Alex de Clerck, Marc Otjes, Mark Strijdonk, Philip Kanters, Werner Bisschop, Levien de Boey, Gino Vink, Jeroen van de Na varro, Jean Paul Loots, Michel Vereecken, Eddy van de Bosch, Edwin Hofman, Remco Martens en Peter van Dorsselaar. De wedstrijd STEEN-Beveren begint zaterdag om 14.30 uur. Zondag speelt STEEN een oefenpartij tegen RCS. Axel - De landelijke rijvereniging en ponyclub Graeve Jan houdt zaterdag in manege Magrette bij Axel de derde wedstrijd van de dressuurcompetitie om de Graeve Jan-trofee. Zo'n zeven tig combinaties paarden en pony's komen vanaf 10.00 uur in de ring voor deze derde wedstrijd. Om in aanmerking te komen voor de Graeve Jan-trofee (voor el ke klasse één, zowel bij de paarden als de pony's) moeten er van de vier wedstrijden minstens drie gereden worden, inclusief de finale. De finale is zaterdag 8 februari. Veel van de deelnemers hebben nog maar één wedstrijd gereden zodat er van enige rang schikking nog geen sprake is. Axel - In het zaalvoetbalrayon Axel heeft Gemeente in het duel met Broomchemie fiks uitgehaald, 13-0. Grootste prijsschutter was Eric Bolleman met vijf rozen. De overige treffers kwamen van Tonny Hendrikse (4), Leo Bolleman en Leo Bracke (beiden 2. Gemeente schoof door deze zege op naar de tiende plaats. Overige uitslagen: V/Deco-La Chouette-Outokumpu 15-3, Mara- donna jr-Engelhard 8-2, Marine Service-Gemeentehuis/Van Waes 3-4, De Lindenhof-Primus/Pluym 1-6, ZSC-Disco Love 3-4, Den Doelder-Cysouw/Roeland 1-18. Stand: Maradonna jr 13-37, V/Deco-La Chouette 13-35, Cysouw/Roeland 13-30, Disco Love 13-29, Ratetoe 13-24, Marine Service 13-21, Engelhard 13-19, Primus/Pluym 13-19, Gemeente huis/Van Waes 13-16, Gemeente 12-13, Den Doelder 14-13, ZSC 13-12, Outokumpu 12-6, De Lindenhof 12-4, Broomchemie 12-3. Axel - In de eerste klasse van het provinciale zaalvoetbal boek te ZVH Morres een ruime zege op Groene Ster, 10-3. De Cocq klopte gastheer SVSW'72 met 6-9. ZVH MORRES - GROENE STER 10-3 - Tot de wisseling van speelhelft bleef het technisch vaardige Groene Ster goed partij geven en kansen op winst behouden. In de tweede helft bouwde de équipe van coach Henk Maas de 3-2-score snel uit en won uit eindelijk met 10-3. De winnende goals kwamen op naam van Mike van Rossem (2x), Jean-Paul Eggermont, Cees de Putter, Arno Zwegers (3x) en Harm Rietjens (3x). SVSW'72 - DE COCQ 6-9 - In de eerste helft liep De Cocq uit naar 2-4 en legde daarmee de basis voor de zege. Voor de man nen uit Aardenburg scoorden Dirk Verdonck (4x), Harry Rie- mens, Sjaak van de Broeke, Jan Cools en Stein Chaves (2x). se Zeeland), Sportpunt Zeeland D A OI/CTD AI Goes, aanvang 21.30 uur. DAoIxt I DAL Zaterdag 11 januari: Scheldesport 2- Souburg 2 (mannen eerste klasse Vrijdag 10 januari: Voorwaarts 1- Zeeland), sporthal 't Zwaantje Ter- Mararthon 1 (vrouwen eerste klasse neuzen, aanvang 18.00 uur. Schelde- Zeeland), sporthal 't Sportuus Axel, sport 1-Barons 2 (mannen rayon eer- aanvang 20.30 uur. BV Volharding 2- ste klasse A), sporthal 't Zwaantje BV Oostburg 1 (vrouwen eerste klas- Terneuzen, aanvang 19.30 uur. UARI 1997 B1 VRIJDAG 10 JANUARI 1997 B2 Erik Boezewinkel: „Zolang je amateur bent, verlies je het in de zomermaanden. FOTO DE STEM/BEN STEFFEN ten zien dat het in me zit. Ik moet er nu voor zorgen dat het er ook uitkomt." Gommers verdeelt zijn tijd tussen school (CIOS) en fiet sen. „Beide dingen heb ik samen nooit goed