Gemoederen in duivensport blijven verhit Terneuzen wil geld steken in welzijnsgebouwen Handelshaven van Sint-Philipsland wordt gesloten sSaismsü nerika koningin SPORT IN HET KORT PLAATSELIJK nieuws ij der s [ishandeling na Verkeersruzie pgSTEMZEELANDVRIJDAG 10 JANUARI 1997 C4 ^ondagvliegers uit dertien duivenverenigingen maken zich op voor 4hete' extra vergadering paranormaal genezer komt laar Sluis Bejaarde vrouw beroofd van handtas weekenddiensten BeVoBo Terneuzen Vrouwentennis Cadzand Kinderen steken schuur in brand Lach Vegas Wolven huilen Arcane Nuove Musiche Klassieke anarchie Underground Drie Dimensionaal IJzendijke Britten Intiem Koormuziek Tineke Schouten treedt twee keer op in het Zuidlandtheater in Terneuzen 1997 C3 dief ontbreekt elk op n 19-jarige vrouw uit botste afgelopen op de rotonde bij de at tegen de auto van rige vrouw uit Sluis, urgse was door onbe- zaak de controle over erloren. Ze belandde rkeersgeleider van de raakte achtereenvol- verkeersbord en een ltje en eindigde tegen uig van de Sluisse, die dweg de rotonde na- ide auto's liepen fikse n de voorzijde op. g/Terneuzen - Bij scontroles op de Veer- Zaamslag en de Haar- in Terneuzen zijn gis- 0 automobilisten be- - egens overschrijding aximumsnelheid. Drie "ers gingen op de Veer de fout. Daar is vijftig 'mum toegestane. Een vertreders reed 28 ki te hard. In de bebouw- van de Haarmanweg oogstgemeten snelheid kilometer per uur. S nerking te komen voor Hsdaille. Koek en zopie I le leerlingen op de been Hijke - Vanmiddag zijn er 113.00 uur op de Veste I ijden voor de basis- H jeugd. Er is een korte I an 110 meter uitgezet. I et - Op de Brandput in l et zijn zaterdag wed- Iri vanaf 16 jaar. De wed- n beginnen om 15.00 Blondag komt de jeugd I groep 3 aan de beurt met I ?en Elfstedentocht. Aan- .É4.00 uur. I ndijke - Op de Molen- I werden woensdag I tswedstrijden voor de ba- I ooikinderen gehouden. I nnaars waren groep 1/2 I mwenhuize, S. Dijkgraaf; I 3/4 J.Jansen, M.van Ro- I al; groep 5/6 R.Risseeuw, I ter; groep 8 M. de Feijter I Oosterling. Winnaar van I /airace waar alle 60 kin- aan deelnamen was II de Feijter. :rika dat 150 jaar geleden t smart op een boodschap trig bestaan komt meevie- rant. Vorig jaar al, stuurde er Hoogland, de burgemees- /an Zeeland (5600 inwoners), uitnodiging naar koningin trix, maar sindsdien is taal jjh teken vernomen, p weten van de uitnodiging en er nog mee bezig, meer kan ik vertellen, maar de koningin een heel druk jaar, dat zei een woordvoerder van Rijksvoorlichtingsdienst gis- :n desgevraagd. 'Commissaris van de Koningin Drenthe, Ter Beek, gaat wel ir het jubileum, maar dan naar stadje Drenthe, dat in de na- eid van Zeeland ligt. Relus Beek is vorig jaar al pools- igte komen nemen in Michi- ,i, de staat waar zoveel oud- Iderlanders dorpen en steden bben gesticht. leland in Michigan is gesticht or een groep van ruim vierhon- 'rd Zeeuwen in 1847. Zij moes- vluchten uit geloofsoverwe- igen en bouwden in barre om- ndigheden him stadje, dat he rn ten dage zeer welvarend is- ït hele jaar door zijn er festivi- iten in Zeeland, en trouwens >k in de aanpalende stad Hol- |nd die ook in deze periode is sticht. an onze verslaggever Jlissingen - Bij een verkeersruzie listerochtend op de Paul Kruger- traat in Vlissingen is een 29-ja- 'ige Vlissingse automobilist n®- jandeld door twee onbekende fiannen. (laar aanleiding van een ver veersconflict zetten beide be- tuurders de auto stil. Ze kwa den op straat tegenover elkaar (taan. Ook de