DE STEM Bioscoopbezoek stijgt niet meer Nieuwe cd van Marco Borsato op voorhand al goud Vorig jaar gingen 17 miljoen mensen naar de film ^Nieuwe' Charlie Chan eindelijk gespeeld door Chinese Amerikaan Air Miles sponsort nieuw programma RTL4 Prix de Rome-werken te zien in Dordrecht Casper Vogel directeur Festival Oude Muziek Rob Stenders terug als presentator op Radio3 PESTEM The Who met Quadrophenia"' in de Ahoy Kuin naar Opsporing Verzocht G. Dielissen hoofdredacteur van NOVA Concert Laura Pausini afgelast 14 15 16 17 Gids Marco Borsato en zijn fans: 'apetrots' FOTO COR VIVEEN Door Ann Bouwma Nog niet in de winkel, maar al op voorhand goud. De Waarheid, de nieuwe cd van Marco Borsato, belooft een klapper te worden van jewel ste. Ver voor de verschij ningsdatum 18 januari is er al op meer dan 50.000 exem plaren ingetekend, met be hulp van een verbluffend staaltje marketing-techniek. De cd is al wekenlang aangekon digd in een STER-spotje van Ra dio 3, die in ruil als enige zender De Waarheid voorafgaand aan het verschijnen van de cd van 13 tot en met 17 januari draaien. Exclusieve airplay-deals worden wel vaker gemaakt, maar deze duurt vijf dagen en dat is uniek. Zonder enige restrictie, beves tigt Radio3-coÖrdinator Paul van der Lugt: alle nummers van De Waarheid mogen de hele dag in willekeurige volgorde worden gedraaid. „We zullen nog eens bekijken, welke nummers we eruit pik ken", zei hij laconiek tijdens een etentje in De Swaen in Oister- wijk, waar De Waarheid deze week voor het eerst mocht wor den beluisterd. Marco was er zelf ook, met zijn broer Armando en muzikale partner John Ewbank. De loca tie was niet toevallig gekozen. Als ex-kok heeft Marco mateloze Door Marjan Mes Circa 17 miljoen mensen hebben het afgelopen jaar de bioscoop bezocht, zo blijkt uit voorlopige cijfers van de Nederlandse Federatie van de Cinematografie (NFC). Daarmee is volgens de organisatie de groei in het bio scoopbezoek structureel gebleken. Het betekent wel dat de stijging van de laatste jaren in 1996 niet verder is door gezet. Sinds 1993 is het bioscooppu bliek met ongeveer vier miljoen bezoekers toegenomen. De laat ste paar jaar bleef het bezoek echter schommelen tussen de 15 en 17 miljoen. De huidige stabili sering van het bezoek valt enigs zins tegen aangezien het Neder landse bioscooppark het afgelo pen jaar werd uitgebreid met en kele megabioscopen, o.a. in Rot terdam. In vergelijking met 1995 is het bioscoopbezoek in de kerstperio de enigszins achtergebleven, wat mede de oorzaak kan zijn van de stilstand. De best bezochte film in de decembermaand was de Disney-tekenfilm The Hunch back of the Notre Damedie ook de eerste week van januari nog op de eerste plaats kwam. De op een na best bezochte speel film in de decembermaand was Daylight met Sylvester Stallone, terwijl Jingle all the way met Ar nold Schwarzenegger de derde plaats bezette. Evita, Matilda en The Long Kiss Goodnight werden eveneens goed bezocht in de kerstperiode. De best bezochte speelfilm van 1996 was Independence Day die ruim vijftien miljoen gulden op bracht. Twister kwam op de tweede plaats. Daarna volgen: The Nutty Professor, Mission: Im possible en The Rock. Hoewel hij pas in december ging draaien, heeft The Hunchback of the Notre Dame toch al de zevende plaats weten te bereiken op de ranglijst van 1996. De Australische speelfilm Babe werd ook uitstekend bezocht en was zelfs de enige film die in sommige plaatsen (o.a. Breda) een jaar lang werd geprolon geerd. Het sprekende varkentje Babe was verantwoordelijk voor dit zelden