kunnen doen. Het was altijd het een of het ander dat lekker liep. Binnenkort hoop ik mijn studie aan het CIOS af te sluiten." Het is voor Gommers geen aan leiding om zich met het felbe geerde ClOS-papiertje in de hand helemaal op het wielrennen te storten. „Van huisuit heb ik geleerd altijd iets achter de hand te houden. Van der Poel heeft zijn schaapjes al op het droge en Groenendaal verdient veel geld met veldrijden. Het is voor mij geen reden om alles op het cros sen te zetten. Volgens mij kun je met veldrijden een leuk salaris verdienen, maar het is niet vol doende om in vijf of tien jaar binnen te lopen. Zolang het cros sen me niet veel meer oplevert dan wat mijn vader in de bouw verdient, kies ik liever voor een maatschappelijke carrière." Erik Boezewinkel durft wel alles aan de kant te zetten voor het fietsen. De man die net als Gom mers per 1 januari is overgestapt naar de VKS-ploeg van Wim de Vos, gelooft momenteel meer in zijn eigen carrière dan ooit er voor. In Loenhout hield een lek ke band hem van het podium, in Soestduinen werd hij derde, in Lieshout tweede en afgelopen zondag in Sint-Michielsgestel nam hij de Belgen op sleeptouw in hun jacht op de andere drie Hollanders. „De bedragen die je tegenwoordig met veldrijden kunt verdienen, vergemakkelij ken de keuze," zegt Boezewinkel. ilen over gaan, zijnalJa ng een punt van dis r vijf jaar geleden igen, die we toen betaalden, de mogelijke gevo g fiscale onder?oe^'ipEt dus heeft de belastingdienst d :n keer van alles meeg®0 „u heeft de Fwd Maar wij zijnJe g ly, sindsdien laat hetzelfde geda - bben dat we pogmgnn ai te an om bewijsma ts ietigen. We kunnen n ;rs dan afwachten. reikte hij naar een verdienstelijke zesde plaats. Piet Huige uit Nisse, voorzitter en dus gastheer van Indoor Zee land, verdedigde de Zeeuwse kleuren tot op het bot. Dat hij daardoor met zijn paarden drie finaleplaatsen bereikte was een verdienste, temeer omdat vooral de M-klasse voor een groot per centage bezet werd door nationa le ruiters die in de Zeelandhallen hun jonge paarden lieten wennen aan de wedstrijdparcoursen. In de L-klasse reed Huige met Just in Time S via de barrage naar de derde plaats. In het par cours vastgestelde tijd pakte hij de overwinning. In het klassieke parcours in de M-klasse groep A reed hij met Iliadiene naar de vierde stek en in het progressief naar de vijfde plaats. In de L- klasse behaalde de stijlruiter uit Nisse met Juzelma nog een elfde plaats en met Idee P een vierde plaats in het parcours vastgestel de tijd. UITSLAGEN L-paarden groep 1:1. Stef Nelisse met Henry van Rustenburg (Schouwserui- ters), 2. Mandy Grootengoed mert Ka- rolien (Oud-Beyerland), 3. Peter van Broekhoven met Paco de Lubry (Wille- brordruiters), 4. Natascha Jaspers met Indenty (Willebrordruiters), 5. Peter van Broekhoven met Pink Loyd, 12. Jeroen Burm met Kartouche (Hulst). Jan Noordhoek (De Zwinruiters): opga ve in barrage. Groep 2:1. Rob ter Borg met Ekros Pic- cobello (Sasruiters) 2. Albert Smit met Toffee (Tilburg), 3. Piet Huige met Just in Time (Weelruiters), 4. Peter van Broekhoven met Iris, 5. Berend Jan Schuring met Goubergs Kaboekie (Prins Maurits). B-paarden groep 1: 1. Annemieke Bol ders met Carmen (Wouwe Vooruit), 2. Miranda van Westende (Weelruiters), 3. Lilian Kort met Kornuit (Weelruiters), 4. Andy Calle met Ecu d'or (Sasruiters), 5. Bart Jansen met Baccarat (Hispo). Groep 2: 1. Martin de Kroo met Happy K (Walcheren), 2. Dian Pijnen met King Arthur (St.