inzittende van w- gen van de bestuurder waarm le 29-jarige onenigheid na nengde zich in de ruzie. O nannen deelden klappen ui le mishandeling vertrok weetal. De 29-jarige Vlissing reeft zich onder doktersbehanae ing gesteld. De Walcherse po"u itelt een onderzoek in. m onze correspondent ,ndijke/Oostburg - De „ie jn de Zeeuwse duiven- tussen de zaterdag- en igvliegers blijft de ge lederen bezighouden. Op van dertien vereni- uit de zondagvliegerij rill'de Zeeuwse duivensport j^op zaterdag 11 januari in Wijffels in Schoondijke buitengewone algemene ijgadering. Diedertien verenigingen, met uit- van 's Heer Arendsker- j zijn allen afkomstig uit de voormalige Kring West/Walche- jz (waarvan alleen Cadzand, jjrvliet en Middelburg niet tot jltlub van dertien behoren). De dertien zijn nog steeds van me ning dat er bij het vormen van het nieuwe bestuur met de democra tische spelregels gesjoemeld wordt. Dat eerder gedane beloftes niet nagekomen worden. De der tien dissidente verenigingen ma ken zich hard voor een aantal wij zigingen van de statuten zoals die er nu van de fusieclub liggen. Ook willen de dertien dat de duiven die vanwege de weersomstandig heden niet op zaterdag te lossen zijn, op zondag worden gelost. Iets wat in de zaterdagvliegerij, vaak op basis van principiële ar gumenten, nooit voorkwam. Die werden dan dichter bij huis in vrijheid gesteld. De dertien willen dan ook de zin snede in de statuten 'bij voorkeur op zaterdag' schrappen. Er moet gewoon op zondag gelost kunnen worden vinden de voormalige zondagvlieger. Mensen die daar pricipieel tegen zijn moeten hun duiven dan maar niet klokken. Wat de vorming van het nieuwe bestuur betreft beseffen de der tien verenigingsbesturen dat het nu gevormde interim-bestuur - onder voorzitterschap van Mari- nus Laban uit Tholen - volgens de wettelijke regels in eerste instan tie het nieuwe bestuur wordt. De dertien willen in de algemene ver gadering eisen dat het interim- bestuur zich tijdens de eerstvol gende algemene vergadering in zijn totaliteit herkiesbaar stelt. En dan dus ook andere kandida ten de mogelijkheid biedt geko zen te worden. Die vergadering kan zelfs al op dezelfde dag als de openingsvergadering op 17 ja nuari. Men sluit de eerste verga dering af en begint gelijk aan de tweede, zijn de geluiden. „Ons is een democratische be stuursverkiezing belooft," is het eensluidend oordeel van de 'club van dertien'. Die belofte zou ge daan zijn door Marcel Buijsse, in zijn rol als voorzitter van de zon dagvliegers tijdens de laatste ver gadering van deze fusiepartner, op 22 november 1996 in zaal Wijf fels. Buijsse erkent dat er onvolle dige maar zeker geen onjuiste in formatie is gegeven tijdens die vergadering. „Ik heb gezegd dat bestuursverkiezing mogelijk zou zijn. Niet dat die er zou komen. We beschikten op dat moment nog niet over de juiste informatie zo bleek achteraf. Om praktische redenen bleek bestuursverkiezing niet mogelijk. Alles - aktes, statu ten en dergelijke - moest nog de notaris passeren en dat kost tijd. Ik heb echter naar eer en geweten de vergadering geïnformeerd. Met de kennis die ik op dat moment had." Volgens Buijsse is het bestuur dat er straks gaat zitten is ook naar alle eer en geweten tot stand ge komen. „Ook ik betreur dat het dagelijks bestuur in zijn totaliteit uit de zaterdagvliegerij komt maar er was op dat moment nie mand uit het oude bestuur van de zondagvliegerij die zich opwierp als kandidaat voor een van die posten. Na een oproep kwamen die kandidaten