eerder vertoonde feno meen in de Nederlandse bio scoop. Investeringen Het bioscoopbedrijf zegt het re sultaat in 1996 te danken te heb ben aan de investeringen in nieu we en bestaande complexen, col lectieve marketing-activiteiten en het goede filmaanbod. In hoe verre de nieuwe megaplexen in een aantal grote steden de totale bezoekersgroei van de afgelopen jaren hebben bevorderd, is vol gens Frank van der Putte van het NC, nog onduidelijk. „Het effect van de megabiosco pen op het totale bezoek is nau welijks meetbaar. Wel is duide lijk dat in de betreffende steden (o.a. Groningen, Scheveningen en Rotterdam) een toename van het biosoopbezoek valt waar te ne men." Hoewel het bioscoopbedrijf te vreden is met het resultaat lijkt het inmiddels wel duidelijk dat sinds de komst van de video en andere audio-visuele media de bezoekcijfers nooit meer de om vang van vroeger zullen bereiken. De dramatische daling van het bioscoopbezoek zette feitelijk in op het moment dat de televisie het publiek massaal thuis begon te houden in de jaren zestig. Welvaart Pas begin jaren negentig kwam er een echte kentering, die echter niet meer kon tippen aan het bio scoopbezoek van voor de Tweede Wereldoorlog en de jaren daarna. Het ziet er naar uit dat dat pa troon structureel blijft, mede om dat het Nederlandse uitgaanspa- troon sterk is gewijzigd. De afge lopen vijftien jaar zijn er, dankzij de welvaart van grote groepen Nederlanders, tal van andere re creatiemogelijkheden bijgeko men en neemt de bioscoop daarin slechts een geringe plaats in. De grote bioscoopconcerns, voor al het Pathé-concern, menen een antwoord te hebben gevonden in de megaplexen, met een groot aantal zalen in een gebouw waar niet.alleen de filmprojectie maar ook het comfort optimaal zijn. Ook Amsterdam krijgt binnen kort (bij Tuschinski) zo'n mega bioscoop, evenals Eindhoven. Het onderzoek van Pathé naar de mo gelijkheid van zo'n complex in Breda strandde het afgelopen jaar op een gebrek aan marktca paciteit. Belangrijk voor de stabilisering van het huidige bioscoopbezoek was volgens de branche ook de instelling van de BelBios, de lan delijke 24-uurs informatie- en re serveringsservice. Ondanks de relatief nog geringe bekendheid is het gebruik van deze dienst in 1996 verdubbeld ten opzichte van het jaar daarvoor. Ruim de helft van de Nederland se bioscopen is inmiddels aange sloten op het 'reserveringsmenu' van de BelBios. Deze voor Euro pa unieke service krijgt deze maand ook een uitbreiding via Internet. 1 'Babe', een jaar lang in de bioscoop FOTO CAROLYN JONES New York (anp) - Charly Chan, de Chinese detective met de sierlijke pas en de wijze uitspraken, verschijnt opnieuw op het witte doek. Voor het eerst zal een Chi nese Amerikaan hem spelen: Russell Wong (33), die in en kele films speelde, maar vooral bekend werd door zijn rol in de televisieserie Vanishing Son. Wong speelt de detective als een man van de jaren negentig: in fleuri ge kleren, listig, sexy en be dreven in vechtsporten. De filmmaatschappij Miramax heeft de rechten gekocht, meldt de International Herald Tribu ne. Zij wil een reeks films uit brengen die is gebaseerd op de Chan-rolprenten uit de jaren dertig en veertig. De detective werd toen vanaf 1931 gespeeld door de uit Zweden afkomstige Warner Oland. Na diens dood in 1937 maakte Sidney Toler de detective populair, totdat hij in 1947 stierf. Tussen 1947 en 1949, toen de laatste Chan-film verscheen, speelde Roland Winter de rol. In totaal zijn er 44 films gemaakt. In de jaren tachtig kwam de detective nog enkele