-George), 3. Karin Veraart met Ibar (Duysehoef) 4. Jean Pierre Ga- lick met Kevin BG (The Country Ri ders), 5. Albert Ubachs met Zemo G (Walcheren). L-paarden vastgestelde tijd groep A: 1. Wessel Vermunt met Del-Mar (Ouden bosch), 2. Margreet Walraven met Har- ley (Veere), 3. Albert Testers met Jeffer son (Oud Gastel), 4. Piet Huige met Idee P (Nisse) 5. Peter van Broekhoven met Iris (Geel). Groep B: 1. Piet Huige met Just in Time, 2. Peter van Broekhoven met Paco de Labry, 3. Albert Smit met Toffee (Til burg), 4. Bart Gommeren met It's Lotto (Oud Gastel), 5. Peter Klaasse met Ze mo (Walcheren). M-paarden klassiek groep A: 1. Kim de Borst met Febo High Jumper (Wijde- wormer), 2. Luc Steeghs met Sia Nimpf (Baarlo), 3. Jac Neefs met Blom's Junior (Etten-Leur), 4. Piet Huige met Iliadie ne, 5. Wil Schellekens met Golda S (Es- beek). Groep B: 1. Kim de Borst met Febo Dai- mond, 2. Sabine van Steenpaal met Cu- Eido (Zegge), 3. Tim Fransen met Goud- erg's Darco (Roosendaal), 4. Sven Lae- vers met Bojangles (Diest), 5. Johan Kerstens met Lowl le Sursaut (Heerle). Progressief groep A: 1. Jac Neefs met Blom's Junior, 2. Sven Laevers met One Time van het Moleneind, 3. Tim Fran sen met Goudberg's Darco, 4. Al win Duiven met Joop (Riel), 5. Piet Huige met Iliadiene. Groep B: 1. Arnold Boerekamps met Kontiki (Heeswijk), 2. Wil Schellekens met Stientje, 3. Kim de Borst met Febo High Jumoer, 4. Sabine van Steenpaal met Cupido, 5. Arnold Boerekamps met Jorimar. „Daarnaast is het feit dat ik dit jaar heb bewezen tegen de top aan te zitten, een enorme stimu lans. Ik ga dan ook zeker probe ren alles op alles te zetten." Zomermaanden Er is immers meer dan de wil al leen. De afgelopen zomer moest Boezewinkel net als iedere ande re amateur werken voor zijn cen ten. Weliswaar bij sponsor Em- pella, maar toch. „Het is bekend dat Adrie en Richard juist in de zomermaanden de basis hebben gelegd voor hun huidige vorm. Dat wij niet diezelfde mogelijk heden hebben, wordt weieens vergeten. Zoals de afgelopen weken toen Boezewinkel eindelijk het erepo dium haalde. Groenendaal ver telde de speaker in Soestduinen dat de derde plaats aldaar be wees dat 'als Erik maar wil, hij ver kan komen'. „Dat is gemak kelijk gezegd," reageert de man uit Hooglanderveen. „In de win ter doen Gretienus en ik er net zoveel voor als Adrie en Richard. Maar zolang je amateur bent, verlies je het in de zomermaan den." Daarom ook is hij nog altijd pis sig op Van der Poel, die hij op nieuwjaarsdag in Lieshout ach ter zich liet. „Van der Poel ver telt daar op het podium dat hij maar op 75 proeent van zijn kracht heeft gereden. Wat flauw. Niet alleen naar mij, maar ook naar de organisator toe. Als die zegt: 'hier heb je ook maar 75 procent van je startgeld', staat Adrie op zijn achterste benen. Ik heb een enorme bewondering voor hem als sportman, maar als mens valt hij me tegen. Van der Poel kan slecht tegen zijn verlies. Waarom geeft hij me op dat mo ment niet in het openbaar een schouderklopje. Een keer van mij verliezen is toch geen schan de?" Van onze sportmedewerker Axel - Vooruit heeft de leiding in de eerste klasse van het regio nale zaalvoetbal genomen. De Bressiaanders wonnen in Oost burg met 13-8 van De Ridder/De Vlaanderen en aangezien de koploper tot voor deze ronde, Premiere/Zaman, tegen Arrow met 