er we, van buiten het zittende bestuur. Die mensen krijgen als het geschikt moment daar is hun kans in vrije verkie zingen." Dat 'geschikte moment' zal vol gens Buijsse zichzelf aanwijzen. Wat betreft de lossingen op zon dag vindt hij dat muggenzifterij. „Er staat 'bij voorkeur op zater dag'. Daar kun je toch alle kanten mee op en bovendien is dit punt er een van het wedstrijdreglement en niet van de statuten. Men wil gewoon niet zien dat 'bij voorkeur op zaterdag' helemaal niets voor stelt. En waarom is zoiets dan niet op 22 november aangesne den. Dan hadden ze hierover op dat moment stemming moeten vragen en niet anderhalve maand later. Laat bij iedereen nu toch eens het belang van de Zeeuwse duivensport voorop staan," be sluit Buijsse enigszins geïrriteerd. taonze verslaggeefster Sluis - Paranormaal genezer Piet ieuwenburg begint vanaf don- Jtrdag 16 januari een nieuwe iraktijk in Sluis. Leeuwenburg nut daarmee tegemoet aan het memend aantal patiënten dat lij vanuit Zeeuws-Vlaanderen en Jtlgiê in zijn praktijk in Oost- Souburg ontvangt. De praktijk is op donderdagen ipenin het gebouw van de Stich- ting Thuiszorg Zeeuws-Vlaande- iiii aan de Pater Brugmanstraat. Iteuwenburg, die ook praktijk luidt in Den Bosch en het Gel- Druten, is aangesloten bij iiNFPN, de Organisatie van Pa- isnormale Genezers. ta onze verslaggever Middelburg - Een 81-jarige rniw uit Middelburg is gister- g op de hoek van de Vol- agte en Klein Vlaanderen ia haar woonplaats door een on- bekende jongeman op de fiets be loofd van haar handtas. igen griste in het voorbijrij- fade tas uit de handen van de «adelende vrouw en verdween ode richting van het Bolwerk. h tas is later leeg teruggevon- k Er zaten geld, een telefoon- en foto's in. Van onze verslaggever Terneuzen - Het dagelijks ge meentebestuur van Terneu zen, het college van B en W, wil een flink bedrag uittrek ken voor het wegwerken van knelpunten aan enkele wel zijnsgebouwen in de gemeente. Het gaat om 172.200 gulden voor het wegwerken van het negatieve exploitatietekort van het dorps huis in Zaamslag en bouwkundige verbeteringen aan het onderko men van de stichting Multifunc tioneel Centrum (Edvard Grieg- hof), instituut Toonbeeld (Handel- laan) en het dorpshuis in Hoek. De stichting dorpshuis Zaamslag is te optimistisch geweest over de uitbating van de voorziening. Verder zijn de verdwijning van een belangrijke gebruiker van het dorpshuis, de stichting Sociaal Kultureel Werk, en relatief hoge beheerskosten de oorzaak van de opgebouwde schuld van 38.000 gulden. Overigens kampt ook het Biervlietse dorpshuis met exploi tatieproblemen. Met de betrok ken besturen maakt de gemeente afspraken om herhaling te voor komen. Het Multifunctioneel Centrum Terneuzen krijgt nieuwe kozijnen voor het gebouw aan de Edvard GrieghofIn het dorpshuis van Hoek komen nieuwe vloerbe dekking en meubilair. Tenslotte wil de gemeente akoestische maatregelen nemen en nog andere bouwkundige voorzieningen tref fen aan de dependance van Toon beeld aan de Handellaan. Het dorpshuis van Zaamslag krijgt als het aan het Temeuzense college van burgemeester en wethouders ligt de kans om van een schuld van 38.000 gulden af te komen. foto camile schelstraete HUISARTSEN Aardenburg, Oostburg en Zuid- zande - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter W. Jongsma, Oudekerkstraat 2\ Aardenburg, tel. 0117-491466. Axel en Zaamslag - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter W. Fraanje, Voorburcht 2, Zaamslag, tel. 0115-431244. Spreekuur spoedgevallen zonder afspraak: zat. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. zon. 11.30-12.00 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendij- ke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter H. v.d. Pas, Hoogstraat 1, IJzendijke, tel. 0117-301366. Breskens en Groede - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter R. Bonarius, Walenstraat 1, Groede, tel. 0117-371825. Spreekuur zat. en zond. om 11-11.30 u. en 17- 17.30 u. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter M. de Meijer, Badhuisweg 42, Cadzand, tel. 0117-391366 (autotel. 06- 52746001). Driewegen e.o. - Tot maand. 8 u. dokter W. Kronenberg, Molen straat 15, Hoedekenskerke, tel. 311747... Goes De Pijlers - De praktijk van dokter Buijs/Posthumus, Schut, Slager/Van de Werff wordt van vrijd. 18 u. tot zond. 19 u. waarge nomen door dokter Schut, Van Dusseldorpstraat 3, Goes, tel. 0113-252114. Spreekuur spoedge vallen zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Goes - De praktijk van dokter Keizer, Kooiman, Oortman, Schruer, Van der Stoep en Thijs- sen wordt van vrijd. 17 u. tot zat. 19 u. waargenomen door dokter D. Thijssen, Heernisseweg 87, Goes, tel. 0113-215003. Van zat. 19 u. tot zond. 19 u. door dokter M. v.d. Stoep, Oostsingel 130, tel. 0113- 215306. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter W. ter Burg, Cloosterstraat 29, Kloosterzande, tel. 0114- 681377. Heinkenszand, 's Heer Arendsker- ke, Nieuwdorp en Wolphaartsdijk - De praktijk van de artsen Har ten, van Driel, Aarnoutse en v.d. Vlugt wordt van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. waargenomen door dokter G. Aarnoutse, Havenweg 16, Nieuwdorp, tel. 0113-612327. (boodschappen tussen 9 en 10 u.) Hulst, Clinge, Koewacht en St.- Jansteen - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter v.d. Mee en dokter Van Berkel, Wilhelmina- laan 13, Hulst, tel. 0114-313131. Spreekuur spoedgevallen za en zo 11 en 17 u. op vermeld praktijk adres. Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter K. Haeck, Staakstraat 130, Asse nede, tel. 0115-452525. Visites aanvragen 9-10 u. Spreekuur uit sluitend voor spoedgevallen: zat. om 10.00 uur op Bolwerk Oranje 2. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dokter H. Nijsten, Gladiolenlaan 22, Hoek, tel. 0115-441255. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. om 12 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter C. Ephraim, M. de Ruytersingel 1, tel. 0115- 694000. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter J. Stevens, Oostelijk Bolwerk 12c, tel. 0115- 694000. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. Terneuzen - De Temeuzense bedrijfsvolleybalcompetitie is aan de tweede competitieronde begonnen. Die loopt tot 29 april. Philips is uit de competi tie verdwenen en VC Notabene kreeg wat andere spelers en komt nu uit onder de naam Broomchemie. Voor de rest bleef alles bij het oude. Dat Broomchemie serieuze plannen heeft in de bovenste regionen mee te draaien bleek uit het feit dat de ploeg met 2-1 van Foaks 1 won. Debutant in de eerste klasse A, Pannen- schuur ,1 kwam uit tegen CIS en wist het verlies te beperken tot 1-2. Dat was een redelijke start. W Philippine, dat pro moveerde naar de derde klasse A, pakte in de eerste wedstrijd de volle winst en won met 3-0 van Scheldesport. Tevore, dat niet mee kon in de tweede klas se A, viel terug naar de tweede klasse B en daar gaat het wel goed: 3-0-winst op Gemeente 1. UITSLAGEN