keren op het witte doek terug. In 1981 speelde Peter Ustinov hem in de film Charlie Chan and the Curse of the Dragon Queen. Wayne Wang dreef een jaar la ter in Chan Is Missing de spot met de detective. De terugkeer van Charlie Chan roept bij de Chinese gemeen schap in de Verenigde Staten gemengde gevoelens op. Som migen walgen ervan, anderen zijn enthousiast en velen zijn sceptisch. Zo denkt de schrij ver Frank Chin dat de nieuwe reeks films voedsel geeft aan de oude racistische opvatting van de aseksuele en slaafse Chi nees. „Charlie Chan zal altijd een symbool van blank racisme zijn, ongeacht wie hem speelt", aldus Chin. Ellen Room' Brusse presenteert 'The Tea FOTO DIJKSTRA Hilversum (anp) - Vanaf de eerste dinsdag in februari zal RTL4 elke werkdag van drie tot vier uur 's middags een nieuw door Air Miles gesponsord pro gramma uitzenden. The Tea Room zal naast dage lijkse aandacht voor thee de aandacht vestigen op de activiteiten van sponsors van Air Miles zelf. RTL4 zal zich begeven bin nen de sponsorregels die bin nen de Europese Unie van kracht zijn. De vraag of het programma zal voldoen aan de strengere Nederlandse re gels wil RTL4 nu niet beant woorden. Het Commissariaat voor de Media, de Nederland se toezichthouder, meende tot november vorig jaar dat RTL4 en 5 onder het Luxem burgse toezicht moesten val len. Inmiddels is er door een recent arrest van het Europe se Hof van Justitie in Luxem burg twijfel gerezen over die opvatting. Het commissariaat bekijkt nu of het zelf bevoegd is om met name de regels met betrek king tot sluikreclame toe te passen. Dat onderzoek is nog niet afgerond, aldus het com missariaat. Wekelijks komen in het pro gramma buitenlandse be stemmingen aan de orde die de consument met zijn Air Miles kan bereiken. Dat is mede bedoeld om de mensen die al vanaf het begin Air Miles sparen, maar er nog niets mee hebben gedaan, er toe te verlokken een reis te boeken. Het zou namelijk vervelend zijn als een groot aantal spaarders in een betrekkelijk korte periode besluit op reis te gaan, verduidelijkt een woordvoerder van Loyalty Management Nederland, de Air Miles-organisatie. Air Miles heeft inmiddels 34 sponsors, waaronder Albert Heijn, Shell en de KLM. De hoofddoelstelling zal echter zijn te laten zien welke reizen er allemaal in de aanbieding te zijn, omdat veel spaarders daarvan een gebrekkig beeld hebben. Ellen Brusse wordt de pre sentatrice van The Tea Room, dat wordt geproduceerd door Joop van den Ende. Niet alle vaste medewerkers zijn al rond met Van den Ende. Wel heeft de producent inmiddels een Antilliaanse kok aange trokken voor de kookhoek. Het programma krijgt, aldus een woordvoerster van RTL4, een magazine-achtig karak ter en veel informatieve onderwerpen. Van onze verslaggever De legendarische popgroep The Who zal op zondag 11 mei in de Rotterdamse Ahoy de roek-opera Quadrophenia uit 1973 opvoeren. Het be treft hier een uniek concert dat vergeven zal zijn van jeugdsentiment, temeer om dat The Who deze opera nooit integraal in ons land gespeeld heeft. De complexe orkestratie maakte het in dertijd technisch onmogelijk om Quadrophenia naar be horen uit te voeren. Wel werd 'Quadrophenia' in 1979 verfilmd. Vorig jaar achtte The Who de tijd rijp om de opera af te stoffen en de première vond plaats in het Londense Hyde Park, met geweldige reacties. De overleden drummer Keith Moon is vervangen door Zak Starkey (zoon van Ringo Starr), terwijl Simon Towns- hend, de broer van Pete, als extra gitarist wordt ingezet. De band is verder uitgebreid met een