4-4 gelijkspeelde, werd deze ingelopen. gedeeld door Wim Dees (3x), Ser- ZAALVOETBAL ABAB kwam door de 6-9-zege op TES'92/Qutility eveneens uit op 24 punten en blijft daardoor even als Terneuzen, dat met 7-8 van Philippine verloor, nog een fikse rol in de titelstrijd vervullen. Kees Meehielsen was en bleef hekken sluiter door de 6-3-nederlaag in het duel met Corn Boys/Benny Sport. VOORUIT - DE RID DER/VLAANDEREN 13-8 - Tot halverwege (5-4) hielden de Ter- neuzenaren de zaken aardig bij. Na de doelwisseling vielen de de finitieve tikken. Deze werden uit- u°°r Peter Snelders striiÜ °ion BerSmans klinkt waardig als zijn kansen ronH komen in de finale- Irieb rf311 ^rand Prïx Iter „T,en' acdlt Z4Ch ze~ treft ns^00s in het slot- lJVondag 12 januari in zen jetcentrum te Terneu- rel ?a,nks het feit dat hij taaie kleppers als favoriet natjouw en Cees Wissel 8®cho3.anderS krijgt V0°r" hij zijn eerste partij wel winnen. Verliest hij die, dan is hij afhan kelijk van hoe het zich verder ontwikkelt. De druk ligt momen teel bij Theo. Hij is favoriet en ie dereen verwacht dan ook dat hij het toernooi zal winnen. Cees Wissel en ik kunnen toch wat meer onbevangen spelen. Als we verliezen van Theo Platjouw, is dat een normale zaak," zegt de 37-jarige opticien uit Hulst, zich zelf door die uitspraak min of meer in een underdog-positie manoeuvrerend. mij kan het alle kanten Verrassing nadeel Jf 1 niet als een g100* ïanjoRa door het wegvallen nales er §een halve fi- ®et zifnTleI.d worden en we nu «ieiefcr halve comPe" sthieri lil, Beze °Pzet is mis- Bieo Plat m 6t vo°rdeel van mtjouw, maar dan moet Hij zorgde voor een verrassing door in de kwartfinales van dit grand prix de sterke en altijd moeilijk te bekampen Belgische biljarter Etiënne van Damme uit te schakelen. „Voor mij was dat niet zo verrassend. Ik heb dit jaar al drie keer tijdens teamwedstrij den tegen hem gespeeld en steeds gewonnen. Ik heb de indruk dat ik een lastige tegenstander ben voor Etiënne. Het werd tegen hem in dit toernooi een drieset ter. Dat had eigenlijk niet eens gemogen. De eerste set heb ik uit handen gegeven. Ik stond op een bepaald moment vrij ver voor en liet toen een simpel stootbeeld liggen, In feite mag je dat niet doen in sets van slechts tien ca ramboles. Maar daarna heb ik me toch goed hersteld door de vol gende sets in respectievelijk 5 en 12 beurten te winnen. Dat en het behaalde toernooimoyenne tot nu toe, iets boven de één, levert me het bewijs dat ik momenteel goed bezig ben in het driebanden." De uit de jeugdbiljartvereniging JBH voortkomende Dion Berg mans heeft zich ook in de spel- soorten libre (overgangsklasse) en kader 38/2 (derde klasse) reeds V onderscheiden, maar heeft zich vanaf dit seizoen volledig op het driebanden gestort. Wekelijks traint hij naast de wedstrijden vijf tot zes uur in Het Houten kwartier te Hulst waar hij op ei gen kosten een grote tafel heeft laten plaatsen. Daarnaast neemt hij gedurende enkele maanden les bij de bekende Belgische drie- banden-specialist Ferdinand van Barel. Een bewijs dat hij de za ken serieus aanpakt. „In het begin merk je dat nog niet zo, maar nu beginnen die lessen vruchten af te werpen. Ik word zekerder. Het is daarom ook, naast het feit dat ik niets te ver liezen heb, dat ik met vertrouwen die finaleronde tegemoet zie. Ik speel liever tegen spelers die men hoger inschat dan mij, dan tegen jongens die op papier