Eerste klasse A: A&A 1-Dees 1 0-3 (5-15,4-15, 10-15). Eerste klasse B: V&V-Aster 0-3 (reglementair), Foaks 2-PSOVZ 1 2-1 (7-15, 15-3, 15-13), De Hoop- Vervaet 1-2 (15-13,11-15, 1-9). Tweede klasse A: Beldo-Neele- mans 0-3 (6-15, 13-15, 5-15), Dow 2-Deltan 1 0-3 (15-17, 9-15, 9-15), Echo/Audio-NHI 1-2 (2-15, 11-15, 13-11). Tweede klasse B: Dees 23-V&SH 0-3 (1-15, 7-15, 6-15), PSOVZ 2- Voorwaarts 0-3 (10-15, 7-15, 4- 14). Derde klasse A: Cijsouw-VC Schelde 3-0 (15-7,15-13, 15-6). Derde klasse B: Aster 2-URS 3-0 (reglementair), Gemeente 2-B&S 0-3 (8-15,1-15, 8-15). UITSLAGEN DUBBELSPEL: Marie-Anne Grosveld/Klazien Minnaert - Nel Aalbregtse/Jetty Henry 8-9, Netty de Winter/Sonja Cornells - Jolenta Becude/Anita Cornells 9-10, Marian de Millia- no/Gien Verhagen - Dina van Be- celaere/Laura Standaert 11-10, Oda Doens/Anneke de Groene - Anita Maas/Jolanda Wisse 8-9, Jacqueline Nelisse/Ann van Hootegem - Annemarie de Blan- der/Erna de Lodder 4-10, Onnie den Hollander/Adrie de Looff - Carine DekkerClaudine Timmer man 12-7, Dirma Verheul/Ina Bar- telse - Therese Henry/Antoinette Buyze 8-1, Marie Willemsen/Li- lian Heyens - Zitta Broyl/Sary Risseeuw 6-8, Ingrid Dusar- duyn/Jetty Henry - Paula van der Heijden/Paula du Bois 8-0. Van onze correspondent Sint-Philipsland - AI vijf jaar lang is er geen overslag van goe deren meer geweest in de handelshaven van Sint-Philipsland. Om die reden en vanwege de te verwachten investeringen wil len B en W van Tholen per 1 april de handelshaven sluiten. In het verleden werden vooral landbouwproducten aan- en af gevoerd via de haven. Ook was er een beperkte aanvoer van bouw materialen voor plaatselijk ge bruik. Toen ook nog eens suiker bieten steeds meer over de weg werden vervoerd, verloor de ha ven van Sint-Philipsland haar functie als handelshaven. De haven wordt feitelijk alleen nog gebruikt door schepen die Sint-Philipsland als thuishaven hebben. En dat is alleen maar met de feestdagen en in de va kantie. Recreatievaarders maken geen gebruik van de haven. Het college heeft geconstateerd dat de liggelden niet eens meer voldoende zijn om het salaris van de havenmeester, die maar vier uur per week in de boeken staat, te dekken. Verder is al in 1994 opgemerkt dat er forse investe ringen moeten worden gedaan om de haven te behouden, reke ninghoudend met veiligheids- en milieu-eisen. Zo zou een havenontvanginstal- latie 80.000 gulden kosten. Bag- gerwerk vergt 75.000 gulden en herstel van de damwanden een half miljoen. Verder zouden het vervangen van palen en herstel van de havendam ook nog eens 65.000 gulden kosten. Het college ziet niets in de forse investeringen en heeft overleg ge pleegd met Schuttevaer, afdeling Sint-Philipsland. Dat gesprek le verde echter geen nieuwe ge zichtspunten op. Schuttevaer wil de haven wel be houden en heeft twijfels over de noodzaak van de investeringen. De gemeente is echter, als de ha ven blijft, aansprakelijk voor schade die ontstaat door onvol doende onderhoud. Daarom gaan B en W de commissie openbare werken toch voorstellen om de haven te sluiten. Eede - Twee spelende kinderen hebben afgelopen woensdag brand veroorzaakt in een land- bouwschuur aan de Ydewalle. De bovenverdieping brandde geheel uit. De kinderen hadden op de zolder van de schuur een hut van dertig balen hooi gebouwd. Omdat het zo donker was in de hut staken ze een krant aan en daardoor vatte het hooi vlam. Nadat de kinderen vergeefs had den geprobeerd de brand zelf te blussen, werd de brandweer ge