achtergrondkoor en blazers, terwijl het verhaal verteld wordt via een gigan tisch filmdoek. Quadrophenia speelt zich af in de jaren zestig, als de jon geren verdeeld zijn in de Mods en de Rockers, die in Brighton regelmatig met el kaar op de vuist gaan. The Who heeft een tijd niet meer bestaan, maar de leden heb ben elkaar weer weten te vinden. De kaartverkoop voor Qua drophenia begint morgen bij de postkantoren. VRIJDAG 10 JANUARI 1997 Dl bewondering voor de culinaire hoogstandjes van meester-kok Cas Spijkers. „Vroeger hoefde je alleen maar te kunnen zingen", zei Marco, „tegenwoordig moet je terdege weten hoe de business werkt, an ders kom je nergens". Na zes al bums weet de zanger precies hoe de vork in de steel zit. „Ik ben apetrots op De Waar heid", klonk aan het slot van de avond haast als een bekentenis. De zanger, die in 1990 winnaar werd van de soundmix-show van Henny Huisman, heeft erken ning gerkegen bij zeer brede la gen van de bevolking. De ko mende tournee van 45 optredens in het hele land was in enkele weken uitverkocht. Dordrecht (anp) - Voor het eerst in de geschiedenis van de Prix de Rome worden de werken ook buiten Amsterdam en Rotterdam gepresenteerd. Van 1 februari tot en met is maart zijn zij te zien in Dordrechts Museum. Het gaat om werken in de categorieën fotografie en film video. Lydia Bogtstra van Dord rechts Museum is blij met de keuze voor Dordrecht. Met de expositie wil het museum een aanzet geven tot een brede dis cussie over het fenomeen vi deo-kunst. Bogtstra: „Tot nu toe brengt ons museum bij voorbeeld uitsluitend schil der- en tekenkunst. Je kunt je afvragen in hoeverre video kunst met de digitale midde len van deze tijd niet ook in een dergelijk museum past." De Prix de Rome is de belang rijkste staatsprijs in Neder land voor kunstenaars tot en met 35 jaar. De prijs wordt uitgereikt op tien terreinen van beeldende kunst en archi tectuur. Elk jaar staan twee andere disciplines centraal. In 1996 waren dat fotografie en film/video. De prijzen voor de categorie fotografie werden in novem ber vorig jaar uitgereikt inde Amsterdamse kunstenaarsso. ciëteit Arti et Amicitiae. De Amsterdamse fotograaf Paid Kooiker won de eerste priis (40.000) gulden. Het fotogra fie-werk was tot eind novem- ber in Amsterdam te zien. Dat van de vier film/videomaters is op 31 januari te bezichtigen in en om Zaal De Unie in Rot terdam waar dan het Rotter damse Filmfestival plaats heeft. De jury beoordeelde het werk van de vier film- en videoma kers overigens als teleurstel lend. Volgens de jury bleef het 'veelal steken in concepten, in woorden en ideeën'. Sommige leden spraken van traditioneel en conventioneel werk. In de categorie film/video won nie mand de eerste prijs. De twee de prijs ging naar Imogen Stidworthy (20.000 gulden). Utrecht (anp) - Casper Vogel (51) is per 1 april benoemd tot di recteur van het Festival Oude Muziek in Utrecht. Hij volgt de Schot Simon Mundy op die al na een jaar vertrok, omdat hij niet aan de verwachtingen voldeed. Vogel is algemeen directeur van het Noordhollands Philharmo- nisch Orkest (NPO) in Haarlem, waar hij sinds 1986 verantwoor delijk is voor het programmabe leid. Hij zorgde er onder meer voor dat het NPO het huisorkest werd van de VPRO-radio. Door zijn toedoen maakte het orkest weer buitenlandse tournees door Tunesië en Duitsland. Ook trok hij hoofdsponsor Energie Noord West aan. Voor zijn overstap naar de mu ziekwereld maakte Vogel radio en televisieprogramma's voor het Humanistisch Verbond. Later werd hij hoofdredacteur ra dio/televisie bij