wat zwak ker zijn. Dan moet ik de favorie- tenrol vervullen. Daarom was voor mij de ontmoeting met Gen- naro Pecoraro de moeilijkste. Toen was ik echt gespannen om dat ik weet dat hij een onbere kenbare speler is en men er sim pelweg vanuit ga dat ik wel zal winnen." Hoofdprijs Zondag vanaf 14.30 uur probeert hij een gooi te doen naar de hoofdprijs van duizend gulden. Maar daarmee is zijn seizoen nog niet voltooid. „De voorwedstrij den tweede klasse driebanden groot biljart komen er aan. Daar wil ik me ditmaal extra op rich ten. Vorig jaar miste ik de lande lijke eindstrijd op éénduizendste en was eerste reserve. Nu wil ik wat beter voor de dag komen en daarmee de basis leggen voor teamwedstrijden volgend seizoen op landelijk niveau. Als ik in de ze voorwedstrijden goed presteer, Dion Bergmans: „Ik ben momenteel goed bezig in het drieban den. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE word ik misschien in een team opgenomen, al is het maar in de tweede divisie. Driebanden staat momenteel primair, aan de ande re spelsoorten beleef ik niet zo veel plezier meer." ge de Ruysscher (3x), Hans Bak ker (5x) en Roland de Muynek (2x). CORN BOÏS/BENNY SPORT - KEES MECHIELSEN 6-3 - Christoff Thysebaert was in dit duel de grote man met drie doel punten. Dennis Engels, John Boe lens en Luc van Hecke maakten het winnende halve dozijn vol. Jo hn de Ritter (2x) en Jacco Stoffels tekenden voor het Terneuzense triootje. TES'92/QUTILITY - ABAB 6-9 - Na 6-6, met nog vier minuten te gaan, liep ABAB uit naar de winst, voornamelijk dankzij Henk Ottens, die acht keer scoorde. Jac- ky Carniere maakte nummer ne gen. Voor de thuisclub schoten Menno den Dekker (2x), Patrick de Meyer (2x), Hubert van de he mel en Paul Sieck raak. PREMIERE/ZAMAN - ARROW 4-4 - Na 1-3 werd het 4-3 maar uiteindelijk kwam een puntende- ling (4-4) op de borden. „Terecht," meende Partrick Mc Taggart van de gastheren. Voor zijn team scho ten Philip van Hiel (3) en Angelo Verbraeken de bal in de touwen. Ivan van de Vijvere, Stefan de Wert (2x) en Michel Verdurmen deden dat voor de gasten. TERNEUZEN - PHILIPPINE 7-8 - Halverwege wees het scorebord 4-4 aan en was de strijd nog open. Dit laatste bleef zo tot de laatste seconden. Bij het afblazen bleek Philippine de gelukkigste ploeg door treffers van Tonny Goossens (4x), Harcy Vermeire (2x) en Mar- nix Schieman (2x). Voor de rood zwarten scoorden Barry van der Hooft (4x), John de Leijser (2x) en Robby Vermast. Stand: Vooruit 11-24, ABAB 12-24, Premiére/Zaman 12-24, Terneuzen 12- 22, TES'92/Qutility 11-18, Arrow 12- 18, Corn Boys/Benny Sport 12-14, Ver- vaet 9-13, Philippine 12-13, ZVC/Max Korting 11-11, De Ridder/Vlaanderen 12-9, Kees Meehielsen 12-8. Biaggi rijdt volgend drievoudige wereld bekend in Madonna zijn vorige werkge- -.oris Capirossi en de ;orfabrikant verleng- :orbitant hoge finan- ang Chun Lee en de 'emeld voor het Open ziek. De organisatie beste twee verliezers toe te laten tot het er Smissen, Jan Arn- plaatsten zich daar- walificaties. 0,967-0,700, Weyenburg elt (ned)-Yuksel (Tur) 2- -0,666, Velthuis (Ned)- tappen (Ned) 2-1/0,771- 0,333, Suu (Fra)-De Boer Ned) 0-2/moyenne 0,478- 66, Kostistansky (Oos) - ;1) - De Backer (Bel) 1- -2/0,742-0,833. dens de zesde etappe De Noord-Hollander imeters ten val. Daar- het gewricht weer op iter is de onfortuinlij- d. Daar zetten de art- ts. appe 2 km in 3.14.35, 2. Fonte- s (Fra) Mitsubishi 4.25,4. azuoka/Schulz (Jap/Dui) uka 27.12.56, 2. Fontenay /Picard (Spa/Fra) Nissan agnaldi (Fra) KTM 2.01,3. 