waarschuwd. Die slaagde er ech ter niet meer in de bovenverdie ping te redden. Twee kalveren die in de stal stonden, konden ook in veiligheid worden gebracht. Hier deden honderden jongens en meisjes aan mee. Uit de vele goede inzendingen werden vier winnaars getrokken, die elk een boekenbon van 25 gulden hebben ontvangen. Winnaars: 1. Koen Martens, Biervliet, 2. Hilde Ploeger, Delft, 3. Stacey Kouwijzer, Terneuzen, 4. Fran cis van Zwieten, IJzendijke. DE TWAALFDE show van Tine ke Schouten, 'Lach Vegas' is Stoter dan al haar vorige pro gramma's. Het vertrouwde com bo werd uitgebreid tot een com pleet orkest, de decors zijn groots opgezet en uit ieder detail bli]kt dat Schouten een nieuwe weg is ingeslagen: de weg van de rerae. De vrouw die de lach als baar enige boodschap be schouwt, goochelt als vanouds net typetjes, slapstick, sketches, en dans. Regie en choreo grafiezijn van Barry Stevens, de muzikale leiding is in handen 'au Jean Louis van Dam. De voorstelling is tweemaal te zien ffl het Zuidlandtheater in Ter- neuzen. 1 Vrijdag 10 en zaterdag 11 ja- tuari, aanvang 20.00 uur. KADE OORLOG vluchten Fons nuybrechts en Liza Schrijvers jaar Canada. In 1991 worden ze teruggevonden in een stukje Ca nadees niemandsland, waar zij aa al die jaren nog steeds een on gekuist Vlaams dialect spreken. 'J zijn mensen met een belast oorlogsverleden, die geweren be roeri omdat de wolven huilen in e achtertuin, maar ook en voor- omdat de oorlog nog niet ver aten of verwerkt is. Dut is in het kort het verhaal pV°®an Wolven Huilen van k Vlaminck. In opdracht van e!'er Korre in Brugge akte hij er een toneelbewer- hJ Jran' Deze is te zien in cul- centrum De Herbakker in wo De regie is van Bob de «oorde acteurs zijn Els Olae- ïarWmaert" Herreweghe en „16 januari, aan- vang 20.30 uur. JUTELAASKWINTET Arca- eenrecital indeserie m®rmu?lek van kasteel Corte- kale erUi 8eniet internatio- is ruim nlT?8' het rePertoire vatiP^TTatllvoor componisten samenffpn« u Het kwintet is »6ld uit: Francis PoUct Ph%De s!Van ?I0,ckstal (hobo), hophe F»! °ez,L(klarinet). Chri- Everaprt ff (hoorn) en Paul 'he Rnm 50t'' ^et Programma is toegankelijk de 20ste eeuw. Helicon staat be kend om de sterke vocale en tekstuele benadering van de koorpartituur en specialiseerde zich in de hedendaagse muziek. Op het programma staat een aantal motetten en het Salve Re- gina van Poulenc, 3 Chansons van Ravel, verschillende werken van G. Migot en bewerkingen van middeleeuwse chansons door Jaques Chailley. Het con cert vindt plaats in de kapel van het Elzenveld in Antwerpen. Zondag 12 januari in de kapel van het Elzenveld in Antwer pen, aanvang 11.00 uur. HET HULPFONDS voor Ont voerde en Vermiste Kinderen heeft nog nooit zoveel reacties binnengekregen als de laatste maanden, na de Witte Mars. De giften stroomden binnen en ook musici willen hun steentje bij dragen. Nuove Musiche, een symfonisch kamerorkest van jonge musici, verzorgt een bene fietconcert ten bate van het Hulpfonds in de Bijloke Festi valhal in Gent. Dit orkest staat o.l.v. Eric Lederhandler. Het or kest is gestart in 1991 en heeft een breed repertoire met zowel hedendaagse Belgische composi ties als muziek voor miljoenen met walsen van Strauss. Het programma van het benefie toptreden begint met de ouver ture 'La gazza ladra' van Rossini en Crisantemi van Puccini. Van Verdi wordt de Prelude van 'La Traviata' gespeeld en van Grieg de Morgenstimmung uit de Peer Gynt Suite en de 2de Noorse Me lodie. Daartussen als een soort bindmiddel