de omroep. Hij begon zijn loopbaan in 1967 bij het dagblad De Gooi- en Eemlan- der. Ais algemeen directeur zal Vogel verantwoordelijk zijn voor de organisatie van het festival t het Netwerk voor Oude Muziek. Mundy stapte formeel per 1 ja nuari op. Het bestuur had zii volgens voorzitter J. Gevers ver keken op de taal- en cultuurver schillen. Hij kon als buitenlander moeilijk zijn draai vinden bij het relatief kleine bureau. Het be stuur maakte Mundy's vertrek bekend kort voor de 15e editie, die in augustus en septe plaatshad. Zijn opstappen had volgens Gevers geen gevi voor het evenement. Met niern» werk van de Amerikaan Steve Reich drukte Mundy toch zi; stempel op de jubileumafleve ring. De Schot volgde op 1 augustus 1995 Jan Nuchelmans op, die het festival in 1981 oprichtte. Nu-' chelmans is nu adviseur. Hilversum (anp) - Dirk Kuin is met ingang van 17 februari de nieuwe presentator en eindredacteur van het tv-programma Opsporing Ver-' zocht. Hij werkte eerder onder meer bij Den Haag Vandaag, Panera- miek en NOS-Laat. Kuin volgt Jan Scholtens op, die met de vut gaat. Hilversum (anp) - Rob Sten ders keert na een jarenlange afwezigheid terug als presen tator op Radio3fm en wel voor de VARA. Stenders zal vanaf 2 februari door de week te beluisteren zijn van 14.00 tot 16.00 uur. Vervolgens komt Rob van Som eren twee uur aan bod met Somertijd en daarna vult Corné Klijn tot acht uur 's avonds de ether met Kort en Klijn. Op zon dag is er vanaf twee uur 's mid dags tot acht uur 's avonds plaats voor alternatieve popmuziek. De vaste uitzendtijden maken onderdeel uit van de horizontale programmering waarmee Radio3 luisteraars tussen de 13 en 34 jaar wil behouden en terugwin nen. De commerciële radiozen ders. hebben het afgelopen jaar heftig geschoten onder de duiven van Radio3. De publieke zender wil zich onderscheiden door minder toegankelijke nieuwe muziek te draaien naast laag- drempeliger genres. Verder moet de zender betrokkenheid uitstra len bij maatschappelijke ontwik kelingen die aanslaan bij de doelgroep van Radio3. Een journalistieke popzender waar het allereerst om de muziek gaat, niet elitair, met aandacht voor nieuwe muziek en dj's die over actuele onderwerpen dur ven te beginnen. Dat moet Ra dios een prominente plaats ge ven binnen de jongerencultuur, aldus het doel van de nieuwe opzet. RobStenders fotoveho»0 Hilversum (anp) - Gerard p" lessen (41) wordt hoofdredj*c' teur van NOVA, de dagelip actualiteitenrubriek op derland 3 van de NPS VARA. Hij volgt Ad Liempt op die op eigen p zoek is teruggetreden enr dactiechef wordt. Dielessen is nu aWe(. hoofdredacteur bij de ener Uitgeverij Gelderland- Overijssel. donderdag'® Het concert dat de Italiaanse zangeres Laura Pausini op .Haar K* januari in de Ahoy in Rotterdam zou geven, gaat niet door. L neeschema is gewijzigd. Pausini komt later naar Rotterdam, p we datum wordt nog bekendgemaakt, de kaartjes blijven geW Hi NEDERLAND 1 0700 Journaal 07 05 Roseanne 07,29 Ontbijt-TV (9.00 Journaal ,9 05 Get the picture (herh) 1'31 'n Goeiedag met Jos Brink (herh) 1.21 De vijf zuilen (herh) .,52 Beeldenstorm (herh) 00 De late ochtend (tot 11.45) ,5 25 Ambulance, serie portretten (herh) U 53 'n Goeiedag met Minoesch Joris- sen l646 Cosby Show, comedy „12 Alles kits met Het wakkere woud; 17.37 Zevensprong; 18.01 Alles kits kwis U09 Roseanne, comedy 1936 Get the Picture, quiz 19 04 Alle dieren tellen mee 1931 Schoolstrijd, spelletje 20 oo Journaal 2.22 Netwerk, actualiteiten 20 55 Weeroverzicht 2100 De uitdaging 21 55 joop 8r Gaston (slot) 22.23 Due South, komische actieserie 2312 The Commitments, speelfilm 10.30 Boeken boppe 1 (tot 10.50) lil 11.30 Mentor Magazine (tot 11.50) 12.30 Globetrotter (een serie geografi Is sche verkenningen) 13.00 Ik weet het beter (herh) 18. 