5. Gallardo (Spa) Caviga. 1. Peterhansel 28.19.51, 15.24, 5. Castera (Fra) Ya- ik (Zelhem), 3. Germann 1. Sauerbrij (De Hoef), 2. (Den Haag), 3. Bakker VOETBAL leker, derde ronde, eerste Celta-Logrones 2-0, Gra- s 0-1, Osasuna-Vallecano :do-Compostela 1-0, Zara- tander 1-1, Sevilla-Depor- Villareal-Bilbao 0-1. VOLLEYBAL Cup Winners League man nen, eerste ronde. Alpitour Cuneo (Ita) - Al- elle 3-0 (15-12 15-11 15-2). ^EV-beker mannen, achtste eerste wedstrijd: Kui- )lle (Ned) - Espinho (Por) 0- 10-15 4-15). i, Europese beker voor be- aars, poule A, eerste ronde: eira (Por) - Volco Ommen (15-12 8-15 16-14 10-15 ZWEMMEN Wereldbeker kortebaan. Mannen 1:1. Wouda (Ned) 1.57,38,2. us) 2.01,09, 3. Kruppa (Dui) 'ii Merentocht 15, 20, 30, 0 en 100 km. 09.30-14.30 ■lofarendsveen, Rijpwete- d Ade, De Kaag, Hoogma- •mond en Leiderdorp 0252- of071-3315011 x ocht Rotte Meren 10 tot 15U .30-15.00 uur Bleiswijk: De Vaart en clubhuis De vbal/Zevenhuizen: mp 010-5215605 en 0180- /632683 nA m .ertocht 15, 35 en 70 km- .4.30 uur Cafe Menzicht •aven vanaf A12 Bpdegra- lord volgen 0172-685568 ne Geer en Zijde to™4 .00-14.00 uur Clubgebouw in Ouderkerk a/a IJssei 0180-682885 cht Sluis-Brugge 30 km 15.00 uur Bistro De Sluijse in Sluis 0117 - 461302 Bocht 5,10, 25, 50,75 en 100 1.30-16.00 uur Wijkse Poort isden aan de Maas. VANAF DE start van de wereldbekercyclus en de Su- perprestige-Cup domineren de drie Nederlandse profs (Van der Poel, Groenendaal en De Vos) dit sei zoen het internationale veldrijden. De komende we ken staan de grote kampioenschappen op het pro gramma. Komende zondag de nationale titelstrijd (in het Gelderse Zeddam) en in het weekeinde van 1 en 2 februari het WK in München. Tot die tijd lijkt er geen einde te komen aan de suprematie van het Brabantse trio. Zorgen maakte bondscoach Martin van Dijk zich lange tijd wel om hun opvolging. De oud-junior-we reldkampioenen Erik Boezewinkel (24) en Gretienus Gommers (21) zijn de eerst aangewezenen om het ga pende gat te dichten. Van onze -aardensportmedewerker Goes - Dat de overmacht van je Zeeuwse springruiters tij dens het achttiende Indoor Zeeland niet groot zou zijn, pekte geen verwondering ge nen de grote deelname in de springrubrieken in de L- en M-klasse van buiten Zeeland. Van de 52 deelnemers in het L- ïlassiek kwam Jeroen Burm met 'hartouche (Kapellebrug), lid van de ruiterclub Hulst, via de barra- ,t tot de twaalfde stek. Daarna, het vastgestelde parcours, mer vier en Gommers als de mo gelijke eendagsvlieg. „Die we reldtitel is natuurlijk een hou vast in moeilijke tijden," zegt Boezewinkel. „Je weet dat je iets kunt." Het is volgens hem alleen zo moeilijk om het bijhorende geduld op te brengen. „Richard is de enige die zo snel is doorge broken. Van mijn lichting is al leen Chiotti internationaal ver der." Gommers: „Ik vergelijk me ook altijd met mijn leeftijdsge noten. Wat niet wil zeggen dat je je daar altijd achter moet ver stoppen. Ik rijd graag wedstrij den bij de espoirs (zijn leeftijds klasse tot 23 jaar, red.), maar ik weet dat koersen tussen de oude ren beter is." „De overstap van de junioren naar de amateurs viel me tegen," herinnert Boezewinkel zich. Hij kwam terecht bij Teleflex, de ploeg die wel wat zag in het veld rijden. Na een jaar hield de