walsen en marsen van Johann Strauss jr. zoals Auf de Jagd, Geschichten aus dem Wienerwald en de Pizzicato Pol ka. Besloten wordt met de over bekende Radetzky Marsch van Strauss sr. Zaterdag 11 januari, aanvang 20.00 uur. Te toegangskaarten kosten 800 en 400 BEF. Te be stellen bij Free-Time in Gent (00.32.9.233.77.88). JONGE MENSEN zover krijgen dat ze warm lopen voor klassie ke muziek is een opgave. Maar de groep Die Anarchistische Ab- endunterhaltung slaagt daar moeiteloos is. Het viertal (viool, cello, accor deon en klarinet) wil alles nama ken waar het naar luistert. De muzikanten lenen hun oor aan the Doors, the Beatles, Nick Ca ve, dEUS, Thelonius Monk, Joy Division, Captain Beefheart, Bartok, Bach, Gorecki en Stock- hausen. En zij spelen het liefst al deze kopstukken van klassiek, jazz en pop door elkaar. Zo wordt er een potpourri gemaakt van afwisselend melancholische, meeslepende en bruisende mu ziek. De leden: Buni en Simon Lenski, Han Stubbe en Roel Van Camp ontleenden hun naam aan Herman Hesse. Hun muziek sloeg in als een bom en wordt ge koesterd door hedendaagse toondichters en vooral het jonge muziekminnende publiek. Stadsschouwburg Sint Ni klaas, zaterdag 11 januari, aanvang 20.00 uur. HET Temeuzense jongerencen trum Kalashnikov wordt mor genavond omgetoverd in een techno/jungle/dance/trance Dance Hall. Verantwoordelijk voor deze metamorfose zijn de Dj's Lupa (Bassment, Gent), Sjors (110 V/Stadsdanszaal Mid delburg), Miquel (110 V) en Ivo (Kalashnikov/DJ Basics). Tevens is er een live optreden van de band 110 Volt Lovers uit Mid delburg. Zaterdag 11 januari. HET SCHEPPEN van ruimte en eenvoud op het platte vlak is voor Frea Lenger een uitdaging. Sinds kort voegt zij aan haar werk, in acryl, olieverf of ets techniek, een nieuwe discipline toe: het driedimensionale. Grote en kleine ruimtelijke objecten voor publieke ruimten zowel voor binnen als buiten, uitge voerd in roestvrij staalgaas, glas, licht en water. Lenger studeerde aan de Riet veld academie in Amsterdam en toont in haar werken niet de zichtbare werkelijkheid. Zij pro beert eerder de diepere gevoe lens te vertalen in vorm en kleur, daarbij sterk geïnspireerd van uit haar maatschappelijk enga gement. Haar schilderijen en ob jecten zijn te zien in Galerie Es prit in Clinge. De expositie wordt op zondag 12 januari om 15.30 geopend met een inleiding door Hannelore Kroonberg, hoofd afdeling kunstzaken in Den Bosch. Van donderdag tot maandag van 13.30 tot 17.30 uur en op donderdag van 19.00 tot 21.00 uur. (Tot 17 februari). KLEDERDRACHT - Ter gele genheid van de tentoonstelling 'Klederdracht uit het land van Cadzand', vorig jaar gehouden in het Streekmuseum te IJzen dijke, werd door de commissie van het Streekmuseum een mu- seumpuzzeltocht gehouden. voor iedere muziekliefhebber. Zaterdag 11 januari, aanvang 20.00 uur. HET LINDSAY Kwartet laat de intieme kant van het rijke oeu vre van Benjamin Britten horen in twee concerten. 'De tweede' (Fantasie Kwartet voor strijkers en hobo) en het voorlaatste werk (opus 94 Strijkkwartet nr.2) worden uitgevoerd naast werken van Tippett, Elgar en Purcell. Medewerking verlenen de ho boïst Piet van Bockstal en de pianist André Vieru. Deze laat ste vertolkt samen met Lindsay het Pianokwintet in a van Elgar. Donderdag 16 en zaterdag 18 januari in de Singel in Ant werpen, aanvang 20.00 uur. VOCAAL ENSEMBLE Helicon zingt onder leiding van Geert Hendrix een programma met a capella Franse koormuziek uit

de Stem | 1997 | | pagina 15