13.25 AC-TV (herh) 18. 13.55 Man/Vrouw (herh) 14.35 Nederland zingt (herh) 19. 15.00 Spreekuur 19. 16.00 Journaal 19. 16.08 Widget, tekenfilmserie 20. 16.31 Onbekend 20. 16.51 EK Schaatsen in Heerenveen 20. 21.25 Fort Alpha, serie 00. 22.13 Cor Co, muziek 23.12 Werkenrode educatie, film Stich ting Werkenrode w, 23.15 Studio NOS (tot 23.55) NEDERLAND 3 Debe. Serie 18.25 Marienhof, serie 18.55 15-J 16. 16.J 12.00 Journaal 12.07 MiddagEditie 17. 13.00 Journaal 18. 13.08 PP: Uitzending GPV 19. 13.11 Het gesprek van de dag (herh) 19. 13.38 Lingo (herh) 20. 14.05 Het Lagerhuis (herh) 21. 14.57 In voor- en tegenspoed (herh) 23. 15.22 Een dag om nooit te vergeten 23. 15.32 Vers bloed - Nieuwe ontwikkelin gen in de gezondheidszorg (herh) 16.00 Journaal <:j 16.05 Loladamusica (herh) 16.32 Waskracht! (herh) 17.05 Police Rescue, politieserie 12.! 18.00 Villa Achterwerk, kindermagazine 121 met Verhalen van de zwarte kraai; T2j 18.10 Het verschil 13] 18.15 Sesamstraat -14) 18.30 Jeugdjournaal 14 18.40 Het Klokhuis 19.00 Lingo, spelletje 15: 19.27 Van gewest tot gewest regionaal magazine 19.54 Frasier, comedy 16 20.20 Margreet Dolman brengt even wicht 17 20.56 Bij nader inzien, serie. Afl. 1 18 22.00 Journaal 19j 22.16 Sportjournaal 19 BELGIË FRANS 1 12.05 Neighbours, soap 12.30 Gourmandi- 12,45 Nieuws 13.15 Du bout des ail es, magazine 13.45 Le siècle des hommes: Dart du siècle (h) 14.50 Autant savoir (h) 15.15 Azimuts (h) 15.45 Festival Interna tional de Musiques Sacrées de Fes 16.40 Die Schwarzwaldklinik, serie 17.30 The Fall Guy, misdaadserie 18.30 Régions soir '8 59 Cartes sur table 19.10 Le quotidien fes sports 19.30 Nieuws 20.20 Bon week end 21,15 Les faussaires, Franse komedie jilt I994 22.50 En toutes lettres (h) 23.55 Nieuws (tot 00.20) BELGIË FRANS 2 ]«5 lei Bla bla (h) 17.20 Aquatica (h) 17.50 Autosport Dakar '97 (h) 18.05 lei Bla la 19.00 Du bout des ailes 19.30 Nieuws '900 Zaalvoetbal live 21.30 Ping (h) 2.00 Nieuws 22.25 Autosport Dakar '97 2.35 Voetbal achtste finale Belgische Kampioenschappen (tot 23.05) DUITSLAND 1 J5-30 Morgenmagazin 09.00 Tagesschau „03 Dallas (h) 09.45 Tele-Gym 10.00 Ta- inac 1 ^as 3' l-e''en, reportage '945 Ratgeber: Unterwegs 11.00 Ta- 9 sschau 11.04 Kaunertaler Gletscherfest, Zla 12,10 Heimatmelodien: Kein schö- Land 12.55 Presseschau 13.00 Ta- Ëch,a" 13-°5 Mittagsmagazin 13.45 i^chatts-Te'egramm 14.00 Tagesschau srh'r- c"stPersönlich: Dierenfilmer en Mjver Heinz Sielmann 14.30 Am Brun- "r dem Tore, speelfilm 16.00 Ta- tam ek i16'03 Ro"e rückwarts. Gast: nair m ardt 16-30 Alfredissimo! Culi- 17 ik o9azine 17,°0 Tagesschau urn fünf 15 «"sant, magazine 17.55 Verbotene 20 on T-an 19,'25 Herz')latt, datingshow 135tiThf^eSSC Mein Opa und die Taaesth SP8elfilm 2145 Exclusiv 2245 23 20 uT 22'50 Wat is? «show 00 an m b°me°ne Had Known, tv-film Girl mma 9azin °1-00 AI1 American ^comedy 01.25 Young Billy Young, °UITSLAND 2 9ut3deutsrhUitSlnnd 113,45 Geniessen auf Hlyton M Cullnair ma9a2ine 14.15 Enid „«ventures 14.42 Theos Geburt- Hagserto i«42 Theos Geburt- (h) 151(.The Bamboo-Bear-Band J^rSMjou™a-l-1"0Ges- ^sTowihHc 5 ".30 Die" Knoff- Berlijn 17 55 15,15 Zaalv°etbal: Toernooi Heute ,V'cRlosshotel Orth, serie 19.00 Heute iq Tg Ee| Orth, serie 20.15 Aktón °rst^aus Falkenau, serie zeichen: XY... ungelöst 21.15

de Stem | 1997 | | pagina 16