spon sor er echter mee op en viel de ploeg uiteen. Bij Van Keulen en Volendam bleef de doorbraak uit. Het vorige seizoen was het absolute dieptepunt, vindt de Utrechter. „De voorbereiding in de zomer was niet goed geweest. In het begin van het crossseizoen kon ik nog wel meekomen, maar daarna zakte mijn conditie als een plumpudding in elkaar." Ook Gretienus Gommers beland de met regenboogtrui en al in een wak. „Zodra je overstapt naar de amateurs, begint het hele ver haal van voor af aan." Een bijko mende astma-aandoening maak te het alleen maar lastiger. „Het moeilijkst van alles is om gemo tiveerd te blijven. Vanaf de jeugd was ik gewend geweest op het podium te komen. Nu rijd ik rond voor een dertigste plaats. Die klassering temidden van de grote mannen geeft me wel vol doening, maar ik mis de strijd om de eerste plaats. Nu rijd ik een uur lang in mijn eentje volle bak om de achterstand zo klein mogelijk te houden. Tactiek komt daar niet bij kijken. En dat vind ik nu zo jammer. Ik zou zo graag weer eens het spelletje om de ereplaatsen willen spelen. In houden, demarreren, dreigen. Alles wat de sport zo leuk maakt. Daarnaast is succes hebbben, de beste doping die er is." School Maar evenals Boezewinkel geeft de Fries de strijd nog niet op. „Voor mij is het een kwestie van tijd. Ik heb destijds als junior la- Door Ad Pertijs Breda - Ook Erik Boezewinkel kijkt met afgrijzen terug op het nationale kampioenschap veld rijden van vorig jaar op de voor malige vuilnisbelt van Zwolle. „In die drekzooi heb ik een uur lang niemand gezien," zegt de man uit Hooglanderveen. Boeze winkel, de junioren-wereldkam pioen van 1990 (Getxo), eindigde vorig jaar als vierde. Op bijna vijf minuten achter het bekende trio. De enige ook die niet gedub beld werd door kampioen Groe nendaal. „Ik had echt zoiets van: 'ik kan nu beter naar huis gaan'," illustreert Boezewinkel zijn eenzaamheid van vorig jaar. Hij was de overduidelijke num mer vier van Nederland, mocht daarom mee naar het wereld kampioenschap, maar de lol en motivatie waren ver te zoeken. ,Ik reed een slecht seizoen. Dat is zeker," geeft hij nu toe. De kri tiek deed hem echter pijn. „De rest achter Groenendaal, Van der Poel en De Vos werd afgeschil derd als een stelletje lamzakken. Ook de schuld van het grote gat werd op mijn bordje geschoven. Dat sloeg nergens op. Ook de jongens achter die drie doen er heel veel voor. Dat het grote pu bliek dat niet door heeft, a la. Maar dat zelfs sommige kenners lieten weten dat ik er niets van kon, dat viel me zwaar tegen. Een lekkere manier van motive- ten was dat." Boezewinkel relativeert de zor gen om het gat achter Van der Poel, Groenendaal en De Vos. .Op dit moment is het inderdaad niet dringen geblazen achter die drie. Maar dat behoort bij het al gemeen beeld van het Neder landse wielrennen. De proble men van het veld zijn niet anders dan die van de weg." Geduld ■De mensen moeten geduld met «s hebben," zegt Gretienus Dommere, de onverwachte we reldkampioen uit het Friese Kol- imnerzwaag van 1994 (Koksijde). .Erik staat op het punt de aan sluiting te maken en voor mezelf «n ik ervan overtuigd dat ik wer vijf jaar de kracht heb om loor de wereldtitel mee te doen." oezewinkel en Gommers, twee 'belovende wereldkampioe- dle vorig jaar figuurlijk eigden weg te zakken in de odder van het veldrijden. Boe- "fflkel als de anonieme num-

de Stem | 1997 | | pagina 9